Vzhůru k nové šanci

Snažení
  • Klárinka. T
  • 12.02.13

Už v minulém deníčku jsem psala o mé smůle, která mě provázela životem a o mém neúspěšném snažení stát se těhulkou. Teď už vím, čím to je, a snažím se bojovat dál.

V prosinci jsem nedostala ms, a tak jsem doufala. Testy byly slabě pozitivní, ale já jsem v duchu stejně moc nevěřila, že by se to povedlo. Tohle jsem už zažila a zklamání bylo veliké. I když byly testy pozitivní, těhulkovani to nebylo. Čekal mě ještě větší šok, než jsem si představovala. Několikrát jsem četla o ženách, které měly syndrom polycystických vaječníků a jak nemůžou otěhotnět a bylo mi jich líto.

No a co se nestalo, dr. mi řekl, že mám PCOS. Nebyla jsem schopná slova a to, co mi říkal potom, už šlo mimo mě. Začala jsem si vyčítat, že jsem si mimi nenechala, i kdyby bylo postižené, a že jako žena nestojím za nic. Brečela jsem a bylo mi to tak líto. Po týdnu ve smutku, jsem chytla druhý dech a o PCOS jsem si začala vše zjišťovat. Koupila jsem si kakost nať a kyselinu listovou. Jenže se nekonalo nic a já jsem zase ztrácela naději. Následovala nespavost, podrážděnost a do toho každodenní povinnosti, až mě to dohnalo k psychiatričce. Tak teď beru antidepresiva a snažím se být v klidu.

Dnes jsem se odhodlala a zašla za dr. s tím, ať mi pomůže s vyvoláním ovulace. Doporučil mi Nosifol, a tak mi začíná nové snažení, nová šance. Ted už vím, že se nenechám srazit prvním neúspěchem a půjdu za tím, co chci. Jen je mi líto přítele, který musí mého měření BT a ovu testu poslouchat nadávky, že tomu nerozumím a že to je něco pro moje cholerické nervy :-D Strašně moc obdivuji dlouholeté snažilky a přeji si, ať já mezi ně nepatřím. Teď mě čeká nový boj a nenechám se ničím odradit. Někde tam na mě mimi určitě čeká, tak jako na každou snažilku. Takže vzhůru k nové šanci stát se maminkou.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 12.02.13 09:25

Přeji hodně štěstí :hug:

 
MonaK147
Kecalka 253 příspěvků 12.02.13 12:22

Ahojky, také přeji hodně štěstí! Já sice PCO nemám, ale dr mi také doporučila Nosifol.. Je tady na emiminu diskuze: Nosifol - zkušenosti ;) Tak snad nám Nosifol pomůže.. ;)

 
MyškaTerka
Povídálka 20 příspěvků 12.02.13 12:36

Držim pěsti ať se brzy dočkáte..

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 12.02.13 14:12

Hodně štěstí a doufám, že si brzo přečteme další pokračování o tom, jak jsi těhotná. ;)

 
veverušák  12.02.13 20:19

Ahojky, naprosto chápu jak se cítíš. měla jsem syndromm polyc. vaječníků také. prodělala jsem 6 iui, následně 3 ivf. To třetí-vyšlo. Mám téměř 6 letou princeznu. To celé trvalo 4 roky, od chození do CAR 1 rok. Na naše druhé štstí jsem čekala půl roku, na 4. pokus ivf ze zamražených em. Takže jsou to v podstatě dvojčata. Vznikla ve stejnou dobu, ale věkově jsou holky jinak. Strašně mco držím palce, když si nato vzpomenu-připadá mi, že jsem nikdy nic nepodstoupila a, že ta cesta vlastně nebyla tak trnitá, jak se mi tenkrát zdálo. Důležité je nevzdávat se při prvním neúspěchu, protože i na vás čeká štěstí a to třeba dvojnásobné. Nebojte vyjde to. Hodně síly a štěstí.

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 12.02.13 20:32

Držím palečky a přeji brzký úspěch ;)

 
Klárinka. T  12.02.13 21:59

Dekuju holky budu bojovat dokud si mimi nenajde cestu i ke me :-)

 
Fima
Nadpozemská drbna 28743 příspěvků 13.02.13 13:45

Autorko, nevěš hlavu, ono PCO zase není až taková šílená tragédie a je léčitelná, respektive se dá k tomu těhotenství pomoct. Já mám taky diagnoctikováno PCO, první těhotenství se povedlo po roce a pak jednom braní Provery, skončilo jako ZT. Druhé (první) těhotenství se podařilo po osmi měsících snažení a pak jedné hormonální stimulaci Clostilem a do třetice všeho dobrého - o sourozence jsme se ani začít snažit nestihli, těhotenství přišlo jako blesk z čistého nebe naprosto neplánovaně, příroda si to holt zařídila a uznala, že je nejlepší doba. Taky jsem žádné těhotenství neřešila, začala studovat, užívala si syna a bylo to.

Hoď se do klidu, nervy nejsou k ničemu a akorát to budou zhoršovat. Zkus se od toho trochu odpoutat, najít si nějakou zábavu, nevidět se už s kočárkem a až bude správný čas, tak věřím, že to přijde. Jinak zkus pít kontryhel, je obecně na ženské problémy a srovnání cyklu, já jsem s ním otěhotněla právě hned ten první cyklus.

Držím palce. ;) :kytka:

Příspěvek upraven 20.11.15 v 14:59

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama