Mé dva porody

Porod

V pubertě jsem se bála bolesti u porodu. Pak ale nadešel čas a přání mít miminko, takže jsem si užívala těhotenství a na oba porody jsem se těšila s blížícím se termínem čím dál více. :)

POROD ČÍSLO JEDNA:

Termín porodu vycházel na 28. 6. 2011. V pondělí 27. jsem byla v porodnici na kontrole, kde mi řekli, že zatím je vše uzavřeno a mám znovu dojet ve středu 29. na 8. hodinu. Během úterka mi odešla hlenová zátka a mně bylo jasné, že se to pomalu blíží. Blížil se večer, nastavila jsem si budík, abych vstala ráno na bus do porodky a kolem 23:00 jsem šla spát.

Po hodině mě vzbudila bolest břicha, šla jsem na záchod a znovu si lehnout, abych zjistila, že mě opět bolí břicho. Dala jsem si tedy teplou sprchu, co to udělá, relaxovala u počítače a začala počítat. Bolesti šly po 10 minutách a mně bylo už jasné, že je to tady. :)

Manžel měl noční, takže jsem si říkala, že počkám a pak mu napíšu. Nemáme auto, takže bylo domluvené, že mě do porodky poveze tchyně nebo manželův kolega z práce - dle toho, kdo bude k dispozici. Na kontrolu jsem měla jet autobusem. Před koncem směny mi manžel psal, ať nechodím na bus, že mě tam kolega odveze.

Na to jsem mu jen psala, že mu jdu zrovna psát, že mají přijet - JE TO TADY. ;) Dojeli, pobalili jsme věci a jeli na těch 8:00 na kontrolu (nikam jsem nespěchala), kde mi monitor jasně ukazoval kontrakce a doktor potvrdil, že jsem otevřená na 4 cm a hned jsem byla odeslána na příjem.

Pak mi tedy vzali krev, natočili monitor a to už jsem byla otevřená na 6 cm. Šla jsem do porodního boxu do sprchy, kam za mnou pak přišel manžel. Tam jsem byla tak 15 minut, pak jsem lehla na křeslo a za chvíli to začalo.

Intenzita bolestí stoupala, minuty mezi nimi se zkracovaly a já cítila, jak pomalu sestupuje hlavička. Párkrát jsem zatlačila a bylo hotovo. Pohlaví jsme vědět dopředu nechtěli a věřili jsme v holčičku.

A holčička opravdu vyšla, dali jsme jí jméno Michelle. :D Narodila se tedy 29. 6. 2011 v 11:09, s 52 cm a 3840 g, takže docela cvalík. :)

Celé to od začátku bolestí tedy trvalo cca 11 hodin, v porodním boxu jsem strávila asi hodinku a půl a to jsem si i brala olejíček, aby mě mohl manžel masírovat a byla to rychlovka, že ani klystýr neproběhl, nic. :D

_____________­________________________­________________________­_________________________

POROD ČÍSLO DVĚ

Termín porodu vycházel na 13. 10. 2015. Opět jsme čekali překvapení a věřili tentokrát v chlapečka. :)

Čtvrtek 8. 10.
Odchází první část hlenové zátky.

Pátek 9. 10.
Manžel vstává na ranní dvanáctku, ptá se, jak mi je, doufajíc, že třeba cítím, že se něco blíží. Bohužel nic. :) Během dne mi párkrát napsal, že mám ukecat prcka, nakonec skoro nadával, že taťka musí pracovat a on si stále v pohodě lebedí v bříšku!!! :D

Dopoledne odchází zbytek zátky a na mě padají první myšlenky. Mám se těšit, nebo bát? Už to opravdu brzy přijde. Do termínu 3 dny, že by to už bylo dnes? Hlavně, aby bylo v pohodě hlídání dcerky.

Dodělávám zbytek věcí - uklízím, dochystávám pro miminko, pro jistotu vařím už v poledne. Jinak vařím až na 18:30, kdy se manžel vrací. Co kdyby to přišlo? Ať se aspoň ještě v klidu nají. :)

Přijíždí po práci, hned sprdunk bříška, nají se a dává si relax na gauči. Bere si prášek, bolí ho hlava.

Dcerka zatím touží hrát pexeso a domino, tak koukám na televizi, u toho na zemi hrajeme hry. Blíží se čas koupání, je osm hodin. Dcerka si chce kutálet s míčem, tak sedíme, kutálíme si a najednou cítím trochu mokro.

Zvedám se a vtipkuju: „Teď nevím, jestli jsem si čůrla, nebo je to tady.“

Manžel se probírá a čeká, s čím přijdu. Na záchodě ze mě zase něco vyteče. A je to tady. Jdu do sprchy, manžel zatím volá mamce, že jim tam nejspíš dovezeme malou, vypadá to, že mi odtéká voda. Sprcha proběhla, bolesti občas přišly, nic víc.

Omotaná v osušce jdu do ložnice, abych dochystala věci a najednou kapky na koberci. S úsměvem a slovem: „Neee!“ prchám ke dveřím, kde máme podlahu bez koberce a najednou to ze mě teče. Přichází dcerka, kouká, co se děje a vidí, že se pode mnou tvoří kaluž.

Kouká, nechápe a dává mi přednášku: „Mami, ale v ložnici se nečůrá, na to máme záchod.“

Už tak jsem se smála, že to teče, nezastavím to a ještě musím poslouchat takový přednášky. :D

Manžel nadšený, volá do práce, že je to tady a nemají ho pár dní čekat. Volá mamce, že tam přijedeme. Já stále stojím, voda teče, směju se, dcerka kouká a ptá se, proč tam čůrám? :D Opět opakuju, že nečůrám, ale teče vodička, ve které plavalo miminko, ale už chce ven, tak ho už budeme brzo mít. Zítra se přijede na nás podívat. :)

Čekám, kdy to přestane a říkám, že to musím něčím vytřít. :) Přestává to téct, prosím dcerku, aby mi podala ručník - ještě, že tam byla kupka prádla na žehlení. :D Vytřu a jdu znovu do sprchy. Manžel zatím chystá dcerku na odvoz. Vylezu ze sprchy, oblékám se a opět to teče. Hmmm, super, zase běžím do sprchy. :)

Beru si šaty, kalhotky, dám vložku a naštěstí v koupelně další vlna. Vložka naskrz mokrá, kalhotky taky, začínám být naštvaná. :D Manžel uznal, že to bude na dýl, tak se mám zatím dochystat a on odveze dcerku, jinak bychom ji vyložili cestou.

Sprcha, punčochy neberu, hledám ručník, dám si ho mezi nohy - jediná záchrana. :)

Cca ve 21:15 přijíždíme do porodnice na příjem. Sestřička mi rovnou připla „jednorázovku“, beru si košili, vypisujeme papíry. Jedeme k sálu, manžel čeká na chodbě, absolvuji vyšetření. Monitor, bolesti přicházejí nepravidelně, zatím kolem 10 minut.

Monitor se nelíbí, miminko stále spí, vrtí mi břichem. Do toho vypisujeme papíry a probíráme mé přání z porodního plánu. Hlavní přání bylo - nedávat urychlováky, oblbováky, atd. Do toho jsem hlavně nechtěla předem zavedenou kanylu.

A už to začalo - kanyla je lepší, nikdy nevíte, pak se to blbě zavádí. Nechci, ale klesám, zavádí mi kanylu. Miminko stále spí. Další požadavek - porod ve dřepu nebo v kleče. Další rozmluva. Je to fyzicky náročné, jestli si na to troufnu, není problém, ale nikdy nevím, jak to bude, můžu se potrhat, nástřih by šel hodně špatně. Domlouváme se tedy, že uvidíme, je mi jasné, že to nebude nic jednoduchýho.

A konečně ultrazvuk. Mimino hezky hlavičkou dolů, odhad 3400 g - to mi přišlo fakt málo, dcerka měla odhad 3700 g a měla 3840 g, takže jsem pod 3800 g nevěřila. Hned jsem všem hlásila, že pohlaví nevíme, aby se náhodou někdo takhle před finále neukecl. Doktorka kouká, hraje si, nakonec to vzdává, že i kdyby chtěla, tak pohlaví nevidí, nevidí ani druhou nožičku, je to šikula, nechce se ukázat. :D

Ovšem nález - branka sotva zašlá, bolesti nejsou časté, potrvá to. Volají manžela, že se máme domluvit, co a jak. Domlouváme se, že bude tedy nejlepší, když se pojede vyspat, i když cesta trvá cca 25 minut. Manžel tedy odjíždí, že mu zavolám.

Dávají mě na hekárnu, že si mám dle potřeby měnit vložky, dát si sprchu, dívat se na telku, nebo zkusit spát. Hlavně nevycházet, kdyžtak zvonit. Dávám si sprchu, odpočívám, dívám se na televizi. Občas nějaká ta kontrakce, takže mi bylo jasné, že spát mi nepůjde.

Ale dávají akorát v televizi Kurňa, co to je?, tak se bavím a je mi docela dobře. Kolem 23:30 cítím bolesti více a více. Najednou jsou co 2-3 minuty, zvoním tedy. Monitor, zjišťují čípek, sotva 1,5 prstu. Zatím se to moc nepohnulo.

Sobota 10.10.
S kontrakcemi už nemůžu ležet, procházím se po pokoji, jdu do sprchy. Bolí to čím dál více. Zase monitor, začínám funět, bolesti začínají být krutější. 00:30 už zatínám ruce do matrace, funím, mám chuť křičet. Ouha, 4 cm, můžu volat manžela. Začíná to být horší, přecházím do boxu.

Porodní asistentka začíná chystat klystýr, ať se mi uleví. Svíjím se na křesle v bolestech. Představa, že mám něco udržet v sobě, to nejde, po domluvě jdu tedy do sprchy a čekám, až přijede manžel. Nevím už ani, jak stát, bolesti jsou nesnesitelné, hekám, potácím se ze sprchy, vydrápu se na křeslo a trpím.

Přichází personál, neskutečná bolest, hlavička už jde dolů. Mám chuť kopnout doktora, hlavička jde dolů a ona do mě strká ruku!!! Pomalu, nechápavě, ale uznává, že je to tady, mezitím prosím, abych mohla tlačit.

Respektive tlačím, i když nic neřekli, mám kontrakci. Opět v bolestech sípu, že musím tlačit. Manžel stále nikde, on to snad nestihne!!! Ptají se tedy na polohu. Nemám sílu ji měnit, jen prosím, že chci přizvednout. Zvedají mi záda, nohy dávám do žlábků. Maminko tlačte. Tlačím, křičím, že to hrozně bolí!!! Pomalu jsem se nemohla nadechnout, 4× za sebou jsem zatlačila, hekala, že to hrozně bolí a najednou pláč.

Tak maminko, je to chlapeček. Nevím, zda mám brečet radostí, nebo smutkem. Manžel to nestihl. :-( Volala jsem mu v 00:32, kdy mi oznámila 4 cm a 00:59 už byl malý venku.

Během půl hodiny jsem se otevřela o 6 cm, ty bolesti bych nikomu nepřála. Přesto jsem se hned ptala, zda byl nástřih. Kupodivu tentokrát bez nástřihu, jen malé oděrky, takže pár vnitřních stehů.

Malého jdou vážit, přichází manžel. Kouká, došlo mu, že přijel pozdě. :( Nevěděl asi v tu chvíli, co na to říct, nechtěl jít ani kouknout za malým a čekal, až ho přivezou. Podle modrého náramku zjišťuje, že je to kluk. Kouká smutně.

Kýveme, že sedí jméno Matěj, přiváží nám ho, přijde mi maličký. Najednou oznámení, že má 53 cm a 3940 g, nechápu. :D Doktor mě šije, manžel si bere Matýska do náručí, stále kouká tak všelijak. Personál ale říká, že to bylo tak rychlé a na jeho váhu úplně super, že vyšel tak rychle a bez nástřihu. Gratulují nám, nechávají nás o samotě.

Zkoušíme přiložit, pravé prso hezky chytil, levé později nechtěl, nevadí. Před 3:00 se loučíme s manželem, jel se vyspat a my jeli odpočívat. Moc jsem toho nenaspala, zážitek silný na to, aby mě nechal v klidu spát.

Až na tu ukrutnou bolest to bylo jinak krásné, rychlé a jsem ráda, že nám vyšel kluk, jinak by byl manžel schopný mě ukecávat časem do třetího. Po tomhle porodu už opravdu další nechci - hlavně skrze tu váhu. Nevěřím, že by to šlo pod 4 kg potom. :)

_____________­________________________­________________________­_________________________

Nyní má Michelle 4,5 roku, Matěj 3 měsíce a jsme spokojení. I když dcerka občas zlobí, tak je jinak zlatá a od začátku pomáhá. :) I když nějaká ta žárlivost taky byla, brášku by nikomu nedala. :) Je hodný, stále se směje, povídá, krásné spinká. Občas ho zlobí bříško, ale jinak je to zlaté miminko. :)

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 18.01.16 06:51

Krásnej deníček, první porod dobrý, druhej horší, ale to se bohužel stává. Že to manžel nestihl, vím že to zamrzí :),toho mýho nechali sedět před porodním sálem, zapoměli na něj, to jsem byla naštvaná já i on :( Mějte se krásně, Matýskovi hodně zdravíčka

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 18.01.16 08:38

Ahojík pekny deníček ja jsme narozena 27 června a jmenuji se Michaela a nevim proc packáte takové jména fuj :roll: ale jinak moc gratuluji

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 08:52

@MIŠMA 22 Tak to je ještě horší, než to nestihnout. Tatínek sedí na chodbě a nikdo si ho nevšímá :zed:

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 08:54

@Misel02 Dohodli jsme se, že dáme jména na M - oba s manželem jsme taky na M, tak ať ladíme. S Michelle jsem přišla já, manžel souhlasil. Chtěla jsem dát spíše Matthiase, což se manželovi nelíbilo. Já vybrala první jméno, on druhé, proto jsem mu do toho nekecala. I když se to někomu nelíbí, máme jména, co se líbí nám. Je jedno, jak se děti jmenují. Neřeším, zda k sobě ladí, nebo ne. Nebudu vybírat jména, aby ladily, když se mi pak třeba nelíbí ;)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 18.01.16 09:26

Vsak já nerikam aby se ladili ja jen že jsou i pekná jmena tahle česká ale tak je to vaše dítko:-)

 
Martina.N78
Závislačka 3995 příspěvků 18.01.16 09:50

:srdce: krásně popsáno :hug:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 18.01.16 10:09

Gratuluji :potlesk:. Když jsem četla deníček, tak mi to hrozně připomnělo moje porody. První dva docela pohoda a pak rychlovka. U třetího ( po 11 letech od druhého ) mi začala odtékat voda 10.10.2015, manžel natěšený, že je to super datum a je víkend, takže nemusí do práce. Hned po příjmu jsem mu řekla, ať jede domů, že to asi bude na dlouho. Celý den se nedělo vůbec nic, nepravidelné kontrakce. Na hekárně se mnou byla paní, která hrozně sténala, tak jsem si narvala špunty do uší a zkusila spát. 11.10. volám v 10 h manželovi, že se nic neděje, ale ráda bych ho tam měla a ve 12 h by jel domů se s dcerami naobědvat. Ve 12:10 h vyšetření - nález 3 cm. Manžel říkal, že raději zůstane a já byla za to moc ráda. Ve 12:45 h se totiž kluk narodil :lol:.

 
pou79
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 18.01.16 11:12

Gratuluju, pripomnela jste mi me, ze dvou cm jsem se na 9,5 dostala za cca 25 min a ty bolesti sileny :D Stihla jsem se dopravit z druheho patra(sestinedeli) do prvniho (porodni) :D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 18.01.16 11:30

Deníček je moc hezky napsaný a jména se mi také moc líbí! I my máme nezvyklé jméno, protože tatínek je cizinec. A říct mi na to někdo „fuj“ jako nějaká uživatelka Vám tady… tak ode mě jednu chytí! ;) Jméno každý vybírá s láskou a nejlepším svědomím, nikdo nemá právo soudit.

 
andrys36
Kecalka 287 příspěvků 18.01.16 11:41

Skoro jako bych znovu prozila svoje 2 porody, sice delsi ale 1.taky byl rekla bych lehci lepsi a 2 sice rychlejsi ale zato ty bolesti mi prisly tak intenzivní ze jsem sama ani nebyla schopna zvednout nohu na kozu :-) mame to za sebou at dětí rostou a delaji jen radost ta zarlivost je bezna ale laska je večná, skoda ze to manža nestihl já si ho teda u 2.porodu zavolala sama protoze jsem i sama byla na sale (por asistentka si vzdy na hodinu zmizela a nechala mé tam sami, sice me pak sprdla nač ho jako volam tak brzy ale kdybych nezalovala nestihl by protoze od doby co prijel malej byl do 15 min já svete takze jsem rada ze stihl :-)

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 12:18

Děkuji za reakce. Co se týče manžela, dost mě mrzelo, že to nestihl. Byla jsem tam sama a o to větší jakoby ta bolest byla a muselo to ze mě ven - myšleno, že jsem několikrát prohlašovala, že to hrozně bolí. Možná, kdyby tam byl a držel mě za ruku, snášela bych to lépe. To už ale nezjistím :)

I přes to všechno vzpomínám na porod v dobrém :)

@Misel02 Jsou i čeká jména pěkná, netrvám na cizích. Chtěla jsem dceru Michaelu, ale jednou mě prostě nadchla Michelle, že jsem u toho zůstala. Proto jsem původně i chtěla, aby to ladilo lépe, tak mít toho Matthiase, ale i kdybych měla třeba jména Boženka a George, bylo by to jedno :)

 
andrys36
Kecalka 287 příspěvků 18.01.16 12:20

@En.Joy presne s tema jménama je tohle preci kazdeho vec a rozhodnutí od toho je kalendar tak pestrý me se dost jmen absolutne nelibi ale rict nekomu FUJ ze sve dite pojmenoval jak se mu líbí???to mi rozum nebere

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 18.01.16 13:09

@Maty1989 sice jsem rodila plánovaným císařem, ale schválně aby mohl jít k porodu, tak jsem se nechala umrtvit od pasu dolů. Na svět se nám draly dvojčata a sestry ho zavolaly až děti byly venku a ještě mu řekli že ušetřil za porodný :roll:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 18.01.16 14:41

Krása! Gratuluji k oběma dětem! :potlesk: Nám bohužel páreček nevyšel, máme dvě holčičky, teď mají 4,5 a 2,5 roku. Já chci ještě jedno, ale nějak nemůžu ukecat přítele :mrgreen:. S tou plodovou vodou jsem si úplně vzpomněla na svůj první porod, taky jsem si vždycky dala vložku a mohla se hned jít komplet celá převlíkat :mrgreen:. Obdivuji to, že jste si nenechali říct pohlaví, já jsem to chtěla vědět hned, jak jsem otěhotněla :). U druhé jsem měla všechno přesně naopak než u té první, tak jsem si byla jistá chlapečkem a ono ne :mrgreen:.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 18.01.16 14:49

Super že jsi popsala dva porody v jednom :-) nějak jsem nepochopila přání o nezavádění kanyly..to jako proč proboha? :lol: to je fakt blbina. Taky mě zarazil výběr jmen pro děti - proč je jedno české a druhé ne? :nevim: a trochu jsi mě vyděsila, první porod jsem taky měla suprový a očekávám, že druhý bude stejný!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 18.01.16 15:47

@reinkarnace Tak já to chápu tak, že nechtěla kanylu právě proto, aby měla kontrolu nad těmi oblbováky apod.To je jedna ze základních rad zastánců přirozeného porodu,
nezavádět kanylu předem ;).

Autorce gratuluji!

Příspěvek upraven 18.01.16 v 15:47

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 17:51

@Mondík Máme rádi překvapení, takže 2× jsme se nechali překvapit, i když nám to okolí kolikrát nevěřilo :roll: Manžel tvrdil holku, pak kluka, oboje vyšlo, takže se pak těžko vysvětluje, že jsme to nevěděli :lol:

@reinkarnace Jména prostě vyšly tak, jak se nám líbily, takže holt jedno cizí a jedno české :) A kanylu jsem nechtěla proto, že mi to v ruce vadí a částečně i skrz ty oblbováky ;) A nejluxusnější bylo sundání kanyly, to radši nebudu ani popisovat :think:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 18.01.16 19:12

Já tu kanylu naprosto chápu, nesnáším to. Když čtu deníčky, překvapuje mě, jak často se píše… manžel se jel vyspat, najíst… rodí se, ne? My spolu rodili 3 x, nejkratší porod trval 12 hodin a nehnul se ode mne ani na minutu. Proto taky nic neprošvihl.

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 18.01.16 19:14

Proč brali před porodem krev? Co potřebovali vyhodnocovat? Nebo proč? Bodíky?

 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 18.01.16 19:21

@Maty1989 ahpj super datum u dcerky ja jsem tez 29.6. :-)

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 20:30

Manžel byl unavený po práci a vypadalo to, že to prostě bude trvat, tak počítal, že se prospí, co to půjde a přijede. Tam ho zřejmě spát nechtěli nechat.

Krev mi brali v obou případech, asi pro porovnání, pač brali i 2 dny po porodu.

@tynaterezka Super :palec:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 18.01.16 20:43

@Maty1989 sundání kanyly? nezlob se, ale na tom není nic nepříjemného krom toho, že tě možná depilovala lepící páska :nevim: kanyla není nic než tenká měkká trubička. to vytahování je nemožné cítit :roll:

 
Michaela2495
Kecalka 195 příspěvků 18.01.16 20:43

Nenávidím těhotenský hormony :D při čtení části o tom jak to tatínek nestihl jsem se rozbulela jako želva :D jinak gratuluji ke zdravým dětem :)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 18.01.16 20:44

Ahoj gratuluju k obema krasnym detem! Take mame doma druhorozeneho Mateje, bude mu 5 mesicu ;-) narodil se pul hodiny po prijezdu do nemocnice ;-) to asi to. jmeno.:-D jinak gratuluju k parecku, my mame jeste zamireno na tu holku :D aby meli brachove koho opatrovat ;)

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 20:50

@reinkarnace Tím jsem myslela sadistickou sestru, co mi to servala málem i s kůží a krev mi pak brala tak, že mi ještě jehlou poškrábala ruku. Prvně mi to sundali aspoň normálně.

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 20:53

@reinkarnace Jinak mi kanyla vadila a překážela. Po prvním porodu jsem čekala, kdy mi to konečně vytáhnou, prostě mi to vadí. Odběry krve a tak zvládám, ale den napíchlou kanylu, to je hnus. Je mi jasný, že kdyby něco, musela bych to mít prostě celý pobyt v nemocnici, jsou horší věci, ale prostě dobrovolně jsem to znovu nechtěla, ale bohužel jsem se nechala ukecat.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 18.01.16 21:49

Pěkný deníček. Kanylu 8o oba porody jsem měla hrozné a se streptokokem. Dávali mi jen injekci a vše se souhlasem.Krev brali až po porodu a třeba cévkování se taky jen tak nedělá zbytečně. Mám strach z jehel a pokud by mě něco napíchli do ruky, porod nejspíš prozvracím :)

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 18.01.16 22:00

@Ráďa 25 Tak to je dobrý. Manžel nedává jehly. Má tak nepříjemnou zkušenost, že kdyby měl jít na odběr, tak asi jen v případě nouze :) Měl problémy se žaludkem a šel na hadičku do krku. Prej by šel radši znova na to, než aby do něj někdo píchal :D

Mně vadila ta kanyla, že tam byla prostě hrozně dlouho a cítila jsem ji. Kontrolovala pořád, abych si to sama nějak nevytrhla, nebo tak. Fakt hroznej pocit mít to v ruce :roll:

 
Ve-Lu-Ta
Nováček 3 příspěvky 18.01.16 22:09

S těmi bolestmi, u druhého porodu, jsme na tom byli stejně. Připadala jsem si jak když čtu o svým porodu :D Je mi líto, že Váš muž nebyl u druhého porodu. Přeji hodně štěstí a zdraví malému. Ať je i nadále takový bojovník jako při porodu. :srdce: Ten náš bojoval, ale moje tělo mu to prostě nedovolilo…:(

 
Klarca99
Povídálka 37 příspěvků 18.01.16 22:50

Takhle to vypadá jako hezké porody ;) taky jsem se v pubertě bála porodu a můj první porod byl zlatý :lol:
Líbilo se mi jak píšete, že jste u prvního cítila jak sestupuje hlavička, to mohlo být zvláštní. Já jsem nic takového necítila, ale jsem teprv prvorodička, tak třeba to příště poznán…
Gratuluji k dětem!

 
NemámJméno
Povídálka 20 příspěvků 19.01.16 09:18

Krásný deníček :lol: :lol:

 
Káťa19
Závislačka 3537 příspěvků 63 inzerátů 21.01.16 10:09

@Maty1989 já tu kanylu taky nesnesla, hrozně mě to bolelo a tlačilo, nemohla jsem malýho pořádně tou rukou držet :( hrozně jsem se těšila, až mi jí vyndají.
Jinak k těm bolestem, buď ráda, že to bylo tak rychlé, i když hodně bolestivé. Já měla bolesti křížové a taky hodně silné, ale i přesto jsem se vůbec neotvírala a v těch největších bolestech byla skoro 3h, pak jsem souhlasila s epi, i když jsem ho původně nechtěla a až potom se začlo něco dít.

Gratuluji k párečku! :kytka: Nám se snad v létě taky poštěstí.

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 22.01.16 15:12

@Káťa19 Přesně o to mi šlo. Vadilo mi to jak na pohled, tak prostě v té ruce :nevim:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 08.02.16 12:11

U pasáže „křičím, jak to bolí“ jsem si vzpomněla na sebe - přišla za mnou sestřička, že mi píchne něco na bolest. Na to jsem jí odvětila, jako na jakou, že mě nic nebolí :lol: no a nebolelo až do konce, mám totiž jiný práh bolestivosti :lol: Pisatelce gratuluju k dětičkám :potlesk:

 
Maty1989
Závislačka 2998 příspěvků 08.02.16 12:20

@ASAndrea :D Každá to máme jinak, no. Ono to šlo tak rychle, že se nedivím, že to hrozně bolelo :D JInak děkuji :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama