Nočník

Ostatní
  • emimino
  • 18.08.01

jak na úhlavního nepřítele našich dětí

Milá Šárko,
mám dvouletého syna a naším problémem je, jako u většiny kluků, nočník.
Vím, že máme ještě relativně čas, ale přesto se začínám znepokojovat.
Daneček ví, na co se nočník používá, ví, kdo čůrá, ale nikdy si neřekne.
Pokud ho po:,–(ím na nočník, je to věcí náhody, zda se zdaří nebo ne.
Jinak je moc šikovný a chytrý, ale připadá mi, že pro něj je sezení na nočníku ztrátou času, protože svět je plný dobrodružství a zážitků.
Občas mi odmítá jídlo, protože na něj prostě nemá čas, ale většinou si dá nakonec říci.
Co byste mi poradila???
Odebírám dětské časopisy, kde je všeobecné povídání, ale pokud byste měla nějakou osvědčenou radu, velmi ráda ji vyzkouším.
Díky
 Mirka

Ahoj Mirko,
naší Verunce jsou taky skoro dva roky a já zrovna zahájila boj s nočníkem. Verunka také věděla k čemu nočník je, ale stejně jako Dan jej zcela ignorovala a odmítala. Teď když se začalo dělat trošku teplo, tak jsem Verunce sebrala plínku a nechala jí jenom spodní kalhotky a když bylo chladněji dala jsem jí také tepláčky.
A ejhle - začala si sama říkat, že chce dělat „aa“.
Pravda, většinou to řekla a začala skoro ihned čůrat, takže jsem málokdy stihla sundat kalhoty a po:,–(it ji na nočník. Přesto, ale že něco pustila do kalhotek, vždy si ochotně sedla na nočník a občas dokonala zbytek právě do něj. Pak celá nadšená šla se mnou spláchnout obsah nočníku do záchodu.
Nyní je již stále častější to, že oznámí svoji potřebu a já stihnu sundat kalhoty, po:,–(it ji na nočník a ona teprve pak zatlačí a vyčůrá se a nebo vykaká.
Na spaní a na ven jí dále dávám plínku. Někdy, když mi dochází čisté kalhotky, dostane plínku i doma - to ale pak zcela zapomene, na to, že si musí říci a vesele čůrá do plínky a jen občas řekne, že se tam počůrala.
Takže můžete také zkusit udělat to stejné - jen mějte na paměti, že neúspěch bude častější než úspěch a že se Dana musíte neustále ptát, zda nechce čůrat. Pokud se však počůrá a ani si toho nevšimne a nebude se chtít ani převléci, pak možná budete muset ještě chvíli počkat, až na to dospěje.
Další rady můžete najít v Rady a tipy/Jak na dítě-nočník, které tam píší samy čtenářky emimina.
Přeji hodně trpělivosti Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek