Opičáci - 38. deníček

Rodičovství

Ahoj opičáci. Všechny vás musím pozdravit. Volám 3x hurá, ale zase po dlouhé době jsme zdraví. Tentokráte se nám objevili v „útrobách krom zlatého staphylokoka, moraxelly a branhamelly, ještě další zvěř, kterou jsme nenašla ani ve slovníku, takže jí nedokážu pojmenovat.

A ke všemu si ještě náš pan doktor zlomil ruku, takže nás ošetřovala zastupující paní doktorka, která to pojala komplexně. A tak jsme tentokrát dostali antibiotika do krku, do nosu i do očí. Tak jsme tu zvěř mlátili hlava nehlava a výsledek - jupííí jsme bez zvířátek.
Radostně jsme vykročili do jeslí, kde jsem dostala hned do ruky složenku. Och ta hrůza. Zatím to vypadá, že docela služně ty jesle sponzoruji, přestože naše účast není 100%, ale asi to tak má být. A je smutné, že ani v těchto případech, kdy skoro celý měsíc trávíme s nemocí doma nemám nárok na výplatu rodičovského příspěvku, přestože o své dítě pečuji řádně a celodenně. Bohužel jsem překročila „jejich hranici 5-ti dnů" tak nárok nemám.
Ale konec naříkání.
Měla jsem obavy jak to bude vypadat v pondělí ráno a jak bude Šimon stávkovat, že se mu nechce a jiné AKCE, ale opět překvapil. Hned jak jsme přišli k vrátkům dal se na úprk směrem ke dveřím, schody bral skoro po dvou a nahoře začal mlátit do dveří aby mu otevřely. A když jsme vešly do šatny, tak letěl bez převlečení hned do třídy. Ječel na celé kolo AUTOBUS a pořád si poskakoval a zajíkal se radostí. Bylo to docela srandovní i když na druhou stranu mi trošku zarazilo, že až takovouhle radost nemá když vidí nás!!!! Paní učitelky odpoledne hlásily, že celý den radostí lítal po třídě, v náručí držel autobus a nevěděl kde zastavit, kde si sednout. Jak byl rozlítaném, tak nemohl pomalu ani usnout, protože mu srdíčko tlouklo jak o život, ale nebyl ke zklidnění. Všechno jídlo snědl, jako kdybychom ho celou dobu drželi o hladu!!!!! No trošku jsem si připadala, že vlastně ke mně se má vrátit domu jako za trest. A že bych ho měla nechat v jeslích pořád. Kdyby to šlo????? Naštěstí druhý den se zklidnil a už bylo všechno podle řádu. Asi mu došlo, že už není potřeba takhle šílet, protože teď to bude každý den a tak o nic nepřijde. Ach jo - poděs jeden malej.
Jinak jste se tady rozpisovali o tom jak vaše dětičky začínají mluvit, což jsem nemohla moc komentovat, protože u nás nebylo nic jenom AUTO. A teď? Najednou z ničehož nic rozvázal a spustil. Sice nemá ještě takové hlášky, ale i tak všechno okomentuje a vždy zakončí s otazníkem a pohledem ke mně, jestli je to opravdu tak? Mámo? A tak jsem v tom až po uši i já a musím také pořád na něco odpovídat. A hlavně překládat, protože nikdo jiný nerozumí.
Nejroztomilejší ovšem je, jak začal říkat mám „Dena" a táta „Míša", ale o sobě pořád tvrdí „mimi" nebo si říká „Mone" v tomhle slově mu to „Š" vůbec nejde. Takže Šimon je mimi nebo mone.
Také už jsem měla tu čest vyslechnout si jak zopakoval mnou vyslovené slovíčko „dopr…" Si tak nenápadně jel autíčkem kolem a já v zápalu boje s šicím strojem utrousila to svoje..... a Šimon jel kolem autem a hned to zopakoval. Tak to jsme nechápala. Ale je to tak.
Tak milí opičáci a opičany, protože jsme původně plánovala poslat sice něco jiného a nevyšlo mi to neb jsem si soubor uložila někam a nemůžu ho najít, máte zde narychlo sesmolený náhradní deníček, abychom se nemusely hledat bůhví kde.
Přejeme vám moc a moc hezké dny a zase někdy AHOJ
Fialka a Šimonek.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 02.06.05 14:26

Ahoj opičata,
tak se zase konečně hlásíme! Už jsem si myslela, že si vzal Fialčin deníček neplánovanou dovču:-) To je super, že jste zase OK, zvířena vybita a Šimonek chuděrka se konečně najedl:-))))

No, u nás byl poslední týden nic moc, měla jsem zánět středního ucha, propichovali mi bubáínek ňákým karabáčem a byl to fakt zážitek:-( Takže jsem se cpala antibiotikama, 10 dní jsem téměř neslyšela, a tudíž jsem neměla vůbec náladu psát - ale četla jsem vás pravidelně, to zase jo!.-)
ten víkend 17. to asi odpískáme, ne? Zdá se, že účast by nebyla nic moc, tak to asi nemá smysl… A jak jste na tom v září? Něco málo jsme probraly včera na chatu, ale děsně to stávkovalo, takže jen vím, že se mluví o termínu kolem 2. září, ne?

Nebudu se moc rozepisovat, za chvíli očekávám vstávání dravé zvěře, tak vás jen moc zdravíma pište, pište, pište!

Těhulky, jarčo, Chillie, Mishicko, jak se máte, co novinky a bříška?

A zvláštní pozdrav pro Maťu a její „jesličky“, jsi dobrá, že to zvládáš! Co mímata, nezlobí? A nebyly by nějaký nový fotečky, sííím?:-)

Šárka & Tedýsek, dneska s pořádnou rýmou

P.S. Hodila jsem dogalerie jednu novou fotku T. s Verunkou, kterak řádili ve zkušebně, byl to fakt mazec.

 
Anonymní  03.06.05 13:08

Ahoj všichni,
Vojta spí,tak píšu komentář. Zazanemala jsem,že na opi vikend bychom jeli jen já s Fialkovýma, takže navrhuju taky akci přesunout na září,2.9. by nám zatím vyhovovalo.
Fialko, to je prima,že už jste bez zvířátek, jejich latinky jmena zneji priserne:-), Vojtovi nejde rikat si Vojta, takze neznami si mysli,ze se jmenuje Ota,protoze jeho Vojtik je podobne Otikovi. Me nekdy tituluje Joli a na tátu volá Zdendo, jak to ma naposlouchane ode mě.
Tady u nas se siri spermie asi vzduchem, kazdy kdo aspon trochu spada do kategorie Hus. detí,je v tom, nebo vozi kocarek, cekam,kdy prijde rada na me. Dvě sousedky porodily ( holka a dvojcata holky),tak slastne nacuhuju do kocarku.
Co vy těhulky,jak se máte? Myslím na vas.
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.06.05 17:26

Ahoooj holky,
teda, to je bída!!!! Kde všichni jste? Berte si příklad ze mně, já jsem tu potají, páč bych měla ležet - máme doma slušnej lazaret, z Tedýskovi čtvrteční rýmy bylo do rána prasklý ucho, tudíž je na antibiotikách, a my to od něj chytli, já byla dokonce ráno na pohotovosti a mám svůj oblíbený zánět průdušek, no super:-((( A do toho má Roman něco se zádama, takže jsme dost kriploidní rodinka:-)
Ta jsem se těšila, že si napravím náladu přečtením vašich příspěvků - a tady… škoda mluvit!

Tak se polepšete, joooooo?:-)))

Š. & T. z Chcípákova:-)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.06.05 21:57

Ahoj!
Já jsem tady taky jen na skok,měla jsem náročný víkend a jsem z toho ňáká unavená:-).
teda šárko,vy ste fakt hrozní,dyť ste pořád na hromadě,tak se hezky uzdravte a dej Tedýskovi pusu,chudáček musí strašně trpět auuuu,úplně mě to bolí za něj.
Fialko,to e dost,že už se šimon zbavil těch zvířátek,tak teď si to doufám v jeslích trochu užije.
Já jsem byla s Tomášem na dětským dnu ve školce,měli tam skákací hrad a jarmark a divadlo,bylo to super,pak jsem ho ale nemohla dostat domů,pořád se chtěl chodit dívat do školky na ty stolečky a malý židličky,tak mám pocit,že s ním nebudou snad problémy,že si tam zvykne raz dva a nebude dělat scény.No ale ještě si ten rok a něco počká.
Jinak jeto děsnej uličník,kolikrát z něj mám hlavu jak …,doufám,že se brzo zklidní nebo se utopím :-)))).
Mám ještě nějakou práci,tak musím letět,tak se mějte a čau příště.zizi a Tom

PS:Pavlíno a Miki,tak se taky někdy ozvěte!!!!A Len­čo,ty taky!!!

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 06.06.05 08:11

Ahoj opičáci,
tak halo, kde jste všichni.
U Tedýsků se marodí, to vám teda vůbec nezávidím a nepřeju, ale co se dá dělat viď. Já sem si teď zrovna říkala, že možná za týden nebo čtrnáct dní by mohl začít Šimon taky marodit. A sice z velice praktických důvodů. Nemusela bych čerpat dovolenou, ale byli bychom doma a mně by se platilo OČR a dovolenou bych si schovala na srpen. Protože jinak si musím vzít neplacenou dovolenou. To jsem ale vypočítavá mrcha co? Upřímně. Nejsem ani první ani poslední. Stačí když se kouknu tady u nás kolem!!!! Tak snad nějakou lehčí rýmičku nebo kašlíček. Hi, hi, hi.....
V sobotu jsme byli u známých v perníkové chaloupce na Olešku. Krom toho, že to je kousek za Prahou, že tam končí silnice, že tam lišky dávají dobrou noc, tak je tam nádherně a děsnej klid. Ale asi tomu bude taky brzo konec, protože nová výstavba dorazila i tam. Je to sice jako pěst na oko, ale bydlet tam já, tak je to úúúžasnýýý.
Počasí nás děsně vypeklo, protože v pátek jsme se skoro upekli a tak já zbalila šortky, třičíčka, plavky, sluneční brýle a jiné pitomosti a v sobotu když jsme se probudili, tak jsem šla pro větší bágl a už jsem balila troje tepláky, teplou bundu, pláštěnku apod. Skoro celý den jsme byli zalizlí v perníkové chaloupce, děti lezli i po stropě, ale nedalo se nic dělat, protože ty troje tepláky jsme meli mokré běhěm hodiny pobytu tam. Bylo to na bednu, ale bylo to fajn. No a večer se vyjasnilo i sluníčko na nás na chvilku vykouklo a tak jsme stačili ještě ugrilovat masíčko, napapat se a za chvilku jsme jeli domů. No za chvilku bylo sice v půl jedenáctý, ale Šimáno byl v pohodě a Verunka také. Nejevili známky toho, že už je tolik hodin a nějaký spánek???!!!!! Špatnej vtip.
V neděli si Šimon protáhnul vstávačku na desátou hodinu!!! Což byla paráda, ale tím pádem zase rozhozenej celej den a dneska ráno byl totálně mrtvej a vstával prdelkou napřed, takže všechno bylo špatně. Na všechno reagoval NE, tak ani nevím jak si hoši poradili v jeslích. Možná že ho to přešlo, když spatřil svůj oblíbený autobus!!!!
Tak já jdu pracovat, tak se mějte krásně, hezky se kurýrujte a zase bezo tady AHOJ.
Fialka a Šimonek.

 
Anonymní  06.06.05 09:54

Šárko, tak se rychle vykurýrujte!
Fialko, myslím, že s ohledem na dnešní a celotýd. předpovídané počasí se Ti podaří Šimona omarodit snadno :-) a tu dovču si ušetříš.
Holky- od pátku jsme i v noci bez PLEN!!!
Jinak je všechno na prd, dopouštěli jsme na chalupě vodu do bazenu a ona nějakou skrytou vadou vytékala ven, takže 8 kubíků v háji.
 Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 07.06.05 13:11

Ahoj holky,
no to je nekázeň. Kde jste všichni.
Krom Tedýsků, kteří marodí. Jak je vám?
Pozor, našla jsem svůj pečlivě založený statistický deníček, tak až na mne bude řada v příštím kole tak ho pošlu. je to takový menší audit dvouletého života mého syna. Je to docela zajímavé.
Naše pochůzky z jeslí domů mi připadají delší a delší. To jsme si jednou také naběhli a šimon chtěl jet autobusem. A tak jsme jeli, objížďkou skoro přes celou Prahu, ještě ke všemu do dopravní špičky a tak máme rekord co se týče cesty domů 3,5 hodiny!!!!!! (dospělý člověk to pěšo ujde za 20 minut!!!! svižně).
Tohle mne vždycky děsí, jakou cestu si dnes Šimon vymyslí. To už raději cestuju vláčkem z nádraží na nádraží, ale jsme pořád blízko domova!!!! A já si tak během našich výletů přemítám v hlavě co všechno bych za tu dobu mohla udělat, ale proč bych to neudělala pro svého broučka, že???
Představa, že se mi bude svíjet v křečích v louži na autobusové zastávce jen proto, že maminka chtěla žehlit místo toho jet domů autobusem. To je přece jasné.
Tímto jsem chtěla naznačit, že šimon začal zkoušet hodně, ale opravdu hodně drsné vztekací scény. Např. s sebou praští na zem (klidně i do té louže), překulí se na břicho, a zase zpět na záda aby to jako bylo dokonalé. A když pro něj chci jít že ho zvednu, tak přede mnou začne po zadku couvat po zemi dál a dál, aby toho vytřel co nejvíce. No paráda. V poslední době co se nám to přihodilo, tak jednou s sebou takhle máznul uprostřed silnice moc dobře ví, že tam jezdí autíčka, ale JUST JO tak jsemho vzala pod krkem a přenesla na chodník. A pak jsme tam seděli asi půl hodiny, než se uráčil zvednout a jít dál. A klíďo jako by se nic nestalo. A podruhé to udělal na procházce u řeky, pod železničním mostem, kde si lehnul do takového toho jemňoučkého prachu a vyválel se tam - škoda slov. Řval jako pavián a seděl. A tak jsem taky čekala až ho to přejde. Tentokrát jenom dvacet minut. Záhy zapoměl proč se vztekal, protože mu došlo, že máme nadohled jeho oblíbené dětské hřiště a pádil vpřed. MÁMA NE!!!!
Ale kdybyste věděli jak já trpím. Jak se musím přemáhat abych ho nezřezala, protože tohle opravdu nemusím. Dle slov našich rodičů bychom ho měli zmlátit, ale to já nemůžu. To už by tady asi nebyl. Hi, hi, hi.
Každý večer si beru moudrou knihu do ruky a listuji a hledám moudra a chytrosti abych se tak snadno nedala vytočit, ale jak je vidět je to marné. Knihu znám už skoro nazpamět a tyhle jeho scény mne vždycky dostanou.
Kdybych kouřila tak zvládnu vybafnou za tu dobu snad celou krabičku. Ale možná bych se odreagovala.
Takhle to u nás teď je. KDO Z KOHO!!!!!!!
Zatím musím konstatovat že skóre je 0:2 a bohužel pro Šimona.
Tak se mějte krásně.
Fialka a Šimon.

 
Anonymní  07.06.05 13:27

Ahoj holky,
teda účast skoro nulová a ještě se nám deníček odsunul někam pěkně daleko, kdo vůbec píše další? Chillie, ty nebo já? Dej vědět, ať stihnu něco sesmolit, než se tady vytratíme úplně.
Přiznávám, taky jsem byla v jednom kole a taky přiznávám, že jsem jakási neschopná nějaký akce. O víkendu jsme měli fofr, ještě jsme měli na programu poslední oslavu a předtím dopoledne pohádkový les. To bylo moc príma. Pro mě chvílema zabijárna, protože bylo hrozný dusno před bouřkou a v tom lese to bylo samá muška a my se neustále šplhali někam do kopce. Naštěstí se mi u Rusalek zlepšila nálada a dál už to šlo. Kuba se dokonce zapojil a manža vyslyšel mé prosby a nesl ho do kopce, protože kdyby ho nenesl, jsme tam ještě teď:-)))). Dopoledne jsme zakončili príma dlabancem v restauraci. Přece se nebudu vařit s obědem po tak náročným výstupu!
Fialko, taky si myslim, že ti to hnusácky studený a mokrý počasí pomůže a dovča ti zbyde. Teda já jsem tak naštvaná a bez nálady, co je to za léto? Až mě to vedlo k tomu, jestli si s manžou a Kubou nehodíme nějaký last minute u moře. No uvidíme, zatím jen okukuji nabídku. Šárko, brzo se vyležte, chudák Tedýsek, ouško ho muselo pěkně bolet.
Zizi, prosim tě, co pořád děláš, že jsi v jednom kole? Co jste dělali o víkendu?
Tak holky, mizim, odpo čekáme kamaráda, ať se Kuba aspoň chvíli s někým zabaví, když se nedá nic podnikat venku. Mějte se pěkně.
Katule a Kuba

 
Anonymní  07.06.05 13:55

To jsem ještě já:-))
Jolko, vy jste šikulové!!!! Bez plínek už v noci, to je paráda! Proč se mi Kuba pořád počůrává? Nedávám mu plínu přes den už vůbec. Chodí pořád ve slipečkách, ale musím mu čůrání připomínat. Jak nepřipomenu, přijde mi oznámit, že se počůral. Například dneska dopo toho vypil docela dost a já zapomněla. Seděl si klíďo na autíčku a čůral! Já myslela, že si tam jen tak sedí a on si klíďo počůral celý auto skrz až na koberec. Tak jsem mu pak ukazovala, jak to musím prát, ale pochybuju, že si z toho něco vzal. Holky, trestáte děti, když se počůrají nebo třeba jen jim trošku vynadáte? Já to Kubovi řeknu, že je ostuda, že se počůrává a že už by neměl, když velký chlapeček. Kámoška to malýmu vysvětlovala docela drsně ručně, ale to si myslim, že je k ničemu.
A Fialko, ještě jsem chtěla ke vztekání. U nás je to taky čím dál horší. Prostě si postaví hlavu, že bude například zalívat a můžu mu vysvětlovat tisíckrát, že dneska ne, protože je zima a byl by nemocný, protože by si polil boty a rukávy. Marně, vzteká se jak deset čertů, někdy se válí po zemi, ale většinou stojí u mě a mlátí, teda spíš mě plácá rukama do nohou, dupe u toho a řve mamíííííííííí, já ci zalíííííívaaaat. Podle mě to není tak hrozný, holt to patří k tomuhle věku, ale jak se na to dívá moje příbuzenstvo, to mě doráží daleko víc. Oni by z něj chtěli mít vzornýho bezchybnýho chlapečka a hrozně se diví, že se takhle může vztekat a že já s tím nic nedělám. Jak ráda bych dělala, kdybych věděla, jak ho těchto stavů bezbolestně zbavit. Jedni „radí“ nasekat mu. No to si pomůžu, copak se to tím vyřeší? Druzí zas říkají, no prosim Tě, jak se může takhle vztekat, to ho odnauč. A tak já si každý den slibuji, že se kouknu do chytrý knížky, ale protože vím, že mi neporadí nic světobornýho, co bych už nevěděla, tak si říkám necháme tomu volný průběh, ono to přece přejde. Chce to jen a jen pevný nervy a hlavně klíííídek, prožívají to všechny děti a i my jsme nebyly jiné. Tak to je moje rada, Fialko.
 Katule

 
Anonymní  07.06.05 14:13

:-) se vztekáním a Tvým návodem,nechat vyšumět, nemůžu než souhlasit. my měli pár scének, jedna nejvydařenější byla na parkovišti před hypermarketem,kde bez varování po krátkým dohadování s sebou Vojta praštil na zem,řval jak pominutej a kolem jdoucí báby pohoršeně klepaly hlavama nad tím,jak já stojím per plex a nevím, co s ním mám dělat. Teď dlouho nic.
K plíkám Ti radím netlačit na pilu, ono to přijde nenásilně samo. U nás to noční bezplínkové období začalo v pátek, odjeli jsme k babi a já zapomněla pleny a přišlo mi krkolomný kupovat je u Aralky… Takže fixies podložka jak je zvykem u spaní odpoledního, kolem půlnoci jsme ho dali vyčurat(spícího) a do ráno se nepocural. Když to vydržel jednu noc,přislo nám zbytečný upustit a od pé páteční noci jsme bez.
Fialko, na Tebe myslím intenzivně, ten boj je nerovnej, Šima se proste osamostatnuje a pritom by byl desne rad soucast Tebe,tak se to v nem mlati. Drz se a nezab ho:-)
O víkendu jsme napoustěli ten bazen, a voda stejně vytekla,jak jsem psala, vcera jsem se vytacela pri telefonovanim s Mountfieldem,co se s tim bude delat dal. A vite,co mi poradili - koupit lepidlo a zalepit. A to se prsí 7 letou zárukou :-).
 Jolka

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 07.06.05 19:40

ahoj holky, všechny vás zdravím, deníček napíšu dnes, jak vítek usne, tak zítra by snad určitě měl být nový. zatím ahoj chillie

 
Anonymní  07.06.05 20:28

Prima, Chillie, už tu špízuju, jestli se ozveš, jinak bych se do toho pustila, jsme už fakt úplně někde zapomenutý a ztracený.
 Katule

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama