Můj vyvoválaný porod

Porod

I když vím, že některé uživatelky už nebaví porodní deníčky, přesto ten svůj porod taky popíši. Některé těhotné si ho určitě rády přečtou, aby věděly, co je čeká a nemine.

To že jsem těhotná jsem zjistila 1. června 2015. Na Den dětí. Jelikož mám nepravidelné cykly a doktorkou mi bylo řečeno, že přirozenou cestou neotěhotním, bylo to pro mě opravdové překvapení. Okamžitě jsem se začala na miminko těšit.

Celé těhotenství probíhalo v pořádku. Žádné krvácení, ranní nevolnosti trvající celý den, křečové žíly, bolest zad, strie všude, kam se podívám, a 15 kg navíc. Prostě ukázkové těhotenství. :-D

Od 36. těhotenského týdnu mě moje doktorka strašila předčasným porodem: „Hlavička už hodně naléhá, do termínu určitě nevydržíte,“

No jasně! První termín jsem měla 27. 1. V porodnici na kontrole byl verdikt jasný: „Porodní cesty nepřipravené, nic se nechystá.“

Další kontrola - stejný výsledek. Druhý termín jsem měla 1. 2. a zase nic. Nemohl být proveden ani Hamiltonův hmat kvůli absolutně nepřipraveným porodním cestám. Pokud neporodím do 6. 2., mám se dostavit na vyvolání. Doma jsem si o tom četla všechno možné, zkoušela skoro všechny babské rady a prostě nic.

V pátek 6. 2. mi byla ráno zavedena první tableta. Za hodinu monitor který nic neukázal. Ani náznak kontrakcí. V tu chvíli už jsem opravdu myslela, že budu těhotná do Velikonoc. Denně mi chodilo asi 20 SMS, jestli už. Jak příjemné!

V nemocnici jsem dostala nadstandard, a tak když odjel přítel, koukala jsem na telku a cpala se laskominkama, co mi přivezl. Večer v osm hodin mě začalo bolet břicho a měla jsem průjem. Myslela jsem si, že to mám z toho celodenního obžerství. Že je to začátek porodu, mě ani nenapadlo.

O půlnoci začaly být bolesti pravidelné po 5 minutách. Sprcha nepomáhala. Jako správná hysterická prvorodička jsem šla s brekem za sestrou, co mám jako dělat.

„Co jsem jako čekala? Porod bolí. Přijďte až budou bolesti po 3 minutách.“

Výborný přístup, člověk neví co čekat, bojí se o miminko a sestra nemůže být trochu příjemná.

Zhruba ve 3 hodiny byly bolesti po těch 3 minutách. Opět jsem šla na sesternu. Sotva jsem tam došla. Sestra mě zase sprdla, že je to pořád málo a mám přijít, až bude jedna kontrakce za druhou. Do rána už jsem tam nešla, radši.

V osm hodin přišla jiná sestra a hnedka mě začala uklidňovat a povídat si se mnou. Vysvětlovala, co všechno se bude dít apod. To mi vlilo optimismus do žil. Hodný personál udělá opravdu hodně. Následoval monitor a vyšetření. Otevřená na 3 a můžeme na porodní sál. V tu chvíli dorazil přítel a šli jsme.

Na na sále bylo obrovské letiště, sprcha a vana. Vše jsme mohli využívat dle libosti. Kontrakce jsem v tu chvíli měla velice nepravidelné, jednou po 5 minutách, pak po 10, pak po 3 a nakonec klidně i po 20 minutách. Asi v 11 hodin přišla porodní asistentka, vyšetřila mě a byla jsem jen na 5.

Rozhodla se udělat klystýr, aby se to trochu urychlilo. Velice příjemná procedura, fakt. Pak nás tam zase nechala jen s přítelem. Povídali jsme si, já jsem seděla ve vaně, občas nějaká kontrakce.

Asi ve 2 hodiny přišel doktor s tím, že mě zkontroluje. Otevřená na 6. Po třech hodinách nic moc. Prý jestli může prasknout vodu, aby se to urychlilo. Souhlasila jsem, protože už jsem neměla moc energie. Bylo to už dlouhé, nemohla jsem jíst ani pít, bála jsem se o miminko. Prasknutí vody jsem ani necítila, voda byla čirá.

Další dvě hodiny jsme byli s přítelem sami. Kontrakce už byly pravidelné po 5 minutách. Když přišla ve 4 porodní asistentka s tím, že jsem jen na 7, myslela jsem, že mě klepne. Už jsem se začala bát, že dneska neporodím. Porodní asistentka mě uklidňovala, že už se blížíme k cíli a nabídla mi rajský plyn k utišení bolesti. Zkoušela jsem ho inhalovat, ale myslím, že to moc nepomáhá. Je to takové lepší placebo.

V 5 hodin se měnila směna a přišla mladá porodní asistentka. Když mě viděla už úplně vyčerpanou, sáhla do mě v kontrakci. A od té doby jsem měla nutkání na tlačení, kontrakce byla jedna za druhou. Ale stále jsem nebyla úplně otevřená. Bylo mi doporučeno sedět na záchodě. Hodinu jsem tam seděla a při každé kontrakci inhalovala.

V 6 hodin jsem byla otevřená na 9 a přesunula se na porodní lůžko. Porodní asistentka mi píchla infuzi, abych se trochu zavodnila a načerpala síly. Kdybych se nechodila občas tajně napít na WC, tak by mě nechaly opravdu celých 18 hodin bez vody.

Když infuze dokapala, mohlo se jít tlačit. Na 3 zatlačení byla venku hlavička plná vlásků. Porodní asistentka mi nabízela, ať si sáhnu. S díky jsem odmítla, že si sáhnu až bude malá venku. Naposledy jsem zatlačila a konečně vytlačila miminko.

Dokázala jsem to a 7. 2. (na svůj svátek) jsem porodila holčičku Klárku, 3150 g a 50 cm.

Přítel mi byl celou dobu velikou oporou, a když jsem ho potom viděla, jak se slzami v očích drží v náručí ten uzlíček, bylo mi všechno jedno a na veškerou bolest jsem zapomněla.

Teď s odstupem 2 měsíců musím říct, že půjdu raději znovu rodit než k zubaři.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 21.04.16 00:20

Gratuluji :hug: deníček je krásný a dobře se mi četl :palec: :)

 
kelinqua
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.04.16 00:35

To s temi vlasky jsem mela podobne :mrgreen: akorat ja rvala ze si nechci sahnout a uz nechci rodit :nevim: jinak krasne datum na moje narozeniny :kytka:

 
makousek 83
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 21.04.16 05:06

Moc hezky napsané :palec: :mavam: a s tim zubarem jsem na tom podobne :D

Příspěvek upraven 21.04.16 v 05:07

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 21.04.16 06:18

Pěkný, k ranní kávě pěkný počtení, gratuluji :kytka:

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 21.04.16 06:30

:mrgreen: pobavila mě pasáž, kdy Ti od rána vyvolávají porod, večer Tě začne bolet břicho, ale že je to porod Tě ani nenapadne :D gratulace ke Klárce :kytka:

 
Laddmie
Závislačka 2971 příspěvků 7 inzerátů 21.04.16 06:44

Porod bolí…jo, to mi taky řekla ironicky asistentka při nekonečné kontrakci a dodnes na to nezapomenu. Čekala jsem povzbuzení, milá slova.
K holčičce moc gratuluji! :kytka:

 
Zabatko
Závislačka 3450 příspěvků 21.04.16 07:30

Gratuluji, taky mám dceru 7. února, akorát 2013. No jo, porod bolí, vyvolávané jsou horší. :think:

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 21.04.16 09:26

Já tě chápu že jsi měla strach a radši šla na vyvolání, ja bohužel taky, teď u druhého by jsem nešla vím že by to bylo brzy, takže zbytečné. Porodní asistentka je hodně hloupá, protože porod rozhodně není bolestivá věc ;)

 
VikiRiki
Kecalka 123 příspěvků 21.04.16 09:42

Prej prijdte az budete mit pravidelne kontrakce po 5 minutach…tohle zazite pravidlo me jako prvorodicku pekne zmatlo :lol: stejne jako pisatelka jsem mela nepravidelne kontrakce celou dobu a jeste i ve fazi tlaceni to bylo prumerne po 8 minutach :-D jinak gratuluji k holcicce! Jo a ja mam denicky z porodu nejradsi! Jsem rada, ze se nekdo zas odhodlal i pres negativni predeste ohlasy o porodnich denicich :potlesk:

 
Mexie
Závislačka 2880 příspěvků 21.04.16 09:46

@VikiRiki Taky mám deníčky o porodu nejraději :) čeká mě to v září tak se tady připravuju :lol: buď se u toho nachlamu nebo bulím :D někdy oboje :palec:

 
emamka89
Povídálka 44 příspěvků 21.04.16 10:05

To s tim zubarem me pobavilo, chodim tam ted každý měsíc a při první návštěvě( mam novou zubarku) jsem ji to řekla. No a ona, ze u zubaře to stejne jako u porodu nemusí bolet. S tím zubarem mela zatim pravdu, nevím jak to zařídit u toho porodu :D jen nechápu, ze te nenechali pít, ja sebou mela iontové nápoje a taky porad zobala hroznovy cukr, rodila jde taktéž 18h a k pití me povzbuzovaly :think:

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 21.04.16 10:19

Gratuluju k holčičce :kytka:
Ale omlouvám se, ale nemůžu si nerýpnout, v podstatě i jako varování pro další maminky. Proč se muselo vyvolávat? Byl nějaký problém, kromě toho, že bylo po termínu? Přijde mi to jako klasický nemocniční postup typu „takhle to tu děláme“ bez ohledu na individuální situaci.
Za mě - vyvolávání bych odmítla, domluvila se na častějším monitoru, případně kontrolách průtoků. Holčička ani nebyla moc velká, dalších 14 dní v břiše by jí mohlo prospět, a porod mohl být krásný.
Jo a chodit tajně pít na wc, to je vrchol :cert:

 
ve-run-ka
Stálice 62 příspěvků 21.04.16 11:13

Grutuluji, super datum. Můj svátek i narozky :lol:

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 21.04.16 11:22

@poppaea jj, zákaz pití je jeden z mála negativních pocitů, které z porodu mám já. Člověk má dýchat ústy, ale po pár minutách má naprosto vyprahlé hrdlo, jazyk se lepí na patro, rty jako troud…zkrátka dle mého úplně zbytečné a zásadní omezení pohodlí rodičky! Takže tajné upíjení „záchodovky“ naprosto chápu :mrgreen:

 
Sachmetkaa
Stálice 84 příspěvků 5 inzerátů 21.04.16 11:42

Gratuluji k holčičce :palec: Deníček je pěkný, porodní mám taky nejraději :)
Se zubařem naprosto souhlasím, třesu se před každou kontrolou :)
Jinak mě také vyvolávali kvůli vysokému tlaku a ozvy už byly horší, ale byla to rychlovka za 3 hodinky. Pít jsem mohla, PA mi sama dala vodu (což bylo super, měla jsem pořád sucho v puse). Ale taky jsem si od ní vyslechla „no jo, porod bolí“ :roll:
Ale co už, člověk na to zapomene a pak se může těšit na další :)

 
Jorik81
Kecalka 312 příspěvků 21.04.16 12:51

Mně teda nabídli i mírně slazený čaj, kdybych neměla svoje pití. A aby si prvorodičky tady nemyslely, že vyvolávaný porod musí být horor, tak já jsem vyvolávaný měla a porodila jsem za šest hodin od nástupu do porodnice a opravdové bolesti jsem měla tak poslední 1,5 hodiny. To, že do toho člověk jde poprvé a ještě vyvolávaně, fakt neznamená, že to musíte nutně odtrpět. Ale já jsem nepřenášela, tak je to možná úplně jiné a nemůžu to srovnávat.
Gratuluji k holčičce a skvěle zvládnutému porodu, i když to bylo náročné :kytka:

 
hanulech
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 21.04.16 12:51

Hezký deníček :) taky mi pa říkala, že porod bolí, ale nejvíc me uklidnilo, když mi vysvětlovala, že to ještě nejsou ty velke porodní bolesti, ale jen ty otevírací(to jsem byla asi na čtyři..)že to nejhorší teprve přijde a že mi ten epidural nedá..srandistka :mrgreen:

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 21.04.16 12:56

Po přečtení deníčku je mi smutno… že jsou ženy, které jdou k porodu a vůbec netuší, jak to probíhá, co je normální průběh..pak se zbytečně stresují, mají zbytečné strachy o miminko, nechají personál dělat věci, které by si jiná žena nenechala líbit-jako sahat do mě při kontrakci, ukopnu jí hlavu-nutkání tlačit není vyvoláno sáhnutím od sestry ale tím, kdy hlavička dolehává na čípek :roll: no šokujících věcí tu čtu víc než dost, teda takhle bych rodit fakt nechtěla-polehčující okolnost je aspoň to, že za vámi nechodili, nechali vás v klidu, soukromí.. a že vám zakázali pít?? 8o no potěš, to jsem snad ještě neslyšela… mohli by mi zakazovat, co by chtěli, se zlou by se potázali..jako proč, kdo je k tomu opravňuje?? jídlo a pití se naopak doporučuje-když se na to cítíte-ale pít tajně na wc?? :pocitac: a právě na základě neznalosti se pak zbytečně straší budoucí prvorodičky „Některé těhotné si ho určitě rády přečtou, aby věděly, co je čeká a nemine.“ to je hodně silné tvrzení… ani bolesti zad, zvracení, křečáky, strie nepovažuju za nutnou součást běžného těhotenství… žasnu, že toto vám přišlo v pohodě :potlesk: a jen přeji, abyste příště nepodcenila přípravu-pak budete žasnout, jak naplňující a neskutečně krásný porod je.. a budoucím prvorodičkám radím se na porod připravit víc, než zakladatelka..

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 21.04.16 13:34

Gratuluji :kytka:.vim jak zoufale jsi se citila. Ja mela porod vyvolavany 3 dny. Kontrakce a krizove bolesti od prvniho dne. A posledni den nonstop jedna za druhou. Masakr. Ja teda taky na vse zapomnela, ale radsi pujdu k zubari :mrgreen:

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 21.04.16 13:38

@dortiky.ostrava hele klid :) Ono to není vždycky tak jednoduché.. ty jsi třeba byla připravená, ale měla jsi i štěstí, že se ti to všechno sešlo (tvůj deníček jsem četla). Já jako druhorodička byla připravená, věděla jsem přesně co chci a do čeho jdu, a přesto to úplně jak jsem chtěla nedopadlo. Navíc představu o ideálním porodu můžeme mít každá úplně jinou ;)
Edit: Koho to zajímá, tak můj deníček si můžete přečíst zítra.

Příspěvek upraven 21.04.16 v 13:42

 
dortiky.ostrava
Kecalka 363 příspěvků 2 inzeráty 21.04.16 14:00

@Bibi82 i představa o ideálním porodu by měla být reálná-např. nečekat, že to bolet nebude.. jde o věci, které se ovlivnit dají-nenechat si dělat na hlavu od personálu-jídlo, pití, vyšetření během kontrakce.. a nepodávat to budoucím prvorodičkám jako něco, co je čeká a nemine :think: nečeká je to, pokud budou vědět, jaká mají práva..porod není o tom, aby tajně pila na wc, aby sestra neřekla…takové myšlenky by žádná rodička řešit neměla-proto píšu-je lepší se informovat předem.. a prostě psát jim, že je to tak a budou to tak mít i ony, to je prostě přestřel.. takhle to maj jen ty, které nevědí..třeba mi říct, že nesmím pít, pošlu je do háje a napiju se před nimi-prostě proto, že vím, že můžu a oni na tuhle šikanu nemají právo.. utěšuje mě, že snad to tak autorka nemyslela.. pokud jí to ale opravdu přijde že ok, bez komentáře..

 
Michaela2495
Kecalka 195 příspěvků 21.04.16 14:14

Gratuluju k holčičce :kytka: mě porod čeká za 3 měsíce a když to čtu, jsem ráda, že mi mamka před třema rokama dovolila jít s ni k porodu. Aspoň vím jak to chodí u nás v porodnici, co můžu čekat a na co mám říct ostré NE! :D.. Deníček se četl moc hezky :)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 21.04.16 14:40

Já měla též vyvolávaný porod, ale během šesti hodin (po zavedení tablety) bylo hotovo, takže oproti tobě velká pohoda :) S tím zákazem pití si mě teda dostala. Já měla povolen hroznový cukr i pití. Jinak moc hezký deníček a gratuluji k holčičce :kytka:

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 21.04.16 14:45

@dortiky.ostrava přijde mi, že autorku zbytečně chytáš za slovo.. a názor si tu jistě dovedem udělat každá sama, dokonce i ty, co ještě nerodily :)

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 21.04.16 15:31

Autorka nepíše, že by jí někdo zakázal pít. Ani já, ani nikdo z vás, kritiků, tam nebyl, ale spíš mi přišla jako neinformovaná trubka. Porodnice naopak doporučují pití, to je problém vzít si svoje?

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 21.04.16 16:30

Děkuji všem za komentáře :kytka:

Jen doplním, že pít a jíst jsem opravdu nemohla. Byla jsem o to informována už na předporodním kurzu. V této porodnici je to normální, mají to tak kvůli tomu, aby mohli kdyžtak udělat císařský řez bez komplikací.

@tetaagáta opravdu mě hnedka musíte označovat za trubku? Nechápu.

 
Mumugirl
Kecalka 104 příspěvků 21.04.16 16:48

Me by hrozne zajímalo, ve které porodnici mají na porodním sále letiště, to je super!

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 21.04.16 17:20

V den kdy jsi zjistila, že čekáš Klárku se mi narodil syn Karlík. Vybral si den dětí i když jsem měla plánovaný císař až později.
Hezký deníček, přeji malé jen to nej do života. :kytka:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 21.04.16 18:51

Hezký deníček :) Taky mám dcerku vyvolávanou v 41+2tt a taky jsem si pak říkala, že tam mohla ještě pár dní být. Mé tělo taky nebylo na porod připravené a malá asi taky ne. Od narození je ubrečená a na mně extrémně závislá a já to přikládám právě tomu, že mi ji z břicha vyhnali :think:.
Jinak s porodem jsem byla víceméně spokojená, jo bolelo to, ale to jsem čekala :mrgreen:, až na komplikace po porodu, bych si ho dala hned zase :D, a se zubařem to mám stejně a taky jsem to doktorce po porodu při šití řekla :)

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 21.04.16 19:03

@dortiky.ostrava naprosto souhlasím :palec: Taky je mi z toho smutno :( akorát sama jsem ještě nepřišla na to, jak se vypořádat těmi křečáky :?
@vertunka no, to je taky věc… ono totiž to, že se rodička necítí nějakém ohledu dobře, a žízeň takovým diskomfortem určitě je, riziko císaře dost zvyšuje. Mimochodem stejně jako vyvolávání porodu, když je tělo nepřipravené (nebo obecně vždy). Prostě kdybys nakonec skončila na císaři, řekli by ti něco jako „vidíte, že jsme s tím pitím měli pravdu“, ale paradoxně by to bylo sebenaplňující se proroctví.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 21.04.16 19:05

Ta poslední věta mě dostala. :P Já teda radši půjdu k zubaři. Gratuluji k holčičce! Mně porod taky vyvolávaly, nebo spíš urychlili kapačkou a do dvou hodin byla holčička se mnou. Nechápu, proč by vyvolávaný porod měl být horší. Napsal to někdo v komentáři. Tak nestrašit budoucí rodičky, prosím.

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 21.04.16 19:08

@vantili postupem let se ze mě stala alternativní problémová rodička, takže bych je s tím poslala do háje, a jela si po svým :mrgreen: Druhá věc je, že v takové porodnici bych asi fakt nerodila ;)

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 21.04.16 20:28

@vertunka Blbost. Zákaz jídla a pití odporuje právům pacienta. Císař se dá udělat ve spinálu nebo epidurálu, tak žaludek nehraje žádnou roli. A pokud jde o celkovou narkózu, používají se anestika, kerá nevadí plnému žaludku, jedná-li se o akutku. Lidi přivezení do nemocnic v ohrožení života taky nedržej předem hladovku.
Za trubku považuju každého, kdo se neinformuje o jiných možnostech a jinde. Chápeš?

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 21.04.16 20:57

Gratuluji k dcerce! :kytka:
Ja mam taky rada denicky o porodech. A musim rict, ze ja u porodu pit mohla ale tak hodku pred porodem to zakazali.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.04.16 21:38
:kytka:
 
Veronika5507
Kecalka 495 příspěvků 21.04.16 22:01

Gratuluji :dance: Muj vyvolavany porod trval 27 hodin a skoncil cisarem. Po prvni tablete silne bolesti jako pri MS, po druhe hned kontrakce po trech minutach, des. Nejhorsi bylo to lezeni na monitoru, skoro jsem z nej neslezla :nevim: Kdyby me alespon pustili do sprchy, neradi :P Synacek asi cekal, narodil se mi na me narozeniny :lol: A stejne bych ho asi nevytlacila, mel 4,5kg. A vis co je nejlepsi? Ze ted po trech letech si rikam, ze to nebylo tak zly a druhy porod bych chtela normalne :)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 21.04.16 22:06

Díky za deníček, docela se mi vrátily některé pocity…
Téměř před pěti lety jsem rodila vyvolávaně ve fakultní nemocnici v našem městě. Ani mne nenapadlo si k porodu detailně studovat co a jak, měla jsem teoretickou představu, na otázky, které jsem měla mi odpověděli v rizikové poradně, kam jsem před poodem docházela a já slepě věřila lékařům, že vědí, co dělají (vždyť přeci porodů za den zažijí několik). Diabetičky I. typu nesmí přenášet a je všeobecné doporučení vyvolávat kolem 38.tt (pokud je ale vše OK, nechává se do termínu). Na mne tohle vyhrkli jedno pondělí v poradně s tím, že si mne tam už nechají, to jsem ale byla proti, takže nakonec jsme se na nástup domluvili v 39.tt.
Nikdo mi neřekl, jaká jsou rizika, bylo mi řečeno, že „takto se to dělá“. Vyvolávací tablety celý první den, druhý den odpoledne začaly křížové kontrakce, k večeru jsem se přesunula na porodní sál, dostala jsem klystýr, kanylu do žíly (na otázku proč opět odpověď „tak se to dělá“), pak mi píchli vodu a do tří hodin jsem „porodila“. Díky tomu fofru malá nestihla dorotovat, zvedla ručičku a šla ven pomocí vexu. Já skončila hodně nastřižená, tahali mi za pupečník, špatně se mi zavinovala děloha, no samá pozitiva :roll:
Paradoxně jsem ale ani nějakou dobu po porodu vůbec neměla pocit, že by něco bylo špatně, naopak mi porod přišel celkem v pohodě… Až později jsem ten zážitek vnitřně zpracovala a zjistila, že rodit lze i jinak, ne na zádech, bez rutiny… Třeba u tebe bude vývoj situace podobný a při dalším porodu už se nenecháš zbytečně buzerovat, když k tomu není žádný objektivní důvod.

Teď jsem ve 30.tt a pomalu se připravuji na druhý porod. Bohužel počítám s tím, že za aspoň trochu přirozený porod budu muset dost bojovat a je mi to líto, protože tu energii bych mohla věnovat třeba samotnému porodu a ne handrkování se se zdravotníky.

 
Rajterka
Nováček 6 příspěvků 21.04.16 22:17

Pěkný deníček :-) Připomíná mi můj porod. Setkala jsem se s podobnýma sestrama…musim říct že mi to porod velmi znepříjemnilo. Porod mi vyvolávaly a po prasknutí vody bylo za 4 hodiny skoro přesně po všem ale ta bolest během těch 4 hodin… málem jsem jim ve sprše okousala obklad :lol: :lol: :mrgreen: Dva roky my trvalo než jsem se rozhodla jít do dalšího, první rok jsem zarytě tvrdila UŽ NIKDY VÍC… :D

 
Veronika5507
Kecalka 495 příspěvků 21.04.16 22:31

@Kajuli
Jo tak se to dela jsem take slysela. Po asi 22 hodinach jsem uz lezela jak hadrova panenka a ruce jak jehelnicek. Jak nevedeli co semnou, pichali do me kde co. Poprve jsem dostala injekci do ruky, jak to popsat, kousek nad zapesti, to bylo zradlo. Ale uz nebylo kam.

 
toviva
Povídálka 13 příspěvků 21.04.16 22:37

@Kajuli Nebyla to FN Ostrava? Tak nějak mám pocit, jako by jste psala o mém porodu, jen s tím rozdílem, že mě malý ještě pokopal a způsobil hematomy a tak mě nakonec uspali a čistili a skončila jsem na JIPce a malý na OPN s nespecifickou infekcí a antibiotiky :(. Myslím, že tak možná i půl roku mi trvalo, než jsem porod a vše kolem vstřebala psychicky :(. Teď už si nemyslím, že bylo tak moc nutné porod vyvolávat dříve. Naštěstí teď bude mít malý už 2 roky a je šikulka :). Jen pořád zvažujeme druhého prcka a já koumám, jak se vyhnout takovému traumatu podruhé.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 21.04.16 22:47

@Veronika5507 aa, tak to je mi líto. Já se vžyck tak rozčílím, když čtu, co se v porodnicích běžně dělá…

@toviva Ano, přesně ta :zed: Kamarád je tam dětský kardiolog a při posledním fetálním echu se jen tak mimochodem zmínil, že je moc fajn, že nebudu znova rodit tam, že se to za tu dobu skoro vůbec nezměnilo… Přitom dobře kompenzovaná diabetička prostě riziková není a pokud jsou ozvy i velikost plodu OK, není důvod něco hnát.
Rodit budu tentokrát na Fifejdách, mám připravený porodní plán a partner ví co chci, proč to tak chci a souhlasí se mnou ve všech bodech- diskutovali jsme dost dlouho. Mám taktéž sepsanou plnou moc, aby na jeho slova brali ohled, kdybych z nějakého důvodu nemohla adekvátně reagovat (dle zákona není nutná, ale v porodnicích na zákony moc nekoukají). Samozřejmě nehodlám bránit zásahu lékaře, pokud to bude nutné, ale už prostě nechci rutinu jen proto, že „se to tak dělá“

Příspěvek upraven 21.04.16 v 22:50

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 21.04.16 23:47

@admin - deníček je už od rána na titulní stránce serveru (!) - byť jsem ho nečetla (už pár let nespadá do mých zájmů ;) ), ten příšerný překlep v nadpisu na první pohled tluče do očí - nestál by přece jen za opravu…?

Autorce se omlouvám za OT, gratuluji k mimču a přeji hodně zdraví!

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 22.04.16 07:35

@poppaea nojo, jenže pro mě porod není cíl ale cesta. A proto „drobný“ diskomfort neřeším. Jezdit 100 km do porodnice, kde mi sice dají napít, když vím, že porodnice za rohem je vyhlášená péčí o novorozené děti je utopie…

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 22.04.16 08:18

@vantili souhlasím. Toto je vyhlášena porodnice a i když je 70km vzdálená je nejblíž.

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 22.04.16 08:47

@vantili chápu, jen to mám jinak. Pro mě jejich jednání přímo ohrožuje matku i dítě, takže bych se podle toho taky zařídila. Ten přístup, že není důležité, jak se dítě narodí, ale že se narodí, jsem měla s první dcerou, ale přehodnotila jsem ho.

 
Anonymní  22.04.16 18:12

Krásný deníček a gratuluji ať dělá Klárka jen radost. :hug: Já budu testovat také 1.5. tak třeba za pár měsíců písnu také deníček. :lol:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 27.04.16 12:49

@vertunka mohla jsem pít dle libosti a nikdo neměl problém ani s ukončením porodu císařským řezem, kterým to nakonec skončilo a to dokonce v celkové anestezii. je to nelidský přístup nedovolit v průběhu porodu nic napít. naopak se doporučuje slazený čaj, aby těhotná měla při porodu energii na celý porod.
a myslím, že jsi byla i trošku neskromná - po 3h porod postoupil o 3cm. vždyt to je krásný. a pro tělo lepší než překotný porod.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama