Můj porod snů

Porod

Jsou to už téměř 4 měsíce a já si chci zapamatovat každou vteřinu. Vezmu to od úplného počátku... Po 9letém vztahu jsme se s expartnerem rozešli s tím, že to nikam dál nevede. Krátce nato jsem v práci poznala svého současného muže... Do práce přišel zákazník velice, velice sympatický mladý muž. :) Hned druhý den mě pozval na večeři a já neměla důvod nesouhlasit. :)


3 komentářů

Od tohoto dne - 22. 6. 2015 jsme spolu byli denně. :) Po měsíci jsme se stěhovali do jednoho bytu 1+kk, ale nám to stačilo. :)Po 3 měsících měl narozeniny a já naplánovala cestu do Paříže, kam jsem vždy chtěla. :) Tam mě pod Eiffelovou věží požádal o ruku s tím, že když už mě našel, nenechá mě odejít, že mě hledal celý život. :) Vše bylo tak krásné!!!

Plánovali jsme svatbu a v březnu jsem nadhodila, že bych chtěla být na svatbě už těhotná… Můj Jiřík si to přebral po svém a jal se konat velké činy hned ten večer. :D To jsem byla fakt v šoku a objasnila jsem mu tedy, že si to špatně spočítal, že bych na svatbě byla v 8. měsíci a ať si tedy ještě počká. :)

Osud tomu chtěl a já přišla za pár týdnů s pozitivním testem. Byli jsme oba trochu v šoku, i když jsme pochopitelně věděli, že ta možnost existuje. :) Shodou okolností jsme tedy našeho chlapečka počali na můj dvojnásobný svátek - Gabrielu a MDŽ. :)

Čas plynul dál, přípravy na svatbu pokračovaly, vše bylo v pořádku, těhotenství jsem nijak zvlášť neprožívala, až v 8. měsíci jsem si připadala lehce neohrabaně. :) Svatba byla v plánovaném termínu a bylo to super, užila jsem si ji i tak parádně. dokonce nad očekávání byla i svatební noc jak se sluší a patří. :D Tou dobou už jsme se zabydlovali ve větším bytě, vyměnili auto za rodinné, bezpečnější a čekali.

A je to tady! 17. 11. cca 5 ráno. Fičím si to kvapem na záchod a ejhle, nestihla. Otřu se, udělám pár kroků do ložnice a zase mi teče po nohách. Co to, že by selhával svěrač? Znovu se otřu a koukám, že jde o narůžovělou tekutinu…

Culím se jak blázen, jojooo, o tom jsem přece četla. :D Nepřestává ze mě téct, tak jdu do vany, tam se to ztratí a nezadělám celý byt. :D Ajaj, hlenová zátka. Koukám na ni, jestli je to jakože ono. Nno je to mazlavé a protkané cévičkami - aha, asi teda jo, tohle už neukecám. :D

Manžel pořád spí… Před osmou vstává a já mu se širokým přihlouplým výrazem povídám, že mi praskla voda. :D Začal mi balit.

„Nééé, nech toho, jdi normálně do práce, budu volat, až se bude něco dít.“

Tak jel a já si pomalu chystala věci. Moc nebylo co, nic moc jsme doma neměli. Vzala jsem hlavně plyšovou deku pro našeho chlapečka, aby měl něco z domova. :D Dopoledne začíná pobolívat břicho - klasika - jakoby menstruačně, jen v intervalech. :)

Volám mamči a prý ať hned fičím, že ona rodila vždycky rychle a že když jedu až do Krnova, ať to nepodcením a nerodím v autě. Jojooo, jasně. :D Další dvě hodiny sedím u televize a stopuju si délku a mezery - to se přece má, ne? :D

Volám muže, ať tedy dojede. :) Kolem jedné vyrážíme na cestu. Pořád ze mě teče a nemám doma nic lepšího než přebalovací plenovou podložku. No co, není zbytí. Bacha, valí se vorvaň! :D To už mám kontrakce asi minutové po 3 minutách. :)

Dokud jsem stála, bylo to v pohodě, jakmile jsem se sehnula, bolesti jsem vnímala víc. Hodinová cesta utekla, aniž bych ji postřehla. Až v Krnově jsem postřehla, jak muž zabloudil. :D No co, mlčím si dál, hloubavě zamyšlená, ať se proboha zeptá někoho, snad má rozum. :D

Vystoupíme, dojdeme do porodnice, kde na nás čeká dula a sestřička. Vstupní monitor, ok. Dotazník vyplněný a stejně se na každou otázku ptají. Chjo, ale v poho, vlny nějak ustoupily. Vstupní prohlídka… au au, 3 cm. :/

Tož tohle vědět, ještě jsem doma. Naštěstí nevěděla a nebyla. :) Šli jsme na pokoj a ve vteřině, kdy se za námi zavřely dveře, to zase začalo. Au au, zkouším se schoulit v posteli. No ani náhodou, já to potřebuju rozhýbat. Dostanu na bedra horkou nádobu - fakt úleva, záda bolí jako ďas, ale nic, co bych nezvládla.

Sednu, kleknu, postavím, sednu, dřepnu, výpad… Fitness maraton hadr. :D Jdu na klystýr, hned pak na WC, tam je mi fajn, je tma, jen dula přinesla malou lucerničku, zakrytou červeným šátkem. Intimčo, ale fičím zkusit tu opěvovanou sprchu. Dřep, klek, výpad, ledová, vroucí, dřep, klek…áááá! :D

Vnímám, jak mě zpovzdálí sleduje manžel. Jednou už tělo nenápadně zatlačilo, a zase se nahrbím a celé tělo zatlačí. Chci tlačit. Jsem ve sprše a přijde mi, že pauzy jsou tak sekundu, sotva se nadechnu, jsou tu vlny zase.

Porodní asistentka mě chce vyšetřit ve sprše. „Počkejte, počkejte…“ Čeká. Vlna přejde a… „Na sál!“ :)

„Jakou chcete porodní pozici?“

„Ježiš to fakt nevím, to je jedno!“ :D

Zavěsí mě do lana, manžel si sedne naproti mě na stoličku a já jsem ve startovací pozici na zemi. Dula mi otírá nohy - klouže mi to, jak jsem mokrá. Donutím muže svlíknout tričko a funím, mám hlavu v jeho podpaží a vdechuju jeho vůni - za jiných okolností bych to vůní asi nenazvala. :D

Byli jsme zpocení, horcí, já nahá, on polonahý, bylo přítmí a mě přestaly vlny bolet. Mám zavřené oči, jen oddechuju a objímám muže. Tělo tlačí, hlavička vykoukne a vrací se… Zase oddechuju a je mi krásně. A zase tlačím, aniž bych věděla, jak… Hlavička se znovu vrátí, nepřešla přes nejsilnější místo. Nevadí, za chvilku už projde, když tomu tělu pomůžu trošku popotlačit.

„Sáhněte si na hlavičku.“

„Néé, teď néé, až potom.“

A venku je i tělíčko.

„Ježiš, ten je tak strašně maličký a tak horký!“

Okamžitě mě chytil za srdce a manžel nás vyfotil na mobil. Nejdůležitější fotka mého života! Jdeme si lehnout a náš Teodorek se po mně plazí a zobe, hledá prso. To je tak úžasné! Děkuji!!!

Promačkávají břicho kvůli množství krve. Au au, bez poranění. :) No, hlavička byla paráda, aby ne, jsem měla s Epi-no natrénováno na 27, hlavičku měl 32, ale šel pomaličku a nahřívali mi hráz ručníkem. :)

Placenta… tu popotahovat nemuseli, ale budiž, berte si ji a nechte nás. :D Dvě hodiny bondujeme na sále, lékař přijde až teď, pogratulovat a zapsat čas porodu 16:46. :) Asi 2 hodinky po příjezdu. :) Další 2 hodiny bondujeme na pokoji a až poté jde manžel na vážení a měření.

Apgar 10-10-10, žádné léky ani poranění. Nejkrásnější první porod, jistě ne poslední. :) Teodorek spí s námi už od 1. dne v posteli - srazili nám 2 k sobě a manžel nocoval s námi. :)

Kojení šlo super, a Teodorka jsem prvně slyšela zaplakat až 3. den. Manžel dříve - už při vážení. :) 47 cm, 3035 g. :) Náš knoflíček. :) Za týden má 4 měsíce a téměř nepláče, směje se už od 2. dne. :) Momentálně se už zvedá na čtyři a celkově je chlapák. :) Denně děkuji manželovi, že nám to takhle zařídil, že nám udělal chlapečka. :)

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 13.03.16 00:46

Měse taky ptali:a nechcete sisáhnout na hlavičku? 8o Úplně narušili situaci :lol:

 
chuanita
Kecalka 306 příspěvků 13.03.16 01:14

Moc krásné, nádherné miminko :srdce:

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 13.03.16 04:18

Pokud by jste spolu byli opravdu od června 2015,tam by jste těžko teď měla 4 měsíce po porodu. Jinak moc hezky denicek i porod. Gratuluji.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 1 inzerát 13.03.16 09:18

Krásný. Gratulace :potlesk:. Zpětně mě mrzí, že jsem byla poslušná a do porodnice jela i bez kontrakcí, jen za pár hodin po odtoku vody. V porodnici se vůbec nic nedělo, jen mi natáčeli monitor a po uplynutí nějaké doby jsem začala dostávat antibiotika, byla jsem trochu ve stresu a kontrakce se rozběhly až druhý den…Možná, kdybych zůstala doma, tak šlo vše lépe. Jinak porod jsem nakonec měla také hezký a rychlý, chlapeček je zdravý a to je hlavní.

 
Lenka 80  13.03.16 10:19

Kde jsi rodila??? Jinak gratulace :-)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 13.03.16 11:17

Joo, Krnov, mé nebe mezi porodnicemi, do kterého se nikdy nepodívám :( Krásný porod, prozradíš, kterou dulu jsi měla s sebou?

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 13.03.16 12:09

Chvilkama jsem měla pocit, že rodíš doma. Třeba ta lucernička na WC, dítě 2 hodiny u sebe, aniž by ho zvážili… Gratuluji k chlapečkovi i hezkému porodu. :potlesk:

 
Reninac
Stálice 66 příspěvků 28 inzerátů 13.03.16 12:53

Krasny porod, ani se mi nechce verit, ze se uskutecnil v ceske porodnici :-) pro me skoro jako sci-fi :-) velka gratulace!!!

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 13.03.16 12:56

:potlesk: gratuluju

 
xjane19
Nováček 9 příspěvků 13.03.16 12:58

Krásný porod. Taky jsem nahmatala hlavičku miminka před tlačením :-)

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 13.03.16 13:26

Hezký porod, také jsem rodila v Krnově a taky rychlovka :-) zkusím si pořádně vyzjistit, jak je to s tím dotazníkem, pokud si ho vyplním předem, v srpnu nás to zase čeká :-)

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 13.03.16 13:28

@Judithkaj :mrgreen: Taky me to nesedi. Pokud se seznamili 22. 6. 2015, jeste ten samy den by na to skocili, tak ani tak to nevychazi, jeste ted by musela byt tehotna, protoze to neni ani 9. mesicu po seznameni. I kdyz tedy tesne. :mrgreen:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 13.03.16 15:25

Super pristup porodnice. Fakt spicka. Gratuluji ke chlapeckovi a budte hodne stastni :kytka:

 
ajtakrajta1
Kecalka 486 příspěvků 13.03.16 15:27

@Judithkaj No jo. To je nějaký divný 8o. Mému synovu budou 4m a vyroben byl na začátku března :think:

 
Zupa
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 13.03.16 16:22

Podle mě je to jen překlep a seznámili se v červnu 2014, otěhotněla na MDŽ 2015 ;)

 
KatkaKlcova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 13.03.16 16:30

@ajtakrajta1 však paní píše že počali na MD6, což je 8. března;) jen si zřejmě asi omylem spletla rok, místo toho že se poznali 2015 se poznali 2014 :potlesk:

 
ajtakrajta1
Kecalka 486 příspěvků 13.03.16 17:01

@KatkaKlcova To jedině. Úplně celé to zní jako z románu nebo ze snu :D člověk by až záviděl :oops: :mrgreen:

 
ospalámyš
Závislačka 3792 příspěvků 13.03.16 17:44

Já závidím :mrgreen:
Gratuluji k pěknému porodu a miminku, takhle vstřícnou porodnici tu nemáme, takže kdybych bývala mohla rodit taky tak, byla bych šťastná jak blecha :)

 
Anet94
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 13.03.16 19:55

Krásný porod, přesně takový budu za měsíc mít! :D Tedy doufám v to. V jakém tt se chlapeček narodil? :) @dortiky.ostrava? :)

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 13.03.16 20:24

Theodor je moje vysněné jméno. Měli jsme ho mít-vnoučka, ale narodila se nám Anežka. Tak příště. Gratuluji ke zdravému synáčkovi. Takový porod bych přála svojí dceři -bude rodit za 4 týdny. V Plzni, tam to ale tak hezky nejde.

 
Ema1984
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.03.16 12:12

To byl krásný porod, asi nejhezčí v porodnici z deníčků, které jsem tady četla. Začala jsem vážně uvažovat o krnovské porodnici u druhého dítka, jen se bojím, že zvítězí blízkost a pohodlnost :?

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 14.03.16 13:02

@Judithkaj jéé, jooo…2014, teď v červnu to budou 2roky :))

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 14.03.16 13:05

@ajtakrajta1 náš byl stvořen přesně 8.3. a 17. má 4měs :) seznámení bylo 22.6.2014-nepatrný sek :D

 
ajtakrajta1
Kecalka 486 příspěvků 14.03.16 13:55

@dortiky.ostrava To se stává :D Náš byl stvořen 2 nebo 3 března, tak proto mě to trklo. Jinak je to jako z románu. To já bych takový příběh napsat nemohla. Porod nic moc :nevim: a s přítelem jsme dlouho, takže tam taky už žádná extra romantika, ale mimi si oba užíváme.

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 14.03.16 16:33

@Ema1984 já jela do Krnova hodinu a půl, některé maminky jezdí i z větší dálky.. já prostě věděla z diskuzí a recenzí, že pokud chci porod krásný a přirozený, intimní i v porodnici, že musím do Krnova..a opravdu nebýt vyčerpaná, tak se při tlačení našeho chlapečka usmívám štěstím a blahem-takové pocity jsem měla, jen jsem ležela opřená o manžela, všude ticho, tma, ta červená lucernička, horko, bolest úplně odezněla a já si užívala, že je porod mnohem hezčí záležitost, než v jakou jsem doufala…jistě, slyšela jsem po celé těhotenství hororové scénáře a řeči typu „ty se těšíš? si povíme potom..“ ale já tvrdila, že my to budeme mít jinak, že to bude krásné a budu na to vzpomínat a Teodorkovi jednou povyprávím, do jaké atmosféry lásky se narodil :) pochopitelně jako prvoprodička jsem v to spíš doufala, netušila jsem co bude :) taky si u mě klepali na čelo, že porod nějak moc prožívám, že odrodily miliardy žen přede mnou a co že to tak řeším, kde to bude… ale je obrovský rozdíl rodit a PORODIT si sama a sebevědomě své miminko… mám ihned po porodu jednu úchvatnou fotku, naší první vteřinu… a nevím, ale já na ní ty emoce vidím, i když mi nejde vidět do tváře, mám hlavu skloněnou na hrudník k Teodorkovi… pro manžela byl strašně důležitý bonding, ten si přál a v Krnově nás nechali bez vážení celé 4hodiny- 2na sále, pak jsme museli uvolnit místo a dvě na pokoji..při přesunu nás nikdo nerušil, byl klid, jen nás navedli na pokoj, že až skončíme, máme donést Teodorka na sesternu… no sen… a jsem si jistá, že díky bondingu a tak krásnému příchodu na svět Teodorek nepláče…po porodu byl 4hodiny vzhůru, pak 13hodin spinkal a my odpočívali a koukali na něj… hned 2.den se usmíval-a nebylo to nevědomě, vyloženě úsměvem reagoval na hlas a pohlazení… a od té doby, jestli nám proplakal 2dny, je to moc..spinká celé noci, i přes den krásně spí..je neskutečně společenský, není problém s hlídáním u kohokoli, jde do náruče i cizím lidem-dokonce 1.ze tří vnoučat, které si tchán vzal do náruče :) a pořád vykládá a směje se, za 3dny má 4měsíce a už se přetočí na bříško, začíná se zvedat na 4..plazí se už nějaký ten pátek.. jsem si prostě jistá, že ví, že my ho prostě nikomu nedáme, že ať je s kýmkoli a kdekoli, i když nás nevidí, že se pro něj vrátíme a pojedeme domů :) to podle mě způsobil ten bonding..a mezi námi, manžel si podle mě ani neuvědomuje, jak neskutečně silný je jejich vztah, od 1.týdne chce zůstávat s Teodorkem sám, povídají si, hrajou, dělají vylomeniny :) Teodorek nemůže z muže pustit očka, když přijde z práce, čeká, co zase bude s taťkou vyvádět :)) věřím, že na jejich vztahu má bonding velký vliv..třeba na to nejsou studie, ale já to na nich vidím, jak jim láska svítí z očí, když na sebe koukají :) na domporod jsem srab, neriskovala bych nemít poblíž péči a našeho chlapečka :))

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 14.03.16 16:35

@Anet94 1den před termínem podle poslední menstruace..já popčítala až s ultrazvukovým-ten byl na 1.12.-a stejně jdsem si říkala, že to bude až tak 10.12., že prvorodičky přenášejí :) ale ne, Teodorek chtěl za námi dříve :D ještě jsem v porodnici musela ležet, dokud nepřišla autosedačka, neměli jsme nic :D

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 14.03.16 16:38

@Kajuli Janu Čurdovou :))

 
RenčaMY
Nováček 10 příspěvků 14.03.16 17:58

Krásný chlapeček, moc gratuluji! Měla jste opravdu krásný porod, já se svými zkušenostmi (rodila jsem 2001, 2003 a 2012) bych skoro nevěřila, že je něco takového v české porodnici možné, ale všechno se mění, a porodnice také - snad většinou k lepšímu. Myslím, že podobně optimistické deníčky jako je ten Váš, také pomáhají k zlepšování služeb v českých porodnicích. Některé maminky se mohou inspirovat, a také vyžadovat podobný servis, a tím se to pak učí i jinde (např. čtyřhodinový, nikým a ničím nerušený bonding). :potlesk:

 
tressne
Stálice 51 příspěvků 17.03.16 13:50

@dortiky.ostrava Moc krásně popsané, až u toho brečím :) :oops: myslíte, že dělají bonding v Krnově i po císaři?

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.03.16 15:38

Gratuluju k pěknému porodu :)

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 21.03.16 15:31

@tressne vím jistě, že to tak po císaři dělají.. miminko přikládají ihned k prsu, zatímco oni šijí, miminko už pije :))

 
tressne
Stálice 51 příspěvků 22.03.16 08:50

@dortiky.ostrava Jéé, děkuji za info :) taky se tam chystáme, jen člověk slyší jednou moc hezké zkušenosti s porodnicí a pak úplný opak. Třeba včera mě 3 lidi vystresovali a teď zase váhám :(

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 24.03.16 08:24

@tressne z mé zkušenosti 4měs. staré jsou tam úžasní! všichni, se kterými jsem se setkala.. další porody jedině tam! navíc v minulém roce dostaly 2 sestry z porodního v Krnově nějaká ocenění z veřejného hlasování o sestru roku :) to myslím mluví za vše :)

 
curandera
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 17.06.16 14:08

Gábinko, úplně brečím, jak si o tom vašem porodu a vlastně i příběhu o seznámení s mužem, čtu… Sledovala jsem Vás od své svatby a opravdu jste to měla vše rychle, krásně naplánováno a ještě krásněji vám to vyšlo :) Prďolku a vaše příspěvky sleduji na FB stále a moc fandím vám i způsobu porodu, jaký jste si vybrala… Mít tu možnost, volím stejně, ale bohužel.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama