Našich prvních 10 měsíců

Rodičovství

Néé každé miminko je usměvavý andílek:)

Když tu čtu ty krásné „sluníčkové“ příběhy o superhodných miminkách, veselých a spinkajících, taky přispěju svou troškou do mlýna.

Vše začalo už v porodnici, po 6 hodinovém utrpení na křesle, neustálých narážek PA a nezájmu porodnického personálu se nám konečně narodil syn Jakub. Až na vodový hematom na hlavě byl naprosto v pořádku a nádherný. Už v porodnici ale prospinkal celé dny a celé noci probděl, měl otočený režim.

I po návratu z porodnice se to nelepšilo, do všeho se přidali prdíky a má neskutečná únava. Malý nechtěl vůbec spát a nejednou jsem spala s miminkem v ruce opřená hlavou o zeď, v křesle, na zemi u postýlky, nebo v sedě na záchodě :D :D

Přítel pomáhal, jak to jen šlo, ale skloubit to se 3 směnami v práci to šlo poměrně těžko. Po dlouhých 3 měsících se malému režim obrátil, leč nespinkal ani náhodou celou noc. Trápilo nás bříško a to fest. Vyzkoušela jsem všechno možné, z každé strany chodily útěchy, jak to brzy přejde a malý bude hajat a bříško nebude bolet a začne být usměvavé miminko.

Ale ouha :D Za necelých 5 měsících konečně přešlo bříško a malý dokonce spal celou noc s jedním probuzením. I já se začala cítit jako člověk a né jako zombie.

Je pravda, že mě v tu dobu pro změnu trápil vývoj, protože jsem nedokázala neporovnávat s ostatními miminky. Na půl roce se vše zase zlomilo. Malý nespal, budil se, plakal, řval :D…I celou noc jsem stála u postýlky a snažila se ho utišit, uspat, nakojit, pomazlit. Nezabíralo nic, až na to, vzít si ho do postele a spinkat společně.

Situace se nelepšila a nic nezabíralo, usínání byl 3 hodinový boj, spaní ještě horší, nepomohly babské rady, metody z knížek, ani doktoři. Říkala jsem si a vlastně říkám do teď, že to musím vydržet. Je nám necelých 10 měsíců, malý už není žádné miminko. Je to malý vztekloun a ječoun. Smích je u nás zázrak. Známe převážně řev, a vztek a pláč. I když jsem od porodu dělala, co jsem mohla a snažila se malému dát vše, věnovala se mu, režim stále stejný, bohužel má svou hlavu :D :D

I teď dokáže vstát i 15krát za noc, utiší ho jen mé prso, ač nepije jen dudlá - tudíž jsem živý dudlík, usínání je boj se řevem, protože stojí v postýlce a vzteká se. Zkoušela jsem odstavení od prsa, ale byl to fatální neúspěch a já nevydržela a vrátila se zpět k nočnímu kojení. Ač malý příjímá i UM, i na UM se mi vzbudí stokrát za noc. Takže kojení je pro mě pohodlnější… :)

Nevydrží sekundu sám, hrát si nechce, sotva zajdu za jeho zorné pole, řev :D Prodělali jsme už laringitidu, několik kašlů a rýmiček, pobyt na dětském JIP.

Je to lenoch lenivá, pod dozorem RHB, protože se mu jaksi nic nechce :D Naučil se plazit, lézt se mu nechce, sedět už vůbec ne, to úplně přeskočil a k nelibosti doktorů si začal stoupat, což je jeho největší priorita momentálně, která je samozřejmě doprovázená vztekem a řevem :D Jak jinak.

Stále mám ještě naději, že se tohle období celé přehoupne a začně to sluníčkové, jako v ostatních deníčcích:)

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 30.01.14 02:31

První co me napadlo při čtení byla otazka, proc nemůže syn spát s vámi, když o to evidentně tak stojí. Pak si te hlídá i vsude možné. Hrát si sám nechce… Nevím, nez muth probdele cele noci a stezovat si, radsi dam dítě do postele, vytahnu prsou a mam klid… S tim sezenim bych to taky nehrotila, můj syn si zacal stoupat v sedmi mesicich, sedl si v 11. A je úplně v pořádku.

 
hanak  30.01.14 03:58

Taky bych se přikláněl ke společnému spaní. Takhle je to peklo pro obě strany - pro zakladatelku i pro jejího synka.
Malej se mnou spí od narození a díky tomu je velmi spokojené a akční mimčo.
Apropo, tohle je velmi zajímavý článek právě o společném spaní:
 http://www.evalabusova.cz/…_posteli.php

Příspěvek upraven 30.01.14 v 04:00

 
joaska  30.01.14 06:51

Holka zlatá, jako bych to psala já před třemi roky. S tím rozdílem, že můj syn-taky Jakub- rval v porodnici ve dne, v noci. :roll: Ano, přešlo to. ve dvou letech. :mrgreen: Když jsem odjela do porodnice a byl s tatou pet dni sam, zacal spát celou noc. :mrgreen:
Jinak k tomu vývoji: bud v klidu. Stoupání nevadí, pokud si stoupne sám, náš Kuba stál od osmi měsíců, je tedy pravda, že hezky a dlouho lezl a sedl si sám až někdy po desátým.
Takže sluníčkový dny přijdou. Ted mám ještě taktéž desetiměsíčního syna a kolikrát myslíš, že jsme byli dnes vzhůru? :jazyk:

 
Gloaming
Závislačka 3984 příspěvků 30.01.14 07:12

Jak já ti rozumim.Naty probrečela od rána do rána celej první půl rok. Spala se mnou v posteli do 9 měsíců. A i tak byla co 2 hodiny vzhůru!!! Pak jsem se naštvala a za pomoci kamarádů šla Naty do svojí postýlky a za 2 dny i do svýho pokojíčku. Sice nejspíš kvůlu tomu přestala mít zájem o moje mlíko, ale v 10 měsících žádná tragédie. Začala spát celou noc. Ale vydrželo jí to jen 2 měsíce. Teď tam kolikrát jdu i 10× za noc - dudlík, napít, nohy ve špriclích.
Utěšovat tě, že to bude lepší nebudu. Protože Naty je 15 měsíců a jediný co je lepší je to, že si chvíli vydrží hrát sama a je celkově samostatnější - což je od tý doby co chodí - 10 měsíců. Ale vzteklá je jakmile jí něco nejde nebo není po jejím. Od 11 měsíců sebou flákne i o zem a kope noha a rukama. Ale nadruhou stranu nám to vynahrazuje. Po roce bude určitě o něco líp, ale úplně se to uklidní asi fakt o dost později. Ale my to zvládnem, jako tisíce jiných maminek neklidných dětí. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Držim palce ať je už jen líp a líp.

Příspěvek upraven 30.01.14 v 07:12

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 30.01.14 07:27

Uf..no ja jsem prave ta matka hodneho andilka.toto si uprimne neumim vubec predstavit..takze ti preji hooodne Energie, sily a humoru :kytka: :kytka:

 
dyňa
Kecalka 172 příspěvků 30.01.14 08:08

Taky bych se přidala k ostatním, vem si Kubíka do postele na celou noc. Co se týče vzteklosti, naše první princezna byla zlaté dítě, které se nevztekalo absolutně. Ale druhá ještěrka se vzteká od narození. Sice krásně v noci spinká, teď nám je rok a třičtvrtě a spává v kuse (se mnou v posteli) 10 hodin, ale třeba už v půl roce s sebou ve vzteku praštila o zem a bouchala hlavičkou do země nebo do zdi. Ještě nedávno dokonce při vztekání flusala na zem. Vychovávám holky tvrdě, takže se to konečně začíná obracet k lepšímu, za poslední týden je malá skvělá, usměvavá a konečně se přestává vztekat. U nás v rodině jsme měli vždycky děti klidné, kam jsme je postavili, tam stáli, takže takové vztekací dítě pro nás byl oříšek. Ale nesmí se polevit, co se dítě nenaučí do 3 let, to už se pak horkotěžko dá spravit, takže hlavně vydržet a nedovolit prckovi jeho rozmary. :lol:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.01.14 08:27

A určitě kojíš doteď, že?

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 08:55

Ahojky všem, děkuji za podporu.

Ke společnému spaní: Spíme na rozkládacím gauči o šířce 135cm s malým 3, a to je opravdu boj. Přítel to pak vzdává a chodí spát na zem vedle nás na matraci.

Ale poslední dobou ho bohužel neuklidní ani to. I vedle mě u prsa dokáže vstát milionkrát.
Navíc dnes v noci sem si všimla, že malý se vzteká docela dost, a prohýbá se v zádech.
Tak ho asi boleli zádička z tvrdého gauce, prenesla jsem ho do postýlky, a spinkal, bohužel zase asi 40 minut :D

Jinak, ano kojím v noci. Zkoušela jsem v noci nekojit, a dávat Um, ale nemělo to vůbec žádný účinek, stejně jako kaše, sytící mléka, homeopatika, apod. :mrgreen: :zed:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 30.01.14 09:54

To zám velice dobře, uplně jak bych četla svůj deníček, můj syn(teď už 6 let) byl to samé, do dvou let uplně hrůza běs, lenivý neskutečně, vztekloun, v noci ječel, nespal, přes den si dal tak 2× po půl hodině, říkala jsem si druhé dítě už nikdy víc, teď mám dcerku která má 4 měsíce a je to pravý opak, je zlatíčko neskutečně, hodná, hezký spinká, sama si hraje že mě skoro vůbec nevyžaduje.:-D Vydrž holka, vím jak ti je, jestli chceš jednu radu začni chodit s malým plavat do nějakého dětského plaveckého výcviku, my jsme chodili od 8 měsíců a malý byl pak tak utahaný že si pospal a jeho vývoj se rapidně zlepšil za ty dva měsíce co jsme tam chodili, začal lézt, sedět, a v 10 měsích chodit, takže doporučuju, a přeji pevné nervíky :mavam:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 30.01.14 09:59

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak se možná budu opakovat. Taky mám doma vzteklouna, který si sám nevydrží hrát. A to mu je už 19 měsíců. Někdy to už je na palici poslouchat jen řev, který nemá příčinu…Ale jsou i světlé dny, kdy se nestačím divit, jak je hodný a milý :lol:. Jinak s tím plazením…náš se začal nejdřív plazit, stoupat a až v roce začal líst a až ve 14,5 měs. chodit. Posazovat jsem ho začala sama v 10 měsících a kupodivu rovnováhu držel. Nešlo to jinak, protože jsem potřebovala, aby byl chvílilinku vklidu, než se např. oblíknu. Když jsem ho položila, okamžitě se někam odplazil. Takže s vývojem bych si hlavu nedělala, všechny děti opravdu stejné nejsou.
Jinak se spaním to máme naštěstí docela dobré, ale chápu, že ho do postele brát nechcete, on se pak člověk opravdu nevyspí-znám opět ze zkušenosti. Malý je schopný mi hodiny a hodiny hrabat ve vlasech a pak si mi lehnout přes hlavu :zed: :zed: :zed:. Vždy usne v postýlce, ale nejdýl v pět hodin ráno jde k nám do velké, nejde jinak, byl by akorát řev… Když je nemocný nebo zuby, tak jedině celou noc s námi a je to maso :zed: :zed: :zed:
Přeji hodně sil a musíme věřit, že to naše vzteklouny jednou přejde :kytka:

 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 30.01.14 11:56

Ahoj, po přečtení Tvého deníčku mám pocit, že malý vymrzuje a zkouší co vydržíš. Jinak si to u desetiměsíčního dítěte nedokážu vysvětlit, pokud je zdravé, nakrmené, přebalené…,což určitě je. Já bych to řešila tak, že bych oslovila někoho z rodiny nebo kamarádek a poprosila o hlídání, ale i v noci a to pro začátek. Psala jsi, že je na UM, tak by to neměl být problém. Uvidíš, jak bude spát jinde. Pokud to půjde nech ho tam i několik nocí za sebou. Vím o čem píšu. Nemohla jsem odstavit malého od kojení, protože to nešlo, tak jsem ho dala na víkend k mamce a bylo hotovo. Nejen, že nechtěl ode mě mlíčko, ale vstával 1/noc. Ona ta naše ZLATÍČKA to zkoušejí co to dá a vím, jak je to těžké je odmítnout, ale nesmíš se nechat. Držím pěsti, ať malý začne spát a vše se v lepší obrátí. ;)

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 30.01.14 12:17

Souhlasim s @Romka723 podle me je to zkouska co si muze dovolit. U nas tedy neexistuje jit k rodicum do postele kdyz spi. Vi ze ho tam maminka vezme az se probudi i tata. Uz od narozeni jse. Ho ucila ze ho uspavat nebudu. Polozila jsem ho do postylky a odesla. Jde jen o to co si prcka nau si od narozeni tak to pak budes mit porad.
Vytvorila jsem mu rezim v 7 spinkat a vstava o pul 8 rano s tim ze v 5 papa. Neexistuje se vztekat ci vymrcovat. Na me to totiz neplati a to on moc dobre vi. Drzim ti palce. Pokud je to boj a je mu uz 10m tak to ho jen tak neodnaucis. Tak pevne nervy.

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 30.01.14 12:54

Já tedy úplně nemou souhlasit s některými nározy typu " @ZeLu Vytvorila jsem mu rezim v 7 spinkat a vstava o pul 8 rano s tim ze v 5 papa. " bohužel ne každé dítě je režimové v tom smyslu, že by si ho nechalo vytvořit, nám třeba zabralo až to, že jsem nechala malého chodit spát, jak potřeboval, jo je to teď cca kolem 22,00 což je pro mě peklo, ale nakojím, pomazlím, chvíli si spolu „povídáme“ v posteli a pak spí, a ne uspávání na hodinu a půl když jsem zkoušela dávat ho spát mezi sedmou osmou
takže každé dítě je jiné a musí se zkoušet
navíc je tvoje dítko ve věku, kdy může probíhat první kolo separační úzkosti, takže to noční buzení může tím způsobené, je to děs, taky máme noci, kdy se vstává po hodině, ale to už jsem odmítla dělat dudlík, takže mu zkouším říct, že jsem u něj, že mlíčko měl před chvílí a že teď budeme ještě chvíli spinkat, a většinou to zabere, někdy spí i 4 hodiny v kuse, což nebývalo
a taky bacha - děti v noci zrcadlí co se děje ve dne, takže pokud byl přes den nějaký extra vzruch nebo stres, může ho to v noci budit, no prostě některé děti jsou vnímavější
jo našemu prdovi je 9 měsíců, taky v sedmi stál a seděl až o cca měsíc později, takže do té doby ze stoje padal pěkně na placáka, a to jsme si řevu užili požehnaně
tak držím palce ať přijdeš na něco, co zabere u vás :kytka:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 30.01.14 13:07

@hrnoulek nejak nechpapu co se ti nelibi na rezimu jit spat v 7 a vstavat o pul 8? :think: neberu to nijak zle. Jen se ptam. ;)

 
zuzlinka92
Povídálka 40 příspěvků 30.01.14 13:09

Ahoj, taky bych se ráda přidala. Se mnou spí Štěpánek také od začátku a je živej někdy až moc, furt skáče na nohách. A nejraději by utekl.Od 2 měsíce spal celou noc, až do 6 měsíce, protože mu teď narostyi 2 zuby dole v pusince a má asi i větší hlad.Ale i jinak spí od 9 hodin večer do 6 do rána. Ale nekojím od 2 měsíce :?

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 13:17

@ZeLu

Já jsem dělala ten samý rituál s koupáním, uspáváním, krmením už od narození, od příchodu z porodnice, ale přestaval mít účinek, pak jsem jen občas zkusila jinou metodu uspávání, nebo konejšení v noci, ale nemělo to význam. Kuba si to dělá po svém. Ač jsem se o režim snažila jak jsem chtěla. Takže né asi na všechny děti nějaký režim platí. Ted alespoň né na toho našeho. Když ho v noci nechám knourat, spustí se z toho panický řev, když nechám řvát, dokáže řvát tak dlouho dokud nezbudí celý panelák. :lol: Jen pochování, drncání, pohlazení, dudlík, nebo čajik neplatí. Uklidní se jen u prsa. Hlady vstává tak jednou za noc. A když jsem zkoušela jet bez kojení, vstaval stejně často, ikdyž dostal UM, a neuklidnilo ho pak už vůbec nic :mrgreen:

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 30.01.14 13:17

@ZeLu nene není to tak, že by se mi to nelíbilo, naopak to obdivuju a hodilo by se mi to, jen jsem se snažila vysvětlit, že ne každé dítě se k tomu nechá přesvědčit, u nás se prostě projevily tatínkovy geny a dítě před desátou spát nejde, kdybych se na hlavu postavila ;-)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 30.01.14 13:21

@Romka723
@ZeLu
Nemohu souhlasit. Ano, některé děti moho vymrzovat, stačí chvilková separace od mámy a je hotovo. Např. náš tedy není tento případ. Pokud k těmu chodil v noci táta, bylo všechno jen horší, spustil ještě větší řev. Takže jsem stejně musela přijít já, pohladit a on usnul. Vlastně to tak máme do dneška. V noci ani ráno tedy nepije mlíko, když je nemocný, pomůže v noci šťáva. Já přestala kojit ze dne na den v jeho 1 roce. Malý to zvládl na jedničku a po UM spal celou noc, narozdíl před tím. To samý s dudlíkem, sebrala jsem mu ho ze dne na den, když celou noc otravoval a já jen vstávala a dávala mu ho. Pár uspávání bylo s řevem a pak pohoda.

A to s tím režimem. Nevím, jak někdo dokáže dítěti nařídit, aby spalo do tolika a tolika hodin. To, že ho dám spát v tu samou hodinu, to je samozřejmě reálné, ale naučit ho, aby vstávalo tak, jak chci já, to snad máte zázračné dítě…Např. to naše snad vstává každý den jinak. Rozpyl je nyní 5:45 - 7:45. To, že některé dítě nepotřebuje uspávat (viz. naše) je dar, ale jsou děti, též znám od známých, které prostě sami neusnou a uspávají klidně 2 hodiny, a to vyzkoušeli všechny možný metody. A dětem už je ke 4 rokům.
Nelze paušalizovat, opravdu je každé dítě jiné. A to, že já mám něco nastavené od narození je krásné, ale všechny děti naše pravidla opravdu nepřijmou. Jsou to osobnosti a svádět na rodiče, že je to vlastně jejich chyba, že si je nenaučili už od narození to a to, je nefér.

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 30.01.14 13:23

@iwankaanjelik no právě, taky večer kašičkujeme, koupeme, mazlíme, zpíváme, ale když se spát nechce, tak nechce a hotovo, takže ho klidněn echám hrát třeba do půl jedenácté, pak znova nakojím a usne během 10 min
taky spával od cca 3-4 měsíců do asi 7,5m v kuse s jedním kojením, ale pak začly zuby a bylo po spaní, přijde mi, že na ně reaguje už když se nějak začnou hýbat v těch dásních aniž by to bylo zvenku nějak vidět a pak najednou koukám - hele boule, to by mohl být zub a za pár dní tam je, a to samotné proříznutí už celkem snáší, takže co my víme, jaký je to pocit, když rostou zuby :,(
jinak mě teď přijde, že lépe spí, když jdu spát s ním, prostě mě slyší vedle sebe dýchat a méně se budí :nevim:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 30.01.14 13:48

Mne se zda, ze ho neco trapi. Nevypada to na hlad. Ale urco bych hledala pricinu. Osobne si nemyslim, ze by na tebe zkousel co vydrzis, to podle meho umi az kolem roku a vy to jiz nejakou dobu mate. Navic, pokud je vyvojove pozadu, opravdu v tom muze byt i neco dalsiho. No a samozrejmw mu neprospiva unavena maminka. Zkus to nejak vymyslet a par dni na aspon par hodin mit hlidani.

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 30.01.14 14:35

@hrnoulek @iwankaanjelik @Adinka_2012 ja ani nejmensim jsem tim nechtela rict ze to maminka dela spatne. Jen jsem chtela rict ze ja syna davam spinkat v 7 a do kdy spinka to uz je na nem.
Iwanko moji mame se tez bracha casto budil. A jak ho dala do pokojicku spinkal jako dudek. Nemate moznost dat prcka spat samotneho asi ze? Treba by to pomohlo vam oboum :hug:

 
CokeLady  30.01.14 16:11

Na to bych neměla nervy, nechala bych ho vyřvat. Desetiměsíčnímu dítěti bych takhle neustupovala, nemá na to už nárok jíst tolikrát v noci, nosit se apod. Už mu bude skoro rok, jen zkouší co všechno si vyřve, já bych se nedala, asi už bych toho měla natolik plný zuby, že bych ho například večer normálně dala spát, jasně bude řvát a nechala bych ho řvát, klidně hodinu, dvě, občas tam zašla, utišila, urovnala a zase pryč. Neřídit se dle nějakých knížek ani chytrých babských rad ani supermatek, co kojí do tří let 5× za noc, prostě tím, jak to chceš ty. Chceš k němu vstávat 15× za noc? Nechceš - takže bych se podle toho zařídila. Zjistí, že si to nevyřve a bude líp.

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 16:27

@CokeLady

Zkoušela jsem nechat vyřvat, ale nemám dost psychyckých sil na nonstop řev třeba od 3 rána, do 6, nebo na hraní od 11 večera do 5 ráno… To fakt nee :zed:

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 16:28

@ZeLu
Malý má svůj pokoj, my spíme v obyvaku na pohovce.
Zkoušela jsem ho mít i v postýlce v obýváku jestli se tam sám nebojí, má i noční lampičku, ale četnost vstávání se nezměnila

 
CokeLady  30.01.14 16:31

@iwankaanjelik

a zkusilas to prostě večer aby usnul sám? sice usne třeba ař za 3 hodiny uplně uřvanej, ale pak bývá prý i to noční buzení hned kratší, protože dítě jakmile usne samo, naučí se usnout samo i v noci. Co jsem tak četla na diskusích ohledně vyřvání. Já to takový nikdy neměla. Já byla pevná už od narození, takže to v pozdějším věku ani nezkoušel.

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 16:48

@CokeLady

Ano, dělám to každý večer, už nekolik týdnů.
Vykoupeme, nakrmíme, uložím do postýlky, odcházím.
Malý si stoupně a řve, někdy půl hodinky, někdy hodinu, někdy dvě, než,,odpadne,,.
Chodím ho jednou za čas položit, uklidnit, přirkýt.

Dřív na něj platilo uspávání, ale teď už nikoliv.
Jakmile bych se ho snažila uspávat, neuspím ho ani za pár hodin, spíš ho to rozptyluje.

Jen sem doufala, že interval řvaní a vztekání v postýlce se bude zkracovat, ale omyl.
Každý den je to jiný, a nemá to vliv na noční buzení, když usne v 8 nebo o půl noci budí se stejně často.

Dopoledne i odpoledne spí po hodince, dnes třeba zázrakem vytuhnul na 2, ale jedině v kočárku.

Takže sním chodím 2krat denně ven.
Dopoledne nakoupit a domů, odpo na procházku, eventuelně nějakou návštěvu.

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 30.01.14 17:09

:) :) :) Vy to zvládnete, uvidíš…

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 17:12

@Safira77 :kytka: :kytka:

 
Simca007
Kecalka 325 příspěvků 8 inzerátů 30.01.14 17:37

Taky jsme měli - nespavce, ukňourance, vzteklouna a k tomu ještě nejedlíka, takže to byla parádička - byla jsem opravdu na nervy. Do toho RHB a sledování u neurologa, takže hlavu vzhůru. Teď máme pohodového klučíka a je to fajn! Zhruba v těch 10 měsících jsme ho nechali echt vyřvat…a krásně spinkal, celou noc, vydrželo nám to skoro rok a půl…a teď se to učíme znovu…nic netrvá věčně, i to horší období jednou přejde, tak vydržte! ;)

 
hanak  30.01.14 17:45

@iwankaanjelik
Mně přijde smutný, že je v té ložnici absolutně sám. Podle mě cítí úzkost, už proto, že dobře spí s tebou v posteli. Prostě potřebuje kontakt. A že chce v noci mlíčko? Má na to plný nárok, je ještě maličkatej. 10 měsíců..nikdo po tak malém dítěti nemůže chtít výkony jak po předškolákovi. Prosím, ženský, uvědomte si, že je to miminko. Kdy jinde ho chcete chovat, kojit, konejšit, uspávat atd. než právě teď? Vždyť ten čas tak rychle uteče, proč si ho zbytečně komplikujete a psychicky trápíte své dítě, které přitom tak milujete?

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 18:07

@hanak

Ale on dobře nespí ani semnou.
Budí se stejně, jen je u toho klidnější, a tolik nepláče, jen zafnuká.

Pokud spí semnou vypadá to tak, že mám dole triko, spím na boku, a malej je prakticky nonstop přicuclej k prsu, jsem živý dudlík.

Nééé že bych neměla ráda kojení, ale tohle už mi začíná vadit.
Nevyspím se, jsem rozlámaná, a je mi věčně zima, protože ten malý zlobřík nesnese přirkývku :lol:

 
koldy26  30.01.14 21:25

Tak tohle je mazec… možná by pomohlo, četla jsem na netu a vím od ségry, ta má taky hodně živý mimi, který vstávalo x za noc, docela hodně se vztekalo… a pomohl až sirup Sedalie. Dává se ráno a večer 5ml. Na obale je psáno, že by se nemělo dávat do roka a od toho roka až dle doporučení DR. Ale jsou to homeopatika. Nebála bych se je použít už teď… vyzkoušej 10dnů a uvidíš. Pokud to k ničemu nebude, tak vysadit a nedávat. Mělo by ho to zklidnit i přes den a vn noci by mohl lépe spát. Držím palce.

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 21:34

@koldy26

Díky za tip, ale i pokus s homeopatiky mám za sebou.
Konkrétně Sedálii jsem měla, a nepomohla. :zed:

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 30.01.14 21:37

@koldy26
Dokonce jsem měla dojem, že má opačný účinek.

Je při lehkých poruchách spánku, a mírné nervozitě.

Ale kupovala jsem jí bez doporučení homeopata, je možný, že informace který nese, nesedí na náš problém, a proto nefungovalo. :!

 
Dechtire
Povídálka 18 příspěvků 30.01.14 21:43

Vlastní dítě zatím nemám, ale ze zkušeností, které jsem nasbírala bych se také přiklonila k variantě dítě co nejvíc unavit, ideálně pozdě odpoledne - navečer.
Fyzickou únavu spolehlivě zajistí už doporučované plavání a určitě nebude od věci více zaměstnat i hlavičku. Moc držím palce, aby se hlavně to noční vstávání brzy upravilo.

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 30.01.14 21:45

Ahoj zakladatelko :-) vítej v klubu!

naše malá má 11 měsíců od narození nezabírá režim je to hyperaktivní dítě nespí skoro vůbec. Spí sama v postýlce vždy jí musím přenést z mé postele. Nekojim a mám stejný problém. Malá tedy chodí sedí vše nemocná nikdy nebyla je i samostatná sama si hraje ale jakmile chci jít spát konec řev i když jí mám u sebe v posteli. Chápu tě ale věřím že se vše srovná věkem. Režim jsme nastolily od narození a je nám prostě k ničemu! měj se moc hezky a neboj určitě se to bude lepši! :hug:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 30.01.14 22:16

Tak jsem to přelouskala a je to zvláštní situace. Máme 15m holčičku a tohle neznám, ale neodsuzuji nikoho, kdo má s dítětem takové problémy. Myslím, že jediné, co bych mohla poradit je klid. Dítě vycítí nervozitu na míle daleko. Ač to bude znít divně, povídej si s ním. V podstatě pořád. Co budete dělat, co bude následovat. A večery se spaním a stylem, dnes budeme zkoušet uspávání vybrečením naprosto odsuzuji. Má se vše dělat postupně. Jak by bylo vám, kdybyste byli na něco zvyklí a najednou se to rychle změnilo?
Takže bych ho dala do postýlky, zůstala s ním v pokoji a nanosila hračky do postýlky. Hrála si s sním, zpívala, klidně dělala různé hlouposti, ale nevytahovala. Nějak to nechápu s UM, dáváš nebo nedáváš vůbec?

Jsem zastánce toho, že takhle malé děti by se opravdu neměly nechat vyřvat. Jak by bylo vám, kdybyste 2 hodiny plakali a pak měli klidně spát? Trošku zvláštní představa.
Jak jsem psala klid je důležitý. Aničce při problémech pomohl bílý šum. Pouštím ho i někdy teď, když jí bolí zoubky, nebo je smutná. Je pak klidnější ;) Tak snad se to brzy zlepší :kytka:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 30.01.14 22:26

:hug: To mě mrzí a umím si to živě představit. Neměla jsem sice úplně stejnou situaci, do půl roka byly naše děti vždycky hodný. A pak se to stupňovalo. Kolem roku jsem vstávala i každou půlhodinu a kojení upřímně nesnášela. Všude jsem se dočítala, jak v tomto věku už vydrží spát celou noc a naše děti se budily čím dál víc. Prostě už jsme to nezvládali nikdo, tak bylo nejlepší řešení zcela přestat kojit. Samozřejmě první noci byly o nervy, ale pak asi po týdnu se vše zlomilo a děti začly spát celou noc v klidu. Mám tři děti a třikrát podobná zkušenost :lol:.

 
koldy26  31.01.14 09:45

Možná by stálo za to, zajít si popovídat s homeopatem… ne že bych chtěla propagovat homeopatii, ale ze svých zkušeností vím (bereme homeopatii na vše - na koliky, nespavost, po očkování, při teplotě…) A třeba by Vám něco poradil a i malýmu by bylo líp. Musí to být šíleně vyčerpávající :(, unavující :(

Držím palce :mavam:

 
hanak  31.01.14 12:49

@iwankaanjelik

Není tvůj malej narozený ve znamení Berana? A neměla jsi složitější porod? Protože tohle je hodně podobné mé nejstarší dceři…
Nicméně mě víc zaráží ta absence úsměvů a že tohle tu nikdo neřeší. Jak malej drží oční kontakt, navazuje jej? Napadají mě totiž I teorie o autismu po očkování atd. atd.. Nemusí to tak být, navíc pokud by byl tvůj malej Beránek, tak by to I mnohé vysvětlovalo (téměř vše, až na tu absenci úsměvu :think: ).
Rozhodně bych na tvém místě zkusila tu homeopatii - a pokud věříš na další alternativní medicinu, tak I tam - nám teď úplně neskutečně pomohla chiropraktička, která koooonečně odhalila příčiny dcery zhoršujícího se zdravotního stavu a po teplotním scenu zad a rtg páteře zcela přesně a bez našeho předchozího upozornění řekla, co kde je špatně (vše sedělo) a proč tomu tak je - tohle nám předtím nikdo nebyl schopen říct a že se na ní vystřídalo doktorů a každý by do ní rval atb. horem dolem, operoval atd…)… Takže určitě bych volila I poradu s alternativním lékařem, ne všichni jsou šarlatáni ;)

Příspěvek upraven 31.01.14 v 12:52

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 31.01.14 12:53

@hanak

Ano, je Beran. Narozený 6.dubna.
Já jsem Rak, a tatínek Kozoroh.
Moc k sobě nepasujeme těmi znameními :lol:

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 31.01.14 12:54

@hanak

Jinak malý se směje, jen jsem tím měla namysli, že není klasické usměvavé miminko, ale že by se nikdy nezasmál, tak to zase nee.

Porod složitější byl, ale né nějaký extrém.

 
hanak  31.01.14 13:00

@iwankaanjelik
Ber to tak, že Beran je od přírody velmi silné znamení - a v budoucnu se často prosazuje na vedoucích pozicích. Často jsou nespavci, mají pocit, že jim nic nesmí uniknout. Často jsou velmi chytří (extrémně inteligentní)a neskutečně ambiciozní. S tím spaním - dceři bude za měsíc 18 let… a se spaním má problem dosud. Není to jejich vina, Berana prostě nenaučíš spat od večera do rána, to není v jejich přirozenosti. Oni doslova hltají všechny podněty kolem nich, vsakují to do sebe jako houba vodu a jejich mozek s tím pracuje. Na jednu stranu můžeš být štastná, že máš extrémně inteligentní dítě, na druhou stranu obrn se trpělivostí, protože tvoje dítě bude neustále vyžadovat nové a nové podněty.. a spaní se zlepší jen do určité míry a až někdy kolem roka a půl. Do té doby si ho klidně nastěhuj do postele, chceš-li se aspon částečně vyspat.. a měj s ním trpělivost.. nedělá to schválně, přírodě se nedá poručit. A když k tomu přičteš právě rostoucí zuby a bolesti s prořezáváním stoliček (a že to sakra bolí), pak malému nemůžeš jeho chování vyčítat. Není to vzdor, není to vnucování se…je to prostě jen něco, co není v jeho ani tvých silách ovlivnit.

Příspěvek upraven 31.01.14 v 13:02

 
Lo
Kelišová 6053 příspěvků 31.01.14 13:29

Stím silným znamením - já jsem beran a našim jsem každou noc, až skoro do dvou let byla vzhůru od 2-6 ráno!!! :zed: Mamka říkala že když po 2. roce už jsem se nebudila ve 2 ráno, tak jsem vstávala ve 4 s tím, že si chci jít hrát.. :roll: Když jsem se ve 2 vzbudila, naházeli mi do postýlky hračky a čus…Prý jsem neřvala, ale žvatlala si a chtěla si hrát..Takže v noci musela být akce. Jinak prý přes den o mě nevěděla, nespala jsem moc teda prý ani přes den, ale neskutečně si vyhrála sama, máma říkala, že si ani nepamatuje, že by u mě nějak extra seděla na zemi. Ale v noci jsem byla čilá, každou noc!! A někdy i vyžadovala pozornost ostatních..no muselo to být náročné..ale zase! V roce jsem chodila jako profík, byla přes den bez plen, uměla už říkat dost slov - byla jsem akční a vše se rychle naučila. Beran no :mrgreen:

Já sama mám syna Rybu a to je naprostá pohoda..je zlatej, ale jak to s ním mám, to psát nebudu, aby to někdo nebral jako provokaci.

Ale do budoucna se třeba o něj bojím, aby nebyl přecitlivělej, já jako beran mám ostré lokty, u nás se nikdy neřešilo, že bych měla nějaký problém se zapadnutím do kolektivu nebo tak.
Mamka říkala, že když jsem šla mezi děti do jesliček, po zacvaknutí dveří jsem na mámu zapomněla a nikdy po ní nebrečela. Ale zase se mamka hodně dlouho dobře nevyspala..vše má své pro a proti. Já teda věřím tomu, že znamení ovlivnuje povahu dítěte..Není to náhoda.

 
hanak  31.01.14 13:57

Holky, s těmi znameními - kupne ti knihu Sluneční znamení (Linda Goodmanová).
Mám děti 4 a je tam tak úžasný popis, že to na ně sedí naprosto dokonale..
A konkrétně u Berana to začíná slovy: právě se vám narodil Beránek. Nevím, jestli vám mám gratulovat nebo vás litovat :mrgreen:

Tady taky hezký popis:
http://www.nasedetatko.com/index.php?…

Příspěvek upraven 31.01.14 v 14:07

 
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 31.01.14 16:47

@hanak

Děkuju za odkaz, jako bych četla o našem Kubovi. :zed:
Mám se na co těšit. I přítel řikal, že to snad psali o něm, některé věci fakt 100% sedí :D :kytka:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 01.02.14 12:47

Já to čtu a mám husí kůži. Taky mám Kubíčka, ale je to už od porodnice zlatý dítě :srdce: V porodnici ho museli sestřičky i já budit otíráním studeným mokrým kapesníčkem, spal ve dne v noci.Od zhruba 5 týdnů máme režim a malýmu budou za týden 4 měs. a spí od 18:30 do zhruba 4 hod.plus mínus, nakojím a spí do půl 8 :palec:
Tohle co popisuješ si nedovedu a ani nechci představit a upřímnětě lituju :hug: Snad bude líp :kytka:

 
MJJ
Nováček 1 příspěvek 30.04.14 10:56
:kytka:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama