Nový život

Od zjištění té krásné noviny až po přivítání toho malého ufounka. :) Byl začátek září a my jsme byli na svatbě bratrance. Víno teklo proudem a zábava byla skvělá. Odbyla půlnoc a přítel zval na panáky na jeho narozeniny. Jak jsem na to mohla zapomenout? Pláč nešel zastavit... to asi to víno.

*

O několik dní později jsem začala pociťovat děsnou únavu (asi podzimní únava), začala mě nezvykle bolet prsa a nemohla jsem nosit své oblíbené náušnice. Za pár dní má přijít červená návštěva… dneska má přijít… včera měla přijít… předevčírem měla přijít!

Ok, tak já si teda udělám test. Během vteřiny dvě mega čáry! Ooops! Následoval pláč, smích, pláč, pláč smích… Asi bych to měla oznámit příteli. „Zlato, nastav ruce a zavři oči,“ položila jsem mu do dlaní test.

„Co to je?“

„To je těhotenský test.“

„Proč mi dáváš ségry těhotenský test?“ (ségra otěhotněla čtvrt roku přede mnou)

„To není ségry test, to je můj test.“

„Cože? To jako, že budeme mít mimino?!“

„Ano, čekáme miminko.“

Přítel vstal, chodil po obýváku, šel do kuchyně si dát panáka. Vrací se, znovu kouká na test.

„Zlato, doufám, že ty dvě čárky neznamená, že čekáme dvojčata.“

Totálně mě odzbrojil a přišel můj záchvat smíchu, který pokračoval do záchvatu pláče.

Začátkem října těhotenství potvrzeno na gyndě a vystavili průkazku. (Já jsem jakože fakt oficiálně těhotná! :D )

V průběhu října jsem dvakrát celkem dost zakrvácela, tak jsem v noci jela na pohotovost do nemocnice.

„Je to v pořádku. Už víte, kde chcete rodit?“

Naprosto nepřipravená soukám z hlavy, že váhám, jestli tady (Bulovka) nebo Apolinář.

„Tak asi tady, mám to tu nejblíž.“

„Tak se zaregistrujte.“

Moje váhání díky bohu rozsekl stanovený termín porodu, kdy Bulovka měla zavřeno. Tím nade mnou ovšem visel obří úkol - dostat se k Apolináři. Nastal den „D“, teda respektive den „R“. Ráno nasedám do vlaku s mobilem v ruce, čekám až odbude 8. hodina a rychle odesílám data registrace. Paráda, jsem tam. :)

Přišel první velký ultrazvuk, jedeme k Apolináři. Vše v pořádku, screening dopadl skvěle. „Jééé, vaše miminko se staví na hlavu a nechce se zaboha otočit. Tady máte fotku vašeho na hlavu postaveného miminka!“ :D

Je den po Vánocích, koukáme na televizi a najednou mi někdo zevnitř zaklepal na břicho. :) Naprosto úžasný pocit, cítit první pohyby miminka.

Druhý velký ultrazvuk absolvujeme zase u Apolináře, naštěstí opět vše v pořádku.

„Víte pohlaví?“

„Tuším, že to bude kluk.“

„No, tak z tohohle už holčička fakt nebude.“

Je tady obávaný test na cukrovku.

„Tady si sedněte, tady máte roztok, na vypití máte 5 minut a pak budou tři odběry.“

Beru kelímek, celý ho na ex vypiju. Já nevím, co všichni dělají, vždyť je to dobrý. :D Sestřička nechápavě kouká a dodává, že tohle za svou praxi nezažila. Odběry paráda a test vyšel dobře. :)

Třetí velký ultrazvuk dopadl opět v pořádku.

Zbývají dva týdny do termínu, moje gynekoložka se se mnou loučí a mně čeká první monitor v porodnici. Našemu chlapečkovi se moc nelíbí, tak do něj pěkně kope… Druhý monitor se mu znelíbil ještě víc, tak pro jistotu kopne s takovou vervou, že mi sonda odlítne z břicha :D

Je sobota večer, do termínu zbývají dva dny. Jdu spát lehce kolem jedné v neděli ráno. Ve dvě mě vzbudila docela hustá bolest břicha, která mi vystřelovala až do stehen. Asi kontrakce? Jsou tohle kontrakce? Googlím… asi jo.

Za 8 minut přijde další. Stahuju počítač kontrakcí. Zatím se to dá vydržet, najdu si polohu na psa a prodýchávám. Takhle pokračuju asi do 5. ráno. Intervaly se krátí, jsem na pěti minutách. Dávám vanu. Je 7 ráno, já jsem na 4 minutách a jedeme do porodnice.

Doběhne za mnou přítel z práce. Kontrola a resumé: „Jste zavřená na tisíc západů - vy nerodíte. Přijďte, až budete mít kontrakce minimálně 2 hodiny v kuse po méně než 3 minutách.“

Cítím se, jako by mi rozkopali hračky, už nemůžu, už chci rodit. Doma dávám další vanu, a až do odpoledne si se mnou kontrakce hrajou, chvíli 4, chvíli 3, chvíli zase 5 minut… Ha… už se mi ustálily 2-3 minuty a už to trvá skoro dvě hodiny. Tak jedeme. :)

Jsme na místě. Probíhá vyšetření, zavřená na tisíc západů, ale už mě neposílají domů. Sestřička se ptá, jestli chci píchnout vodu, okamžitě chci. Jupí, otevřela jsem se na 3 prsty. Následuje tabletka na uvolnění porodních cest, oxytocin, epidurál a kontrakce 1-2 minuty.

Bohužel kvůli monitoru musím ležet na boku, což je pro mně nejnesnesitelnější poloha. Pouštějí mně do sprchy, na míč, dělají klystýr… Otevírám se na 7 prstů. Doktoři už to chtějí ukončit císařem, asistentka nás všechny přesvědčuje, že to zvládneme přirozeně.

Moje energie skončila… došla, naprosto se vyčerpala. Prosím o otevření okna, na chvíli na čerstvém vzduchu usínám. Spím chvilku. Venku zafoukal silně vítr, já se vzbudila, a najednou šílená bolest. Asistentka hlásí, že jsem otevřená na 10 a jdeme na to.

Párkrát zatlačím a naše štěstí je na světě. Přítel stříhá šňůru a hlásí: „Ty jo, ten má velkýho pinoura, to nemá po mně.“*…personál se směje.

Dostávám našeho Matýska na prsa, nepláče, je teplý, krásný, malinký a hrozně pokakaný. Zavaluje mně pocit absolutního štěstí. Vůbec nevnímám šití a odchod placenty. Berou mi Matýska, přítel si ho jde označkovat, zvážit a změřit a po chvilce mi ho zase vrací. :) Tímto začala nová životní role a dosud nepoznaná ta nejhlubší láska.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
959
29.10.16 09:03

Krásně napsané. Gratuluju k Matýskovi!

 • Nahlásit
 • Zmínit
RadkaEm
29.10.16 09:06

Paráda. Tvůj deníček má šťávu, vtip, odpich…čte se to úplně samo. Zasmála jsem se.

„zavřená na tisíc západů“ :lol: :lol: :lol:

Takový vyprávění mě moc baví. Díky :)

 • Nahlásit
2630
29.10.16 09:33

Maci krásnrj deníček :srdce: dočetla jsem to di dvojčat na těhotenskym testu a říkám si: počkat, to už jsem někde slyšela.. 8o rychle jedu nahoru juknout, čí je to deníček a je to jasný :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
29.10.16 11:33

Krásné :srdce: Přeju hodně zdraví, štěstí a lásky :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
29.10.16 11:40

Krásnej příběh, hlavně že to šlo hladce :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
5562
29.10.16 16:47

Tvůj deníček by si měly přečíst všechny ty zaryté odpůrkyně porodů v nemocnici s tím, jak se tam klasický porod zastaví všema medikamentama.. a že kdyby se rodilo doma tak by to probíhalo v klidu a bez komplikací.. Takových hodin kontrakcí.. doma v klidu.. a stejně si se vůbec neotvírala.. bez prasknutí vody a oxytocinu jsi ty kontrakce mohla mít do teď.. Jinak deníček krásně napsaný!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1240
29.10.16 20:54

Maci, moc pěkný :palec: a nejkrásnější je podle mě ta poslední věta :srdce: :kytka: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
278
29.10.16 21:33

Maci, moc pekne napsané. Na dv čárky a dvojčata se nedá zapomenout. Přítel je asi soumen :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
476
29.10.16 21:58

Já jsem z deníčku trochu rozpačita, misty vtipne to ano, ale moje gusto to není :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
30.10.16 12:33

Hezky se to četlo a i přes dlouhý a vyčerpávající porod na něj vzpomínáš vesele, to se mi líbí! (přesně takové články potřebuji teď číst :D )

 • Nahlásit
 • Zmínit
1623
31.10.16 00:46

@quinsley Děkuji :)
@RadkaEm Já děkuji za přečtení a jsem ráda, že tě příběh bavil ;)
@Mishaelka Děkuji Miško :kytka:
@katka.polka Moc díky :*
@Véra 95 Děkuji :mrgreen: Muselo to jít :lol:
@Ploutvik Ano…jsem ráda, že to proběhlo takhle. Jak říkáš, takhle bych mohla mít kontrakce ještě teď 8o Jako jsou situace kdy se opravdu ráda svěřím do rukou profesionála který tomu rozumí a porod je rozhodně jedna z těch situací :palec:
@Tess 85 Děkuji moc Terez, fakt to tak cítím :*
@Werisek3 Hehehe no je to vtipálek :lol:
@En.Joy Děkuji za názor, bohužel mi ho docela vyeditovali… :nevim:
@Eliizabetha Myslela jsem si, že je to klišé, ale opravdu okamžitě co mi dali Matěje, tak se mi všechna bolest a únava naprosto vymazala :andel: A to jsem si to chtěla zapamatovat, abych mohla porovnat třeba s dalším porodem v budoucnu, ale fakt si to nepamatuji :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3917
31.10.16 13:10
 • Nahlásit
 • Zmínit
7.11.16 11:40

Krásné, gratuluji :)

 • Nahlásit
 • Zmínit