Opičáci - 46. deníček

Rodičovství

Ahoj opičáci, zdravíme ze Šimonova. Nikdo se nehrne s deníčkem a tak napíšu něco já. Nedávno jsem četla zajímavý článek v novinách o lidském těle, tak se teď tady s váma pokusím podělit o ty nejzajímavější zprávičky.

6 slonů = 30 000 kg což je množství potravin, které člověk spořádá během svého života.
300 metrů nad zemí bychom létali, kdybychom využili energii srdce, které vydá za život 2,5 miliónů úderů. Množství krve, které srdce za den přečerpá se rovná nádrži o objemu 10 000 litrů.
96 000 km je vzdálenost kterou by vytvořili krevní cévy těla, kdyby se spojily tzn., že by 2,5× obkroužily svět.
41 000 litrů moče ylouží normální osoba během svého života, což je dostatečné množství k tomu, aby pokrylo plochu fotbalového hřiště.
Nejrychlejší sval našeho organismu je ten, který otevírá a zavírá oční víčka aby se oko zvlhčilo a čistilo. Tuto činnost může vykonat 6× za sekundu. Což se rovná 20 000× za den a to znamená, že se během dne asi půl hodiny nevidíme, protože kvůli mrkání jsou oči zavřené.
Nejvypracovanější sval je maseter, který pohybuje čelistí během žvýkání. Vyvine sílu, která je rovna 100 kg.
Normální osoba vypotí 0,3 - 2,5 litru za den. Jakmile si člověk zakryje 1/3 své pokožky látkou která ucpe póry - zemře - protože nebude schopen vyloučit dostatečné množství škodlivých látek.
A TEĎ NĚCO PRO MAMINKY:
Normální žena vytvoří během života okolo 400 zralých vajíček.
Nejstarší matka, která je známa, byla Ruth Kistler z Oregonu, která ve věku 57 let v roce 1966 porodila dceru.
Paní Vasileova, manželka ruského rolníka, která žila v 18.století, porodila za svůj život 69 dětí. Z toho 16 párů byla dvojčata, 7× porodila trojčata a 4× dokonce čtyřčata. !!!!!!!!!
Příkladem gigantismu byl jeden severoameričan, který se narodil v roce 1928. Při narození vážil 3,8 kg, ale v 1. roce života již vážil 28 kg a měři 1,11 m. V devíti letech pak 1,85 m. Tento rytmus pokračoval až do jeho smrti ve 22 letech, kdy vážil 215 kg a měřil 2,7 metru. Nejmenším člověkem byla devatenáctiletá Holanďanka, která zemřela v roce 1985 a dosáhla výšky 59 cm. (dovedete si to představit, když například náš Šimon měřil 51cm když se narodil!!!!!!)
Konec. To jsou věci!!

Tak a teď něco reálného ze života obyčejných lidí.
Nevím jak u vás, ale u nás už se skoro nic neděje. Alespoň ne nic co by stálo za zmínku a bylo úchvatné. Je to také tak u vás? Možná protože jinak si nedovedu vysvětli co je s Váma, nikde nikdo. A taky se proto ptám: funguje ještě ten náš deníček nebo uděláme rozlučku a sbohem emimino??? Kde se všichni touláte???

Vždycky se těším na vyprávění Maty, Míši a snad teď už i Jarči, jaké to je být druhomaminkou. Ale chápu, že se to nedá srovnávat s tím co bylo s jedním mímem (viď Míšo?, jak se žije v Barbánkově??). Někdy mne popadají choutky na to jít do toho znova, když vidím ty kočárky, ty miminka apod. Ale musím si své choutky nechat zajít. Zatím na to není prostor. A dost se obávám, že až bude prostor tak už nebude věk. I když do 57 mám ještě času dost!!!
Musím se přiznat, že se mi teď líbí jaká je se Šimonem pohoda. Asi se opakuji, a pořád se tím vychloubám, ale ty jesle mi tak pomohly, že si je nemůžu vynachválit. Opomenu-li to naše 60% marodkování, které zase vítám já, protože během té doby mohu zpacifikovat domácnost.
Tak se kočičky mějte krásně, pozdravujte opičáky a zkuste jim navrhnout nějaký podzimní termín pro srazík, třeba v ZOO v Praze??? Mohli bychom jim uspořádat nějaké to slezení, snad se ještě naskytne hezké počasí.
Zdravíme
Fialka a Šimonek (29.měsíců)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.09.05 13:16

ahoj!
Teda s tou paní a jejíma 69 dětma tos mě teda fakt dostala :-)))),to si nedovedu představit,jak to dělala.

Jinak se omlouvám,že se tady teď neukazuju,ale mám hafo práce,začalo nám vinobraní,tak teď musíme natírat bečky a dělat burčák a prostě ve sklepě je frmol.Taky máme příští týden hody a hneddalší týden burčákové slavnosti,tak musím umýt okna a tak,no hrozný.
Tomáš chce pořád pomáhat,takže mi všechno trvá dvakrát dýl než normálně.
Prostě toho mám moc,ale občas stihnu aspoň přečíst komentáře,to když mě Luky pustí na dvě minuty se jen na pc podívat.

Takže já se zase ozvu,jak bude chvilka klidu,jestli teda vůbec bude.Jinak u nás je taky asi vše při starém,a jestli se něco stalo,tak jsem to už zapoměla.
No luky mě už zase vyhání,tak já jdu teda na ty okna,aspoň jedno bych mohla umýt než se malej vzbudí.

Všem kdo máte miminka přeju hodně sil,nedokážu si představit,že bych měla k Tomovi ještě mimino,to by mě asi kleplo,protože z něj máme všichni večer hlavu jak balon,nezavře pusu a to se fakt nedá poslouchat celej den:-))).

Tak já letím,pusinku všem opičákům a ahooooj Zizi a Tom

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 16.09.05 15:33

Ahoj Fialko a holky,
díky, že jsi se ujala deníčku, taky mě napadlo, že bych mohla něco napsat, jenže popravdě řečeno, moc se mi nechtělo, když vidím, že účast je tak bídná. Chodím sem ráda, ráda čtu, jak se všechny máte a taky si tu ráda postěžuju nebo se pochlubím. Je fakt, že jak děti rostou, už není tolik co psát nebo co řešit a tím pádem komentářů ubývá. Jak už jsi nakousla ty, nevím, jestli má cenu udržovat náš deníček. Na druhou stranu mi to bude líto, když tady nebudeme!!!! Takže ode mě jasný ano nebo ne neuslyšíš. A vy ostatní, myslíte, že má cenu deníček držet?
Fialko, kde jsi ty rekordy našla, to není možný!!!! 69 dětí, no to by mě odvezli. A pak mě dostaly fakta o cévách, to si nedovedu představit. A to pocení, to je síla. No, ode mě máš pochvalu, to by člověk neřekl.
Zamýšlíš se nad druhým dítětem stejně jako já před rokem. Na jednu stranu mě to lákalo a na druhou stranu děsilo. Doma už bylo všechno vcelku ustálený, až na naše noční spaní, tak jsem taky váhala, jestli jít na jaře do druhýho mimča nebo ne. Nakonec rozhodlo víc věcí. Potřebovala jsem otěhotnět tak, aby se druhý mimčo narodilo do Kubových tří let, abych dostala znova mateřskou a nemusela do práce. Musela bych si hledat novou, moje firma skoro zkrachovala a mě by čekala výpověď hned po nástupu. A pak rozhodlo to, že Kuba je u nás v rodině sám a podle toho to vypadá. Všude je miláček, což jsem sice ráda, ale výsledkem je to, že neví, co to je dělit se o hračky a nebýt vždy středem pozornosti. A pak rozhodly maličkosti. Třeba, že mám schovaný všechny miminkovský věci a kočáry a jak dlouho a hlavně kde to budu skladovat a tak. Postupně jsem si na tu myšlenku druhýho mimča začala zvykat a pak dokonce těšit. S manželem jsme to zkusili a šup, vyšlo to hned napoprvý. Jenže já byla zklamaná!!! To jsem se vám tady svěřovala, že proč zrovna na Vánoce a měla jsem obavu, že to nezvládnu a já nevim co ještě. Dlouho mi trvalo než jsem se smířila s tím, že zas budu tlustá a nemotorná a že bude spousta práce a zas se nevyspím a všechno bude hrozně komplikovaný, protože se dvěma dětma už to není žádná sranda. A pak mě taky naštvalo, že to zas bude kluk. Do toho mě pěkně braly hormony a berou stále. Jen se na vše dneska už dívám jinak. Užívám si bříška, kopanců a představuju si to malinkatý mimčo a konečně se na něj těším. Dokonce získávám jistotu, že to všechno zvládnem, protože Kubík je den ode dne samostatnější a šikovnější. Už teď ví, že na Vánoce bude u nás miminko a on bude velký brácha a bude ho všechno učit. Vybral mu i jméno! Já byla nerozhodná a nabídla jsem mu nějaký varianty a tak ho bráškovi vybral. Já si to teda ještě rozmyslim:-)))). Takže to je moje zpověď ohledně přemýšlění, zda jít do druhýho mimča nebo ne. Pěkně jsem si zavzpomínala a nějak se rozepsala, tak se omlouvám, málem by to bylo na nový deníček:-))) Ještě chci dodat, že čím jsem starší, tím jsem pohodlnější a vadí mi víc to negativní, co těhotenství přináší. Takže abych to shrnula, jsem ráda, že v mém případě jsou věci tak jak jsou, později by ta moje pohodlnost byla ještě horší. A do třetího mimča nejdu!!:-)))))
Ještě musím napsat zážitek z Troji. Myslím, že jsem psala, že se chystáme k sestřence do Prahy, tam přespíme, manža si ráno zařídí, co potřebuje a pak vyrazíme do ZOO na celodenní výlet. Začalo to už při výjezdu z našeho rodného města. Já si asi po 20 km vzpomněla, že nemáme kočár. Shodli jsme se na tom, že to nějak uděláme s odpoledním spaním a že vracet se nebudem. U sestřenky jsme vyložili nějaký věci a rozhodli se podívat do Ikei, místo na Petřín (občas bývám pěkně líná). Musím Ikeu fakt pochválit, jak to mají pro děti vymyšlený, Kuba tam byl tentokrát jak v ráji. Vyzkoušel skoro všechny dětský koutky a taky ochutnával dobrůtky, který normálně doma nedostane. U sestřenky taky něco málo ochutnával a o půlnoci se nám pěkně poblinkal. Komplet i s postelí. Vedro toho dne mu to ještě zhoršilo a nešlo mu to chudinkovi zastavit. Usínal mi v náručí a po dvaceti minutách se snažil dostat ven žaludeční sťávy. Seděla jsem s nim do čtyř u balkóna na zemi, čerstvý vzduch mu pomáhal. Byli jsme rozhodnutí, že ráno jedem domu a necháme ZOO na jindy. Ale manža si vyřídil co potřeboval, my se s Kubíkem prospali a nakonec stejně vyrazili. Dobře jsme udělali. ZOO je parádní. A půjčují tam vozíky! To se mi líbilo nejvíc. Kuba nejřív chtěl stůj co stůj tahat vozík do kopce i z kopce, ale moc mu to nešlo, pořád byl ještě unavený a nakonec se nám ho podařilo dostat dovnitř. Prošli jsme nejzajímavěší části a zbytek si nechali na příště. Kubík usnul tři minuty po nasednutí do auta my jeli vcelku spokojeně domů. Zas tak marný výlet to nebyl. Příště ale žádný dopřávání dobrůtek, to si budu pamatovat a pořádně!
Mějte se krásně a pište, jak se máte.
Katule 27.tt a Kubík

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.09.05 22:33

Ahoj Katko,
díky za tvou zpověď. Máš pravdu, já mám také všechny věci schované, co kdyby. A pak zase NE. U mne je rozhodující bydlení. To současné je malé a vyhlídka na něco jiného - většího HA HA HA. A tak postupně sice ne s nadšením, ale prodala jsem kočár, autosedačku a ty úplně nejmenší věcičky na mimíska. Občas když něco ještě najdu tak to vyvolává milé vzpomínky, naději, ale zpátky na zem.
Tak se měj krásně, užívej si těhu-podzim a zase brzo písni. Pozdravuj Kubíčka a taťku.
Ahoj Fialka.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 21.09.05 08:28

Ahoj opičáci,
hlásíme se po prázdninách, teď už definitivně :-(. Prodloužili jsme si je pobytem u mořwe a musím konstatovat, že ten zářijový byl lepší než v červnový, nebylo už takový vedro, voda teplá, míň lidí na plážích i v městečku, no prostě paráda.
Fialko, díky za deníček a nestraš s koncem :-)
U nás novinky - sourozenec se zatím nekoná :-(, ne že bychom nechtěli, ale nějak se mu zatím nechce.
Jo, to mi připomíná, že musím dodatečně pogratulovat všem maminkám na druhou, takže holky, který jsem prošvihla - Jarčo a Chillie, hodně zdravíčka miminkům !
Přihlásili jsme se s Vojtíkem na plavání, začínáme příští čtvrtek a bude chodit s 3leťákama - to spočívá v tom, že jsou prý i samostatně v bazenu, neumím si to moc představit, každopádně, nehodil se nám jiný termín, tak uvidíme,jak to půjde.
Holky - netěhulky - přibraly jste přes léto? Já jo! Vyhlásila jsem redukční dietu, nepřidáte se někdo? Že bych v tom nejela sama :-)
 Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 21.09.05 13:09

Ahoj Jolko,
to je dobře, že jste nám neemigrovali k moři. A vůbec nebyl ten Váš pobyt tam nějak dlouhý????? … to je čistá závist.....
Redukční dietu s tebou budu hrozně ráda držet, ale upřímně už dopředu musím nahlásit, že nemám vůli jí dodržet!!!! Takže asi nejsem nejvhodnější adept.
Jsem zvědavá na Vaše zážitky z plavání, my jsme to museli zrušit, přestože bych to skloubila i s prací i s jeslema, tak nám to sabotovali ty nemoce, které jsme sbírali a tak jsem spíš nechodili než chodili a nakonec už jsme měli tolik náhradních omluvených hodin, že bchom to ani nevybrali, tak jsme to ukončili a teď nechodíme. I když mne to docela mrzí. Zrovna teď naposledy jsme objevili takový prima kurz, kde už také děti plavali skoro samostatně, jenže.........
A k tomu konci deníčku, no vždyť se na ně podívej. Taková nekázeň. Píšu si tady jenom já, občas někdo a zase já. Jsem tady denně a když vidím jak mizíme v hlubinách a ještě bez komentářů tak je mi to hrozně líto. Taky si říkám že se mi tady s váma kecá dobře, ale kde jste??????
Zizi má omluvenku, ta je teď v jednou kuse pod vlivem.......­....... práce......... na vinohrade a ve sklepe, že jo Zizi?
A pak druhomaminky. Jsem přesvědčená, že tentokrát už to není žádná legrace a když je chvilka volna, tak jsou tady naši dvaapůlročáci a je po volném čase, takže tady to taky beru. Ale zbytek????
Co ta ZOO příští týden???? Házím pořád laso a zase nikdo se nechytá.
Tak se mějte krásně.
Ahoj Fialka a Šimonek.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 21.09.05 17:34

ahoj holky, konec nééééééé…

Já mám trochu omluvu, nemáme doma net, takže když se u babičky vsomruju na pc, tak se snažím občas něco písnout, ikdyž je pravda, že teda taky ne pokaždý, ach jo ta lenost…
Možná kdyby se domluvilo třeba přesně datumy vykopávání deníčků a kdo to bude, teď by mohl být třeba mořský od Jolky, od Šárky, porodní od Chillie…

Plavání s Verčou taky pořád řeším, nevím, jestli začít, chodí už do velkýho bazénu, ale moc se nám to tam nelíbí, je tam kosa a tak , tak to asi jednou zkusíme, jestli to půjde si zaplati t jednu lekci a uvidím, jak se to bude Veronice líbit…

Teda největší adept na odtučnění jsem teda rozhodně já, jsem nakynulá až hrůza a fakt nevím, jak se mi to stalo (jak by řekla moje kamarádka)… Ale na dietky to moc nevidím, vůle mizerná, takže jsem přestala tolik kupovat sladký, aby mě to nelákalo, ach jo, ještě kdyby babička přestala vyvářet ty dobroty, kdo má pořád odolávat…

Verča mě poslední dobou dostává dost do úzkých, začalo ono období vzdoru a negativismu, takže všechno ne, mami nedělej to, nechci to, nebudu, nejsem, jsem z toho občas dost na nervy a někdy fakt nevím, jak to řešit, no snad to období nebude tak dlouhý… V mezičasech je ale Verča zlatá, hravá a hodná, takže si vlastně nemůžu stěžovat…

Liliano, tak co Judy, jak to bude s druhým mimi? Bude zase tatínek hlídat? Kdy mají termín?

Chillie, už jste doma? Co porod a tak, byla by fotečka Filípka,? Určitě napiš porod, jestli budeš mít chvilku a co na to Vítek a tak, jsme všechny určo zvědavý.....

Šárka a spol si válej šunky u moře, mají přijet v neděli, tak uvidím, jestli by brali tu ZOO, tak bychom daly vědět…

Tak se zatím mějte pěkně
Eržika a Verča

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 21.09.05 18:38

Pristi denicek klidne napisu a do zoo bych sla v utery!
 Jolka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.09.05 10:09

Ahoj holky,
no to jsem ráda, že se vám nechce skončit s deníčkem. Ani se mi sem nechtělo dívat, protože už jsem pomalu ani žádný komentáře nečekala.
Jo tak vy si, Jolko a Šárko, ještě užíváte moře! Tichá závist!!! Hned bych jela, ale bez pupíku:-)))) A kde jste byli tentokrát, Jolko? Mě se zdálo divný, že se neozýváš tak dlouho.
My jsme na tom pracovně. Teď o víkendu malujem. Sice jen ložnici a obývák, ale je to prakticky většina bytu:-)), Kubíkův pokojík se nedá pomalu ani počítat za pořádnou místnost. Dneska mě čeká vyklizení všech možných věcí a krámů atd z polic a skříní, aby chlapi mohli odpoledne sestěhovat a rozstrkat nábytek někam, kam by se mohl vejít, protože ještě bude nový koberec. Zizi, nakonec jsem se pro něj rozhodla místo tý plovoucí podlahy. No bude to sranda. Navíc mám kýlu, tak nic radši nenosim. Ale znáte to, pomazlení s Kubíčkem si rozhodně nenechám ujít, tak ho občas chovám.
Tím chci, Fialko, napsat, že u nás to taky není veselý s prostorem. Máme fakt malý tři jedna a až druhý prcek odroste, složíme naší maxi postel, odvezem k tetě na půdu a koupíme obyč dvojlůžko a naše ložnice se smrskne na minimum. Děti dostanou pořádný pokoj. Stěhovat se chci, až budu chodit do práce a budou finance na lepší bydlení. Doufám, že ta situace někdy nastane:-)))). Holky, pracující, neberte mi iluze.
Erži, úplně ti rozumím, jak píšeš o Verunce a vztekání. My to měli taky. Samý ne a ne a já všechno dělám jinak, než by si Kuba přál. Neustálý boj a vztekání. A zajímavý bylo, že se tak špatně cítil jen v některý dny. Jindy jsem ho nepoznávala, byl zas moje zlatíčko. Musím tě uklidnit, netrvá to dlouho. U nás to bylo asi tři možná čtyři měsíce, už moc nevim, ale teď je to pryč. Občas se objeví nějaký ten špatný den, ale je to podstatně lepší. Například teď o Kubíkovi už aspoň hodinu nevim. Hraje si v pokoji, řadí auťáky a běda, jak ho vyrušim. To nemá rád. Musím ho pochválit, dělá mi poslední dobou velikou radost. Rozumí, co po něm chci a dokonce mi občas i mé přání splní.
A co jinak? Kynu a kynu. Joooo, jak já bych ráda trošku zbrzdila ve večerním vyžírání lednice, ale copak to jde, když člověka berou různý chutě? A nejhorší je, když mám strašnou mlsnou, ale nevim na co. Vyzkouším toho spoustu, zmizí půl zásob a já nejsem stejně spokojená. A pak se divim, že mám už osm kilo navíc!!! To je hrozný, jenže vůle se mi už dávno vytratila a tak to holt budu řešit, až kojením a pak se uvidí. Tak takhle je to s mým tloustnutím, když už jste to tu nakously.
Jdu si dát kávičku a samo něco k ní, zatím se mějte a pište!!!!
Katule 28.tt a Kubíček 29 m

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 24.09.05 17:12

ahoj holky, kratce vas zdravim. vlozila jsem fotku filipka, at se pochvalim :) porodni denicek bych mohla zkusit napsat po jolce teda.
jinak bych taky neka jela :) ja uz nikde nebyla ani nepamatuju. az bude vetsi chvilka, tak napisu, jak zvladame, ted se prave vratil radim s vitkem z venku. ahooj chillie +vitek + filipek

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 25.09.05 13:38

Chillie,

Filípek je krásnej, příjde mi mooooooooc podobnej Vítkovi, je to tak?

Tak že teď napíše deníček Jolka a pak Chillie, no tak to už se těšíme na oba dva.

Ahoj, jdu namazat tu naši poštípanou princeznu, aby konečně usnula, v noci jí teda komáři zřídili k nepoznání a má snad 30 hnusnejch štípanců, z toho většina na obličeji, chuděrka malá. Takhle to dopadá, když máma s tátou večer vyrazí na pivko a hlídá babička, ach jo.........

Tak zatím ahoj
Eržika a Verča

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 25.09.05 16:11

Chillie, nedalo mi to a hned jsem se šla podívat na Filípka. Je opravdu nádhernej a opálenej :-)) Ať se Vám daří a už se těším na „porodní deníček“.

Pavlína

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama