Můj život II

O životě

Tak a copak se mi událo v tomhle měsíci? Docela závratné věci. Šetinedělí, jak říká moje mamka, uteklo jako voda. Daří se mi dobře přibírat na váze, rostu i do délky, už mám 54 cm a podařilo se mi překonat váhu, kterou mi naměřili ty dámy v modrých róbách v porodnici. P. Nutroše jsme se nezbavily, škoda!Byly dny, kdy mi mámino prsíčko stačilo a pak jsem zase potřebovala víc, prý růstový spurt, no nevím, co to znamená, ale já měla takový hlad, že prostě p. nutroše zase vytáhla a valím z flašky jako o medaile. Střídavě šmakuju, prso, flaška s nutrošem, flaška s mlíčkem od mámy, a tak pořád dokolečka.

první zdokumentovaný úsměv blikací krabičkou

no jak jinak,prsa kontroluji :-D

všem přejem hlavně zdraví v Novém roce

V noci mi pořád prsíčko stačí, což je velmi zapeklitá situace, škoda, že mi to nejde i přes den :-( Maminka se snaží, nedaří se, ale prý co, tolik dětí odrostlo na p. Nutroši, proč bych nemohla i já? Dokonce sama máma byla živena bez prsíčka a je z ní kus ženský :-D Ale nevzdám to, pořád prvně prso, který miluju, ale holt nestačí, musela bych snad mít těch prs několik, ale bohužel jsou jen 2. Světe div se, opravdu jen dvě. Páč se střídají.

Začalo se mi líbit koupání, maminka vymyslela techniku a la umyvadlo, jéžiš, to je pokoupání, je tam takový pěkný těsnoučko, že se cítím jako v mámině bříšku, občas mě strčí do takovýho divně tvarovanýho lehátka k bráchovi do mega vany, a to se mi taky líbí, protože brácha si se mnou povídá a umývá mě, je to prej velkej pomocník. Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Za chvíli mu budu zkoumat jeho hračky, tak abych náhodou na něco nepřišla?! :-D Bráška je na mě hodnej, teď už je to lepší, už mě nechce pořád mačkat v rukách, rád si se mnou povídá a já na něj házím ty svoje úsměvy a jemu se to tak líbí, všichni se vždycky můžou rozplynout :-) I když nevím proč? Je to přece normální, ne? :-D

Pořád to se mnou nemají přes den jednoduchý, máma se mnou nějak nemůže najít společnou vlnu.A tak svoje sos sirény alarmuji pokaždé, když se mi někdo přestane věnovat nebo mě nedej bože odloží. Máma se mnou vždycky večer padá v posteli a usíná pomalu dřív jak já, což nechápu, já bych si kolikrát ještě tak ráda povídala, ale nějak není s kým, tak to zalomím taky :-) Udělala jsem rodičům radost, spala jsem neuvěřitelných 8 hodin v kuse, bez probuzení! Tak mě ráno maminka moc chválila a rozplývala se nade mnou a mudře říkala, jak jsem šikovná, že aspoň v noci pěkně spím.

No, když je řeč o mudře, tak ta je spokojená, ještě aby nebyla, jen se jim furt nelíbí ty moje otočky na jednu stranu a taky se mi moc rozjela jakási vyrážka, prý seborela. No snad jednou těm výrazům porozumím. Mamča mě musí pořád něčím mastit pusenu, a to se mi jako fakt nelíbí, taky jí to dávám dostatečně najevo, doufám jen, že s tím brzo přestane. Občas maže málo, jindy i několikrát denně. A vždycky vzdychá a říká si, že snad nebudu trpět na ekzémy. Taky nevím oč se jedná, ale nezní to lákavě?! To zase vymyslela mudra a straší mě tím.

A je to tu, máma balí divné věci do lesklého papíru. Ten papír se mi moc líbí, škoda že ho do rukou nedostanu, tak ráda bych ho ohmatala v pusence, musí být velmi dobrý?! A najedou tu stojí u okna další velká divná věc. Prej stromek, no vypadá to jako strom, co vídám venku, ale nějak mi nejde do hlavy, jak se ten velký strom, který vídám vysoko nad hlavou při prochajdě v kočárku, dostal k nám domů? No, tohle zůstane nevysvětleno, dokud na to sama nepřijdu! :-)

Co to? Zase něco věší na ten stromek, jé, to tak krásně svítí! Vypadá to jako pouliční lampy venku a mamka to cpe na stromek, no vypadá to fajn. Na to se vydržím i chvíli dívat, ale ne dlouho. To by nebyla až tak velká legrace, kdybych to musela pozorovat z lehátka ze země, lepší je to z máminy náruče. To je potom podívání. Taky to ověsila různými koulemi a špičkami a dalšími tvary, přitom by stačilo, jak psala má kamarádka ve svém deníčku, aby to ověsily prsama. To by stačilo! Ale přece jen, ty světýlka jsou taky dobrý, ale prso je prso! Taky přemýšlíme s kámoškou, proč tomu říkají Štědrý den a Vánoce vůbec, tohle mi uniká a neznám a netuším, co o tom všem mám myslet. Snad nás něco napadne a příště už budeme vědět. Prý to potrvá zase jeden celý rok, a to už prý bych měla umět chodit. Tak uvidíme, jestli se na ty světýlka budu moct koukat z vlastní výšky!

Brácha s tátou odjeli sáňkovat na chatu. Tahleta zábava mi nic neříká, já radši zůstala s mámou doma. Přece jen, ty prsa nejsou na suchý zip a nemohla bych si je vzít s sebou, páč máma řekla, že nikam nejede, že ji na hory nestačí dech! Za pár dní mě čekájí včeličky. Prý to nebude bolet, jen to píchne a bude to, a na celý život budu chráněná před nemocemi. Jednu kašlací nemoc mám už za sebou, a to od bráchy, který si ji stačil během malého pobytu ve školce donést k nám dommů, ale už jsem fit a máma taky.

No, co dodat na závěr? Tenhle měsíc se mi líbí. Všude všechno krásně svítí a voní. Jaký bude ten další? Snad ještě ty světýlka ještě chvíli budou :-D

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 30.12.11 12:40

Úžasně napsaný deníček… :potlesk: :potlesk: :potlesk: máš skvělou dceru… ať Vás stále dělá samou radost…

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 30.12.11 12:48

Ty prsa na stromeček nejdou, protože má máma jen dvě! Ale pokud má tvoje máma víc, tak by to šlo. Zkus si o tom s ní pokecat!

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 30.12.11 13:11

děkuji :kytka:
natálko,leda ve snu,ty dvě co má pořád potřebuju,takže to neklapne,ale marný by to nebylo,se na ně i furt koukat :pankac:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15098 příspěvků 30.12.11 19:22
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: :palec:
 
holcina20
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.11 21:53
:palec: :D
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama