Porod? Na bolest zapomenete, stojí to za to!

Když srovnám oba porody, musím říct, že druhý porod byl pro mě náročnější a taky to, že porod není procházka růžovým sadem, ale stojí to za to. Při prvním pochování vašeho miminka hned zapomenete na všechnu tu bolest, která tomu předcházela.

Porod? Na bolest zapomenete, stojí to za to!

U první dcery jsem nevěděla, co mě čeká. Někdo říkal: „Jo, bolí to, je to šílené, budeš rodit třeba 12 hodin.“ A někdo zase: „To zvládneš, já měla rychlý porod.“

Největší strach jsem měla z toho, že nepoznám, kdy porod začne a nestihneme dojet do porodnice. Nakonec to dopadlo tak, že na prohlídce ve 38. týdnu zjistil pan doktor, že začínám mít špatnou plodovou vodu a proto ihned domluvil nástup na vyvolání. Do nemocnice jsem nastoupila ve čtvrtek 27. 2. 2014, po vyplnění papírů o příjmu jsem dostala první vyvolávací tabletku. Za celý ten den se ale nic moc nedělo, doktor si mě chodil kontrolovat, měla jsem jen menší bolesti jako při menstruaci.

Na noc mi dali tabletku na uklidnění a řekli, že se bude pokračovat další den ráno. V pátek 28. 2. 2014 v 8 hodin ráno jsem dostala další tabletku na vyvolání. Za hodinu už nastoupili větší bolesti, tak jsem šla do sprchy, teplá voda mi hodně pomáhala na zmírnění bolestí. Po kontrole doktora, který řekl, že je to na dobré cestě, jsem byla kolem poledne poslána na porodní pokoj, kde proběhla příprava jako natočení ozev a klystýr.

Pak už to bylo docela rychlé, dcera se narodila 28. 2. 2014 ve 14:15, měla 3 150 g a 50 cm.

Porod u druhé dcery byl hodně podobný, jen s tím, že na vyvolání jsem šla přesně v den termínu porodu. Nechtěli mě nechat přenášet kvůli větší váze dcery. Druhá dcera se narodila naštěstí ještě ten den v pátek 13. 3. 2020 v 16:01, měla 3 640 g a 50 cm.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...