Neumím se podepsat

O životě

Tedy samozřejmě umím, ale dva podpisy jako přes kopírak ode mě tedy neuvidíte. Banka, u které máme s manželem společný účet, se nachází sto metrů od našeho domu a vzhledem k manželově vytíženosti a naší frekvenci ztrácení kreditek (debitek) jsem tam pečená vařená.

V UK, kde žijeme, se k identifikaci člověka nepoužívají doklady, tudíž stačí podpis. Ehmmm, jak komu. Naše bankovní pobočka je taková malá, řekněme rodinná. Po několika scénkách, kdy se se dvěma řvoucími dětmi snažím vyčarovat svůj podpis ke své identifikaci a následně běžím domů pro pas, si mě pamatuje snad už každý zaměstnanec.

Tentokrát jdu do banky dobře naladěná. Starší dítko ve školce, mladší doma s babičkou, pas připraven v kapse. Mám několik jednoduchých požadavků, konečně se těším, že se na všechny v klidu usměji a drobnou překážkou v komunikaci mi bude snad jen moje angličtina, nikoliv řev mých dětí a můj řev na ně. Konečně si budu připadat jako človek.

Takže usměji se na úředníka, který mě dostal na starost, hrou na podpisy se nezdržujeme, rovnou lovím pas, za což mě pán chválí a také se na mě usmíva. Už jsme spolu v minulosti měli tu čest. Pro kontrolu chce ode mě odříkat ještě adresu. Říkám naši novou adresu (jsme nedávno přestěhovaní, manžel to měnil, ale netušila jsem, že to musí změnit každý spoluvlastník účtu osobně) a začínám tím, že říkám úplně jinou adresu, než má pán v počítači. No nic, stane se.

Můj první požadavek je žádost o zaslání takového malého zařízení k lepšímu zabezpečení mého účtu. Funguje jednoduše, na display mu po několika minutách přeskakují čísla. Používá se k internetovému baknovnictví. Pokud chci online manipulovat se svými penězi, musím kromě hesla opsat i číslo z displaye, šikovná věc. Pán chvíli kouká do počítace a říká, že tato zařízení svým zákazníkům rozesílají automaticky a to moje je právě na cestě, posílali mi prý dopis. No dobře, říkám si, moje chyba. V hlavě si domýšlím, kam asi došel ten dopis a kam asi dojde mé nebohé zařízení, na které se tolik teším. Tak tenhle bod si odškrtnout nemohu, alespoň jsem změnila tu adresu.

Druhým požadavkem je odblokovaní mého internetového bankovnicví. Já jsem ve všem vždycky nevině, zablokoval to manžel. Náš účet byl totiž původně můj účet. Manžela jsme do něj připsali a on při pokusu zaktivovat své internetové bankovnictví zablokoval to mé, protože při komunikaci s operátorem použil mé heslo. To je tedy manželova historka, jak to bylo opravdu už nikdy nezjistím, jelikož můj pan úředník mrká do počítace a praví, že odblokovat by mohl, ale ne něco, co zablokované není. Prý už to dlouho nepoužívám (no nepoužívám, když mi muž sdělil, že nemohu), ale je to funkční. Tento bod si tudíž také odškrtnout nemohu, není co odškrtávat.

Třetím a finálním požadavkem je zhotovení nové kreditky (debitky). To by se mi snad povést mohlo. V UK jednoduché jak facka, už mám asi osmou (ooops). Zdarma, druhý až třetí den doma poštou. Snad se nedá nic zkazit. Pánovi vysvětluji, že už ví, že jsme se stěhovali. Přibližuji mu, jak vypadá stěhování se dvěma dětmi, bez stěhováků, ještě, že máme ty kamarády, bylo to náročné… Pán už trochu znuděně a tázavě mrká, tak se dostavám k pointě. Někde jsem při tom stěhování zašantročila kreditku. Můzete mi prosím poslat novou? Pán spokojeně něco datlí do počítače, konečně smysluplný úkol. Rozhlížím se okolo, venku prší. Sahám si do kapsy pro kapesník. No kapesník tam nebyl, zato jsem vytáhla svou kreditku… Chvíli zmateně přemýšlím a pak se udávám. Prosím vás zrušte to, já ji právě našla. Jsem debil, nezlobte se na mě, příště si opravdu všechno víc rozmyslím, než vás přijdu otravovat. To už se pán usmívá dost křečovitě. Třetí bod také odškrtnout nemohu a taková to byla jistota.

Pánovi, co už se mu rosí brýle, opatrně sděluji, že si po těch dvou měsících bez kreditky PIN už vážně nepamatuji. Výborně, odškrtnuto, nové PIN k mé staré kartě mi bude brzo zasláno na moji současnou adresu. Jak prosté. Bance se vyhýbám velkým obloukem a stále netuším, kde dělám chybu.

Děkuji všem čtenářům, že dočetli až sem.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 28.10.11 09:48

Super počteníčko po ránu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já když si představím,. že bych s tolika požadavky došla na mou banku, tak mě paní asi pošle do háje. Takovou trpělivost by asi neměla… :mrgreen:

 
Corinaaa
Povídálka 50 příspěvků 28.10.11 10:51

Úžasné, moc jsem se pobavila (ne škodolibě, ale máš skvělý způsob vyjadřování - úplně jsem to viděla „na živo“)

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 28.10.11 10:56

Diky za komentare . Je ta banka pro me opravdu trosku zacarovana, ani nemusim nic prikraslovat :mrgreen: .

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 28.10.11 11:27

jééé taky mám rozepsaný deníček o podpisu. :-) nikdy jsem s podpisem problémy na bance neměla až sem se divila,že kolikrát prošel podpis hruza.no za posledních 14 dní už mám nový 3tí podpisový vzor,páč se jim mé podpisy nelíbí.díky tomu jsem několik příkazů posílala na 3* :cert: .taky je neumím přes kopírák.

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 28.10.11 17:19

:mrgreen: ta kreditka :palec:
taky jsem si byla pro novy PIN, nejak jsem nedokazala spravne setrit policko, pod kterym se mi mel objevit, setrela jsem i ten PIN :pankac: , druhy pokus vysel.
jeste ze jsou v UK tak ochotni urednici :kytka:

 
ilca
Echt Kelišová 9162 příspěvků 28.10.11 20:10

NO parádně si to napsala, sem se pěkně pobavila a vůbec sem na záčátku ani v půlce netušila konec, to mám ráda :lol:

 
gingaa
Povídálka 31 příspěvků 28.10.11 23:07

:mrgreen: :palec: :palec: jo, to člověka potěší, když se může v teple domova pochechtat někomu jinému :wink:

 
eivlis
Závislačka 4373 příspěvků 28.10.11 23:31

:mrgreen: tak to fakt nevymyslíš, to musíš zažít :)

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 29.10.11 01:10

:palec: super počtení :-)

 
cuttysark
Extra třída :D 12657 příspěvků 29.10.11 08:04

hahaha!

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 29.10.11 08:36

Jeste jednou vsem diky za komentare, jsem rada, ze jsem tim nekoho pobavim.
Hankamiso tesim se na tvuj denicek.
Lucie.t take dobre :-) , ja nastesti pro dalsi PIN uz nesla.

 
MarinkaCu
Závislačka 4046 příspěvků 30.10.11 19:24

Perfektně napsané!! :palec: :palec: :palec: :lol: :lol: :lol:

 
Fiducia
Generální žvanilka 22209 příspěvků 30.10.11 21:48

Skvely denicek :potlesk: :potlesk: Super povzbuzeni pri mem boji o aktivaci uctu :lol: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama