Můj první porod

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o svoji zkušenost s prvním porodem, při kterém se narodila naše Michaelka. 3 Všechno to začalo 1. prosince 2012, když jsme po půl roce snažení zjistili, že konečně čekáme miminko. :)


1 komentář


14 komentářů

Miluju ji nejvíc na světě!
12 komentářů

Těhotenství probíhalo naprosto ukázkově, žádné nevolnosti, žádné tvrdnutí bříška, nic. Teprve až ve 30. tt jsme zjistili, že čekáme holčičku. :) Nakupování začalo a s ním i strach z toho, co mě vlastně čeká. :) Psychicky jsem se na to datum 7.8.2013 připravila a mohlo to začít. Rodit jsem měla v Praze ve Vinohradech. Vše jsme měli nachystané, manžel si vzal týdenní dovolenou, aby mě mohl odvézt k porodu. V den termínu jsme vyrazili na kontrolu do porodnice.

Žádné kontrakce - vůbec jsem nevěděla, co to znamená. Až do chvíle, kdy mi udělali Hamiltona, při kterým jsem si říkala, že porodím ještě ten den. :D Odjeli jsme domů.

Druhý den jsem nedočkavostí znovu všechno vygruntovala a stále nic. 9.8.2013 se nám stal osudným. Ráno jsem se probudila a věděla, že je to tu. Slabé menstruační bolesti, které se objevovaly během dne, jsem začala kolem odpoledne sledovat. A když mě do toho začalo bolet v kříži, věděla jsem, že potřebuji horkou vodu do termolahve. Takže jsme ještě s manželem lítali po celém městě a sháněli ji, ale bohužel. :D

Doma jsem ještě uvařila večeři s tím, že mám strašný hlad. Nakonec jsem nesnědla ani sousto, jelikož už jsem věděla, že pojedem. :D Manžela jsem nechala ještě v klidu najíst a pak jsem zavelila JEDEM!

Přijeli jsme do porodnice, vše v pořádku, až na strašné bolesti. Doktor mi oznámil, že se neotvírám a že si mě tam nechají a uvidí se. Noc hrůzy proběhla, bolesti strašné, stupňující se. Bbohužel žádné otevírání neproběhlo a mezi tím vedle mě proběhlo 5 porodů. Prý pokud se to nepohne, hrozí akutní císař.

Ráno v 6 mi něco píchli do nohy. Vysílením mě vůbec nezajímalo co. Po hodině jsem se otevřela na 2 cm. V 8 hodin mi píchli vodu a šla jsem na přípravu. Prý: „Udržte ten klystýr aspoň 15 minut.“ Haha! Šla jsem hned, nedalo se to vydržet.

Další hodinu jsem se mučila na balónu a záchodě a psala si s mámou, že už toho mám dost a že už to chci mít za sebou. :D Pořád se jim nelíbilo, jak jsem málo otevřená, tak se čekalo. :( V tu chvili jsem řekla, že chci okamžitě epidurál, jinak umřu. „Ano, epidural, dostanete!“ Super, těšila jsem se, že to trošičku poleví…

Najednou jsem se ocitla úplně sama, nikde nikdo a epidurál se nekonal. V tu chvíli kdybych vyskočila z okna, asi by o tom ani nevěděli. :D Další hodina za mnou a najednou nacupkal doktor s tím, že epidural nestihnem a že už to vydržím. OK, pokud je to v rámci 10 minut, tak to ještě zvládnu, jsem si řikala.

Poslal mě do sprchy, ať se zahřeju, že jsem skoro na 8 cm. A ejhle, neřekla jim, teplá voda!!! Takže jsem si dala studenou sprchu a poslal mě na kozu s poznámkou: „Rodíte. Sice potřebujeme 10 cm, ale na 8 to zvládneme, mimčo má mít 3 kg, to dáme.“

V tu chvíli jsem si řikala, že to bude průser a taky byl. V tom přišel k porodu manžel a podporoval mě v tlačení. Tlačil a dýchal víc než já, až jsem o něj měla strach. :D Malá vyšla ven na 6 zatlačení. Byla malinká, krásná, v pořádku, ale měla 3900 g, 53 cm. :) Tatínka poslali na chodbu, že proběhne šití a následně odpočinek po porodu.

Zašivali mě asi půl hodiny a podotýkám, že to několikrát přešival! Už jsem myslela, že mu ukopnu hlavu, jak to bolelo. :( Ve finále mě nechali odpočívat. A to už jsem o sobě nevěděla až do chvíle, kdy jsem bolestí vyskočila s křikem, že mě strašně bolí břicho a že se to nedá vydržet. Sestra zjistila, že uvnitř strašně krvácím a utíkala pro doktorku, která se zděsila s otázkou, kdo mě čistil a šil, že to je špatný a že okamžitě musím na sál. Potom už jsem zavřela oči a jen slyšela: „Ztrácíme ji..“

Pak už jsem se probudila na JIP napojená na milion kapaček, monitorovali mi srdce, měla jsem vývod… Hrůza. :( Manželovi za celou dobu nikdo nic neřekl, jel mi koupit můj oblíbený dort a dárky a málem zkolaboval, když se dozvěděl, že ležím na JIPce. Nevěděl, kde je malá, nic.

Doktoři tam strašně okolo mě poskakovali, ale strašně zakecavali, že se to stává. :( Nakonec se jedna mladá sestřička prořekla, že jsem málem umřela. V tom jsem si uvědomila, že při mě museli stát všichni tam nahoře. Do toho volala mamka, že v tu chvíli, co jsem byla na sále, jim zemřel pes, kterého jsem dostala na střední k narozeninám a byl to můj miláček. :( Takže věřím tomu, že mi věnoval svůj život. :(

Takhle jsem si svůj porod nepředstavovala. Až teď 8 měsíců po jsem dokázala tento deníček jakž takž sepsat a vrátit se k němu. Celková zkušenost s porodem ve Vinohradech byla tragická, od začátku až do konce na oddělení šestinedelí, kdy sestry o víkendovou směnu neměly dobrou náladu a chovaly se strašně. :(
Pokud nějaké příště bude, už nehodlám takovéhle trauma z porodu zažít znovu a budu vybírat porodnici trošku jinak. :)

Dnes je malé 8 měsíců a je to naše největší zlatíčko! <3

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simca007
Kecalka 325 příspěvků 11 inzerátů 24.04.14 00:26

Tak to byl teda opravdu hrozný zážitek, úplně mi naběhla husí kůže! :( Moc moc přeju, aby to příště bylo hezčí! Ale hlavně, že je všechno v pořádku a holčička je zdravá a krásná, to časem všechny zážitky vytěsní! :)

 
evelínka79
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 24.04.14 01:22

No tak to byl strašný porod :( Ale za tu hrůzu se Ti dostalo odměny. Malá je opravdu nádherná! :srdce: Snad časem zapomeneš a radost z malé Ti už nebude nic kazit :hug:
Taky mám dceru Michaelu :)

 
Vemas
Kelišová 5319 příspěvků 24.04.14 08:03

Strasny!!! Jeste ze to dobre dopadlo! Tohle je na zalobu.
Drz se a priste chtj cisare

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 24.04.14 08:09

8o To je opravdu hrozny 8o. Drzim palce, aby to priste bylo lepsi.

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 24.04.14 08:10

Jinak miminko mas nadherne. Ta ma ale vlasku, to jsem snad jeste nevidela. Krasna :srdce:

 
Anonymní  24.04.14 08:10

Tohle je na žalobu. Doufám, že jste jí podali. Protože dokud se lidé nebudou bránit, stále budou v porodnicích pracovat lékaři, kteří tam nemají co dělat. A ohrožovat další ženy!
Znám jich víc a někteří dělají primáře jinde, kde udělali spoustu tragédií, ale nikdo se nebránil soudní cestou.
Podle toho zase vybírám porodnici já. Ale takové informace, kdo není z oboru, těžko normální člověk dostane.
Vy jste přežila, spíš náhodou, ale co třeba další žena… Pomyslela jste na to?

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 24.04.14 08:42

Boze, mam slzy v ocich :,(

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 24.04.14 08:56

Tak to.je taky hrůza. Člověk si nevybere, porodnice může být sebelepší, ale když se někdo špatně vyspí a donese si to do práce ovlivní to někoho na týdny, měsíce či roky. Mě zase paní doktorka rodila a z porodního sálu odešla, protože už na mě " nemá nervy" že jsem hysterická, nespolupracuji a přitom jsem měla malou zaseklou to doběhl pan doktor z operačního sálu a malou vytáhl. žalobu jsem nepodala, není to tak lehké když má člověk co dělat sám se sebou. Já si konec porodu nepamatuji, manžel mi nedávno se slzama v očích říkal, že pořád opakovali ona vám ta holčička umře. Chování personálu potom? Šuškání a nezájem o mě a malou, ona měla ochrnutou ruku. Nebylo to jak jsem si představovala, ale teď 18 měsíců po porodu si to s malou užívám, je živá, zdravá a vše se spravilo i moje psychika.

 
Mishickaa
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 24.04.14 09:21

To je hrůza! :,( můj gynekolog dělá na Vinohradech porodníka a divil se, že jsem se k porodu registrovala v Motole a ne u něj, jako bych ho urazila, znám těch případů víc, kdy na Vinohrady nadávají, ale to je asi všude, hlavně, že jste obě v pořádku! :kytka: :hug:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 24.04.14 10:04

Opravdu strasna zkusenost! Behala mi po zadeh husi kuze jak jsem to cetla. Verim, ze podruhe to bude porod za odmenu ;) holcicka je krasna a verim, ze ted uz vse vynahradila :) pejskovi jste urcite zapalili plno svicek.

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 24.04.14 10:42

Máš jistě více jak jednoho strážného anděla :-) Přeji spoustu krásných chvil a lásky v životě :hug:

 
krysaricek
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 24.04.14 10:50

Achjo, az mi tecou slzy. Jeste ze to dobre dopadlo! :hug: Malicka vypada jak andilek, je nadherna a tech vlasku :) Na tu nemocnici bych si stezovala, to je silenost co se v dnesni dobe deje..hlavne je tezke sehnat dobre doktory, mam pocit ze dnes tohle dela snad kde kdo, ipresto ze je nebavi pomahat lidem. :zed: Tak at jste holky zdrave :kytka:

 
Anonymní  24.04.14 13:09
pro anonym

Zdravím anonyma, tak raději také anonymně :-). Ono je dost těžké podávat žalobu, když se ztrácí dokumentace, člověk není z oboru a posudky na lékaře si píšou kamarádi navzájem…, takže vyhlídky na alespoň „ostatním to pomůže“ veškeré žádné, bohužel, chtělo by to změnu systému, ale kdo o to stojí?:-(((( A to náš případ dopadl v jedné velké nejmenované pražské porodnici opravdu špatně…

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 24.04.14 13:18

Gratuluji k narození překrásné dcerky :kytka: maličká je opravdu nádherná holčička :*
Zkusila sis teda pořádně! klobouk dolů! Nechápu některé doktory, člověk se jim svěří a věří jim a pak jde o život, škoda slov!
Hlavně že si všechno takohle krásně zvládla a ta tvoje krásná princezna ti všechno vynahradí.. :srdce:
Já měla 3 porody, každý trochu ijiný, ale všechny dlouhé a špatně jsem se otvírala, u druhého porodu měli lékaři taky udělat CS A NEUDĚLALI a syna pak museli dlouho resuscitovat AS měl jen 3-6-7,pak byl 5 dní plně na kyslíku, ale naštěstí všechno je v pořádku-má o porodech také deníčky-koho by zajímaly ;)
Určitě na tohle dlouho nezapomeneš, ale tvoje maličká ti v tom pomůže :kytka:

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 24.04.14 14:26

Výběr porodnice - možná narazíš zas na nějakého „blbce a necitu“, ale přeju ti, aby druhý porod byl za odměnu. Člověk tu hrůzu a beznaděj nikdy nezapomene, ale druhý hladší porod to může „přebít“. Tak jen to nejlepší :)

Příspěvek upraven 24.04.14 v 14:26

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 24.04.14 14:52

Máte krásnou holčičku!!! Ta je tááák vlasatá a okatá, že by bylo hřích nepořídit ji ještě sourozence. Děláte krásný děti :lol:. Pokud jste rodila v Praze na Vinohradech jeďte příště do Hořovic. Já tam rodila 2× a maximální spokojenost. Z Prahy po dálnici kousek :kytka:

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 24.04.14 15:19

Teeda ja cekam porod kazdym dnem…a opravdu musim rict, ze to pro Vas musel byt strasny zazitek…nicmene gratuluji k dcerce a preji hodne zdravicka obema.

 
AndreaU
Kecalka 291 příspěvků 24.04.14 19:49

Holky díky za přečtení, bylo to opravdu strašné :( chtěli jsme do budoucna ještě jedno dítko, ale po téhle zkušenosti se bojím :roll: celé těhotenství jsem si představovala jak to bude strašné, ale že až tak jsem netušila :cert: a @Bobsh to je strašné:(

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 25.04.14 09:39

@AndreaU my s manželem chtěli taky dvě děti, ale vzhledem k tomu jak to dopadlo, se manžel bojí, aby se něco nestalo se mnou, nebo miminkem a nezůstal taky sám s malou. Já se na to teda vůbec necítím, tak to necháme tak. jsem šťastná za to, že malá je v pořádku a po druhé to pokoušet nebudu. Já se porodu nebála vůbec, byla jsem přesvědčená, že to půjde dobře, no po 17 hodinách jsem prohlásila, že už mě nikdy v porodnici neuvidí, že si radši pořídím dva anglickě buldoky :mrgreen: jednoho už máme, tak uvidíme… Užívej si to, máš krásnou holčičku. Mě díky depresím uteklo 14 měsíců, to mě mrzí, ale teď už je dobře.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.04.14 20:20

Uff, to je opravdu hrozné. Řízené tlačení při neúplném otevření, počítám, že sama jsi tlak necítila…žalujte porodnici za takový otřesný přístup. Na zhojení traumatu je dobre povídání s terapeutem, dulou, porodní asistentkou. Rozhodně před druhým porodem. Preju hodně zdraví celé rodině.

 
terikk
Kecalka 101 příspěvků 27.04.14 12:13

Hlavně at jste zdraví ;) jinak holčička je strašně krásná, dlouho jsem neviděla tak knádherný dítko :kytka:

 
Attila8  03.05.14 15:19

Ty bláho, to je děs!! opravdu! někteří doktoři by měli dělat maximálně na pitevně…!!!známým zase při porodu, malému pochroumali ručičku a má ji pokřivenou a hýbe s ní tak na 20% samozřejmě doktoři od toho dali ruce pryč, že oni za nic nemůžou…v těchto případech by měly být extrémně trestáni! no důležité je že žiješ a malá je taky v pořádku :kytka: :kytka:

 
andyssek
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 04.05.14 17:30

Pobavilas mě i rozbrečela… hezkej deníček. A řešilo se potom, čí je to vina? a co se vlastně stalo??

 
LuckaStasku
Nováček 5 příspěvků 05.05.14 17:20

Gratuluji k miminku :) na to ošklivé jistě zapomeneš a zbude jen to krásné

 
Bellinde
Stálice 69 příspěvků 09.05.14 20:28

Rodila jsem v Benšově, též poprvé. Maj tam úžasný lidský přístup. Je tam klid a útulno :lol: V Praze to musí být jak na běžícím páse takže doktoři tam sotva řeší (či stíhají) porody individulně.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama