Nesmrtelnost chrousta

O životě

Možná jsem sama, možná je nás víc. Dost často, možná z nedostatku jiných podnětů, přemýšlím nad nesmrtelností chrousta. Ne, že by mi ten brouk nějak přirostl k srdci, ale myslím to tak, že přemýšlím o kravinách. Přikládám to svému znamení. Jsem narozená ve znamení Váhy, takže nad vším přemýšlím a probírám, ale ascendent mám v Kozorohu, takže někdy dám nejdřív pěstí a pak teprve dumám, jestli jsem udělala správně. Toť veškeré mé znalosti ohledně znamení. A teď k tomu, nad čím přemýšlím hodně často a pořád to nechápu.

Elektřina. Kde se bere a co to vlastně je? Ze základky mi sviští hlavou poučka: „když třeme liščí ohon ebonitovou tyčí, vzniká elektřina“. Jak k tomu ti lidi došli? Pochybuju, že se někde v chatrči při svitu louče nacházeli pospolu liščí ocas a ebonitová tyč. Víc bych to viděla na nějaký klacík z posekané jabloně. A liščí ocas? No, možná tak u nějakého kožešníka. A i kdyby dejme tomu to tak bylo, tak jak je napadlo spojit takovéto absolutně odlišné věci?

To jako, že někdo přemýšlel, chodil po hliněné podlaze, tu popadl tyč, opodál zase liščí ocas, a jak tak chodil, tak s tím šmrdlal nevědomky o sebe a najednou prásk?! A po počátečním šoku a třech Otčenáších… to učinil ještě jednou, tentokrát vědomky? Dobře, i kdyby tomu tak bylo, tak jak je napadlo ty hvězdičky narvat do drátů? Jak mohli vědět, že to je nějaká energie? Tehdy, když se vše nenormální přisuzovalo nadpřirozenu.

Dnes už jsme chytřejší, takže víme, že tam pracují elektrony, které se volně pohybují v obalu atomu. A když jich je dostatečné množství, tak je hafo elektřiny. Jenomže, co to vlastně je? Na co si nemůžu sáhnout, tomu moc nerozumím. A laskavě si teď odpusťte ty poznámky, že mám narvat ruku do zásuvky, a pochopím.

Proč, když vypnu přívod vody, tak musím odpustit ještě zbytek, co je v trubkách, ale u elektřiny to tak nefunguje? Kam se ztratí? A jak to, že se dá narvat do tužkové baterie? Jak jde něco, co není vidět, narvat někam a to ještě v určitém množství? No, prostě jsou věci, které asi nikdy nepochopím. Vlastně, když se nad tím zamyslím, tak spousta objevů vznikla omylem.

Jak mohl Fleming tušit, že když nezavře skleničku s infekcí, tak tu infekci napadne houba, a bum – na světě je penicilin. Chudák Kolumbus ani netušil, že objevil Ameriku, hledal indy a najedou hup – indiáni. Myslím si, že není nadaných lidí, jen hodně všímavých. Kdyby ten, co dostal šupku od ocasu, to nechal být, tak jsme dodnes na loučích. Jenomže do toho šťoural, a šťoural a budiž světlo.

Další věc, jak zjistili, že někde hluboko v zemi je nějaká tekutina, která hoří? Nikdo mi nevysvětlí, že se prostě jen tak z dlouhé chvíle vrtali v zemi, a když už byli patřičně hluboko, že museli zákonitě vědět, že tam voda není, tak i přesto vrtali dál a najednou – černé zlato? Co je k tomu vedlo? Dočetla jsem se, že průměrná hloubka, kde se ropa nachází, je 2-3 km. Jak to udělali, bez pomoci moderních strojů? To je tam spouštěli na provaze a vytahovali pomocí oslů? Fakt nevím.

Telefon – pro mne další nepochopitelná věc. Jak je možné, že držím u ucha krabičku a povídám si s někým, kdo je 300 km daleko? A slyším ho, jako kdyby byl vedle mne? Masochisticky si představuji, že kolem mne ve vzduchu létá spousta rozhovorů a nějaká chytrá myšlenka, jako by náhodou, změní směr a doputuje do mé hlavy. Jak je toto možné, bez drátů? Co jsou to frekvence? Nějaký číslo před názvem rádia. To je mi dobrý jen k tomu, abych věděla jakým svěrem mám točit čudlík na přijímači. Je to pro mne záhada.

O internetu se raději ani zmiňovat nebudu. Co to je server? Kde bydlí? To visí někde ve vzduchu? A kde jsou proboha uložený všechny ty informace, co jsou na intenetu? To jako v jednotlivých počítačích? Nebo kde? Jak může být něco volně v prostoru, přitom to není vidět? Nelze si na to sáhnout. Televize. Jak v těch plackách může být tolik lidí? Jak je možné, že se vzduchem dá přenést tolik filmů, přenosů a jiných žroutů času?

Příroda funguje dle svých logických pravidel, tam není možnost volby. Ale tyhle lidské vynálezy – z toho zůstává rozum stát.

Je toho mnoho, čemu nerozumím a nad čím žasnu. A pevně doufám, že nejsem sama.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
QQQQ  02.03.11 09:22

Nejsi sama Lemaz… Jako bych to psala já :lol: Jsou věci, které jsou pro nás obyčejné smrtelníky nepochopitelné. Brácha mi vysvětloval ty informace na internetu(brzy z něho bude Ajťák :roll: ), kde jsou…a vím jen že JSOU :mrgreen: (někde) :mrgreen: Nebo elektřina…dcera nedávno měla období elektřiny…vysvětluj něco v dětské řeči, čemu ani ty nerozumíš…no katastrofa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Píšeš pěkně. Těším se na další článek :kytka:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22051 příspěvků 2 inzeráty 02.03.11 10:16

Lemaz občas to mám úplně stejně. Přemýšlím nad takovýhlema věcma. Jednou jsem třeba přemýšlela nad tím, proč se na červenou stojí a na zelenou jezdí a podobný nesmysle

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.03.11 11:25

Taky občas takle přemýšlím.Vypo­zorovala sem jen že nepotřebuju ani ty ani lišku,stačí kočka a má ruka a dál už to raději nekoumu :lol: Strčit prsty do elektřiny aniž bych jí před tím vypla sem nechtěně vyzkoušela.Prásklo to se mnou tak o zem že pokud se mi v tu chvilce nerozsvítilo,tak už nemám šanci.. :lol:

Myslím si že tahle diskuze by udělala radost Jurovi :lol:

 
Issobel
Extra třída :D 11030 příspěvků 02.03.11 11:41

jj Lemaz, taky přemýšlím nad podobnými věcmi a kolikrát ve své hlavě zamířím ještě dál. Třeba jak vznikla řeč. Pár zvuků a posunků se najednou posunulo dál a lidé začali mluvit, ale proč třeba vymysleli, že se té kládě tyčící se ze země, se zelenými lístky bude říkat zrovna strom a tomu zvířeti co dává mléko zrovna kráva … a jak přišli na to, že se to co říkají dá i napsat a podle čeho určili tvar písmenek … je toho ještě mnohem víc co mi vrtá hlavou a na co nikdy nepřídu :mrgreen:

Tvé deníčky čtu ráda, píšeš moc hezky. Těším se na další :palec: :kytka:

 
Mišmišš  02.03.11 12:14

Dobrýý přesně takhle taky uvažuji. Já nechápu ani ledničku :0)) a vždyckymsi řikám,že když bych se nějakým nedopatřením přesunula v čase o třeba 500let zpět tak bych jim byla totálně k prdu. Mohla bych jim jako vyprávět jak zmáčknu čudlik a svítim nebo jak otočím kolečkem a je teplo.nebo že je auto a to čupr jede a má něco jako motor. To je taková špinavá plechová věc kam se nějak dostane benzin a už nořmálně jedete. Ale návod bych jim fakt nedala.

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 02.03.11 12:18

Lemaz ahoj :mavam: . Takové myšlenkové pochody jsou občas dobrá věc. Odvádí to pozornost od problémů, které nás trápí. Taky by mě třeba zajímalo, proč jsou barvy pojmenované tak, jak je známe všichni? Proč se třeba zelená nenazývá červenou a ták. A víš, co mi na to vždycky řekne chlap? Že mám málo práce, když mám čas přemýšlet na takovýma h...... :lol: .

 
Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 02.03.11 13:18

I ja takhle premyslim a to nejsem ani vaha :mrgreen: Co je pro me naprosto ale naprosto nepochypitelne je nekonecny vesmir. Jak nekonecny? A kde teda konci? Nikde? A co je na konci? Nema konec? Aha :think: Tak to mi hlava fakt nebere :nevim: A staticka elektrina? Tu resim kazdy den v praci. Procetla jsem na netu kde co a vim, ze za to muze mistnost plna pocitacu a suchy vzduch, ale doprcic jak to, ze jen dva lidi ze tri s tim maji problem? Jak to, ze ta treti ne? Proc ja musim dostat tafku sotva se dotknu kliky a ona ne?
Kazdopadne na tom jsme stejne dobre.. Deti toho musi pochopit daleko daleko vic. jen nevim, jak to vsechno budu vysvetlovat :-D

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 02.03.11 13:32

Jsem na tom úplně stejně..Ale nevadí mi to.
To jen Chuck Noris napočítal do nekonečna..Dvakrát :mrgreen:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 02.03.11 13:55

No a mám celý den nad čím přemýšlet :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 02.03.11 14:06

:lol: :lol: Lemaz, fakt jsem se nasmála a řeknu ti jediný, fakt nejsi sama, já tohle taky nepochopím, no jo, zřejmě ti lidi co to vymýšleli neměli v palicích nasr… (paradon). Kdyby mi někdo zadal takový úkol, tak bych horko těžko hledala řešení jak na to. No, některý věci jsou opravdu dost záhadný :think: :mrgreen:

 
andela  02.03.11 14:18

Jo a taky jak se může hudba a jiné materiály napsat na DVD.CD, kazety (audio video) gramof. desky?? dyť na tom není nic vidět tak jakto že to hraje?
Přenos TV rádia, telefonů,sms zpráv mě fascinuje taky … jak to funguje že já to napíšu a ono to najde toho druhého 600km odemne jen o pár vteřin později …

Kdysi když jsem bylamalá, takjsem u filmu přemýšlela jakto že otvírají ti herci hubu jinak než mluví … až později jsem pochopila že je to dabováním :D. Ale vtrao mi to hlavou dlouho :D.

 
mischni
Kelišová 5100 příspěvků 02.03.11 22:29

Když mi bylo cca 8, tak mi kamarádka vyprávěla, že existuje kazeta, na kterou se dá nahrát nejen hudba, ale i obraz a člověk si tak může ve speciálním „magneťáku“ přehrát film!( jsem ročník 70…) Nevěřila jsem. :lol:
No a dnes jsou VHS kazety už skoro starožitnost.
Tyhle věci nikdy nepochopím, ani se o to valně nesnažím (tuhle se mi manžel snažil vysvětlit ty frekvence - no, moc jsme se nasmáli…), ale mám ráda všechny ty elektronický hračky typu flashka, mobil, mp3, mikrovlnka atd.
A tvrdím, že to sem zavlekli mimozemšťani. :lol:

Lemaz - super deníček. :wink:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 03.03.11 13:15

Tak nad třením liščí tyče ebonitovým ohonem jsem už nepřemýšlel hodně dlouho… To máme v práci jinší stroječky na „pečení oceli“…
Ale svého času mně vrtala hlavou jiná věc. Kdysi se jistý Tomáš Baťa senior doslechl o setkávání prezidenta Masaryka s „pátečníky“ (bratři Čapkové a další) a při jisté příležitosti si s panem prezidentem trošku zafilozofovali. Údajně došli k tomu, že předválečné Československo by bylo schopné uživit až 80 miliónů lidí - kdyby to vzal do ruky ten správný hospodář.
Tak proč současné Česko neuživí pořádně těch deset a půl? Zřejmě ten správný hospodář tady chybí… :think:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 03.03.11 16:44

Protože to, co bylo naše, je dávno prodané, co se dalo rozkrát je rozkradené. Kde jsou naše fabriky? V pr… tádydádydá

Ještě něco tě trápí?

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 04.03.11 15:06

Teda nechci být hnidopich, ale stačilo by se vrátit zpátky na základku :wink: mám takové útržkovité záblesky v paměti, že jsme se o tom všem už jednou učili :mrgreen: Já se docela těším, až budou chodit do školy děti, lecos si s nimi zopáknu a pak budu machrovat :jazyk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama