Můj život I

O životě

Na svět jsem přišla velmi příjemným způsobem, nijak zvlášt poznamenaná. Vcelku rychle a bezbolestně pro moji mamčulku. Kdyby jste si chtěli počíst, podívejte se na deníček https://www.emimino.cz/denicky/vsedobredopadlo8494/

ještě v porodnici

no coment :-)
2 komentáře

chvilka,kdy nedávám pozor a jsem v limbu

s bráchou

příprava k mudře...

Ahoj jmenuji se Adélka. Počáteční problémy s přibýváním na váze jsme s mámou zdárně zažehnaly. Problém s malými máminými bradavkami jsem si vybojovala a vycucala do podoby dle svých představ, takže mi tam už nestrká ten děsnej materiál. Brácha byl nejspíš línej, tomu to nevadilo a papal i přes kloboučky, ale já jsem holt citlivka, tak jsem si musela pomoct sama :-D

Začátky s jídlem byly krušné, mamčulka se moc snažila, aby se jí mlíčko vytvořilo, nakonec se jí to podařilo, ale postupem času mi mlíčko přestávalo stačit. Ty dámy v modrých robách mě nutily papat z takové věci a ještě mi do pusy cpaly prst, ale teklo z toho mlíčko, což jsem nějak nechápala a hlava mi to nebrala, ale vždy před tímto maratonem jsem dostala prso. Když jsem nic nepřibrala, musely do mě něco dostat, aby se nám náhodou pobyt v té porodnici neprodloužil.

Nakonec jsme domů odcházely s modrou krabicí se sušeným mlíkem a máma mě cpala tou divnou věcí a prstem i doma :-( Tak to to šlo celý měsíc. Jednou bylo dobře a stačilo mi jen prso, pak se mámě dařilo i odsávat takovým trychtýřem z prsa do láhve mlíko, tak mi to svoje mlíčko opět divnou metodou cpala do pusy, ale aspoň to chutnalo po mámě. Najednou se přestalo dařit odsávat a já musela začít víc a víc pít z modré krabice, máma tomu říká pan Nutroš. Nakonec toho bylo moc a začala mi dávat lahev. Takže naše snaha s kojením dopadla tak, že nejdřív prso, potom láhev, aspoň nějaký to mlíčko od mámy mám :-)

Kontroly u té paní, máma jí říká mudra, proč, to nevím, asi je študovaná, dopadají vesměs s úsměvem. Mudře se líbí, jak po panu nutroši přibírám, líbí se jí, jak se na ni culím a jak si i pořvu, když se mnou nepřiměřeně zachází. Takže ona je spokojená, máma taky, že jsem v pořádku, jen prý pokud nezačnu hledět a otáčet se na obě strany, mě straší nějakou metodou, prý Vojtovou, co to bude, to fakt nemám tušení, ale máma se na to netváří nadšeně, tak asi nic příjemného. Snad příští kontrolu bude vše, jak má být, já se snažím, dělám pokroky každý den. Příště mi prý dá včeličky, co to jen bude…

Se spaním problémy nemám, teda v noci vůbec, jen se najím a spím dál. Je fajn, že aspoň v noci se obejdu bez p. nutroše. Přes den už tak shovívavá nejsem. Přece to nebudu mámě ulehčovat :-) Moc na mě neplatí, když mě odkládá do postýlky či do lehátka, tam větinou chvilku vydržím, ale jakmile mě omrzí hračky a chrastidla, tak spustím a přivolám mámu. Hned. Protože jsem zjistila, že při větším jekotu se mi máma začne věnovat víc než jen podáním dudlu či požvatláním se mnou v mojí řeči. Tak to praktikuji po celý den v hojné míře. Občas se mamince podaří mě uhojdat v křesle, ale jakmile zjistím, že jsem narovnaná jako pravítko v postýlce či v mírném sklonu v lehátku, otevírám oči a spouštím sos :-D A tak nám dny plynou. Ráno vstanem, dáme prso, čistou plenu mezi nožky a p. Nutroše. Pak se občas oblečeme a vyrazíme na prochajdu, ale většinou až později. No a tak to jde den co den.

1. měsíc mám za sebou. Co ještě přijde?

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 29.12.11 08:36

roztomilý :) :dance: :dance: :dance:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 29.12.11 09:00

moc pěkně jsi to napsala :kytka:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 29.12.11 10:00

díky holky, :kytka: taky jsme to psala na 2× já mám smůlu,že si to vždycky ke konci všechno nějak smažu :pankac: :mrgreen:

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 29.12.11 12:05

Pavco hezké :kytka: AŤ se vám daří a Adélka je spokojené miminko :hug:

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 29.12.11 12:15

Moc hezky napsané, Pavčo! :kytka: 1.měsíc jsme měli takovej nejhorší. Teprve jsme se poznávali, teď už je všechno lepší a lepší. :kytka:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 29.12.11 12:54

no mědá v celku zabrat poznat co jí je..asi mi schází dost mateřské empatie..nějak nám se to nedaří :zed:

Příspěvek upraven 29.12.11 v 12:54

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 29.12.11 13:35

To se podá, fakt. Neboj. :) Začátky jsou vždycky hrozný. :D A je to druhý… S prvním sis taky poradila. :mrgreen:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.12.11 14:37

Pavčo jééé, to je bobečeeek :srdce: :srdce: :srdce: :* Jo a „pan nutroš“ prej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

AŤ vám krásně roste a měj trpělivost, v pohybu si každé dítě svoje tempo udává samo. Moje dr pořád držkovala, že se mi Verča vůbec nehejbe, jsem jí říkala, že začne a blá blá, to byly vždy kecy a já odcházela naštvaná. No a hele, 14m a už dělá všechno co má a v inteligenci je pole mě hooodně napřed :pankac: :mrgreen:

:hug:
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.12.11 14:41

Jo a k té mateřské empatii :mrgreen: Simtě co blázníš? Každé mamince trvá, než se s prckem nějak sžije, než se vzájemně poznají. Třeba u nás to bylo fakt na prd v tom, že se mi malá měnila ze dne na den dobře do 3 měsíců, takže já byla druhý den vždy jak kdybych měla v postýlce jiné miminko :mrgreen: Než si ti prďolové srovnají nějaký svůj denní režim tak je to na palici, plus zpočátku když to mrně jen řve, když mu něco je, to bys musela bejt kompijůtr abys to poznala s přesností co jí je ;) Pak už když byla naše veru větší, poznala jsem to jasně, jestli je to bříško, nebo se jen nudí, nebo má žízeň, u každé potřeby se projevovala pak jinak, jenže tohel novorozenec ještě hold neumí :nevim:

:hug:
 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 29.12.11 16:02

bylo mi blbý říkat-sunar drahej jak kráva :mrgreen: :pankac: :zed:
nějak mi přijde,že ta naše malá prdelka,jen řve.ale věřím,že se to poddá,doufám :andel: :andel: :pankac:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 29.12.11 20:02

Pavčo krásný deníček :hug: :kytka:

 
keny81
Závislačka 3032 příspěvků 29.12.11 20:30

Pavčo, hezky jsi ten první měsíc popsala.. :palec: Hezky se to četlo :lol:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 29.12.11 23:42

:potlesk: hezký deníček, my máme pana Nutráka :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama