Máme zelenou

Po ZT nám doktor řekl, že se po první menstruaci můžeme snažit o další těhotenství.

Máme zelenou

Uběhlo pár týdnů od revize po ZT. Doktor nám doporučil počkat na první po-revizní menstruaci. Tak jsme čekali. Menstruace přišla přesně na den po 30 dnech od operace. Koukala jsem jako blázen, protože jsem do té doby měla cykly nepravidelné, někdy i přes 70 dní. Takže jsem bez ovulačních testů neměla absolutně šanci vypozorovat, kdy vlastně ovulaci mám. Dokážete si představit, na kolik mě ty testy přišly.

Nicméně. Začali jsme tedy se snažením, i když jsme tomu neříkali nikdy snažení, protože to mi zní jako něco nuceného a to bych určitě nechtěla. Jestli to má přijít, tak to přijde. Co se týká ovulace, tak tu jsem zaznamenala úplně náhodou, protože jsem žila v tom (dle menstruačního kalendáře), že ovulace bude v jiném týdnu, než doopravdy byla, a já to zjistila poslední plodný den, kdy byla čárka na ovu testu lehce slaboulinká.

Takže jsem věděla, že ovulace už proběhla, protože druhý den byl test sněhově bílý jako tomu je po zbytek cyklu. Nicméně tam šance na otěhotnění je, protože den před a den po ovulaci proběhl sex. Kdyby to vyšlo bylo by to obrovské štěstí, protože první těhotenství bylo po 8 měsících snažení. Zároveň si nedělám zbytečné naděje, že by to vyšlo na poprvé, ale člověk tak nějak vnitřně doufá…

Když jsem otěhotněla poprvé, řekla jsem to první den příteli a do 14 dní to věděla celá rodina (pouze blízká). Dnes už vím, že bych to do 3. měsíce (minimálně) nechtěla říct nikomu kromě přítele. Nejde o to vysvětlování, že už vlastně miminko nečekám atd., ale o tu lítost, když jsem jim to oznámila. To mě mrzelo strašně moc. Dědeček najednou nebude dědečkem…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9442
1.6.20 08:51

Držím palce, ať se dočkáte - známá má po 2 ZT během půl roku po sobě zdravého prcka a my se 8 měsíců po SP taky dočkali vysněné holčičky, ale v obou případech už šlo o 2.dite. To těhotenství, který nedopadlo, jsem vlastně kromě tehdy ještě partnera nikomu neříkala, v 6.tydnu jsem začala spinit a do týdne bylo po všem, revize naštěstí nebyla nutná, i když už to vypadalo, že se obavanemu nevyhnu - ještě 2 nebo 3 týdny „po“ jsem krvacela, i když hcG slo dolů, ale tělo si nakonec poradilo a poslední kontrola před nástupem do nemocnice uz jen potvrdila, ze neni co čistit - dr. byla taky ráda:)

Mámě jsem se zmínila až dodatečně, když si brala malyho na hlídání a dělala si srandu, že se určitě chystáme vyrábět holčičku, no kdyz jsem ji řekla, že už jsme ji třeba mohli mít, tak koukala jak puk… A za 3/4 roku ještě víc, když jsme jim po screeningu rekli, že teď už snad…

Takže určitě souhlas, že je lepší oznamovat to rodině až po tom 1.trimestru, i když jisté není nic není až do porodu, zejo. Tak ať se (za)daří!

 • Zmínit
 • Nahlásit
19895
1.6.20 15:23

Držím palce, ale víš já ti nevím s tím ovulačním testem. Jak můžeš vědět, že slabá čárka znamená, že ovulace už proběhla?? Když celou dobu cyklu se hladina Lh hormonu mění?

 • Zmínit
 • Nahlásit
223
2.6.20 09:11

@P4ja ja to tak vzdycky mela, ze mimo ovulaci byl proste test sněhobílý, ale musim uznat, ze tentokrat mě tělo obelstilo a ovulace byla az za dalších asi 14 dni, ted uz jsem v 5. týdnu :dance: :dance: ale samozřejmě to nikdo nevi, jak uz jsem psala výše.

 • Zmínit
 • Nahlásit
223
2.6.20 09:12

@Jahudka82 dekuji, snad to tentokrát dotahneme az do konce, protoze se zadarilo :dance:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9442
2.6.20 09:35

@April95 No tak to gratuluju a držím pěsti! :D :dance: :kytka: :palec: A zase napiš někdy :) :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
223
2.6.20 17:20

@Jahudka82 dekuji, pokusim se :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3365
3.6.20 22:25

@April95

Velká gratulace :kytka:. Teď to už určite vyjde a zdarně to dotáhnete do úplného konce :hug:. Moc držím palce ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
13
5.6.20 00:08

xxx

Když se dělá umělá inseminace u zvířat, třeba krav, běžná dávka spermatu od býka se ředí, tzn. že daná plemenice nedostane „plnou dávku spermatu“, ale dejme tomu 5 procent ze všech spermií, co by normálně dostala při přirozené inseminaci. I přesto zabřezne. Někde se dokonce tahle ředěná dávka ještě půlí a nebo dokonce třetí. Samozřejmě jsou u ní před inseminací patrné příznaky říje a na základě toho se jde na věc. Píšu to proto, že i kráva je savec a tyhle principy platí obecně pro všechny savce včetně člověka. Vykašlal bych se na nějaké plánování, bušil bych do toho náhodně, už jenom proto, že nevíte, kdy přijde ovulace. Samozřejmě mezi pokusy musí být pár dní pro samečka, aby si odpočinul a vytvořil nějaké minimální množství spermií a nestřílel na prázdno (to, že musí povinně týden předem abstinovat, aby měl hutné sperma je nesmysl, viz. to, co jsem psal výše). Měl by nosit trenky, něco vzdušného, protože pytlík je tam proto, že pro tvorbu zdravých spermií je potřeba teplota nižší než tělesná a proto se kuličky houpají ve větru. Koupání v chladnější vodě mu rozhodně neuškodí. Vařte mu zdravá lehká jídla, plná vitamínů a minerálů. Po vstupu spermií do těla ženy dochází ke kapacitaci spermatu, ta trvá několik hodin, bez toho je sperma „nefunkční“. Každá spermie si sebou nese zásobu energie, aby se mohla mrskat na cestě k vajíčku a přežila než splní úkol. Přežitelnost spermií muže v těle ženy se udává 3-5 dní, takže trefovat se úplně přesně do ovulace není nutné. Spermie „ucítí“ vajíčko, pokud tam je a jdou po něm. Ovulace může přijít klidně 4-5 dní po sexu, spermie tam počkají, dokud mají svoje zásoby energie. Nejhorší, co můžete dělat je neustále se stresovat, že to zase nevyšlo, díky tomu to nevyjde. Zařaďte doplňky jako vitamín D (ten se tvoří v kůži na sluníčku, pokud budete zalezlá ve sklepě, moc ho mít nebudete), vitamín E, mikroprvky jako je Selen, jezte ryby (aspoň to dítě bude hodně inteligentní).

 • Zmínit
 • Nahlásit
296
8.6.20 11:06

Ten pocit je strašný… mami budeš babička… mami podelalo se to…není srdíčko nebudeš babička :-( jsem 2 týdny po revizi a čekám na MS, ať můžeme zkusit znovu. Já tedy otehotnela hned na poprvé, ale v 8tt ZT. Smutek a lítost je o to větší, že teď přišel brácha, že čekají mimi. Jsou ve stejném týdnu, jako já o něj přišla. Byla bych bývalá o 2 týdny dál než oni a babička mohla být dvojnásobná… no i to se vlastně ještě může zadarit… jen už s oznamovanim budu opatrnější a vydržím až do 12 týdne… držím palce!

 • Zmínit
 • Nahlásit
32
10.6.20 20:41

Držím palce :palec:.
Ale vím jak to je těžké. Ve 12 týdnu jsem potratila. Byl to víkend a v nemocnici na Bulovce mě sestřička seřvala co tam dělám, že jsem asi potratila a že se to prostě děje. Jen co manžel dorazil, tak byla hned příjemnější.

Týden před tím jsme to oznamovali rodině a každý dostal fotku z ultrazvuku.
Takže už bych též neoznamovala dříve než po prvním trimestru.

No.. bylo to strašné jim oznamovat, že mimču přestalo být srdíčko. A aby toho nebylo málo, tak v den kdy mě odvážel manžel domů po revizi, tak jsme před barákem potkali kamarádku s kočárkem…to mě úplně srazilo na dno.

Nic méně hned po první menstruaci jsme se začali snažit a po dvou měsících se podařilo. Teď tu vedle mě leží moje největší štěstí ❤️!!!

 • Zmínit
 • Nahlásit
223
12.6.20 14:36

@cvvvvv @bejuna29 @Krizolucie mockrát dekuji za komentáře, věc se má momentálně tak, ze jsem po prvni ms od revize otěhotněla a jsem nyni v 7 týdnu, tak snad uz bude vse v pořádku, zatim to nikdo neví. ani přítel.

 • Zmínit
 • Nahlásit
296
12.6.20 20:08

@April95 moc držím palce! Já porevizni MS čekám snad za 2 týdny… a pak se snad také zadaří! :srdce: :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele