Nechutenství

Těhotenství
  • emimino
  • 18.03.02

Jsem ve 2. měsíci těhotenství a hned od začátku mě trápí nevolnost. Sice nezvracím, nezvedá se mi žaludek, ale mám neustále nepříjemný pocit v ústech a vůbec nemám na nic chuť. Navíc většina věcí, které jím ráda, mi vadí, takže jsem je prozatím musela úplně vynechat (jogurty, ovoce, ovocné čaje, bylinkové čaje prostě všechno kyselé) a tak vůbec nevím, co jíst a pít, abych k tomu neměla odpor a aby zmizela ta hrozná pachuť v ústech.

Vím, že to zdaleka není to nejhorší co mě mohlo potkat, protože zatím relativně normálně funguju, přesto by mě zajímalo, jestli někdo neví nějakou fintu, jak se s tím vypořádat.

Díky za radu a držte mi palce ať to všechno dobře dopadne.
 Jiiřna

*Ahoj Jiřino,
podivná chuť v ústech zmizí do konce prvního trimestru, stejně tak nechutenství. Pokud to jde pokus se jíst pravidelně v malých dávkách - klidně i uzobkávat po celý den. Jez to co Ti chutná a co nevyvolává divné pocity okolo žaludku. Já sama jsem mívala stejné problémy, díky tomu jsem zpočátku i zhubla a vše během několika týdnů odeznělo.
Držím palce Šárka *

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.02 21:33

Docetla jsem se, ze pomaha aromaterapie: pri nevolnosti cuchat k olejickum typu: grapefruit, pomeranc, bergamot, mata . Nebo je pouzivat v aromalampe.
Osvedcilo se mi nosit olejicek s sebou a v pripade potreby pricichnout. Dela to zazraky.

Daniela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.02 12:13

Ahoj Jiřino,
jsem na tom dost podobně jako ty. Hledala jsem odpověď jak z toho ven, protože se nechci smířit s odpovědí - já jsem na tom byla podobně. Jedná se o pomoc díky vonným olejíčkům - aromaterapie. Na naše problémy je vhodné používat do aromalampy nebo přímo jenom čichnout k lahvičce s olejíčkem typu: pomeranč, grapefruit, bergamot, máta. Záleží na každém osobně. Praktikuji to a ty stavy nevolnosti se dají překonat. Ve chvíli, kdy ucítím něco z čeho se midělá špatně otevřu olejíček, přičichnu a je to v pohodě. Zkus to. Výživa je v prvních měsících velice důležitá pro miminko. Pokud se nebráníš alternstivní medicíně, právě vyšla kniha … Přirozený porod od německé porodní asistentky. Přesný název nevím, ale je bez obrázků a je plná rad jak prožít těhotenství a porod příjemně.
Dej mi vědět jestli ti to pomohlo.
Daniela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.02 10:45

Ahoj Danielo,
děkuji za rady, nicméně můj problém byl trošku jiný (můžu napsat byl, protože před pár dny - po dokončení 12. týdnu - to opravdu přestalo jak Šárka slibovala). Nevadil mi žádný pach, ale hrozná pachuť v puse, přes kterou se prostě nedalo do žaludku nic propašovat (teda já jsem i tak propašovala, a potom se ten hnus ještě znásobil). Ale ani jednou jsem nezvracela.
Dnes už jím zase normálně a snažím se dohonit to, co jsem musela zanedbávat (jogurty, pití, ovoce).
Mimochodem tu knihu o které píšeš mi kámoška půjčila, poctivě jsem to přečetla, i když má okolo 500 stran, ale moc konkrétních rad jsem si z toho neodnesla.
Ahoj Jiřina

Vložit nový komentář