Příliš mnoho změn

Když se sejde několik nových začátků v jednom období, těch změn je moc..

*

Jako matka samoživitelka dvou dětí jsem byla jednou konečně šťastná, našla jsem novou lásku. Dokonce jsem měla i pocit, že bere mé dva kluky, oni berou jeho. Tak jsme spolu žili, nastěhoval se ke mě do bytu, který jsem si pronajala již předtím. Sám měl syna z předchozího vztahu, přítelkně mu ale syna moc nedávala. Byla jsem slepá. Vlastně ne úplně slepá, jen jsem si nějaké informace a situace vykládala po svém. Po dobrém. Teprve po čase vím, že všechno bylo jinak.

V lednu 2016 jsem zjistila, že jsem neplánovaně otěhotněla… Přesně v ten den mi partner zavolal, že dostal informaci z OSPODu, zda chce svého syna z předchozího vztahu do své péče. Co teď, proběhlo mi hlavou… Tři školou povinné děti + očekávané mimčo… Mám mu o svém těhotenství říct? Jakto, že dostane syna do péče? Najednou jsem nevěděla co bude, co mám dělat. Bohužel mé podezření na těhotenství má milá zrádná kolegyně (to jsem též zjistila až po čase) velmi ráda sdělila vedení. Chtěla k sobě svou kamarádku. Vzhledem k tomu, že jsem měla smlouvu na dobu určitou a čekalo mě prodloužení smlouvy… Neprodloužilo se nic… Bez práce? Co teď? Co mám dělat? Potrat bych nedokázala…

Ptala jsem se na trvalou péči o syna a co se stalo. Řekl mi, že bývalá partnerka má nějaké psychické problémy, proto se syna vzdala… Ona bydlela 500 km daleko, neznala jsem jí, nezjišťovala jsem, jak to je, pravdu jsem přeci znala od něj… O těhotenství jsem mu řekla cca po 14 dnech. Překvapený byl stejně jako já. Tak nějak mi oznámil, že si syna bere do péče a že je třeba abych si odnesla zbytečné věci do sklepa, aby měl syn místo pro své věci. Dodal, že je třeba aby si kluci, který mají společný malý pokojíček, odnesli někam své věci, aby měl syn dost místa. Od této doby šlo vše ráz na ráz. Z kopce.

Těsně před porodem (cca měsíc) přivedl svého syna k nám. Vůbec neřešil nějaké soukromí kohokoliv z nás, prostě postavil postel doprostřed místnosti, odnesl co šlo do sklepa, vyložil věci syna do skříněk a aniž by to se mnou jakkoliv probral, nic neřešil. Vodil mi domů sociálku, před kterými líčil, jak to skvěle zvládneme, že budeme bydlet ve větším (do té doby byť jediná zmínka o tom, že by sháněl větší bydlení), že báječná babička a dědeček (paradoxně rodiče ze strany matky) budou pomáhat, všechno zalité sluníčkem.

Jak kde. Kluci byli nešťastný, neměli žádné soukromí, partnerův syn zabral prakticky celý společný pokoj. Mladší syn se časem začal chodit schovávat ke mě, protože byl naváděn starším novým bratrem na průšvihy, za které by byl samozřejmě potrestán on. A můj starší syn raději utíkal k mým rodičům…

Já bez práce, měsíc před porodem, fyzicky, psychicky a nakonec i finančně na úplném dně… Partner mi doma s ničím nepomáhal, domácí práce, péče o VŠECHNY děti byla pouze na mně. Báječná babička se někam vytratila a partner najednou domů chodil kolikrát až večer. Co by spěchal, když měl doma chůvu zadarmo, ještě měl uvařeno, uklizeno, teplo v posteli… Finančně se na stravě nepodílel, ale teplé jídlo si rád dal. V těhotenství se nezajímal, zda mám jako „nositelka“ jeho dcery co jíst. Nic mi v těhotenství nekoupil (ani se nepodílel) např. na těhotenském oblečení, na výbavě pro dceru a to až do jejích 5 měsíců! I kočárek jsem si kupovala sama…

Po porodu to bylo mnohem horší. Vše se točilo jen kolem jeho syna. Vyzařovalo z něj jakési zlo, nedokážu to popsat, to se dá jen cítit. Chlapec začal dělat naschvál za naschválem, vůbec mě neposlouchal, totálně mě ignoroval. Před otcem samozřejmě plakal, že to není pravda. Je to možné? Že je tohle v mé rodině?

Došlo to tak daleko, že mě ani nezdravil (samozřejmě před tatínkem ANO). Schválně budil dcerku, když byla úplně maličká např. vběhl večer do obýváku, kde spinkala v postýlce a rozsvítil jí naplno světlo do očí nebo začal vydávat zvuky jako řvoucí lev, cestou ode dveří, praštil školní taškou do pračky, která samozřejmě duněla apod. To bylo peklo!

Jenomže on byl přece cukrovkář, byl to hrozný chudáček (proto v 8 letech dostal k narozeninám notebook!). A tak mu bylo vše tatínkem odpuštěno, jako kdyby se cukrovkář nemusel chovat slušně a normálně. A jako cukrovkář mi všude otíral krev z prstu, když se měřil, takže mám nevypratelné fleky na všech postelích, na sedačce, prostě všude…

Vodil mi domů cizí děti, smál se mi mezi dveřmi, že se rozčiluji. Vymýšlel si situace, které se nezakládaly na pravdě. Mého (v tu dobu 7 letého) syna učil sexuální výchově (jemu bylo 9 let). Učil ho, že peníze jsou všechno a chlubil se mu, že svou babičku (ano, tou báječnou babičku co měla pomáhat) ze strany matky okradl o 20 tisíc (bohužel jsem následně zjistila, že to je pravda). Také ho nezapomněl učit, že matka nic neznamená, proto by mě rozhodně neměl v ničem poslouchat. V neposlední řadě syna poučil, že dárky na Vánoce rozhodně nenosí Ježíšek, ať tomu nevěří, grrrrrrrrr!

Dovolila partnerovi říct, že by se situace měla začít trochu řešit, že mu prakticky vychovávám syna, který neměl ani základní hygienické a slušné základy - nezdravil, odmítal se denně koupat, smrkal do umyvadla, nemyl si ruce atd. - a on mi za to vlastně ani třeba neřekne DÍKY. Bylo mi řečeno, že proč by mi děkoval, když to dělám nerada… Coo? To myslí vážně? Od té doby jsem už jen brečela jako želva, pořád a neustále. A mléko pro mou dcerku ubývalo. A KONEC… Takhle to přece nemůže jít dál.

Začaly mi chodit na Fcb zprávy, od jakéhosi plastika z Prahy (cizince), hrozně že se semnou chce seznámit, nijak zvlášť jsem nereagovala… Poté nabídky 100 tisíc Kč za sexuální služby, to už jsem dala blokaci. K tomu se vrátím později…

Takže malé bylo 5 měsíců. Stále jsem si vše kupovala sama - plenky, v tu dobu již kojenecké mléko, protože jsem o něj stresem přišla, oblečení, kočárek, autosedačku, atd. - prostě úplně vše. Na rovinu jsem mu řekla, že se začne finančně podílet na výživě své dcery… To byl humbuk, řval na mě, ať mu laskavě ukážu faktury, co měsíčně platím za malou! Pak přišel s tvrzením, že to, že spolu žijeme v jedné domácnosti ještě neznamená, že se na dceři musí finančně podílet… No hezké tvrzení. Dohnalo mě to k tomu, že jsem si hledala na netu info a zjistila jsem, že naopak otec JE POVINEN se na dceři podílet a dokonce si může matka soud požádat o výživné i když spolu dva žijí… To jsem vytiskla a předložila partnerovi.

Hurá poprvé dceři koupil pleny, mléko a vlhčené ubrousky, tím to skončilo, víc mi (tedy dceři) odmítal kupovat. Alespoň něco! Byl hotový z toho, kolik to stálo. No a to byl začátek našeho konce. Od té doby to bylo už učiněné peklo… Jen hádky, obviňování, slovní napadání… Před 3/4 rokem (když bylo dceři 6 měsíců) jsme se rozešli. Já se s ním rozešla a dva měsíce jsem ho prosila, aby se dostěhoval. Udělal to.

Někdo se mi dostal do emailu (přišlo mi upozornění na jiný email). Ten výše zmiňovaný pan doktor začal rozesílat na Fcb zprávy celé mé rodině, že jsem šlapka, která nejde pod 100 tisíc (divné, že zrovna po rozchodu). Nakonec jsem mu řekla, že vím, že to byl on. Prý to bylo ze srandy. ZE SRANDY? Takové zprávy psal mé rodině ze srandy?

Docela nedávno jsem zjistila, že bývalou partnerku psychicky zničil on. Vydíral jí, vyhrožoval, anonymně různě posílal hlášení např. na OSPOD atd. Bývalá partnerka byla trochu slabší povahy, zhroutila se a v tu dobu on zasáhl a vzal jí syna z péče. Začal mi vyhrožovat, vydírat mě, začíná posílat anonymní oznámení…

Toto je asi můj NOVÝ začátek… Já se ale nevzdám, naštěstí už o něm trochu něco vím… Jsem samoživitelka, matka tří dětí a cítím se volná. Chlapa nechci už asi nikdy ani vidět. Ale jsem VOLNÁ! Naprosto si užívám děti, oni mi dodnes děkují, že je bývalý partner pryč. Nejen on.

Maminky, buďte silné, nenechte se ničit, nepřizpůsobujte své děti. Všem přeji hodně štěstí…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2468
23.2.18 01:41

Ufff, no nemas to jednoduchy. Preju, at uz je jen a jen lepe :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.2.18 06:31

Přeju jen to nejlepší do budoucna :hug: od takovýho bych snad ani nechtěla výživný, radši bych ho nechala škrtnout z rodného listu (jestli to jde), aby už nikdy neměl nárok se k dcerce přiblížit

 • Nahlásit
 • Zmínit
10400
23.2.18 07:45

:hug: strasne! jeste, ze jsi jedna z tech silnych zen, ktere sise to nenechaly libit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
26
23.2.18 07:50

Přeji hodně sil ať vše zvládnete!

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.2.18 08:06

Je dobre, ze jsi ho vyhodila. Jen skoda, zes to neudělala hned, jak se tví synové začali doma trápit. Ušetřili byste si všichni spoustu stresu. Hodně štěstí do dalsiho života :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
208
23.2.18 09:31

Tohle proste nepochopim. Muzu se sebevic snazit pripustit, ze ne kazdy ma stejne startovaci podminky do zivota, stejne zazemi nebo inteligenci. Ale tohle proste fakt nechapu. Copak ty jsi doma, potazmo ve svem byte, nemela vubec zadne slovo? Copak je tak tezke nevlastnimu synkovi vysvetlovat, co je spravne a co se nedela? Copak jsi nemela ucty za nakupy potreb pro dcerku, aby vedel na cem se ma podilet? Copak sis s partnerem nokdy v klidu nesedla a tu situaci s rozumem neresila? Netvrdim, ze to pro tebe byl parner pro zivot, to asi ne. Ale uz jenom zminka o neplanovanem otehotneni… tys nevedela, ze neberes antikoncepci, nebo ze on nema kondom?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1190
23.2.18 11:09

Jsi statecna, preji hodne sil. A verim ze uz se budete mit jenom dobre. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2564
23.2.18 11:44

@rosmarine Také nechápu. Autorka si za svou situaci může sama, podle mě je dost naivní. Jako neplánovaně otěhotnět s chlapem, kterého pořádně ani nezná? Říct o těhotenství kolegyni ve chvíli, kdy jí v práci končí smlouva? Nastěhovat si do bytu vyžírku s nevychovaným synem a nechat jím tyranizovat své děti? :zed: Snad se autorka aspoň do budoucna poučila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
23.2.18 13:05

Moc Ti fandím, že jsi to zvládla, ALE! Proč jsi nezakročila mnohem dřív? Jak jsi mohla nechat své děti tak tyranizovat nějakým malým spratkem? A především, Tys copak nevěděla, jaký je Tvůj přítel debil a žgrt? Toho jeho spratka bych zmlátila do hranaté kuličky a mohl by si před tatínkem řvát jak chtěl. Lidé se knám chovají podle toho, co jim dovolíme. Jsem ráda za Tebe i Tvé děti, žes ho vyhodila. Doufám, že ale platí výživné na Tebe a na dceru.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.2.18 14:02

Partner je manipulativní, pravděpodobně s hraniční poruchou osobnosti. Mám zkušenosti s tímhle typem lidí, ex je totéž. Pozor na komunikaci s ním, nejlépe vše písemně, cokoliv dokáže otočit proti tobě, abys neskončila jako jeho bývalka. Opravdu buď velmi opatrná, dokáží neuvěřitelné věci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.2.18 14:07

Všem děvčatům, které nechápou, jak to autorka mohla dovolit, dopustit. Je to prosté - v období, kdy z ní měl nějaký užitek, tak se choval jako pan dokonalý, jakmile si byl svým jistý a současně začal mít podezření, že partnerka jeho masku prokoukla, tak se změnil v Mr. Hyda - noční můru. Kdo to nezažil, nepochopí. Ke všemu se tyhle týpky umí navenek perfektně přetvařovat, takže okolí včetně rodiny nechápou, co proti němu máte. Vždyť je tak skvělý. Přesně do chvíle, než za návštěvou zaklapnou dveře.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
23.2.18 22:39

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Přeji Vám jen to nejlepší pro každé vaše srdce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.2.18 21:46

Mně se ten deníček moc líbil, pisatelka těžkou životní situaci nakonec zvládla. Každá z nás si může sáhnout do svědomí, zda by takového hned na začátku prokoukla, co se z něj vyklube, když se dokázal tak krásně přetvařovat. A ono vykopnout ho i s malým dítětem na ulici, chce taky kus odvahy. Moc Vám fandím a přeju hodně sil a hlavně zdravé a šťastné děti

 • Nahlásit
 • Zmínit
2154
3.11.18 21:07

@Žena 007 presne tak. Tyhle tyrani se velice dobre adaptuji, a pred okolim se chovaji jako ti nejlepsi manzele. Jeden by se divil.
Zadavatelce preji s detmi jen radost :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit