Můj vysněný porod

Porod
  • Anonymní
  • 14.07.16

Deníček o tom, jak rozumná ženská chtěla rodit doma. Půl šesté ráno, sobota a mně se ještě v polospánku zdá sen, že mě bolí břicho. Procitám a zjišťuju, že to není sen. Panebože JO! Prosím, prosím ať je to porod, snažně prosím, ať je to porod. Jdu na záchod a hlenová zátka. JO! Ta mrcha, kterou jsem se snažila poslední týden vykoukat, se konečně objevila.

Jdu do koupelny a napouštím horkou vanu, zapaluju svíčku a vzývám, ať je to ono, ať to bolí, ať to bolí víc. :-D

Možná si říkáte, že jsem šílená být takhle nadšená z porodních bolestí a blížícího se porodu, ale u mě hraje důležitou roli to, že už jsem 9 dní po termínu a že moje zbožné přání je porodit doma v koupelně.

Po prvním porodu, který ani nebyl nikterak masakrální, už nechci ani za nic do nemocnice. Celé těhotenství hltám informace ze všech stran a jsem si naprosto jistá, že zdravé těhotenství a zdravý porod nepotřebuje lékařskou péči, která mnohdy všechno pokazí.

Jsem pragmatická normální ženská, nejsem bosá lesana, co si zpívá mantru a přesto si připouštím, že zdravá ženská umí rodit úplně sama a čím víc jí do toho někdo bude kecat, tím víc jí to celé podělá.

Musíte ležet na monitoru, musí vás pan doktor vyšetřit, musíme to trochu urychlit, musíme vám tohle píchnout, musíme dítě hned vyšetřit, musí na vyhřívané lůžko! NE! JÁ nemusím nic a ve zdraví umím přivést na svět zdravé dítě (teda aspoň to doufám). A nelze nemocnicí pokazit jen porod, ale následné navazování vztahu máma + mládě.

Každopádně nelze být těhotná do vždycky, takže 9 dní po termínu jsem byla již mírně řečeno na prášky, že přece neskončím v nemocnici jen proto, že moje mládě neví, kudy se chodí ven. První byl taky vyvolanej, třeba jsem nějaká rozbitá a moje tělo neví, jak děti vyndat.

Ležím ve vaně, přichází manžel a já mu říkám: „Dneska by to šlo.“

Nepochopil – později se mi svěřil, že si myslel, že slibuju sex. Asi za půl hodiny z vany vylézám, jsem celá naspeedovaná jen z té myšlenky, že by se to opravdu mohlo povést. Akorát kontrakce si chodí, resp. nechodí, jak chtějí, což mě znepokojuje, protože já chci, ať je to ten porod!

Dáme se s manželem a synkem snídani, občas to trochu zabolí, jako aby se neřeklo, manžel sleduje a snaží se bez blbých otázek vydedukovat, co z toho bude. Ještě trochu odbočím k manželovi – moji touhu po porodu mimo nemocnici od počátku ne zcela sdílel. Vím, že na něj nějaké knihy, články a filmy neplatí, tak jsem to nechala tak po chlapsku vyhnít :-D a neobtěžovala s tím.

Našla jsem si porodní bábu (normální certifikovaná porodní asistentka zdravotník, jen se mi to označení bába líbí víc :-D ), kterou hned manžel překřtil na Babu z mokřin (omlouvám se, jestli to čteš :-D) s tím, že ať si rodím, kde chci, ale on u toho nebude.
Klasický přístup některých mužů – jakmile u problému nejsem, tak problém neexistuje. :-)

Když jsem mu říkala, že péče porodní báby vychází v průměru na 10 tisíc, nedočkala jsem se od něj nikterak nadšené reakce. Postupem času s blížícím porodem a seznámením s Bábou ale otáčel, on totiž naprosto přesně znal ten MEGA důvod, kvůli kterému MUSÍM rodit doma. To dítě mi nesmí nikdo vzít – kašlu na měření, vážení a pobyt na vyhřívaném lůžku.

Potřebuju to dítě u sebe, na sobě, pořád a nikomu ho nedám, pak příroda udělá, co má a já ho budu milovat. To se u prvního porodu galantně řečeno nepovedlo a mělo to hodně ošklivé následky. Není to tedy rozmar, je to velká moje potřeba a on ji naprosto chápe, protože by nerad znovu vstupoval do stejné řeky.

Zpět k naší sobotě. Asi v 7 píšu Bábě SMS, že se něco děje a ptám se, jak je daleko od nás. Bába mlčí. Asi o půl osmé manželovi opatrně naznačuju, že začneme poklízet a připravíme nějaké věci a dočkám se paniky v jeho očích (trochu ho podezírám, že si myslel, že se nerozrodím a dřív nebo později podlehnu nutnosti porod nechat vyvolat v nemocnici).

Takže začne pobíhat po bytě a nosit věci, pomáhá mi trochu přestěhovat koupelnu, tu nejnaducanější deku obalí do folie. Trošku se ho snažím uklidnit, že to vůbec porod být nemusí a když, tak to může trvat třeba 2 dny, prostě klídek, nehroťme to.

Stahuju do mobilu aplikaci na měření kontrakcí a v ložnici zkouším opět vzývat břicho, ať bolí. Starší synek se mě přijde zeptat, zda si půjdeme zakopat. „Teď ne, broučku, teď tu mám něco rozdělaného.“ Kontrakce po 5 minutách, po 3, po 7, pak 15 minut nic… mě klepne.

Asi v 8 volám porodní bábu a celá opravdu velmi natěšená říkám, že asi se něco děje a že neodpověděla na SMS, asi ještě spí, tak potřebuju info, kde je a za jak dlouho v případě potřeby může dojet s tím, že ještě nechci, aby přijela. V případě potřeby je u mě za 15 minut. No super, to by bylo zajištěno, teď ještě trochu postrkat ten porod.

Před devátou se uchyluju do svého hnízdečka v koupelně, manžel krájí zeleninu na oběd, synek skáče před telkou a hraje tenis na kinectu, opravdu pohoda, jakoby se nic nedělo. V koupelně mám horkou vanu s pěnou, rozsvícenou jednu svíčku, před vanou tu obalenou deku a svatej pokoj.

Břicho už se snaží, takže posílá stahy častěji, asi po čtvrt hodině za mnou přichází manžel a projevuje se jeho technická zdatnost, když kliká na mobilu začátky a konce kontrakcí a nerozumí tomu, že někdy nejsem tyto 2 okamžiky schopná přesně specifikovat.

Okolo půl desáté už svým klikáním hlásí, že kontrakce jsou po minutě a že už u toho slušně „dejchám jak tři“, že by teda zavolal tu bábu. Chvíli mu to rozmlouvám, že bůhví, jestli je to vůbec porod a taky, že to může trvat ještě hodiny.

Nevím, kde se to ve mně vzalo ta nevíra, že docela aktivně rodím, možná jsem opravdu nemohla uvěřit, že bych měla takové štěstí, možná jsem chtěla být co nejdéle sama.

Po další výživné kontrakci manžel Bábu zavolá, je půl desáté, ona prý dosnídá a na 10. je u nás, prý jestli je to OK. Mně to úplně vyhovuje, ještě bych nevolala, chlap je trochu vytočenej, že ona nehodlá přerušit snídani.

Chlap je odvolán do obýváku synkem, který potřebuje s něčím poradit. Mně hlavou běží slova nějakého lékaře z porodního dokumentu o hormonech, které porod řídí a které je naopak blokují a zastavují, taky o tom, že porod „musí“ bolet, protože děložní čípek celých 9 dlouhých měsíců držel pevně všechno v břiše a teď po něm chci, aby tak moc povolil, tak to většinou nejde úplně bezbolestně.

Když zůstanu v klidu, tak moje tělo naprosto ví, co má dělat. Asi za 10 minut vylézám z vany, protože kontrakce jedou a už se nedaří úplně rozdýchat a říkám si, že na souši to třeba bude lepší. Pamatuju na slova porodní báby, že ženy, které už mají potřebu vylézt z vany, tak většinou nikam už nedojdou.

Klečím před vanou a 3 kontrakce, že bych prokousla vanu. Manžel nakoukne do dveří, hned ho vyhazuju. Něco se mění, něco se děje… panebože ono to tlačí, tělo tlačí samo. Ok, tlačím s ním. Jak u stahů jsem vůbec neměla potřebu ulevovat si křikem, tak u tlačení pusa sama hrdelně řve, takže bořím hubu do osušky, abych neplašila synka a sousedy.

Manžel panikaří a nadává na Babu, že ta si ještě spokojeně snídá. Já začínám pomalu věřit, že je to ten porod, ohmatávám se dole, zda UŽ, nic. Další tlačící kontrakce, řvu do ručníku a cítím, jak se mi dole všechno napíná. No doprdele, já fakt rodím. Manžel přechází po balkoně a vyhlíží Babu. Další kontrakce a hlavička je venku. No ty vole, to bude fakt ten porod.

Volám na chlapa: „POCÉÉÉÉÉM, POĎ HO CHYTÁÁÁT!“

Manžel přiběhne do koupelny, klečím zády k němu před vanou, tak nějak se dovtípí, odkud má co chytat a chytne hlavičku (později se mi svěřuje, že ještě že tam svítila jen ta jedna svíčka, prý by sebou asi jinak švihnul). Čekáme asi další minutu na tlačící kontrakci, mezitím miminko samo rotuje, takže se trochu vcucne zpět.

Hned na manžela zavrčím: „NECPI MI HO TAM ZPÁTKY!“

„JÁ HO NIKAM NECPU!“

ZVONEK! ZVONÍ ZNOVEK! Já jaksi před vanou, manžel za mnou ruce jaksi pode mnou, prcek skáče v obýváku před telkou. Manžel volá na synka, ať jde otevřít, ten jde otevřít, ale tam nikdo, Bába zvoní před domem, vrací se, že tam nikdo není, zvonek opět zvoní.

MIMINKO SE NARODÍ! Manžel mi ho hned podává, hned si ho k sobě tisknu a manžel s rukama špinavýma běží otevřít. Já mezitím položím miminko na deku a odmotávám z něj šňůru. On spokojeně leží, má zdravou barvu, zkouším mu pusou odsát z jeho pusy plodovku, která by případně bránila dýchání. Asi za 10 sekund se nadechne a do dveří vchází porodní bába.

Čas narození: 10:01

Prcka tisknu k sobě, pobrekává, klečím v naší koupelně a říkám si: „Ty jo, byl to porod!“

Zabalí nás do deky. Asi za 5 minut hlásím, že bolest je zpět. Ok, zkusím znovu zatlačit a celá placenta je venku. Po pár minutách přichází i starší synek podívat a říká: „No, konečně se nám narodil! Mami, já musím kopat penaltu,“ a zase odbíhá. :-D

Přesouvám se do svojí postele, vypodloží mi hlavu polštářema a já tam ležím. Jen já a Kubíček. Můj malej uzlíček. Zkoušíme ho dát k prsu, šikovně saje. Starší synek se ptá, co to z něj čouhá. Říkám, že pupeční šňůra a on mě poučuje, že tím miminka papaj, když jsou u maminky v bříšku. Budou mu 4 roky, takže se nechám poučit. Asi po hodině dám miminko manželovi a jdu hodit sprchu.

Vrátím se, je mi úplně skvěle, beru si prcka a Bába kontroluje, zda jsem se porodem nějak nezranila (měla jsem mít připravené horké kafe a žínky na chránění hráze při tlačení, což ehm, jaksi neproběhlo), jsem přesvědčená, že ne, ale prý jo, asi 1,5 cm, takové 2 stehy. Můžem to nechat srůst, ale někdy se stane, že se ta tkáň nechytne celá. Domluvíme se tedy na VIP péči a nechám si pipku zašít. Na závěsné váze miminko zvážíme - 4 020 g, no je to kluk jako buk. <3

Vzhledem k tomu, že aby navázání vztahu s mimiňákem proběhlo naprosto bez problémů tak, jak to příroda zamýšlela, jsem schopná udělat cokoliv. Porodní bába tedy rozkrájí placentu na kostky asi jako na guláš a jednu kostku mi mixne s melounem, banánem, broskví a kiwi.

Trošku nesnáze, že manžel neví, kde máme mixér, ale nakonec se mi na nočním stolku objevuje placentový drink. Je to uplně normální ovocný pití. Množství placenty je v tom ovoci malé, nic není cítit (trošku se mi však ucpává brčko :-D) a jestli to má pomoct od poporodní deprese, klidně si jí usmažím na řízek, je mi to jedno.

Asi 2 hoďky po porodu už nemám potřebu být v posteli, oblékám se a jdu si sednout za všemi ostatními do obýváku, dítě u prsu. Manžel právě dovařil oběd. Porodní bába se s námi naobědvala a asi po 3 hodinách od porodu odjedla s tím, že po dobu 3 dní přijde každý den na hodinovou „kontrolu“.

Odpoledne jde manžel se starším dítkem na hřiště a z města mi přinesou zákusek. Večer sedíme všichni v obýváku, otevíráme šampus na oslavu a zrovna je finále Ligy mistrů, prostě rodinná pohoda. Chlapi čučej na fotbal, já Kubíčka u prsu a svět je krásnej. Jen další normální běžnej den, akorát k nám do života pozvolna vplulo další mládě. Žádný strach, žádné obavy, žádná panika (moje :-) ).

A manžel? Odříkaného chleba největší krajíc, u okolí je za borce, co se minul povoláním a měl být porodníkem a pro ty, co odsuzují porody doma stejně jako ok před rokem, tak těm jen říká: „Jó kamaráde, bylo to boží, takhle se má rodit.“

Tohle byl můj vysněnej normální porod.

Můj příběh zná dost lidí, proto volím anonymitu, aby můj nick zde na serveru zůstal nespojován s konkrétní osobou.

Hodnotilo 65 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
opolka
Povídálka 29 příspěvků 4 inzeráty 14.07.16 00:51

Krasa. Gratuluji. Takhle to chci taky. Za par dni mam termin… Jsem zvedava, jak to nakonec dopadne :)

 
iizabela
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 14.07.16 01:12

Závidím…muj prvni porod taky vyvolávany a katastrofa, tenkrát jsem prisahala, ze uz nikdy rodit nebudu..ale příroda nejak zařídila, ze jsem neplánovaně otěhotněla :P ja rodit doma nemuzu, kvuli zdravotním komplikacím, sice bych to podle me zvládla, ale proste to nejde…ale moc bych si prala nevyvolavany, rychlý a přirozený porod… :kytka: tady na emiminu asi moc chvály nesklidite, ale mne se vas deníček moc líbil :palec:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 14.07.16 01:15

Nevím jestli nejsem natvrdla a dobře jsem to pochopila. Tohle se vážně stalo? Pokud ano tak tedy raději bez komentáře… 8o

 
adelajd
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 14.07.16 02:32

Moc krasny denicek!! Vubec neodsuzuji porody doma, ale ja bych na to nemela ty " koule" a bala bych se pripadnych komplikaci.. I kdyz druhy porod jsem mela tak v pohode a bez zasahu doktoru, ze si ho taky dokazu klidne predstavit v koupelne :)
Moc hezky napsane, at miminko dela jen radost :*

Příspěvek upraven 14.07.16 v 02:32

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 14.07.16 05:08

Pokud mam hodnotit literarni stranku, je to sotva prumerny a celkove velmi nevyvazeny text se spoustou prohresku, kyce a klise, a podle meho mineni zcela nevhodne zvolenym stylem.
Pisete o unikatni zivotni zkusenosti vicemene nudne a nezajimave.

Verte mi, ze timto komentarem beru cast hnevu mistnich matadorek na sebe a cinim Vam tak laskavost :mrgreen:

K obsahu se vyjadrovat z me strany nema prilis smysl - porody doma jsou bezne v Holansku a Spojenem Kralovstvi, ale za nasledovanihodny priklad je nepovazuji mimo jine proto, ze na ne v soucasnosti celkovy system neni nastaven. Privatni porodni asistenka si od Vas vezme 10 000 „na ruku“, ale pripadne komplikace zpusobene jeji chybou, promeskanim ci nekompetenci platime my ostatni ze zdravotniho pojisteni, nehovore o dlouhodobych nasledcich.

Jinymi slovy, pokud si v systemu, ktery domacim porodum neni naklonen a NENI na ne pripraven jedna matka rekne „ja budu ta lesni vila, co to bude mit po svem a porodim doma“ a jina porodni asistentka si rekne ‚ja budu ta chytra a za desitku poskytnu..‘ ani nevim co, presne a „po nas potopa“, tak je to ponekud nefer k ostatnim, kteri snasi nepohodli a nesoukromi porodnic a pomalu vytvari tlak na systematicke zmeny, vc. lepsiho zachazeni, snizene medikace, lepsi komunikace u porodu, misto toho, aby na nekoho delaly dlouhy nos a myslely si, jak jsou vyjimecne.
Jsme v tom vsichni spolecne.

Nemam nic proti tomu, aby se pro domaci porody vyvtorily systemove podminky, ktere poskytnou to nejlepsi matkam a novorozencum, ale tyto ad hoc akce povazuji v soucasnosti za zbytecny hazard a zarputile dokazovani si sve vlastni pravdy. Za mnohem smysluplneji povazuji vyvaret tlak na porodnice, aby se podminky v nich co nejvice pripodobnily tem domacim - od prostredi po zasahy a medikaci.

Navic clovek, co se domniva, ze napraskat se placentou mu pomuze navazat lepsi vztah s ditetem ma tezky problem sam se sebou. Laska neni ani o smazene placentne, ani o rizku v trojobalu, ale o dostatku mista v dusi, kam se vejde dalsi tvorecek, v tomto pripade detatko. Pokud tam to misto neni, ani nadivana placenta, ani kaviar ho nevyvori. Pouze umet byt zcela uprimna a otevrena sama k sobe a ke svetu ano.

Neni ve me zrnko pochyb, ze zeny, ktere privedly na svet dite pod narkozou akutni sekci a jejichz placenta vyletla nedotcena kominem nemocnicni spalovny sveho potomka miluji naprosto oddane a bezpodminecne.

Nicmene gratuluji k miminku a preji vsem hodne zdravi a steti.

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 14.07.16 06:20

Gratuluji k porodu a k miminku… Bylo to krasne a bezproblemove.
Ale - je tady nekolik denicku kdy doslo k predcasnemu odlouceni placenty a rodicka i dite prezili jen diky rychlemu zasahu lekaru.
Proto nejsem zastancem domacich porodu. Rodila jsem 2× vzdy bez problemu v porodnici. Zadne urychlovaky se nekonaly.

 
Saatine
Závislačka 4536 příspěvků 14.07.16 06:48

Ty bláho. Nejsí šílená lesana, jen šílená z porodu. Je smutné, že nemocnice jsou schopny ženy dohnat k něčemu takovému, místo aby byly místem bezpečí a klidného porodu. Jsem ráda, že to dopadlo skvěle! Pojídání placenty je teda hnus, co si budem povídat :D A tlačení dítěte zpět mě rozsekalo :palec:

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 14.07.16 07:07

:potlesk: krásný porodní deníček, kéž by bylo více takto zodpovědných rodiček, které nenechávají vše kolem porodu jen na lékařích :kytka: ať miminko dělá samou radost :srdce:

 
curandera
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 14.07.16 07:15

Jsem v 10 tt a normálně v práci u kompu bulím jak želva… Krása, moc vám ten porod závidím :) Nádherně napsáno, úplně jsem se do vašich pocitů blaženosti z klidu domova vžila :) Taky bych si toto moc přála, ale kvůli autonehodě před 8 lety nemůžu rodit normálně a musím na císaře, takže o tomto si můžu nechat jen zdát. Ale fandím ženám, které věří ve svou ženskost a přírodu a v to, že to dokáží… Protože to opravdu dokáží :)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 14.07.16 07:22

Cetla jsem jednim dechem:) ze srdce gratuluju:) taky mam za sebou dp…jen ten muj byl mnohem dramatictejsi ale se stastnym koncem:)

 
Katciicek
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 14.07.16 07:39

Gratuluji :potlesk: myslím že pokud podmínky umožňují nevidím v tom problém. Je to na každé znas jak se rozhodne. Za mě určitě ne první jsem měla vyvolavany a i ten druhy za pár tydnu asi nebude jiný. Ale chápu vás tu blízkost po porodu s miminkem :mrgreen: u dcery jsem ji měla hned u sebe jen na šití si ji zvážili a pak už mi ji nikdo nevzal. Doufám že vše dopadne tak já má a zažijí to i u druhého protože je to nejsilnější zážitek co mám :srdce: ještě jednou gratuluji k super porodu :potlesk:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 14.07.16 07:46

Jakmile jsem se dočetla k části ohledně placentového koktejlu byla jsem ráda že tento deník čtu na lačno. :mrgreen: Jinak já taky nejsem zastáncem domácího porodu, ale to zde raději rozepisovat nebudu. Dceru jsem porodila v porodnici a ani ona ani já z toho do dnes žádné trauma nemáme. Představa že rodím doma bez odborného dohledu ufffff :roll:. Přeji hodně zdraví

 
greene
Povídálka 20 příspěvků 14.07.16 08:12

:palec: :potlesk:… štěstí přeje připraveným užívejte si to velké rodinné štěstí :srdce:

 
Minnies91  14.07.16 08:26

Uff, četla jsem jedním dechem.Moc gratuluji k miminku :kytka:.Bylo to velmi dojemné..Přirozeně jsem rodila 3× v porodnici, u druhé byli takové komplikace, že jsem ráda že jsem tam mohla porodit.Co kdyby Bába nedojela a miminko mělo nějaké potíže? nebo dokonce ty? :? naštěstí vše dopadlo dobře, hodně štěstí :-)Škoda, že nemáš popis prvního porodu..

Příspěvek upraven 14.07.16 v 08:27

 
Omiii
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 14.07.16 08:27

.

Příspěvek upraven 11.10.16 v 17:32

 
EmmaAnna
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.07.16 08:29

Mně se to četlo fakt hezky, přijde mi to naopak napsané moc dobře…v jednom místě jsem tady i smíchy vyprskla u monitoru :) Domácího porodu bych se bála, člověk nikdy neví (a porodní bába nikde!), ale nikdy bych nerodila v klasické nemocnici, kde seberou miminko, napíchávají apod. Jsem za zlatý střed :)Zpětně, když vše proběhlo v pořádku, musím ale na základě článku zhodnotit, že takový krásný porod bych si určitě přála.

 
EmmaAnna
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.07.16 08:32

Jo a prosím o info k prvnímu porodu!!! :)

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 14.07.16 08:34

Klobouk dolů za odvahu, pro mě lesana jsi. Krásný porod. Já rodila s preeklampsií císařem ve 34. týdnu a syna jsem milovala od doby, kdy mi řekli, že má komplikace. I když pak byl měsíc v inkubátoru, tak tam ty city byly silné ohromné, takové asi jak mají být. Ale tělo a duše trpěla, že nebylo s ním.
Vy jste měla štěstí, že se vám nic nepodělalo. Kdyby se podělalo, volala byste záchranku a doufala. Než by doklusala porodní bába od snídaně, byla byste ve špitále. Porodní bába mě překvapila, že to nestihla.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 14.07.16 08:46

Gratuluji ke zdravému miminku. Osobně vidím v dp obrovský risk, takže už jen euforie z toho, že všichni přežili a jsou dokonce v pořádku, musí být obrovská. Asi jako když se někdo odhodlá skočit bunjee jumping proti betonu s nepoštelovaným lanem. Nicméně pobavila mě práce porodní báby, která si vyúčtovala 10 000,– kč, přijela po akci a ještě dostala oběd (to je lepší job než spekulace na burze) :mrgreen:

 
Tichošlápek
Závislačka 4935 příspěvků 3 inzeráty 14.07.16 08:48

Měla jste štěstí. Vy i miminko, ke kterému gratuluji. Jinak za mne naprosto šílený způsob přivedení dítěte na svět. Ale každému dle jeho uvážení

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 14.07.16 08:49

Tak jsem napsala dlouhy text a nikde:( pozdeji zkusim znovu…

Příspěvek upraven 14.07.16 v 08:55

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 14.07.16 08:49

Krásné a dojemné :lol: Obdivuji tě :potlesk: Můj první porod v nemocnici katastrofa (viz. můj deníček), proto zcela chápu tvé rozhodnutí rodit doma.

 
Lenka 80  14.07.16 08:51

Krasny denicek. gratuluju a obdivuju te.ja bych nemela odvahu. P. S.- ten odstavec s placentovym koktejlem tam byt nemusel ;-)

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 14.07.16 08:54

@lear Vy jste povoláním literární kritička?

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 14.07.16 08:56

@lear my všichni platíme i za chyby, které se udály při porodu v porodnici, takže ani toto mi žíly netrhá. Možná i díky porodům doma se ta porodnická realita u nás pohne k lepšímu trochu rychleji, takže já domarodičkám fandím. Co se koktejlu týče, pokud paní věří, není na tom nic špatného, poporodní deprese jsou humus a věřím, že pokud má tu zkušenost, udělá cokoliv, aby se neopakovala.

Autorce moc gratuluji a přeji zdraví a pohodu celé rodince :kytka:

 
Akivasha
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 2 inzeráty 14.07.16 09:02

Krásné :srdce: :srdce: A k tomu jsem se fakt nasmála, Baba a tvůj manžel očekávající sex mě dostal :mrgreen:

 
Fazulina
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 1 inzerát 14.07.16 09:03

Tak celkem by mě naštval přístup porodní báby, stejně tam nebyla, dosnídám a dojdu bych jí dala pak pěkně sežrat. Kdyby náhodu během toho porodu k něčemu došlo, tak je jim fakt prd platná. V podstatě tam u porodu ani nebyla, já sem si myslela naivně, že porodní bába má být u celého porodu od začátku, tedy od kontrakcí až k samotnému porodu, má rodičku provázet, vést, poradit apod… ne, že mi řekne, že se v klidu nasnídá a pak dojde, když mám mezi nohama hlavu dítěte. Ufff, to jsem se vztekla.

Jinak ani já nejsem zastáncem domácího porodu, ale ať si to každý dělá jak chce. Nicméně já si myslím, že některé ženy porod fakt dost zbytečně prožívají a celý ten humbuk kolem narození, snad důležitý je ten výsledek, ne? Jako nesouhlasím, aby personál nemocnice byl protivný a nepříjemný (já tedy takovou zkušenost nemám), ale to idealizování úžasného přírodního porodu a přiložení miminka hned a placenta do ledničky (nebo dokonce sníst), a kdoví co ještě, tak to jde zcela mimo mě. Já jsem se modlila za všechno možné, císaře, ať už ji proboha vyndají, po vyvolávaném porodu se pořád nic nedělo, nakonec akutní císař, všichni milí, dcerku ukázali a viděla jsem ji až druhý den, nijak jsem nepocítila, že bych ji měla míň ráda a do teď je to nejmazlivější dítě, co znám. Absolutně jsem nepocítila nějaké přetržené pouto, byla jsem naopak ráda, že potom nemusím ještě řešit dítě, když sotva vnímám, chodím apod. No nevím, podle mě je to teď taková módní záležitost… Ale to je můj názor.

Jinak jsem ráda, že u autorky deníčku vše dopadlo dobře a ať se jim všem moc daří.

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 14.07.16 09:14

Krása, moc blahopřeju k tak přirozenému a povedenému porodu jaký jste zažili :) Samozřejmě i k mláďátku :)

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 14.07.16 09:15

No.. Deníček sem četla s děsem v očích :mrgreen: Moc gratuluji k synovi a sem rada, ze vse dopadlo dobre :kytka:
Pro me slovo pragmaticka ruku v ruce s tvým denickem působí naprosto bizarně. Ale každá matka dela pro své díte podle své nejlepsi intuice, bohuzel nejsem zastáncem teorie ze ta nejprirozenejsi vec musi byt nutne ta nejlepsi.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 14.07.16 09:15

Moc krásný porod gratuluji ke krásnému kloučkovi taková váha :-) hlavně že jste všichni zdraví :hug:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 14.07.16 09:17

@Barush Ja se omlouvám, ale slovo,,zodpovědnost " mi u tohodle deníčku prijde jako pěst na oko.

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 14.07.16 09:30

Tak to snad není pravda… nemám slov, to je prostě strašný. To vůbec není pohodovej porod, to je spíš hrůza. Chlap donucenej rodit svou ženu, přestože u porodu být nechce. Mladší dítě vedle v místnosti. Sešití hráze jen tak od porodní báby, někde doma.(

Pro mě je ten popis možná až malinko znechucující, hazard totální.

Zakladatelka pro mě není pragmatická žena, nýbrž ona lesana.

Bez urážky, ale nic z toho, co se při prvním porodu dělo, se dít nemuselo a jenom to stačilo říct, případně si předem zjistit, jak to ta porodnice dělá. Existují i porodnice se super přístupem a taky existuje pusa, aby se na všem dalo domluvit.

Paní mi řpijde dost nezodpovědná a jsem jen ráda, že neměla žádný komplikace. Co kdyby porod probíhal špatně, dítě se rodilo otočené nebo při porodu umřelo? taky by byla tak šťastná, že si to mohla prožít doma, bez lékařské péče?

 
Dermabion
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 6 inzerátů 14.07.16 09:33

OMG

 
reedik
Závislačka 2825 příspěvků 14.07.16 09:36

Moc krasne :srdce: :srdce: :srdce:. Muj prvni porod byl rychly a bezbolestny. Strasne dlouho jsme cekali na odlouceni placenty, ktera stejne zustala na svem původním miste a musela jsem pod narkozu a vycisteni. Toto mi brani v tom, abych rodila doma. I kdyz bych si to strasne moc prala. Prestava, ze je neco spatne, muze se neco pokazit,… Moc dobre si pamatuju na ten super stav, ve kterem jsem byla pri oteviravich kontrakcich, jak jsme vtipkovali mezi tlacenim. Kvuli zelene plodovce jsem musela pul hodiny lezet na monitoru, pri zkouseni prikladani k prsu neprijemne stelovani jiz zabaleneho miminka k prsu,… jsou to drobnosti, ktere si dovedu predstavit jinak. Doma, v klidu, jen my,… Nerikam, nemela jsem spatny porod, v HB jsme byli take skoro porad sami a nebyt zkazene plodovky, tak bych porodila snad taky sama na posteli :) ALE DOMA JE DOMA

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 14.07.16 09:37

Blahopřeji a přeji hodně zdravíčka Vám i miminku.
Jinak k porodu…hazard se zdravím, ale měla jste kliku, takže to vyšlo.
Já bych do toho nikdy nešla a sníst placentu? No, děs.

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 14.07.16 09:42

Hlavně nechápu, kde někdo přijde k tomu, že pojídáním placenty se předejde nějakým psychickým problémům? Už jen z toho, jak vznikají, je přece nesmysl, aby tomu zabránilo snědení krvavýho kusu části těla.

I když jak se říká - věř a víra tvá tě uzdraví.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 14.07.16 09:45

Dostala nakonec porodni asistentka tech 10k za porod, u ktereho nebyla? 8o Jak je to s papiry? Kdo, kdy a jak vydava rodny list novorozence a dalsi dokumentaci? :think:
Umim si predstavit domaci porod, ale jestli mel tento denicek vyznit pozitivne, tak pro mne nikoli. Absence odbornika pri porodu mi prijde prinejmensim jako hrani ruske rulety. Blahopreji k tomu, ze to dobre dopadlo, ze manzel udrzel nervy na uzde a vlastne i vy..

 
Yasminn
Neúnavná pisatelka 17817 příspěvků 20 inzerátů 14.07.16 09:48

Gratuluji k miminku! Díky bohu, že to tak dopadlo. Neobdivuji, není co, dle mě to byl hazard. :nevim:
Tu část s placentou v koktejlu…no coment :roll:

Ale hodně zdraví Vám i miminku :kytka:

 
Katy 7
Kelišová 5166 příspěvků 14.07.16 10:11

Krásný porod, gratulace :kytka:
v určité momenty jsem se tady doslova řehtala :lol:
Jen tedy koktejl z placenty bych nepolkla…A bez asistentky bych se bála, aby se mimču něco nestalo.
Mám za sebou taky porod doma a je to nádhera, když člověk pak nemusí nikam pendlovat a prostě si vychutnává nerušeně miminko. Plus všechny pozitiva přirozeného porodu. :palec:

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 14.07.16 10:18

Autorko, gratuluji ke krasnemu porodu :kytka: mela jsi stesti. Osobne je pro me domaci porod tak trochu hazard, vlastni zkusenost - nebýt akutního použití lékařských přístrojů, moje dcera by nežila…

@lear Tvoje komentare „žeru“ a tento patri mezi topku:)) Uz jednou jsem se ptala na tve povolani, kdyz jsi kritizovala stylistiku nejakeho denicku. Odpalkovala jsi me v domeni, predpokladam, ze jsem to myslela negativne, protoze vetsina dam se do tebe navazela. Takze znovu:) jsi literární kritik? žurnalista? Spisovatel?

Jinak souhlas. System porodu v nemocnicích, ktery je tak casto kritizován, nezmenime, pokud na nej nebudeme vyvíjet tlak.
Ano, je to tak a ne jinak! - laska nevzniká zpusobem porodu, pozrenim placenty atd. Obcas me mrzi od „lesan“ onen vyvysujici se pohled, pokud zena nerodí doma, tedy stopro natura, nedává diteti ten top „vseho“. Blbost. Zpusob porodu nepredurcuje nasi miru lásky ci nelasky, zda bude zena dobrou matkou.

 
zzlaticka
Nováček 10 příspěvků 14.07.16 10:26

Jo, takhle nějak si to představuju. Ještě s tím sexem po ránu, který to všechno rozjede. Bába za dveřmi, ale ne u porodu, aby nerušila, druhé dítě vedle v pokoji, manžel chytá, tělo si jede podle svého a miminko si to řídí, jak potřebuje. Třeba i devět dní po termínu. Ideál… vysněný porod. Všem bych ho přála, je to přece tak přirozená věc. Dítě mít hned u sebe, nechat dotepat pupeční šňůru, dokonce i sníst si svou placentu (kam všechny v porodnicích mizí?!), nevážit, kojit hned jak dítě chce. A hlavně být s ním.
A realita? Dva císaře, jeden akutní, druhý plánovaný. Poporodní blues v prvním případě kvůli tomu, že mi dítě na pět dní vzali. V druhém případě jsem měla dítě hned, jak to šlo, u sebe. A nedala jsem ho z ruky.
Trauma, které se už nikdy nevymaže z hlavy.

 
RutCole
Stálice 77 příspěvků 14.07.16 10:31

Gratulujem :potlesk: krásny pôrod, mám viac známych, čo rodili doma (dokopy už 8 detí) a všetky to mali podobne bezproblémovo. Ja som na to gule nemala, skončili sme cisárom v termíne po 3 dňoch vyvolávania bez akejkoľvek reakcie, kvôli zlému odhadu váhy(2300g nakoniec mala 2850g a počas operácie zistili, že nemala už žiadnu plodovku)..to by nebolo nič hrozné, ale 5 dní čo prišli boli najhoršie v mojom živote, nie kvôli bolesti ani bábätku, ale kvôli neľudskému prístupu, návštevy v podstate nemožné(mimo nadštandard a tie izby boli plné) na izbe 2 chrápajúce cigánky…no proste ideál na zžívanie sa s drobcom :D Takže mám plné pochopenie pre teba, druhé tam nebudem rodiť ani keby traktory padali(inak naj pôrodnica v kraji)

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.07.16 10:37

Mno..hezké…asi podle přání autorky… 8) češi jsou ale národ skeptiků a podle mě tento přístup se bude těžko prosazovat v naší zemi…„škoda“, že se nikde nepíše i o zpackaných porodech, aby byla vidět i ta druhá strana (jako si někdo těžko napíše deníček o skvělém porodu v nemocnici, já to taky ještě neudělala).

PS: mě praskla plodová zkalená voda, takže já byla za nemocniční péči ráda :nevim:

Příspěvek upraven 14.07.16 v 10:38

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.07.16 10:39

Denicek je hezky. Ja teda patrim mezi ty straspytle, co na tohle nemaji, ale zazit bych to chtela. I kdyz ja bych tam tu babu potrebovala, jinak bych panikarila a to porodu vazne nepridava. Zavidim tu pohodu. Jinak pozreni placenty bych zcela jiste ve svem pripade vynechala. Je to podle me kanibalismus :mrgreen:

 
teckaa
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 1 inzerát 14.07.16 10:43

Ja jsem pro stred, bo nemam odvahu rodit doma, ii kdyz by to bylo nejlepsi. volim soukromou PA a nejakou vstricnou porodnici, snad ji najdu..
taky by me zajimalo, zda PA dostala plnou cenu a zda jsi dostala nejake potvrzeni za prevzeti penez?

 
Reninac
Stálice 65 příspěvků 20 inzerátů 14.07.16 10:56

Dokonaly!!! Moc gratuluju a moc zavidim!!! :-) jste super.

 
sladke-mameni
Kecalka 398 příspěvků 14.07.16 11:37

Gratuluji k miminku! Měla jste pohodový porod, závidím. Já jsem se připravovala na přirozený porod, ovšem ve vstřícné porodnici, pro jistotu. Z důvodu komplikací ovšem nakonec vůbec přirozený nebyl, skončil kleštěmi. Představa, že by tyto nepředvídatelné komplikace měly nastat doma, je pro mě naprosto šílená, syn by to určitě nepřežil a já dost možná taky ne.

Já fandím spíše přirozeným porodům ve vstřícných porodnicích či porodních domech, kde je rychlá pomoc hned za rohem. Po své zkušenosti vím, že i podruhé budu rodit v porodnici (nejspíš té stejné, s přístupem jsem byla nadmíru spokojená).

Já osobně to vidím jako příliš velký risk, který Vám vyšel, tak si ten euforický pocit užívejte, musí to být nádhera. Neodsuzuji Vás a koktejl s placentou už vůbec ne, věřím že nějakým způsobem, jakému nerozumím, může placenta vrátit po porodu sílu :palec:

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 14.07.16 11:46

Dokonale, nadherne :kytka: :andel: :hug:

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 14.07.16 11:47

Gratuluji :potlesk: :potlesk: moc krasny denicek. Ja sama rodila obe deti doma. Skoda ze jsi anonym. Kdyztak napis vzkaz rada bych vedela kdo jsi. Neboj nikomu neprozradim :mavam:

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 14.07.16 11:52

Kdyz opomenu, ze jsem pri cteni jedla a nedojedla, diky placente…tak teda asistentku jste si vybrali dost drahou a jeste dost k nicemu. Je videt, ze dela svou praci praci opravdu jen a jen pro ty nehorazne prachy. Ale hlavne ze jela s plnym briskem a nebyla vztekla kvuli hladu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama