Opičáci 33. deníček

Ostatní

Ahoj holky a opičáci, tak zdravíme v novém týdnu ze Šimonova. Máme krásné počasí, sluníčko, teplíčko a tak už by snad i ty choroby mohly odkráčet někam. Jenže to by nebylo aby se u nás něco nedělo. A tak se také stalo, že jsme při nedávné prohlídce u našeho pana doktora dostali doporučení na alergologické vyšetření. Už jste to někdo z vás absolvoval, opičáci? Pan doktor pravil, máma alergik, táta alergik tak Šimone tebe to čeká asi také. Jen bylo třeba zjistit co a která to vlastně je.

A tak jsem nejprve sháněla hodného dětského alergologa, když se zadařilo tak jsem se objednala a po několika týdnech čekání se stalo.

Bez příprav jsme tam vletěli s tím, že alergologické vyšetření u dvouletého dítěte je formou pohovoru a že z toho vyvodí pravděpodobnost alergie na to a to. Ale ouha.

Dle mého dojmu naprosto dokonalá paní doktorka mi dokonale vysvětlila situaci a stav a oznámila, že jediný způsob jak alergii vyloučit je odběr krve!!!!!! Že mám možnost odmítnou Šimona při tom držet, že si zavolají sestřičku na to. Tak to jsem nechtěla a tak mi opět dokonale vysvětlila jak a kde ho držet, jak silně ho tisknout a co dělat. Chudák nic netušící Šimon si zatím maloval fixou vedle papíru na podlahu své krasokresby. Sestra připravila vše potřebné, jehly, zkumavky, buničinu, podložku a pak jsme čaply Šimona a šlo se na věc. Já jsem seděla, protože mám tendence při odběru krve omdlévat a na klíně držela Šimona v šachu. Při pohledu na tu tlustou jehlu a tu hubenou Šimonkovu ruku se mi chtělo omdlít. První marné hledání žíly a první vpich do ruky NIC. Druhý pokus na hřbetu dlaně, druhý vpich NIC. Myslela jsem že je po mně. Šimon ječel jako šílenej. Já ho držela tak silně že jsem měla pocit že ho rozdrtím, ale jinak to nešlo. Doktorka začala hledat žílu na hlavě (údajně z žíly na hlavičce se dělá odběr krve malým miminkám) a já myslela že tohle teda bude můj konec. Snažila jsem se jí tu hlavu vymluvit, ať zkusí ještě jednou tu ruku. Naštěstí i jí se do toho moc nechtělo, protože na tu hlavičku by potřebovala opravdu naprostej klid jinými slovy - narkózu. A tak šla hledat žílu na druhou ruku. Když zajela ta hnusná jehla do ruky tak jsem se modlila aby už začala ta krev téct a po chvilce (nevím jak to nazvat, ale vypdalo to jako když se snažíte najít klíčem vhodnou polohu pro odemykání…) se konečně krev objevila. HURÁAA jsem zakřičela já i doktorka. A ječící Šimon z toho přestal brečet a koukal co mu to kape z ruky. Chvilku byl bez pláče, ale pak začal nanovo. Já jsem ho držela tak silně, že se opravdu ani nepohnul. A tak začalo kapání do 3 nechutně velkých zkumavek a přestože nebyly ještě plné, sestra zavolala že už jí to stačí aby jsme mu chudínkovi dali už pokoj.

Když jsem potom Šimona uvolnila, tak málem upadl. Byl celej zanudlovanej, uslintanej, uslzenej a ruku zkrvavenou. Byl smutnej, přepadle, ale brečet už ani moc nemohl, jenom vzlykal nešťastně. Dostali jsme za odměnu já pochvalu za statečnost a Šimon obrázek s autíčkem. Ještě ho měly!!!!!! Tím si šplhly.
Teď musíme tři týdny počkat na výsledek.

Ale finále? Když se zjistí, že je alergickej na něco, tak s léčbou jako takovou se může začínat u dětí starší pět let!!!! Do té doby se dá alergie tlumit různýma tabletkama a kapičkama. Říkala jsem si, že jsem teda také mohli počkat na pozdější dobu, ale na druhou stranu - máme to za sebou. A kdyby něco aspoň už mne to nepřekvapí a budu připravená.

Druhý den se mu na ruce udělala modřina jako blázen a musela jsem v jeslích vysvětlovat co se stalo aby neměli pocit že ho třeba mlátíme!!!!!

A aby mne ta alergie naštvala ještě více, tak vám ještě napíšu další příběh alergika, který se stal pro svoji zdravotní pojišťovnu obtížným.
Jedná se koho jiného než o mne. Jsem u jedné nejmenované zdravotní pojišťovny už od začátku, poctivě si platím své zdravotní pojištění a protože nemarodím tak si říkám, proč by mi nemohli přispět na plavání se Šimonem a antikoncepci. A tak jsem si požádala o refundaci. No jenže do loňského roku to šlo bez problému. Formulář, doklady a do měsíce byly peníze na účtu. A od ledna letošního roku v tého nejmenované pojišťovně vymysleli nový Kreditní systém, kde pojištěnci sbírají body za to že chodí na preventivní prohlídky a jinak neobtěžují lékaře a nemarodí!!!!! Což jsem si myslela že jsem i já. Omyl děvče. Když jsem pořád čekala až mi konečně pošlou dopísek s tím, že jsem mezi vyvolenými a že jsem zařazena do tohot systému a ono pořád nic, tak jsem se ozvala. A jedna milá paní..... mi sdělila něco, co jsem dva dny nemohla rozchodit. Jednoduše nebyla jsem zařazena do Kreditního systému neboť moje náklady na zdravotní péči jsou příliš vysoké a já tímto musím využívat solidarity ostatních pacientů a ostatní pacienti doplácejí na moji léčbu!!!! Dva dny jsem z toho byla fakt hotová, než jsem se vzpamatovala, nechala jsem si vyčíslit své náklady na léčbu a padla mi čelist. Mé náklady převyšují jejich hranici o pouhých dvě stě KČ, ale prostě převyšují. I když o tohle ani nejde. Jde o to, že i když člověk k doktorům nechodí, nemarodí, neválí se po špitálech, ale má prostě jenom alergii tak je pro svoji zdravotní pojišťovnu obtížný protože............ Vytočilo mne to natolik, že jsem sedla sepsala milé paní dopis a teď čekám že mne buď vyloučí z registru pojištěnců a nebo aspoň něco vysvětlí.

Tak toliko k alergiím. Je to bohužel smutný, ale tahle nemoc - nenemoc, která je naprosto běžná, obtěžuje každého čtvrtého človíčka je tak drahou a nákladnou záležitostí!!!!!!!! A to nejen pro zdravotní pojišťovnu,a le i pro mne samotnou, protože velkou většinu léků a vakcin si platím hotově já sama, tak pozor!!!!!

No a to je snad všechno. Trošku neveselé téma, ale naprosto ze života. Věřím že jsou horší věci a horší vyšetření a horší nemoce a úrazy a já nevím co všechno. Ale pro každého je vždycky to nejhorší právě to co se děje teď a jen a jen sobě samému. V našem případě teď spíš těm našim opičákům a prťouskům.

Tak na veselou notu AHOOOJ
Fialka a „statečný“ Šimon

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.04.05 13:09

Dneska na emiminu bydlím:-), ne holky, Vojta spí, já výjimečně nepotřebuji žehlit, uklízet, tak si serfuji. Šimona lituju, s tím odběrem na hlavě si to pamatuju z porodnice, že kromě mimina s příšerně šišatou hlavou mi ho přinesli s parádní modřinou, měl vysokou žloutenku, tak na něj 48 hodin svítili a nosili mi ho jen na kojení, já pojala podezření, že jim upadl cestiou, tak jsem ztropila vyšetřovací scénu, až mi zavolali pediatra, aby to hysterické šestinedělce bez dítěte u sebe vysvětlil.
Fialko, Tvoje pojišťovna je NO COMMENT. Máš zjištěno, jestli by Tě takhle hnusně vyf…li i u jiné?
Dej vědět, co Ti paní odepsala.
 Jolka

 
Anonymní  26.04.05 14:36

Teda Jolko, ty to tady dneska roztáčíš:-)) Já myslela, že taky chodíš do práce. Takže chodí „od nás“ jen Fialka a Šárka? Mám to sice jen na 12 hodin/týdně, ale budu se muset všemu naučit, tak se lehce nervuju:-). Jsem totiž 3. rokem doma a relativně bez starostí, bude to moje 1. práce.

Šárko, mě seznámek zatím nepřišel, achjo:-(.
Pavlína

 
Anonymní  26.04.05 15:40

Šárko, už dorazil, díky:-)
P.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 26.04.05 19:13

Chm, Seznam poslední dobou pěkně blbne, včera mi přišel mejl až za tři hodiny - já si totiž píšu sama se sebou, a dost mě štve, když musím čekat na svoji odpověď:-))) No nic, asi taky blbnu:-) Jo, a Jolka do práce taky „chodí“, jinak myslím ještě i Ethel, ale ta už se taky asi sto let neozvala…
Jdu vytáhnout opičáka z vany, dneska jsme to nějak před Večerníčkem nestihli, tak se plaví až teď - ale když má ty narozky:-)))) Š.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 26.04.05 20:59

ahoj holky, dnes jsme dorazili z cest. přečetla jsem všechny příspěvky a aspoň se hlásím, že nechybím :)
všem oslavencům vše nejlepší :)
dnes jsem byla na utz ve 20tt. snad je vše v pořádku, jen má mimi rozšířené ledvinné pánvičky, ale prýto není nic patologického, ale stejně si nás pozval na kontrolu. doufám, že je to fakt v pořádku. kamarádka musela loni na potrat, protože mimískovi nějak úplně chybělo vylučovací ústrojí, tak mám trochu strach.
ale je pravda, že ty pánvičky měl vítek po narození rozšířené taky, tak snad pohoda.
ještě přesně nevím, kdy pojedem do té prahy, ale je možné, že už příští týden od středy do pátku, takže by srazík přišel v úvahu ve čtvrtek… zítra vám to zkusím upřesnit upřesnit.
omlouvám se, že nestíhat reagovat konkrétně, ale musím jít spááát :)
zatím ahooj chillie+vítek+be­bely /19tt/

 
Anonymní  26.04.05 22:54

Ahoj holky,

já vím, jsme hroyné!!Dlouho jsme se neozvaly, ale bedlivě sledujeme události v deníčku.To jsme my Miki a Eliška!! Jenže já vždy zvládnu přečíst deníček a už nemá sílu napsat.Měly jsme těžké dny. Nemoci, nočník a dudlík.No a tak chci přispět svou troškou do mlýna. nočník zvládáme celkem hravě, během dne jsme už dlouho bez plen. Teď nastal den „D“ dudlíkový!! Byla jsem na přednášce psycholožky a ptala jsem se ji na dudlík. Jsem sice toho názoru, že psycholog je blb a dělá blby z druhých, ale musím uznat,. že paní doktorka byla SUPER a naprosto nornální matka 3 dětí! poradila mi, že musíme udělat takový rituál, kdy dítě samo dudlík vyhodí či něco podobného. Př. veme se obálka, dítě samo dá dudu do obálky, obálka se zalepí a společně je vhozena do popelnice a následně se čeká na popeláře a yamává se dudlíku. musí se to dělat v den, kdy jezdí popeláři, jinak by, aspoň u nás, bylo dítě schopné vlézt do popelnice a s úsměvěm mi přinést vysněný a báječný dudu!:-)) Já se na to připravovala, ale Eli to vyřešila sama. Neustále s dudlíkem manipulovala tak,. že ho matlala po yemi, pak po triku a apk do pusy. Následně se ošívala a protestovala, že má chlupy a jiné smetí v tlamičce a tak jsem ji naznačila, že dudu je už fuj a že není dobrý a že ho vyhodíme. Ona nejdřiv nechtěla, ale pak že jo!!! Vy:,–(ila jsem ji z okna a ať ho tedy vyhodí, nejdřív otálela, ale pak udělala bum a milý dudu skončil v okapu.To Eli samo neví, pro ní prostě zmizel kdoví kde a bylo hotovo.Dle pani psycholožky jsem ji pochválila, jak je šikovná, že už je velká a že si za to pujdeme koupit nějakou hračku, kterou si sama vybere a která ji nahradí dudu. Tak jsme také udělaly, ale dle mých správných předpokladů, hračka skončila mimo postýlku, ale dudu už nepotřebujeme. Vždy, když se po něm Eli schání, říkám ji, že je preci velká a šikovná a že se rozhodla sama a sama s ním udělala bum. Sice trochu protestuje, ale není to tak hrozné. Jediné dvě mouchy to má, musím s ní usínat, což chci tak do měsíce odbourat, a nespí mi přes den, ale ona nechce. Celý den je happy a vůbec není mrzutá a musím říci, že má i klidnější spaní v noci. Tak toť můj dlouhý a doufám, že ne moc unavný příspěvek o dudlíku pro ty, které to potřebují. Je důležité se do toho pusti, nebát se a hlavně VYDRŽET! nikdy nevracet dítěti dudlík!!!Proto je i lepší, když se vyhodí a doma není, neláká nás to k tomu, abychom se na to vykašlaly a třeba ještě chvíli počklaly!!Tak držím pěsti Káťo!!!
Jiank my žijeme celkem fajn.Mimi se u nás žádné nekoná.Yatím ho ani moc neplánujeme,chci jít do práce, ale co bude uvidíme. Eliška nám zatím vystačí haba kuk!!:-))Všem nastávajícím maminkám držíme pěstičky a přejem krásný a zdravý mimísky a ostatním přejeme krásné narozeniny a spoustu hraní a krásného počasí.

Brzy pa Miki a Eli (brzy 2 roky)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.04.05 09:16

No nazdárek!!
To je dost,že jste se taky ozvaly!!!
Už jsem ti chtěla psát,co je s váma?Eli gratuluju,jak se krásně zbavila dudlíku,ještě že já tenhle problém řešit nemusím,naštěstí obě moje děti byly bezdudlíkové.

Šárko,pošli ten seznam i mě prosím,díky.Kou­kám,že nejsem sama,kdo ho někam zašantročil:-))).

Jdu se psychicky připravovat na ten Fialčin dort,budu ho dělat po obědě,ale vůbec nevím,jak.Až to za stálého míchání vyleju do záchodové mísy,tak napíšu:-))).
Taky budeme dělat oslavu v sobotu,asi uděláme ohníček a něco si ugrilujem,ale musíme oslavovat s mírou,protože v neděli je tady košt vína a to si letos nechci nechat ujít,začátek je už v deset,tak nesmíme oslavovat moc dlouho,ale to se řekne,co?.-)))))).

Musím končit,nevím,co zrovna provádí ten můj satánek,tak jdu na kontrolu.
Fialko,to je teda hnus s tou krví,to bych asi omdlela taky :-(((,chudák Šimonek.

Jolko,smůla,tak příšte z toho třeba něco bude:-))).

Tak já letím,ahoooj Zizi a Tom

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 28.04.05 09:46

Ahoj holčiny…

tak mám za sebou konečně genetiku a všechny UTZ srdíčka a na vady a vše je ok.
Nakonec jsem tatku ukecala a zeptali se na pohlavi… maaaaaaaaaam silenou radost, i kdyz pani doktorka rekla ze je to spatne videt, ale vypada to na holčicku. Huraaaaaaa… tak budeme mit DOUFAM Štěpánku.
I když mi ted hadaji kluka a ja si na to uz pomalu zvykla a objednala i modre tricko :D … hnedou soupravu… :D… no uvdime.. jeste se radeji zeptam na 30 tt…

Kacenka zacina mluvit… tak je to tady… obcas po nas neco zopakne, pta se co to je … takze se za chvili pridame k vam kecajicim… ja uz mela strach :D ze z ni bude mimik :D

Tak letim.. vcera tu byli elektrikari a nejak se toho bordelu nemuzu zbavit :D

Papa
Jarca 21+2 a Kačenka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 29.04.05 07:49

Ahoj Holky a opičáci,
vítáme po dlouhé době Elišku a její mamku. To je dost holky, že se taky ozvete, ale hlavně že se vám daří.
Doufám, že počasí vadrží takové jaké je, protože jsem si konečně nechala vyservisovat kolo, koupila sedačku pro Šimána a plánujeme o víkendu nějaký nevelký výlet. Cyklistky, jak jste na tom s helmou? Používáte helmu? Já ne, ale chtěla bych, až bude Šimon jezdit aby jí nosil. A tak si říkám, měla bych mu helmu koupit už nyní aby si na ni zvyknul a neměla bych si jí koupit i já aby bral jako samozřejmost. To bude zase síla. Musím koupit helmu s autíčkem aby to bral!!!!!!!
Konečně jsem sehnala a koupila Šimonovi kšiltovku (dodnes nosil miminkovskou ušatou čepici a nechtěl se jí zaboha vzdát!!!), ale protože neměla auto, tak jí Šimon nechtěl nosit. A tak jsem musela ještě koupit nažehlovací záplaty autíček a nalepit je tam (z každé strany jedno) a jupííííí, kšiltovka náhle stoupla na ceně (a to doopravdy) a Šimon v ních chce dneska i spát!!!!!
Nedávno jsem viděla pořad o tříletém americkém klukovi, který ve svém věku uměl rozpoznat všechny druhy a značky aut!!!!! A jeho nejoblíbenější činností bylo místo dětských hřišť brouzdání na parkovišti mezi auty. Docela zábavné, ale nám zatím stačí že po ulici jede to AUTO, AUTOBUS a novinka KAMIÓN (v Šimonově podání to zní jako TAMIÓM). Díky tomu nezavře pusu má na co koukat a cesta z jeslí nám utíká. Pravda někdy se mu zalíbí na křižovatce, kde je toho hodně. Jo a ještě se naučil říkat tramvaji TRAM.
Jinak holky s tou mluvou nic moc. Takže Jarčo vidíš, nejste poslední nemluvky. Jo a ta Štěpánka, je moc a moc a moc hezké jméno, tak ťuk ťuk ťuk ať to vyjde.
Tak co Zizi, co dort? Neboj, ať do dopadne jak to dopadne, stejně se to sní!!!!!
Doufám, že nám vyjde se zůčastnit srazíku s Chillie, jestli bude. Mohli bychom dorazit odpoledne, tak podle toho kde se budete srazíkovat se snad uvidíme.
Takže pro dnešek vše, krásný sluníčkový víkend všem přejí Šimon a Fialka.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 29.04.05 09:12

Tomáškovi zítra k jeho narozeninám
VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!! Šimon a Fialka.

 
Anonymní  29.04.05 11:20

Tomovi předem vše nej k narozeninám, hodně dárků, hodné rodiče a bráchu!!!!
Odpo odjíždíme na víkend, tak nebudu zítra na netu, Tomíku.
Fialko, na kole jezdíme, helmu Vojta nosí a spíš mám opačný problém, že je do ní tak zamilovanej, že s ní jezdí i na tříkolce i na odstrkávadle, prostě bez helmy ani ránu . Já potom vypadám jako hysterická matka :-)
Tak dobře vyber, když bys nemohla nic sehnat, urcite by na ni slo auto namalovat barvou na sklo a mohl by to být hotový tamion!:-)
Parádní víkend.
 Jolka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.04.05 13:10

Ahoj!
Holky díky za gratulace,nějak nic nestíhám,ještě jsem nebyla ani v obchodě,tak musím letět.
Fialko,dort jsem upatlala,vypadá hezky,jen při bližším zkoumání je to jako od.....:-)))),ale já si taky myslím,že je to jedno,na to jeho rozpatlání to stačí a babička mu stejně udělá nějakej krásnej,tak budem mít dva dorty.
Spíš pořád nemůžu uvěřit,že se ty bebečka nasáknou,mám pocit,že je to pořád tvrdý,tak jak to bylo.

Jarčo,tak gratuluju ke Štěpánce,hlavně že je všechno OK a nakonec by sis taky na toho Tondu zvykla(chtěl D myslím Toníka,ne?).

Tak já letím,tak ať vás zítra nikdo neupálí a ahooooj,jdu se psychicky připravovat na oslavu.Zizi a Tom(zítra 2 roky!!!!!!!!!!­!!!)

PS:Ještě jsem vám zapoměla napsat,jaký jsme měli včera příšerný zážitek.Seděli jsme na pivku a Tom nám utekl ven ze zahrádky a já utíkala za ním,jenže na druhou stranu,pak jsem jenom slyšela šílený řev a uviděla Toma,jak leze zpod plotu,kde mají belgickou dogu a strašně řve.Můžu vám říct,že jsem ještě nic horšího nezažila,naštěstí mu pokousala"jenom ruku",ale když to člověk domyslí do důsledků,mohl taky být na cucky,fuj,ještě teď se klepu.Ale už je v pořádku,má tam hrozný modráky,ale ani si nestěžuje,jen teď říká,že ho kousl pes,protože lezl na písek.Tak ahoj a opatrujte je líp než já,namlátila bych si za to,ale byla to fakt vteřina.
Tak ahoooj Zizi

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 29.04.05 22:48

ahoj holky, tak do te prahy jedem příští týden od středy do pátku, srazík by připadal v úvahu ve čtvrtek, co vy na to?? ale kde, to musíte vymyslet vy… tak zatím chillie

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 29.04.05 23:22

Ahoj holky,

Fialko, my taky kolujeme a já teda helmu pro dítko určitě doporučuju (ale mám dojem, že snad ti prťousové jí dokonce mít musí, nééé?). Veronika s ní neměla problémy, když jí před rokem dostala, tak jí pořád chtěla nosit doma a teď se na ní vyloženě těší, protože ví, že se jde na kolo a to ona ráda. Jinak na kole se chová vzorně, žádné velké vyklánění jako možná některé děti, takže to je pohodička, jen mi občas buší do baťohu, že jí tam překáží…Helmu s autíčkama teda nemáme, zato ale s úžasnýma netopýrama…to by se Šímovi mohlo taky líbit…
Jo, díky za to číslo na Šumavu, bohužel jedou asi jinam, protože u vašich už je obsazeno.

Dneska teda musím Verunku moc pochválit, přijeli jsme k babičce, sedla na tříkolku (máme starou poděděnou klasiku) a sama JELA.....to jsem teda koukala, protože jsme to ještě nijak zvlášť netrénovali (během měsíce jen asi dohromady 3× o víkendu tak po 5 minutách), takže jsem čekala, že by to tak někdy v létě mohla umět, protože taky ještě nedosáhne úplně ideálně na šlapky, a ona nás takhle překvapila. Smála se u toho jak divá a nejvíc jí bavilo, když jsem jí povzbuzovala: zaber, Veru, zaber! (se značným emocionálním podbarvením ), stejně jako ona volá na mně, když jedeme na kole do kopce a já funím jako lokomotiva…

Jinak ještě jednou gratulace všem oslavencům.
Maťo, hodně sil do závěrečného klání, paráda, že se mimi otočili hlavičkou vpřed… to jsou šikulky a pomáhají jak se dá…
Chillie, dej vědět dopředu termín v Praze, abychom si taky mohly provětrat šunky…
Co stěhování, už je rozhodnuto???

Jinak Verunka už má za sebou 3 oslavy narozek (u dvou babiček a s Tedýskem), všechny byly super, dárky měly úspěch a jsou hojně využívány (lego, tabule, puzzle, modelína, vodovky, 100× za den si obouvá nové sandálky a jakékoliv jiné boty a 50× denně přebaluje miminko - ušila jsem jí pro něj plínku a asi tak milionkrát denně rovná svoje oblečení, ale opravdu precizně z hromádky na hromádku, narovnat rukávy, uhladit, poskládat, neuvěřitelnééé…

To jsem se vlastně chtěla zeptat, jestli taky vaše děti na něčem takové nehračkovém ulítávají tolik jako Verunka, ona je vážně schopná posledních 14 dní trávit většinu času tím, že si pořád dokola přerovnává hromady oblečení a obouvá si boty (vypilovala to opravdu k dokonalosti a umí si bravurně obout i ty těžko nazouvací boty), horší na tom je, že když musíme zrovna někam jít a ona je v nejlepším, tak je srdceryvná scéna až praskají ušní bubínky…

Jinak je u nás mírný pokrok v plínách, když jdeme ven bez, tak už je ochotná se vyčurat. Ale ze začátku vůbec nechtěla a zabralo až to, že jsem musela jít vlastním příkladem, takže teď musíme pořád dělat LOUŽIČKU a nejlépe pokud jí dělá i máma, což jsem teda musela hned vysvětlit, že já jsem moc velká na to, abych očurávala paneláky uprostřed sídliště.

No tak já si jdu ještě pořádně přečíst, co jste napsaly, ať jsem trochu v obraze…
Mějte se moc hezky

Eržika a Verunka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 29.04.05 23:45

Tak ještě já, už jsem to přelouskala,
teda nevím, jak já bych ustála ten Šimonův krvechtivej odběr, to je síla, rovněž tak pojišťovna je opravdu k neuvěření.
Zizi, co Tomášek, v pohodě, po tom psím zážitku?
Mně dneska Veronika prchla v hypernově (začíná nebezpečně často praktikovat Tadeáškovy zdrhačské fígle), asi tak dvě vteřiny jsem jí neviděla a krve by se ve mně nedořezal, tak když jsem jí chytla, tak jsem nevěděla, jestli jí mám nadávat, nařezat nebo si jí příště přivázat k noze provazem..A to vždyky tak poslouchala!!!!

Jo a posledním hitem je teď u Tedýska s Verunkou, zdrhnout do ložnice, vrhnout se na postele a děj se vůle Boží, podrobnosti raději nebudu psát, ale my se u toho lámeme smíchy..........

Taky jsme od dvou let pokročily v plavání do normálního velkého bazénu, první lekce dobrý, Verunka byla nejvíce nadšena ze samostatného plavání bez mé asistence (rukávky, pásek), zdolala párkrát šířku bazénu, takže makala jak divá, ale pak už jí tam byla pěkná zima, drkotala zubama a dožadovala se odchodu. Tak jsem zvědavá, jak to bude příště.
Jo a taky obrovský pokrok v mluvení, řekne snad už skoro všechno (v domácím prostředí, jinde dělá bezmluvce), každý den si přidá hromadu nových slov, takže se často slušně dohadujeme a taky si neuvěřitelně vymýšlí..........

Eržika a Verunka

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 30.04.05 09:20

Ahoj všetci!
Tomášku, prajeme Ti všetko najlepšie k dnešným narodeninám, veľa darčekov a krásnu oslavu. A dúfam, že na škaredý zážitok so psom ste už zabudli a že je všetko ok.
Jarčo, gratulujeme k Štepánke a prajeme pohodové tehu. Už si za polovičkou!
Fialko, to musel byť hrozný zážitok. Ale už je to za vami a Šimonek je statočný.
Všetkým bezplienkovým, nočníkovým detičkám blahoželáme a ticho závidím. U nás je stále na bode mrazu. Olik je síce strašne ukecaný a šikovný, ale na tému nočník sa odmieta baviť a tvári sa, ze nepočuje:-)
Holky dík za podporu, vo štvrtok som bola zasa na kontrole, zatiaľ je všetko ok, ale už možme očakávať porod každým dňom:-) V stredu idem zasa na kontrolu a je možné, že v piatok už nastúpim do porodnice. Keďže rodiel medzi PM a UTZ je 14 dní, tak vlastne už budem 39tt a budú mi porod vyvolávať. No uvidíme.Držte mi palce! Bruško mám strašne veľké, ale ešte som celkom pohyblivá, zvládam každý deň prechádzku s Oliverkem doobeda i poobede tak cca hoďku. Ale je fakt, že každý deň s ním poobede dve hoďky spím:-)
Maťa 36-38 tt a Oliverek

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.04.05 12:41

Ahoj…
No polovicka.. ted dva dny mimi pekne zlobi, kope uplne silene… pekne to boli :D no ale porad lepsi nez kdyby nekopalo ze? … hod nam do galerky foto tveho pupiku…prosim prosim… musi byt krasny…

Tak my spime.. jdu ven na zahradu… v klidu si hodit nozky nahoru a odpocivat.. pekla jsem nejakou novou buchtu tak uvidime co to bude zac :D

Papa

Jarča

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.05.05 22:54

ahoj holky, napište mi, prosím, jak by se vám hodil ten srazík ve čtvrtek a kde. nejsu teď moc na netu, a jen nakukuju, tak ať se nějak domluvíme. Chillie

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 02.05.05 13:08

Ahoj Chillie, já jsem pro čtvrtek všema deseti, ale asi by se mi víc hodilo dopoledne… Co vy na to? Vzhledem k tomu, že má pršet, tak bych to viděla na nějaký uzavřený prostory, je to sice škoda, ale ať nezmoknem:-)
A kdo všechno se vlastně zúčastní? Š.

 
Anonymní  02.05.05 14:44

Ahoj holky,
konečně nám funguje net. Zhroutilo se nám spojení, manžílek experimentoval, chtěl něco vylepšit a nějak to nezvládl:-))) Teď už je chyba napravená, tak se brzo ozvu. Nejdřív si ale musím přečíst, co mi uteklo.
Nestihli jsme ani popřát, takže Tadeášku, Vojtíšku a Tomášku, opožděně přejeme krásné narozeniny, určitě jste si to užili, buďte šťastní a spokojení.
Zatím se mějte krásně, to je teplo co? A já nemůžu sehnat kloudný sandále v tom našem zapadákově, asi budem muset někam do Ústí, protože tady jsem oběhala už snad všechny obchody!!!
Katule a Kubík

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 02.05.05 17:13

ahoj holky, šárko, mě by se to hodilo tak nějak nejdřív popoledni, ale asi bysme mohli i dříve. holky, pražačky, navrhněte nějaké místo srazu :) Ch.

 
Anonymní  02.05.05 21:12

Chillie, já chodím ce čtvrtek do práce, takže bych přesně potřebovala vědět, jestli dopo nebo odpo, abych si to mohla nějak zařídit. Jestli odpo, tak Vojta cca do 13,30 spí…
Zatím psala jen Šárka, že by přišla, tak co třeba Letňany nebo černomostecká Ikea? To máme společným směrem, Ikea je na metru… kde budeš Ty, Chillie? Abys to neměla daleko.
 Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 03.05.05 07:34

Ahoj holky, tak my bychom také rádi dorazili, ale já jsem v práci a tak můžu až odpoledne. Šimon v jeslích spí tak do dvou hodin.
Ale dejte vědět a zkusím to zařídit a vyzvednu Šimona po obědě před spánkem a bude spát cestou v metru.
Je mi v celku jedno kde to bude. Letňany je pro nás sice ........ světa, ale za váma přijedeme třeba i tam.
Ahojky Fialka a Šimonek.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 03.05.05 21:25

Ahoj holky,
tak jak to vypadá s tím čtvrtkem? Blbý je, že odpoledne nás v Letňanech do koutku s prckama nepustí, a Ikea na čerňáku teda pro nás není _ Tedýsek je zdrhač největší, takže bych si s Váma asi nepokecala, respektive byste viděli jen dvě žížnivý čáry:-))) Navrhuju teda 14:00 Človíčkov, co vy na to??? Š.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 04.05.05 07:53

Ahoj holky,
My souhlasíme, možná se trošku opozdíme, ale určo dorazíme.
Fialka a Šimonek.
P.S. Teda Šárko, ty máš přehled!!!!!!!!

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.05.05 10:54

To víš, taková jsem já:-) Těším se !
Holky, vydržte, nový deníček bude odpoledne. Musím letět na očkování, zatííím! š.& t.

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 04.05.05 15:18

ahoj,

dneska jsem mluvila s mishickou a ethel, misa mozna zitra dorazi take.

mismiska a bara

 
Anonymní  04.05.05 20:48

Ahojky,
já mám zítra přes poledne očkování, ale jestli se pak podaří dát Báru spát, tak možná dorazíme, i když asi později než ve 14h. Uvidím až podle situace, dneska byla děsně protivka, protože moc nespala, tak snad zítra to bude lepší a uvidíme se.
Mishicka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.05.05 21:08

Ahoj holky!
Tak se hlásím po oslavě,bylo to fajn,venku vedro,Tom sež… dvě ugrilovaný stehna z kuřete,dostal dva dorty a spoustu hraček,nejvíc se mu líbilo nářadí(plasto­vé),ale nevydrželo ani půl hodiny,jen s tím trochu klepl a bylo po nářadí,tak jsem byla naštvaná a dokonce jsme přemýšleli,že to půjdem reklamovat.Tříkolka je mu akorát,ale zatím nepochopil,že musí zatlačit,aby to jelo.
Dort se mi povedl krásný,ale asi jsem něco zkazila,protože sušenky se nenasákly ještě dneska,tak se bude mít náš pes dobře a dostane to místo Tomáška,jo a taky jsem to asi blbě poskládala,no chybama e člověk učí,ale příště udělám osvědčenýho zakysánka :-)))).

Novýho u nás není nic,Tomášek si to pořádně užil,oslava skončila v půl jedenáctý a my druhý den spokojeně vyrazili s tátou na košt-bez dětí!!!!To byla paráda,docela jsem si to vychutnala,nestarat se pořád,jestli někde nelítají nebo neprovádí něco jinýho.No prostě super,odpo jsem ještě skočila se sestřenkou na pivko a teďse hlavně koukám na hokej,takže proto ta moje absence tady.
Jo a novinka,nechala jsem si propíchnout pupík a Luky mi řekl,že jsem se zbláznila :-)))),no asi má pravdu:-))).

Tak netrpělivě čekám,co Maťa a dvojčátka????

Ten srazík vám moooc závidím,tak si na nás daleké moraváky aspoň vzpomeňte,třeba se tam taky jednou vypravíme a uvidíme se.

Tak to bude asi vše,tak zatím ahoooj Zizi a Tomášek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.05.05 10:51

Ahojda, tak platí dnešek po druhý hodině Človíčkov? Abysme tam nejeli zbytečně… Kdo se přidá, krom Fialky, Chillie a Míši s Barborkou?

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 05.05.05 19:58

Ahoj holky a opičáci! Čakala som na nový deníček, zdá sa, že dnes už nevýjde. Zajtra mi držte palce, ráno 7.00 nastupujem do porodnice, idú mi vyvolávať porod. Mimčá už sú 38+2tt a podľa UTZ majú každé 3200g, takže doktori sa rozhodli, že už musia von:-) Síce si myslím, že UTZ može klamať, a že budú menšie… No uvidíme. Až budem mocť, ozvem sa…
Majte sa krásne a myslite na mňa…
Maťa, Oliverek a dve mimi, dnes ešte v brušku…

 
Anonymní  05.05.05 20:11

Ahojky Maťo,
moc moc držíme palce, až budeme zítra vstávat, tak si na Tebe určitě vzpomeneme!!! Ať Ti to jde v pohodě, moc Ti to přejeme.
Mishicka 29+4tt + Barbánek

PS: dneska Bára vstávala až po 15h, takže jsme nakonec zůstaly doma. Doufám, že jste si to ve Človíčkově užily.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.05.05 09:16

Maťo,sice už to číst nebudeš,ale moooc na tebe myslím a jsem napnutá a budu čekat na zprávičky o dvojčátkách.
Tak držíme palečky,ať všechno dobře dopadne a hoooooodně štěstí tobě a celé rodince přejí Zizi a Tomášek

 
Anonymní  06.05.05 09:28

Maťo, zrovna jsem si přečetla, že už jsi v porodnici, jsem z toho úplně paf, tak nějak najednou rychle to pokročilo do VELKÉHO FINÁLE, tak ikdyž to samo nečteš, posíláme a přejem hodně síly, páni třeba už máš ta svoje robátka u sebe, to se mi teda ani nechce věřit…snad nás někdo poinformuje, co nejdříve, budem určitě všechny napnuté až k prasknutí…Hodně sil, zdraví a pomazleníčka s mrňouskama přeje
Eržika a Verunka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama