Můj porod Aničky 29.3.2014

Porod

Odehrával se ve dvou etapách. Na pravidelné kontrole ve 39. tt mi můj gynekolog oznámil, že jsem otevřená na 2 prsty a dole se to pěkně chystá a že zřejmě monitor v pondělí 31. 3. 2014 (kdy jsem měla i termín porodu) v nemocnici už nestihnu. To bylo pondělí 24.3.


4 komentářů


3 komentářů


1 komentář


4 komentářů

Říkala jsem si, že už mě bříško hodně tíží a taky mě trápil kašel a při každém zakašlání mě bolela celé levá strana břicha, jak jsem si namohla ten sval. :( Bylo to pro mě už celkem utrpení. Měla jsem nahoře 11 kg a připadala jsem si jak vzducholoď.

Tak jsem začala naléhat na přítele, že Aničce trochu pomůžeme. ;) zkusili jsme to hned v pondělí večer. :* Výsledkem byly bolestivé poslíčky, ale nikterak pravidelné. Nakonec jsem kolem půlnoci usnula.

Poté jsem si řekla, že vyhánět na noc není dobrý nápad, další pokus tedy proběhl ve středu ráno kolem 7 hodin. No a v 8 se mi rozjely pravidelné bolestivé kontrakce. Nejdříve po cca 10 minutách, pak po 8 minutách, poté po pěti. Po horké sprše už byly po třech, pak po dvou… a když byly takto více jak hodinu, tak jsme se rozhodli jet do porodnice.

Zavolala jsem svojí dule Šárce, která mi byla velikou oporou i u porodu syna Adámka před 4 lety. :palec: Sešli jsme se kolem poledne v porodnici Havlíčkův Brod, kde mi natočili monitor. Ukazoval celkem silné a pravidelné kontrakce po 2 minutách, ale nebyly moc dlouhé (na grafu spíš špičky než oblouky). No bála jsem se, aby se to zas nezastavilo, když to bylo vyhnané sexem, ale nakonec mě přijali, že jsem otevřená volně na 3 prsty, ale hlavička je vysoko.

Na porodním pokoji to byla celkem pohoda. Pustili jsme si muziku a povídali si s dulou a přítelem. Mezitím jsem si hopsala na balonu a občas prodýchala kontrakci (zatím to nějak nenabíralo grády :think:). Pak mi dali klystýr, ale ani po něm se to víc nerozjelo.

Nakonec kolem 16 hodin kontrakce téměř ustaly. Já byla na 5 prstů a nic se nedělo. :roll: Dula nám navrhla, že si dojde na kafe a ať to s Matějem trochu políchneme. :jazyk: Šli jsme do sprchy a pokoušeli se o cosi, ale výsledkem bylo jen to, že jsme se u tocho řechtali a prostě to nešlo. :roll: Navíc do pokoje každou chvíli vlezla porodní asistentka měřit mi ozvy minidopplerem. No prostě se nezadařilo to kapku přihnojit.

Byla jsem docela unavená a zoufalá, že se nic neděje, chtěla jsem spát a jít domů. Doktor mě domů nechtěl pustit, že mě uloží na noc na gyndu a ráno se uvidí. Odmítla jsem jakékoli popohánění a vzhledem k tomu, že hlavička byla vysoko, nebylo ani vhodné prasknout plodovku. :? Skončila jsem na 1 noc na gyndě, kde jsem se pěkně vyspala. Dula i přítel jeli domů spát.

Ráno mi dělali monitor, ten byl OK a děloha klidná. Vydupala jsem si propuštění na vlastní žádost, protože jsem věděla, že samo se to nerozjede, že tomu zas musíme pomoci. Doktor nejdřív nechtěl, furt mi nabízel, že mi to rozjedou oni. To jsem zas odmítala já, když CTG bylo v normě, proč ji vyhánět oxytocinem, že? :roll:

Nakonec mi s úsměvem řekl, že se určitě uvidíme večer. Já mu s úsměvem řekla, že určitě ne :mrgreen: a taky že se nic nedělo.

V pátek ráno jsem musela na monitor, to si doktor při propouštění vymínil. Na monitoru jsem narazila na moji porodní asistentku, která mi rodila Adámka. Moc jsem si v skrytu duše přála rodit i druhé miminko u ní. No a ona mi řekla, že má službu v sobotu od 18 hodin na noční a že když to s Matějem zas popoženem :srdce:, tak že to ordrodíme. No tak jsme se dohodly. :mrgreen: :pankac:

Celou sobotu jsem si ještě užívala na zahradě, přijela kamarádka s dětmi, sluníčko svítilo, my si dávaly kafíčko na lavičce, povídaly. Odpo jsem si lehla a odpočívala. Úderem 18. hodiny jsme na to s Matějem hupsli. :dance: :srdce: No a do půl hodinky se mi rozjely stahy, celkem časté po 5 minutách. Za hodinku už byly po 3 minutách a před 20. hodinou už po dvou.

A najednou to začalo šíleně bolet, že jsem už teda musela prodýchávat jako blázen. Zavelela jsem: „Jedeme…rychle.“ Auto už bylo naštěstí vyjeté z garáže a taška naložená. Skočili jsme do auta. Chytla mě peprná kontrakce hned při nastupování, nešlo mi nastoupit… prodýchat a jedem. 8o

Cestou 2 semafory (na obou padla hned zelená, zpětně si říkám, díky Bohu :andel:) a další 4 kontrakce. Na parkovišti před nemocnicí už jsem visela Matymu na krku a dobíhala nás dula, které jsem stihla zavolat, že jedem. Utíkali jsme k výtahu, ve výtahu další kontrakce, hoooodně silná. Už jsem si i zařvala a rupla mi voda 8o.

Utíkali jsme k dveřím na porodnické sály, Maty zvonil a já bušila pěstí do dveří a řvala jsem „rodím, otevřete“. 8o Vylezla moje porodní asistentka a s úsměvem na rtech mi řekla „No vidíte, Evi, já to věděla, tak pojďte dál.“ Já už ale nevnímala. Vběhla jsem prý do vyšetřovny, honem jsem musela na WC, kde ze mě vytekl zbytek plodovky a šla na mě další kontrakce.

Já cítila už tlak na konečník, tak ječím, že musím tlačit. 8o Porodní asistentka mi pomohla na kozu na vyšetřovně. Nebyl čas na nic, ani na klystýr, ani na CTG, ani se málem nestihl Matěj převléct do toho slušivého mundůru. Na koze mi porodní asistentka řekla už jen „No jo, Evi, vy jste na 10, tak si na kontrakci tlačte.“

Ufff… takže na 3 kontrakce a za vydatného řevu (nešlo to udržet, myslela jsem, že tam okoušu to křeslo) ze mě vyklouzla naše Anička. :srdce:

Hned mi ji dali na břicho a ona se během chvilky přisála. :* :srdce: Vůbec jsem nechápala, že už je venku. Od chvíle, co jsme překročili práh nemocnice, uplynulo pouhých 16 minut. Anička se narodila ve 20:29 s mírami 3550 g a 49 cm. :srdce:

Maty přestřihl šňůru a pak nás ubytovali na porodní pokoj, kam jsme po příjezdu ani nestihli doputovat. :mrgreen: Rodila jsem na vyšetřovně. :lol: Tam jsme si 2 hodiny Aničku prohlíželi a tulili se. Anička celou dobu sála, hodinu jedno prso a hodinu druhé. Já se cítila dobře. Malé natržení mi sešili a já měla pocit, že můžu po osprchování odejít domů. Ty druhé porody jsou asi fakt za odměnu. :srdce: :srdce: :srdce: Porodní asistentka nám gratulovala a zdůraznila, že se ještě do důchodu nechystá a že ještě s ní určitě stihnu třetí dítě. :jazyk: No…uvidíme. :lol:

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Cvrboušek
Závislačka 3406 příspěvků 14.04.14 00:22

Oči mi úplně „četli dopředu“ abych věděla jak to dopadlo :)
Já jsem prvorodička - teda budu, jsem zatím v polovině těhu.
Můžu ti říct tato věta: Ty druhé porody jsou asi fakt za odměnu. :srdce: :srdce: :srdce: - mě chvili zastavila od čtení že pujdu teprvn na prvni!!! :mrgreen: se picnu :lol:

pěkný deníček! Přeji mnoho krásných chvil s miminkem :! :kytka: :mavam:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 14.04.14 05:56

Gratuluji k miminku. Ovšem takovýto průběh porodu jsem teda nikdy neslyšela. To jste se opravdu pokoušeli souložit během pobytu na přípravce ve sprše 8o? A pak s nálezem 5 cm otevřená se vrátili domů na nový pokus? To je teda síla. Tak není divu, že jste to do té porodnice málem nestihli.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 14.04.14 07:20

Gratuluji k holčičce. Užívejte si společných chvilek. Můj druhý porod byl též za odměnu.

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 14.04.14 08:37

:-O Na nejake vyhaneni sexem jsem nemela silu ani chut nekdy od 30tt, natoz na pripravne a uprimne, aby do me chlap cimkoliv stoural, kdybych byla otevrena na pet prstu…ale proti gustu… :)
Gratuluju k Anicce :srdce:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 14.04.14 09:00

Mě to teda přijde daleko lepší, nž si necaht píchat vodu a rvát do sebe oxytocin, ale s tím sexem v porodnici jste machři, to zase jo :mrgreen: :mrgreen:

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1701 příspěvků 14.04.14 09:19

V HB jsem rodila taky, přijela jsem tam otevřená na 4cm, nechala jsem si dát klystýr a pak mi taky začaly kontrakce mizet, ale já si vodu píchnout nechala, a pak to šlo ráz na ráz, otevřela jsem se na 7cm, pak horká sprcha a do půl hodiny jsem šla tlačit. Já bych teda odvahu na to jet domů neměla a už vůbec ne na to se v těch stísněných sprchách pokoušet o soulož (vzhledem k tomu že jsem už byla i otevřená by se mi to protivilo). Ale hlavně že vše dopadlo v pořádku :kytka:

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 14.04.14 11:23

Já věděla že to vyprovokuje reakce. :mrgreen: moje tělo ale na sperma reagovalo vždy 100% ;) a rozhodně mi to přijde lepší, než vyvolávací tablety (které mmj obsahují prostaglandiny stejně jako sperma), násilné rupnutí vody (což ani nešlo když byla hlavička ještě vysoko) nebo oxitocin :roll: navíc jsem si jistá, že kdybychom to v sobotu nepopohnali tak běhám otevřená na 5 prstů klidně týden (stejně jako u prvního dítka). Takže je to asi o tom, znát své tělo a jeho reakce ;) jsem ráda že v HB ten přirozený průběh nenarušují a pokud nemá mimčo žádnou tíseň tak nic násilně nepopohánějí. Za to jsem fakt ráda :palec:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.04.14 12:07

Gratuluju k Anicce :kytka:

 
marrcellka
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 14.04.14 13:20

Na mě moc přesmajlíkováno.

 
CokeLady  14.04.14 13:41

Takový porod by si přál každý :pankac: Gratuluju :kytka:

 
Martina321  14.04.14 14:10

No vzpomnela jsem si na porodni asistentku z fakultky v Plzni, ktera pri predporodnim kurzu jako vtipnou historku vypravela, jak nacapala s rodickou ve vane I jejiho manzela. A to ji jen masiroval zada. Kdyz ho z vany vyhodila, prinesl druhy den jako omluvu meloun. By me zajimalo, co by delala, kdyby nekoho pri porodu nacapala pri sexu. Ale obdivuju, na co vsechno maji lidi pri porodu chut. :lol:

 
Attila8  14.04.14 14:45

Prvně tedy gratuluju k miminku, jen mě strašně zaráží že se všechny snažíte ten porod si přivodit??? já myslím že příroda ví, kdy to má přijít nebo myslíte že ne? a dost mě ještě zaráží že jste otevřená a přítel na vás „vleze“ a v porodnici se o to pokoušíte znova…asi jsem purytán, nebo to nechápu, nebo nevím, ale kdybych mému manželovi řekla, že na to hupsnem těsně před porodem, tak si zaklepe na čelo a kdybych to po něm chtěla ve špitále, tak by utekl a už se tam nikdy nevrátil…

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 14.04.14 15:12

@Attila8 každá jsme holt jiná ;)

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 14.04.14 15:26

Netradicni porod, ale libi se mi ta prirozenost. Ten sex si teda take neumim predstavit, hlavne si neumim predstavit, ze se muz u porodu vzrusi, musite byt hodne sprizneni :palec:

Mela jsem moznost zazit dva porody bez zasahu a bylo to krasne. Jen u me tedy neplatilo, ze je druhy porod za odmenu, byl o dost intenzivnejsi

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 14.04.14 17:26

Deníček super :potlesk: Doslova jsem ho zhltla :D Gratuluju :kytka:

 
Zuzlík
Závislačka 3112 příspěvků 14.04.14 19:13

Teda Evi, tomu říkám slušný oddíl. :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk: Klobouk dolů, porod krásný, Anička nádherná, ještě jednou moc gratuluju! Užívejte úžasnou rodinku. :palec:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 14.04.14 19:21

@Evickita mě přijde náhodou super, že v nějaký porodnici jsou trochu ochotný nespěchat..a zachovala bych se stejně jako ty :P :P klidně bych šla domů i na deset :mrgreen:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 14.04.14 19:38

Tak to uplně závidím tak rychlí porod :lol: a gratuluji k holčičce :kytka: :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 14.04.14 19:41

Havlbrod je dobrá porodnice. Gratuluju k miminku a rychlému porodu, i když nadvakrát.

Sex v situaci, kdy tam chodí lidi, to je teda i na mě moc…

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 14.04.14 20:28

Moc gratuluji! ;) Krásně napsaný deníček :)

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 14.04.14 20:44

@Saroya my byli zamčení ve sprše ;)

 
okay
Kelišová 5321 příspěvků 14.04.14 22:44

Evi mě se deníček moc líbí a i vše okolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A najde se vždy někdo kdo bude mít něco proti :mrgreen:
A přesmajlíkováno mám teď taky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gratulace k Aničce, Adámek je velký brácha :) :)

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 14.04.14 22:51

Hezký deníček a obdivuji otevřenost.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 15.04.14 19:53

Aha tak zamčení ve sprše…v porodce to většinou nejde zavrit, aby tam žena nezůstala a neporodila neasistovane. Každopádně obdivuju, ze jste se pokoušeli, to by u nás v úvahu fakt nepřišlo.

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 17.04.14 21:55

Jeee, podobný jako já… Uplne me to vrátilo do Podolíčka :-)))) gratuluji k Aničce :-*

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj porod Adámka 1.6.2010


Reklama