Marné snažení II

Snažení

Poprvé jsem napsala svůj deníček proto, abych si trochu ulevila a abych zjistila, jestli má někdo stejný problém jako my. Diagnóza azoospermie nás totálně převálcovala.

Při psaní prvního deníčku jsem byla nešťastná z nové situace, ve které jsme se s manželem ocitli. Diagnóza azoospermie mezi námi visela jako černá kaňka a netušili jsme, co bude dál. Celé léto jsme strávili přemýšlením, jak asi dopadnou výsledky genetiky, jestli se něco najde nebo nenajde. Tolik nemocí jsem stihla na netu najít a ve svém mozku zkombinovat. Tolik genetických mutací a jejich kombinací jsem vymyslela… Léto na draka.

9. 9. 2010 jsme byli objednaní na výsledky vyšetření genetiky. Teprve ráno toho dne mému manželovi docvaklo, že ono to může být i horší, že se můžou naplnit nejhorší myšlenky a nemusí mu být geneticky dáno mít vlastní děti. Odpoledne jsme naklusali do ordinace. Pan doktor byl suprový, všechno nám krásně vysvětlil. Mě našli drobnou vadu – něco s krví, ale podle pana doktora to má půlka národa, včetně jeho, a na můj další život to nebude mít vliv. Mému muži nenašli jedinou chybičku. Všechny genetické testy včetně delece chromozomu Y byly v pořádku.

Moc se nám oběma ulevilo, ale pořád ve vzduchu visela otázka: Proč???
13. 9. jsme šli na konzultaci do CARu, kde mě trošku dostal pan doktor. Po mém prvotním nadšení nebylo ani památky. Během léta jsem se snažila dočíst se co nejvíc informací a rad ohledně této diagnózy. Doufala jsem, že kromě genetických testů dělali manželovi i hormonální profil. Ten ovšem pan doktor nepovažoval za důležitý. Nicméně po mém nátlaku se uvolil ho udělat. Prý v tom chyba být nemůže. Nicméně jsme se domluvili posečkat ještě měsíc a udělat kontrolní SPG.

Včera jsme byli objednaní do CARu - přijeli jsme na 9.00 na kontrolní SPG. Po hodině čekání jsme byli pozvaní do ambulance za embryoložkou. Když jsme na vyšetření šli, nečekali jsme (teda alespoň já) žádné zlepšení, ani podle doktora prý žádné očekávat nemáme. Proto jsme byli překvapení, když paní embryoložka řekla, že spermijky našli. Sice ojediněle ale našli. Bohužel na zamražení jich bylo ještě málo ale jsou.

Azoospermie: ne.
Kryptozoospermie: ano atd.
Kryptozoospermie (virtuální azoospermie): spermie nejsou k nalezení bez centrifugace, pak ano.
Dole potom dopsáno: Spermie nalezeny velmi ojediněle v sedimentu, morfologicky abnormální.

Následovala konzultace s doktorem. Ve výsledcích hormonálního profilu našli taky chybky. Hodnoty hormonu FSH jsou téměř dvojnásobné, hodnota testosteronu mírně pod hranicí minima. „Vyfasovali“ jsme recept na tabletky a budeme doufat že se to ještě zlepší.

Po všech jobovkách, které nás za poslední dobu potkali, začínáme věřit, že by nám ten náš společný sen mohl vyjít. Doufám, že budu schopná brzy napsat další pokračování, abyste i vy ostatní mohly začít věřit ve vlastní zázrak. My už jsme věřit začali…

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bee1
Echt Kelišová 8001 příspěvků 16.10.10 09:18

Držím pěsti, aby to vše vyšlo a mohla si chodit s kulatým bříškem co nejdřív. A manžel byl hrdý tatínek. :hug:

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 16.10.10 10:26

držíme :palec: určitě vám to vyjde, držte se .

 
emma12
Kelišová 5932 příspěvků 16.10.10 11:49

Držím palce a doufám ,že se štěstí v podobě miminka usměje na všechny co si ho tak moc přejou :hug:

 
Iveta84
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 16.10.10 18:00

Drzim palce, at to vyjde!!!!!!

 
PT123
Neúnavná pisatelka 17279 příspěvků 16.10.10 18:27

díky moc, snažíme se věřit tomu, že to vyjde.

emmo vy jste měli PICSI? Nevysvětlovali ti v čem je to lepší než klasický ICSI?

Příspěvek upraven 17.10.10 v 16:50

 
Grace
Závislačka 4155 příspěvků 17.10.10 18:31

Taky věřím a držím pěsti pro štěstí. :hug:

 
twetty
Závislačka 2811 příspěvků 18.10.10 10:32

Moc, moc Vám držím palečky, ať vše dobře dopadne…myslím na VÁS :mavam: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama