Maky ? 7. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, maminky, snažilky?no prostě všechny vás moc zdravím. Doufám, že jste se mi včera neuvařili. To bylo vedro co? V Klementýnu prý naměřili 36,7°C a strhli všechny rekordy. Já jsem tak ráda, že jsem nemusela do práce. Asi bych to nezvládla.

Jak jistě už víte byla jsem včera na ultrazvuku a o tom bude dnešní deníček.

Takže ráno jsem šla na UTZ a strávila jsem mládí v čekárně. Zato v ordinaci to bylo raz dva odbité. Dělali mi vyšetření vnitřním UTZ. Pan doktor zavedl sondu, chvíli hledal a hlásil ?je tam?, pak mi natočil monitor, abych taky viděla. Moc moudrá jsem z toho nebyla, ale pan doktor říkal ?tady je hlavička vidíte a tady to je tělíčko?a je to velké 4mm?. Vyfasovala jsem obrázek a zprávu pro svojí doktorku a přesunula jsem se domů. Na prohlídku jsem měla jít až na jednu hodinu a v této chvíli bylo asi 12hodin.

Byla jsem v sedmém nebi. Hned jsem volala manželovi a popisovala jsem co vidím na obrázku (takovou černou fazolku a v ní je šedý červík a to je naše miminko).

Doma mě ta radost přešla. Svlékla jsem se a zjistila jsem, že mám stehna celá od krve. Začala jsem panikařit. Hned jsem psala Maru (od Montičky) jestli by mi nemohla zjistit jestli je to možné, že je to z toho UTZ?. No řeknu vám ještě, že existuje emimino a všechny skvělé holčiny co sem chodí. Když jsem šla k doktorce byla jsem díky vám už skoro klidná, protože mi přišla zprávička, že se to může z toho UTZ stát a že to určitě není nic vážného. Krvácení ustávalo a když mi i paní doktorka po prohlídce řekla, že tam nic nekrvácí a že už miminko krásně nahmátne a že vše vypadá moc dobře, tak jsem se konečně uklidnila. Takže vám chci moc poděkovat, vážně mi to moc pomohlo.

No a co bylo dál? Je to jako v pohádce že jo? Samé krásno a občas se tam vyskytne zlý kouzelník, ale dobro zvítězí nad zlem :-) teda pevně doufám.

Tak dál jsem jela za manželem do práce ukázat mu našeho červíčka. Pak jsem jeli na ?práskací návštěvy?. Byli jsme u rodičů a u sourozenců a všude měli obrovskou radost. Hned začali nařizovat, že mám být opatrná a manželovi ať se o mě kouká starat (jako kdyby se nestaral) a tak podobně. Určitě to znáte.

Docela sranda byla, že když jsem to šla říct ségře, tak jsem ještě ani neotevřela pusu a ona na mě ?jsi těhotná že jo? Já to vím, já jsem to na tobě poznala.? A to samé moje babička. Taky hned říkala, že na mě minule koukala a že jsem se jí zdála jiná a že to chtěla říct mojí mamce, ale pak že byla raději zticha, aby neřekla něco špatně. No vypadá to, že mě někteří lidé mají přečtenou.

Snažila jsem se to vysvětlit Vítečkovi (synoveček 2,5 roku), ale ten to asi ještě nechápe. Ale až mi poroste pupík tak to pochopí :-). Synovci od švagrové (12 a 6 let) ti už to pochopili a ten menší se těší až jim budeme půjčovat miminko :-).

Nějak mě poslední dobou neposlouchá žaludek. Nezvracím ale je mi nějak divně. Doufám že zvracet nebudu protože jsem naprosto nezvracecí tip a asi bych se udávila :-(. Přeháním určitě bych to zvládla, ale nemusím mít všechno. Z kraje týdne jsem trpěla dost silnou únavou ale asi to bylo i těmi vedry protože už je to skoro dobrý. No a dávají mi zabrat schody, dost se zadýchávám a to jsem ještě určitě nic nepřibrala. Tak nevím je to normální?

Další UTZ mě čeká za 14 dní. Přesněji 27.8. a po dovolené 8.9. si půjdu pro průkazku a na kontrolní odběry krve a tak podobně. Už se moc těším až toho broučka uvidím, to už by měl být o něco větší :-) snad. Pan doktor říkal že příště už uvidíme hlavičku a ručičky a srdíčko?.no těším se strašně moc :-))))

Přikládám fotečku ze 7. týden. Ten šedivý červík v levé horní části té černé fazolky je naše miminko.

Mějte se krásně Maky 6+4 (dle UTZ 6+2)

Ten výpočet stáří podle UTZ přesně odpovídá početí. Víme přesně kdy to naše miminko vzniklo :-) fakt :-)))))))

7_tyden.jpg
Váš příspěvek
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 15.08.03 06:47

Fazolek je nádherný !!!!! Krásná fotka.

Tak strachy jsi si vybrala hned na začátku tak teď už jen klid a pohodičku ti přeje Petra.

Ahojky

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 15.08.03 07:06

Ahojky Maky,

no ty jsi mě vyděsila, přeběhl mi mráz po zádech, jak jsi psala o krvácení. Naštěstí je vše v pořádku, to jsem ráda. Stejně nechápu, že ten doktor tě na to neupozornil, že se to může stát. Zbytečně jsi se potom stresovala. Na druhou stranu mě to ani nepřekvapuje po mé zkušenosti (při vyšetření - HSG - taky žádné bližší informace co bude potom).
Vaše fazolenka je krásná :-)

Měj se moc hezky a opatruj se!
pa Jitka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.08.03 07:09

ahoj,
jsem hrozně ráda,že to všechno dobře dopadlo:-) Tak vy přesně víte kdy to bylo? No to jsou ty noční hry:-))
pamatuji si,když mi paní doktorka ukazovala malý flíček a říkala,že to je naše miminko.
já už mám první odběry za sebou a dalších milion před sebou:-( Na kontrolu jdu 25.8 a když bude všechno v pořádku,dostanu průkazku.
Včera jsem si udělala vílet k rodičům a nazpátek se už vezla svým autíčkem.Bylo to super a dneska už jsem do práce nejela MHD.
Konečně se ochladilo,u nás Troji pršelo a vzduch se krásně vyčistil a dokonce i kocour chrnel celou noc.
MAKY - a jak to máš s prací,bude chodit,anebo tě paní doktorka nechá doma?
mějte se moc krásně a pěkný odpočinkový víkend:-))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.08.03 07:17

úplně jsem zapomněla na to nejdůležitější:-)
Magráta 9tt + 6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.03 08:46

Nepřihlášená Hanulka,

jsem ráda, že to nebylo nic vážného. Měla jsem stejnou příhodu, takže chápu tvé pocity.

Jinak s tím tvým synovečkem. Mám taky synovce, kterému je 2,5 roku a docela to pochopil. Řekli jsme mu, že v bříšku spinká miminko a docela to bere. Ví, že nesmí skápat po bříšku, že ho smí jenom hladit a dávat tetičce pusinky. Tak pořád chodí a s mým rostoucím bříškem říká každému na potkání, že tam spinká miminko. Je to moc roztomilý.

Tak se pěkně opatruj a měj se krásně.
Hanka 26tt

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 15.08.03 08:52

Ahojky,
Myslím že tu smůlu a stres jsi si už vybrala a teď už bude všechno jen krásné a hezké a v pořádku :-)))
Jsem moc ráda, že jsem mohla alespoň trošičku pomoci takhle na dálku a moc to hřeje u srdíčka :-)
Vždyť přece všechny víme kam se obrátit, když máme problém a něco nás trápí a jsem moc ráda, že vím že se vždycky najde někdo kdo rád pomůže.

Těhulinky naše přeju vám moc a moc štěstíčka a ať si těch 9 měsíců krásně užíváte bez problémů.

Mějte se moc krásně nakukující snažilka Maru

Misul
Kecalka 120 příspěvků 15.08.03 09:00

Ahoj Maky,

jsem tak rada, ze je v vsechno v poradku - tuk, tuk, tuk. Mela jsem jenom kuse informace od Pusinky. Ted uz bude jenom lip, vybrala jsi si to na zacatku, takze uz jen pohodove tehulkovstvi.

Pohlad za me krasnou fazolku a opatrujte se.

Misa (Misul) 15tt

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 15.08.03 09:16

Ahojda Maky,

brrrr, fuj, ty jsi mě vyděsila!!! Běhal mi mráz po zádech, už dobře chápu, co měla Maru na mysli s tím šutrákem, co z ní odpadnul. To to totiž přesně vystihuje! Přeju ti jen to dobré a za 8 měsíců kráásné a hlavně zdravé miminko!!!

Opatruj se, už se nemůžu dočkat tvého dalšího deníčku, teda jestli to bude takhle pokračovat dál, tak to bude deníček plný napětí, ale hlavně s dobrým koncem! :-D

Ahojky Šárka (Kaitlin)
PS: nějak mi připadá, že mi poslední dobou vůbec nevadí jak utíká čas. Minule jsem si uvědomila, že jsem to začala brát tak, že prostě až to bude mít vyjít, tak to vyjde, takže tím, že čas utíká, jsem jenom blíž svému miminku :-)

Měj se krásně, opatruj se příští týden, já, huuráááá, mizim na dovču :-)

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.03 09:21

Nazdárek
Konečně se dneska nechá dýchat. Ale jak dlouho? Na víkend a na další týden hlásej zase pěkný vedra.

Petulinko děkuju ti. Taky doufám že strachy už mám vybrané. Jsem od té příhody kapku nervózní, ale snažím se uklidnit tím že doktorka říkala, že je to v pořádku. Od mojí sestry jsem vyfasovala knížku ?velká kniha o matce a dítěti? a tam píšou že nejkrizovější období je do 8. týdne a když se prokáže že oplodněné vajíčko je již pěkně uchyceno na děložní sliznici tak jsme z nejhoršího venku. Tak snad je to pravda. A paní doktorka říkala že kdybych náhodou špinila tak že se mám určitě přijít ukázat a něco vymyslíme a tvářila se děsně v pohodě.

Lostris ? já jsem brečela jak malá když jsem tu ?spoušť? viděla. Za 14. dní mě čeká další UTZ a podle zprávy bude taky vnitřní tak jsem rozhodnutá toho doktora upozornit že jsem minule krvácela. Možná mi udělá raději ten normální a nebo se alespoň bude obtěžovat mi říct že se to stává. Těm doktorům asi nedochází že bychom mohli mít strach jestli je vše v pořádku nebo fakt nechápu.

Magrata ? my jsme si na miminko zadělali až po táboře. To nebyli noční hry ale ta 14 denní abstinence :-).
Zatím budu chodit do práce a pokud budu mít pocit že to nezvládám tak si dojdu pro neschopenku. Doktorka se mě na to ptala jak s prací a když jsem řekla že zatím bych ještě pracovala tak se netvářila nijak starostlivě. Usuzuji z toho že je vše tak jak má být a nehrozí nebezpečí. Myslím že jinak by se mě neptala hned by my neschopenku vystavila. Bezmezně jí důvěřuji tak mě snad nezklame.
Jezdi autíčkem opatrně někteří řidiči jsou hrozní. Tak pozor jo.

Tak zprávy se šíří jako lavina. Ráno jsem psala kamarádce (v květnu se jí narodila Terezka pamatujete. Byla jsem u ní před narozením houpat kočárek pro štěstí) že budeme mít miminko a ona teď psala že to už od včera ví :-( to je fofr.
O víkendu jedeme na Pančavu tak se nějak rozloučit se sezónou. Má to být picí víkend tak jsem nakoupila džusíky a vody bez bublinek (perlivé mě nějak nedělají dobře) a mátový čajík na chladné večery místo svařeného vína :-) a už se moc těším. Chceme tam dooznámit že je nás už o jednoho víc tak snad nás někdo nepředběhne.

Tak vám všem přeji krásný den a krásný odpočinkový víkend.
Maky 6tt+5 (UTZ 6+3)

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 15.08.03 09:22

Ahojte Těhulinky,
Maky : Krásnej mimoušek ! Teď bude určitě všechno OK :-) O tom krvácení jsem shodou okolností nedávno někde četla. Protože je děložní čípek v těhotenství hodně prokrvený, může dojít k prasknutí nejaké z žilek třeba při UTZ, nebo při milování. Pro klid v duši je to užitečné vědět.

Tak dnes jsem byla na odběru krve a musím si na výsledek počkat do 13.30 hod. Vzhledem k tomu, že tuším, kdy jsme si mimíska upekli, myslím, že dneska se nárustem HCG v krvi porvrdí, že jsem cca v 4 - 5 týdnu. (Ovu byla pozdě)
Alfinka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.08.03 09:37

ahoj,tak závisláček zase píše:-)
MAKY - jezdím hodně opatrně,ale někteé řidiče bych nejraději vykázala ze silnice.Mě se paní doktorka ptala,jestli nechci neschopenku,ale já to mám v práci v pohodě a doma bych se strašně nudila,tak taky budu chodit.Já na rozdíl od tebe nemusím dojíždět tak daleko.Ale už snad nebudou tak hrozný horka a ve vlaku to jde?
ALFINKO - budu držet palce,aby dneska ta hodnota byla už vyšší a ty si měla klidný víkend.Doufám,že nám dáš vědět,jak jsi dopadla.
Jinak já se pořád flákám v práci,protože pan doktor má ještě příští týden dovolenou a tak mě akorát otravují telefony pacientíků:-) Asi každých 15 minut chodit čurat,je to hrozný,asi si tam předplatím místo.
Ještě zpátky k dovolené,kdyby jste měl někdo cestu kolem Jihlavy,neváhejte a navštivte místní koupaliště.Vstup na celý den je 60,– a člověk se tam opravdu osvěží.Joo a záchodky jsou taky moc hezký:-))
tak berušky opatrujte svoje prďolky a nechte se krásně hýčkat:-))

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.03 11:34

H a n u l k o já si myslím že až budu mít to bříško větší tak že to synoveček taky pochopí. Teď na mě tak nějak nevěřícně koukal jestli jsem se nezbláznila když jsem mu říkala že mám v bříšku miminko. A pusinkuje mě i tak to on umí :-).

M a r u doufám že máš pravdu.

K a i t l i n já bych raději, aby to bylo už bez toho napětí. Mě by stačil jen ten dobrý konec :-). Užij si dovolenou. A máš pravdu tím jak utíká čas tak se jen přibližujeme k vytouženému miminku ty i já i všichni ostatní.

A l f i n k o - ale ten doktor mi to měl říct že budu krvácet nebo ne? A co se týká milování tak teď zkrátka nemůžu. No co existují i jiné způsoby že? Prostě mi to psychický blok nedovolí, ale myslím že je to asi normální. Já jsem si to pak taky přečetla ale ten prvotní šok byl silnější.
Držím palečky a jakmile budeš vědět hodnotu HCG tak hlaš. Budu do té doby napnutá jako struna. Ale určitě už to teď bude 100% těhulkovství.

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 15.08.03 12:20

Tak doufám, že teď už bude všechno v pořádku! Už jenom klídek, pohoda, žádné nervíky!
Mimísek je moc krásný!
Opatrujte se.
 Petra

P.S. A díky za naději!

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 15.08.03 13:57

Ahojda holky,
tak už jsem potvrzená!
Ta hodnota HCG dneska je už 150, takže jsem těhulka!
V neděli jedeme s mužíčkem do Prahy na týden, tak až se pak vrátíme, tak půjdu ve středu 27.8 na ultrazvuk.
Já jsem tak štastnááááá !!!!!
Alfinka 4+?

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.08.03 14:14

Vidíš Alfinko já jsem ti to říkala. Hurá máme novou těhulku.Tak na sebe dávej pozor jo.Maky

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.08.03 14:28

ALFINKO - tak přesně tohle jsem potřebovala vědět a můžu jít klidně domu. Opatruj pupíka:-))

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 15.08.03 14:54

Ahoj těhulky - Maky, Alfinko a Magrato!!!

Všem vám moc gratuluju, mam opravdu velkou radost. Ale taky vám moc závidím. Přeju už jen samé radostné zprávy a Maky další přírůstky v podobě těhulek do deníčku!!!

Mějte se prima a užijte si víkendík!!!

Tif

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.08.03 16:44

Ahojky Maky a naše ostatní čerstvé těhulinky!

Přišla jsem se kouknout, jak mi tu držíte místečko a kam se to vlastně hodlám co nejrychleji přestěhovat:) Hezké to tu máte, moooc hezké.
Tak se tu krásně zabydlete, rozkoukejte, uvelebte a já snad brzo příjdu
Mějte se pohádkově a opatrujte ty své nejkrásnější dárečky!

Vaše Montička

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 18.08.03 09:42

Maky,to je nááááádhernéé­éé!Byla jsem na dovolené a jsem tu teprve dneska.Móóóc Vám všem přeju hodně štěstíčka a držím palečky.
Nafteta

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 18.08.03 13:12

ahoj:-)
ak už je tu zase pondělí a zase vedro,dneska je i nějaký divný tlak,bolí mě hlava a cítím se úplně vyčerpaná.
Tak kde začnu,ve čtvrtek jsem si přivezla svoje opravený autíčko,v pátek jsem eufoticky načerpala plnou nádrž a během chvíli zjistila,že v ní mám zdřejmě díru.Benzín mi pomalu odkapával a já jsem se prostě rozbrečela.Stála jsem na parkovišti a řvala asi 10 minut.No tak ho zase budu muset odvézt a pak ho prodám:-(
O víkendu jsme jeli do Bi(y)šic,kde měl Filípek koncert.Je tam obrovský nádherný starý mlýn a tam se to konalo.Bylo to super,odpočívala jsem a kolem mě chodili drsní rockeři a punkeři a starali se o mě.Dokonce mi přinesli hroznový víno.Spát jsem šla asi po 2 hod.ranní, Filda dorazil asi v 6:00.Hrozně se mi tam líbilo a dokonce jsem ani nemyslela na auto.
Tenhle víkend plánujeme návštěvu Krumlova a tak jsem zvědavá.
mějte se krásně a zatím papa

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.08.03 14:48

Vítám vás tu všechny v dalším novém pracovním týdnu.
U mě je to poslední dobou všechno takové utahané a unavené. Spala bych jako kotě. A zlobí mě žaludek. Ještě jsem teda neobdivovala záchod zblízka ale dneska jsem k tomu neměla daleko. Žaludek protestuje a již jen představa jídla mi ho obrací. A navíc mi začíná všechno smrdět. Nový voňavý krém na ruce ? nemůžu ho ani cítit, s krémem na obličej a tělovým mlékem je to podobné. Z voňavek snesu jen Niveu. Vím že je to asi vše v normálu a mohlo by to být ještě mnohem horší ale řeknu vám že jsem si to představovala mnohem jednodušeji.

V práci máme zase neskutečné vedro a kolega větrá svoje zánovní trenky ? už to asi jiné nebude. Ale už si zvykám.

A l f i n k o ? na UTZ jdeme ve stejný den. Já jdu taky 27.8. :-)

M o n t i č k o ? už se na tebe moc těším. Doufám že se k nám brzy připojíš.

N a f t e t a ? děkuji za přání. A kde to vázne u vás no ??????

Opatrujte svoje bříška a pevnému žaludku zdar.
Maky 7+1 (dle UTZ 6+6)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 20.08.03 12:46

ahoj,
tak koukám,že se nikomu nechce nic psát:-)
Včera dopoledne mě sklátila nějaká střevná virozka,sedím v práci pohodička a najednou se objevila tlaková vlna a já jsem nevěděla,co dříve strčit do záchodku.Volala jsem Fldovi,ale ten měl bohužel poradu a tak mě nakonec zachránila moje tchýně zlatíčko:-) Odvezla mě domu,uvařila čajíček a uložila do postele.Večer se přiřítil Filda a byl chudák celý nervozní. Dneska už mi je dobře,ale vypadá to,že se venku dělá vedro:-(
jinak první výsledky krve dopadly dobře,všechno je krásně negativní,měla jsem trochu strach,přeci jen jsem dělala na rizikovém oddělení.
O víkendu se chystáme navštívit Český Krumlov,pojedeme s kamarády a tak se docela těším.
V pondělí jdu k paní doktorce a tak doufám,že zase uvidím svýho čahounka:-))
mějte se moc krásně a opatrujte vypouklinky

Vložit nový komentář