Můj první porod

Porod

Jak byl porod pěkný a rychlý, tak co následovalo po něm, to byl horor... Ahoj maminky, ráda bych se s vámi podělila o svůj první porod. :)

Byla jsem už skoro u konce těhotenství ve 38+3, když jsem šla na poslední návštěvu do poradny. Byla jsem oteklá jak slon a během 4 týdnů jsem přibrala 10 kg vody. Doktor mě okamžitě poslal na vyvolání porodu, protože jsem měla i bílkovinu v moči a tlak 105/150. Takže začínající preeklampsie.

Jak jsem se porodu nebála, tak mě najednou přepadl strach. :) Ale těšila jsem se na svoje první miminko. Rychle jsem si sjela pro tašku do porodnice a šla na příjem. Z porodnice mě okamžitě přeložili na gynekologii, což mi bylo divný, ale myslela jsem, že začnou tedy ráno, když už bylo 19 hodin.

Tím, že jsem měla termín porodu 22. 12. 2015, jsem byla ráda, že na Vánoce už budu doma s prckem. No nebudu to prodlužovat, nechali mě tam ležet další týden a o tom, že můj gynekolog žádal o okamžité ukončení těhotenství, nikdo nemluvil.

Dělali mi monitor 3× denně a pořád se jim něco nezdálo, ale pořád se nic nedělo. Já už nemohla ani chodit, jak jsem byla oteklá. Konečně 17. 12. ve čtvrtek začali vyvolávat, a to jenom proto, že jsem řekla, že mě bolí hlava. To jsem si vymyslela, aby se už něco dělo.

Doktorka zavedla jednu tabletku v 7 hodin ráno, přišly slabé menstruační bolesti, ale nic zvláštního. V 10 zavedla další tabletku, bolesti zesílily, ale zase přešly. Po zavedení každé tablety jsem 2 hodiny nesměla vstát, protože jsem byla tak nateklá, že by mi prý tabletka vypadla. No, šla jsem tedy spát.

Ráno 18. 12. zavedla doktorka silnější tabletu a za 3 hodiny to začalo. Ihned bolesti po 3 miutách. Chodili mi dělat ozvy, což bylo nejhorší, protože jsem musela ležet na zádech a to bylo peklo. Zašla jsem si do sprchy, kde jsem seděla ale nešlo to, musela jsem ven na míč a to bylo ještě horší. :D

Sestra mi dala klystýr a řekla, ať jdu na sál. Tam do mě hrábla a byla jsem během hodiny otevřená na 8 cm. Jak do mě strčila ruku, tak vystříkla plodová voda. Ale prý je malej ještě moc vysoko, ať si lehnu na porodní křeslo na bok a sama si tlačím.

Bolesti už byly tak silný, že mě to nutilo tlačit snad po minutě. Potom jsem se otočila na záda, vysunuli mi madla já se chytla a tlačila. Zvládla jsem to na čtvrtý zatlačení, bez ničeho na bolest, jen mi dali kapačku na prodloužení kontrakcí. Jak malej vylítl, okamžitě se mi ulevilo.

Matýsek se narodil 18. 12. 2015 ve 13:35 hodin. A měl 3 350 g a 48 cm.

Ale pak to začalo, hned mi ho odnesli, neslyšela jsem ho brečet, ani mi ho neukázali. Když vytáhli placentu, byl pravý uzel na pupečníku. Za hodinu mi přišla dětská doktorka říct, že malej nedýchal a museli ho resuscitovat, že měl apgar score 6-6-8. Když se nic neděje, mají děti 10-10-10. Měla jsem i nateklé porodní cesty, že mu to tlačilo na hlavičku, proto mě museli i hodně nastřihnout.

No nakonec mi ho druhý den převezli na JIP do jiného města, kde je lepší vybavení. Měl mezitím zase zástavu dechu a na to mi sestra řekla, ať ho plácnu přes záda, že občas zapomínají dýchat. A dostal febrilní křeče, měl tiky do levý půlky obličeje, klepaly se mu ručičky a jedna noha. To vám nepřeju vidět.

Když jsem sestrám řekla, že se divně klepe, tak na to mi řekly, že je to normální, ale nejsem blbá přeci. :-( Ze stresu jsem přišla o mléko, a to jsem chtěla tak strašně kojit. Chodila jsem za ním 5 dní k inkubátoru, kde měl v hlavičce kanylu a 3 drátky na pozorování mozku. To bylo něco strašnýho, když ležel mezi nedonošeným miminkama. Zjistili mu krvácení do mozku 2. stupně, to jsem myslela, že se složím.

Ale nakonec všechno dobře dopadlo a už nám vysadili i léky, krvácení se vstřebalo. A můj brouček je úplně zdravý… Ale napíšu stížnost na nemocnici, protože kdyby udělali císaře a nebo vyvolali porod o ten týden dřív, tolik komplikací by nebylo. Mohla jsem mít postižené dítě jen kvůli lenosti doktorů, příště určitě rodím jinde.

Takže můj první porod byl rychlý, jen 2 a půl hodiny, ale co následovalo po něm, nechtějte zažít. :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 07.02.16 01:06

Preju ti at je malicky uz v poradku. Chapu tvoje pocity a asi bych si to taky nenechala jen tak libit.Kde jsi rodila?

 
Či bi
Kecalka 231 příspěvků 07.02.16 07:05

8o Jsem v naprostém šoku, jak jsou ještě někteří doktoři laxní, určité bych žalobu podala, už jen pro to…že tady šlo opravdu o zanedbání péče. Kdyby císařský řez udělali ihned…k žádným komplikacím by nedošlo. Musela jste si projit obrovským strachem a nejistotou…zda se miminku nic nestane..Naštěstí se miminku nic nestalo.. Přejí Vám jen to nejlepší ať Vám ve zdraví Brouček :srdce: :mavam: roste.

 
sportka
Stálice 72 příspěvků 07.02.16 08:43

Co to bylo za porodnici?

 
Andyna89
Kecalka 290 příspěvků 07.02.16 09:03

Taky jsem ráda, že je všechno v pořádku ;-) Byla to porodnice v Teplicích. Šla jsem tam, protože porodnici si každý chválil, ale to jsem se teda pěkně spletla. Porod jako takovej byl fajn, ale co bylo než k němu došlo a potom no..

 
semisova
Kecalka 339 příspěvků 07.02.16 09:08

Hodinu po porodu nedat vědět matce jak je na tom jeji miminko? Mne malou taky hned odnesli, ale během chvilky byl slyšet pláč a přišla sestřička a říkala jestli ji slyším ze uz je v pořádku a ze mi ji brzo přinesou. Neinformovanost je hrozná 8o

 
LenikoV
Nováček 2 příspěvky 07.02.16 09:16

Taky mám podobnou zkušenost. Dcera se narodila 33+6 vyvoláváne pro preeklampsii. Osobne si myslím, že si ji tělo vyvolá samo, když ví, že hrozí miminku nebezpečí. Mela 3× napevno šňůru kolem krku a kdyby zůstala v brichu a rostla dal do 40. týdne, tak se uskrti. Nicméně mi rovněž neudělali císaře (prý není duvod). Zpětne se po ruznych nemocnicích všichni divili, že ho neudělali, že u tak malých miminek a u preeklampsie se dela automaticky. Můj porod skončil kleštěmi (jak dcera sestupovala, tak se skrtila a musela okamzite ven). Kleště způsobily krvácení do ocnich sklivcu, ktere se nechtělo vstřebat. Naštěstí se povedlo a dcera vidi relativne normalne. Ještě cekam jaka vada se projevi dal. Zatím ji nenaskakuje řeč, jak by mela. Nejraději bych ty doktory někdy taky zaskrtila ať ví, jake to je ;).

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 07.02.16 09:47

Uf, pristup lekaru teda opravdu sila. Preju hodne zdravi, snad uz jste si to spatne vybrali.

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 07.02.16 10:54

Určitě bych napsala stížnost! ALE na druhou stranu.. já bych si ten porod ať už císařem nebo vyvolávat vydupala hned jak bych nastoupila do nemocnice..s čímž mě tam poslal právě můj gynekolog, že? Nebo bych aspoň fakt chtěla s nimi probírat proč mě už dávno neodrodili. To je právě to, že většina žen je ještě uvyklá, že je,,rodí,, doktoři, a ne ony sami.. Ale je jasné, bylo to poprvé, člověk vyjukanej.. Hlavně, že mimi je v pořádku :kytka:, přeji hodně štěstí do společných pěkných chvilek!

 
Baru87
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 07.02.16 11:02

Masakr! A to jsem o Teplicích taky uvažovala, protože si to tam všichni chválili…nakonec jsem se naštěstí rozhodla pro Kadaň.
Držím palce ať jste oba už jen zdraví! :kytka:

 
Luminel
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 07.02.16 12:04

@Lanear promin ale tvuj prispevek je slusna demagogie, tak na jednu stranu podle tebe jsou zensky zvykly, ze za ne rodi doktori a na druhou by sis davno vydupala cisare nebo vyvolani, to by sis vydupavala u pana Boha nebo u koho, kdyz doktori za zensky rodit nemaji???

 
zrofka
Závislačka 4208 příspěvků 07.02.16 12:42

Uff, tak hlavně, že to malý zvládnul. Já rodila díky preeklampsii a help syndromu v 35tt..v Cho­mutově..a nemůžu si stěžovat.. sice mě taky chtěli nechat rodit normálně, ale dál to nešlo a šlo se na císař… ;) stížnost určitě napiš.. Přeji hodně zdravíčka tobě i malému :srdce:

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 07.02.16 13:07

@Luminel bylo to asi ymšleno tak, že ženský nic neřešej a vše nechávaj an doktorech a o ničem samy nepře, ýšlí…

 
Anonymní  07.02.16 13:29

Já to nechápu, proč neprovedli císař. Fakt máš štěstí, že nakonec dítě není postižené. Právě z tohoto důvodu, kterého se obávám si císař klidně zaplatím, hlavně nechci rodit přirozeně.

 
rena621
Kecalka 433 příspěvků 07.02.16 16:35

Cim vic ctu Vase zkusenosti :( zacim uvazovat o cisar. reze. V rodine byly hororove porody. Preju Vam mamicky at co nedriv zapomenete na to spatne a miminkam zdravicko.

 
Andyna89
Kecalka 290 příspěvků 07.02.16 17:52

Moc děkuju všem ;) Měli podezření na novorozeneckou epilepsii, ale ta se naštěští nepotvrdila

 
ivunak
Ukecaná baba ;) 1571 příspěvků 07.02.16 18:02

Vůbec nechápu, kde doktoři berou tu odvahu riskovat postižení mimika tak laxním přístupem v těchto případech. Někomu udělají císaře kvůli prkotině bez problémů a někoho se závažnou diagnózou nechají rodit přirozeně ať to dopadne jak chce. Jediný řešení asi je, poohlídnout se po jiné porodnici. :nevim:

 
Leonka1112
Nováček 1 příspěvek 07.02.16 18:41
Stížnost je úplně k ničemu!

Je dobře, že se z toho malej vylízal. Do budoucna se můžeš jen modlit, aby se něco dalšího neobjevilo. Ty pochybnosti v tobě zůstanou už navždy. Já měla s dítětem stejný problém, protrahovaný porod, skákání po břiše 2 PA, resuscitace, inkubátor, žloutenka, neuro+rhb. Stížnost k ČLK k ničemu nevedla, vytrhali z kontextu jednotlivá slova, vzájemně se podrželi. Königsmarková mi řekla, že aby to mělo váhu, musela bych se opírat o porodnické kapacity a ne to psát sama…prý když někdo nezemře, tak je zbytečné podávat stížnost na pány doktory. Prostě kopnout je do pr–le! Drž se a hlavu vzhůru! Já s tím bojuju už 3 roky…

 
phoma
Echt Kelišová 7879 příspěvků 07.02.16 20:49

Taky jsem lezela v porodnici tyden s tlakem s fraxiparinem a 8dopegytama za den jako ty ve finala me chteli poslat domu to uz na ne vlitla moje doktorka ktera se zna s primarem a udelal se cisarsky rez. a to ho jeste zmrsili…ale mala je zdrava co vic si prat!!!uzivej si maleho

 
Andyna89
Kecalka 290 příspěvků 07.02.16 20:53

@phoma : já taky brala 5 Dopegytu a ještě 2 Vasokardiny…taky pěkný ;) To je dobře, že jsou prcci zdravý :)

 
jahoda 2
Extra třída :D 12394 příspěvků 1 inzerát 07.02.16 21:39

@phoma ahoj :hug: Posles mi prosim te odkaz k Vam do diskuze.Me se nekde smazal a nemuzu h najit.:-) :hug:
Nevi. No, zda se mi, ze tady v CR je sice spickove zdravotnictvi, nekteri lekary.Ale vsechno ostatni je 100let za opicema.Zeny chodi na IVF kvuli nejakym problemum, kvuli kterym nemuzou otehotnet a pak se to bere jako normalni tehu. A uz to by se podle me melo brat v uvahu. Kazde tehu by se melo posuzovat individuelne a tak jak se ma a ne jak se komu chce.To same ockovani podle me zatezovat 3m. clovicka ockovanim, kdyz nema zraly nervovy sistem je des. Malia mi diky tomu je dodnes desne urvana, uknourana a podrazdena.Do te doby od 6nedeli do prvni vakciny usmevave miminko. Proste des.Pri porodu me poslaly dom, ze to muze trvat jeste pres vykend, ze je vse ok.Po porodu mi malou odnesly, vyplasilo me, ze neplakala, ale to je pry normalni nektere deti neplacou.Kdyz dychaji je to ok. A mela popecnik okolo krku a telicka uz pry asi mesic. A kazdy sedivil, te v dobe kdy nejvic pribiraji uz nepribira, ale pry nestradala a vse bylo ok. :nevim: Pritom se mi tam diky tomu mrskala, al pry ok. :zed:.Ted mi casto porad rve/nebreci rve neb oboje dohromady/Jestli kvuli tomuto nebo ocku fakt nevim. :nevim: :zed:

Příspěvek upraven 07.02.16 v 21:45

 
Vegie
Stálice 92 příspěvků 1 inzerát 08.02.16 02:42

@Leonka1112
I tak bych stiznost napsala, sice si tou hruzou projde jeste jednou, ale bude vedet, ze udelala maximum, aby se neco takove neopakovalo u dalsich rodicek. A doktori uvidi, ze vsechny rodicky nejsou ovce, co si nechaji vse libit. Kdyby se nikdo neozval, tak se prece nemuze nikdy nic zmenit.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 08.02.16 07:25

Držím vám pěsti at vás už nic špatnýho nepotká a malej je v pořádku a hlavně zdravej :mavam:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 08.02.16 09:43

@Luminel No sorry, jestliže to bereš takhle extrémně, tak jo to by byla demagogie, ale jako bylo to myšleno úplně jinak… Maminku tady za nic nesoudím ani neodsuzuji, je statečná, že to vše zvládla během toho týdne čekání a hlavně potom! O TOM ŽÁDNÁ! Ale prostě se mi nelíbí ten přístup, jakože doktoři mají o všem rozhodnout a vše udělat, v některých případech to dítě z matky pomalu vytlačit sami. Snad je to vše o spolupráci, sakryš, ne?! Ne že ti ani info nedají celou hoďku po porodu jak na tom dítě je! Jako kdyby nástupem do porodnice měla žena nechat veškerou svou vůli za dveřmi. Naštěstí ne každá porodnice je taková! A vůbec, co já se před tebou mám jako obhajovat? zlaté buddhistické přísloví:,, To co vidíte vy ve mě, je vaše, moje je to, co vidím já ve vás.´´ peace :kytka:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 08.02.16 09:49

@Leonka1112 Já myslím, že má o co se opírat, jestliže ji její gynekolog tam poslal s tím, že má okamžitě porodit kvůli tlaku a začínající preeklampsii, tak snad někde v dokumentaci to musí mít. Vyžádala bych si to, a normálně napsala stížnost, že to nedodrželi a nechali mě se trápit ještě celý týden, následně musí i někde být zaneseno, že na pupeční šňůře byl uzel, tudíž riskovali ani nevěděli jak. Sice možná nikomu nic nedokáže, ale ty doktory aspoň na chvíli nakopne aby byli pečlivější.

Příspěvek upraven 08.02.16 v 09:50

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama