Můj druhý porod

Jak jsem rodila druhé dítě jen 16 měsíců po prvním.

Můj druhý porod

Druhé těhotenství u mě proběhlo v celkem hektickém stylu. První trimestr se nesl ve znamení brigády a zkouškového období. V druhém trimestru jsme se stěhovali konečně do vlastního, ač jsme ani nedoufali, že to klapne tak rychle – manžel měl mít ještě rok záznam v registru dlužníků + já na mateřské – klienti snů :D Až třetí trimestr byl relativně klidný, když pominu ty nepříjemné těhotenské obtíže: pálení žáhy, píchání v tříslech, bolest kyčlí a celého spodku, při spaní nutnost neustále měnit polohu… I tak má člověk v tomhle stavu co dělat sám se sebou, natož mít ještě „na krku“ roční batole, které rozhodně nepatří k těm klidným a poslušným (a je to vlastně dobře).

Syn se narodil čtyři dny před předpokládaným termínem porodu, takže jsme (naivně) počítali, že to teď bude podobné, spíše dříve než později. Miminko každopádně mělo svoji hlavu už v bříšku. Pravidelně sabotovalo natáčení monitoru a na svět se rozhodlo přijít až pět dnů po předpokládaném termínu. Není to nic hrozného, já vím, jen jsme tak nějak počítali, že druhé dítě se narodí určitě dřív. A manžel to tak prezentoval i po rodině, takže pak každý vyzvídal, co a jak a jestli pořád nic…

25. prosince odjel manžel se synkem na rodinnou sešlost a mě nechali doma. Takový „day off“. Užila jsem si ho, bylo to super být zase doma úplně sama. Původně jsem měla mít „day off“ i ten další den, ale k tomu už bohužel nedošlo. Ve 4 h. ráno mě probudily bolestivé a takové spíš bodavé kontrakce. I když to bylo už podruhé, opět jsem si nebyla jistá, jestli je to už ono. Když ani po horké sprše bolesti nezmizely, manžel to vyřešil za mě a zavolal mi sanitku. V 7:30 mě dovezli do nemocnice, tam jsem se dozvěděla, že jsem zatím jen na dva prsty a že to může trvat ještě dlouho.

Kolem 11 h. po horké sprše bolesti zesílily a dali mě už na porodní box. U prvního porodu tam se mnou byla většinu času porodní asistentka, ale tady jsem byla spíše sama, jen mě občas přišli zkontrolovat. Ta samota mi moc nevyhovovala. Plodová voda mi opět sama neodtekla, těsně před cílem mi ji museli píchnout a pak už to šlo ráz na ráz. Dcerka byla venku na tři zatlačení, měla 3 525 g a 49 cm. Syn měl v porovnání s ní 3 100 g a 47 cm. Porod se obešel bez nástřihu, jen lehké trhlinky uvnitř. Miminko šlo ven úplně samo, jen já jsem zase nespolupracovala… Při tom tlačení a ohromné bolesti mě to nutí svírat a zvedat pánev, takže když se po mě chce, ať se uvolním, vůbec to nejde. Celkem mě to štve. Ale všechno dobře dopadlo, dcerka je úplně ok a já taky.

Všechno zatím probíhá doma celkem v pohodě, syn nežárlí, je hrozně zvědavý a starostlivý – jen se malá trošku ozve, hned ukazuje a upozorňuje, všechno sleduje a miminko se mu zatím hrozně líbí. Uvidíme, jak to bude za týden, kdy už manžel půjde do práce a budeme sami. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
831
9.1.19 07:14

Tak asi stíháš když ještě píšeš deníček na e mimino :mrgreen: já mám kluky od sebe dvacet měsíců. Momentálně už jsou mladšímu dva roky a děsně se s bráchou rvou :roll: Tak pořád čekám kdy už si budou aspoň půl hodiny hrát. Jinak k porodu… taky mi u druhého nechali samotnou na porodním sále… ale já byla ráda, odtrpela jsem si to ve sprše a pak všichni nabehli až na finále :) Tak se hezky szivejte :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
506
9.1.19 08:58

@Fonty jo, to zrovna byl manžel se synem na výletě, když jsem psala deníček :mrgreen: díky, ono se to nějak poddá. Zatím nejhorší je skloubit odpolední uspávání syna s tím, aby malá zrovna spala. Jemu stačí sebemenší „zachrochtnutí“ od malé a má po spaní.

  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
450
9.1.19 09:04

To zvedani panve je proste normalni. Telo instinktivne nechce byt na zadech a snazi se o jinou polohu. Nekomu to na zadech vyhovuje, ale ne vsem a potom maji zbytecne zeny pocit, ze jim ten porod nesel. Coz je blbost, proste jen potrebovaly byt jinak…Nekdo potrebujese oprit poradne a k tomu je pak idealni klek nebo podrep.

Příspěvek upraven 09.01.19 v 09:04

  • Zmínit
  • Nahlásit
756
9.1.19 17:45

@Fonty

Take mam kluky 20m od sebe,meli byt 21,ale druhy se narodil driv. Ja jsem kdysi napsala rozsahlou recenzi za cerstva sem na Apolinare,takze denicek neplanuju take :lol: slastne vzpominam na prvni rok,kdy druhy jen pil a spal,teprve nyni to zacina byt zanavne,ale to uz zase starsi chodi do skolky. Uvidime pozdeji…

  • Zmínit
  • Nahlásit