Můj život bez dítěte

Snažení

Musím se postavit na nohy a smířit se s tím, že dítě mít nebudeme. Život je strašně krutý...

Můj život je celkem jednoduchý. Mám manžela, který je hodný, je mi oporou a miluje mě. Všechno začalo před třemi a půl lety. Byla jsem sama, měla jsem hodně kamarádů a kamarádek, kterým jsem se snažila v rámci svých možností pomoct, když bylo třeba, byla jsem oporou v těžkých časech.

Snažila jsem se, aby můj život byl sice jednoduchý, ale zároveň pestrý. Spousty koníčků, které mě bavily a baví dodnes. Jednoho dne mi mí přátelé dali inzerát na internetovou seznamku, ať se seznámím s nějakým mužem a ať nejsem sama. Přece jen si všichni kolem mě zakládali rodinu a já nic. Jak jsem se dozvěděla, že se mám s někým seznámit, bylo mi divně.

Pokud svolím, tak tomu dotyčnému dají mé telefonní číslo. Dopadlo to tak, že jsem svolila, s dotyčným jsme si pak psali, později začali telefonovat. A já nakonec musela přiznat, že jsem se zamilovala. V telefonu měl nádherný hlas. Moc ráda jsem poslouchala jeho vyprávění do telefonu. Když jsem se po nějakém čas rozhodli, že je čas se konečně osobně vidět, tak jsem cítila v sobě smíšené pocity. Ano strašně jsem se těšila, že konečně poznám člověka, který mě učaroval svým zvučným hlasem, ale taky strach, že to všechno skončí. Byla jsem v tom až po uši.

Sešli jsme se a hned od počátku jsme oba věděli, že k sobě patříme. Jelikož jsme oba pracovali a žili od sebe 60 km, tak jsme se vídali jen o víkendech. Po několika týdnech jsme se domluvili, že se přestěhuju k němu do domku. Ale musím respektovat, že o patro níž bydlí tchyně. Nevadila mi, protože byla hodná.

Když jednoho dne přišla řeč na to, že by jsme zkusili počít miminko, byla jsem štěstím bez sebe. Souhlasila jsem. Za několik měsíců jsem začala být nervózní, protože miminko se ne a nedařilo počít. Po roce jsem to začala se svým doktorem řešit. Udělal mi veškeré základní vyšetření, sex jsme plánovali na mé ovulační dny, měřila jsem bazální teplotu. A nic. Po nějaké době se ale přece jen podařilo. Menstruaci jsem nedostala, těhotenský test byl pozitivní. No byla jsem strašně šťastná.

Když jsem se objednala k doktorovi, tak i on byl rád, že se to konečně podařilo. Přišel den D a já jela na prohlídku. Panu doktorovi se to ale nelíbilo. Řekl mi, že se mu to nezdá, že musím jet okamžitě do nemocnice. No úplně mě zaskočil. Moji radost vystřídaly obavy z toho, co se děje a co bude. V nemocnici mi řekli, že se nám podařil zázrak. Že mám v sobě čtyři malé bublinky. A že je to obrovské riziko.

Takže by mi doporučil redukci. S tehdy ještě přítelem jsme se domluvili, že tu redukci podstoupím, ať nám zůstanou aspoň dvě malé bublinky. Zákrok podle všeho dopadl úspěšně. Za tři dny mě pustili, protože bylo vše opravdu v pořádku. Doma jsem ležela, nic jsem nedělala, přítel si mě hýčkal.

Požádal mě o ruku s tím, že by chtěl, aby jsme se co nejdříve vzali. Souhlasila jsem. Měli jsme jednoduchou svatbu, ale oznámili jsme to všem. Jenže co se nestalo. Ještě ten den jsem začala strašně krvácet. Bála jsem se. Okamžitě jsme jeli do nemocnice. Plakala jsem, protože ve mě byl strašný pocit bezmoci. I manžel byl nešťastný. V nemocnici nám oznámili, že jsme přišli i o ty dvě miminka.

Zhroutil se mi svět. Úplně. Nechtěla jsem žít. Pořád jsem si říkala, proč zrovna já. Proč nám život dává takové lekce. Nevím.
Dali jsme si přestávku s tím, že časem se to podaří znovu. Když už se nám to podařilo jednou, určitě to půjde znovu.

Od té doby utekly skoro tři roky a nám se pořád nedařilo. Před dvěma lety jsem navštívila centrum asistované reprodukce. Udělali mi veškerá vyšetření, šla jsem i na laparoskopii spojenou s hysteroskopií. Dala jsem souhlas, že když bude něco nefunkční, ať to odeberou. Ale vše bylo v pořádku. Tak jsem po několika měsících podstoupila inseminaci (IUI), která byla neúspěšná. Rozhodli jsme se, že půjdeme rovnou na IVF.

Můj gynekolog mi ale doporučil změnu centra. Pouvažovala jsem. Nakonec jsme ho opravdu změnila. Rozhodla jsem se pro sanatorium Helios v Brně. Dala jsem na recenze pacientek. V Brně mě přijal pan doktor Texl. Měla jsem z něj dobrý pocit. A nejen z něj. Celkově na mě udělal dobrý dojem všech zaměstnanců. Pan doktor mi uznal veškerá vyšetření, které jsme prošli. Manželovi doporučil udělat spermiogram spojený s vyšetřením DNA spermií. To nakonec taky dopadlo dobře.

Tak jsme se pustili do přípravy na IVF. Dostali jsme souhlas pojišťovny, takže jsem si vyzvedla injekce, které jsem si potom píchala do břicha. Ze začátku jsem měla strach, ale i ten jsem překonala. Přece jen moje touha po dítěti převažovala, takže to i muj strach překonalo. Chodila jsem na kontrolní ultrazvuky. Všechno bylo v pořádku. Začátkem března jsem šla na odběr vajíček. Po probuzení mi řekli, že jsem jich měla 19 a teď se bude čekat, kolik se jich vlastně oplodní.

Oplodnilo se jich 5. Měli jsme zaplacenou prodlouženou kultivaci, takže 6. den mi volali, že zůstaly 4 a ty jdou do mrazáku. Byla jsem strašně ráda. Při minimální stimulaci jsem jich měla hodně, tak mi nasadili ještě injekce proti OHSS. A že i tak mi doporučují počkat s transferem na následující cyklus. Souhlasila jsem. Veškerá rozhodnutí už byla na mě. Manžel souhlasil se vším.

Menstruaci jsem dostala dříve, než bylo v termínu. Ale prý je to normální, takže jsem to neřešila. Desátý den cyklu jsem šla na ultrazvuk a pan doktor mi neřekl dobrou zprávu. Děložní sliznice je velmi nízká. Prý to mám nechat další cyklus tak. Co to zase je? Co se to děje?

Byla jsem 40 DC a menstruaci jsem pořád neměla. Šla jsem k doktorovi, že jsem ještě nedostala menstruaci. Pan doktor mě vyšetřil a řekl mi, že ji ani mít nemůžu, protože mám nízkou sliznici. Píchl mi injekci, kterou podpořil její růst. Nakonec jsem skoro 50 DC dostala menstruaci. A jelo se od znova. Desátý den cyklu jsem opět jela na ultrazvuk a zase sliznice nízká.

To už nebyla náhoda. Něco se někde muselo pokazit. Pan doktor mi nasadil Estrofem, který by mi tu sliznici měl zvednout. Další měsíc bez transferu. A 40 DC jsem po injekci dostala menstruaci. Proboha co se to děje? Další měsíc jsem ale sliznici měla nízkou, ale pan doktor říkal, že je několikavrstvá, tak pokud bude mít sliznice aspoň 5 mm, tak trasnfer mřaženého embrya můžeme uskutečnit. Úplně jsem se bála. Nakonec mi sliznice vyrostla na 5 mm. Takže na trasnfer jdeme.

Jelikož to bylo moje první IVF, netušila jsem, co bude. Když už jsem ležela a připravovali embryo na transfer, byla jsem strašně nervózní. V televizi před sebou jsem viděla svého milovaného drobečka. Takovou malinkatou tečku. A jde za mnou. Byla jsem šťastná. Pan doktor byl šikovný. Dostala jsem fotky. A teď už jen cekat. Za 12 dní jsem měla jít na krev. Hladila jsem si břiško, aby miminko vědělo, že se na něj těšíme s manželem. Tak nějak jsem to nevydržela a udělala si těhotenský test. Byl pozitivní, i když jen slabě. Říkala jsem si, že to zesílí. Nesílilo. Druhá čárka byla pořád stejná.

Byla jsem z toho špatná, ale pořád jsem věřila, že se to v dobré obrátí. 12 den po transferu jsem šla na odběr krve a hodnota byla 12.7. Takže jsem měla počkat a jít na krev za dva dny. Že pokud bude sílit, máme částečně vyhráno. Za dva dny jsem šla na znovu na odběr krve. Výsledek? Hodnota hcg v krvi byla jen 2. Takže miminko zaniklo. Nevyšlo to.

Byla jsem zničená. Bylo mi zle. Nechápala jsem, co se děje. Někde prostě je problém, ale kde? Vysadila jsem všechny léky a čekala na menstruaci. Tu jsem dostala na čas. Zase jsem měla jet na ultrazvuk 10 DC. Takže jsem se sbalila a jela. Jenže mě čekal strašný výsledek. Sliznice vysoká jen 2,4 mm. Za týden mám prý přijet na další ultrazvuk, ale asi se na to bude muset pan doktor podívat. Léky nesmím v žádném případě přestat užívat.
O týden později jsem jela do Brna znovu. Přišla řada na mě a já jsem šla na ultrazvuk. Byl tam můj pan doktor. A jak to viděl, byl zděšený. Řekl mi, že sliznice mi neporostla, takže mě objedná na hysteroskopii a podíváme se na to. Objednal mě na 14. 8. na ráno.

Domů jsem jela úplně zničená. Pořád se mi honílo hlavou, kde je problém. Kde je chyba? V den zákroku jsem byla hotová. Ve stresu a strašně jsem se bála. Bylo to strašné. Ale to nejhorší mě teprve čekalo. Jak jsem dorazila, tak mě připravili a během hodiny bylo po všem a měla jsem počkat na pana doktora Texla. Pročpak asi? Protože se něco děje. Něco tam našli. Ale co? Strašně jsem se bála.

Když přišel pan doktor Texl za mnou, tak se na mě podíval a řekl mi: „Paní Lenko. Operace byla úspěšná. Levá strana dělohy je volná. Ale na pravé straně jste měla srůsty, které jsme odstranili. Ale to není vše. Pravou stranu máte strostlou, vajíčka nemají šanci přes pravou stranu dostat se do dělohy. Dá se jen odhadnout, čím to může být, ale nedokážu říct. Prý se to mohlo stát tou redukcí, tím potratem těch zbývajících dvou miminek. Kdoví.“

Prý můžeme ještě zkusit, zda sliznice ještě povyroste, ale že v to nedoufá. Padly slova: „Najděte si náhradní matku, která vám dítě odnosí.“

V té chvíli by se ve mě krve nedořezal. Úplně jsem se zhroutila. Bylo mi zle. Domů si mě manžel odvezl, neřekl ani slovo a až doma mi řekl: „Miluji tě, i když nebudeme mít dítě.“

Já se s tím ale nehodlám zničit. Vždycky jsem si říkala, že jsem silná. Ale po pravdě řečeno, tohle mě doslova zničilo. Nedokážu si představit, že nebudeme mít dítě.
Dnes jsem první den po zákroku, po té pro mě zničující zprávě. Ještě jsem nespala, protože nemůžu usnout. Nevím, co mám dělat. Pořád mi zní slovy pana doktora. Nejděte si náhradní matku. Strašné.

Máme tři embryjka v mrazáčku, ale v podstatě jsou nám na nic. Protože i kdybych svolila na to, aby jsme si našli náhradní matku, tak nemáme tolik peněz, abychom ji zaplatili. Je to začarovaný kruh, ze kterého není úniku. Je to strašné. Já v sobě právě probírám otázku, proč se to muselo stát? Komu jsem ublížila, že mi život uštědřil takovou ránu pod pás?

Takže nám nezbyde nic jiného, než se začít smiřovat, že dítě mít nebudeme. Ale jak? Jak se s tímto smířit? To bohužel nejde… Nikdy se nesmířím s tím, že zůstaneme sami.

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Bila vlcice
Kelišová 5982 příspěvků 1 inzerát 19.08.15 00:10

Moc smutne :( :,(

 
schwarzwaldtorte
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 19.08.15 00:14

Je mi to lito. Nezbyva, nez se s tim smirit a najit si jiny smysl zivota nez dite. Budte silni!

 
Aony
Závislačka 3009 příspěvků 19.08.15 00:39

Moc me to mrzi:( drz se!!! :srdce: treba to jeste neno ztraceno! a miminko si k vam cestu najde!! :srdce:

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 19.08.15 00:54

Ja bych to jeste s nekym jinym zkonzultovala a nechazela zcela flintu do zita. Drzim palce. Eventuelne adopce je take cesta, ze…

 
Anonymní  19.08.15 00:57

Já bych to ještě nevzdávala! Zkusila bych to s těmi mrazáčky. A jednomu doktorovi, navíc takhle negativnímu, bych nevěřila. Fakt! My byli 4× na IVF a nakonec to vyšlo, i přes negativního doktora! Zázraky se dějí, člověk to nesmí vzdávat! Po páté už bychom do toho jít nemohli, ale 4× jsme to podstoupili plus další 2 operace mezi tím! A nejsem jediná, kdo to takhle měl! Každá jsem sice jiná, ale to, že se vajíčka nedostanou do dělohy, neznamená, že nemůžeš mít mimi! Od toho je IVF!
Držím palce! :kytka:

 
pupetka
Kecalka 285 příspěvků 19.08.15 02:13

Zkus se objednat na tu kliniku co je v Brně u výstaviště, několik mých kamarádek až tam konečně otehotneli… Jedné také jinde říkali ze to nepůjde atd. a dnes má chlapečka.

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 19.08.15 03:21

Proc by se to nemohlo podařit pres tu levou stranu?
To ze ti manžel řekl, ze te miluje i v případě, ze byste neměli děti, bych si moc vážila. Takova psychická opora se jen tak nevidí. I když já si stejně myslím, ze miminko si k vám cestu najde :hug:.

 
Whynot
Kelišová 7185 příspěvků 19.08.15 06:23

Normálně na deníčky nereaguju (nekomentuju), ale u čtení toho tvého mě píchlo u srdce :( Musí to být beznaděj, ale naopak jsi hrozně silná! Já věřím, že se stane zázrak a vyjde vám IVF, určitě to nevzdávejte…
Rozhodně bych nad náhradní matku neuvažovala ještě. Pan doktor Texl nám řekl, že vlastně nemáme šanci jinak, než IVF a po pár měsících se nám podařilo přirozeně.
Podle mě tě dostal do mnohem většího stresu, než jsi byla. Je to od něj hodně unáhlené, ještě máte mrazáčky, pořád je o co bojovat! :hug:

 
chrpa
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 19.08.15 06:29

@pedigka Podle mě, proto, že se bohužel neuchytí vajíčko na tak nízké sliznici… :(

 
zuzu224
Závislačka 4284 příspěvků 19.08.15 06:40

A o pripadne adopci vubec neuvazujete?

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 19.08.15 06:41

Chápu, že to ted vidíš jen černě, ale na závěrečné myšlenky, že budete bez dětí je hrozně brzo. Nesmíte to tak lehce vzdávat. V první řadě bych zkusila ještě jiný CAR, jiného doktora (tím ale neříkám, že tenhle je špatný). A pak jsou i jiné možnosti, třeba adopce - o té jste nepřemýšleli?
Každopádně držím moc palce a věřím, že se miminka dočkáte :kytka: :hug:

Edit : Podle nadpisu jsem čekala, že deníček bude o něčem jiném :think: :)

Příspěvek upraven 19.08.15 v 06:49

 
Anonymní  19.08.15 07:03

Drz se a nevzdavej to!
Taky jsem chodila k panu doktoru Texlovi, je super.
Mame za sebou 8 transferů, nakonec nam to miminko fakt odnosila nahradni matka :kytka:
I kdyby to dopadlo takhle, nemusi to byt takova suma, nasetrite ;)
Hlavne musis verit :mavam:

 
RomcaRomca
Nováček 4 příspěvky 19.08.15 07:20

S Heliosem nemám dobrou zkušenost… taky na nás čekal negativní Dr., grafy úspěšnosti s pravděpodobností otěhotnění za 7 - 10 let a návrh IVF. Přístup se mi nelíbil… Po pár měsících dalšího snažení bez úspěchu jsme se objednali Reprofitu na Hlinkách podstoupili další vyšetření /které jim v Heliosu přišly zbytečné…/ a, světe div se, otěhotněla jsem po minimální stimulaci při prvním IUI. I když problém byl jinde než u Vás, doporučuji vyzkoušet i jinou kliniku. Pozitivní přístup je taky důležitý. Držte se!

 
KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 19.08.15 07:28

Neslo by zkusit nejakou intenzivni lazenskou lecbu I kvuli psychiky a pak jeste zkouset dal? Moje mamka mela po mimodeloznim teh. Odstraneny jeden vajecnik a doktori tvrdili, ze uz deti mit nemuze, at se s Tim smiri. Po laznich jsem se narodila ja..
Jinak pokud bych sama nemohla mit deti, adoptovala bych si miminko z ustavu, I to je moznost… :hug:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 19.08.15 08:05

Prece musj byt neco, na rust sliznice..

Co kontryhel?? Bylinky jsou zazrak

Hodne sil

 
verulicek  19.08.15 08:08

Hodně smutný deníček :( vy jste tedy ty čtyřčata počali přirozeně? Jaký byl důvod k té redukci? Ano, je to velké riziko a je to neobvyklé, ale když se narodila zdravá paterčata… :nevim: jinak přeji, ať najdeš znovu sílu :hug: neumím si to ani představit…

 
wrtulka
Kecalka 421 příspěvků 19.08.15 08:10

To je mi moc líto! Měla jsem stejné pocity a stavy když nám řekli že jiná cesta než dárce není..ale ona byla.. Vím že se to teď zdá hrozné a šílené určitě cesty k tomu abyste byli rodiče jsou jen je potřeba jim otevřít srdce a to chce čas.. Posilam virtuální obětí chápu že teď je smutno moc smutno…

 
Uživatel je onlineCuddy
Extra třída :D 13356 příspěvků 19.08.15 08:13

Moc smutne, zpravy jsou pro tebe hodne cerstve. Za chvili najdes dalsi silu k boji. Preci to nevzdate n zaklade tvrzeni jednoho doktora, kdyz mate zasobu v mrazaku.

Vem zpravu z hsg, obejdi nekolik center a na vstupni konzultaci zjisti, jak by ktere centrum navrhovalo postupovat.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 19.08.15 08:21

Já bych zkusila alternativní léčbu, mnohdy to dokáže zázraky :) zkusit nějakého bylinkáře apod. :) jinak určitě můžete ještě zkusit adopci, tuhle jsem četla deníček od paní co si dcerku adoptovala :) tohle musí byt hrozne tezke, fandim ti :kytka:

 
Mablanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 19.08.15 08:23

Jono, Reprofit je super, taky jsem tam chodila a i když nám nepomohli, mohu jen doporučit. V případě autorky deníčku ale nevím… Pokud vám navrhli náhradní mateřství, šla bych do toho.. U nás bohuže tato varianta nepřipadala v úvahu. Každopádně přeji hodně sil a drž se! Ani nevíš jak moc vím, jak ti je. Je to moc čerstvé a bolavé, ale neboj, zase bude líp.

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 19.08.15 08:29

Ja si treba umím zivot bez ditete/deti predstavit, netikaly mi ani biologické hodiny, takze nejakou šílenou touhu, kterou maji snazilky neznam. Kazdooadne uz tu bylo tolik deníčku, kdy rikali, ze to nepůjde a nakonec dite bylo. Takze prognózou bYch se nenechala vydeptat. A misto náhradní matky treba adopce/pěstounstvi by vas nenaplnovalo?

 
RencaVlkova
Závislačka 3702 příspěvků 19.08.15 08:35

Jsi skvělá, silná a zázrak se stane, věřím tomu. Zkus se vykašlat na doktory a zkus TČM, dokáže zázraky. Vyřeš zdr. problém a pak miminko přijde. věřím tomu. Já mám podobnou pravděpodobnost na druhé dítě, jsem z toho zničená a zdrcená, ale tvé pocity si vůbec nedovedu představit. Buď silná, miminko si k tobě cestu najde, určitě!

Jinak taky doporučuju Reprofit, nejde tam primárně o zisk, jako všude jinde

Příspěvek upraven 19.08.15 v 08:36

 
Lenka 80  19.08.15 08:46

Strasne me to mrzi :-( treba se najde nejaka nahradni matka ktera za to nebude nic chtit. udela to proste jen proto aby udelala dobry zkutek.aby pomohla. kdybychom s pritelem nechteli jeste jedno tak to pro tebe udelam. a strasne rada. drzim pesti a preji ocean stesti

 
veeeraf
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 19.08.15 08:57

Drž se!!! Je to smutné. Co adopce?

Mimochodem, nevěděla jsem, že náhradní matka je u nás i možná varianta jak mít dítě :think:

 
Anonymní  19.08.15 09:03

Držte se, slyšet takovýhle verdikt musí být strašné :( :hug:
Chci ale napsat, že i nepravděpodobné a neuvěřitelné věci se dějí, jak můžeš číst už u příspěvků výš. Moje sestra měla jako antikoncepci Danu, seděla jí přesně tam, kde měla. Oplodněné vajíčko se uhnízdilo v podstatě přímo na té Daně (gynekoložka to prý až takhle ještě nikdy neviděla). Proč by se nějaké podobně šikovné nemohlo shodou okolností uchytit i v nízké sliznici? Moc držím pěsti :hug:

 
Trinetka
Závislačka 3003 příspěvků 19.08.15 09:51

To mě mrzí.. Ale možná ti dám naději.. Já sem v podstatě neplodná, nechodí mi skoro ms, je nepravidelná, dlouhá a slabá.. verdiktů je plno, PCOS, nízká sliznice.. No samej hnus. A nakonec to vyřešilo každodení pití kontryhele ( díky němu sem měla krásnou sliznici ) a jeden cyklus clostylbegitu.. Chápu, že tam máš lehce jiný potíže, ale zkus ten čaj, věřím že na sliznici ti pomůže..

 
Lychee13
Závislačka 2708 příspěvků 19.08.15 10:03

Je mi to moc líto, ale alespoň máš jednoho klučinu podle metříku. Neboj, ono to přijde. Držím pěsti. :hug:

 
kalie
Kecalka 282 příspěvků 19.08.15 10:32

Lenko nic není ztraceno, mám pocit, že na začátku jste byli zdravý pár s poměrně dobrými výsledky, akorát vám to nešlo přirozeně (což ale mohlo být klidně psychikou, nemusel být žádný zdravotní problém), Svěřila jste se do rukou lékařů a dopadlo to takhle. Zkuste celostní medicínu a jsem přesvědčena, že se miminka dočkáte. Kdyžtak piště SZ.

 
onajeblond
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 19.08.15 10:34

Proč zrovna já, to je bohužel to spojení, které si říká hodně z nás, každopádně mrzí mě tvoje trápení a přeji hodně sil, jsi tvrdá bojovnice

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 19.08.15 10:36

Nevite nekdo, jestli se daji srusty na deloze operovat?

 
Uživatel je onlineCuddy
Extra třída :D 13356 příspěvků 19.08.15 10:46

@onajeblond A mne zrovna otazka „Proc zrovna ja?“ pripada silena. Jako a proc ne ja? Cim jsem vyjjimecna, ze me trable zivota potkavat nemaji a maji potkavat radeji jine? Toto je zivot, nekdy prinese pekne chvilky a nekdy uplakane.

 
onajeblond
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 19.08.15 11:11

@Cuddy Jasný no, ale zase si vemte, tady je žena, která po dítěti touží a osud jí nepřeje, naopak najdou se ženy, které mužou rodit furt, dětí si neváží, nestarají se o ně, nedejbože je vyhodí do popelnice či zabijí, tady se nabízí odpověd proč zrovna já ta, která by si dítěte vážila, proč zrovnata tamta hyena ho mít může a chová se tak jak se chová…a věřte nebo ne, mě opravdu nikdo poučovat co je život nikdo nemusí, já si prošla svým no :? holt někdo má v životě štěstí, někdo smůlu

 
bigl
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.08.15 11:13

Půjdu proti proudu a nebudu vás litovat, je to důsledek té redukce. Lepší mít čtyřčata, než zůstat bez dítěte. Každý z nás musí nést důsledky svého jednání.

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 19.08.15 11:16

Moc vám držím palce! Naděje umírá jako poslední. Hlavně nehledej chybu v sobě a ani nikde jinde. Miminko přijde, až to budete nejméně čekat.

 
Junkyska
Závislačka 3181 příspěvků 19.08.15 11:25

Je mi to tak líto…musí to být hrozné tolik toho vytrpět :,( ale nevzdávejte se…zkuste jinou kliniku…máte ještě tři embryjka :kytka: manžel je poklad…spolu vše zvládnete :hug:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 19.08.15 11:40

To, co píšeš, je hodně smutné. Redukci si nevyčítej, prostě ses rozhodla pro to, co se ti zdálo v té chvíli bezpečnější a lepší. Podle profilu máš ještě 13letého syna. Ten s vámi nežije?

 
Conulka
Závislačka 2900 příspěvků 19.08.15 12:10

Ahoj Leni, taky je mi moc líto, že máte dítě tak trnitou za miminkem,

stalo se mi to samé, akorát neschopnost donosit byla jinde a mě tedy nebylo řečeno - Najděte si náhradní matku. Ale tenkrát mi gynekoložka řekla - Kojenecké ústavy jsou plné dětí co potřebují rodiče - málem jsme spadla ze židle, zaprvé to není pravda - právně volných zdravých, bílých dětí do roka je sakra málo a bezdětných párů hromada, čekací doby se můžou protáhnout na roky

adopci jsme si opravdu začali vyřizovat, ale navíc jsem se dočetla o NM a byla jsem šťastná jak blecha, nejsme žádní boháči - panelák 2+1, ale na toto jsme si teda našetřili, známí když se to dozvěděli, tak mi nabízeli půjčení peníze, abychom nemuseli dlouho čekat než si našetříme, rodina se nabídla s financemi a víš co…nakonec se mi nabídla kamarádka, že mi miminko odnosí - takže nakonec jsme víceméně hradili jen ušlý zisk - nebylo tot tak hrozný, TAKŽE hlavu vzhůru do dalšího boje, věřím, že i Vy se dočkáte

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 19.08.15 12:17

Smutný deníček. Myslím, že mimčo se neudrželo kvůli nízké sliznici. Co si matně pamatuju z CARu tak sliznice má být alespoň 10 mm. Zkusila bych kontryhel…dokáže zázraky. Jinak mám za sebou 6 IUI, 2 neúspěšná IVF a třetí už nebylo potřeba…otěhotněla jsem přirozenou cestou. A necelé dva roky na to znova. Doktoři si občas neuvědomují jak mocnou sílu má slovo. Já jim x let věřila že děti mít nebudu. Takže neuoufej, prožij si smutek, a pak začni znova bojovat-děti za to stojí :hug:

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 19.08.15 12:19

Asi budu drsna, ale ja litost necitim.
Zivot bez ditete nemas- mas 13 leteho syna a k nemu jsi mohla mit ctyrcata- treba by jedno, dve zanikla do 3.mes sama. Bozi mlyny melou, no…
Je tu plno snazilek 5 let a vic bez deti- tech mi lito opravdu a uprimne je.
V tomto pripade bych jeste flintu do zita nehazela.
At se dari.

Edit- preklep v textu

Příspěvek upraven 19.08.15 v 12:20

 
Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 19.08.15 12:31

@bigl Ona se ale pro redukci rozhodla na základě lékařského doporučení, pro velké riziko :,(

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.08.15 12:35

Nevím, proč se vám to děje. Nevím, zda to je následkem redukce. Každopádně nechápu, proč si myslíte, že jste odsouzeni být bez dítěte? Je to vše pro Tebe ještě moc čerstvé. Až posbíráte s mužem pár sil, uvidíte, že máte několik možností. Jednak máte v záloze ještě konzultace s jinými lékaři, dále ještě včechny alternativní způsoby léčby, náhradní mateřství, adopci. Nejste na konci cesty za dítětem, ale někde uprostřed a záleží na vás dvou, jak se teď rozhodnote. A věřím, že pak se nějaké dítě rozhodne pro vás. Přeji hodně štěstí a ať s manželem tyhle těžké chvilky ustojíte pohromadě. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 19.08.15 12:42

@Veveří myslim, ze to ide laparoskopicky odstranit..mne na to prisli neskoro bohuzial a pri mimomaternicovom som o vajcovod prisla..ale ideme do toho znova..nesmiem sa bat..

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 19.08.15 12:49

Zakladatelka.­.chapem pocity.. potratila som dvakrat a nikomu neprajem aby si presiel tymto peklom..nie je na svete vacsej bolesti nez prijst o milovanu osobu - dieta..Viem, ze to teraz bude zniet uplne ako blba rada..ale pozrite si na youtube pripady zien ktore mali PCO a podarilo sa im otehotniet..PCO nie je jediny problem ktory je v danych videach uvedeny..a zienky normalne otehotneli.. videa najdete pod nazvom „Extremne tehotenstva“.­.doporucujem Obilny trh CAR.. sama tam chodim a pristup je uplne uzasny..pristup anjelov..plus.. Pan prof. Ventruba dokaze zazraky a ako moj muz hovori „Dokaze stvorit dite z listu a prachu“..

Drzim palceky aby sa coskoro podarilo..bolest je velmi cerstva..dajte tomu cas..na podporu sliznice by som zacala pit kontryhel ako radia zienky..najlepsi priatel zeny sa mu hovori :)

 
bigl
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.08.15 12:50

@Dianela Ano, lékař doporučil, ona nese následky. Lékaři už je to fuk.
Myslím, že to, že žena čeká čtyřčata není důvod k redukci, v ČR žije hodně žen, co odnosily a porodily zdravé čtyřčata.

 
loriann
Nováček 1 příspěvek 19.08.15 12:52

Na růst sliznice používají v jiných státech EU přírodní lék Agnus castus - Drnek obecný. V posledních dvou letech se dá sehnat i u nás. Dozvěděla jsem se o něm od Němky, které umožnil mít miminko. Preventivně jsem ho užívala a sliznice narostla příliš a tak jsem od toho upustila. Vím ale, že opravdu funguje!! Na cestě za miminkem je potřeba vystřídat více doktorů a více center. Jinak vím od kamarádky, že se používá hojně lék Clostilbegyt. Sliznice po něm roste, jeho,,rizikem,, je, že může způsobit vícečetné těhotenství. Pak bych také doporučila cvičení Ludmily Mojžíšové. Tohle zázračné cvičení pomohlo přivést na svět desítky tisíc dětí a to i v případě srůstů v děloze. Při IVF je embryo do dělohy zavedeno, průchodnost je tím tedy vyřešena. Na růst sliznice nepíšete, jestli vám něco dávali… To přeci vyžaduje hormonální léčbu a každopádně srovnat psychiku. Naděje je jen vaše a vy si ji nenechejte sebrat. Alespoň ne tak rychle. Jestli je vám pod čtyřicet let, nevzdávejte to. :srdce:

 
Dianela
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 19.08.15 12:58

@bigl My ale nevíme z jakého lékařského hlediska jí to doporučili, můžeme jen spekulovat :,(

 
Janulala
Kecalka 223 příspěvků 64 inzerátů 19.08.15 13:17

Působivý deníček, přesně vím, o čem píšeš. Ale možnost náhradní matky není vůbec k zahození, dřív si o něčem takovém mohly nechat neplodné páry jen zdát, nyní je to velmi reálná alternativa :kytka:
Nechápu ale, že v deníčku píšeš o životě bez dítěte, ale úplně jsi zazdila, že už jedno dítě máš 8o
K redukci čtyřčat, ke které se tu některé dámy vyjadřují, aniž o tom něco vědí - vícečetná tehotenství jsou vždy riziková a při 4 dětech naráz by byla pravděpodobnost špatného vývoje nebo potratu velmi vysoká, redukci zcela chápu - je to proto, aby aspoň ta 2 měla větší šanci, že to dotáhnou v pořádku k porodu, ne z rozmaru, že by 4 děti naráz byly pro matku pak moc.

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 19.08.15 13:17

Nadpis je poněkud zavádějící - jedno dítě máš…Chápu Tvou bolest, ale připojuji se k názorům, že další dítě (děti) jsi mít mohla :think:. Lékaři doporučují redukci u mnohočetných těhot. tak nějak plošně, nicméně já bych na ni nepřistoupila. Jsem fatalista a když se příroda rozhodla, že mi spontánně nadělí čtyři děti, asi usoudila, že to zvládnu. Takže bych to nechala na ní a za sebe udělala max pro to, aby to vyšlo…
Ale samozřejmě Ti přeji, aby jste se dalšího dítka dočkali…

Příspěvek upraven 19.08.15 v 13:18

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 19.08.15 13:21

@Janulala Ano, čtyřčetné těhot. má svá rizika, to tu nikdo nepopírá. Ale jsou ženy, a ne až tak ojedinělé, které mnohočetná těhotenství donosily do přijatelného termínu. Nicméně redukce ta rizika má také, a ne malá…Takže je to na tom, co si kdo vybere.

 
Uživatel je onlinebarca77
Závislačka 3210 příspěvků 19.08.15 13:36
Pokora?

Je to hrozně smutné, chtít dítě a nebýt schopná ho mít. Sama na druhé miminko čekám „už“ rok, mám za sebou 2 potraty. Ale máme dvouletého syna a ačkoli jsem zvláště po tom druhém potratu upadala do velmi beznadějných stavů, vždycky mě držel nad vodou pohled na mého syna. Mít dítě je dar, není to něco, co si vydupeme nebo vyptáme a vyhádáme. Přijde mi nefér vůči tvému synovi z prvního manželství psát deníček s tímto názvem, nepřijde mi fér ptát se, proč zrovna já, když už jedno dítě máš, je tu spousta holek, které by daly život „alespoň“ za to jedno dítě. Ty už matka jsi, tak si toho važ, chovej se tak, mysli tak… A přímo k tvému problému: rozumím tvému současnému stavu, snad i depresi. Ale neházej flintu do žita, zkus si dát chvilku pohov od doktorů, zaměř se na bylinky - maca, gynex, kontryhel… + cvičení Mojžíšové apod. Najdi si nějaký alternativní smysl života, soustřeď se na syna, užívej a važ si každé drahé minuty, kterou s ním můžeš trávit, věnuj se mu a prožívejte spolu co nejvíce hezkých chvilek. Věřím, že nic není ztraceno, vypadá to, že tvůj stav je vyvolaný právě všemi těmi lékařskými zásahy, dej tomu čas. A k náhradní matce - cena nemusí být nutně tak vysoká, aby nebylo možné na ni našetřit, pokud oba dva pracujete. Nebo si půjčit… Pokud se s životem bez dalšího dítěte nedokážeš smířit, zamyslela bych se nad tím znovu. A další možností je adopce…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama