Můj první porod

Porod

Už nikdy víc! Kdyby nebylo přítele, porodila bych sama. Celé těhotenství bylo jako procházka růžovou zahradou, ale konec stál za to.

1.měsíc
4 komentářů

Dne 1. 6. 2015 jsem byla na kontrole v nemocnici, a to jsme byli 39+0. Pan doktor usoudil, že tělo je připravené a že porod urychlí. Říkám si: „Proč ne, na co čekat?“

A tak došlo na Hamiltona. Ani jsem to nevnímala. Odcházím z nemocnice a najednou mi to začalo docházet: „To už mohu rodit dneska, vždyť nejsem připravená, to nejde.“

Když jsem to oznámila doma, tak přítel zbělal. Ani on nebyl psychicky připravený. Kamarádi si z nás dělali legraci a těšili se na zapíjení očekávaného syna. Přítel nemá řidičský průkaz, tak nám všichni slibovali, že budou na telefonu, kdyby to přišlo. Večer odtekla hlenová zátka a já více znervózněla. Druhý den ráno stejné jako vždy, a tak začal pro mě normální den.

Jen přítel byl nějaký špatný, pak z něho vypadlo, že se necítí dobře, že na něj asi něco leze. Tak jsme byli doma, nešel do práce a zůstal se mnou. Odpoledne kolem 4. hodiny volala kamarádka, jak se cítím a já na to že v pohodě, jako vždy mně nic není. A prý jestli za nima nechci přijet na zahrádku, že je krásně a že to může být poslední večer kdy si mohu v klidu posedět. Přítel na to ať jedu, že on bude doma ležet, tak proč ne.

Bylo asi 8 večer a sešla se většina našich dobrých kamarádů. Všichni se jen ptali, jestli UŽ. A odpověď? „Ne nic se neděje, je mně dobře.“

Hezky jsme se bavili a najednou bylo 11 večer, a já jela domů. Když jsem přijela, tak jsem měla mokré kalhotky. No tak jsem se asi na té plastové židli v tom teplu zpotila. Říkám to přítelovi a on na to reagoval:

„Ty rodíš?“

„To asi ne, já nevím.“

Vzala jsem si čisté prádlo, hodila sprchu a zalezla do postele. Bylo asi čtvrt na jednu a já začala usínat. No, radši si dojdu na záchod, aby mě to za hodinku nevzbudilo. Tak se zvedám a najednou „rup“. Co to bylo? Takový divný pocit. Tak se narovnám a čekám, že ze mě vyteče voda a nic. Dojdu na záchod a kalhotky mokré. Volám na přítele, že asi začínáme rodit.

Tak co teď? Najednou kontrakce, a docela silná. Říkám si: „Ty jo to je fofr!“

Za 4 minuty další. Tak hned, že jedeme. Voláme, kde se dá, ale nemůžeme nikoho probudit, hlavně většina řidičů večer pila, protože jsem je ujišťovala, že je vše v pořádku. Nakonec Dominik, zaplaťpánbůh, byl u nás za 15 minut a mezitím kontrakce furt 4 minuty. Bolest se stupňovala při každé.

Jedeme do porodnice a tam cedule PLNO. „Co teď? Snad neporodím někde v autě.“

Tak jsem zazvonila, sestra řekla, ať jdeme nahoru, že si mě vyšetří. Byla úžasná, pomohla mi odložit si a položila mě na lůžko. „Tak prý vám odtéká voda, ale to nevypadá.“

Jen co mě chtěla zkontrolovat, tak ze mě vytekla snad všechna voda. A reakce sestřičky byla úžasná: "Ty jo, tak odtéká, teď už nebude. :-)

Natočili monitor a kontrakce nic. Jak to? Bolí to jako čert a nic? No to snad ne. Přešla jsem na ošetřovnu a doktor udělal ultrazvuk. Miminko je hlavou dolů, odhadovaná váha 3 kg.

„Super, co teď?“

„Maminko, my máme plno, musíte jinam, má vás kdo odvézt?“

Já na to, že jo, a tak jsem dostala papíry a byla jsem vyslána dalších 30 km do jiné porodnice. Cesta katastrofa, bolesti zad při každé kontrakci a já proklínala každou díru na silnici. Dorazili jsme na místo a začal totální chaos. Mluvila na mě doktorka a dvě sestry najednou a já nevěděla, kde mi hlava stojí.

Jen pořád slyším: „Vy nespolupracujete, svlékejte se, kde to máte?“

A já v bolestech nevěděla, co dřív. Doktorka Ruska a já jí nerozuměla. Napojili mě na monitor a šli pro přítele se slovy: „Tatínku, jděte si za ní, je nějaká hysterická.“

No mazec, jen jsem jim řekla, že nejsem stroj a že by mě mohli alespoň nechat rozdýchat kontrakci, i když to stejně nešlo. Bolesti tak po 3 minutách a monitor ani ťuk a já se kroutila bolestí. Celou dobu jsem byla jen na ošetřovně, kde byl stůl s počítačem, lehátko, monitor a jedna plastová židle.

Přítel mě držel za ruku a mně tekly slzy z očí. Přišla sestra, koukla na monitor, furt nic a že tam prý budeme do večera. Poprosila jsem o sprchu, abych alespoň trochu těm zádům ulevila. A sestra na mě: „Tak ať si vás odvede přes chodbu.“

No tak jsme šli, tam asi hodinu a úleva žádná, tak zase zpět. Znova monitor a mně přišlo, že už ty bolesti ani nepřestávají. Sestra na to koukla a odešla se slovy: *„Pořád nic.“

To už přítel nevydržel a začal na ni: „Jak nic,?!“

Už mám kontrakce po minutě, tak jaký nic, ale sestra jen v klidu odešla. Jenže už mě to nutilo tlačit, a tak přítel po chvilce váhání, kdy jsem ho prosila, ať pro někoho dojde, že tlačím, šel pro sestru. Koukla na monitor a ona to nic není, když jsem začala řvát já, že musím tlačit, tak zkontrolovala spodek a začal hukot.

„Tatínku, rychle vezměte maminku a na sál, jinak nám u porodí!“

De facto mě na sál odtáhli, protože já nemohla ani chodit a malý byl na 3 zatlačení venku, asi za 6 minut. Ani kanylu mně nedali, doktor je nehorázně zpucoval a já byla šťastná, že mám kluka u sebe.

Honzík se narodil 3. 6. 2015 v 7:33, měl 3080 g a 48 cm. Hned mi ho přiložili a já byla šťastná a brečela jsem radostí. I přes tu hroznou bolest bez jakéhokoliv umrtvení to bylo to nejhezčí v životě.

Šití bylo nepříjemné, měla jsem 4 stehy z toho, jak jsem sama tlačila, aniž bych měla, ale vem to čert. Další porod už nechci, ale budu doufat, že to brzo přejde.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 09.07.15 00:09

Ten přístup personálu teda nic moc. :roll: Ale chlapeček je nádherný. :kytka:

 
Lutonka  09.07.15 05:00

Předně gratuluji k Honzikovi! Je vidět, že jste krátce po porodu, mě se to zdálo jako krásný rychlý porod na prvorodičku, pár hodin kontrakcí, malý rychle venku, ani to šiti žádná hrůza-určitě časem změníte názor na to „už nikdy“ :D Jen ten personál proboha :zed:!Copak oni za celou dobu neudělali vnitřní vyšetření, aby věděli, jak to postupuje? Jen ty monitory? :roll:

Příspěvek upraven 09.07.15 v 05:01

 
Mishicka1
Kecalka 160 příspěvků 09.07.15 05:52

Teda chování personálu opravdu hrůza…ale to že se dívají na monitor kde se nic neděje znám :D taky u mě na monitoru nic neviděli a ještě říkali že miminko spí a já rodila :D ale klučina je nádhernej :kytka:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 09.07.15 06:21

Krásnej kluk :-)

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.07.15 06:53

Gratuluji k miminku! :hug: já teda takx nechápu, že Vám nedali na převoz do druhé porodnice aspoň sanitku - vždyť vždy hned po ottoku dávají kapačku, aby se nedostala k miminku ani k matce žádná infekce - nehledě na to, že 30 km je docela dálka, a co když by jste začla rodit už tam? No vím, že vy, za to nemůžete, ale opravdu jste měla „kliku“ na veškerý zdravotnický personál, se kterým jste se ten den potkala :roll:. Hlavně, že teď je už vše v pořádku - tak přeju brzké zapomenutí, na to špatné z porodu a rychlé zotavení! :)

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.07.15 07:19

Děkujeme všem za chválu. Opravdu nejhorší byl přístup personálu, byla jsem bezradna a z nich psychicky rozhozena. Až mě bylo do breku, proto že jsem čekala slušné chování a ne urážky a hlavně dávání najevo toho že jsem neschopná. Byli to mládé sestry chvíli po škole a tak jsem si jen v duchu říkala jestli už oni rodili. Myslím si, že v jiné porodnici by bylo vse jinak. Že budu celý porod sedět na plastove židli jako někde na zahradě jsem nečekala ani náhodou. A to že mě ani pořádně nevyšetřili je věc druha. Mužů byt ráda že jsem to zvládli protože 3 maminky podávali stížnosti na zanedbání péče.

 
verulicek  09.07.15 07:27

No nejdřív jsem si myslela že je to nějaký vtip a troll 8o urychlovací doktor teda na cihlou po hlavě..nemocnice kde mají plno? To jsem snad ješt neslyšela..u nás když je plno na porodních boxech tak jsou porody na klasickém pokoji nechápu převoz..a neschopný personál číslo tři taky na prdlačky. Nějak mi celý deníček přijde, že sis sama nedokázala nic říct a za ničím stát..celou dobu jsi byla jakousi figurkou a někým, kdo „se prostě nechá odrodit“ :nevim: máš štěstí, že porod byl nakonec celkem ok, čekala bych na závěr větší masakr. Ta hodně zdraví tobě i malému. ;)

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 09.07.15 07:29

Kontrakce do zad monitor vetsinou nezachyti, meli vas vysetrit i vnitrne :kytka:

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.07.15 07:34

@Lada84 To mě bohužel nikdy nikdo neřekl, stejne tak jako že kojení bolí :-) Ale pak mě to došlo že ty stahy vůbec nejdou do břicha a proto jsou na monitoru jen vlnky.

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.07.15 07:41

@verulicek děkujeme. Porod byl ok. Opravdu spíš ta psychika mě trápila. Ta bezmoc s tim něco dělat. A ja nejsem typ člověka co by si nechal něco líbit; právě proto to možná bylo takove, proto že jsem se hned na začátku ohradila.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 09.07.15 07:42

@jagus jj, cloveka leccos prekvapi, u me to bylo bolestive zavinovani delohy a ano chvili trva, nez si prsa na sani zvyknou. Hodne stesti!

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 09.07.15 07:59

Přístup personálu je opravdu na stížnost :cert: Jinak na prvorodičku byl porod rychlý a hladký, opravdu žádná hrůza ;) Gratuluji k malému a přeji hlavně hodně zdraví :kytka:

 
Markétka90
Kecalka 400 příspěvků 1 inzerát 09.07.15 08:23

Moc gratuluji k chlapečkovi :kytka: mohu se zeptat kde si rodila? Tenhle přístup vypada na mosteckou nemocnici :pocitac:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 09.07.15 08:38

Přístup personálu byl opravdu otřesný. Rodila jsem taky bez umrtvení, ale taky bez těch rušivých vjemů kolem a nepříjemných lidí, a to je pak o něčem jiném. Držím palce, ať vzpomínky vyblednou a napodruhé to vyjde lépe :-)

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 09.07.15 08:43

Krásný chlapeček, měl na chlup stejné míry jako náš Vítek :mrgreen:

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.07.15 09:16

@Markétka90 Byli jsme v Pardubicích.

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 09.07.15 09:42

No holky by meli vedet ze ne vždy jdou ty kontrakce na monitoru vidět..jj postezovala bych si taky.. V takové chvili ženská potřebuje podporu a ne toto.. Krásný kluk:-)

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 09.07.15 09:44

Velká gratulace, Honzík je moc pěkný. :)

Vždy se rodilo v bolestech a pravděpodobně i bude. Brzy zapomeneš. :kytka:

 
misulinka44
Povídálka 38 příspěvků 09.07.15 10:20

Koukni na můj porod, a to druhé chci :-D Přístup personálu teda šílený… ale zvládla jsi to skvěle:-) Na bolest zapomeneš :-)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 09.07.15 10:54

Chlapeček je krásný, gratuluji :kytka:
Pokud jsi nemohla ty, tak měl zafungovat partner, ke mě se takhle chovat personál, tak manžela to rozhodně nenechá chladnýho ;)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 09.07.15 10:59

Krásný chlapeček a pěkně rychlej porod tak to má bejt neboj malej má 9mesiců a planujem další a už se moc těším :-D

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 09.07.15 11:28

No teda pristup personalu katastrofa :zed: muzu vedet jaka to byla porodnice, at vim, cemu se vyhnout? Klidne mi to pisnete do zprav, jestli nechcete verejne. :roll: jinak kdyz odmyslim tohle, tak myslim, ze jste mela krasny rychly porod :palec: gratuluji k chlapeckovi :hug:

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 09.07.15 11:40

@anezka007 kapačka s atb se dává až po nějaké době, ne hned. To jen pokud by byla maminka pozitivní na streptokoka, tak ji dostane.

Jinak gratuluji k chlapečkovi, myslím, že s jiným přístupem personálu by to byl docela pěkný porod, ale bohužel - lidé a přístup jsou důležití. Jinak jsem to měla dost podobně v tom, že mě v původní porodnici odmítli plus kontrakce na monitoru nešly vidět, díky čemuž mi sestra na sále nevěřila, že rodím a pak byl najednou frmol - to už čouhala hlavička…ale porod trval 30 hodin, takže svým způsobem závidím :-).

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 09.07.15 13:56

Ahojky. Ja po prvnim taky rikala ze nikdy s za tri roky jsem tam tlacila znovu :) hodne zdravicka a stesticka :)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 09.07.15 17:29

Gratuluji :) takovéto rychlé= jsem to měla také :) bolesti skoro žádné až ke konci bylo něco.. ale s tou kanylou to bylo u mne totéž.. snažili se mi ji napíchnout při tlačení a tím mi akorát udělali modřinu :( No přístup personálu opravdu „příjemný“..

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 09.07.15 17:40

Gratuluji k Honzíkovi :kytka:
Personál tedy otřesný, ale nakonec jste to zvládli. Jen mě zajímá, co se myslí „porod bez umrtvení“? ono jako jde porod umrtvit? :mrgreen: :mrgreen: (ani epidurál ho neumrtví, jen si maminka odpočine, než se jde na vec)

 
medunka23
Kelišová 5856 příspěvků 1 inzerát 09.07.15 20:34

Můžu se zeptat která porodnice tě nepřijala?? Mi to přijde fakt strašný ten přístup, že tě jako vůbec nevyšetřily a pouze se dívaly na monitor, dle monitoru já měla kontrakce až do nebes a nerodila jsem, bylo to týden před porodem, holka co semnou byla na pokoji na udržení měla malinký kopečky a bolesti a tvrdnutí jak blázen. Každá zkušená PA toto ví i nám to říkali že monitor je na monitorování miminka

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 2 inzeráty 09.07.15 21:09

To zapomeneš, gratuluju ke krasnymu kloučkovi..a teda to jednaní - katastrofa.Jak s nesvepravnou, kdy se tohle zmeni a bude vse probihat v klidu a bez trapnych a zbytecnych otazek :roll: jestě teď si pamatuju, jak se mě při kontrakcích ptali na vzdělání mého manžela..ono by to asi nepočkalo po porodu..

 
Conulka
Závislačka 2898 příspěvků 09.07.15 21:43

Gratuluji moc k synátorovi - vypadá jako pohodář :D

s tím odmítnutím mě to až tak nepřekvapuje, ale zažila jsem to v rámci velkého města - kámoška praskla voda a jela rodit do Bohunic v Brně a tam jí řekli, prosím Vás jeďte na Obilňák, teď rodíme dvojčata a pak máme plánovanou sekci (to jsem byla já), tak odjeli na Obilňák

mojí sestře se stalo v Praze, že s prasklou vodou jí vyexpedovali z Vinohrad do Podolí, taky že mají plno

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.07.15 23:25

@medunka23 nevzali mě v Hradci Králové a dali mě na výběr Pardubice, Jičín, Chrudim a Náchod. Já vybrala Pardubice protože to bylo nejbližší místo a měla jsem strach aby jsme dojeli v čas a nebyli komplikace. Nikdy bych tam už nechtěla i ten přístup další dny byl hrozný. Nechtěli mě dát ani plenku když ji Honzík pozvracela a ja musela čekat až mě ji druhý den pritel doveze. A to jsem tam byla 7 dni protože jsme meli žloutenku. 2 sestřičky byli moc hodne, ale ty ostatní katastrofa. A o přístupu ke kojení ani nemluvit když mě brečel hlady tak mě řekli ať si s nim povídám že to zkusíme dele že nemají čas tak mě pomáhala paní u mě na pokoji protože už měla druhe miminko a byla zkušená. Nechtěl se mě prisat protože jsem mela hodně nalita prsa a male bradavky. Ale vse jsme zvládli a teď už kojime jako o život. Honzík pěkně přibírá a je zlatý. Pro toho drobečka bych i umřela.

 
medunka23
Kelišová 5856 příspěvků 1 inzerát 10.07.15 00:01

@jagus to jsem si myslela ze to byl Hradec, musim tedy pro pristi tvou variantu doporucit Jicin, taky ho mam kdyz neni provoz cca 30minut dojezd a i presto ze u nas ve meste porodnice je radsi jsem volila Jicin a nemuzu nez doporucit. Prijemny personal a prostredi, samozrejme ze vsude se neco najde ale tady byla neprijemna snad jedna sestraa na detskem a to jeste se spis zdalo protoze ten zbytek byl at moc prijemny az nezvykle na ceske zdravotnictvi :lol: ale maly je nadherny :palec:

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 10.07.15 09:16

@medunka23 Taky můžu JIčín pochválit ;) I když je pravda, že vše záleží na tom, na koho se natrefí, ale za mě super.

 
HelenaLach
Nováček 3 příspěvky 10.07.15 09:30

Moc se mi příběh co popisujete nezdá. Rodila jsem dva dny zpět a s tou samou p. doktorkou. Paní byla milá, šikovná, porodní plán byl splňen do nejmenšího detailu. Nikdo nás nerušil a byl to luxusní porod. Bez nástřihu za necelých 5 hodin od příjmu. Sestry super, nikdo se nám tam nemotal, bez léků. Bonding celé dvě hodiny a ošetření až na moje svolení;-) Naopak jak se chovali v HK kam, jsme jeli jako první ráno když jsem ucítía bolesti, to už je jiná. Vyšetřovali mě na umývárně, doktor řekl, že mám poslíčky a at jedu domu, že porod nebude a mám se dostavit, až začnu řvát bolestí a nebo praskne voda. Měla jsem celou dobu kontrakce v zádech v břiše jsem je necítila snad ani u tlačení. V HK bych nerodila ale tady klidně znova.

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 10.07.15 10:03

@HelenaLach tak si měla štěstí. A paní doktorka je asi dost naladova. Nakonec k porodu přišel doktor a starší sestra a ti byli úžasný. Třeba byli protivni protože tam bylo taky plno a meli toho hodně, ale to mě nezajímá kdyby byla nejaka komplikace tak mohl byt pěkný průšvih.

 
medunka23
Kelišová 5856 příspěvků 1 inzerát 10.07.15 13:37

@Martina84 tak já tam ležela ještě 10dní před porodem plus malá šla nakonec sekcí takže dalších 5 dní po, takže jsem tam natrefila na všechny několikrát a žádný problém a všichni fakt luxusní ;)

 
Neff
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 11.07.15 21:41

Gratuluji k synovi :).Ja to mela podobne :) v sest jsme se (pesky, protoze to mame 500 m) vydali do porodnice s tim, ze me vysetrili a jako, ze se neco deje a ze dnes asi porodim a poslali nas vyplnovat papiry s tim, ze jsem byla otevrena na tri cm :) dosla jsem po svych na sal (nemame oddelenou hekarnu a saly teda sal je i hekarna), jeste jsme cekali az uklizecka vytre a uschne to zasla jsem si na wc, 7:56 mi pichla PA vodu a 8:20 jsem uz myslela, ze umru :) a 8:34 byl maly na svete s tim, ze ani doktora jsem tam nemela :D jen pritel a porodni asistentka, ktera mi taky neverila :D a pak se nestihala oblikat, protoze jako prvorodicka jsem nemohla prece rodit tak rychle. Samozrejme taky bez umrtveni.. nastesti jen jeden steh. Anesteziolog co mi mel pichnout epidural prisel samozrejme az po porodu prohlasil, ze to byl druhy nejrychlejsi porod v tom roce :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama