Můj porod 1. část

Skoro po roce od porodu jsem se rozhodla o něm napsat. Bude nejspíš na víc částí, a to ještě možná, pokud mě s ním nepošlete do prčic :) PS: Za chyby se omlouvám. :)

Můj porod 1. část

Ahoj, dobrý den,
celé těhotenství bylo bez problémů, žádné krvácení, žádná komplikace. Až do 20. září 2019, kdy se nám obrátil celý život naruby. Ten den jsem byla 36.tt.

Ten den jsem pocítila divný tlak v levém třísle. Říkala jsem si, že to nic nebude, protože od 25.tt mě pobolívalo kde co. Jenže bolest se každým dnem stupňovala, až to během 4 dnů bylo tak nesnesitelné, že jsem nedokázala ani vyjít schody. Manžel mě přesně 23.9. odvezl k obchodní lékařce, která mě poslala do nemocnice s žádankou na interní ambulanci na sono levé nohy. Noha byla mírně oteklá.

Při příjezdu na ambulanci, kam šel se mnou manžel, protože jsem si nedokázala ani sama sundat ponožky, nám bylo řečeno, že je to natažený tříslo, ale když už tam jsem, tak mi vezmou aspoň krev a mám si za hodinu a půl volat na výsledky. Pan doktor byl strašně arogantní a dával mi jasné najevo, že jsem akorát další hysterka. Dobře, za hodinu a půl jsem volala na výsledky a bylo mi sděleno, že se mám vrátit, že není něco v pořádku.

Přijeli jsme tedy zpátky a pan doktor mi oznámil, že mám CRP 150 a že je někde nějaký zánět. Nechal mě hospitalizovat na gynekologii. Na gyndě mě dali na pokoj a že se na mě přijdou podívat. Bylo to pondělí a ten den už nikdo nepřišel.

V úterý ráno mi nabrali znovu krev a pak zhruba za 2 hodiny přišla vizita. Pořád ta samá diagnóza, natažený tříslo, i když jsem si nemohla ani dojít na WC, jaká to byla bolest. Když přišla vizita, bylo mi řečeno, že budu mít klid na lůžku a že se tříslo dá dohromady. V tu chvíli přišla sestřička s výsledky a světě div se CRP bylo 190!

Ano, někde je zánět a neví se kde, skvělá diagnóza. Jedna paní doktorka a té dlužím velký dík, přišla za půl hodiny a že za chvíli půjdu na sono levé nohy, že se jí to nezdá. Na sonu se mi zhroutil svět. Přišlo se na to, že mám masitou cévní trombózu, která mi začínala v kotníku a končila u duté žíle v dutině břišní.
Tím začal celý boj o život.

Okamžitě jsem byla převezena do Prahy do nemocnice, kde jsem ani ne půl hodiny po příjezdu byla na katetrizaci a byl mi zaveden kavalní filtr do duté žíly. Bylo mi řečeno, že je to prevence proti utržení trombózy. Že když se to utrhne, tak už bych neměla umřít. Ano, tohle mi řekli, v tu chvíli jsem nemyslela na nic jiného než na toho človíčka v bříšku.

Ve chvíli, kdy mi byla řečena diagnóza, jsem měla absolutní zákaz chodit, byl mi nařízení klid na lůžku. Divné bylo, že na to sono v předchozí nemocnici jsem šla po schodech a ještě jedna milá sestra mi říkala, ať si pohnu, že nemá celej den jen na mě!

Kavalní filtr mi byl zaveden v úterý. Ležela jsem na rizikovém oddělení.

26.9. po vyšetření, zda je vše v pořádku a kavalní filtr je tam, kde má být, mi bylo řečeno, že už tu zůstanu do termínu a že mi pak udělají císařský řez. Termín jsem měla 13.10.2019.

27.9. ve 4 ráno jsem cítila menší tlak v podbřišku, myslela jsem si, že to jsou poslíčci.
No nebyly… Poprvé jsem říkala sestřičce že mi není dobře v 7, když přišla měřit tlak. Řekla mi z patra, že mám zácpu nebo poslíčky. Dobře, věřila jsem jí. Ale v 9 hodin jsem ji volala znovu, protože už to byly bolesti po 10 minutách.

Abych to zkrátila, skončilo to tak, že po několika urgencích zavolala teda v 11, kdy už jsem lezla skoro po stropě, doktorku. Ta když mě vyšetřila, řekla, že jsem na 8 cm a že musíme okamžitě na sál.

Rodila jsem akutním císařem, malý se narodil ve 12:17. Rodila jsem v 37.tt a malý měl 3 200 g a 48 cm.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1230
21.9.20 07:48

Tak pani doktori se ukazali. Ta tromboza mne napadla hned jak jsi psala o stupnujici se bolesti. Ja nevim, nekdy mam pocit zelekari nechteji videt problem.

 • Zmínit
 • Nahlásit
160
21.9.20 09:58

@Ba412
Taky jsem to nepochopila a to jsem měla v té dané nemocnici rodit… Myslím si že tim jak je to menší nemocnice s takovým problémem jako jsem byla já neměl nikdo zkušenosti… Jen ta paní doktorka na gynde, doufám že mužu jmenovat Hlasová, na kterou si v mém okolí všichni stěžovali, mi zachránila život…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1230
21.9.20 10:27

@KSŠO to je problem taky vzdelavani lekaru. O trombozach v tehotenstvi se toho napsalo a napovidalo hodne, neni to az tak neobvykle, pokud vezmeme, ze az 10% populace je trombofilni. Jenze lekari si mysli, ze zrovna toto neni ono a nemuze je to potkat. Sama mam takove zkusenosti, kdy jsem lekarum troubila diagnozu (u syna a matky) a oni mne oznacili za hysterku. Pak se moje diagnoza potvrdila a ani se neomluvili.

 • Zmínit
 • Nahlásit
365
21.9.20 12:33

Deníčky o porodech jsem tu snad přečetla všechny a vždycky mě překvapí, jak hrozné jsou ty zkušenosti. Nevím, jestli to upravují admini, ale ve skoro žádném se nevyskytuje jméno porodnice ani lékařů. Některé věci mi přijdou za hranou standartu péče i když zrovna není covid epidemie. 8o
Zrovna trombóza mě napadla hned po popisu prvnich problémů. S bagatelizovanim je v nemocnici obecně potíž.

 • Zmínit
 • Nahlásit
160
21.9.20 16:06

@řehořice nechtěla jsem jména nemocnic psát… Nevěděla jsem jestli se to může ale nemám problém je napsat :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
21.9.20 19:13

Promiň, ale nedá mi to. Trombózu jsi neměla masitou, ale masivní. A ten filtr se jmenuje kavální.

 • Zmínit
 • Nahlásit
160
21.9.20 20:39

@Mala.ještěrka v pohodě :D psala jsem že za chyby se omluvám a deníček jsem psala s prckem na ruce takže tak :D :D :palec: samo že vím co jsem měla v těle ale mobil mi opravuje slova sám a nevšimla jsem si… Taky mám třeba obchodní doktorku místo obvodní :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
21.9.20 21:33

@KSŠO Tak obchodní doktorky jsem si ani nevšimla, to je náhodou velice vtipný překlep :lol: :lol: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2299
21.9.20 21:58

Škoda, že to není celé. Další díly deníčků mi vždycky utečou.
Snad jste oba v pořádku :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
592
23.9.20 14:02

To bych byla teda pekne nastvana, kdyby me nechali v porodnich bolestech pred planovanym cisarem! Tak hlavne, ze to dobre dopadlo :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5206
23.9.20 16:07

To je síla. Myslím ale, že gynekolog by to s velkou pravděpodobností poznal a klidně by zavolal sanitku a dal info do nemocnice.

 • Zmínit
 • Nahlásit
160
23.9.20 17:12

@Ms.Ragdoll u gynekologa jsem byla už v pátek a při vyšetření jsem nemohla dát nohu na kozu a usykavala jsem bolesti a bylo mi řečeno vydržte už brzo porodite. Jo a měla jsem krátké šaty takže noha byla celá vidět :?

 • Zmínit
 • Nahlásit
160
23.9.20 17:13

@Merykara kor když jste třetí den po operaci, noha vás bolí jak čert… No nedalo se ležet musela jsem chodit a kontrakce rozchodit… Což mému stavu taky nepomohlo.

 • Zmínit
 • Nahlásit