Opičáci 41. deníček

Rodičovství

Ahoj holky, ahoj opičáci, no to je teda nekázeň, to vám povím. Ale docela jí chápu hezké počasí, hodně času stráveného na čerstvém horkém vzdoušku a pak s rozpařeným mozkem si jít zapařit ještě něco jiného k počítači se nechce. Ani se vám nedivím.

Já jsem občas nakoukla co se tady děje aby toho pak nebylo moc a hodně, ale tady skoro nikdo. Jenom vytrvalá Šárka pořád doráží a ne a ne aby něco sepsala sama. Viď????? Teto.
Jsem v práci na poslední tři dny a tak si to tady krásně vychutnávám. Požádala jsem si sociálku o výplatu rodičovského příspěvku - takže si zase budu dva měsíce užívat rodičovské DOVOLENÉ. Podle naši předběžných prvoplánů mám pocit, že ty dva měsíce utečou jako voda a za chvilku už se zase bude pomalu ochlazovat a začne zima. Fuj tajbl myšlenka co?
No a co nového v Šimonově?
Nechci to zakřiknout, ale samo se už stalo, takže se to možná zase na čas pokazí.
Hlásíme se také do řad těch přes den bezplínkáčů. Na spaní a na noc si to zatím nerisknu, ale přes den máme skoro 100% úspěšnost. Takže ťuk, ťuk, ťuk - i na nás došlo a do školky půjdeme bez plenky. JUPÍÍÍÍ. Možná někdo namítne no a co a že není čím se chlubit, ale já mám radost a tak se musím podělit.
Začínám tiše trpět při rozhovoru se Šimonem, protože mám velké problémy mu rozumět, ale vzhledem k tomu, že se slušně „rozkecal" tak mám pěknou honičku mu vše vysvětlit a na jeho otázky odpovědět.. A bude hůř. Také asi žádná novinka pro některé z vás, že? Ale já mám vlastně velkou výhodu, že jsme takhle pozadu skoro ve všem, protože si tady pročtu vaše reakce a pak mne to ani moc nepřekvapí, i když........
Naše slavné téma VZEK A VZDOR - to je prostě pořád NO COMMENT. Došlo to tak daleko, že mám po stěnách bytu nalepené výstřižky z novin, různé články a komentáře k tomuto tématu, abych to měla vždy po ruce a vždy na očích. A v batohu nosím pro změnu čerstvě zakoupenou knihu Po dobrém nebo po zlém. A je to marný, je to marný, je to marný. Slabou naději jsem nalezla v článku s názvem Je to spratek, co s ním, kde píšou, že toto období trvá zpravidla od 18-měsíců do 30 měsíců. Takže to snad jednou skončí, ale vzhledem k tomu, že skoro ve všem jsme „opožděný" a toto období začalo až někdy kolem dvou let, tak mám před sebou ještě docela dlouhou dobu.
Je to zvláštní, ale ve všech literaturách se většinou shodují na tom, že je třeba nechat dítě napospas svému vzteku, že se uklidní, když zjistí že to vlastně nikoho nezajímá, dalším doporučením je náhle a rychle změnit situaci při které došlo k tomuto výstupu a upoutat jeho pozornost něčím jiným. A ve většině případů - dle literatury - je klid. Ale u nás ne. A tímto se pro mne stává literatura zbytečnou, protože se hlouběji tímto nezabývá a nikde jsem se nedopátrala jak na tyto extrémy.
Už jsem vážně přemýšlela o tom, že problém jsem já a že si zajdu k lékaři pro nějaké tabletky na zklidnění a pak to bude lepší, ale...... A teď jeden skutečný příběh ze života, aneb:
JAK JSME S TAŤKOU TESTOVALI TRPĚLIVOST.
Normální den, od rána do pozdního odpoledne. Žádná scéna, žádný problém. Jen jsme si měli rozmyslet ten nákup, ten běžný nákup v obchodě. Když jsme přijížděli na parkoviště, žasla jsem nad tím, jak se Šimon radoval a jak si pokřikoval. Ale v okamžiku kdy jsme se dostali k místu kde se berou nákupní vozíky ho popadnul ten jeho STAV a super nálada se během vteřiny změnila na totální ZÁCHVAT. Chvilku jsme ho nechali bojovat s tím a diskutovali o něčem ve vzdálenosti asi tak 5 metrů od válejícího se Šimona. Pak jsem to zkusila na autíčka - čímž jsem ho ještě víc rozdráždila a tak se odplazil od nás ještě dál. No a tak jsme dál diskutovali s Michalem a pozorovali co na to okolí. Když v tom se to stalo. Nějaká nerudná paní ve věku +/- 40 let na Šimona spustila že se tady nesmí válet, rozkřikovala se kde jsou jeho rodiče a začala nám vysvětlovat jak s tímto máme naložit. Asi tak: seřezala bych ho ná:,–(ou od koštěte, protože tohle si ten parchant nesmí dovolit. A to neměla říkat, protože pak jsem se vytočila já a odvětila jsem jí, že klidně, ale že pak seřežu tou samou ná:,–(ou já jí, protože ani ona si tohle nesmí dovolit. Nejhorší nebo nejlepší bylo, že jsem byla naprosto klidná a mít tu ná:,–(u po ruce tak opravdu dostala!!!!! A paní začala svolávat všechny kolemjdoucí nakupující a přihlížející a začala řvát, že jsem jí napadla, že jsem jí ublížila, že jsem jí urazila a že na mne zavolá policii (což i udělala) a ječela, ječela a ječela - až z toho Šimon přestal řvát a vztekat se, vstal a přišel k nám. Viděl, že pozornost se zřejmě již netočí kolem něho, ale kolem někoho jiného. Tak jsme ho vzali do náruče a místo nákupu odkráčeli k autu. Ještě dlouho jsem slyšela paní ječet a možná že tam ječí ještě dnes, ani nevím jestli policie přijela nebo ne, protože konec příběhu už byl bez naší účasti. Z toho plyne ponaučení, že opravdu klid, trpělivost a náhlá změna situace NĚKDY opravdu zabere. Ale upřímně, tuto paní už potkat nechci ani v rámci „náhlé změny situace". Večer jsem se doma docela slušně zhroutila a opila, protože takovýchto zážitků člověk opravdu nezažije mnoho. Ale spíš mám strach z reakcí takovýchto lidiček.
Ale abych mu jenom nekřivdila. Je pravda, že TYTO obrvzteklé záchvaty má, ale jenom občas, tak 2× do týdne, jinak se to vždycky dá ustát a vysvětlit. A přitom se většina lidí shodne na tom, že Šimon je hodné dítko, ale to je právě ono. Říkám mu důvěrně Viking.
Tak toliko novinky ze Šimonova.
Mějte se krásně a někdy zase ahoj.
Fialka a stále vzteklý Šimonek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 29.06.05 17:56

Ahojojojoj!

Zdravíme dlouho očekávaný deníček.
No páni, já asi budu mít první příspěvek…

Teda Fialko, škoda že jste v tom obchodě už neměli po nákupu úklidových prostředků, to koště by se fakt hodilo. Ony přechytralé paní mně taky vytáčí do nepříčetnosti a za svoje reakce bych teda neručila. Zaplať pánbůh, že jsem se do takové situace ještě nedostala, možná bych byla dost násilná a skončila ve vazbě…

My si užíváme veder, jsme věčně naložené v bazénu u babičky, Verunce na:,–(ím kruh a řádíme, spokojenost na všech stranách. JInak makáme na stavbě /vydatně pomáhá i Verunka/,takže se teda vůbec nenudíme, ráno vstanem, zachvíli je večer, kdy mně málem vozí do blázince, když si naše slečna vzpomene, že usne až ve 22.30 (ano Šárko je to tak, v pondělí utahaná po plavání, pivu - mámině, dlouhé pěší tůře a vedru), nic nepomohlo. Naštěstí druhý den usnula „už“ v devět, tak snad si to dneska zopakuje. V kolik usínají vaše děti teď v létě? Mně přijde, že jak je světlo a teplo, že jí to prostě dřív nejde. Aspoň, že ráno vychrupuje asi do 7.30, jinak bych jistojistě zkolabovala..

Jinak musím Verunku pochválit za očkování proti spalničkám a spol… Ani nekvíkla, byli 4 děti v ordinaci, ona poslední, všechni před ní ukrutně brečeli,tak jsem si říkala, že tohle nerozchodí a ona neuvěřitelně nebrečela ani když jí bodali. Je fakt, že u doktroky snad v životě nebrečela, dokonce jí podezřívám, že se tam vždycky těší. No snad nemá z té bolesti radost a nějaké skryté masochistické sklony, doufejme, že je to opravdu statečná holčička…

No tak já musím končit, Verunka tady objevila píšťalku a piští mi s ní do ucha a to se fakt nedá vydržet.

V noci, když spíme doma, tak je V. taky bez plíny, ale tak kolem půlnoci jí musím dát vyčůrat, jinak by to ani náhodou nevydržela a protrhla si močák…Odpolední spaní zvládá bez plíny v pohodě…
Jolko, jak to má Vojtík, musí v noci taky čůrat???

No tak ahoj, V. mi právě polorozpadla mobil a dožaduje se psaní na PC… tak to raději neééééééééé

Ahoj
Eržika a Verunka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.06.05 13:50

Ahoj!
Teda Fialko,to jsem se nasmála,při představě vašeho hezkého odpoledne v nákupním středisku :-)))))))))))))))))))).Ještěže jste byli jenom na parkovišti,myslím že vevnitř by se takových paní našlo víc.
Já teda kolikrát na toma pěkně nadávám,ale takový scény jsem ještě naštěstí nezažila a když si lehne na zem,tak během vteřiny stejně zjistí,že mu to nepomůže a vzdá to,naštěstí nelehá na zem ani venku ani v obchodě,takže je to pohoda.Tomáš spíš zkouší vzdorovat tak,že když mu vynadám nebo prostě něco,tak začne řvát a říkat „vzít“,abych ho jako vzala,ale to já ne,jenom někdy a ho to naštěstí za chvilku taky přejde.No tak snad to Šimona brzo přestane bavit a ty budeš zase ta usměvavá a šťastná a odpočinutá maminka,že?:-)))))))))))))­)))))))))))))ne­zabíjej mě:-)))))))))))))­)))))))))))))))).

Tak dneska bylo vízo a od té doby je u nás řev,hošani se pořád mlátí a tak dále,standartní stav.Nevím jak to s nima přežiju,ale Luky jede naštěstí hned na chatu,tak bude snad pohoda,ono jak jsou spolu,to je konec.

Šárko,vše nej k svátku!!!!

Eržiko,Tomáš taky chodí spát pozdě,myslím si taky,že je to tím světlem.Usíná tak kolem deváté a vstává po sedmé.

Tak já jdu balit a uklízet,ale nejradši bych si lehla:-)).

Tak se zatím mějte a ahooooj příště Zizi a Tom

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.07.05 11:29

Ahoj holky a opičata,
tak jdu zkusit písnout komentář, venku nám leje, cestou z pekárny jsme zmokli a Tedýsek si teď vzorně hraje s letadlama z Lega, který jsem mu byla nucena ráno v půl sedmý!!! postavit:-) Ještě štěstí, že toho Dupla máme takovou hromadu, je to fakt nejoblíbenější hračka stabilně už tak půl roku, denně vzývám jeho „vynálezce“ a možná ho zahrnu i do závěti:-)

Tak co novýho u nás? Teď ani nevím, jestli jsem to sem psala, ale už asi 14 dní jsme BEZ PLÍNEK I V NOCI, což je pohoda. Tedýsek se vyčurá před spaním (tak asi třikrát až desetkrát, podle toho, jak je unavenej), občas z toho rostu, když v pětiminutových intervalech volá „mami, čurat“, a navíc fakt vždycky nějakou tu kapku vycedí, takže mu nemůžu ani vyhrožovat:-))) Ale pak fakt vydrží až do rána, ovšem poslední dobou vstává v šílených 6:30, a občas to na nás zkouší už v šest:-( Ale musím ho pochválit, mokrá nehoda zatím žádná. Spát chodí pořád v těch svých půl osmý, po Večerníčku musím vyprávět Karkulku (začínám ji nenávidět a vpodstatě se vlkovi nedivím, že ji sežral:-), ale občas tam blbne třeba do osmi, taky si myslím, že je to tím světlem, v zimě byl schopnej v pohodě usnout už i ve čtvrt na osm.

Jo, a vlastně velká novinka, včera přišla Eržika s Verunkou a přinesli strojek na vlasy, takže jsme Tedýska vzali trojkou. Ani se moc nebránil, byla to docela legrace, až stáhnu fotky, tak nějakou hodím do galerie. Včera se mi to líbilo, ale když dneska v půl sedmý vlezl za mnou do postele a já otevřela oči, byla jsem nucena zkonstatovat, že by mohl zfleku dělat reklamu na Kapku naděje:-) Jak je navíc docela hubenej, tak asi budem budit soucitný pohledy kolemjdoucích - jediný štěstí, že tak rád nosí kšiltovku, asi mu ji budu dávat i doma:-))) Každopádně tchyni trefí, to si troufám odhadnout:-)

Tak už prej nemám psát, zapadl nám pilot za gauč, tak ho jdu vylovit:-) Takže koukejte se ozvat, holky, to je hrůza, ten náš deníček! A taky hoďte něco do fotogalerie, ať tam furt nestraší jen Tadeášek a Verunka:-) Nevíte někdo něco o Mishičce? Myslím, že má TP někdy kolem 20. července, ne? Mě akorát Mismiska na chatu prozradila, že bude mít Barbánek brášku…

Tak zatím!

Šárka & Tedýsek (už 26 měsíců, neskutečný!!!)

 
Anonymní  01.07.05 12:23

Ahoj holčiny,

Tak se ozýváme i my po dlouhé době.
Ale je u nás menší chaos. Máme komplet zbouranou koupelnu a delame komplet novou :D… takze ještě že je to ke tchanum jen okolo baraku na koupani :D… měli jsme odpojený pc ale už jsme v provozu.
Byla jsem 3 dny u Olci na chate /Lindička/ s Matýskem tak jsme si užívali, pořád jsme něco baštili, je to šílený někam jed ještě s jednou těhulkou :D:D:D:D.. krásně jsme se doplnovali :D

Mischička opravdu bude mít klučíka, mrknětě k nám do albíčka je tam společná fotka s pupíkama. Termín má 20.7 ale Olča něco řikala, že Míše něco řikali :D:D:D že by to mohlo být i dřív… jak já jí závidim. Já to ty dva měsíce nepřežiju, moje mimino snad nikdy nespí, jen se mi vlní břicho.
Já teprve o víkendu začnu s přípravami. Ještě jsem se do toho nepustila. Jdu 12 na UTZ tak uvidím jestli mi potvrdí tu holčičku a pak teprve vyperu to růžový :D:D:D

Teprve ted se dostáváme i k tomu, že Kačce koupíme postel, taky je už načase, aby si na ní zvykla a postýlku uvolnila.

Jinak nám držte pěstí, byli jsme u zubaře, slejzá jí sklovina ze zoubků. Bylo nám řečeno sladké pití na noc. Ale nám se nezdá že by měla nějak moc sladkýho na noc, je fakt že měla ty čajánky a hippy a ty slazený jsou a v noci pijeme do dnes, ted už teda jen vodu.
Náš zubař jí to neopravý, protože samo Kačka nepodrží, byl to boj jen aby se jí do tý pusy podíval, tak jedeme 15 do Prahy na konzultaci a když to půjde tak jí to budou pod narkozou opravovat.
Mám z toho hrůzu, ale podstoupime to. Druhy zoubky může mít i v 7 letech a nerada bych ji měla bez zubů- Ted to neni videt, nema to cerny, proste jen misty ji chybi sklovina, ale buh vi co to udela později.
Jsem z toho sama špatná, ale prostě čaje pro děti tak se to kupovalo.

Tak jdu něco dělat… nebo ne??? :D … jsem tak líná :D

Mějte se krásně a pozdravujte dětičky

Jarča 30+5 tt + Kačenka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.07.05 12:45

Ahoj Jarčo,
to je fajn, že ses taky ozvala, už jsem si říkala, jestli jsi na nás zanevřela i Ty:-) Teda úplně mě šokovalo to s Kaččinýma zubama, vůbec mě nenapadlo, že tohle můžou mít i takový prcci:-( Chuděra Kačenka, aspoň, že se to děla v celkový narkóze! Ty sladký čaje jsou asi pěkný svinstvo! Tak ať je to co nejdřív dobrý. Jo koukala jsem do vašeho alba, a ta fotka je teda úžasná, moc vám to tam sluší, ale Míšu bych teda nepoznala, ty krátký vlasy jí totálně změnily:-) Tak až ji uvidíš, moc ji pozdravuj! A Kačenka už je taky slečna, a ty krásný světlý vlásky… já chci takýýýý holčičkůůůů:-)

Šárka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.07.05 12:56

Tak dotřetice já, Tedýsek chcrní, já mám hromadu práce, psát asi tři články, tak samozřejmě visím na emiminu a flákám se:-))

Fialko, teda to musel bejt nářez, scénka na parkovišti - takovýhle paní jsou vážně na ránu, asi ji v dětství rodiče řezali kovovou ná:,–(ou od koštěte přes hlavu a následky se dostavují:-))) Jinak Tě teda upřímně lituju, a potichounku šeptám, že Tedýsek se teda vážně téměř nevzteká. Ale včera jsme s Janou vyrazily na nákupy (La Halle končí, a ty slevy byly super, většina jejich sortimentu se přesunula do mojí skříně a asi budem tak měsíc jíst jen topinky na střídačku se suchým chlebem:-) a na zemi u pokladny ležel chlapeček tak ve věku našich opičat, starší sestřička se ho pokoušela neúspěšně zvednout, pak přišla maminka a zřejmě jí ruply nervy, takže chůdě dostal pořádně na zadek. My jsme tam s Janou nenápadně přihlížely, a já nevěděla, jestli víc lituju chlapečka nebo maminku… A taky jsem věnovala tichou vzpomínku Tobě:-) Jo, a kdy přijedete na auta do Muzea? Teď mají novou expozici, a navíc je tam i docela fajn koutek pro děti, nemohla jsem odtamtud Tedýska dostat.

Tak já jdu teda -děsně nerada - pracovat:-(

Šárka převelice líná:-)

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 01.07.05 19:53

Ahoj holky,
tak jsme na prázdninách a to počasí na to teda opravdu vypadá!!!! Ale upřímně, ne že by mi to zas tak vadilo. Ty obrvedra snáším daleko hůře.
Tak například dnes jsme šli z jeslí v dešti skoro dvě hodiny procházkou, v pláštěnkách, v holinkách a s autíčkama v ruce (klasicky - bez nich ani ránu).
Zítra nám přijede návštěva z Teplic, v pondělí přijede další návštěva ze Slovenska,....... a už to začíná. Prej dovolená, prázdniny, ale spíš to vypadá na pořádnej zápřah..... Šárko na vizitku MB se určitě ještě ozvu, zatím to na červenec nevypadá a pak se podle vás podřídíme.
Pro všechny: Šumavu jsme zamluvila na ten uplně první víkend v září. Je to víkend, ale je možnost na další týden si to prodloužit jak je libo a kdo bude chtít. My pojedeme jenom na víkend, ale je výhoda, že tam můžeme přijet už v pátek odpolko, protože ten týden před tam nikoho nemají. Tak mi dejte vědět kdo pojede.
Jolko, kde jsi????? A kde jsou další opičátka a jejich maminky???
Jarčo ta fotka 3 těhumaminek je skvělá, moc vám to sluší a jste seřazené podle data porodu????? (velikost pupku tomu nasvědčuje). A Kačka je super velká kočka okatá.
Také jsem vložila fotku do galerky, ale zjistila jsem že to je pěkně těžký nějakou vybrat. U nás to totiž není tak, že máme umělecké foto, ale klasické rozmazané momentky a když je náhodou fotka hezky zaostřená, tak tam Šimon spí a nebo je špinavej jako čuník, že to nejde ani prezentovat. No dávám si také prázdninový závazek dodělat Šimonovi jeho album, tak uvidíme.
Mějte se krásně a snad brzo zase někdy ahojky
Fialka a Šimonek.

 
Anonymní  01.07.05 20:02

jojo je to podle data porodu… Misa 20.7, ja 6.9. a Olca 6.10. … ale pupik pry mam mensi nez olca… ale zase mam nejvic kg nahore… 13 kg.. Olca tusim jen 6 a Misa ted nevim ale pres 10 to neni… no snad ty dve deti pak bude super dieta :D:D:D

AHoj Jarca

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 01.07.05 20:10

Ja myslim, že ty nebudes mít problém. A budeš zase jako srnka brnka hodně brzo. Že bych si kvůli dietě pořídila další mimi????
Ne to si radši dám tatranku.
Tak hodně sil, holky a ahojky.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.07.05 23:01

Ahoj holky!
Jen jsem nakoukla a musím se jít podívat taky na ty fotky s těma pupíkama.
Fialko s tou šumavou počítám a zdržíme se asi do úterý,pokud by to teda nevadilo.Už se moooc těším.
tomáška jsem taky posledně ostříhala sama a ani se chlapec moc nevzpíral,takže teď má taky letní sestřih.

Jsem na.....,protože mi rupl kočár a budu to muset poslat na reklamaci,jenže bez něj jsem vyřízená,ach jo.
Musím jít,chce se mi moooc spinkattak si pupíci užívejte a nepupíci taky.ahooooj Zizi a Tom

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.07.05 23:10

No tak já jsem ty fotky bříšek nenašla,vlastně ani nevím,kam píšete do deníčku,tak kdybyste mi někdo poradil,abych se taky mohla pokochat:-)),díky Zizi

 
Anonymní  02.07.05 07:44

Zizi mam je u me v albicku
htp://rodina.cz/du­sanovi
nejsem prihlasena… omluvuju se .:D

Jarča

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 03.07.05 10:50

Ahoj hoky,
zdravím po dlouhý době. Doma jsme už sice týden, ale nejdřív si prádlo žádalo praní a pak žehlení a manža měl ještě dovču, tak jsme trochu výletovali. No a za chvíli musím jít vařit, to toho moc nenapíšu.
Dovča byla bezva relax, nechám si podrobnosti na deníček. Opálení už mi skoro slezlo, škoda, pěkná barvička to byla. Obvzlášť to roustoucí břicho a špeky vypadaly o něco lépe než ta zimní bílá.
Holky těhulky, fotky jsem viděla, moc vám to sluší! Já už jaksi pozapomněla na to, jak vypadá pozdní těhotenství a jen jsem si povzdechla, že se teda mám na co těšit.
Fialko, zírám na scénu s tou bábou. Přesně jak psaly holky, nejspíš jí doma nenaučili ventilovat vztek a pak to takhle vypadá, že není schopná ovládat se v dospělosti, ale po dvouletým dítěti by to chtěla. Vůbec se ti nedivim, že jsi z toho byla mimo, já si sebe nedovedu vůbec v takovýhle situaci představit.
Držím ti moc pěsti, aby to Šimonka brzy přešlo. A myslím, že volíš k tomu jeho vzteku dobrý přístup, nic lepšího se dělat nedá. Užijte si spolu parádně prázdniny.
Erži, my taky chodíme spát docela pozdě. Ještě před půlrokem to bylo kolem osmý a teď klidně až k desátý večer. A dovolená nám to obvzlášť posunula. Ani mi to neva, teda většinou, nejsem ten typ, že dítě šup do postele v sedm, ať už má mamka s tátou večer klid na televizi. Radši jsme dlouho venku a Kuba si pak hraje doma sám, protože musí ty svoje auťáky řádně provětrat.
Jarčo, to jsem nevěděla, že sladký pití může mít takový vliv na zoubky. Aha, tak bacha na to. Já Kubovi čaje nesladim, ale občas má nějaký ten džusík a nejsem schopná naučit ho čistit si zuby. Toho musím naučit. A jak si vaše děti čistí zoubky? Kuba to umí sem tam čistit, ale plivat mu pěna nejde.
Jo a Jarčo, Kačenka je fakt krásná holčička. Já tajně doufám, že se nám vyklube holčička, na UZV jdu až někdy v srpnu a to ještě není jistý, že to bude vidět.
A jaký jste všichni šikovní, bez plínek i na noc, to je paráda. Musím se pochlubit, u nás též zaznamenán úspěch!!! Kuba už si říká, že se mu chce. Hurááá. To mi udělal velikou radost. Na dovče měl plínku jen na spaní, stejně jako doma, ale asi se mu to nějak rozleželo v hlavince nebo co a po příjezdu začal hlásit. Je to paráda, už žádný strachy a stresy a otázky, jestli se mu nechce čůrat. Sice jeho hlášení zní: čůat a kakat. Dá ale předpokládat, kdy bude malá nadílka a kdy velká.
Tak jsem si to pěkně pochválila a jdu kuchtit. Já pitomec jsem si zas navymýšlela neobvyklý oběd, takový různorodý a teď strávim v kuchyni dvě hodiny.
Jo a abych nezapomněla, ještě novinka s mimískem (pracovní jméno jaksi nemáme), ač se to zdá skoro nemožný, už ho cítím, když ležím s rukou na břiše. Pěkně se tam převaluje a občas mi pošle kopaneček, takový malinký ťuknutí. Hned se líp věří, že tam je a že se mu daří lépe.
Mějte se pěkně a prázdninám zdar.
Katule a Kuba (zítra 27 měsíců) a mimísek 16.tt

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 03.07.05 10:52

Ještě já. Vzpomněla jsem si, že Jolka psala, že ten týden od 17. 6. jsou na dovče, tak se možná ještě nevrátili a nebo je zavalená prádlem:-)))).
 Katule

 
Anonymní  03.07.05 19:57

Ahoj,

ja ani nevěděla že jsi těhulka.. tak gratuluji…to je parada jak se krasně množíme.
Jojo, Kačka je už na vodě, nevadí jí to. Piju minerálky jemne perlivy a chce je i Kačka když vidí že to mám já, takže bez problémů. Sladký jí občas taky přes den dám, ale spíš to okolo sladkýho projde hodně daleko. Prostě jen na změnu.
Zoubky čistíme s velkými problémy, vyhrožujeme a pod a nakonec jí je čistíme násilím.
Já jdu na UTZ za týden…tak držte palečky at je tam ta holčička… mám nakoupeno růžový :D… asi by mě kleplo, kdyby ne, ale co by se dalo dělat… že jo…

Tak se mějte krásně, jsme u ségry na návštěvě, tak jen nakukuju :D

AHoj Jarča a Kačenka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.07.05 14:07

Ahoj,

Jarčo, určitě zahlaš, až budeš vědět něco o Mishičce (porodu), teda pokud nám to nezahlásí sama nebo její manžel J. Živě si pamatuju Barborčin porod,téměř on-line, jak nám hlásil čerstvé zprávičky…

S těma zoubkama Kačenky to je teda peklo, ještě, že jsem byla „osvícená“ matka a sladkou tekutinu Verunka ještě neviděla ani z rychlíku. (ségřiny holky mají zuby pěkně hnusné,černé, vykažené, holt pravidelné dávky sladkého čaje na noc udělaly své a kamarádčinýmu tříletému chlapečkovi teď ty sladkočajové a nočněsunarové zuby dokonce trhaly, no ještě jsem ho chudáka malýho neviděla)…Já jsem na sladký docela pes (ovšem jen vůči Verunce, sama si naprosto hnusně dopřávám) a třeba čokoládu, bonbony a lízátka nechci, aby Verunka okusila do minimálně tří let, ikdyž někdy to dá dost úsilí nezasvěceným vysvětlit, že to Verunka prostě ještě nejí.
Naposledy, když nám skončilo plavání, tak než jsem se nadála už jí instruktorka vrazila do ruky dvě lízátka, naštěstí vůbec nevěděla, co s tím má dělat, takže neokusila a jenom se mě pořád ptala: „co to mám maminko?“Jinak jí ale zase tak netýrám, sladké pečivo baští taky o stošest…

Káťo, už se těším na zážitky z dovči. No paráda Kubík hlásí!!!! Tak to teda vůbec netrvalo dlouho…

Tak zase začalo být pěkně a mě bolí v krku, hrůza.
Tak si dělám zábaly a kloktám, snad to pomůže, nerada bych vyfásla nějaký ATB…

Verunka bude mít dneska zážitek, pro:,–(ila si, že chce po obědě spát v tom svém dětském stanu, donesla si tam polštářek, peřinu, deku, asi tak 100× vylezla, obešla dokola, aby mohla pootvírat a pozapínat okna a teď chrní jak andílek, jdu jí natočit, jo a ještě je špinavá jak kdyby vylezla z uranovejch dolů, ikdyž ne od šmíru, ale od borůvek a malin…

Ahoooj

Eržika a Verča

 
Anonymní  04.07.05 17:00

Čau holky,
tak mám konečně snad dost času, abych něco napsala a i dopsala, neb Bára je na hlídání u ségry a to prosím až do pátku - jupííííí. Ne, nejsem matka macecha, ale fakt už jsem potřebovala vypnout, ty poslední týdny před dnem D jsou vážně únavný, takže jsem šťastná, že můžu relaxovat bez divošky v zádech :)
Nestihla jsem ještě pročíst deníček, ani ty před ním, třeba to během následujících dnů doženu.
U nás se to blíží, termín mám 20.7. ale tak nějak pořád doufám, že to bude dřív. Ale mám dneska super zážitek, nechtějí mě vzít do porodnice :D Volala jsem do Podolí a vyrazili mi dech, že prej už mě nevezmou, maj plno na měsíc dopředu a já volám pozdě. To samý pak Apolinář, takže jsem skončila v Krči, kam jsem nikdy nechtěla :D já se picnu, fakt budu nakonec rodit na poli, kolik je teď těhulí :D Ale co, nějak to dopadne, hlavně aby bylo mímo v pořádku. Nejspíš si budou s Bárou velmi rozumět, protože jak neskutečně skotačí v bříšku, to se jen tak nevidí. Na monitor ani nemá moc cenu chodit, protože neustále „utíká“, odkopává ty monitorovací kolečka a vůbec tak řádí, že z křivky dostala doktorka záchvat smíchu. Jo jo, budeme mít asi dalšího divočáka :) Jo, a měl by to být chlapeček, Bára by řekla: máme miminko v bíšku, až se nauodí, budeme se o něj stauat… bude to kuk, muj báška asi, Fantišek se menuje :D Jméno bylo dlouho nevyřešený, ten Frantík z toho vylezl ani nevím nakonec jak. Ale je to definitivní, leda by se spletli a měli jsme holčičku :D
Jen jsem tak koukala, že máte velké úspěchy s odplenováním, to teda čirá závist, u nás se nekoná. Když je nahatá, tak chodí sama čůrat na nočník, cokoli má na sobě, tak vždy počůrá. O spaní bez plen ani nesním, už jsem smířená, že holt budeme balit dva zadečky. O kakání ani nemluvim, to si vždycky Barča počká, až má plínu a tam to vesele pustí a zapírá a zapírá, žádný hovínko přeci nemá a nemá. Neřešim to, ona na to jednou přijde sama.
Fialko, o vzdorech můžu psát romány, u nás se osvědčuje neosvědčuje kdeco, spíš to holt musíme přežít. Nejhorší ovšem je, když jsme Báru trestali a křičeli, to nemá smysl, je to pak jen horší. Teď praktikujeme krátkou separaci v jiné místnosti a pak chlácholení a vysvětlování. Někdy je to teda na budku, když je během hodiny po probuzení už pátej ámok, tak bych vraždila, ale vždycky si říkám, že to tak holt musí být, aby mohla Bára dozrát. Musim ale říct, že u nás je to spíš obráceně, záchvaty se konají často a kvůli kdečemu, ale z 99% doma, za mé přítomnosti, venku jen vyjímečně. Ovšem tý paní z parkoviště bych asi rovnou jednu vrazila, takový miluju (a bohužel se s nimi taky setkávám).
Jdu si teď chvíli odpočinout a doplnit zásoby jídla do bříška, nějak už se mi tam moc nevejde, tak jím průběžně pidiporce.
Zatím ahojky
mishicka 37+5tt. + Barbánek

 
Anonymní  04.07.05 21:56

Ahoj holky,
omlouvam se za vypadek, byli jsme u moře na dovolené, chtěla jsem Vám napsat odtud pozdrav, ale technika stávkovala…
Příjezd šokující, narvala jsem pračku, a odejla po nákupech ( dosud jsem jí věřila, že se hezky vypere a běžně od ní odchý¨ázela ), po 2 hodinách nám volali sousedi, že jsme je kompletně vytopili…, takže odpoledne ve znamení vysoušení, lítání popojišťovně. Naštěstí to spraví vymalování :-(
Jinak dovolená krásná, Vojtovi moře bezvadně zabralo na atop. ekzem, chtělo by to ještě tak týden a byl by fit. Je to malej vodník, moc se mu to koupání líbilo.
Takže aspon v kostce od nás, abyste věděli, že žijü… , ve čtvrtek odjíždíme na Vltavu, po neděli napíšu zážitky.
Mějte se parádně.
 Jolka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.07.05 22:34

Ahoj,

tak dneska ještě jednou já..

Zdravíme vydovolenkovanou Jolku i předporodní Mishičku -hurá, že jsi se ještě ozvala nerozdvojená, pokud Ti zbydou síli i čas tak nás určitě průběžně informuj čerstvými zprávičkami od vás, jsem zvědavá až hrůza a napnutá už teď, kdy se František vyklube…

Jo, holky a taky doplňte čerstvějšíma -třeba dovolenkovýma FOTKAMA galerku, ať se můžeme kochat i jinejma grázlíkama…

Taky jsem zcela zvědavě zkoukla hned ty fotky těhulek na Jarčiných stránkách, super bříška, takže Jarčo, díky moc..
Mishičko, dohoď další fota!!!!

Dneska s námi Verča grilovala do půl desáty, teď už naštěstí chrní, ikdyž mi dalo dost práce jí přemluvit, aby zase nešla spát ven do stanu, ale do postele. Taky se stihla venku pěkně po… Zahlásila, že chce kakat, ale babička byla moc pomalá a ten průjem moc rychlej, no ani se nedivím, potěch borůvkách, malinách, melounu, špenátu a hrášku by se teda po… asi kdekdo........

No končím, asi jdu ven ještě trochu popít a vypálit tu hnusnou bolest v krku..........

A jak by řekla Verča AHAAAAAAA. Říká teď na všechno zcela chápavě aha, chytrolínka jedna důležitá...........

Eržika a Verča

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.07.05 09:06

Ahoj všici,
zdravíme především Mishicku, to je super, že jsi se ozvala! Jsem moc zvědavá, co bude říkat Bára na brášku, když je takhle vzorně předporodně připravená. To je teda síla, s těma porodnicema, ale co, jako zkušená matka si to kdyžtak odrodíš doma, ne?:D

Tak, právě mi zmizela většina ultradlouhýho komentáře, tak jsem doost vytočená, takový pečlivý jmenovitý reakce:-( Tak vám všem přeju krásný svátky, využijte přítomnosti tatínků a užívejte si!:-) Padám do sprchy a jedem na výlet, tak ahoooooj.

Šárka & Tedýsek, koukající na Kostičky

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.07.05 09:10

Jo, ještě jsem hodila do galerky fotky ze stříhání, a jsem zvědavá na ty vaše, co, Jolko, Káťo, z dovolený? jarča aspoň vzorně doplňuje album na Rodině, ale jak třeba vypadá Barbroka? A co Ty, maťo, jak se smimíkama máte? A nějaký fotečky Oliverka???´Tak jsem vás pěkně sprdla a jdu do tý sprchy, Tedýsek tu huláká něco o výletě a mlátí do Roaman batůžkem:-) Š.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 05.07.05 17:12

Ahoj holky,
tak Jolka se vrátila od moře a aby si užili i sousedé tak jste je vytopili, no to je radosti. Nám to dopřává sousedka, a dělá to schválně, úmyslně a pravidelně.
Míšo - sláva, že ses také ozvala. Je dobře že se máte fajn a že se těšíte, Barunka asi nejvíce, na vylodění brášky. Jo pozn. k porodnici. Té Krče se opravdu neboj. Pracuji vedle a slova chvály na tuto porodnici se dostaly i ke mne. V některých oblastech to vyznělo lépe pro Krč než pro věhlasného Apolináře!!!!! Myslím, že to bude v pohodě. Hlavně nerodíš prvně a tak už z části buděš vědět co si s tím počneš. Tak držíme palečky.
Byli jsme v neděli na romantické procházce s našimi Slovenskými bratry a v pozdním odpoledni, po náročné procházce jsme dorazili do restaurace na vytoužené pivečko. Ňam, ňam. Ale netušila jsem co to se mnou provede. Hned po prvním loku jsem byla totálně na mollllllll. Šimon si brouzdal na motorce po restauraci mezi stolama a bavil celé okolí. Jenže v tom se rozjel na silnici a tak jsem vypálila za ním. A mně se tak zvednul žaludek a...... Syna jsem zachránila ale sebe jsem v poslední chvilce dopravila na toaletu a s odpadkovým košem mezi nohama jsem tam strávila asi dvace minut. NO COMMENT. Z romantické procházky taková ostuda!!!!!!! A tentokráte jsem to pokazila já. I tohle Vás může potkat na romantické procházce.
Dneska pozorujeme kapičky deště z okna, protože to je nádherný jak prší, ale od zítra už zase může být hezky, že jo???
Docela jste mne překvapili s tím sladkým a těma špatnýma zoubkama /jarčo/, tak já bych obyčejnou vodu do Šimona nedostala ani náhodou. Je fakt že sladké bombony, sušenky, lízátka, zmrzliny a čokolády také nemusí a nedostává (až na výjimky), ale pití, pití a pití to jo. Když dostane ředěného jupíka, šťávu nebo čaj bez cukru, tak řekne, tohle IMON nepije, mamo pití a je vymalováno. A nevypije opravdu ani ťuk. A teď ještě nemůžu sehnat žádného zubaře. Jediná zubařka, která byla ochotná nás vzít nás chce ale vidět až budou Šimonovi tři roky. Tak nevím nevím. Snad tam do té doby nějaké zuby zůstanou.
Prošvihli jsme díky kašlání a rýmování očkování proti spalničkám, takže mámě pěknou smůlu a budeme muset počkat až na očkování v prosinci.
Toliko od nás ze Šimonova.
Mějte se krásně a zase někdy ahoj ahoj
Fialka a Šimonek.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.07.05 20:58

Teda to byl hnus, ten dnešní den, co? Doufám, že zítra už bude zase trošku letněji, zima a déšť výrazně škodí teplu rodinného krbu, aspoň u nás - Tedýsek je na přeražení!
Fialko, teda ten Tvůj příběh mě fakt dostal, normálně tady prskám na monitor, to je teda romantika:-)))) Ale štěstí, že jsi spoň nepoblila Šimona uprostřed ulice, to by tu sociálku možná někdo zavolal. Jojo, alkohol je metla:-))))

Musím se vám pochlubit, dneska jsme koupili úplně náhodou skvělou knížku, původně jsem teda šla do knihkupectví koupit si něco k svátku, a odcházela jsem s titulem Jak to chodí u popelářů))) Fakt nekecám, a je to úplně skvělý. Doma jsme to celej večer četli dokola, a jsou tam super obrázky - krom hafo popelářů (Tedýsek jim říká taky kika vůz:-))) i bagr, buldozer, náklaďák, letadla, kropicí vůz… no pro podobně postižený chlapečky vřele doporučuju, tolik radosti za sto dvacet kaček:-) Díky tomu byla zapomenuta i menší nehoda, z který mám teda výčitky ještě teď - Tedýsek mi pomáhal péct perník, a nějak záhadně se mu podařilo strčit palec do šlehače zespoda, mezi takový ty umělohmotný hajzlíky, co tam rotujou - asi to popisuju jak dement, ale já vpodstatě sama nevím, co to je… Prostě ten náš předpotopní přístroj je záhadnej, a jak se ukázalo, i nebezpečnej, výsledkem bylo celkem dost krve a pohmožďenej paleček, nejradši bych si nafackovala, ale vůbec mě nenapadlo, že by se to mohlo stát, pomáhal mi s tím šlehat už po X-tý:-( Nicméně i přesto už Tedýsek hodinu spí, a já ho asi budu následovat, zítra chcem jet do Troji do ZOO, tak počítám, že nás natěšený potomek vzbudí před šestou, jak má poslední dobou ve zvyku:-)

Tak se mějte a pište!

šárka & ušlehaný tedýsek

P.S. Fialko, nechlastej tolik:D:D

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 06.07.05 15:03

Ahoj holky,
zas se odsouváme někam dozadu, nevíte, kdo je na řadě s deníčkem? Já myslela, že Chillie, ale ta je asi někde na dovče, neozývá se. Po ní jsem myslim já, šéfka Jolka se taky dovoluje, tak kdyby se nikdo nehlásil, něco sesmolim.
S fotkama z dovči to bude špatný, vůbec s fotkama od nás je to bída. Nemám program na zmenšování fotek a po minulé zkušenosti to zřejmě emimino nebere. Juknu v jaký velikosti to máme a třeba najdu nějakou zapomenutou v malým formátu.
Fialko, móóóc pěkná procházka, jsem se teda nařehtala. No co, stane se, hlavně, že se nepřihodilo něco horšího. Šárko, prstíky v mixéru, taky príma. Jenže kdo to může tušit, že je tam strčí, i když už Ti pomáhá po několikátý co? Plakal hodně? U nás je vždycky po nějakým karambolu scéna jako blázen. Jo a díky za tip na knížku, brzo bude svátek Kubíků, tak to už mám třetí věc. Jsem zvědavá co vyberu z těch tří nápadů nebo zaúkoluju příbuzenstvo.
Musím se vám pochlubit s naší včerejší čůrací příhodou. Já něco dělala v koupelně, Kuba si hrál v pokojíčku a najednou volá: „už čůám“. Mně proběhlo hlavou, že je oblečený a nočník, že jsem mu dala na topení, aby měl na zemi dost místa pro auťáky. Zběsile běžím do pokoje a málem jsem omdlela překvapením. Kubík si ten nočník sundal, sám si svlíknul slipečky a kalhoty a vzorně čůral do nočníku. Já se dmula pýchou, protože se svlíkat moc neumí a do minulýho týdne se ještě počůrával. To bylo pochval a blahořečení na jeho osůbku. Šárko, jaká byla ZOO? My byli minulý týden na Safari ve Dvoře Králové a zážitek to byl skvělý.
Jolko, ozvi se, až budeš zpět. To s tou pračkou je pěkně nepříjemný. My vytopili sousedy hned asi týden po nastěhování. Je to už pár let, ale doteď na to nerada vzpomínám, protože bydlíme v osmičce a pračka protekla komplet až dolu skoro do sklepa. Kupodivu měli všichni sousedi pochopení a nebyl žádný problém.
Mám to nějaký zmatený, tak radši končím. Mějte se pěkně svátečně.
Katule a Kuba

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.07.05 19:34

Ahojky,
tak to vypadá, že Chillie se nám někde zapomněla:-) Myslím, že Špuntíci už jsou z tábora zpátky, tak doufám, že se jen s Vítkem někde dovolují a jsou OK. Já jsem se před chvílí nehorázně přejedla, takže vám toho moc nenapíšu, nemůžu se ani hnout, natož myslet:-)

A kde se nám toulá Zizi???

Jinak včerejší výlet byl super, nádherný počásko, ani se tomu dneska nechce věřit. Akorát mě naštvali komodský varani v indonézský džungli, zas byli zalezlí, mrchy, já je snad neuvidím:-( Tedýska nejvíc uchvátil bagr, kterej tam byl zaparkovanej u rozestavěnýho výběhu, a pak teda želvy a opice.

Musím jít uložit toho opičáka, tak se mějte a pište!!!

Š. & T.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.07.05 13:26

Ahoj opičáci!
Já žiju,ale jeli jsme v úterý za Lukynem na chatu a vraceli jsme se ve středu odpo,tak nějak nebyl čas něco písnout.No a včera jsme byli u strejdy na grilovačcea dneska jedem opdpoledne do kina na Válku světů,tak se moooc těším.
Když jsemtak četla,jak vaše děti nejí sladký,tak mám teda pěkný výčitky,ale s tím už se teď nedá nic dělat.Taky jsem si přísahala,že Tom sladký neuvidí do tří let,ale když viděl Lukáše že má čokoládu nebo zmrzku nebo něco,to bylo.No já to nakonec vzdala a je klid.Lízá lízátko,zmrzli­nu,oplatky a pije zá:,–(ně jupíky a krabičkový pitíčko a zuby si čistí tak,že se neustále cpe žvýkačkama,nejradši má pálivý.No tak to by bylo,jsem prostě macecha,že dopřávám svýmu dítěti ty nejhorší věci,no ale nemám srdce mu to lízo nedát.

Fialko,ta šumava by byla 2.9.??
Mimochodem taková hezká procházka :-)))))))))))),to si budete s Šárkou rozumnět :-))))))))).

Musím končit,mám tu hrozný binec a o půl paté jedem,tak aby se tu babička nemusela v tom bordelu plácat.

Tak ahoooj a těhulky,posílejte zprávičky,jo a ty bříška jsou fakt krásný,ale Mishičku jsem nepoznala,s těma krátkýma vlasama jsi úplně jinačí :-))))),tak ať ten porod zvládneš a hlavně nám dej vědět,abysme mohly držet palečky.

Už končím,ahoooj Zizi a Tom

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 08.07.05 22:22

ahoj holky, tak já se po dlouhé době zase hlásím. tábor byl super, jen jsem byla neustále unavená z toho nicnedělání :). a taky z vítkova uspávání a záchvatů vzteku.
domů jsme dorazili v sobotu, jen se vytočili a jeli k babičce a následně k dědovi stříhat ovce /to radim/, my s vítkem obdivovat samotu, kde jsme mohli bydlet. a teď jsme na chvílu zase doma. možná na dýl… uvidíme.
KAŤULE, jeslti můžeš, tak prosím deníček napiš. já ho vezmu po Tobě. omlouvám se za zmatky. tak zatím ahoj Chillie+Vítek+Be­bely /29+3tt/

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.07.05 18:27

Ahoj kočky,
jsem jenom na skok, vrátili jsme se od babi a za chvilku zase odjíždíme za segrou.
Vracíme se 20, tak doufám stihnu Mišicky vykuklení.
Posíláme vám všem moc a moc krásné pozdravy a zase někdy letní AHOOOJJJJ
Fialka a Šimonek. Šumava termín: od pátku 2. 9. do kdy chcete.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama