Opičáci 20.měsíců - 15.

Rodičovství

Ahoj opičáci, už jste viděli naše staronové kamarády v ZOO v Indonéské džungli? Jestli ne tak vás všichni moc a moc pozdravují a už se na vás těší.

Také my Vás všechny zdravíme v novém týdnu. A hlavně přejeme hned na začátku hodně hodně zdravíčka a žádné choroby a marody. (jako u nás)
Chtěla jsem se na Vás připravit nějakým vtipným tématem, ale bohužel se musím omluvit a teď musím konstatovat, že nejzdravější osůbka v naší domácnosti je Šimon. Naštěstí, nedovedu si totiž vůbec představit, že bych ve své nemocnosti musela pečovat ještě o Šimona. Takže tady lezu jak ?mátonoha?, s vypětím všech sil připravím jídlo pro Šimona a opět ulehám. Nevím jestli to ty děti cítí, ale musím říct, že od té doby co jsem nemocná tak je Šimon naprosto v pohodě. Nezlobí, ani moc neprudí, sám si hraje a hlavně mne neotravuje. Tak nevím, nevím, asi budu marodit už navždy.........
Taky jsem strašně ráda, že mám veškeré přípravy na vánoce hotové, protože si vzpomínám jak se kvůli tomu každý rok stresuji a honím vše na poslední chvíli. Teď bych byla nešťastná dvojnásob.
Navštívili jsme nedávno se Šimonem takový klub pro maminky na mateřské a děti. Nevěděla jsem co se tam dělá, protože to byla první takto organizovaná akce, kterou jsem se Šimonem absolvovala. Nebylo to ani nijak věkově omezené a tak se tam sešlo dvanáct dětí od 4 měsíců do 3 let. Nejdříve se zpívalo a tančilo (tzn. maminky zpívaly a tančily a děti ječeli, pištěli a lítali kolem). Byla docela honička uhlídat to své aby nemlátilo druhé nebo aby nebylo mláceno druhým a ještě k tomu zpívat a tančit se šátkem jak lesní víla. A pak se šlo ?do dílny?. Čekala jsem že dostanu do ruky kladivo hřebíky a budu stloukat židličku. Ale ne. Byla to klubovna, kde byla spousta hraček, klouzačka apod pro vyžití dětí. Jedna šikovná paní (hned jsem ji pracovně nazvala Jolka) s dítkem asi o rok starším než Šimon donesla materiál na výrobu vánočních přáníček. Bylo to moc hezké, až jsem se musela zastydět, protože výroba takových přáníček jsou moc hezké vánoční dárky a já jsme na tohle děsně levá. Jenže jsme to asi špatně načasovali. Možná za rok by to snad mohlo Šimona bavit, i když mne to chytlo hned ten den. A tak ulepená od lepidla i ve vlasech, s prostříhnutou mikinou, s korálky i v botách jsem odcházela s vlastním výtvorem. Upatlané, ožvatlané přáníčko se zeleným stromem, které jsem vytvořila mne proto musí inspirovat pro příští rok k lepším výkonům. Já mám vždy jen dobrý nápad, živě ho vidím na mezinárodní výstavě, ale to co vytvořím. Ach jo. Takže si musím zakoupit literaturu a studovat a studovat.
Naštěstí máme počítač a tak jsme vytvořili Novoročenky a Vánoční přáníčka na počítači a je to taky moc hezké.
Míšo díky za novinky a přejeme hodně a hodně zdravíčka ať máte krásného zdravého ?lvíčka? nebo ?lvičku? nebo ?lavičku??????? (to když se to narodí koncem měsíce).
Doufám že mi to napoprvé vyjde správně.
A tak tedy. Mějte se moc krásně. Příště snad už v lepší formě se na Vás připraví a těší
Fialka a Šimon (20.měsíců) UF.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 21:33

Fialko, hezký deníček, chvála, chvála, chvála. Největší radost mám, že je nás pisatelek rázem víc :-)
Je mi líto, že jsi marod, doufám,že se brzo uzdravíš a Šimona chválím, že je na maminku hodný, a neprudí :-) Nevím, jestli nejsem příliš domýšlivé, ale to pracovní jméno šikovné paní jsem si vztáhla na sebe :-), tak to Tě vyvedu z omylu, já mám taky v sobě nepopiratelný buňky pro hezký nejlépe rukodělný věci, ale chybí mi kreativnost, a veškerý nadšení po nějaký době brzo vyprchá… blbý :-(
Katule - mám bezva receptík na perníčky, ale nevím,jestli s ním nepřicházím pozdě.
Mato - pupíka Ti závidím, kdy je TP? - Holky netěhule, neměly bychom si osvěžit zkratky ( PM, TP, atd? )
Tak mějte hezky, držte nám palce, ať se neosypeme, Vojtíškův nejlepší kamarád má neštovice, dr. mi říkala, že nakažlivost je téměř 100% a inkubační doba 3 neděle.
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 23:48

Ahoj holky,
tak jen ve zkratce, aby jste věděly že jsme pořád s vámi, jen nezvládáme být akční. Finišujeme na baráku a pořád ještě plánujeme vánoce v novém, tak makáme a makáme, ale je to opravdu záběr. A všechno se jak na potvoru kazí, tak se to zdržuje a já nemám pořádně čas ani myslet na to, že budou vánoce. Mám vůbec obavy ze všeho, co s vánocemi souvisí, protože mi připadá, že se nestihnem ani zabydlet, aby jsme si užili tu správnou pohodu. Ale snad to nějak zvládnem. Děťátka jsou zdravé a my taky (ťuk, ťuk), tak snad nám to všem vydrží. Minule jsem zahlídla, že se po nás Zizi ptala, tak jsem chtěla odepsat, jenže mezitím mi to náš miláček vypnul, tak jsem šla dělat radši něco jiného. Nestíhala jsem poslední dobou číst ani komentáře,tak nemůžu moc reagovat, ale náš Davča řádí asi podobně jako vaši rarášci, vzteká se o sto šest, kouše a na nočníku sedí jen oblečený.
Tak asi se s vámi rozloučím, popřeji všem krásné a šťastné vánoce plné radosti a hned jak budeme mít nové připojení, tak se ozvu. Snad to nebude trvat dlouho. Tak se mějte a bacily odhánějte.
Papa Lenka, Davídek a Lucinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 00:10

Tak ještě jednou já, speciálně pro těhulky:
gratulujeme a přejeme, ať si to celé těhotenství užíváte v klidu a pohodě. Taky jsem se konečně dopátrala druhé těhulky, ale Mischicku bych taky netypla ani náhodou. To budou ty deníčkovský přestávky a dlouhý večery, ne? Takže se drž, třeba to bude chlapec, když ti tak dává zabrat. Holčinky těhulinkovský moc se opatrujte! Ahojky Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 07:18

Ahoj děvčata a mrňouskové,
jak jsem přežila pečení perníčků jsem psala už v minulém deníčku, tak teď ten slíbený recept. A myslím, že ještě není pozdě. Když se totiž perníčky uloží do plechové krabičky a k perníčkům se přidá třeba jen čtvrtička i menší dílek jablka, změknou „natošup“.
40 dkg hladké mouky, 25 dkg práš. cukru, 3 celá vejce, 12 dkg medu-tekutého, lžička prášku do pečiva, vrchovatá lžička prášku do perníku. Proděláme, necháme odpočinout v lednici a pečeme. Já je zdobím bíle, tak je ničím nepotírám, protože by to zdobení pak blbě drželo.
Jedny vosí hnízda jsou téměř bez rumu, tak je taky připisuju:
Rozválíme 140g piškotů, přidáme 80 g másla, 120 g práš. cukru, 2 lžíce kakaa, 3 lžíce mléka a vypracujeme těsto, které mačkáme do cukrem vysypaných formiček na vosí hnízda. Uprostřed uděláme obrácenou vařečkou důlek a do něho dáme krém. Přiklopíme piškotem a formičku na stole rozevřeme.
Krém: 60 g másla, 1 žloutek, 50 g mouč. cukru, 1 lžíce rumu (může se nahradit mlékem). Místo krému se dá vtlačit dovnitř vosího hnízda třeba 1/4 mandličky.
Taky mi ještě čeká udělat nepečené a uklizeno nemám vůbec nic, ach jo, ale stále si opakuju, že se nebudu stresovat. Jdu totiž ještě v pátek a v pondělí hlídat od odpoledne vnoučka - rodiče mají nějaké sedánky z práce, tak mám takovou psychologickou výmluvu, že nemám moc času - chichi.
Zdraví Vás Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 07:28

Liliano, klobouk dolů, jsi fakt snová babička. Vosí hnízda udělám. Můj recept na perníčky je ze žitné mouky, jsou taky moc dobrý, takový hrubší na skus.
Lenko, držím palce, ať vám přání o vánocích v novém domku vyjdou! A dej nám vědět!:-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 09:30

Jolko, já jsem prdlá babička, protože když mi někdo takhle něžně -jako Ty teď-pohoupá mé nevalné sebevědomí, tak jsem se rozbulela jak malá holka. Díky Ti. Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 10:30

:-) tak to jsem vážně netušila, že má slova Tě dojmou k slzám. Ale i tak si za tím stojím ! :-)
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.12.04 13:21

Ahoj opičáci!
Tak já tradičně nestíhám ikdyž teda ani nevím,co pořád dělám.Uklizeno nemám nic,okna jsem ojela jen skla a to jen některé,ty co malej Tomík ochmatlal a na záclony kašlu,udělám to asi všechno pořádně až na velikonoce:-))),naivně si totiž myslím,že to bude ještě lepší a tomík mě nebude k tomu hraní až tak potřebovat.

Liliano,tak vidím,že jsi to pečení přežila,ale muselo to být hodně náročný,skončit s dětma až ve čtvrt na sedm,to bych byla vyřízená.

Tomášek se nám zase dneska ráno hrozně dusil,přitom bere sirup na odkašlávání,no asi to bude pořád dokola dokud nebude léto a teplo.
Nedávno mi ulítlo slovo(no ono až tak neulítlo:-)) „do pr…“ a Tomáš pak chodil aříkal „do peele“,budu si muset dát do pusy roubík,protože ten kašpárek opakuje úplně všechno.

Ještě pořád nemám všechny dárky nakoupený a v pátek chceme zajet do makra pro maso atak,ale když tak poslouchám ostatní,že je to prý sebevražda,tak se mi tam vůbec nechce,ale zase něco mít doma musíme,ne?Taky si musím koupit kilo pistácií nebo vánoce nepřežiju :-))).
Vůbec nevím co bych tak napsala,jaksi nemám čas se sem dostat a když se sem dostanu,tak zapomenu všechno,co jsem chtěla.

Fialko,deníček se ti povedl a hlavně se uzdrav co nejdřív,ať nemáš usoplený vánoce.
Lenko,přeju ať se vám podaří co nejdřív dokončit stavbu a můžete se nastěhovat,doufám že potom budeš psát častěji.

Tak já fakt končím,Lukáš tady u mě sedí a čeká až vypadnu a napište něco,když vám to čte přes rameno,to se můžu zbláznit.
Tak ahooooj zatím se mějte krásně Zizi a Tomášek a Luky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.04 13:59

Ahoj holky,
děkuju mockrát za receptíky. Když se nepustím do perníků letos, tak je klíďo vyzkouším na jaře. Upekla jsem totiž perníky z tý směsi, co prodávají. Je tam i poleva. Bylo to poprvé, tak jsem nechtěla riskovat, že nad těstem a přípravami strávím spoustu času a pak se to nepovede. Ale povedly se. Teď mě ještě lákají ty Vosí hnízda, obvzlášť, když Liliana napsala tak dobrý recept, díky. Ostatní cukroví už jsme s mamkou a ségrou a taky babičkou napekly. Moc toho letos nebylo, trochu jsme zkrouhly množství.
V úklidu tradičně zaostávám a opět na mě leze pokušení nechat to až na jaro, vždyť se ta kuchyň stejně zase zadělá, když tam budu celý svátky vařit. No, pěkně to vedu, ale fakt se mi do toho chce čím dál míň, takže Zizi, absolutně nemusíš mít výčitky, že nic nemáš hotovo.
Holky, tak jak to máte s tím mlíkem? Teda vaše děti, dáváte jim normální mlíko nebo ještě upravovaný?
Jdu se trochu se připravit na odpoledne, jdem do města s babčou a já jsem, jak kdybych teď vylezla z postele.
Mějte se krásně a brzy se uzdravte, Fialko a Tomášku.
Katule a Kubík tvrdě spící

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 15.12.04 21:58

Ahoj holky,

tak my ještě žijem a dneska to bude opět velmi krátce, nemám sílu už víc psát neb jsme musela vlítnout na net a vyřídit pár (moooc) věcí a úplně mně to odrovnalo, tak jsem jenom v rychlosti nakoukla do deníčku. Moc vás všechny zdravíme a taky speciální pozdrav pro naše nastávající dvojmámy - Maťu a Míšu - GRATULACE!

My se máme dobře a snad v novém roce budu schopná sesmolit víc, teď na to fakt nemám, takže s mou frekvencí příspěvků předpokládám, že už se do Vánoc neozvu, takže všem vám přeji vše krásné...........

Zkusím poslat nějakou čerstvou fotku Verunky, pokud se mi to teda povede.

Další speciální pozdrav je pro naši virtuální babičku Lilianu, je dobře, že se eď zase víc ozýváš, pozdravuj holky a Adámka, samozřejmě.
Byly jsme teď u našich a taky jsme pekly perníčky, no to bylo tóčo, Verunka patlala těsto jako divá a vykrajovala svoje superpatvary, které pak důležitě kladla na plech, no hotová pekařka, na hodinu a pul bylo o zábavu postaráno. Za dva dny potom zdobení, takže když se rozmáchla, tak bylo jedním vrzem nazdobeno spousta perníčků, hotová umělecká čárymárydíla, takže pomocnice k nezaplacení a šťastná..........

Tak ahój a pěkné, klidné Vánoce přeje
Eržika a Verunka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 15.12.04 23:35

Ahoj holky, opičáci a virtuální BABÍ Liliano,
zdravíme ze Šimonova. Tak u nás nic nového co se zdraví týče. Já pořád trávím 80% dne na toaletě, Michal spotřeboval naši ?železnou? zásobu papírových kapesníků (došlo i na toaletní papír…) a náš zdatný Šimon se zatím pořad ještě drží. ŤUK ŤUK ŤUK. V pondělí sice začal trošku chraplat, ale dneska už je to zase lepší.
Tak a teď se vám pochlubí zdatná kuchařka a hospodyňka, kterak málem podpálila byt. Díky své, v poslední době časté, nemohoucnosti teď vařím, nevařím a jsem ráda když něco dovařím (nejlépe 10 litrů omáčky na celý týden). Vařila jsem Šimonovi polévku v době kdy i Šimon spal a tak jsem i já usnula............ Probudila mne naše korela jak řvala jako praštěná.......... No - všechna voda fuč, zelenina, těstoviny černé a hrnec před vznícením ? děs. V bytě místo vánoční vůně smrad jak v kotelně. Hrnec šel do popelnice a já teď intenzivně větrám, na každém metru nějaký osvěžovač, všude voňavé svíčky a doufám, že se to nějak vyvětrá. Michal říká: ?Babičky syndrom? To proto, že moje mamka je bohužel na tohle děsnej úchyl. Jí se to daří dosti často. Až se bojíme, že opravdu jednou ten barák podpálí. No mně se to stalo zatím podruhé.......... Tak doufám že naposled.
Jinak naše reakce na spalničky byly celkem v pohodě. Přesně za týden Šimonovi zrudlo místo po vpichu asi v průměru 3cm a za dva dny se to změnilo na pupínky a za další dva dny to zmizelo. Dneska už to má dobrý. Zrovna včera jsem viděla v televizi seriál Pohotovost, kde na spalničky zemřel ?neočkovaný? sedmiletý kluk. Kde uvědomělá sečtělá maminka si vyčetla, že očkování je škodlivé atd atd!!!!!! Uf, měla jsem husí kůži.
Víte co je zajímavé? Mám napečeno vánoční cukroví, ale nějak se mi do něj pustila nějaká ?krysa? ........ Mizí a mizí. Tak to vidím, že budu po svátcích zase péct nějakou buchtu aby bylo co na stůl. To je hrůza, hlodavci jedni!!!!!!!!
Katko šimon pije normální plnotučné mléko už dlouho. Docela mu chutná, hlavně hodně a hodně sladké kakao. Blé.....
Jo a z pití ještě miluje šťávu z čerstvě vymačkaného grepu!!!!! Fuj tajbl kyselej. Dělá u toho děsný ksichtíky ale pořád ječí CI ETE PITÍÍÍÍ!!!!!
No tak se pro dnešek mějte krásně a zase někdy AHOJ

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.04 08:56

Katule - já pořád vařím Bebu, a budu mu jí asi vařit do 12 let, zkusila jsem na doporučení naší paní dotorky dát čerstvé mléko ( to v pet lahvi ), říkala, že mu to mám ještě tak do 2 let převařovat a nechutná mu.
Nic jinýho Vám nenapíšu, neb jsem po 0,7 vínečka.
Fialko - DÁVEJ POZOR!!!
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.12.04 14:07

Ahoj,já dávám tomíkovi pořád sunar a budu mu ho dávat asi dlouho.Myslím,že je lepší upravený mlíko s vitamínama atak než normální kravské,takže bych chtěla až do tří let dávat sunar.zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.12.04 14:09

:-))))))Ty ožralo:-))))))))

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 18.12.04 19:34

Ahoj holky,
zdravím všechny a hlásím že jsem fit. A to hlavně proto abych mohla obstarat Šimona, protože ho také něco složilo. Teda složilo, ani nevím. Protože dostal ?dvoufázové horečky?. Tak jsem si to nazvala já, protože má horečku pouze dvakrát denně. Jinak je v pohodě kdykoli ho změřím. V noci tak kolem jedné hodiny a v ten samý čas odpoledne. V pátek v noci poprvé a dnes po obědě. Tak uvidím co bude dál a jak to bude pokračovat a co se z toho vyklube, protože na pohotovost se mi s ním nechce. Celkově ani nevypadá že by mu něco bylo, ale když byl čas tak byl jasnej. Celej hořel, pořád kňoural, polehával, klasika. Řeknu vám, to jsme dopadli, před svátkama.
Z vánoční Prahy mám prd, protože jsem se nikam nedostala a teď už asi ani nedostanu. Ale hlavně abychom nemuseli k doktorovi. Ach jo. Chtěli jsme jet po svátcích na hory a takhle to vypadá, že asi taky budeme doma. Ale uvidíme.
Tak konec deprese.
Zizi, já to klasicky s úklidem na vánoce taky nijak neřeším. Nemá to význam. Venku pořád tma tak na okna vidět není, záclony ozdobím, do koberce se zašlapá tolik cukroví, že teď ho čistit nemá cenu a podobně si odůvodním všechno ostatní. Letos to vypadá, že se k nám nakvartýrujou na vánoce ještě naše teta, mamka a segra. Takže v našem pidi bytě bude lidí až až a jestli mám nebo nemám vygruntováno se vytratí.
Jolko, to že je pisatelek na deníček víc je dobře taky si myslím, protože je fakt že novinek už moc není aby mohl člověk psát týden co týden. Ale byla by škoda toho nechat, protože si sem chodím hrozně ráda počíst a utěšit se ve svých depresích a potěšit se. Snad nejsem sama.
Tak se pro dnešek mějte hezky
Fialka a Šimon

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.12.04 16:30

ahoj holky,nějak nám blbne připojení,tak se sem nemůžu dostat..Taky musím konečně začít něco dělat,aspoň nějakou výzdobu na okna vyrobit,tak nemám moc času,no sna d se do vánoc ještě ozvu.Ani nevím,kdo má psát deníček,doufám,že já ne,protože bych ho určitě nenapsala,jestli jsem na řadě,vemte to prosím někdo za mě,díky.
Tak já pádím ahoj a mějte se.
Fialko,doufám že už jste bez teplot a nebudete mít nemocniční svátky,tak pa Zizi a Tomášek (už konečně zdravý)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.12.04 16:32

Jště já:
MISMISKO-CD přišly,ještě jednou moc díky a měj se.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 00:09

tak to je fajn, hezky si je uzijte

misa a bara

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 11:13

Ahoj všichni,

tak jak makáte na přípravách?
Vojta se moc těší na tlom ( v překladu vánoční stromek ) a dálky ( dárky).
Já taky :-))))
Chtěla jsem se zeptat holek- Pavlína, Chillie - jestli platí, že se ujímáte deníčku na tento týden? Dejte mi, prosím, vědět, mám pocit, že jsme se pozitivně zatím nedomluvily, pokud s tím nepočítáte, tak jsem asi na řadě já :-(
Díky,
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 14:05

Končím pro letošek s prací, snad přijdu jen na 29. a 30. prosince 2004, a tak se s Vámi loučím a všem Vám přeju klidné, ničím(nemoci) a nikým(netolerantní lidé) nerušené Vánoce. Dětičkám přeju hodně krásných zážitků - především při rozbalování dárků. V roce 2005 pak 365 těch nejskvělejších dnů, jaké si jen člověk může představit.
přeje Vám Liliana

Vložit nový komentář