Možná k zamyšlení

O životě
  • Anonymní
  • 01.07.16

Ne úplně typická forma deníčku. :) Snad neumřete nudou:)

Každý má nějakou představu dokonalého života. Pro někoho je dokonalost života slibná kariéra, svoboda, studium, pro někoho rodina, vztah, děti a pro někoho vše, a nebo něco úplně jiného.

Často jsem si, už jako malá, představovala svůj dokonalý život po vzoru těch amerických filmů, kde se dokonalá slečna zamiluje do dokonalého muže a vedou skvělý vztah, žijí v dokonalém světě, prostě pohádka. :-)

Jenže, hodně brzo jsem zjistila, že život není vůbec dokonalá pohádka a často si ten osud nemilosrdně vybírá, komu ten život ulehčí a komu ho ztíží. Však vy určitě taky sami víte o svých problémech, radostech i starostech. A mnohdy se sami sebe ptáte, proč se to špatné děje zrovna mně…apod.

Co jsem zaregistrovaná na těchto stránkách a čtu o problémech vás všech, co jste přispěli jak do deníčků, tak do diskuzí, je mi smutno. Tolik problémů, co se řeší - snažení o dítě, vztahy, manželství, nevěra, práce, rodiče… prostě vše a mnohem více. Je sice „uklidňující“ vědět, že je někdo na tom hůř jak ten druhý, na druhou stranu si říkám, čím je to vlastně dané, že někdo svůj život nějak bez problému dožije do samotného konce a někdo se v tom životě plácá a je nešťastný?

Proč je ten život mnohdy těžký a nefér…

To jsou asi otázky nás všech a asi na ně nedostaneme odpověď. Možná nám může někdo poradit něco o pozitivním myšlení, o které já se snažím, a věřte, že mi to teda moc nejde… Nebo prostě, že každý je strůjce svého života a že jaký si to uděláme, takový to máme. Vše je to možná pravda, ale teoreticky se to kecá a prakticky… prd. :-)

Chtěla bych vám všem tak nějak říct, že jsou věci, které ovlivnit můžeme, a věci, které neovlivníme, i kdyby jsme se po****i. :-) Proto hlavu vzhůru, všichni, kdo stejně jako já teď stojí na nějaké životní křižovatce nebo mají velké starosti. Zákonitě platí, že jednou starosti odejdou. A všem vám přeji, aby to bylo co nejrychleji.

Hodnotilo 36 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 02:28
odpovědí

Nikomu nevnucuji svůj názor, mě osobně uspokojily odpovědi z Bible. Proč je tolik utrpení? „Celý svět leží v moci toho ničemného.“ (1. Jana 5:19) - to znamená, že světu momentálně (dočasně) nepanuje dobro, ale zlo. Dále si utrpení způsobují lidé tím, jak se k sobě chovají, protože všichni jsme nedokonalí a tím pádem vědomě nebo nevědomě ubližujeme druhým i sobě: „Člověk panuje nad člověkem k jeho škodě.“ (Kazatel 8:9). Třetím důvodem, proč existuje utrpení, je to, že každého postihuje „čas a nepředvídaná událost“. (Kazatel 9:11) Nebo-li: Bůh nepanuje světu a nedrží nad každým člověkem ochrannou ruku, a v důsledku toho mohou lidé trpět, když se ocitnou v „nesprávnou“ dobu na „nesprávném“ místě.
Pozitivní na tom je, že tam jsou i odpovědi jak tomu čelit. Jeden z mých nejoblíbenějších textů je Žalm 55:22.
Taky je v ní recept na štěstí: „Šťastní jsou ti, kdo si uvědomují svou duchovní potřebu.“ (Matouš 5:3) „Kdo miluje peníze, nemá nikdy dost, a bohatství neuspokojí toho, kdo jej miluje.“ (Kazatel 5:10) „Více štěstí je v dávání než v přijímání.“ (Skutky 20:35)
„A ukažte, že jste vděční.“ (Kolosanům 3:15)

 
darkgreen
Kecalka 239 příspěvků 01.07.16 03:45

Né, nudou jsme neumřeli, na to je to moc krátké :)
Trochu mi to připomína referát ze školy. Forma dobrá, ale obsah o ničem. :roll:

Příspěvek upraven 01.07.16 v 03:49

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 01.07.16 05:10

@darkgreen budu nesympaticky nesouhlasit; nejen, ze obsah je zoufale plytky, i forma je priserna.

Je celkem pevne pravidlo, ze pokud nekdo hlasi, ze nad tim, co pise, je treba „se zamyslet“, tak to obvykle znamena, ze to za zamysleni nestoji.

Tento server by se mel mozna prejmenovat z emimino na ezamysletese, protoze tohle straslive klise tady vidim asi 5× denne: porad tu nekdo nekomu radi, „zamysli se, soudruzko“, „premyslej o tom“ a podobne zcela neucinne fraze.

Pokud chcete, aby se nekdo nad tim, co rikate, zamyslel, tak to vyjadrete presne, konkretne a gramaticky spravne. A hlavne adresatovi nerikejte, ze „se ma zamyslet“.

A chce se mi uz rvat: nechte si ty otresna, otrepana klise, co jsou snad v kazdem zapisku. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

„hlavu vzhůru“, „životní křižovatka“, „Zákonitě platí“, :cert: :cert: :cert: „každý je strůjce svého života a že jaký si to uděláme, takový to máme.“ :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: (co bychom si bez zopakovani teto minimalne stokrat slysene zivotni moudrosti pocali), „někdo se v tom životě plácá“… :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Prispevek od @R.O.D. je zajimavejsi, nez cely tento zoufaly vypotek.
Chtela bych te pochvalit, dat nejake ctyri minus za snahu, ale proste nemuzu, protoze v tom textu zadna snaha neni! Jen otrepane fraze a prazdny obsah. Myslim, ze pokud chces nekoho nabadat k zamysleni, zamysli se predevsim ty sama, a prekvap nas treba aspon polooriginalni myslenkou, ne dutym tlachanim bez vecneho obsahu.

Příspěvek upraven 01.07.16 v 06:12

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 01.07.16 06:55

Moc koukas na americke filmy a pak ti prijde realny svet okolo k zamysleni.

Ja verim, ze jakou energii clovek vydava, takova se mu dostava zpet. Mam to vyzkousene i na sobe, a tak jak nekdo hleda odpovedi v bibli, tak ja mam nekolikrat prectenou knihu Tajemstvi.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 01.07.16 07:12

Proč anonym? To je tvé přemýšlení tak choulostivé?
Dále - k zamyšlení to ani není, to tak je, že v životě tě potká dobré i zlé, někoho víc to první, někoho bohužel víc to druhé.
A že si něco představujeme a malujeme a nakonec to ne vždycky dopadne podle našich představ? Pokud už jsme dospělí, musíme se s tím srovnat a vzít si ze všeho to nejlepší. :nevim:

 
Tarinka
Echt Kelišová 7930 příspěvků 01.07.16 07:50

O tomto uz asi premyslel kazdy… stastni lide zijou stastne zivoty, je to uplne jednoduchy.

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 08:23
nesuď abys nebyl souzen

Já bych autorku neodsuzovala, myslím si, že prostě jen zažívá težké období a proto hledá odpovědi, které zatím nenašla. Obrátila se na emimino pro podporu a nemyslím si, že by potřebovala ještě slyšet jak je neschopná když si není schopná poradit si sama. Možná jenom hledá naději a oporu v těžké situaci, možná se nemá komu vypovídat, možná chce slyšet, co ostatním pomohlo… Zkusme si představit sami sebe v obtížné životní situaci, kdy jsme na to sami, hledáme a nenacházíme… :srdce:

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 01.07.16 08:27

@R.O.D. To asi ano, ale k tomu stačí založit diskusi, nikoliv deníček o ničem. :think:

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 08:36
Logoterapie

Ještě kromě Bible mi hodně dala kniha o Logoterapii- Existenciální analýza jako hledání cest :kytka:

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 08:39

@Zabatko Nikdo není dokonalý ;-) Třeba to brala jako formu psychoterapie, někdo píše blogy, někdo do diskuzí, někdo deníček… :)

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 01.07.16 10:12

Asi takto- pokud jsi doma na materske, je na case najit si nejaky konicek :mrgreen:

 
eviku-miluna
Kelišová 5343 příspěvků 01.07.16 11:01

Kazde zlo je k necemu dobre. Posune te to nekam dal a hlavne jinam. Hlavu vzhuru. Kdyz nejde o zivot, jde o…

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 01.07.16 12:16

@Zabatko lepší deníček o ničem než jen rádoby chytrá jako ty..třeba si chtěla jen ulevit, hledá takto vlídné slovo a ty hned deníček o ničem..o tom to tady je..emimino patří všem i těm nudným ne?

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 01.07.16 12:17

@R.O.D. :potlesk: :potlesk: :palec:

 
Anonymní  01.07.16 12:20

Před dvanácti lety se nám narodilo postižené dítko - dvanáct let se v tom plácáme a podobné rady mě dokážou pokaždé nadzvednout ze židle. Jednou ta starost přejde? Jistě, až jeden z nás z tohoto světa odejde. Každé zlé je pro něco dobré? Aha, nějak si nemůžu vzpomenout, co dobrého nám to přineslo. CO světu dávám, to dostanu? Ha Ha Ha. Tak asi tak, sice se vám tento příspěvek asi moc líbit nebude, ale jsou prostě lidé, pro která obecná klišé a řešení neplatí a všeobecné pravdy nejsou pravdy, i kdyby se na hlavu postavili. Hezké léto všem.

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 12:57
Reakce na anonymní

To je mi líto, vůbec si nedokazu představit, jak to musí být těžké. Musíte být hodně silná, když to dokazete. Když budete mluvit o tom, co prozivate, může vám to pomoct se s tím smířit a zároveň druhým něco dáte - svojí statečnosti můžete být vzorem pro ostatní, kteří se potýkají s méně závažnými problémy a zároveň se učit od těch, kteří řeší problémy ještě závažnější. Přeji vám hodně lásky, víry a naděje! :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 01.07.16 14:14

A? 8o nějak jsem to nepobrala…takový slovní průjem vekmi mladého člověka :think:

 
Šmoulice
Kelišová 5343 příspěvků 3 inzeráty 01.07.16 16:23

Vystihující smajlík pro tento blábol : :poblion: :poblion:

 
sunshinegirl  01.07.16 18:36

Je mi to líto, snažím si být nekritická, ale tento deníček je opravdu o ničem a jak už tu někdo psal, je to jako slohovka ze sedmé třídy ZŠ.

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 01.07.16 19:27

@sunshinegirl Možná to tak působí protože se tak autorka může cítit - jako malé osamělé dítě, které hledá pomocnou ruku, má v hlavě zmatek, protože se jí dějí věci, které nemůže ovlivnit a hledá odpověd proč… A když ji sama nenašla, tak se jako malé dítě otevřeně zeptá… A někdo ji dá odpověď, někdo jí řekne, že si za to může sama, jiný ji řekne že je úplně neschopná, další zase ať se nepta, protože to stejně nikdo neví a prostě se s tím musí naučit žít… Prostě přesně jako v životě ;-)

 
Uživatel je onlineajtakrajta1
Kecalka 453 příspěvků 01.07.16 19:59

@reinkarnace „slovní průjem“ To jsem ještě neslyšela, ale je to vtipný výraz. :potlesk:
Jinak deníček je o ničem :nevim:

Příspěvek upraven 01.07.16 v 20:00

 
Rozárka78
Závislačka 2972 příspěvků 3 inzeráty 01.07.16 21:41

@lear Každý by si měl zamést před vlastním prahem, že… ;)

 
klarrka
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 01.07.16 21:49

Nikdy jsem na denicky nereagovala, ale tohle mi neda. Copak jsme nekde na stredni skole, abychom hodnotily gramatiku, sloh a co horsi pocity jinych?? Kazdy pise jak nejlepe umi. Kdyz se ulevi, proc ne… Nechapu tu vecnou kritiku v prispevkach pod denicky tady na EM. Kvůli tomu tady tyto stranky snad nejsou… ;-)

 
ivulunka
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 06.07.16 20:20

@R.O.D. Přiznám se, že já osobně stále nevím zda opravdu tam nahoře někdo nebo něco je. Chtěla bych moc věřit, že ano. Vždyť kdo by si nepřál, aby i po smrti,,žil,, dál. Ale když se pak podívám kolem sebe a vidím tolik bolesti a nespravedlnosti… Tak si říkám, kdyby Bůh existoval, jak může dovolit, aby umírali děti, aby žena, která je věčně v hospodě a o své děti se vůbec nestará a nechává je od miminka dá se říct bez dozoru má tři krásné ZDRAVÉ děti a jiní hodní lidé se tak zoufale snaží o miminko. Atd atd. To pak nevím, jestli by takovým lidem pomohla Bible. Nemyslím to nijak zle, ale prostě to tak cítím.

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 14.07.16 17:09

@ivulunka Chapu, taky si to casto rikam, ze zivot neni fer. Ale pomaha mi, kdyz se zactu do Bible, a zjistila jsem, ze to, co se tam pise, dava smysl. Hodne lidi treba rika, ze koho Buh miluje, toho krizkem navstevuje a potom maji pochopitelne na Boha vztek, protoze to vypada, jako by trestal lidi za to, ze se snazi zit slusne. A to samozrejme smysl nedava. Ale v Bibli je ve skutecnosti napsany pravy opak, je tam vysvetleno, ze Buh ‚nikoho nezkouší zlými věcmi‘. (Jakub 1:13) Taky je v Bibli nadeje pro vsechny, kteri nespravedlive trpi. Je tam například napsané "Potom, co jste chvilku trpěli, Bůh vší nezasloužené laskavosti… sám dokončí vaše školení, upevní vás, posilní vás.“ (1. Petra 5:10)

A taky je v ni naděje, že Buh zakročí a zničí ty, kdo ve špatném jednání setrvávají. (Kazatel 8:11–13)

Navíc nám slibuje, že v novém světě, kde bude „přebývat spravedlnost“, nás odmění věčným životem. (2. Petra 3:13)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 14.07.16 17:35

@R.O.D. :think: což se dá vysvětlit i tím, že celá bible je demagogie, která vše překroutí tak, aby to vypadalo ve prospěch toho, co chceme? :nevim:

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 16.07.16 19:12

@Tiger-lily Chtěla jsem tím říct, že Bible se musí studovat do hloubky, nejenom číst jako beletrii, a že je potřeba hledat souvislosti. A samozřejmě její obsah je tak hluboký, že se nedá shrnout do několika vět.
Napriklad když člověk hledá odpovědi na otázku proč se špatné věci ději slušným lidem, doporucuji zacist se do knihy Job.

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 16.07.16 20:17

@lear
ty si nějaká literární kritička? Pořád jen rýpeš a hodnotíš literární stránku.

Každý má někdy těžké období, potřebuje se vypovídat, něco napsat, je jedno co, ale hlavně pořád lepší než číst o masakru v porodnici :roll:

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 16.07.16 20:35

@R.O.D.
nesuď abys nebyl souzen

souhlasím s tebou, je snadné někoho odsoudit, anonymní má těžké období a je potřeba pochopit i to, že někdy je člověk úplně dole a neví jak hore. :roll: Každý hledá nějakou cestu, pomoc.

Deníčky nejsou žádné literární okénko na pipilendu, v posední době jeto tady jak u maturity.

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 16.07.16 20:44

Nevím, jestli anonymní co píše deníček je také ona anonymní, která píše o postiženém dítěti.
Pokud máš takové trápení, tak tě naprosto chápu. Mám kamarádku, která má dvojčata, která jsou mentálně postižená. Vím o čem píšeš. Někomu skončí mateřská za 3 roky, ty jsi uvázaná na celý život, každý den, bez odpočinku, bez peněz. Možná na vše sama. Přeji jen to dobré :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 16.07.16 21:30

@R.O.D. :kytka: Ač to možná nevypadá, ráda se poučím a něco si přečtu. Nějaký názor už teda na tyto věci mám, možná mi kniha Job dá nové podněty ;)

 
kouřící králík
Závislačka 4160 příspěvků 16.07.16 21:56

@Tiger-lily
kniha Job je součástí Starého zákona, tedy Bible tady máš ukázku
Bibli je někdy těžké porozumět. Je dobré, když ti někdo vysvětlí čemu bys nerozuměla. Některé výrazy jsou archaické, ale mají své pevné místo v dané myšlence.
Můžeš jí číst stále dokola, vždy tam najdeš odpověď. Nečte se jak klasická kniha. :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 17.07.16 12:09

@kouřící králík :kytka: dík, nemusím prudit v knihovně :D s výkladem uvidím, obavy nemám ;)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 17.07.16 16:31

@kouřící králík :cert: :cert: :cert: :cert: Tak jsem přečetla prolog a jdu :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:.
Bible asi nebude Lily compatible :think:

Prostě udělat mi někdo to, co tedy hospodin provedl jobovi, nezlob se, ale rozkopala bych mu tlamu na milion kusů. K tomuto nemám smajlíka.

Velmi mi to připomíná demagogické praktiky stb, sekt atd. Což velmi nemám ráda. ;)

Příspěvek upraven 17.07.16 v 16:41

 
R.O.D.
Povídálka 40 příspěvků 42 inzerátů 17.07.16 23:01

@Tiger-lily Chápu, na první pohled to tak vypadá, ale věci často nejsou takové, jak se zdají. Ve skutečnosti kniha Job pojednává o tom, že Job byl ve své době nejspravedlivějším člověkem, který se bál Boha a dělal hodně dobrých skutků. Za to mu Bůh žehnal a stal se nejvážnějším a nejbohatším ze všech lidí. V reakci na to Satan, anděl, který zpychnul a postavil se proti Bohu protože toužil po moci a uctívání, obvinil Joba z toho, že jeho zbožnost pramení pouze z prospecharstvi a že kdyby na nej přišly pohromy, přestane být bohabojny, a de fakto se postaví proti Bohu, stejně jako Satan. Tragédie, které Joba postihly, Bůh nezpůsobil, ale připustil, aby mu je způsobil Satan, aby se ukázalo, kde je pravda…
Job obstál, i když nevěděl proč se mu všechny neštěstí staly, nikdy Boha neproklel a zůstal mu věrný. Bůh ho za to odměnil mnohem větším bohatstvim a krásnými dětmi, takže zemřel starý a spokojený, nebo dá se říci smířený, se svým životem.

Příspěvek upraven 17.07.16 v 23:07

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 18.07.16 20:41

@R.O.D. :nevim: pěkné vysvětlení, nicméně jsem stále nespokojena s tím, že tedy bůh to vůbec připustil. Z mého pohledu považující náboženství za nástroj k ovládnutí tupých hlav, mi to prostě nesedí. A k tomu ovládání, ano myslím si, že je to pro mnoho lidí dobré a správné, něčeho se obávat, a proto následovat nějaké snad správné vzory chování, ale přece jen, ovládat v dobrém, jak je tam moc tak neomezená, že je to o tom, udělám ti, co já uznám za vhodné a ty mě stále musíš uctívat, je mi z toho na blitíčko. :?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama