Můj smysl života

Porod

Vše bylo tak rychlé a moooc rychle to i utíká. Potkala jsem osudovou lásku, se kterou jsem už 3 roky, a k tomu všemu máme ještě to nejúžasnější malé stvoření, které miluji nadevše. :

Natálka 3400g a 50cm

to přemýšlení táák unavuje :-)
2 komentáře

první fotka kde máma stihla vyfotit otevřené očička :-*

jůůů, to je švanda :-D

ach já ji tak miluji :-* <3
2 komentáře

Miminko jsme plánovali do budoucna, ale po 3 měsících od ukončení braní antikoncepce jsem otěhotněla. Zvláštní bylo, že já měla MS nepravidelnou, že mi i někdy vynechala třeba celý měsíc. A tak mi nepřišlo nějak divné, že jsem ji dlouho nedostala. Přítel už byl trochu nervózní a radši šel večer do lékárny koupit test.

Tu noc se mi zdál sen. Probudila jsem se a přítel mi oznámil, ať si udělám ten test, že je trošku nervózní a ať nezdržuju. Tak jsem si ho šla udělat a hned tam naskočily obě dvě silné čárky. Nevěřila jsem tomu a udělala si druhý - to se opakovalo. V šoku jsem vylezla z wc a brečím, když mu říkám, že jsem těhotná. On, že to tušil a víc k tomu neřekl.

No a ráno, když jsem se probudila, jsem díky snu věděla, že jsem těhotná. Protože se právě tento sen uskutečnil do písmenka. :-)

Za celé těhotenství mi bylo jen 2× špatně, jinak jsem se cítila velmi velmi dobře, jako bych ani těhotná nebyla. Když mi pan doktor prozradil, že čekáme holčičku, byla jsem ráda. Ale stejně jsem jí říkala prcku. :-) Přítel byl mírně zklamaný, že nemá chlapečka, ale jelikož já mám dva synovce, tak doufal, že holka nebude tak divoká. :-D

Celé těhu mě pálila žáha a nic mi na ni nepomáhalo, to bylo peklo. K tomu jsem musela na odběr plodové vody, kde se zjistilo, že celé těhu je rizikové a bude ho mít i rizikové i dcerka. Ke konci těhu mi otekly nohy, špatně jsem spala, žáha pálila jak sviňa, no citlivá a sama sobě otravná. Ale mohla jsem si to dovolit, no ne?? :)

Přítel jezdí kamionem a já řešila. kdo mě asi zaveze. až to na mě přijde. Sestra se nabídla, že by byla i u porodu.

Den před prvním termínem, který jsem měla 26.8.2014 (druhý byl 30.8 a třetí 2.9), jsem seděla s kamarádkou na pokecu. Všude kolem jezdily maminky s kočárky, a tak jsem zatoužila mít malou už u sebe, že jsem ji začala přemlouvat, že se na ni mooooc těším. :-) No a pak, jak jsem došla domů, jsem ještě pouklízela a pověsila záclonu… a to jsem neměla dělat. Ale udělala jsem dobře. :-)

Byla jsem sama doma, přítel byl právě vyjetý v práci. Kolem 21. hodiny mě začalo pobolívat břicho, ale sprcha to zatím zachránila a já šla spát. V 00:28 mě probudila silná bolest v podbřišku, jako bych to měla dostat. Byla jsem v 38+6tt a sprcha už nepomáhala. Zatím to bylo po 8 minutách. Zavolala jsem příteli, že asi už budu rodit, ale že já sama nevím, tak ať jede opatrně. Ten si myslel, že z Maďarska do Čech to stihne a že ten porod bude na dlouho.

Volám ještě sestře, po půlhodinovém přemýšlení, zda ji vůbec budit, ať radši přijede, že bych jela do porodnice. Bolesti po 5 minutách a do toho ještě křížové bolesti.

Dojeli jsme do porodnice a na monitor ten nic neukazoval. Kontrola doktorky na noční směně, která byla protivná a nevěřila, že mám bolesti už po 3 minutách. Zkontrolovala mě - otevřená na 2 cm - a poslala mě domů.

Tak mě sestra zavezla domů, já ani chodit nemohla, sedět, prostě nic! Ona jela domů, já zavolala mamce, ať dojde hlídat psa. Tak kolem 8:30 jsem volala zase ségře, ale ta už neměla auto, takže ji dovezla známá a já volala záchranku.

Ranní směna už byla příjemnější, takže na monitor, ten taky neukazoval nic, kontrola pana doktora - otevřená na 7 cm. Než jsem došla na porodní pokoj a zpátky dořešit papíry, že mi udělají ještě klystýr a že se na mě podívá doktor, tak za tu chvilku jsem byla otevřená na celých 10 cm. Takže bez klystýru mi píchli vodu a jelo se rodit. Celé to trvalo jen hodinku.

No nebýt mé sestry a skvělých doktorů a porodních asistentek s nadáváním na mojeho jsem vyčerpaná, hladová a vysláblá porodila malou nádhernou hoooodně vlasatou Natálku 50 cm a s 3400 g v 11:09. Přítel se stihl vrátit až v 19 hodin večer, ale pustili ho za námi. :-)

Už jsou jí 4 měsíce a něco. A je to můj smysl života. :-*

Hodnotilo 34 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 07.01.15 07:20

Krásně!!! Pane jo, to byla rychlovka!!! Jen je divne, ze te otevřenou na 2 prsty pustili domů!!! :zed:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 07.01.15 08:40

To tedy je divne, ze pustili domu…kazdopadne ja jako prvorodicka jsem to mela taky takhle šupem.. :-) az to vsecky prekvapilo :-D vlastne jsem to mela jeste o dost kratsi kdyz nad tim tak premyslim, tak mi ve 4 rano praskla voda, hned zacali pravidelne kontrakce po 4 min, mezi kterými se nezkracovaly intervaly, ale za to postupne sílily..no a malej byl na svete uz v 7:45..to byl teprv fofr ;-) jinak velka gratulace k holcicce :kytka:

Příspěvek upraven 07.01.15 v 08:41

 
šílenámáma  07.01.15 08:46

Gratuluji :-) jen se zeptám, vy nemáte ve městě taxíky že jsi volala sanitku?

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 07.01.15 09:01

@šílenámáma no ještě aby platila taxíka :mrgreen: to je normální že když se rodí a nemá jí kdo odvézt že zavolá sanitku…teda podle mě je to normální ;)

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 07.01.15 09:02

Jinak super mikimi :palec: já rodila od 22:30 a malá se narodila v 5:10 ráno :)

 
šílenámáma  07.01.15 09:08

@mounky23 každý to vidí jinak :)

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 09:21

@šílenámáma
Taky se mi zdá blbost, aby rodící žena volala taxi. Za prvé, proč by ho platila. Ale hlavně - co když nestihnou a v taxu bude rodit? To ji jako odrodí taxikář? A nechtěla bych vidět, jak by se řešilo, že má zasviněné auto od krve, plodové vody, případně dalších výměšků ;).

 
purcel
Kecalka 169 příspěvků 07.01.15 09:24

@šílenámáma No kdyby měla nějaké komplikace tak jí ten taxikář asi neodrodí že :zed:

 
šílenámáma  07.01.15 09:40

@pe-terka @purcel a kamarádka by ji odrodila? snad se jedná o rychlý převoz :-) proto se ptám jestli je z města nebo ne… mě cesta trvá 3 minuty autem a to mám přes celé město. Kdybych si volala sanitku tak na mě koukají jak na blázna. V rodině máme záchranáře a ti přímo obrací oči v sloup když si je volá nějaká těhotná která by (berte s nadsázkou) stihla dojet v pohodě i MHD. Navíc už se jim stalo že kvůli tomu nebyli jinde. :-)

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 07.01.15 09:55

Já si tedamyslím, že snitky jsou dělaný od toho, aby přijely a odvezly do nemocnice kdo si je zavolá, ne? Jako nemyslím s ňákýma kravinama, ale prvorodička, které je špatně a cítí že to na ni jde na to asi má právo. Já mám nemocnici za barákem a stejně bych je volala, bo pěšky bych nešla a auto nemáme :P když semi dcera ve třech letech složila s febrilníma křečama, tak jsem je volala a ještě mě přemlouvali, ať ju dám do kočárku a jdem pěšky, to tak :roll: az toho když se složila našim, co bydlí dál v zapadákově, tak pro ňu letěl i vrtulník… Takže si myslím, že když je to jejich práce, tak nemají co obracet oči v sloup, ale sednout do sanitky a jet. Kdyby se nikomu nechtělo dělt svou práci, jak by to vypadalo, že… :mavam:

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 07.01.15 09:55

@šílenámáma partner taky občas pracuje na zachrance a říká, že těhotné toho opravdu zneužívají, než aby si sehnal odvoz jinak a pak ta záchranka může jinde chybět. Na druhou stranu ho více rozčiluje, že většina výjezdu je u lidí, co se prochlastali k epilepsii nebo starým lidem, kterým se nechce čekat na pohotovosti

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 07.01.15 09:56

No, každopádně miminko je krásný :*

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 09:57

@šílenámáma
Pokud vím, tak by to měla fungovat takhle. Rodící žena zavolá na číslo sanitky, které má obvykle od gynekologa v průkazce. Na lince se jí ozve dispečer - ka, která jí položí základní otázky ohledně průběhu porodu. Na základě toho vyhodnotí, je - li třeba povolat rychlou, nebo stačí, když se doplouží převozka. Je fakt, že stadium porodu jako zkušená rodička vcelku odhadnu, ale kdy mi praskne voda, to fakt ne :lol:. Pokud by to bylo, na potvoru, zrovna v tom taxíku, tak je to hodně nepříjemná situace. Plodová voda nemusí být vždy čirá a bez příměsí a zápachu, takže likvidace je dost náročná záležitost :think:

 
verulicek  07.01.15 10:00

@šílenámáma 8o taky bych si zavolala sanitku, kdybych neměla odvoz :nevim: pořádně si pročti na webových stránkách oprávněné důvody k přivolání sanity. Kamarád jezdí tak o tom něco vím :P mimo to, rodící žena je většinou řádný plátce daní narozdím od ožralých bezdomovců, ke kterým se jezdí mnohem častji (žena za život zas tolikrát nerodí, takže bych z toho nedělala aféru :P

Příspěvek upraven 07.01.15 v 10:04

 
šílenámáma  07.01.15 10:06

@verulicek já jsem se slušně zeptala, nepotřebuju abyste mi tady vysvětlovaly kdo na to má a kdo nemá nárok :-)
navíc psala, že první volala sestře a ta neměla auto, proto si volala sanitku.
Kdyby napsala jo bylo mi zle tak jsem volala sanitku tak se neptám.
Z jejího podání mi prostě blesklo hlavou, proč si kvůli odvozu tedy nezavolá taxíka a zatěžuje tím celou sanitku? Pochybuji, že převozové mají čas vyjet na zavolání, určitě jela rychlá.

 
šílenámáma  07.01.15 10:10

@variska no když první volala sestře a sháněla auto tak to asi akutní nebylo, jinak by volala sanitku hned. Asi šlo jen o těch pár korun za taxíka. Pokud není z města tak vše beru zpět.

Příspěvek upraven 07.01.15 v 10:11

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.01.15 10:22

Gratuluji ke krásné holčičce a pohodovému porodu
@Grumlik : mě pustili domů se 4. cm, a rodila jsem až za 5 dní

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 07.01.15 10:27

@šílenámáma no ono už to asi akutní bylo když dojela otevřená na sedm a nemohla se bolesti hýbat, já bych naopak chválila, že nejdřív zkusila rodinu a až když nenašla odvoz tak volala rychlou, to myslím rozhodně není případ rodičky, kterou trochu pichne a hned volá rychlou a ani se neobtěžuje přemýšlet nad odvozem
Pro vsechny: rychlá je tu od toho aby zachraňoval akutní případy a ne aby si ji volal každý koho pichne, vzpomeňte si až přijedou kvůli nějakému neakutnimu případu pozdě nebo protivný doktor nebude ochoten vás vyslechnout a pomoct, totálně zdeptany svoji prací

 
šílenámáma  07.01.15 10:30

@variska akutní by to bylo kdyby měla porodit do pár minut, kamarádka chodila otevřená na 7 celý týden a nic :) ale fakt se nechci hádat a kazit jí to tady. Jen jsem se jí slušně zeptala a zatím mají potřebu mi odpovídat všichni krom autorky :mrgreen:

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 10:47

@variska
No jo, ale od toho je tu dispečer, aby vyhodnotil situaci, ne? Já jela do porodnice sanitkou jednou, jiný odvoz jsem neměla a taxi jsem nechtěla. Vytočila jsem číslo z průkazky a dispečerka se mě zeptala, po kolikáté rodím, jestli mám bolesti, jak dlouho a jak časté, praskla - li voda atd.. A na základě toho poslala převozku se saniťákem. Takže jsem žádnou erzetu neblokovala a v klidu dojela do porodky.

 
šílenámáma  07.01.15 10:58

@pe-terka a můžu se zeptat za jak dlouho převozovka dojela?
i když jet s taxikářem nebo jen se saniťákem mi přijde stejné, převozovka se taky platí ne?

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 11:05

@šílenámáma
Už je to řadu let, ale myslím, že dojeli tak za 20 minut. Neplatila jsem nic a ani dnes se za to nic neplatí. Taxi jsem nevolala, nechtělo se mi řešit případné zaneřádění vodou a nečistotami.

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 07.01.15 11:07

@šílenámáma Tak já jsem třeba taky řešila, kdo mě odveze do porodnice, manžel měl být v tu dobu pracovně mimo republiku, zjišťovala jsem si taxíky a bylo mi řečeno, že taxikáři vyloženě nechtějí vozit rodící matky do porodnice, takže stejně by mi nezbývalo nic jiného, než sanitka. Naštěstí to nakonec nebylo třeba, jela jsem s manželem :D

 
šílenámáma  07.01.15 11:10

@pe-terka aha
@hanyny fakt? já jela taxíkem a taxikář mi říkal, že vozí často, že jednu i odrodil když zůstali viset v závějích mimo město… vzala jsem si vložku protože mi už tekla voda a vše ok, to mi ještě říkal že kdyby něco tak se nic neděje… je to o lidech no :kytka:

Příspěvek upraven 07.01.15 v 11:10

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 11:15

@šílenámáma
Taky mám informace, že do vožení rodiček do porodky se taxikáři moc nehrnou. Má to spoustu rizik, zdravotních i hygienických. Měla jsi štěstí na super taxikáře :D

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 07.01.15 11:27

@šílenámáma taky bych taxíkem nejela, chudák kdyby mi praskla voda :), taky bych volala sanitku, kdyby nebyla jiná volba. Jinak dispečer byla dobrá, oni většinou posílají rychlou aby se kryli, dneska se totiž soudí každý s kazdym

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 07.01.15 11:28

@pe-terka to patřilo tobě, ne @šílenámáma ;)

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11593 příspěvků 07.01.15 11:35

@variska
Já jela převozkou do porodky před 13ti lety, to se ještě dispečeři bát nemuseli :). Ale já jsem situaci ani nedramatizovala, spíš jsem je uklidňovala, že to na okamžitý porod fakt nevidím :mrgreen:.
Ale poslední dítě jsem rodila nedávno a v poradně mi normálně dali číslo na sanitku (převozku, číslo bylo dlouhé). A říkali mi sestry, že kdybych neměla jinou možnost, ať volám toto číslo, ne taxi. Nakonec mě vezla rodina.

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 12:38

@šílenámáma víš, měla jsem sestru domluvenou že bude u porodu. když poprvé pro mě dojela a jeli jsme tak nás poslali domů ( dr protivná a nevěřila mi že mám boolesti na monitoru nešly totiž vidět) a pak segřin manžel už pak jel do práce a bohužel pršelo tak nechtěl jet na kole, tak si vzal aouto.
a jelikož jsem měla bolesti po krátké době vzala mě záchranka. mám nemocnici asi 30min od baráku ale dojít bych to nemohla a taxík mě v tu chvíli ani nenapadl.
a taky jsem prvorodička tak jsem sama byla v šoku že je to rychlé, ale byla jsem ráda že se mi malou vůbec podařilo porodit na to jak jsem byla vysláblá…

@veronika6913 @mounky23 @Grumlik @purcel @Pov @pe-terka @verulicek @socina děkuji holky za reakce a abyste věděli tak malá už má 66cm a 7130g ve 4měsících a 12dnech :-) a jsem mooc štastná :-)

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 1 inzerát 07.01.15 12:43

@šílenámáma no ja teda nevim. Bydlim v Praze a kdyz jsem rodila, taky jsme volali sanitku. To je normalni vokat sanitku kdyz rodis vis:-D hlavne jako nevim jak mi tekla voda.. asi by taxikar nebyl nadsenej ze jo :think:

Příspěvek upraven 07.01.15 v 12:48

 
šílenámáma  07.01.15 12:49

@Mikimi díky :kytka: hodně zdraví vám všem

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.01.15 13:00

Já jsem tágem jelo do porodnice. Protože jsem byla otevřená na 4 cm před 5 dny tak jsem raději nechtěla čekat na taťku.

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 07.01.15 13:10

Tak to bych asi fofrem nenazvala, ale i tak je lepší že to netrvá desítky hodin :-)první klouček se mi narodil po dvou hodinách od prasknutí vody, ale i tak mi to přišlo přišlo dlouhé. Druhý klouček byl nejdelší 5 hodin, třetí za 45 minut a naše jediná princeznička?? V 7:05 praskla voda a v 7:30 byla venku. :lol:

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 14:42

@mlejnice01 tak třeba když rodila sestra tak ten první byl za 12hod… jako neříkám že to bylo rychlé nějak extra ale pro mě jako prvorodičku kdy se většinou ty mimča rodí několik hodin to rychlé bylo a jsem za to ráda.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 07.01.15 16:02

Krasna holcicka :kytka:

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 16:42

@Claire7 děkujííí :-) :*

 
Teruška85
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 2 inzeráty 07.01.15 17:20

Poslední dobou sleduji, že v každé diskuzi se vždy najde nějaký vyrypovač, co ani nemluví k tématu a zaměří se na jednu vedlejší věc, kterou tzv. vypíchne nad vše ostatní a úplně zbytečně vyvolává rozepře-tím se bohužel kvalita diskuzí poněkud snižuje a dostává se na jiný level. Podstatou tohoto deníčku je přeci narození krásné holčičky, ke které zakladatelce moc gratuluji :mavam:

 
Lenka 80  07.01.15 17:43

@Teruška85 teď jsem chtěla napsat proboha co se to tu řeší?

 
Lenka 80  07.01.15 17:46

@Mikimi máš krásnou dceru. a rodily jsme ve stejný den :D. Verunka je taky 26.8.2014 :pankac:.mě praskla voda ve čtyři odpoledne.do porodky jsem přijela v pět odpo otevřena na dva prsty. tvrdili že budu rodit až ráno a malá se narodila v deset večer. taky rychlovka, taky křížové bolesti.

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 07.01.15 18:04

@verulicek naprosto souhlasim :palec:

@šílenámáma ja bych volala sanitku tez, jsem platce dani? jsem…je porod ohrozujici matku i dite? je…tak o co jde… :palec: kdejaky ozraly kreteni si rozmlati drzku a taky prijede sanitka, nezavolaji taxika, aby je dovezl do nemocnice na osetreni.

 
šílenámáma  07.01.15 18:06

@petraa.z7 já jsem nepsala nic o daních :-) ale jo ok, neměla jsem představu že je to tak běžné, zvlášť když jsem to slyšela z té druhé strany od zdravotníků :-)
na jednu stranu každá říká, že těhotenství není nemoc a pak jezdí rychlou :mrgreen:

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 18:17

@Lenka 80 jůůů tak to je super :-) a moc děkuji :hug: @šílenámáma tak není to nemoc, taky jsem dělala vše… jenže když se ani hnout nemůžeš kvůli boleste jak v podbříšku tak kvůli těm křížovým.. tak nikam nedojdeš… já nemohla ani sedět, chodit, ležet prostě nic :-( a kdyby se to někdy mělo opakovat zavolám ji asi zase…

 
Klaudinka88
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 07.01.15 18:53

Pry taxik :D :D to je srandovni.
@Mikimi ahoj, moc (opožděně) gratuluji. Pamatuji si tě ze srpňatek, ale ty jsi tam po porodu asi prestala chodit :(.
Tak jsem ráda, ze se vam daří a jste spokojene :*

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 18:55

@Klaudinka88 děkuji :-) noo nějak jsem si tam připadala jak páté kolo u vozu, a ted sem tak často nechodím.. malá dává zabrat :-) ale dojdu vás pozdravit :-) jestli ještě můžu ;-)

 
Klaudinka88
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 07.01.15 19:14

@Mikimi ted uz je nas tam fakt zbytek, ktere jsme tam zustaly a nektere se pridaly az s miminkama.. Urco muzes holky budou rady :)

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 07.01.15 21:09

@šílenámáma ..tak já nevím, ale já jako prvorodička bych asi těžko v tu chvíli řešila, jestli ušetřím 2 stovky za taxík… jako upřímně, pokud měla bolesti a byla doma sama, tak musela být přinejmenším nervozní, takže docela chápu, že si nevolala taxíka…ono to asi nebude úplně ok, když se připravuješ na porod a máš se ještě kontrolovat v taxíku se zvládáním bolestí, případně prasklou vodou… je to určitě jiné, když funíš a sténáš v autě s manželem nebo sestrou než s cizím chlapem, ne??,. v sanitce to člověku tak nepřijde, protože to je přece jen zdravotnický personál…

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 07.01.15 21:15

@Mikimi vůbec rýpání neřeš, gratuluji k holčičce a přeji hodně zdraví..
/taky bych volala rychlou…/

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 07.01.15 21:33

Mně asi blbne počítač, od porodu mi to přeskakuje na nějakou nesmyslnou debatu o sanitkách a taxi :pocitac:

 
Mikimi
Závislačka 2504 příspěvků 07.01.15 21:40

@Walerka bohužel neblbne :-(

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 07.01.15 21:55

@Pov
Většina výjezdů je neakutních, pro sanitu s doktorem zbytečných, a těhotné toho zneužívají stejně, jako netěhotné. Je to úplně jedno a očím v sloup se nedivím.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama