Moje hodné miminko

Rodičovství

Je to jako včera, co jsem psala svůj první deníček o svém maličkém v bříšku a dočkala jsem se pár komentářů o tom, jak jsem idylická, a až se narodí, bude vše jinak. Proto píši tento deníček s malou odezvou na tyto komentáře, protože je to přesně tak, jak jsem si to představovala.

Když jsem byla těhotná, všem jsem říkala, jak budu mít hodné dítě. Jelikož jsem ještě nedokončila střední školu a mám před sebou ještě 2 roky dálkového studia, nedovedu si představit, že by snad moje dítě nespolupracovalo.

„Zkrátka hodné být musí a hotovo!“ zněla moje odpověď na věty typu: „Toto si myslí každá budoucí matka.“

Jenomže ne každé matce se to splní. Mně se to splnilo a jsem tím nejšťastnějším člověkem na světě.

Porod byl tím nejhorším zážitkem v mém životě. Od první bolesti do porodu trval 20 hodin a přes 40 hodin jsem nespala, takže už u první bolesti jsem byla vyčerpaná, jelikož jsem se chystala ke spánku.

No nic, po šílených 20 hodinách bolestech přišel první zkrat. Odmítla jsem si pochovat našeho syna a bylo mi úplně jedno, co se s ním děje. Byla jsem vyčerpaná a akorát jsem brečela a křičela na nějakou sestru, aby mi už na to břicho nemačkala, že to bolí víc než ten porod.

Zpětně, když na to vzpomínám, jsem vděčná, že tam se mnou byl manžel a můj syn měl k dispozici teplou náruč plné lásky. Syna jsem odmítla mít i přes noc, což si vyčítám. Dnes už vím, že to bylo všemožnými zbytečnými léky, které mi během porodu podávali, protože takto se novopečená maminka nechová.

Prý mi ho budou vozit na kojení – no všehovšudy tam byli dvakrát. Jednodušší bylo samozřejmě nacpat mu Sunar a bohužel to nebyla jediná negativní zkušenost s porodnicí, protože Sunar do něj tlačili i další dny.

Mně řekli, že bez kloboučku kojit nebudu a my tak odcházeli v pěti dnech života syna s 50 ml Sunaru na jedno kojení a kloboučky. Nechápu, jak jsem do tak malého miminka mohla nacpat 50 ml a jsem na ně tak naštvaná, že další porod budu mít nejspíše doma.

Dnes, v jeho 3 měsících života nemáme ani Sunar a ani kloboučky (jaké překvapení). Nicméně můj úžasný synáček první dny krásně spinkal a spinká pořád. Krásně se směje a skoro vůbec nepláče, alespoň ne bezdůvodně. :D

Na bolesti bříška jsme vyzráli tím, že každý den jím šťouchané brambory s kmínem a v podstatě ani nikdy ho moc bříško netrápilo. V noci spinká 13 hodin (20 hodin – 9 hodin) a do školy chodíme spolu. Je tak úžasný, že celých 6 hodin ve škole prospí s občasným probuzením na papání.

Stala jsem se přecitlivělou a svědomitou matkou, která je už teď přesvědčena o tom, že např. cukr (bílý) pozná nejdříve v roce a půl (alespoň ne ode mě), s příkrmy začneme od ukončeného 6. měsíce a umělé mléko? To nepozná už doufám nikdy, alespoň ně do doby, než mi přestanou sloužit moje cisterny. :D

Takže ano, budu kojit klidně do jeho 3 let. Dříve mi to přišlo nechutné, ale dnes jsem matkou, která chce pro svoje dítě jen to nejlepší a je schopna pro to udělat vše, protože on mi to vrátí. :)

Hodnotilo 36 lidí. Score 1.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 14.02.16 02:44

Promiň, tohle je spis výplod uvztekane holky, než matky. :roll:
Ale gratuluji k hodnemu a zdravému miminku.

 
Katuskka
Závislačka 2579 příspěvků 14.02.16 06:50

Napis tady za pár měsíců, až dítě přestane tolik spát a 6 hodin v kuse nedá ani omylem, až mu začnou růst zuby a podobně. Hodně jsem se pobavila, díky :mrgreen:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 14.02.16 07:34

Bohužel musím souhlasit s @Katuskka . taky jsem měla takové miminko, asi ve 3,5 měsících se to prolomilo a teď jsem ráda, když mi spi 6 hodin v kuse v noci :zed: Sice bych ti to moc přála, ale jeste jsem neviděla třeba půlroční miminko, které by bylo takto hodné a tolik toho naspalo :oops:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 14.02.16 07:46

Gratuluji k miminku. :kytka: je super, že si to užíváš a jste s maličkým vpohodě a vpořádku.
jen mi to nedá. Ta poslední věta, asi chápu, jak byla myšlena, ale takhle napsaná zní hrozivě.

dnes jsem matkou, která chce pro svoje dítě jen to nejlepší a je schopna pro to udělat vše, protože on mi to vrátí.

někdy, (zvlášť u dětí) zíráme, co se nám za všechnu lásku vrátí. Každá láska (ne jen ta k dítěti), by měla být bez podmínek a očekávání, že za to něco dostanu. ‚Láska‘ s podmínkami se často mění v nenávist, když ta naše očekávání a podmínky nejsou naplněny.
chápu, že to v případě Tvého vztahu k miminku nebylo myšleno takto, ale prostě takhle napsané to ve mne rozbliká červenou kontrolku. :)
Tak se na mne nezlob. každopádně přeji mnoho zdraví a spokojenosti. :kytka:

 
Lutonka  14.02.16 07:54

Gratuluju, mas vyhrano.Mas uzasne spave miminko, ktere netrpi na bolesti briska a nemate problemy s kojenim. Jiste mu ani nikdy neporostou zuby, nesnizi se mu potreba spanku ani ty ho nebudes muset cim dal tim vice hlidat, protoze z plazeni prejde rovnou do faze „inteligentni predskolak“ :mrgreen:.Separacni uzkost a obdobi vzdoru pro tebe budou sprosta slova a vsichni ti, co vam porad rikali, jak to bude tezke, budete s usmevem posilat k sipku :pankac:

 
Rieshell
Závislačka 3688 příspěvků 14.02.16 08:02

Chápu tvoje pocity z porodnice. Svoje první dítko jsem měla v 19ti a nechovali se ke mne zrovna nejlíp…furt nějaký narážky na věk a jsk budu neschopná matka. Odcházela jsem s takovým traumatem, že jsem si řekla, že porodnice už nikdy víc… Druhý porod už bylo jiné kafe: „vy už jste rodila, vy už to všechno znáte“…prostě úplně jiný přístup:-) Taky jsem kojila a ještě vozila mlěko i do mléčné banky, ale upřímně, do tří let věku dítěte to asi nevydržíš, ale uvidíš sama. Já přestala v půl roce:-)

 
vila222
Kecalka 347 příspěvků 14.02.16 08:08

Trochu se mi zda, ze to všechno dělas jen proto aby jsi dokazala, ze i kdyz mas dite jako mlada, ze vse budeš dělat nejlepe. Trochu se uvolni. Dite poroste a nebude stale tak hodne a spave. Ja mela to nejvhodnější miminko a dnes mam doma rocniho raubíře. Vse se dude každým mesicem menit. To si musis uvědomit

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 14.02.16 08:20

Napis jeste jeden denik tak za rok a pul, hm ;) ;)

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 14.02.16 08:22

Když jsem na začátku četla o těch dvou letech studia, čekala jsem, že to bude o tom, že mimčo bylo ty dva roky opravdu milionove :)… což sice být může, ale určitě nebude tolik spinkat :mrgreen:
Osobně si myslím, že nelze soudit po třech měsících ;)
Každopádně přeju hodně štěstí i do budoucna :kytka:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 14.02.16 08:35

Mě se líbí, že víš jak se novopečená maminka nechová, ale vzápětí to svádíš na druhé. Odmítneš syna a pak řešíš, že to ho nepřivezli na kojení. Chtělo by to taky pokoru a né výkřik do tmy, jak na všechno máš recept. Rodily tady skoro všechny a i vícekrát, a všichni tady ví, že sto rad je k ničemu, protože každý to má jinak a každý to vnímá jinak.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 14.02.16 08:37

Někdo si užívá lezouci, vztekaci a nespaci dítě. Ty maji můj obdiv. Moje dítě az ted začíná byt snesitelné :) občas me šokuje tím, ze vydrží v kanceláři stát a počká, az to vyridim. Sice u toho shodí velkou kytku, ale celkově akci považují za perfektní. Dřív by vlezl na stůl, skočil by oku, shodil vše z oken a já bych neměla šanci tomu zabranit.
Takže bledá závist. Já si menší dítě neuměla užít. A to jsem si myslela, ze jsem miminkovskej typ.

 
Patty 23
Povídálka 50 příspěvků 14.02.16 08:56

No spankovy rytmus se mu myslím upraví, moje dcerka, taky spala skoro pořád…teď má 6 měsíců a nespí ve dne tak dvakrát v noci cca 5-6 hodin. Dítě může být hodný, ale věčně celý dny spát prostě nebude.

 
Nafrněná  14.02.16 08:57

Já nevím jestli jsi tak naivní nebo hloupá :mrgreen: ale chtěla bych vidět co by jsi tady psala kdybys nakonec nekojila… vidím i tvoje diskuzní příspěvky, jak se vysmíváš matkám, které nekojí… ty jsi prošvihla ten začátek, co je naopak nejdůležitější, tříletému bude tvoje mlíko akorát víš k čemu :lol:

a trochu pokory k lékařům by to chtělo, mi to je úplně jedno klidně si roď doma, ale jak se něco po*ere tak už pak o tom tady prosím nepiš :roll:

Příspěvek upraven 14.02.16 v 08:58

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 8 inzerátů 14.02.16 09:00

@Dia1812 Moje půlroční toho naspi dost. Spí celou noc 18,30h - 6h, dopoledne 2 hodiny a odpoledne 3 hodiny. Nr každý půlroční musí spát málo.

Jinak k deníčku… Jako takový se mi moc nelíbí.

 
Nikki5
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.16 09:10

Vy mě fakt dostáváte :mrgreen: u prvního deníčku to bylo „napiš až se ti mimčo narodí a nebudeš plná ideálů“ teď se vám to taky nelíbí, protože všem dětem se upravuje spánek a nebude tak dlouho spát věčně. No dobře, já to vím, ale hodnotím to, co je dnes a ne to co je zítra a překvapení - já o tom vím :)

@Nafrněná a ty jsi mě rozesmála ze všech nejvíc :D domocí porody jsou daleko bezpečnější než porody v nemocnicích, protože doma se toho po*ere minimum. Každou chvíli tu čtu deníček o tom, jak matky vděčím porodníkům za to, že je zachránili, ale kdyby do porodu nezasahovali, tak nemusí zachraňovat. A největší výplod je ten, že mému dítě mléko po roce bude k ***, jelikož mléko je pořád stejně výživné jako u novorozence, není to tak, že si tělo po roce řekne, že dítě už je velké a teď sníží svoji hodnotu. Krom toho, prso není jen na hlad, ale také na psychiku, proto se doporočuje kojit. Měla by sis přečíst, co doporučuje např. světová organizace WHO, než vypustím z pusy (tady tedy z klávesnice) něco takového…

 
fashion_victim83  14.02.16 09:12

Ja negativní nebudu-moje dite bude mit dva roky, zuby ji nebolely nikdy, na kolíky netrpěla, kojim bez problému doted a od roku spi nonstop od 11 do 9,takze proč ne. Nehodlam tady delat bububu a rikat jen pockej, bude hůř.

 
Nikki5
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.16 09:23

@fashion_victim83 děkuji, alespoň někdo :)

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 8 inzerátů 14.02.16 09:26

@Nikki5 Mléko po roce kojení už opravdu není tak výživné. Dítěti už toho tolik nedává.
Příště si můžeš rodit kde je libo. Jen mi prosím tě vysvětli jak je možný, že od doby kdy se rodí v porodnici pod dohledem lékařů klesla úmrtnost novorozenců a rodiček na minimum?
Já bych bez lékařske pomoci porodit nedokázala a jen díky nim jsem na živu a můžu si pochovat svoji zdravou dceru.

 
fashion_victim83  14.02.16 09:29

@pajisek90 neni výživné, ale kojeni do dvou let snižuje rizika dětských rakovin, protoze v mleku uz neni nijaka extra výživa, ale zato antioxidanty.Ja kdybych nekojila, UM nedavam, radsi od roku kravske, makové apod nez chemicky prášek zalitý vodou, ta představa je mi odporná. Ale ja jsem přísná matka, moje dite jeste nemělo lizatko a sladkosti ma výjimečně, beru vázne to, ze zaklad stravovacích návyků si dite tvoří do tri let a nejaky brumik, termix, hranolky u me nemaji místo, stejne tak UM.Ale samo neodsouzu ty, co ho pouzivaj, zvalst u mimin moc alternativ neni.

 
Nikki5
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 14.02.16 09:40

@fashion_victim83 @pajisek90
Možná se to říká, ale je to zjevně nesprávné. Když kdokoli (včetně pediatrů) může říct takovou věc, poukazuje to pouze na velkou nevědomost o kojení tolika lidí v naší společnosti. Mateřské mléko je však stále mlékem. I po šesti měsících nadále obsahuje bílkoviny, tuk a jiné z výživového hlediska důležité a vhodné látky, které kojence a děti potřebují. Mateřské mléko nadále obsahuje imunologické faktory, které pomáhají chránit dítě. Ve skutečnosti některé imunitní faktory, chránící dítě před infekcí, jsou přítomny v mateřském mléce v druhém roce života ve větších množstvích než v prvním roce. Je to samozřejmě tak, jak má být, protože děti starší než rok jsou obecně vystaveny více zdrojem infekce. Mateřské mléko i nadále obsahuje speciální růstové faktory, které pomáhají dozrávat imunitnímu systému a mozku, střevům a dalším orgánům vyvíjet se a dozrávat.

Více zde: http://kojim.webnode.cz/…starsi-dite/

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 1 inzerát 14.02.16 09:47

To že máš hodné miminko není tvoje zásluha. Užívej si to, určitě přijdou i starosti. A pak třeba napiš, jak to zvládáš levou zadní-ráda si to přečtu a třeba se něčemu přiučím.

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 8 inzerátů 14.02.16 10:13

@Nikki5 Nemusíš někde kopírovat text o kojení a dávat mi ho sem.
Já sama kojím a už teď, když jsem byla s malou na odberech, ji chybělo dost velké množství vitamínů a minerálů, které je potřeba dodávat jinou potravou. Dítěti to prostě nestačí. Ze mě nemluví články na internetu, ale zkušenost.

 
harfa
Kelišová 6678 příspěvků 14.02.16 11:16

@Nikki5 deníčky beru s respektem a úctou, ale ten tvůj je opravdu trapný, brambory a kmín bolesti bříška nevyřeší, že jste šli s příkrmem 50ml co je na tom? Co je špatného na UM, kdybys nemohla kojit, tak ho necháš umřít, než bys mu dala UM??? Takové kecy mám nejradši, zatím jsi měla pohodu, tak nesuď jiné, když jsi nebyla v jejich kůži, přeji ti abys nikdy nemusela řešit zuby, očkování, vztek, noční nespavost, dětské nemoci a podobné věci, které provázejí mateřství, pak si ale budeš muset pořídit pouze gumovou panenku, protože realita je jiná. Buď ráda, že je dítko pohodové a nerouhej se tady, vše bereš jako samozřejmost, aby se to ti jednou nevrátilo jako bumerank.

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 14.02.16 11:55

Moc ti tak hodne miminko přeji i nadále, není pravda, že to tak nemusí být.. Asi jsme z těch šťastnějších rodičů, ale malá nám od prvního měsíce spala od 20:00-11:30 samozřejmě s odpoledním spánkem od 16:30-18:00 a tento režim se držel pomalu do druhého roku. Od druhého roku odpadl odpolední spánek a budí se 10:00, ale jinak vše na chlup stejně. Vím, že se to zda některým maminkam jako sci-fi, ale je to tak.. Také jsem si vyslechla spoustu počkej až, nastesti nic takového nenastalo. :) Samozřejmě jsem vše řešila s lékařem, bála jsem se, ale malá je sikovna, společenská a naprosto zdravá skoro tříletá slečna… Tak držím palecky. :kytka:

 
Tereza1986
Kelišová 6588 příspěvků 14.02.16 12:15

Proč jsi teda doma narodila, když je to bezpečnější? :D Prát se za kojení, ale nepochovat si dítě? Ještě to svedeš na léky to je něco 8o

 
vin
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 14.02.16 12:40

No, to je od všech závisti… prostě, mladé holce dítě spí, má spokojené mimino a to je všem trnem v oku…
já měla také spokojené mimino, neměla jsem celý den, co dělat, když bylo několikaměsíční. žádné probdělé noci neznám. to samé i u druhého dítěte.

Editace: a kojila jsem druhé dítě do 3 let :)

Příspěvek upraven 14.02.16 v 12:42

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 14.02.16 12:42

@Nikki5 Možná, že je tvé dítě hodné prostě proto, že mu nic jiného nezbývá. Jinak bys to nedala. Nepůsobíš jako vyrovnaná a silná ženská, spíš se v tom pěkně plácáš a hlavně sebe plácáš po ramenou zatím za nic. Nepřijetí dítěte v jeho prvních okamžicích o tom vypovídá. Hodnotit chování dítěte v jeho třech měsících je skutečně úsměvné. Ale snad mu to vydrží a nebude ti to muset vracet.

 
beruska9
Echt Kelišová 9242 příspěvků 14.02.16 12:51

Nelezou ti ty brambory jeste krkem? :mrgreen: Nejspis proste nemas kolikove dite, tak se netyrej takhle jednotvarnou stravou :mrgreen:

 
Gosi
Kelišová 5433 příspěvků 14.02.16 13:06

Tak prej každá má takový dítě, aby odpovídalo jejím schopnostem… ale jak psaly holky, odmítneš dítě a pak jsi naštvaná, že ti ho nevozili dostatečně často :mrgreen: doufám, že dospěješ dřív, než tvoje dítě 8)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.02.16 13:22

Upřímně…je to plné emocí a trochu nevyzrálého pohledu na svět (jinak to s tím bílým cukrem mi snad připadá jako samozřejmost…nějak nechápu proč do dětí cpát sladké dřív, než mají sotva všechny zuby) Malá má dva, sladkosti ani slovo „koko“ vlastně nezná, a nepovažuju se za nějakou ultra-matku. Doma jí dám třeba kousek buchty čas od času nebo piškot, ale sladkosti nekupuju a hodně holek kolem mě to dělá stejně :nevim:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.02.16 13:25

@Dia1812 moje :srdce: :dance: :srdce:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 14.02.16 13:31

@reinkarnace zavidim, ale zároveň i moc preju ;-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.02.16 13:34

@fashion_victim83 hezký koment, jsme na tom stejně s názorem na stravu..UM po odstavu v roce taky nedávám a též si myslím, že ty první tři roky jsou důležité. Než strčit brumíka, tak nabídnu raději mandarinku a když ji nechce, tak nejí…takové věci nejsou na hlad ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.02.16 13:38

@Dia1812 díky, akorát se třesu, zda nám takové štěstí vyjde i podruhé..přeci jen poprvé jsem na těhotenství a vše kolem měla spoustu času - věřím, že štěstí přeje připraveným a asi to byla shoda všech pozitiv, že se to na ní takto hezky podepsalo..u dru­hého dítka to asi nebude takový med, ale taky vím, že dělám spustu věcí (bohužel) jinak

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.02.16 14:00

@Gosi Tak prej každá má takový dítě, aby odpovídalo jejím schopnostem… :lol: :lol: :lol: to mě pobavilo, ale třeba na tom něco bude :-D já taky studuju (sice dálkově) ale taky se učím po večerech, tak tu moji „nutnost klidu“ asi nějak vycítila a je taková disciplinovaná :mrgreen:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 14.02.16 14:41

Měla bys být pokorná a děkovat Bohu, že máš takto hodné mimino a ne se tu jak malá holka pochechtávat a chvástat, žes to říkala, že miminko hodné bude a taky že je, héééč. Neznám maminku, která by si hodné dítě nepřála, a stejně jsou mimina uřvaná, nespící, děti úzkostné, vzdorovité, divoké atd…Věřím, že tu napíšeš další pokračování, ráda si přečtu.

Příspěvek upraven 14.02.16 v 15:14

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 14.02.16 15:03

To je zase kecu kolem kojení…
Cpi mu prso treba jeste v 16ti, je to tvoje vec, hlavně s tim neobtezuj okolí…
Připadá mi to, jak:„A just nebudu, a jsem nejlepší matka na světe…“
Uprimne, jsi jeste hovno a tvůj deníček o tom vypovídá…
A dite ti nezávidím. Mela jsem neskutečné hodný dite od A-Z… V zari pujde do školy…
Ale, ze by me napadlo tady delat takový divadlo kvuli tomu, ze mam hodný dite.
Misto psaní téhle samolibych reci bych mu každou volnou minutu chodila děkovat, ze je hodný. A ne si plácat po rameni, jak jsem dobra ja.
A možná by neškodilo, kdyby občas zarval, nemela bys cas poučovat lidi o kojení, kopírovánim článku…
Vic nebezpečný, nez UM bude jednou, az mu nacpes kure narvany atb, susenku eckama, žvýkačku s chloridem titanicitym a koupíš mu plastovou hračku s ftalatama… :roll: :roll:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.02.16 16:25

Deníček se mi moc nelíbí, přijde mi to jen jako stížnost na porodnici, na umělé mléko, Sunar skoro jako nadávka…
Na druhou stranu necápu zdejší výhružky typu „počkej, ještě si užiješ“ taky mám hodné dítě, skoro 8měsíců. Spí v noci 12h a dopoledne cca 2h. Nikdy ho netrápilo bříško, zuby vylezly bez bolesti.

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 14.02.16 17:04

Není tvoje zásluha, že máš hodné dítě - prostě má takovou povahu a že nemá koliky není zásluha brambor s kmínem, ale fyziologickým stavem střev - to nikdo neovlivní a spraví se to až časem
stejně tak není nikoho vina, když má uplakané a nespavé dítě, v prvních měsících je to sázka do loterie

já sama mám taky dítě pro začátečníky a rozhodně bych s tím tak nemachrovala - je to prostě náhoda nebo dar

 
Cricry
Kecalka 486 příspěvků 14.02.16 17:07

@Nikki5 To, co pises o domacich porodech je castecne pravda, ale se mnou vloni v porodnici lezela holka po CS, kde medikamenty vubec zadnou roli nehraly a kdyby nebyla v porodnici, ale doma, jeji syn by zemrel. Proste normálne postupujici porod a pri sestupu do porodnich cest si maly utahl snuru kolem krku. Doma to nevyresis.
Jo a obe moje deti zacaly vyžadovat pozornost presne po 3. mesici, zlom, kdy se ze space stava aktivni miminko…no treba vam to vydrží dele :palec:

Příspěvek upraven 14.02.16 v 17:12

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 14.02.16 17:16

@Katuskka tak tady s tím co tady píšeš nesouhlaím zase já. Mám 4děti a všechny mě taky spaly celou noc. A když začly růst zuby? Co to je? Taky neznám ani u jednoho že by kvůli zubům brečely. Poslední děti mám dvojčata a o těch od narození nevím vůbec :lol:.Takže i takové hodné a spavé děti existujou :mrgreen:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 14.02.16 17:33

@Nikki5 tys dostala naloženo :hug: a fakt nevím proč?!! :nevim: deníček vyznívá nadmíru pozitivně ale zároveň realisticky…ne­vyrovnaná mi nepřijdeš, naopak :kytka: souhlasím s tebou ve všem, at už se jedná o domporody nebo kojení..na FB je super skupina, kde najdeš podobně smýšlející maminky, kdyžtak se ozvi do SZ. Asis měla napsat deníček o tom, jak se hroutíš, to bys asi měla více kladných ohlasů 8) :kytka: :kytka:

 
tralala123
Kecalka 252 příspěvků 14.02.16 18:09

8o 8o
To je divny deníček, jako by jsi nam všem chtela rict, ze to mas nejlepsi :) :lol: ano, i ve trech mesicich se muze vsechno změnit a muze byt ze dne na den všechen režim pryc :potlesk:
Ale samozrejme ti to nepřeji :roll:

 
majki.r
Extra třída :D 12449 příspěvků 14.02.16 18:13

Z celého deníčku mi vyplívá nevyzrálost autorky a nedostatek pokory. Vzhledem k jejímu věku mě to nepřekvapuje. Přeji jen to nejlepší a ať je klučík pořád hodné a spokojené miminko :kytka:

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 14.02.16 18:31

@zolycka :roll:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 14.02.16 18:40

@Tiffany1 ale já vážně nerozumím, proč dostala takovou kritiku :nevim: asi čtu nějaký jiný text..ale nic vychloubačného, nevyzrálého nevidím… vidím mámu, která je prostě šťastná..a ne proto, že má spací hodné dítě..ale že je prostě mámou :nevim:

 
Míša2014
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 14.02.16 18:41

Jo hodné mimi je paráda. Tak hlavně ať to vydrží. Sestra měla děti také zlaté, nechàpala co se u nás děje. Koliky, řev, řev a řev ať člověk dělal co mohl. Kdo nezažije nepochopí. Proto užívej.

 
Ivetlu
Kecalka 281 příspěvků 14.02.16 18:54

Já jsem měla dítě v 19, taky jsem byla přesvědčená, že budu dělat všechno nejlíp, ani jsem nejdřív nepoužívala dudlík, když mi pak ale dítě od půlnoci do rána řvalo, tak jsem změnila názor… :) Takže uvidíš, třeba se z tvého dokonalého dítěte taky časem stane „normální“. ;)

Jinak si taky myslím, že by neuškodilo mít trochu pokory. Věř mi, ty léky od doktorů jsi nedostávala proto, abys pak odmítala dítě.

 
vila222
Kecalka 347 příspěvků 14.02.16 19:26

@zolycka :zed: :roll:

 
Lenka 80  14.02.16 19:36

Ver ze dite jsi neodmitala kvuli lekum.ale chapu ze si to potrebujes omluvit. a hodnotit dite ve trech mesicich je naivita.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Pronájem mého bříška


Reklama