Náš Adámek

Prázdná náruč

Jak moc to bolí... Proč píšu tento deníček, ani sama moc nevím. Možná doufám, že se bolest zmenší, nebo že najdu maminku, která si prošla stejnou bolestí.

O našem milovaném Adámkovi jsme se dozvěděli až v 10. týdnu těhotenství. Neplánovali jsme těhotenství, ale byli jsme oba šťastní. Jelikož jsem nevěděla, že čekám, tak jsem 14 dní po otěhotnění byla na operaci kolene. Proto jsme měli strach to někomu hned říct a rozhodli jsme se, že počkáme na vyšetření v 13. týdnu těhotenství, kdyby bylo náhodou něco špatně.

Měla jsem strašný strach, ale vyšetření ukázalo, že je vše v pořádku a že se můžeme začít připravovat a také to oznámit rodičům a okolí. Jelikož přítelova sestra má dvě děti, nebyla u jeho rodičů až taková radost jako u mých rodičů, kteří nemají ani jednoho vnoučka či vnučku. Takže nadšení bylo větší i menší, ale my jsme se těšili.

Jak už jsem psala, z důvodu operace jsem si vyžádala vyšetření v 20. týdnu těhotenství v Brně, ať máme jistotu, že bude vše v pořádku. Jak moc jsme byli nadšení, když nám doktor řekl, že je vše v pořádku a že to bude chlapeček. Byl tam i přítel a viděl našeho miláčka poprvé a byl nadšený. Na vyšetření jsem byla den před Vánoci, tak to byl takový krásný dáreček pro nás oba. Kdybych jen věděla… :(

Těhotenství jsem měla krásné, neotékala jsem, nebolely mě záda, žádná nevolnost… opravdu krásné těhotenství. Všechny vyšetření vycházely na jedničku, jen když jsem šla na nahrávání, tak malej nechtěl spolupracovat a většinou spal, ale doktorka mi řekla, že se to stává. Asi dvakrát jsem se musela po pár hodinách vrátit a udělat nové nahrávání, ale vždy řekli, že je vše v pořádku.

Pak přišel den termínu a já dostala strach, jaký bude porod a zda ho zvládnu. Mám nízký práh bolesti a hlavně nemám ráda nemocnice a doktory. Už jsem si s nimi do té doby užila dost. Kdybych věděla, jak to dopadne, asi bych šla jinam, ale kdo ví, jak by to bylo.

Termín jsem měla na 2. 5. (pondělí) a když nic, tak kontrola 4. 5. (středa). Toho dne musel jet přítel kvůli práci dál od domova, ale byly jsme domluveni, že kdyby něco, tak hned dorazí.

Dorazila jsem do nemocnice na nahrávání a čekala, co se bude dít. Ozvy byly špatné. Sestřička se párkrát pokusila malého probrat budíkem, ale nic, tak mě poslala se procházet a ať po 15 minutách zase přijdu, že se snad malej vzbudí. Ale zase byly špatné, tak se rozhodli, že si mě tam nechají, ať se převlíknu.

Začali jsme vyplňovat potřebné papíry. To už jsem začala mít větší strach. Hlavně doktor a sestry říkali, že mě budou muset dát Zetko. Nechápala jsem, co se vlastně bude dít, ale tak nějak jsem si řekla, že mně to budou chtít vyvolat a začala jsem psát příteli, aby dorazil, že mně to chtějí vyvolat.

Přišla sestra, napíchla mi žílu a že mi dají kapačku. To už jsem začala mít hrozný strach, přej vyvolávání je bolestivější. Snažila jsem se držet, ale začaly mi téct slzy. Měla jsem šílenej strach. Kdyby tam byl alespoň někdo se mnou, aby mě uklidňoval…

Asi po dvou minutách dorazila porodní asistentka, že mě připojí znova na nahrávání, a tím to vše začalo. Najednou začala, že malému se to nelíbí. Přišel se kouknout doktor a že to bude na císaře, když žádné bolesti nemám. Že udělají jedno laparo a půjdu na sál. Malej měl čím dál menší ozvu srdíčka. Strčili mi kyslík, ať pořádně dýchám, že je teď malej závislý na mně.

Najednou asistentka křikla na jinou, jak na tom jsou, že malej ztrácí ozvy, že to bude muset být fofr. A taky byl. Najednou, ať se svleču. Zabalili mě do prostěradla a na sál jsem přeběhla. A hned, kdy jsem naposled jedla, že mě budou muset uspat. Sestra mi donesla papíry na podepsání, že souhlasím s císařem. Podepisovala jsem je na sále a asi nikdy nezapomenu na to, co řekla porodní asistentka - ať se nebojím, že miminka něco vydrží.

Pak jsem se probrala už na pokoji, celá ještě oblblá jsem se ptala sestry, co malej. Ta mi řekla, že neví, že zavolá doktora. Přišel primář, který mi dělal císaře, a řekl mi, že to s Adámkem nevypadá dobře, že byl omotanej pupečníkem, ale hlavně, že si ho přiskřípl, že ho museli 15 minut oživovat a že je v Brně na JIPce. Že se s něčím podobným za 11 let nesetkal.

Byl to tak strašný pocit, ani se nedá popsat, jak jsem se cítila. Dali mi kapačku na stahování dělohy a prášek na zastavení laktace, ale ať se nebojím, že se mi pak kojení rozjede. Až večer mi doktorka z dětského řekla, že kdybych chtěla, můžu si zkusit odsávat mlíko, že by ho malému posílaliy. Zkusila jsem to a se slzama zjistila, že to nejde, ale sestra mě uklidnila, že se to podaří až asi později, ať to zkouším, ale nedařilo se.

V pátek za mnou přišly doktoři z novorozeneckého, že je na tom Adámek špatně, že ho zchlazují, aby se mu nepoškodily orgány. Že je na ventilaci a pak řekli to nejhorší, co jsem kdy slyšela. Že i pokud by se z toho Adámek dostal, tak že nebude schopnej komunikovat, pohybovat se a musel by být neustále na ventilaci a že neví, co se ještě ukáže.

Bylo to hrozné, byla jsem tak bezmocná. Hned za mnou přijel přítel, ale přes můj záchvat pláče jsem mu nebyla schopna nic říct. Až doktor mu to musel říct a ať se rozhodneme, co dál. Ale jak se má člověk rozhodnout, bylo to hrozné, ale nakonec jsme se rozhodli, že to necháme na Adámkovi a že nechceme, aby ho dál trápili.

Přítel jel do Brna za doktorama a kouknout se na našeho miláčka. Poprosila jsem ho, aby mi Ádu vyfotil, že se na to pak podívám. V sobotu dorazil přítel do nemocnice už ráno a se slzama v očích mi oznámil, že naše láska v 6:50 odešla do nebe. To bylo poprvé, co jsem viděla přítele plakat.

Nikdy jsem si nemyslela, že může být taková bolest, až vás opravdu bolí u srdíčka, ale je to možné, jak moc mi to trhá srdce. Dodneška jsem nenašla ještě odvahu se podívat na fotku našeho piškota. Dost lidí mi říká, že je to na jednu stranu lepší, že jsem Ádu neviděla, že bych se zbláznila. Možná proto ještě nejsem v blázinci, ale zároveň mě to trápí a štve, že jsem ho neviděla. Jsou to hrozné pocity.

Rozloučení bylo hrozné. Skoro pořád jsem se dívala do země, prostě jsem nezvládla se koukat na rakvičku, kde leží moje první miminko. A tu bolest a pocity, co jsem prožívala, když jsem si byla vyzvednout urničku a uvědomila si, že si vlastně poprvé mužů pochovat svého syna…

Jak moc mě to bolí, že nemůže být u mě. Snažím se být silná a nehroutit se, ale je to tak těžké. A ty otázky, co mám, proč na ně není odpověď? Kdo za to může? Já, nebo doktoři, nebo to tak mělo být, a proč zrovna já?

Vím, že máte stejné otázky a odpovědi se taky nedočkáte. Snad se ta bolest jednou zmenší. To, že nezmizí, vím, protože asi nikdy nedokážu zapomenout, že z mého prvního miminka je andílek. Taky se bojím, co bude příště, ale snažím se na to nemyslet.

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30583 příspěvků 31.07.16 00:05

Drž se, upřímnou soustrast :( :hug:

 
krovak.xixao
Kecalka 142 příspěvků 31.07.16 00:20

To je mi moc líto :,(
Přeji ti, ať máš hodně sil to všechno překonat.

 
vjerunqa
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 31.07.16 00:35
:,( :hug:
 
patulka123
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 1 inzerát 31.07.16 00:51

Uprimnou soutrast :( drzte se

 
lear
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 31.07.16 02:05

Je mi to moc lito :,(

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 31.07.16 03:23

Upřímnou soustrast a preji hodne sil do dalších pokusu o miminko na které bude dohlížet z nebe jeho bratřicek.

 
Alexandraf
Kelišová 7465 příspěvků 11 inzerátů 31.07.16 03:41

:,( :,( :,( :,( :,(
Upřímnou soustrast :hug: posílám Vám hodně sil :hug:

 
Gisa
Povídálka 20 příspěvků 31.07.16 05:55

Upřímnou soustrast a mnoho sil, je mi to moc líto, je moc smutné čím sis musela projít :hug:

 
Ella007
Kecalka 101 příspěvků 31.07.16 07:28

Žádná slova tu bolest nezmirni, prý jen čas, i tak ale píšu - je to moc smutné. Drž se. Věřím, že vše se neděje jen tak, ale že to tak zkrátka mělo být, i když zrovna nevíme proč. S Adámkem sis měla prožít těhotenství. S dalším dítětem/detmi prozijes celý život…

 
Zabatko
Závislačka 3385 příspěvků 31.07.16 07:36

Moc mě to mrzí, přeji hodně síly do dalších dnů, měsíců a věřím, že příště vše bude v pořádku. Drž se. :kytka:

 
anitram999
Kelišová 6840 příspěvků 31.07.16 07:47

Upřímnou soustrast a držte se :hug: :andel:…vůbec si neumím představit, jak hrozné to musí být, určitě jednou přijde další miminko, Adámek vám ho z nebíčka pošle :hug: :*

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 31.07.16 08:09

Je mi to moc lito…preji hodne sil- Tobe i partnerovi

 
Shaari90
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 31.07.16 08:18

Držte se :srdce: Jenom jsem si vzpomněla, že já jsem neměla taky vždycky super ozvy. Jenomže oni mě pak většinou ještě zkontrolovali ultrazvukem a tam šly vidět i průtoky pupečníkem apod. Tak by tam snad šla vidět i ta omotaná šňůra, ale kdoví… U mě to naštěstí byl jiný „problém“ - blbě se mi dýchalo na zádech (malá měla přes 4 kg), ale v sedě to bylo pak už v pohodě…

 
Frnda
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 31.07.16 08:23

@PiškotAdamek Ahoj jako první bych ti ráda vyjádřila upřímnou soustrast! :hug: Prošla jsem si podobným - abrupce placenty 37tt, akutní sekce chlapečka po 30 minutách oživili- vyhlídky na „život“ stejné, po 6 dnech na JIRpu zemřel. :andel: Je to 9 měsíců a ikdyž bych tomu dřív nevěřila bolí to méně, bolí, vždycky bude, ale jinak… když budeš chtít napiš mi zprávu - odkáže tě na uzavřenou skupinu tady na e-miminu, kde jsme si všechny prošly podobným osudem, holky jsou moc fajn a mně zezačátku psaní moc pomohlo. :hug: :hug:

Příspěvek upraven 31.07.16 v 08:26

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 31.07.16 08:42

Tečou mi slzy… Někdy je osud strasne nespravedlivy. Posílám ti silu a povzbuzení. Bud silna :hug: :srdce:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 31.07.16 09:06

Bohužel…i tohle se stává…že já takové deníčky čtu, brečím jak želva :,( upřímno soustrast!!!

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 31.07.16 09:33

Drzim palecky, at je brzy lepe.Jsou to nekdy smutne osudy tech drobecku :(

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 31.07.16 09:38

:,( :,( :,( Upřímnou soustrast… :hug:

Příspěvek upraven 31.07.16 v 09:38

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 31.07.16 09:47

Ahoj. Je hrozné, že se tohle stává a je mi to strašně moc líto. Vůbec se slovy nedá vyjádřit jak moc! :,(
Ráda bych tě alespoň takhle virtuálně obejmula a posílám hodně sil, abys to zvládla a brzy se mohla těšit na miminko :srdce:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 31.07.16 09:49

:( hodně sil a brzy plnou náruč :hug:

 
Cullenka19
Stálice 51 příspěvků 31.07.16 10:01

Upřímnou soustrast a je mi to moc líto :,(.

 
Lenka 80  31.07.16 10:35

Uprimnou soustrast.je mi to strasne lito :,(

 
Digiivca
Stálice 53 příspěvků 31.07.16 10:40

Je mi to strašně, ale upřímně strašně líto. :(. Vím, že na to ted nemyslíš, ale příště bude líp. Jinak tobě a tvému příteli přeji upřímnou soustrast a drž se.

 
eliska.mb
Kecalka 151 příspěvků 31.07.16 10:45

Zazivam ted neco podobneho, je strasne smutne, kolik takovych smutnych denicku je…tohle by se proste nemelo stavat :( :,( :,( :,(

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 31.07.16 11:04

Tečou mi slzy jako blázen :,( moc smutný deníček.

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 31.07.16 11:14

Nevím co říct za slova útěchy a tak moc bych chtěla…Strašně moc mě to mrzí, upřímnou soustrast!!! Držte se :,(

 
tadope
Nováček 10 příspěvků 31.07.16 11:17

Upřímnou soustrast. Vaše miminko se kouká z nebíčka a vi a cítí, že jste ho milovali celým srdcem. Je mi to líto… Plakejte jak dlouho chcete, mate na to právo. Jsem s Vámi…

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 31.07.16 11:40

:hug: :hug: :hug: upřímnou soustrast, tohle by se nemělo stávat :,( :,(

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 31.07.16 11:45

:hug: Je mi to moc lito, strasna predstava - dite 9 mesicu nosit v brisku a pak o nej takhle prijit, smutny ale pritom pekne napsany denicek co chytne za :srdce: Neco podobneho se stalo kolegyni, vnoucatko od syna se narodilo mrtve, asi pred 2 lety a uz maji pulrocni miminko… Me dostal i jen ten nadpis - mam doma totiz taky Adamka…jsou mu uz 3 a snazime se mu poridit sourozence, pricemz uz jeden uspesny pokus skoncil spontannim potratem ale teprve v 6.nebo 7. tydnu, coz je jeste uplne nic, tedy ve srovnani s timhle pribehem - jako zamrzelo to a bolelo dlouho samozrejme, taky jsem si rikala co jsem udelala spatne - zklamani to je vzdy, ale kdyz uz ma clovek jedno zdrave dite doma, je to neco jineho…o to jsem za nej vdecnejsi…preju hodne sily a stesti, at se brzy zadari a dopadne to dobre, cas a dalsi miminko vsechnu tu bolest urcite zmirni… ale nesnazila bych se nejak usilovne, nechala bych tomu volny prubeh a ono si vas to miminko najde…

 
oliii
Kelišová 6007 příspěvků 1 inzerát 31.07.16 12:32
:,( :,( :,(
 
Adinal
Kelišová 5013 příspěvků 31.07.16 12:33

Upřímnou soustrast :,(.

 
Tarani
Závislačka 2710 příspěvků 31.07.16 13:55

Je mi to moc líto :srdce:, ta bolest musí být hrozná :( Přeju ať už se vám v životě jen daří a Adámek brzy pošle sestřičku nebo bratříčka :hug: :hug: Držte se a mnoho sil :hug: :hug:

 
afghani  31.07.16 13:56

Přeji Ti hodně síly :srdce: :* Pamatuj, kdo ve vzpomínkách žije, nikdy neumírá

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 31.07.16 14:23

Upřímnou soustrast…je mi to moc líto :,( :,( :andel: :srdce:

 
elineckam
Kecalka 466 příspěvků 31 inzerátů 31.07.16 14:57

Je mi to moc lito, ach jo, to se nema dit, mate andelicka, je mu dobre, z nebicka se na vas usmiva a tesi se, az uvidi maminku stastnou.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 31.07.16 16:00

Boze muj, prijmi mou uprimnou soustrast. Tady jsou vsechna slova zbytecna…

 
modrasek13
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 31.07.16 16:33

Drzte se :,( :hug: :hug:

 
Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 31.07.16 17:03

@PiškotAdamek Uprimnou soustrast :( Mohu se zeptat kde jste rodila?

 
DuhovaaViila
Nováček 10 příspěvků 31.07.16 18:16

Tohle by se nemělo stávat :-( Upřímnou soustrast, držte se :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 31.07.16 19:32

Určitě příjde brzo den, kdy budeš chovat svoje dítě a budeš šťastná!!! :hug:

 
mopy
Kecalka 495 příspěvků 31.07.16 20:13

Je mi to uprimne moc luto. Vela sil a lasky celej rodine. Je to odporne klise, ale casom to bude lepsie. Nie hned, kto vie kedy, ale raz ano! Nikdy nezabudnes, ale bude RAZ lepsie naozaj. Ako povedala @Frnda, skus kontaktovat skupinu zien, ktorym sa stalo nieco podobne. Je to mozno slaba utecha a nie vzdy na to bude chut, ale pomoze to. Stalo sa mi pri porode nieco pobodne, zazrakom sme z toho vyviazli zivi, no nie uplne zdravi…potrebujes cas. Drzte sa a majte sa radi :)

 
šotka
Povídálka 13 příspěvků 31.07.16 20:31

Uprimnou soustrast :,(. Kdyz jsem cetla tvuj denicek, tak jsem brecela jak mala. Mela jsem hodne podobny porod. Doufam, ze bude brzy lip a Adamek na Vas bude dohlizet.

Příspěvek upraven 31.07.16 v 20:33

 
Nunak16
Kecalka 365 příspěvků 31.07.16 22:45

Upřímnou soustrast!!!přišla jsem o miminko ve 22.týdnu a když čtu tvůj deníček, tak si uvědomuji tu častou větu, že vždycky může být ještě hůř :,( moc mě to mrzí!!

 
areznik
Nováček 9 příspěvků 01.08.16 05:58

Je to strašné, takové věci by se neměly stávat

 
areznik
Nováček 9 příspěvků 01.08.16 06:00

Je to strašné, takové věci by se neměly stávat

 
Pracovitá
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 01.08.16 09:41

:,( melas to moc těžký. Mrzí mě, co se ti stalo. Asi ti to bude říkat hodně lidí, nevím jak to bereš, ale asi to melo tak být.
Já jsem přišla o miminko v dubnu, přesně měsíc před porodem.
Kdo nepřišel o miminko, tak to nepochopi.
Posilam moc sil

 
Sára 1
Kelišová 6818 příspěvků 01.08.16 13:30

Myslím, že všechny, které to četly, musely plakat s tebou. Přeju hodně sil. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 01.08.16 16:21

Placu, tohle neni fer :(

 
domajs
Povídálka 46 příspěvků 01.08.16 23:01

Nechali jste to na Adamkovi a on si vybral nebicko. Cloveku se honi myslenky, proc se v dnesni dobe dejou takove nestesti. Proc lekari nezasahnout hned, kdyz se jim neco nezda. :,( Hrozne nerada hodnotim praci zdravotniku, ale obcas mne to vyhoupne ze zidle a rikam si PROC..
Drzte se a preju Vam at je bolest den za dnem mensi. :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 02.08.16 12:43

Mrzí mě to. Upřímnou soustrast :-(

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Snažím se žít dál


Reklama