Reklama

Mikiska - 26. týden

Těhotenství

Všechny vás moc zdravím po vánočních svátcích. Další týden u nás přímo ?žrací? je za námi. Mimísek kope čím dál tím častěji a silněji a pod stromečkem to vypadalo, že byl z celé naší rodiny nejhodnější. Ježíšek mu přinesl plno dárečků v podobě dupaček a chrastítek. Taky jsme dostali krásnou hrazdičku s pověšenými chrastítky a na lístečku bylo napsáno budoucí rodiče pro mimíska hihihi. Bylo to moc krásný.

Já jsem dostala plno moudrých knih o kojení, výchově a stravě pro novorozence takže mám co číst. Letos ty svátky proběhly v naprosté pohodě to se mně taky moooc líbilo. Každý den jsme měli příjemné návštěvy a jedlo se a pilo se i když já jenom limču, ale po kachýnce jsem si musela loknout pivečka aby mi nebylo blbě. Zítra zřejmě budu držet takovou malou dietku ne kvůli figuře, ale abych trochu toho klidu taky dopřála mému žaludku. Ještě nikdy jsem neměla takovou chuť na všechno jako letos, čím to asi bude ? Pěkně zbodneme všechno co je na stole a pak fňukám, že mě pálí žáha.

Dnes byl u nás na návštěvě 8 měsíční klučina tak jsem se poměla blbly jsme spolu až tak, že mě pěkně poblinkal, že jsem se musela převléknout, holky to miminčí blinkání mi na můj čuch moc dobře nedělá doufám jenom, že mně to po porodu s vlastním drobečkem nebude takhle zvedat žaludek to by jsme zřejmě byla rodina poblijónů. Tak jsem si představovala, že vlastně příští rok budeme mít takového prcka doma a zrovna to tak přesně vychází prďola se narodil 1. dubna tohoto roku takže vlastně už skoro 9 měsíců, děsně se chechtá a je sním už pěkná legrace já se tak těším.

Naštěstí mám dovolenou až do 2. ledna takže si to pěkně užiju. Zrovna jsme s manžílkem říkali, že musíme naspat nějakou tu hodinku dopředu abychom měli pěkně zásoby. Taky jsme dostali novou digitální váhu takže teď už budu mít kilečka pěkně pod kontrolou, zřejmě mně to tedy nepomůže, ale alespoň budu vědět a nebudu u pana doktora tak v šoku jako do teďka. Jsem pěkně zvědavá na ty nové míry po vánocích jestli taky tak pěkně papáte jako já tak bude zase pěkná legranda.

Na Silvestra jsme pozvání ke známým, ale ještě se moc rozmýšlíme jestli vůbec někam půjdeme. Já bych chtěla asi zůstat pěkně doma jenom s manžílkem a udělat si takový pěkný večer on souhlasí a tak asi opravdu bude romantika ? hihihi. A jak to máte s oslavou příchodu nového roku vy ? My jsme totiž do teď každý rok jezdili s bandou kamarádů na hory, takže poprvé uvidím čím vlastně baví lidi v televizi. Nedělám si iluze, že by to bylo něco vynikajícího. Ten nový rok bude pro nás všechny plný změn. A co předsevzetí já si asi dám alespoň jedno, že budu cvičit. Taky jsem si říkala, že by bylo dobré kdyby se mimísek rozhodl přijít na svět 30.3.2003 trojka je šťastné číslo, že jo ? U Johanky po novém roce se to asi začne pěkně klubat na svět už mají jen pár týdnů.

Takže holčiny mějte se moc krásně, opatrujte bříška, papejte a odpočívejte, na Silvestra pozor nic nepřehánět a příští deníček bude už v novém roce. Do toho NAŠEHO nového roku vám všem přeji aby byl bez problémů, jen samé radosti, žádné starosti, pohodové porody a čekatelkám už konečně bříška a ze všeho nejvíc všem co nejvíce ZDRAVÍ a LÁSKY to ostatní přijde samo. Pápá

Mikiska


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.02 13:41

Musím vám napsat jak se nám podařilo krásně obdarovat rodinku. I přes nedávné oslavy mých narozenin ( kdy jsem víno nahrazovala vinným relaxem a nikdo to nepoznal) se nám podařilo utajit, spíš neprořeknout se, že čekáme miminko.
Okopírovanou fotku z ultrazvuku jsme nejbližším přibalili k dárkům. Překvapení a upřímná radost byla od všech. Taky aby ne neteře a synovce máme v rozpětí 5-16 let, takže další přírůstek do rodiny byl už dlouho očekáván.
Já jsem si tento krásný dáreček nadělila ke kulatým narozeninám a proto jsem ráda, že jako dáreček to mohli dostat i ostatní.
Jak můj brácha vtipně podotkl: že v dětství mu říkali, že děti nosí čáp a on to nakonec je Ježíšek :-))).
Mějte se všechny krásně a to i v příštím roce. Pro nás jistě plném očekevání jaká budou naše miminka a my jak se budeme zžívat s novou rolí - rodičů.
Markéta 10.t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.12.02 14:20

Ahojky všem po Vánocích,

doufám, že jste se neujedly k prasknutí :-)))) Já jsem tedy poctivě testovala všechno, co bylo v dosahu a mooooc mi to chutnalo, mňam.

Taky u nás asi byla nejhodnější Barborka, protože pod stromečky měla všude nejvíc dárečků. Myslím, že jsem udělala dobře, že jsem se zdržela nákupů výbavičky, dopadlo to podle očekávání. Všichni se dušovali, že to nebudou s nákupy na mimi přehánět, ale máme toho pěkný zásobičky. Třeba ponožtiček asi na 3 další mimi :-)))) Takže až si udělám chvíli, tak to musím sepsat a myslím, že to opravdu bude tak akorát všechno. Taky už máme první hračky, ale ty určitě ještě nějaký koupím, to si nenechám ujít.

Dneska jsem byla v poradně a mám novinku. Testy na těh. cukrovku nedopadly nejlíp, takže mám tvrdou dietku - uáááááááá a co to všechno cukroví, co mi letos konečně chutná a co ty větrníky, co maj v cukrárně za rohem????????? No tak to holt ty 4 měsíce vydržím, ale rve mi to srdce. Pozitivní je, že to není tak hrozný (ty hodnoty) a že jde vlastně jen o to, pohlídat mimi aby moc nenarostlo. Žádný vývojový vady ani postižení s tím nejsou spojený, jen může mít mimi trošku problémy s přizpůsobení se okolí (hlavně teplotě) po narození. Takže budeme častěji chodit na kontroly a taky je možný, že to byl jen jednorázový výkyv. No ale berme to z té lepší stránky, zas mi ty kilíčka tak nepolezou a trochu kontrolovat stravování mi taky neuškodí. Doufám, že jste se vyhnuly řádění bacilů, mě to teda minulo jen tak tak. Manžílek ulehnul a teď tahá nudli, já to včera snad (ťuk,ťuk) vyležela a už mám taky jen nudli. Ale v okolí to lidi kosí jednoho po druhým, tak na sebe dávejte pozor!

Taky už se těším na další deníček, který asi brzy přibude a myslím, že všem „novým“ maminkám se tam bude líbit jako nám tady.

Mikisko my budeme na Silvestra taky hezky doma užívat romantiku ve dvou, no možná, že usnu ještě před půlnocí. Barča pořád řádí v noci a nenechá mě spát, takže oproti tvrzení chytrých knížek, že se miminko svým režimem přizpůsobí mému to zatím u nás je naopak. Tak jsem zvědavá, jak to bude za pár týdnů. Asi je po mě a dělá si, co chce, knížky neknížky :-)))

Takže holčinky, všem to nejlepší do dalšího tak zá:,–(ního roku a opatrujte bříška.

Mishicka 24.t.

 
mischel
Povídálka 32 příspěvků 29.12.02 17:48

Ahojky holčiny,

tak Vás všechny moc zdravím po Vánocích a musím Vám napsat co se nám stalo. Vánoce byly opravdu super a užívala jsem si jak dobrého jídla, tak i klídku, který všude okolo nás panoval. A jelikož moji rodiče na svátky byli v práci, byli jsme s manžílkem pozváni v pátek 27. na svíčkovou mňam. No a pak, že se půjdem podívat na děti mojí sestry jak na kopci sáňkujou. A tam to vše začlo.
Můj taťka si myslel, že mu je zase 20, tak že si zasáňkuje. A vzal to hned až z lesa, aby to stálo za to, jenže ten kopec je samý velký hrboly a skoky a milej taťka sice udělal krásnej jelení skok :o)), ale dole už bohužel zůstal na saních sedět, že si udělal něco se zádama. Nejdřív jsme se mu všichni ještě smály, ale večer jsme mu už volaly pohotovost a dostal pořádnou injekci.
No a v sobotu chudák skuhral, že ho to stále bolí jako čert a tak, že mu s manžílkem zajedem do lékárny. Tak jsme se oblékly a šli na parkoviště k autu. Jenže nám to s manžílkem tak trochu uklouzlo no a já spadla hubou přímo na betonovej obrubník a ptáte se na konec? Mimísek je v pořádku, protože se naštěstí spadla „jen“ na tu hubu a já jsem bez jednoho předního zubu s řádně opuchlým a naraženým nosem a rty jak havajskej bubeník.
Manžel se mi směje jak blázen (teď už se směje, ale byl z toho pořádně hotovej), že se mu líbím i bez toho zubu, ale já se hrozně stydím. Takže snad tam zítra bude můj zubař, aby se mi na to podíval a vytrhl co mi tam z toho zubu zbylo a udělá mi krásnej novej porcelánovej :o)) No budu fakt kóča. Nejdřív sem to obulela a manžílek se mnou, ale dnes se tomu smějeme a to proto, že si sme až moc dobře vědomi, že to mohlo dopadnou i hůř.
Takže teď mám po hodování, jelikož mě to bolí a tak můžu jen kašovitou stravu, takže jím pouze polívky a včera mi manžel rozmačkal banány. Džus sem si ohřívala v mikrovlnce, aby byl vlažný, protože nemůžu ani studený ani teplý.
Takže já snad budu mít brzy zoubek novej a hlavně, že náš mimísek je v pořádku. Ještě si radši zítra dojdu k doktorce, aby jsme se o tom přesvědčili.
Takže na sebe holčiny dávejte opravdu moc velký pozor, jelikož nikdo není schopen dát ty pitomý chodníky do pořádku, tak aby se po nich dalo bezpečně chodit :o((
Zítra se toho zubaře strašně bojím, protože mi vlastně nebude moc dát ani žádnou injekci na bolest, takže budu muset být statečná holka a vydržet. Ale co bych pro toho našeho malýho drobka u mě v bříšku neudělala.
Takže pozor na sebe i svoje bříška.
Pa Mischel 17. týden

 
Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 29.12.02 19:13

Ahoj holky,
tak my jsme samá návštěva, samé papání a samé dárečky pro mimíska. Už se nám to pěkně hromadí a mám strach, že to vypadá jako když čekáme miminka dvě.
Mishel ještě, že jste dopadli tak dobře jenom s vyraženým zubem uf to náledí bylo hrozný. Já jsem s mamkou v pátek zrovna šla na hřbitov pozdravit tatínka a to byl fakt úděs lezla jsem mezi hroby po čtyřech, protože jsem se děsně bála, že upadnu potom jsme z toho dostaly obě pěkný záchvat smíchu, i když se to teda na takovým místě nehodí, ale oni mi určitě všichni odpustí. Takže úplně chápu ten tvůj pád hlavně, že to dobře dopadlo a budu ti držet palce u zubaře já se ho totiž strašně bojím, takže s tebou soucítím.
Markéto tvoji blízcí musely být pěkně v šoku teda radostným, když v dárečku našly fotečky z UTZ. To byl dobrý nápad.
Mishicko z té cukrovky si opravdu nic nedělej a pěkně se hlídej pravda je, že si alespoň uhlídáš ty kilečka. Já jsem o cukrový a sladký vůbec nikdy nestála a vlastně jsem ani přes svátky nikdy nepřibrala ani kilo, ovšem teď to do sebe rvu pod tlakem což asi moc dobrý pro mimíska neni.
Taky jsme včera byli u tchýně oni bydlí v Jizerkách to je nádhera všude krásně bílo moc závidím těm co teďka lítaj po horách je to hned veselejší zima než ve městě. I když dneska bylo nějaký teplo tak snad to lyžařům neroztaje. Byli jsme alespoň na procházce, která mi opravdu udělala moc dobře v Praze je totiž tak hnusně, že kolikrát ani nevytáhnu paty.
Tak se zatím mějte a opatrujte se a Mischel držím palce s tím zubem papa
Mikiska

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.02 21:27

Ahoj Mischel,
injekci na znecitlivění můžeš. Není to pro Mrňouska nebezpečné.
 Evka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.02 10:51

Ahoj všetkým tehulkám, maminkám aj čakateľkám po Vianočných sviatkoch a pred koncom roka!
Aj my sme popapali na čo sme siahli a prejavilo sa to na váhe viac ako kilovým prírastkom :-)). Chrústik sa mi v brušku prevaľuje vždy keď sa uložím do horizontálnej polohy, takže som si kopančekov a vlniek užila cez sviatky naozaj požehnane :-) Ale domáce leňošenie mi už skončilo a som späť v práci (už mám všetku dovolenku minutú :-( ), aj keď cesta bola skutočne zabiják, lebo asi od poldruhej ráno u nás stále prší a s miernym raňajším mrazom sa všetok sneh na chodníkoch zmenil na veľmi nepríjemný ľadový hybrid…
Silvestra strávime s mojím drahým mužíčkom pekne v kľude doma - vonku aj tak všetci šalejú s rôznou zábavnou pyrotechnikou a je to dosť „o držku“ sa niekam vybrať. Okolo jedenástej sa mi s urputnou pravideľnosťou začínajú zatvárať oči, takže vôbec netuším či do toho Nového roku vydržím :-))
Takže milé zlatíčka(každého pohlavia, veku aj stavu), všetkým želám ten budúci 3-kový rok plný zdravia, lásky, radosti, rodinnej pohody; aby nám tie pôrody, dieťatká a tehotenské testy všetkým priniesli len kopec novej radosti, a aby nám aj ďalej „frčalo“ emimino nech sa môžeme s tými radosťami navzájom potešiť :-))
Danka, 24.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.03 17:59

Ahojky všem v Novém roce 2003 a všem přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a hlavně zdravá a krásná miminka.
Mikisko moc děkuju za Tvé držení palečků, jsem na tom stejně jako ty a zubaře se bojím úplně šíleně.
Takže jsme v pondělí vyrazili. Nejdřív jsme zajeli na gynekologii, aby jsme se opravdu přesvědčili, že s mrňouskem nic není. Tak nás paní doktorka vyšetřila a poslouchala srdíčko a všechno v pořádku, uf mi spadnul kámen ze srdce :o))) No a pak už sem se začla klepat strachy, protože jsem věděla, že musí následovat cesta k zubaři. Byla jsem jak malá holka a přesvědčovala manžela, že mě to už nebolí a že jedem domů (přitom jsem bolestí strašně trpěla), ale jelikož už mě manžílek zná, tak mě utěšoval, že jsem jeho statečná holčička a že to u toho zubaře vydržím.
Můj zubař tam nebyl a nebyli ani na pohotovosti, tak jsem nakonec skončila u zubařky mého manžela, která byla tak hodná a vzala. Protože bych s tou bolestí až do 6. ledna opravdu nevydržela.
Ale to co mi dělala bych nepřála ani svému úhlavnímu nepříteli. Podívala se mi na to a řekla, že to je otevřená rána, takže to musí ven. Opíchala mě a já si myslela, že mi vytrhne ten zbytek zubu. Jenže ona mi to začla zezadu odvrtávat, což jsme myslela, že musím určitě umřít bolestí, pak vzala takovej dlouhej drátek ten mi zapíchla do dásně a vyndala mi tu dřeň a nervy. Normálně se mi chtělo bolestí brečet, ale přemohla jsem se :o)) Pak mi ho zalátovala tou jejich sádrou a byla jsem hotová. Zoubek už mě nebolí a jsem jí za to moc vděčná, ale kdyby mi někdo řekl předem co mi bude dělat, nedostanou mě tam ani za nic. Jsem fakt už odmalička posera ze zubařů.
Takže teď už jen čekám na svýho zubaře až tam bude a udělá mi korunku, která prej není vůbec poznat od normálního zoubku.
Tak teď jsem v pohodě a bez bolesti a jsem opravdu ráda, že to dopadlo jen s vyraženým zoubkem a že jsem nespadla na bříško.
Tak se všechny moc opatrujte a pozdravujte svoje mrňousky v bříšku.
Pa Mischel 17.týden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 09:59

Ahojky holky,
tak nám to pěkně přes vánoce uběhlo. Dneska jsem byla na kontrole a všechno je OK. Mrňousek přesně odpovídá „věku“ a je v pořádku. Protože jsem byla na IVF + ET, domluvili jsme se s panem doktorem na termínu poslední MS, jelikož ve skutečnosti jsem ji měla 4 týdny před oplodněním.

Vystavili mi těhotenskou průkazku, tak se asi v práci pochlubím. Hmm, už dva měsíce kolegyně ostatním tvrdila, že jsem doma s migrénou. Pěkná migréna, už má asi tři centimetry:-)))

Holky, dotázek. Mám neschopenku a potřebuji jít do práce na jedno dopoledne. Kdyby přišla kontrola nebudu mít problém?

Mějte se
Evka, 9.týden

 
Katule
Povídálka 17 příspěvků 02.01.03 23:23

Ahoj holky,
Tak Vás zdravim zase po delší době, Vánoce i oslava Silvestra mě úplně pohltily. Ale užila jsem si to bezvadně a mrňousek taky. Jako všechny ostatní, samý dobrůtky a odpočívání a návštěvy. Závidim Vám ty klidné Silvestry. My jsme byli s manželem na chalupě s bandou kamarádů. Sice jsem tam nebyla sama těhotná, ale na můj vkus to bylo moc divoký. Většinu večera jsem proseděla v křesle a soustředila se na kopajícího lumpíka.
Opožděně Vám všem přeju hodně lásky, zdravíčka a taky štěstíčka. Ať se Vám všem dobře daří, maminkám, těhulkám i netěhulkám.
Teda Mischel, upřímně Tě lituju, to muselo být pěkně nepříjemný, taky se nekamarádim se zubařema. Ale přesně jak píšeš, ještěže to dopadlo jak to dopadlo. Držim palce, ať už je další návštěva zubaře bez bolesti.
Holky,už se nám tu klubou miminka. Když jsem to louskala, úplně mě to dojalo. Krásně to ty čerstvý maminky popsaly. Já jsem neměla představu o tom, jak to vůbec probíhá, takže včem čerstvým maminkám děkuju a zároveň moc moc gratuluju!!!
Mishicko, nic si z toho nejedení sladkýho nedělej, aspoň to přibírání nebude tak velký. U mě je to tragédie, vyhoupla se mi váha pořádně, ani nevim jak to dělám. Musim se krotit, jenže jsem hrozně rozjedená z těch Vánoc.
Mějte se všechny hezky a opatrujte se.
Káťa 27. t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.01.03 12:25

Ahoj Evko,

k té neschopence: Já jsem doma taky od začátku těhotenství, ale doktorka mi na neschopenku napsala do kolonky vycházky „neomezeně“, takže můžu kdy chci, kam chci. Jestli máš to samý, tak žádný problém, jestli tam máš vymezený jen nějaký hodiny, tak se radši poraď se mzdovkou. Hlavní průšvih v takovém případě (že Tě nezastihne kontrola doma) je, že to prásknou zaměstnavateli - což by u Tebe asi nevadilo, když budeš v práci - jen nevím, jestli bys dostala korunky.

Mishicka 25.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 15:41

Ahoj kuličky,

nevím jak vy, ale já už se tak cítím. Přibrala jsem zatím jen 6kg ale skoro všechno je to jen na břiše, takže každý předklon, nebo zouvání bot je pro mě horor.
Koukám, že jste si svátky a Silvestra víceméně užily v klidu a pohodlí rodiny. My jsme to trajdání s bandou ještě nevzdali, takže jsme celý týden kolem Silvestra strávili ve Vysokých Tatrách. No, přiznávám, že to nebylo jako dřív - bez alkoholu a dlouhého ponocování :-{ , ale nakonec to bylo moc fajn. Protože hned druhý den všechen sníh opršel a nedalo se lyžovat, museli se mnou všichni chodit po procházkách a výletech.
Vánoce u nás dopadly obdobně jako u většiny z vás - nejvíc dárečk; měl pod stromečkem mrňous. Já jsem dostala teplé punčocháče s obřím pasem, abych jim to mládě nenechala nachladit :-}} Nejvíc na mě myslel samozřejmě manžel, který se nemůže dočkat, až bude mít doma zase tu šlang kočku a pořídil mi nový epilátor, kterým to opravdu nebolí a moje maminka mi udělala velkou radost se svetříkem s komentářem „Až budeš zase štíhlá, ať máš něco hezkého a líbíš se sama sobě“. Samozřejmě, že mám radost i z těch božských titěrností na miminko, jen si tak trochu začínám připadat spíš jako chodící líheň na vnoučata. Ale to k tomu asi patří, mláďátko jsem hrozně chtěla a nemůžu se dočkat, až se vyklube.
Mischel nebo kdo to tu spadl na …, to je mi moc líto, žes přišla o zub, ale dívej se na to z té lepší stránky. Říká se, co dítě, to zub. No a ty už aspoň víš, který to byl :-}}
Asi tady kydám samý nezajímavý kecy, tak radši končím. Přeju vám všem těhulinky, čekatelky i vy ostatní krásný a plodný rok 2003.

Milenka 26. týden

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama