Moje cesta, ještě není konec

Snažení

Po opravdu dlouhém navštěvování těchto stránek jsem se rozhodla i já přispět svým životopisem.

Mám v poslední době dost špatné období. Ale vlastně od začátku.

Je mi 31 let, s mým mužem se znám cca 10 let, z toho 3 roky jsme manželé. Už před 6 lety jsme se začali pokoušet o miminko. Po vysazení HA a skoro 6 měsíců čekání na MS (nepřišla ani po dvou Agolutinech) jsem se objednala do CAR Sanus v HK, kde se začal ten „kolotoč“ pomalu roztáčet.

Samozřejmě následovala různá vyšetření, včetně laparoskopického. V té době, já neznalá, mně ani nenapadlo si sama říci o nějaké konkrétní vyšetření či odběry krve. Asi po 1,5 roce následovala 1. IUI. Samozřejmě jsem si myslela, že půjdu z toho zákroku domů už těhotná a v duchu skoro vybírala jméno pro mimino.

Těch inseminací bylo během dalšího roku 6. Po každém negativním testu jsem byla na dně. Začala jsem brouzdat po internetu a sháněla různé informace, příběhy atd. Zjistila jsem, že mi za celou tu dobu (cca 3 roky) ani jednou neudělali hormonální profil z krve. Když jsem jim to řekla (pozor – poprvé jsem se ozvala !) jejich jednání bylo opravdu strašné.

Mezitím jsme se s manželem doma „snažili“ o stošest, já užívala různé bylinky, vyzkoušela nespočet „zaručených“ metod, od bylinek přes léčitele až po kineziologii. Před 2,5 lety jsem se rozhodla změnit CAR. Přešla jsem tedy do Gennetu Praha. No, já byla jak Alenka v říši Divů. Chování všech sestřiček a doktorů bylo více než vlídné a milé.

Úplně automaticky mne ihned poslali na krev, kde zjistili vysokou hladinu FSH. A najednou tu byla diagnóza. Předčasné ovariální selhání. Předčasný přechod. Stav trvalý. Ježíši, zní to strašně. Opět internet a shánění veškerých informací. Při další návštěvě mi vše vysvětlili. IVF jedině s darovanými vajíčky. Podali veškeré informace včetně ceny a poslali domů.

Úplně jsem se sesypala. Panebože, NIKDY nebudu moct mít své dítě. S manželem jsme vše probírali, vždy stál při mne, byl mi oporou, i když stejně konečné rozhodnutí je vždy na mne. Po čase jsem to všechno vstřebala, nabrala už asi stý dech a vrhla se do pokusu IVF s darovanými vajíčky. Opět kolotoč vyšetření, čekání na dárkyni, zaplatit cca 40 tisíc a hlavně sjednotit MS mne a dárkyně.

U mne nadlidský výkon. MS jsem někdy nedostala ani po třech Agolutinech, někdy jsem ji zase dostala sama, bez léků. Tak se nám to pochopitelně nepodařilo. Tzn, že vajíčka musí být zamražena a my jdeme při nejbližší příležitosti na KET. Dopadl pouze jeden pokus (byly pouze dvě vajíčka). Výsledek? Zamlklé těhotenství. Další rána pod pás, i když jsem už tak otřelá, že mne to ani nijak nevzalo.

No a v tu dobu začali problémy doma. Více hádek, výměny názorů atd. Nebudu to tady vše popisovat. Vina je na obou stranách. Krizi jsme překonali, koupili si psa a před 6 měsíci se vrhli do dalšího pokusu IVF s darovanými vajíčky.
A jaká je situace dnes? Jsou odebraná vajíčka, oplozená manželovými spermiemi a já čekám na telefonát, kdy mohu přijet na ET.

Menstruaci jsem sice neměla, ale po Estrofemu mi krásně narostla sliznice, takže jdeme do ET. Jenže z 9 odebraných vajíček je oplozených pouze 8 a z toho jsou pouze dvě kvalitně se vyvíjející. Použili metodu ICSI a prodlouženou kultivaci. (Cena 50.000,–) Tak se tu teď modlím, aby ty dvě vydržela. A situace doma? Jedna rána za druhou.

Právě jsem se dozvěděla o manželově bokovce (světe div se, je to moje dost dobrá kamarádka, která zná celou naši historii) On zatím neví, že já to vím. Vůbec nevím, co mám dělat. V práci mi ubrali z platu 25% a na krku mám hypotéku.

Přesto všechno neztrácím naději a stále myslím na ty dvě embryjka. Jak to dopadne se mnou a manželem nevím, nejspíš rozvodem. Už mu nezvládnu odpustit, nemám na to sílu. Díky, že jsem se mohla vypovídat.
V mém okolí neznám nikoho z takovýmto problémem.

Všem… hlavu vzhůru

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caty  05.11.10 09:11

Držím moc palečky, aby se aspoň jedno miminko zdárně chytilo a vyvýjelo. Znám holčinu s darovanými vajíčky, má dvojčátka a absolutně jí nepřijde na mysli, že miminka nejsou její. Jsou, ona je nosila pod srdíčkem a ona je také porodila, kojila. Miminka jsou jenom její a budou jenom tvoje. Co se týká manžela, tak bych na něj uhodila. Prostě bych nachystala večeři, svíčky a při večeři mu řekla, že to víš. Uvidíš jeho reakci, zda spolu budete nebo ne. Důležitá jsou teď miminka, držím palečky. :huban:

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 05.11.10 09:43

Suzane, člověk by chtěl říct, jak těžkej osud ti život připravil, ale v závěru se dočtu, že tvůj manžel ti k tomu dokázal přihodit ještě takovouhle podpásovku? Dyť je toho na jednu ženskou už fakt moc, to nemá srdce? Nechápu.
Každopádně držím moc palce, ať jsou embrya bojovníci a ať se u tebe udrží.
A situaci doma řeš s rozvahou, ale za sebe říkám, že bych tohle asi nedokázala odpustit. Pokud to ten člověk udělá, pokud ví v jaké jste fázi a jak těžká ta situace pro tebe je, tak pro něj nemám omluvu.
Nevím, jestli tu máš nějakou zaběhlou skupinu, kterou navštěvuješ, ale pokud ne, mrkni do Deníčku Psychika snažilky č. 131, pod tímto deníčkem je stálá skupina holek, některé z nich mají aspoň z části podobný osud jako ty. Výhodou je, že tam je hodně srandy, podpory a všechny problémy, které nám život přináší se tak mnohem líp zvládají. Jsi srdečně zvána :kytka:
A musím říct, že jsi fakt statečná ženská, obdivuju tvoji bojovnost a moc přeju a věřím, ať se na tebe štěstí už taky pořádně usměje :kytka:

 
fidla
Kecalka 468 příspěvků 05.11.10 10:05

No tak ten zaver me teda dostal :cert:
Myslim, ze tvoji prioritou je mit deti, takze bych ted venovala veskerou energii do rozbehleho IVF a trable rodinne se pokusila docasne vytesnit, tam nejde o cas, spis o princip-rizla bych do doho az po vysledku IVF.
Moc bych ti prala, aby ti tento pokus vysel, dite je vic nez chlap :hug: Drzim palce, zvladni to :kytka:

 
poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 05.11.10 11:02

Tak to je síla. Držím moc pěstičky, ať vše dobře dopadne.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 05.11.10 11:22

:cry: to je smutné, jsi naprostá kopie mé spolupracovnice…moc držím pěsti, aby to vyšlo a manžel se třeba nějak probudil… :hug: :hug: :hug:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 05.11.10 11:37

Je to, jako kdyby si popisovala můj život. Já mám jedno embryjko (už zavedené), přítel měl také choutky (které vygradovali před měsícem), v práci mi sebrali 4 tis z platu. Všechno jsou to rány. Ale to nejdůležitější - to jsou tvoji prcci. Všechno vymaž a soustřeď se na ně. Jde to. Jsem toho důkazem.

Držím moc palečky.

 
79Kate
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 05.11.10 12:06

Ahojky, koukám, že život holt zametá s někym trochu víc než by se zasloužil. Přemýšlela jsem o tvé situaci. Ono ty chlapy jsou trošku zabedněnější než ženy a i když často na sobě nedají nic znát, tak ty problémy si prožívají trochu po svým a nad jejich řešením různých situací občas musí rozum stát. Což ovšem neomlouvá chování tvého manžela. A už vůbec chování tvé kamarádky!!!!!
Já osobně bych se na chlapa tak trochu vykašlala a šla bych za tim jediným smysluplným, a to je dítě. Ono to ostatní se stejně nějak vyřeší.
Moc držím palce, ať se zadaří, taky vím, co je sterilita a jak je to všechno straště těžký a jak to zatěžuje vztah.Přeju ti moc a moc sil a snaž se být trochu v klidu na ET (i když se to líp říká, než dělá)

 
Suzane
Povídálka 26 příspěvků 05.11.10 12:06

Ahoj, děkuji za Vaše reakce a podporu. Zavedli mi taky jen jedno embryjko. ostatní to nepřežila. Bohužel. Ted ještě nějak vydržet těch 14 dnů do testování v psychické pohodě. Což teda nevim nevim.Ale snažím se. S manželem to budu vše řešit až po těchto 14 dnech… uvidím,jak vše dopadne. Snaží se myslet pozitivně, šetřím se, ale stejně podvědomí je hrozná věc

 
DaiquiriQ
Kelišová 6299 příspěvků 05.11.10 12:43

Tak to je teda maras…to klobouk dolů, za to, jak to zvládáš… :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 05.11.10 13:09

Ach jo, nemáš to lehké. Moc Ti držím palce.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 05.11.10 13:32

Suzane drž se! :hug: Budu fandit teď hlavně tomu malýmu bojovníkovi, co máš u sebe. :palec: Chlapa bičem zmrskat! :cert:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 05.11.10 17:40

Musím se jak jinak než přidat ke slovům podpory. Přeju, aby se miminka chytly a tys je po porodu mohla obejmout. Chlapi jsou hrozný mrchy a ta kamarádka taky, bych je oba poslala k šípku, ale hlavu vzhůru a nevzdávej to. Ať už to dopadne jakkoli, dřím palečky aby to dopadlo dobře :kytka:

 
berca1977
Závislačka 3712 příspěvků 05.11.10 18:48

držím Ti palečky, moc, jinak jsem taky od H.K.

 
Dafné
Závislačka 3788 příspěvků 06.11.10 09:07

Suzane - hodně ti rozumím, taky mám za sebou 4 roky pokusů IVF a 2 zamlklá těhotenství. Teď to všechno skončilo tak, že mi manžel oznámil, že na další pokus se mnou nepůjde, protože čeká dítě s milenkou a chce být s ní. Všichni 3 pracujeme ve stejné firmě a ta holka mě taky zná a věděla, že se tímhle způsobem snažíme o dítě. Takže mě ve 34 letech čeká nový start - odchod z vysněného domu, který jsme dostavěli před 3 roky, změna práce (nemůžu tam koukat na její rostoucí břicho), bez chlapa, bez vidiny že budu mít ještě dítě. A se strašným pocitem zrady, když vím, že se mezi námi manžel nedokázal rozhodnout, tak nás nechal závodit, která dřív otěhotní (ona přirozeně, se mnou chodil na pokusy). Spadla jsem na dno, čeká mě dlouhá cesta nahoru.

Ty musíš sama nejlíp vědět jestli ti stojí za to zachraňovat vztah (netuším jak je ta bokovka vážná - ti chlapi to mají jinak) kvůli dítěti nebo ne. Každopádně dítě nic nevyřeší. Mám spoustu kamarádů kteří řešili rozchod po porodu, nebo s malým dítětem, protože si manžel našel jinou a dítě ho doma neudrželo.

Přeju hodně sil ať se rozhodneš co nejlépe pro tebe.

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 06.11.10 12:48

Říká se…jak se daří, tak se daří…a platí to i v opačném slova smyslu. Ale z tvých slov cítím, že jsi strašně moc silná. My si taky prošli mnoha IVF, a na psychice to člověku rozhodně nepřidá, i v našem vztahu to zanechalo nesmazatelné stopy, sice ne díky manželově nevěře, za to ale jeho absolutním ochladnutím k zájmu o sex. No co naděláme. Tvůj manžel to napětí uvolnil jinde. Nechci se ho zastávat, to vůbec ne, je to od něj pěkně hnusné, že ti provedl tohle a právě teď. :pocitac: Chci tím jen říct, že je to těžké pro oba.

Přeju ti hodně síly, a by ti vše vyšlo, jak si přeješ. :kytka:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 07.11.10 23:31

Je mě smutno za Tebe…dodnes jsem si myslela,jak jsem na to blbě..3ivf 1ket 1icsi a pouze jedno těhu a to mimoděložně.Ale jsem na tom ještě dobře,když mám vedle sebe partnera o kterého se můžu opřít.Ani nevím jak bych se na tvém místě rozhodla :-( ..rozhodně nezastavuj rozběhlé ivf…určitě si manželem promluv,třeba jenom zmetek ujel…počkej si na jeho názor a podle toho se rozhodni…někdo mi jednou řekl zkuste mu odpustit.Tak ti moc držím palečky a dej vědět jak ti to vše dopadlo :roll:

 
Suzane
Povídálka 26 příspěvků 11.11.10 08:09

Tak Vám jen chci napsat, že dnes už jsem to nevydržela a udělala si test. Jsem 8. den po ET a test vyšel negativní.Jsem z toho dost smutná. Na jednu stranu se miminku ani nedivím, že se mu nechce narodit se do této sitace, co u nás panuje. Pořád doufám v šťastný konec, ale stále se snažím být nohama na zemi. Nechci se pak ze všeho totálně položit. Musím být silná a vše vyřešit.
Všem krásný den

 
Suzane
Povídálka 26 příspěvků 22.01.11 10:04

TAk opět píšu, jak vše dopadlo. v 9 tt se miinko přestalo vyvíjet, přestalo tlouct srdíčko, takže zamlklé těhu. Před Vánocemi jsemy byla na revizi, manžel se choval fakt báječně, vše se mizi námi vysvětlilo a vypadá to, že se doma začíná blízkat na lepší časy, i když né s miminkem. Nepřestáváme věřit, naděje umírá poslední. Hlavně aby bylo doma vše ok a my vše zvládli.

 
lucik85
Kecalka 133 příspěvků 01.03.11 13:11

Život dává různé rány… :-( je mi to strašně líto. Situace, kterou si vůbec nedokážu představit a držím palce, ať jse na to dva :-) s manželem a ať se zadaří !

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Ať už ten rok 2014 je za mnou


Reklama