Naše Elenka

Porod

Na tento den nechci nikdy zapomenout. Když o tom tak přemýšlím, tak ono asi ani nejde . :) Omlouvám se za delší vyprávění.

Naše památeční "selfie"
4 komentářů

Náš poklad
3 komentářů

Po krásném a pohodovém těhotenství nadešel konečně ten kýžený den „P“ - porod.

Ráno v 6 hodin mě probudil manžel, když šel do práce, tak jsem si odskočila a hele… ono se něco děje. Odešla mi hlenová zátka. Řekla jsem si, no konečně, za chvíli už budu mít tu naší prdelku v náručí.

Šla jsem si ještě lehnout, přece si musím pořádně odpočinout na ten výkon. Spala jsem zhruba do 8 hodin, když mě probudila první bolístka. Takže jsem se oblékla, uklidila a šla snídat. Jak si tak snídám, tak jsem si vzpomněla, že jsem dnes objednaná ještě na nehty. Noooo to musím každopádně dát, kdy se tam pak dostanu, že??? No a když jsme u toho, není na škodu být kóča na sále.

Takže jsem si tak ležela u tv a sledovala se. U kamarádky jsem měla být na 12 hodin a měla jsem jet busem. Už v 10 jsem si říkala, že to busem asi fakt nedám. V 11 hodin jsem volala manželovi do práce, jestli by mě tam nezavezl, že mi není moc dobře. První otázka byla: „Nerodíš“??? Já samo sebou, že neeeeeee - to bych přece nejela na nehty…

Když mě před 12. hodinou manžel vyzvedával, tak jsem měla bolesti po 10 minutách, ale dalo se to zvládnout. Před ním jsem hrála, jak je vše v pořádku…

Procedura probíhala samozřejmě s přestávkami :) a po mém několikátém přerušení typu: „Maru. chvíli počkej“ se mě má kamarádka zeptala „Ty vole, nerodíš??“ a já na to: „Maru, že se ptáš? Prdíme na kytičky, ty už fakt nedám“.

V tom momentě začala šílet, já rodička byla naprosto v klidu. :) Nehtíky se podařily a já běžela na smluvené místo, kde mě měl manžel vyzvednout. Musela jsem běžet přes náměstí 300 metrů a míjela jsem potraviny. Blesklo mi hlavou, že doma nic není, takže jsem si ještě odskočila na nákup.

No to vám povím, byl to zážitek nakupovat s bolestmi. Vždy, když to přišlo, tak jsem se otočila od lidí k regálu. Myslím, že nejeden kolemjdoucí mě podezíral, že tam kradu…ty pohledy. Křičela jsem na ně v duchu…NO COOOO, TAK RODÍM!!!

Uf, konečně jsem u pokladny s plným košíkem. Už už se blížím k autu, tedy samo s přestávkami u výlohy, víte proč. :) Sednu do auta a manžel na mě spustí, co že jsem si to tam pořád prohlížela. A ANO, KONEČNĚ MU MŮŽU ŘÍCT, ŽE RODÍM. Na to začal můj drahý hrozně bláznit, že prý hned jedeme (tašku jsem měla v kufru). V tu chvíli mě napadlo, že by byla sranda, kdyby mi praskla voda v obchodě…sama se zasměju a říkám si, zda bych tu spoušť musela uklízet, ale co, nepraskla. Jede se dál.

Ještě jsme zajeli domů vyvenčit psa, kdoví, kdy se manžel vrátí domů. To už jsem měla bolesti po 7 minutách. Manžel stále naléhá, že už jedeme a u toho se na střídačku ptá: „A jaký to jako je, jak tě to jako bolí?“ V tu chvíli bych po něm něco hodila. :)

No ještě jsem si na chvíli lehla, co kdybych tam přijela moc brzo nebo to porod nebyl. PRVORODIČKA, CO BYSTE CHTĚLI.

A konečně jsme vyjeli, porodnici máme asi 20 minut cesty. Na cestě jsem se teda už slušně prohýbala a proklínala jsem silničáře, že zrovna musí opravovat. Těsně před cílem jsme jeli jak šneci.

Uf, konečně jsme u porodky, bylo půl 3 odpoledne. Vyskočím z auto.. no vyskočím, spíše se sesunu a s hláškou, že raději tu tašku necháme v autě, kdybych tady byla brzo, vyrazíme k porodnickému oddělení.

Nahoru vyjedeme vytáhem a jen, co se otevřou dveře, vidíme kamaráda s manželkou u příjmu. On s úsměvem na nás: „Co vy tady?“ No co asi? Jdu asi nejspíš nakupovat…

Zazvoním na příjmu, vyjde usměvavá sestra a vybalí na mě otázku „Co si přejete?“ a já na to jako pitomec „Dobrý den sestři, já asi rodím.“ Koukne na mě opravdu jak na blbce a říká „Jak asi?“ To už jsem nevydržela a vnutila jsem se dovnitř, že už to fakt bolí, tak jako co bude. :)

Pozdravím doktora a hned dodávám, že jestli jsem tady brzo, tak jedu domů. Oznámím, že bolesti mám již po 4 minutách. „Tak se na vás podíváme, mladá paní.“ Lehnu a jen slyším „Nooo tak vy už nikam nepojedete, je to krásně připravené, sestři na porodní sál.“

„Opravdu? A já nechala tašku v autě, že to asi nebude.“ Červená až na zadku jsem se ještě nabídla, že zajdu říct na chodbu manželovi. No sestra vyprskla smíchy, že tam raději zajde sama.

No a v tomto duchu se to vezlo dál. Na sále mi píchli vodu a dali pode mně nočník. Přišel manžel a když to viděl, říká „Fuj, ty máš nočník, to jako nemůžeš jít na záchod?“ No tak tím mě rozsekal. Já už bolesti jak kráva a on dodal „Tak co na mě říkáš, sluší mi to v tom mundůru, co? Vyfotíš mě?“ V tu chvíli jsem se i přes tu bolest začala smát i já. Samozřejmě jsem ho nevyfotila, no tak se vyfotil sám…(dodnes se u této fotky smějeme, při pomyšlení na tuto situaci).

Pak jsem mohla na míč a doneslo se ke mně hrozné řvaní z vedlejšího sálu… to bylo teda povzbudivé. Na to říkám sestře, co mě to ještě čeká, a omlouvám se, že asi začínám být hysterická. :) Načež se dozvídám, že paní je na začátku, že já už jsem mnohem dál a ať už se pořád neomlouvám, že prostě rodím, tak na to mám nárok.

Když už jsme u toho omlouvání, tak se mi do toho celou dobu omlouval manžel za TO, co mi vlastně provedl, a u toho vytřeštěně zíral na moje břicho. :) Trochu se uklidnil, když jsem mu odpověděla, že s tím se jaksi muselo počítat, že malá musí ven.

Pak následovaly bolesti do zad jak blázen, až jsem se konečně probojovala k tomu, že mám jít z míče na lehátko, že na to sestra koukne. Jak jsem se zvedla z míče, tak jsem koukala, že jsem ho zaprasila. No hned jsem instruovala manžela, že v kabelce jsou ubrousky, ať to kouká vyčistit. Opět následoval smích personálu. No což, sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo, že…

Bylo před šestou a konečně jsem slyšela, že můžu začít tlačit. Na 3 zatlačení byla venku hlavička a manžel zvolal „Jééé, to bude asi pořádná opička.“ Viděl totiž, kolik má vlásků. Do toho jsme se oba začali hrozně smát, že to pálení žáhy, co jsem měla, teda opravdu nebylo jen tak, když má mimi na hlavě takovou „deku“. Personál opět nechápal.

A pak už jen 2 zatlačení a malá byla venku - bylo 18:20. Jééé, to byla úleva a ten krásný pocit, když mi dali malou na bříško.

Chvíli jsme se kochali a pak šel tatínek vážit malou. Zatím jsem měla porodit placentu, no moc to nešlo, takže mi sestra tak zatlačila pěst do břicha, že jsem myslela, že umřu. Do toho přiskočil manžel, co že mi to jako prováděj, že se mu to teda vůbec nelíbí… opět vzrůšo.

Pak už mi donesli malou a se slovy „Nechte ji, až si sama doleze k prsu“ odešli. To bylo něco na manžela. Pořád kroutil hlavou a opakoval, že na to si teda počká… to je prostě celý on.

Dvě hodinky jsme se kochali naší Elenkou, která měla 3,23 kg a 48 cm. Podotýkám, že na to, že nebyla žádný drobek a já jsem hrozně malá, porod proběhl bez nástřihu a s jedním škrábnutím, které raději zašili jedním stehem.

Když jsem měla jít do sprchy, tak jsem zašpinila od krve lehátko. No a co myslíte, že jsem udělala…OPĚT JSEM SE ZAČALA OMLOUVAT A ZAČALA JSEM TO ČISTIT!

Děkuji, že jste dočetli až do konce…

Hodnotilo 58 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Witch7
Stálice 56 příspěvků 26.08.14 04:44

Gratuluji ke krasnymu porodu s zdravemu miminku :kytka: denicek je bomba, fakt sem se zasmala :mrgreen:

 
Linve
Kecalka 276 příspěvků 26.08.14 05:43

Tvůj muž je vtipnej :-D

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 26.08.14 06:36

Gratulace k vlasatičce, hodně zdravíčka :kytka:.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.08.14 07:28

Hodne zdraví holčičce. To omlouvání, to už je na terapii, víš, že oni tam jsou pro Tebe a ze je to placená služba? :mrgreen: Kdyby po sobě mely rodící ženy uklízet, tak to už to můžou rovnou zabalit :lol:

 
MakiD
Extra třída :D 11137 příspěvků 3 inzeráty 26.08.14 08:13

Moc gratuluji k miminku a ke krásnému, bezproblémovému porodu.
Obdivuji jak jste si ten den užila se vším všudy, zachovala jste chladnou hlavu a všechno zvládla. Kdybych měla alespoň z poloviny takový porodní den, byla bych šťastná. Ještě jednou veliká gratulace a ať je Elenka zdravá a šťastná :palec: :kytka:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 26.08.14 08:18

:D já to s tím omlouváním naprosto chápu…ze mě zas skoro celou dobu tekla plodovka, takže jsem za sebou všude nechávala loužičky - jé jak mně bylo trapně, jak to šlo, tak jsem jak magor utírala podlahu :lol:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 26.08.14 08:21

Po delší době můžu napsat, že jsem přečetla jeden z nejhezčích deníčků. Ty i manžel jste úžasný lidičky a jak Vám tak Elence hodně štěstí :kytka:

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 26.08.14 08:57

:) :) :) Mooc krásné! Gratuluji a závidím =)

 
kkatarinka
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 26.08.14 08:57

To je jak kdybych to psala já, mě sestřičky pořád říkaly, že jsem v pohodě a směju se a pak jim porodím na příjmu. ale jinak opravdu super deníček

 
svycarka
Kelišová 6854 příspěvků 26.08.14 09:06

Pekne cteni. Gratulace a budte stastni :kytka: :kytka:

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 09:14

@Linve Manžel je opravdu vtipálek :)alespoň jde vše lépe :)

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 09:16

@Saroya Hele já už jsem taková… :mavam:

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 09:17

@Denisa76 Děkujeme :) :srdce:

 
verulicek  26.08.14 10:16

Pěkný deník, super porod…akorát manžela bych vykopala při první hlášce na chodbu :lol:

Příspěvek upraven 26.08.14 v 10:16

 
pimpera
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 26.08.14 10:26

Úžsný deníček :) Moc gratuluju k princezně :kytka:

 
saranebojosifek
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 26.08.14 10:33

Krása, moc gratuluju. Pěkně jsem se pobavila :lol: :lol: :lol: :lol:. Hlavní je že manžel měl co papat :pankac:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 26.08.14 11:15

:D vtipné :D…jinak gratuluji k malé! :kytka:

 
Leenah
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 26.08.14 11:27

Moc gratuluji k miminku a ke krásnému bezproblémovému porodu.

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 26.08.14 11:48

To je jak z filmu, já nějak nemůžu uvěřit, že takové porody existují, škoda, že je takové nemůžeme prožít všechny :(,mějte se krásně a budˇte zdraví :mavam:

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 26.08.14 12:13

Super :palec: :D

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 26.08.14 12:29

@Elenka26 Čekala jsem, že sem hodíš foto nehtů, když jsi je musela mít a ono prd :-D. Jinak gratuluju, fakt super deníček.

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 90 inzerátů 26.08.14 12:39

Krásný deníček moc vtipný a s elanem at jste zdravI a malá prospívá četla jsem ho s mým 9mes synem
Moc krasne jmeno

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 12:53

@offi No vidíš, až tak vychytaný to nebylo :) nehty jsem nevyfotila… :zed:

 
Žaneta66
Závislačka 4455 příspěvků 26.08.14 13:07

Super deníček pobavilo mne to :mrgreen:
Já jar rodila tak mi dali kyslík a ptala jsem se jich zda je ten náhubek vůbec čistý :mrgreen:, prostě hygiena musí být :D

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 26.08.14 13:11

@Elenka26 no to snad nemyslíš vážně? :-D

 
MiMrna
Nováček 3 příspěvky 26.08.14 13:43

No ty jsi tedy číslo :-) teda vy oba, i s manželem :-) myslím, že takový porod by si přála každá a určitě i personál v nemocnici by takovýchto veselých porodů uvítal víc :-) jinak, moc moc moc gratuluji a přeji hlavně zdravíčko a ať vás neopouští ta dobrá nálada :-) moc hezký deníček :mavam:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 26.08.14 14:22

To je ale muj poroood ;)))) krása, gratuluji ;)

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 26.08.14 14:51

Krásnej deníček, pozitivní! Člověka, kterýho to každým dnem čeká, moc potěší. :palec:

 
Anes
Kecalka 330 příspěvků 26.08.14 15:21

Super porod :)
A mě by zajímalo, ve které porodnici vás instruovali, aby si malá sama dolezla k prsu? :) to je prostě super… (A dolezla si?)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 37 inzerátů 26.08.14 18:01

Podle fotky bych řekla, že se jedná o porodnici v Ústí nad Orlicí…A ano, v rámci bondingu se miminko snaží „doplazit“ k prsu. A fakt se snaží :). Třeba náš synáček se tím krásně zahřál a zrůžověl…Jinak supr napsaný deníček a ještě lepší porod :palec:

 
adeeelia
Kelišová 7187 příspěvků 26.08.14 20:15

Vybrali jste krásné jméno :kytka: taky máme Elenku :pankac:.Tak ať Vám dělá jen radost ;)

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 26.08.14 21:23

Hooodne vtipne, fakt jsem se zasmala:-) nejlepsi hlaska s tim nocnikem…

 
eviku-miluna
Kelišová 5412 příspěvků 26.08.14 22:08

Gratuluji k holčičce, ať vám dělá v životě jenom samou radost :hug:.

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 22:11

@offi Sakra.....fakt jsem je nikde na fotce neobjevila :cert: :lol:

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 22:12

@MiMrna Děkujeme…:) u nás se fakt nenudíme :)

Příspěvek upraven 26.08.14 v 22:15

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 26.08.14 22:14

@Anes Rodila jsem, jak tady už bylo řečeno, v Ústí nad Orlicí :) nooo nějaký pokus tam byl…ale po nějaké době to manžel zhodnotil, tak že už je dost hodin a potřebuje jet do práce, takže jestli bych ji trochu nepošoupla… :roll:

Příspěvek upraven 26.08.14 v 22:15

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 27.08.14 07:19

:mrgreen: :mrgreen: :palec: super

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 27.08.14 07:27

Paradni denik o porodu konecne zase jednou. :palec:
Gratulace k holcicce, at se dari cele rodince :kytka:

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 27.08.14 07:59

:mrgreen: super, tlemím se tady po ránu jak lečo. Gratuluji ke krásné zdravé holčičce a jedinečným zážitkům. Neměla náhodou hned po porodu také úsměv na tváři? :lol:

 
Kate888
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 27.08.14 10:33

Gratulace a moc povedený deníček :)

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 27.08.14 22:19

Ještě jednou všem děkuji za pochvalné komentáře… :srdce: Přeji všem, aby den porodu proběhl s úsměvem na tváři a hlavně v pohodě :)

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 29.08.14 10:29

Veliká gratulace :hug:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 31.08.14 17:52

Krasny denicek:-)denicky nekomentuju, ale u tohodle jsem se i nasmala:-)v Usti budu rodit za mesic svoje prvni miminko, tak doufam, ze to bude probihat stejne bezproblemove jako u vas:-)mela jsi nejakou pripravu na porod, ze byl bez nastrihu a v pohode? jinak gratulaceta at mala roste a je zdrava:-)

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 31.08.14 18:32

@Mildík30 Moc děkujeme, utíká to jak voda, za 2 týdny oslavíme druhý rok :( Jinak žádná příprava neproběhla…sama to nechápu :D Držím pěsti, aby jsi měla taky pohodový porod :)

 
Makkulka
Nováček 2 příspěvky 03.09.14 09:53

Elenko, děkuji, krásné čtení. :potlesk:

 
Grainne
Kecalka 147 příspěvků 05.09.14 20:58

Nádhera! :) Taky čekám Elenku :)

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 05.09.14 21:13

@Grainne Děkujeme, krásné jméno, že? :mrgreen:

 
1hanule
Závislačka 3079 příspěvků 12.10.14 14:47

Gratuluju k Elence a muzu říct ze takhle jsem se dlouho nenasmala, jste s manželem úžasný :palec: bych te chtěla vidět v tom obchodě :mrgreen: :mrgreen: měla jsi neuvěřitelnou vydrz :kytka: super denicek

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 13.10.14 18:56

@1hanule Děkuji za pochvalu :) Jinak nakupování bylo opravdu záživné :) ;)

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 14.10.14 09:58

Jé to byl fajn porod a deníček super! Fakt jsem se nasmála :D.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama