Něco o mně

O životě

Už několik měsíců si čtu příběhy ostatních maminek, a tak sem se rozhodla přidat sem svůj deníček.

Ahoj, předem se omlouvám za chyby, ale snad se to dá přežít.

Jmenuji se Blanka, je mi skoro 20 let. Něco o mojí rodině: moje mamka je invalidní a otec v důchodu a strašný nervák. Když mi bylo čerstvých 14, mé mamce našli nádor na mozku, který jí vyvolával eptileptické zachvaty. Do nemocnice nastoupila před mými narozeninami, a tak jsme to oslavili v nemocnici. To jsem bohužel ještě nevěděla, co jí je, řekla mi to na procházce, jen vím, že jsem brečela.

Mamka mi vysvětlila co a jak se může stát při operaci, ale nikdo nečekal, co se stane. Moji mamku operovali až po dvou měsících v Brně, byla jsem tam jen jednou, sama jsem se bála a otec mě nechtěl brávat. Pamatuji si jen poslední hovor, už mi nevolej, vypínam si mobil před operací.

Nikdo mi nechtěl nic říct, co se stalo, jak dopadla operace, po nocích jsem brečela, až pak, když jí konečně převezli sem do Uherského Hradiště, mě má starší sestra i s neteří vzali za mamkou. Až o měsíc po operaci jsem se dozvěděla, že už nikdy nebude jako dřív, byla jak malé děcko pár dní po porodu. Dostala při převozu mrtvičku a ochrnula na půl těla. Když jsem tak stála vedle ní, chtělo se mi brečet, ale nebrečela jsem, řekla jsem si, že musím být silná i přes otcův teror, kvůli mamce.

A tak nastala moje etapa nového života, po škole jsme jela na kole hned za mamkou, starala jsem se o ni, byla jsem tam několik hodin denně, někdy jsme plakali obě. Teď už je to skoro 6 let, co je ochrnutá na půl těla, nikdy nebude myslet jako my ostatní, ani chodit ani mluvit. Jsem na ni hrdá, že se naučila psát levou rukou, učíme se spolu číst a jezdíme na výlety, vzala jsem domácnost do svých rukou. Má sestra mi ani jeden den nepomohla, nikam mamku nebere a místo pomoci se starám i o její dítě, která má 13 let a o jejího psa (rottweillera).

Můj přítel se se mnou chce odstěhovat, ale já nějak nemůžu kvůli mamce, bojím se o ni, že to otec sám nezvládne, ale už strašně dlouho chci mít svou rodinu. Já vím, je mi 19, mám hotovou střední školu, přítel má docela dobrou práci, já zatím ne, to je taky důvod proč ještě nechci vysadit prášky, mám už nakoupené oblečky pro mimčo, vaničku všechno, i dudlíky a snad všechno o dětech přečteno.

Já vím, dlouhý deníček, nevím jak se vám to bude číst, doufám že mě pochopíte. Zatím ahoj.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 25.11.10 08:26

Je mi to líto. Ale jsi silná holka. Musí být hrozné mít takovéhle dilema. Na jednom místě nemocná maminka, která potřebuje pomoct, a na druhém místě tvoje osamostatnění. Věřím, že to vyřešíš ke spokojenosti všech.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 25.11.10 08:29

Jsi hrozně silná holčina, pokud bys mohla a přítel by s tím souhlasil, možná by ses mohla odstěhovat a vzít maminku sebou… péčí o ní jí dopřáváš možnost, prožít život v „jejím“ světě kvalitně a se vším všudy. Navíc, zřejmě místo práce pečuješ o maminku, která má títmo nárok na sociální dávky a tobě se to započítává, jako bys pracovala.

S miminkem ještě počkej… ale podle toho,jak píšeš, i kdyby přišlo, je cítit, že bys to zvládala a mamince-babičce tak dopřála poznání nového.

Budu Ti držet palečky, ať už se rozhodneš jakkoli!!!

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 25.11.10 10:18

Agentko, jsi úžasná, prostě úžasná :pankac: :pankac: .
Jiná holka ve tvém věku lítá za klukama, po zábavách, a na tobě leží celá domácnost a péče o maminku.
Tvůj přítel na tebe může být právem hrdý. :kytka:

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 25.11.10 10:34

Obdivuji Tě, že se takhle dokážeš starat o nemocnou maminku. :hug: Opravdu né každý by to dokázal. :hug: Přeji hodně síly a ať máš jednou takovou dceru, jako jsi Ty sama. :mavam:

 
Agentka.007
Kecalka 326 příspěvků 25.11.10 12:18

já vím mám složitý život, má sestra mě obviňuje že se málo starám a otec by mě chtěl pořád doma, i když jsem na poprvé neudělala ustní zkoušky ještě ktomu na sve narozeniny, mamka v te době byla v lázních mě otec bez milosrdně vyhodil z domu nechci aby ste mě litovali o to mi opravdu nejde jen chci aby ste pochopily, můj přítel mě drží nad vodou ikdyž ho otec odsuzuje nesnášího, má sestra mě využívá má své dítě o které se starám já, otec pobírá veškeré peníze i za mamku. Jinak vám děkuji za komentáře

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 25.11.10 12:25

Jsi opravdu statečná! :kytka:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 25.11.10 15:46

Gratuluji, dokázala si, že dospělost a zodpovědnost není závislá na věku. Jsi hodně silná…sama vím, co je to starat se o nemohucího…držím ti palečky ať se rozhodneš správně a všechno ti vyjde. :mavam:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 25.11.10 15:51

Je mi lito, ze sis tohle musela prozit a stale prozivas. Rychle jsi dospela. O vase mimco bude urcite dobre postarano, lehce si poradis. Udelej co myslis ze by bylo nejlepsi, ale pamatuj, ze neni jednoduche se starat o maminku a jeste miminko. Co se prestehovat a vzit si k vam i mamcu? Preji at se spravne rozhodnes a pamatuj i na osobni zivot. Hodne stesti, jsi uzasna osubka :palec:

 
Agentka.007
Kecalka 326 příspěvků 25.11.10 15:57

Děkuji

 
Agentka.007
Kecalka 326 příspěvků 25.11.10 16:00

Děkuji strašně se mi ulevilo když sem se vypsala, očekávala jsem jine komentáře s víčitkama atd. ale teď vím že ste prostě užasné a zato vam Děkuju

 
eliss
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 25.11.10 17:40

Holka zlatá, jaké výčitky? Jsi moc šikovná a statečná. Jednou budeš i úžasná mamina. :-D

 
dzarunka
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 3 inzeráty 03.12.10 21:24

:mavam: obdivuhodný přístup,jsi úžasná :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama