Miláček za odměnu

Porod

Vždycky jsem chtěla hodné a krásné miminko, vše se splnilo, dneska už vím, že není nic krásnějšího než mateřství a láska k děťátku... :)


2 komentáře


4 komentářů

Nebudu vypisovat seznámení, společné bydlení a život s přítelem, začnu rovnou naší poslední dovolenou ve dvou…

V půlce července jsme jeli do Itálie, přítel už tam jel s úmyslem, že se pokusíme o miminko, já o ničem nevěděla, do první noci, kdy jsme se milovali a nedávali si pozor. Dokonce mě to i rozbrečelo, vůbec jsem to nečekala. :-D Po dovolené jsme si opět pozor dávali, přítel řekl, že pokud se mimi nepovedlo na dovolené, tak se pokusíme jindy.

Jenže už na začátku srpna jsem cítila, že jsem těhotná, prsa bolela, v podbřišku divný pocit, chutě zvláštní. Dne 7.8. jsem to večer oznámila přítelovi, byl nadšený, chodil po bytě a pořád opakoval, že budeme mít miminko, choval i naši kočičku, která u toho ječela a on jí řekl, že na ječení už tu bude někdo jiný. :-D

Celé těhotenství probíhalo celkem v pořádku, až na neustálé záněty, po každé kontrole jsem dostala prášky, ale prý to tak má spousta žen. TP byl 13. 4. Od 12. tt mi doktorka neustále opakovala, že bude miminko hrozný raubíř, točil se tam, dělal přemety a užíval si to jako já. Od 16. tt to vypadalo na chlapečka, kterého potvrdili na genetice. Moc jsme si ho přáli a byli jsme šťastní. 35. tt jsem proležela v nemocnici, kvůli tvrdnutí bříška a sestupu malého. Týden na to jsem začala krvácet a přes noc zůstala na porodních sálech, druhý den mě pustili domů. Zbytek už proběhl v pořádku.

Bylo 6. 4., Velikonoční pondělí a přítel Kubík s kamarády odjeli k nejbližším na pomlázku. Už 3 dny mě zvláštně pobolívalo břicho, ale ten den od rána jinak, nějak jsem tušila, že brzo budeme mít broučínka venku. Kubčovi jsem nic neřekla, užil si pondělí, řídil, kdyby náhodou a odpoledne jsme prožili spolu. Večer mi říká, že už bych dneska mohla rodit, že se mu nechce do práce. Naznačila jsem, že to asi brzo přijde, že mám divné bolesti celý den. Byl nadšený.

Za hodinu (ve 22 h) jsem už pochopila, že jde o kontrakce, Kubča začal hrát hry na telefonu, aby neusnul s tím, že mu mám kontrakce hlásit. Po další hodině už hlásil, že jsou po 7 minutách, jestli nepojedeme. Smála jsem se, že jsem v pohodě a není kam spěchat. Dala jsem sprchu a znovu ulehla. O půlnoci se kontrakce posunuly po 6 min a přítel už mě tlačil do auta. Šla jsem opět do vany, oholit se a tak, on volal šéfovi, že do práce nejde, že rodíme.

Do porodnice jsme dorazili o půl třetí, sepsali jsme papíry, natočili monitor, vyšetřili mě a uložili nás na porodní box. O půl páté jsem cítila „lupnutí“ a teplo. Přítel zvonil na sestru a já letěla na záchod, to už byly kontrakce po 3 - 4 min. Sestra mi donesla vložku a přesunula na monitor. Hned mi vložku vzala, udělala test a plodovka se nepotvrdila. Dali mi další a poslali na pokoj. Asi za hodinu opět monitor a na vložce se potvrdila plodová voda, ale jen slabý únik.

Do 12 h jsme trávili na boxu a ve sprše. Pak už šlo do tuhého, nemohla jsem nic, seděla jsem na míči ve sprše, usínala tam (přece jen jsem už skoro 30 h nespala). Věčné monitory jsem už proklínala a když jsem ve 13 h měla kontrakce k 90, tak jsem prosila o úlevu. Pomáhala ovšem jen sprcha.

Před 15. h opět monitor, sestra mě ujišťovala, že kontrakce nejsou tak dlouhé, aby to vedlo k porodu, přišla doktorka, vyšetřila mě a navrhla epidurál. Neotevírala jsem se, nález stejný jako celé dopoledne. Kývla jsem, chtěla jsem ulevit. Přišel anesteziolog, vysvětlil mi vše a šlo se na píchnutí. Napíchnul mě a čekal, úleva přišla okamžitě, ale tak, jak nikdo nečekal - odumřela jsem od prsou dolů, nešlo mi ničím hýbat, nic jsem necítila, ale bylo mi krásně. Najednou jsem byla vysmátá a taková „sjetá“ :D

Asi po 2 minutách řekl anesteziolog, že to musí přepíchnout, že neodtéká mok. Takže další dávka epidurálu. Jenže po druhé dávce - asi 5 min od první - jsem ucítila tlak dole. Řekla jsem Kubčovi, že potřebuji na malou i velkou zároveň. Přetlumočil sestře a ta pode mne dala mísu. Najednou se sál vyprázdnil a my tam zůstali sami. Potřeba samozřejmě vykonat nešla, byla jsem po klystýru.

Po 5 min přišla doktorka a divila se, že jsem na míse, že není možné, abych potřebovala na záchod. Sáhla do mě a začala volat personál a volali dětské. Ptala jsem se, co se děje, ale nereagovali, až na potřetí mi řekli, že se malý tlačí ven. Jelikož se mnou museli manipulovat sestry a Kubča, tak jsem se ptala, jak to uděláme, když nic necítím. Doktorka mi vysvětlila, že dvě sestry budou tlačit na břicho, ona bude vytahovat miminko a já se mám snažit tlačit. Na moje 3 „zatlačení“ byl malý venku.

Neplakal, byl fialový, ale nádherný. Plašila jsem, že nepláče, ale odnesli ho na vyhřívané lůžko a za chvilku bylo slyšet kňouráníčko našeho miláčka. :-) Neplakal po celou dobu ošetřování ani potom. Plakali jsme s Kubčou oba, malý byl dokonalý, překrásný. Matyášek se narodil 7. 4. 2015 v 15:20 h, míry 3220 g a 50 cm. Apgar 7-9-10.

Kvůli problémům po epidurálu nás v porodnici nechali 6 dní, za celou dobu plakal Matyášek jen u koupání, spinkal i 8-9 h v kuse. Byl hrozně hodný a strašně „usměvavý“, psotníčky měl pořád, asi 17× do minuty, hlavně po kojení, nádhera. :-)

Sestřičky si ho tam oblíbily a chodily okukovat. Matulka shodil na 2900 g a s touto váhou nás i pouštěli domů. Ve 3 měsících měl 60,5 cm a 4820 g. :-) Dnes, téměř ve 4 měsících, plně kojen, hodný a mooooooc usměvavý i na cizí lidi. Koníčky pase už asi 2 měsíce, první úmyslný úsměv v šesti týdnech, povídá, přetáčí se z bříška na zádíčka, naopak mu to ještě úplně nejde, s hračkami si hraje už přes měsíc, začíná se přitahovat do sedu, když může, stoupne, i když se snažíme, aby nestoupal.

Rehabilitační i dětská říkají, že bude rychlejší, že je šikovný, tak snad mu to vydrží. :-) V noci se budíme max 2×. :-) Je to miláček. Omlouvám se za dlouhý deníček, snad jsem vás nenudila. ;-)

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska9
Echt Kelišová 9233 příspěvků 13.08.15 03:33

Gratuluji k prckovi, i kdyz to vedeni porodu moc nechapu…nicmene hlavne ze to dobre dopadlo. Jen se zeptam, co jsou psotnicky, to neznam ;)

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 13.08.15 06:25

@beruska9 smích miminka ve spánku :) přikládám foto psotníčků :)

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 13.08.15 06:51

Krásná, pohodová rodinka :kytka:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 13.08.15 07:13

Krásné miminko, moc pěkný deníček. Přeji moc zdraví a radostí s miminkem.

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 13.08.15 07:20

Moc děkujeme :) je to miláček :) včera jsem fotila na dárek pro babičku :) tak se ještě „pochlubím“ andílkem :) fakt ho šíleně mooooc miluju :*

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 13.08.15 09:05

Ditko mate opravdu k sezrani :srdce: Denicek neni zcela moje gusto, takova ta mykava sladarnicka, no ale proc ne ;)

 
beruska9
Echt Kelišová 9233 příspěvků 13.08.15 09:22

@LuciiiM : jo aha :) dik :)

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 62 inzerátů 13.08.15 09:29

Mene je nekdy vice…Na me tohle teda neni. Jinak samozrejme gratuluji a hlavne at jste zdravi.

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 13.08.15 09:29

Moc gratuluju, ale zkus se zamyslet (myšleno v dobrém) kolik fotek svého dítěte tady sdílíš… :-) nech si trochu soukromí :kytka:

 
kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 13.08.15 09:30

@LuciiiM krásný a roztomilý chlapeček :)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 13.08.15 09:34

Gratuluji ke krásnému synovi :) Co se týče názoru na deníček, souhlasím se @svycarka ale vypadáte jako spokojená rodinka, tak přeji ať vám to vydrží :kytka: Já už mám doma tři takovéhle frajery a každým dnem budu rodit čtvrtého :D Takže chlapečků už mám plné brejle :mrgreen:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 13.08.15 10:21

Gratuluji k nádhernému kloučkovi neboj ono to bude ještě raubíř to vidím na anšem malém :-)

 
acylpirín
Povídálka 33 příspěvků 13.08.15 11:38

Gratuluji k Matyáškovi, když jsem vás jednou potkala ve městě, vypadali jste hrozně moc šťastně a to je dobře :kytka:

 
Mango_Lassi
Kelišová 7482 příspěvků 13.08.15 11:46

LOL, vsechny ty mimina po narozeni vypadaji uplne stejne. Fialovy pomackany. Moje neni vyjimka.

 
misa1967
Extra třída :D 11577 příspěvků 13.08.15 12:04

Moooc krásný miminko :) a krásně napsaný. gratuluju :)

 
mrs.gendy
Závislačka 3444 příspěvků 13.08.15 12:58

Gratuluji k chlapeckovi.je opravdu krasny :srdce:. nicmene vedeni porodu katastrofa. dalsi miminko, ktere se narodilo fialove po epiduralu. proc ti dali epidural? ozvy klesali? :think:

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 13.08.15 13:11

@acylpirín jéé, fakt? :)
@mrs.gendy neklesaly, ale doktorka naznala a doporučila epidurál, protože nález po 8h byl téměř stejný.. a já jako prvorodička v bolestech souhlasila.. v por. plánu jsem měla-EPIDURÁL NE! TLAČENÍ NA BŘICHO- NE!!! jenže ten nikoho nezajímal.. spíš mě mrzelo, že mi PA neřekla, jak dýchat.. kdyby řekla a já věděla jak uvolnit spodek, tak to mohlo být rychlejší a bez chemie :( jenže si nás nevšímali.. jen monitor a šup na box

 
mrs.gendy
Závislačka 3444 příspěvků 13.08.15 13:35

@LuciiiM a jaky byl nález? Me to šlo taky pomalu, ale nikdo mi ani nenaznacil epidural :think: od prasknutí vody to bylo 14 hodin. Je mi líto ze někteří ty prvorodicky tak odbudou

 
verulicek  13.08.15 13:42

Krásné miminko, krásná maminka :-) hezké fotky. nicméně na oslovení manžela (tvar Kubča jsem nikdy neslyšela..a celkově to vypadalo jako bys mluvila o díteti) a nevím, co jsou psotníčky :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.08.15 v 13:46

 
verulicek  13.08.15 13:43

@LuciiiM jo teď to čtu…psotníčky.. :lol: nechci ti kazit radost ale já bych to nazvala prdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 13.08.15 14:53

Vzdycky kdyz ctu takovy deníček, tak si říkám, jestli nejsem citove plocha matka :) Nemam potrebu rikat partnerovi Kubco, diteti Matulko, mykat ani netvrdím, ze materstvi je to nejkrásnější-naopak takova týdenní dovolena u more bez ditete musi byt dost nádherná. Ani jsem nikdy netvrdila, ze by mala byla extra sikovna (a fakt byla, uměla skoro vse o 2 mesice driv nez tabulkove).Proste tak nejak beru, ze mame dite, mam z něho radost a miluju ho, ale nesnesla bych s kamoskama kvákat jen o detech, od male se do dvou let nevzdalit na dyl jak dve hodiny apod.To neni mířeno na autorku, spis na vsechny ty jasave deníčky, kdy zenske na materske prožívají nejlepsi období zivota.

Příspěvek upraven 13.08.15 v 14:54

 
Luca10  13.08.15 21:12

@Rakosnicek1983 :pankac:

 
Luca10  13.08.15 21:13

@LuciiiM
On si ti ve čtyřech měsících stoupá? :think:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 13.08.15 21:33

@Rakosnicek1983
má slova
ale chlapeček je jinak moc krásný a rodina vypadá šťastně, a to je hlavní :kytka:

 
domik01
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 15 inzerátů 13.08.15 21:38

Vypadate mooc sympaticky, gratulujeme k vasemu stesticku…

 
beruska9
Echt Kelišová 9233 příspěvků 14.08.15 00:11

@verulicek : jo na ty psotnicky jsem se ptala ja :D No kazit radost tim, ze to nazves prdy… kdyz jsem se ptala muze, zda to zna (je rodily Cech na rozdil ode me) tak rekl, ze zna jenom psotnik, coz je udajne vyraz kdysi pouzivany pro krece, zejmena v souvislosti s umrtim deti…to mi ty psotnicky teda prijdou horsi vyraz nez prdy :mrgreen:
(Nic ve zlem vuci autorce, bude to mozna nejaky krajovy vyraz, kdyz to nezna vic lidi :D )

 
beruska9
Echt Kelišová 9233 příspěvků 14.08.15 00:22

A co furt mate s tim mykanim? Ja ho tam nevidim…v noci se budime je mnozne cislo, se budi oba, ne? Atd… :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.08.15 v 00:22

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 14.08.15 06:06

@mrs.gendy jee, ta to nevím, myslím, že kolem 2 prstů.. ale na prst jsem byla už od 35.tt.. @Rakosnicek1983 každý to máme jinak, já si své miminko maximálně užívám :) chápu, že to má některá jinak, osobně takové taky znám.. osobně si neumím představit být od něj chvíli pryč, takže u moře jedině s ním :)
@Luca10 ano stoupá, teda především na nás.. když sedíme a máme ho položeného na klíně, tak se vyhrabe na nožky a stoupne, když ho neseme a jdeme, tak se kolínkama podsune výš a stoupne, kde může, zapře se a stoupne.. už se to řešilo i s doktorkou, ale zabránit tomu úplně nejde.. @domik01 děkujeme :)
@beruska9 děkuji za zastání :) :srdce:

ostatním, komu se deníček nelíbí, číst ho nemusí, já si ho tu dala především pro sebe a jednou třeba pro synka :) :srdce: :srdce:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 14.08.15 08:07

@Rakosnicek1983 hurá hurá, je nás víc!

 
micta
Generální žvanilka 20583 příspěvků 14.08.15 10:11

To musí být Kubča nadšený, že je vystavený na netu. :mrgreen:
Jinak gratuluju k miminu :kytka:

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 14.08.15 11:32

@micta nevadí mu to, tyto fotky máme i na fb ;)

 
mojmira
Hvězda diskuse 60577 příspěvků 14.08.15 15:29

Někdo má radost, že může vystavit fotky svých dětí, chce se pochlubit ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 14.08.15 16:34

@mojmira, fotka nahých genitálií dítěte - byť roztomilého novorozence - rozhodně není nic pro chlubení na internetu, to je nebetyčná hloupost rodičů.

 
Bellinečka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 14.08.15 17:28

Krasnoucky chlapeček :) moc gratuluji a ať jste všichni zdraví

 
miruska11
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 1 inzerát 14.08.15 20:08

Uplne ti rozumim, taky jsem za materstvi uplne nadsena. Je to pro me ta nejlepsi vec co me v zivote potkala, nikdy bych malou neopustila ani na 10minut. A dovolena je pro me jen s ni, bez male nema muj zivot smysl. Ale znam vetsinu lidi.co me maji za blazna skoro, a uplne nenormalni. Ale je to kazdeho vec. Akorat ten kubča a kubik se mi fakt nelibi. Denicek je hodne sladky, ale vzdyt je to dobre, je videt jak si ze vaeho nadsena a oba kluky milujes nadevse.

 
Luca10  15.08.15 04:28

@BohunkaP

Však autorka píše, že to klukovi nevadí. :lol: :roll: Taky to nepochopim, asi hormony, no… :zed: :zed:

 
Veverková
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 18.08.15 18:49

Moc pěkný deníček :) miminko je krásné :*

 
LuciiiM
Kecalka 331 příspěvků 28.09.15 14:23

@Veverková děkuji ;)

 
Andrejicka
Stálice 83 příspěvků 28.12.15 01:34

Tak já zrovna také nejsem ta preslazena matka, ale z tohoto deníčku čiší láska a spokojenost. Jinak psotnicky také znám. Naše malá je měla pořad a opravdu neslo o prdy

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama