P. S. T. M. - 66 - DÍVČÍ VÁLKA

Snažení
  • missorka
  • 08.05.05

Tak tohle téma mi straší v hlavě docela dlouho, snad od té doby co vím, že jsem podruhé těhotná. :) Navíc je krásně odpočinkové a nevážné, tak to zkusím nějak sepsat. Mohlo by se taky jmenovat KTERAK JSME VYBÍRALI JMÉNO PRO PŘÍPADNOU HOLČIČKU ale to mi za prvé přišlo příliš fádní a za druhé stále ještě jsme ho nevybrali. ;)

Vojtíšek byl jasnej od začátku. V podstatě už v době, kdy jsme s mužem randili a telefonovali si v nemožné ranní hodiny (ach, ta romantika), jsme měli virtuálního Vojtíška, který tou dobou vždycky bydlel u jednoho z nás a byl strašnej rošťák. :-) Tudíž když jsem poprvé otěhotněla kluk byl vyřešenej. Holčička byla katastrofa. Můj muž chtěl strašně Natálku. Nesnáším jméno Natálie (omluva všem roztomilým Natálkám). Jenže na základní škole byla Natálie praporečník Skupinové rady naší pionýrské organizace a já jí upřímně nesnášela (jen tak mimochodem - byla jsem samozřejmě předseda! ;-)) Nakonec jsme se dohodli na Valerii, ale stejně to bylo už dobou, kdy jsme věděli, že si v bříšku plave Vojtíšek, takže možná proto ta snadná shoda. :-)

U druhého mimča - to samé v bleděmodrém (v tomto případě spíš v bleděrůžovém). Kluk jasnej. Albert. Bertík. Sice se rodina tvářila jako, že „to snad nemyslíte vážně“, ale to nám bylo srdečně fuk. Tentokrát nevíme, co v bříšku máme, tudíž o jméno pro holčičku probíhá nejtužší boj, u kterého oba doufáme, že ten druhý vyměkne. :-) Je navíc zpestřen tím, že se nemůžeme dohadovat až v porodnici, protože a jelikož nejsme manželé, tudíž se Zdeněk musí jít na matriku naprášit, že je otcem a to křestní jméno tam uvést musíme. :-)

Můj favorit je od začátku Jolanka (nádherný jméno, ne? ;-)). Můj muž byl svého času ochoten Jolanku akceptovat jedině za předpokladu, že mu budu každý večer půl hodiny nípat záda nebo česat vlasy (obě činnosti neskutečně zbožňuje) a v této bohulibé činnosti budu pokračovat až do Jolančiných prvních narozenin. No zkusila jsem to. Ale když jsem to jeden den nestíhala, tak mi to muž nasčítával a jelikož jsem tou dobou byla docela mrtvoučká, tak to ke konci týdne vypadávalo, že celý příští týden nebudu dělat nic jiného než nípat záda, popř. česat vlasy. Byly to strašný galeje! A s nejistým výsledkem! Jestli máme v bříšku Bertíka, taky bych půl roku otročila zcela zbytečně.

Další fáze výběru - posedlost mého muže jménem Sára. Zdeněk se prostě do toho jména zamiloval. Mluví o Sáře a lesknou se mu oči. Není přístupen žádnému protiargumentu a dokonce tvrdí, že pokud bříško oslovuje „Sáro“, miminko se neuvěřitelně zklidní, protože mu to jméno krásně zní (chtěla bych vidět ty Bertíkovy škleby, když ho jeho otec láskyplně oslovuje Sáro) :-). Sára bude nejkrásnější na světě, rošťanda a jeho princezna. Cokoli jiného je vyloučené. Proto mohl vzniknout i následující rozhovor:

Já: Tak dobře - Sára je krásný jméno. Ale představ si takhle malý, sotva vylíhlý miminko a ty mu budeš říkat Sáro, to nejde moc dohromady, ne?
Můj muž: (absolutně bez zaváhaní): To ale není žádnej problém. Protože nejdřív ji budu oslovovat „moje malá princezno“, pak to bude moje větší princezna, pak moje velká princezna a pak to bude princezna toho smetáka, co mi ji ukradne!
(Z toho patrně jasně vyplývá, že se naše případná holčička nemusí jmenovat vůbec nijak, protože to stejně bude Princezna Mazancová). :-)

A v posledních dnech na scénu vstupuje Viktorka… :-) Tedy z mé strany. Protože u mého muže na Sáru prostě žádné jméno nemá. A to, že se jeho otec tvářil velmi kysele na představu židovského jména v jejich rodině obscesi mého muže jen zesílilo. ;-)

Peta, Vojta (45t) a Klíšťátko (28.tt)

P.S.: V pátek se ukázalo, že bychom se neměli zaobírat malichernostmi. V těhuporadně ze mě paní dr. nadšená nebyla. Otevřená na dva prsty, čípek taky nic moc, prý hrozí předčasný porod. Vojta tam byl se mnou a sápal se na kozu, když mě vyšetřovala. Pak jsem si ho vzala na klín a paní doktorka jen zaúpěla a zeptala se mě kolik váží. Po odpovědi, že 9,5 kg mírně zesinala. Byl mi nařízen klidový režim. Teda Vojtovi ne. :-) Jenom mně a Klíštěti. Nemít Vojťulu, prý bych šupajdila do špitálu. Rodinná rada probíhala o víkendu. Babičky pokrejou pondělky a pátky a muž prostředek týdne. Mě z toho sice asi šlehne, ale nedá se nic dělat, minimálně 6 týdnů budu dlabat léky, polehávat a hrát hodnou holčičku.

Držte nám place. Díky. :-)


Jsem drznoun, ale dovolím si vstoupit přímo do článku. Móóóóc hezky jsi to ženo napsala. Jen jsi zapomněla zmínit několik věcí: 1) tu půlhodinku denně jsi navrhla ty :-P

  1. jméno Sára se ti také moc líbí, ve světle příspěvku od Albi (nic ve zlém Albi) trošku chápu tvůj počáteční odpor k němu, na druhou stranu beru, že Jolanka je u tebe skutečně od začátku víc v kurzu
  2. to s těma princeznama: jsi úžasná, pamatuješ si to snad do písmene přesně :-)
  3. moc tě miluju. Už jsem zvědav, jak se na nás na matrice budou tvářit, až ta prohlášení o otcovtsví budeme chtít kvůli jménu pro holčicku tři :-)))

P.S. Každý/každá, kdo podpoří jméno Sára, má u mě dortík podle svého výběru (i v případě, že to bude Bertík) :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 08.05.05 21:25

že by první?:-)

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 08.05.05 21:31

jejda omlouvám se ,že se zde vkrádám ,ale u našeho mimi to bylo taky podobné se jménem .U kluka by to byl Štěpán ,ale u holky to byl boj :já chtěla Viktorku,a chlapi nejstarší v té době 15 let chtěl Beatrice-to jsem zavrhla,druhý 14 let chtěl Valerii a nejmladší 12 byl od dětství zamilován do Princezny ze mlejna ,tak máme Elišku.Do poslední minutky jsme nevěděli co to bude ,snad Eli nebude nějak poznamenána,že jsem ji celé těhu říkala Štěpánku :-)). No stalo se ,ale že chodíme na plavko a tam ve skupince 11 dětí bylo 5 Elišek.Tak jsme ji nechali na můj popud ,dát ještě jedno jméno ,částečně po mě ,ale je po mojí milované babičce ,která mi holčinu strašně přála ,ale již se jí nedočkala-máme tedy Elišku Annu.
Přeji ať problémy zdárně překonáte a jste v pořádku,hodně zdravíčka přeje Anna

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 08.05.05 21:34

Tak už pořádně!
Ahojky:-)
Joj holčičí jména jsou fakt psycho! U nás byl jasnej Matyáš a už už to vypadalo, že holčička bude Sára, ale pak to ze smutných důvodů v rodině neprošlo. No ale stejně se mi od začátku líbila Anika, takže tak to taky dopadlo:-)
Druhá holčička bude snad už ta Sára, ale s Matyášama se roztrhl pytel, takže asi budem vymejšlet jméno klučičí:-) No ale kdo ví, co bude, až to bude, že jo:-)

A teď tady uklidním všechny, co se jim v poslední době něco nepovedlo /> Včera jsme jeli slavit Standovi narozky na chtu a nejen že se nám dítě strašně zesrajdilo až na sedačku, takže jsem v autě likvidovala následky. Ale Jen co jsme dorazili Na 150 km vzdáleé místo, tak jsme zjistili, že postrádáme mužovi klíče. Hledali a hledali, leč nenašli. Mno. Zůstaly ve dveřích od domu z venku! Samozřejmě, že ač je pořád doma, tchýně byla zrovna na víkend pryč. No nažhavili jsme telefony a můj táta sednul do auta, Standův táta sednul do auta a rozjeli se k nám. Nakonec byl naštěstí doma soused, takže všechno zachránil. Muž najel dalších 300km pro ta klíče neb na nich měl samozřejmě i služební. No ještě že to dobře dopadlo. Docela pěkně si ty narozky užil, že?:-)
Ale jinak jsme v pohodě, dnes jsme absolvovali poprvé bazén a bylo to úžasný. Malá se poprvé potápěla i s tátou:-) No ale největší úspěch měla sauna:-) Těšim se na příště moc moc:-)

Tak koukejte písnout, jak jste si užili víkend vy!
Zdraví A+A

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.05 21:34

Peto :) neboj my s delfinkem budeme podnikat pravidelne utoky na vas bytecek,delfinek poradne nauci skritka pouzivat vsechny bezva cudliky :) a navzajem se nauci chodit hihi

jinak ja jsem pochopitelne pro Jolanku,prijde mi to uzasne jmeno,Sara se mi nelibi ( Albi + Zdenek urcite odpusti hihi )

a neboj kliste je drzak,maximalne to bude nedonosenatko jako nas delfinek :))

pusu market a rodinka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 08.05.05 21:38

Ahoj Péťo,

dávej na sebe pozor a držte se. Klíšťátko je ještě moc malinký. Budu vám držet palečky ať vydržíte pohromadě co nejdéle, ať je Klíště co nejvíc upečený. Posíláme pusinku Vojtíškovi.

Jo a k tomu jménu, neříkej to tatínkovi, ale jméno Sára by u mě asi zvítězilo :o) Jolanka je moc pěkná, ale k vašemu příjmení se mi moc nehodí - ale je fakt, že každýmu se líbí něco jinýho.

Katka, Matýsek a Filip z deníčku od Šulánků :o)

 
Anonymní  08.05.05 21:56

Ahoj Missorko,

vkradla jsem se sem od brusinčat. Držím moc pěstičky, aby se klíšťátko ještě alespoň těch 6 týdnů udrželo, protože v bříšku je mu nejlíp a nepřeju ti trávit několik týdnů či měsíců na novorozeneckém oddělení. Takže se šetři, co můžeš za těch pár týdnů to stojí !

Ještě k tomu jménu, mě se Sára taky moc líbí, ale nesnáším, když malým holčičkám říkají Sárinko, to je jak když sere… s prominutím. A zatím jsem nevymyslela jinou zdrobnělinu, takže dávám bod Viktorce.

Eva a Melika 17 měsíců

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 08.05.05 22:29

A heleme se, jak se deníček mění v průběhu:-)

Péťa určitě ví, že bude moje nejmilejší sestřička i když budete mít Sáru. Vlastně by mi i pak možná bylo líto, že jí nemáte, kdyby se nám potom narodil kluk:-)

Hlavně ať je v pupíku co nejdýl!!! Žádný otvírání dvířek, žádný vykukování! Pěkně si užívat „na houbách“! Taky bych teda prosila, kdyby mi mohla (nebo mohl) věnovat jeden kopaneček! Halóóóó Klíště, nebuď škrt jako brácha:-) Sím sím aspoň malinkatatej kopaneček pro tetu Albi:-)
Posílám pusinku přes pupík:-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.05.05 22:59

PEtko,

ta „Divci valka“ u vas mne mooooc bavi, to musi byt boj:-))) Teda razim teorii, ze pokud to bude holka, mas pravo veta zrovna TY a muzes rozhodnout, teda mit konecne slovo z uzsiho vyberu, ktery tady padnul (Promin Zdenku, musim byt solidarni s PEtkou, zenske by mely drzet pri sobe)! Navic Sara sice neni jmeno osklive, ale ja osobne bych ho nevolila, nejak mi neladi uchu. Jolanka by mne teda taky nikdy nenapadla, ale zase je to jmeno nezvykle a memu uchu ladi a hlavne neni slyset na kazdem rohu. Viktorka je nadherne jmeno, ale znam jich v poslednich letech trochu vice, bylo by to ovsem holcici jmeno v uzsim vyberu u mne. Valerie je taky super jmeno! No, ja bych volila mezi Viktorkou a Valerii … uz jenom kvuli tomu Vecku))) Vyber je stejne na VAS a urcite vyberete skvele … jeeee, vlastne mam tip, dejte jmena dve a kazdy muzete pouzivat to svoje … tak to udelali u sousedu a spokojenost vladne v domacnosti:-)))

A vzkaz pro klistatko: Vis proc je tve pracovni jmeno „KLISTATKO“? PROTO, ZE SE DRZIS A UDRZIS, JEN TAK SE NEDEJ A DRZ SE ZUBY NECHTY … VSAK ONA MAMA SE JESTE BUDE MODLIT ABY JSI VYKUKLO!!!

A vzkaz pro Missorku: MATKO ODPOCIVEJ A NECH PRCKA RADNE DOPECI, ROZHODNE JE TO LEPSI NEZ SE X-TYDNU PAK TRAPIT DOPEKANIM NA NEDONOSENCICH!!! RADA S TEBOU PREZIJU DALSI PRENASENI!!!!!

Superstar u konce, dalsi zenska venku, tak se asi pujdu ulozit do vodorovne polohy …

Papa a dobra nocka

Sulanek a Nika

 
BlueHawk
Povídálka 25 příspěvků 08.05.05 23:20

Teda holky, vy jste snad neúplatný! Žádná nechcete dortík????

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.05.05 23:22

Z dortiku se tloustne, ha-ha!:-)))))

Sulda

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.05.05 01:32

tak když jde o dorty, tak to se taky vložím :-)))
Já totiž měla být Jolana, celé to krachlo v mém osmém měsíci, kdy mě babička (teda mámina tchýně) začla oslovovat Žolíku. Ač byla mamka vášnivá hráčka žolíků, tohle nesnesla. A tak jsem to, co jsem.
Je zvláštní, že dívčí jména se hledají mnohem obžížněji. Já měla po Filipovi jasno, že druhý kluk bude Jakub, aby si kluci mohli spolu užívat Filipojakubskou noc. Bohužel Jakub se moc nehodil k příjmení tatínka, takže jsme změnili na Jana, s tím, že Hanýsků v tomto roce zas až tak není a je to neutrální. No a pak se narodila holka a nezbylo, než Honzu upravit do dívčí podoby a tak vlastně vznikla Johana. Tímto se chci omluvit všem Janám, ale tahle transpozice nám vážně přišla přirozenější a já si nepřipadla tak trapně, když jsem ještě asi čtrnáct dní po porodu mimímu říkala Hanýsku :-))))
Zdeňku promiň, ale doufám, že to své princezně neuděláš. Zkus si to jen říct: princezna Sára - to prostě nejde dohromady. To už si radši pořiďte Alžbětu, ta třeba nepostřehne rozdíl mezi prenatálním Berte a postnatálním Bety :-))))
Petko? bude dortíček?
ahoj
 Romana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 09.05.05 01:33

Ahoj Peťo,

nedá mi to a musím se vložit do diskuse. Pokud bych měla stanovit pořadí jmen podle letadla, tak je následující.

1. Viktorka
2. Valérie
3. Sára
4. Jolanka

Bohužel asi i proto, že jako Ty jsi znala jednu hroznou Sáru, tak já znám jednu hroznou Jolanu. Šulda má pravdu, že Viktrorek je poslední doubou trošku víc, ale pokud by to bylo takové úžasné kudrnaté stvoření jako Viktorka od Filutů, tak bych mohla mít hned dvě.

Já mám na další holčičku vymyšlená jména Anežka nebo Alžběta (Monis závidím), Anežka ovšem neprojde.

Dávej na sebe a na klíště pozor, je ještě moc maličké, ať se drži zuby nehty. Však ještě budeš přenášet, jako Veronika.

Pusinku Vojtovi a pohlazení Klíšťátkovi

Jana a Karolínka (od Šulánka a Veroniky)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.05.05 01:43

Když už jsme u té dívčí války, co třeba kompromis - česká verze Sáry - Šárka. Těch je teď jak safránu - pardon „šafránu“.
Ro
ps: zcela chápu vaše dilema, s holkama je to vážně těžký, já bych je pojmenovávala až tak v druhém roce života - to by šlo mnohem snáze.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.05.05 08:25

ja ti dam dortik :),ja chci Jolanku hihi

 
amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 09.05.05 08:26

Ahjoky Peto!

Jednak držím palečky,já to s Andulkou otevřená na dva prsty doklepala do 40tt,tak to s Klíšťátkem taky musíš zvládnout!!!

ad jména:

Sára se mi moc líbí,ale když já už měla 3 pejsky tohoto jména,tak mě by doma 100% neprošla.

Jolanka je hezounká,a určitě by taky skončila jako Žolík :-)))

Viktorka se mi taky moc líbí,hlavně proto,že žádnou osobně neznám :-)),a dá se s ní hezky „čarovat“

Jinak u nás taky proběhl boj o druhé jméno - holčičí.Kluk byl jasnej Jakub,ale holčičku jsem moc chtěla Julii,ale M. se to nijak zvlášť nezdálo.
Tak se vzal kalendář,a hledalo se…no,ve finále zůstala jen…Julie :-)))

Tak pa,Klíšťátku vyřiď,ať se chová podle přezdívky (drží se jak klíště),a pozdravuj Vojtíška…

Amazonka,Andulka a J. 15tt

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 09.05.05 08:41

Ahoj,
nedá mi to nevložit se do vaší diskuze.
Jsem ve 35 tt a svádím boj o jméno holčičky od té doby, co jsem těhulka.
Kluk je jasný - Richard, ale co se týká holčičky, manžel chce Růženu. Po tchýni.
Jsem přístupná kompromisům, ale co je moc to je moc.
Naštěstí dle ITZ máme mít chlapečka, ale tím spíš na mě manža tlačí, ať tam teda napíšem tu Růženu, když už je to skoro 100% kluk.
Ani za nic. Náhoda je blbec.
Soňa z červenčátek.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.05.05 08:44

Ahojky,

ne že by to bylo pod tíhou dortíku, ale u mě jednoznačně vede Sára. I když Valerie je taky nádherná. A teď babo raď.

Missorko, odpočívej a klíííídek. Klišťátko DRŽ SE, zuby nechty. Jasný????

Opět krásný deníček. Peto, ty máš nádherný dar sypat ze sebe slova krásným, nezapomenutelným způsobem. Jsi skvělá.

Radka a Bambula (skoro 8m)

 
Anonymní  09.05.05 09:02

Jméno Sára je moc prima.
Potíž je v jiné věci - žádnou Sáru neznám a když slyším to jméno, vybavím si žlutého triceratopse z kreslených filmů Země dinosaurů.
Nicméně my Sáru asi taky napíšeme - na ultrazvuku bylo totiž jasně vidět, že v bříšku je malý Vojta..
Veronika

 
Anonymní  09.05.05 09:11

Market, co mi to děláš??? Ty víš, že Jolanka je hezké jméno, ale Sára je prostě Sára.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.05.05 09:14

hihi vim :)

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 09.05.05 09:57

Ahojky,
trochu se sem vetřu z jarních miminek, ale když může náš předseda, tak snad můžu i já???

Za prvé - Péťo, miluju tvoje deníčky

Za druhé - Sára se mi nelíbí protože mi připomene Sáru saudkovou a tu nemiluju vůbec (vážně nevim proč a omlouvám se všem, které ji milují)

Za třetí - jsem si skoro jistá, že to bude Bertík :-), čistě jen pro klid ve vaší domácnosti

Za čtvrté - Ať si kluk nebo holka, drž se zuby nehty mámy a nepouštěj se !!!

Hodně štěstíčka a klid zbraní přeje

Makýš a Václav

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 09.05.05 10:00

P.S. - pokud se ve čtvrtek ukáže, že // nelhaly a mám v břiše sourozence, tak u nás hrozí nejen dívčí, ale asi 30ti letá válka, protože Václav bylo a dosud je jediné existující jméno, na kterém jsme se s mužem dosud shodli. Takže zřejmě bude muset rozhodnout až soud :-)))))

Makýš

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 09.05.05 10:25

Peto,

ne že by dortík nebodl :-)) ale vždyť držím skorodietu-a navíc téměř pod tvým dohledem :o) Každopádně u mě taky vede Sára :-) Ale fakt nevím co řešíte-on to stejně bude BerŤa(jako můj bratranec)
Ať se Klíšťátko drží zby,ku:,–(la-pardon,nehty :-))
Tak papa Gabka aŠtěpulka 11týdnů

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 09.05.05 10:43

Ahoj holky,

tak jsem tady po studeném víkendu. :-( nechápu proč musí být taková kosa. :-( na horách napadl sníh :-) Síííláááá. A já si na netu hledám letní dovču u moře :-))) Takže konečně po pár letech zase vyrazíme k moři a to na Korsiku :-) Už mám dokonce i vybráno :-) Ovšem pojedeme tam autem, protože letadlem to moc nejde. nelétají se tam charterové lety, protože je Korsika dražší a nevyplatilo by se mít na to celé letadlo. Takže frčíme autem. Normální lety jsou extra drahé. Pojedeme autíkem z Prahy do Livorna ( Itálie ) a pak trajektem na Korsiku. :-) Nemůžu se dočkat, protože zatím dle obrázků jsem snad na krásnějším ostrově ještě nikdy nebyla :-))) No a dokonce to vyjde i tak, že tam proběhne snažení o mimi :-)))))) Máme vybraný termín od 2.7. - 9.7. :-) Kdo se chce pokochat, tak může tady :-)) www.korsika.cz:-)

Víkend byl u nás relativně v pohodě. :-) V sobotu oslava bráchy narozenin a v neděli jsme byli s Michalem spolu. Nejdřív jsem musela poklidit, protože plovoucí podlaha ukazuje neustále prach, ale to je dobře. Alespon mě to nutí uklízet. Ted vidím co jsem dřív všechno dejchala :-( FUJ !
Kéž by se trošku oteplilo. :-( Mám totálně studený ruce a nos. :-(

PETO : jména ? No to zatím není můj problém. :-) Ale strašně se mi líbí Viktorie :-) Tvůj muž to napsal krásně co se princezen týče :-) Držím palečky Klíštátku at se pořádně drží co nejdéle ! Přijedu si tě taky zkontrolovat :-)

TESSIE : stále 2v1 ? :-))) Co okna a úklid ? :-)

GABCO : golfky super ! Bára super, že je už lepší… jen ten Tvůj krk pěkně zlobí ! :-(

BOLERO , KATCHO : holky kde jste ? :-)

BUDULINKU : koukala jsem na fotečky Kubíčka. :-) Je to neuvěřitelnej šikulka :-)))))

Tak já jdu pracovat :-)

Zatím papa

Kačka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.05.05 11:38

Kačko, pozor ať nezpychnu:-)))). Samo, že mě to těší.

Radka

 
Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 09.05.05 11:52

Nazdarek holky,
najprv k teme dennicka: U mne jednoznacne vyhrava Viktoria, to je super meno, rovnako ako Viktor, hihi:-) Na druhom mieste Jolanka a potom Valika (Valerie)…Sara sa mi moc nelubi, teraz je to tu cele hrozne presarovane…no ale zeby tam nakoniec bol Bertik, partak pre Vojtu?
Co sa tyka vyberu mien, ja som mala meno pre dievcatko jasne od zaciatku (Nina), ale pre chlapceka sme vyberali hrozne dlho, vlastne az do porodu…Ako som uz pisala, nakoniec zvitazil vitaz Viktor, podla vtedajsich udalosti na Ukrajine:-)))) -----------------------------------
No a teraz preco som sa dlhsie neozvala. Holky, predstavte si, mala som kliesta v hlave, muz mi ho vyberal, nieco tam zostalo, takze na chirurgiu. Po troch dnoch mi zacala trpnut ta strana hlavy, kde bola ta svina kliest, potom mi navreli uzliny na krku… K mojej doktorke som sa vobec nedostala, som asi leniva, ale trepat sa do Blavy s malym sa mi vobec nechcelo. Nakoniec mi Viktorkova detska dr. zobrala krv, vysledky na boreliozu budu asi zajtra, tak mi drzte palce, nech tam nic nie je…No a tie bolesti hlavy mi uz presli, asi to bola len reakcia organizmu na cudzorodi predmet v hlave.
Zajtra ideme, snad uz definitivne, na to prve ockovanie Viktorka, lebo dr. sa furt nelubilo jeho ramienko. Inak sa mame dobre, papame kasicky a maly cvici brusaky, zachvilu snad bude lozit alebo co…
Peta, prosim ta, setri sa, musis tych par tyzdnov vydrzat, nech sa ma Viktorka v brusku dobre:-)
No a na zaver jeden specialny odkaz pre DANKU, dufam, ze si ho tu precita:o):Ahoj Danka, ta nasa Blava je fakt dedina mala, vcera sme sa stretli a ani o tom nevies:-))) Vo vytahu v Auparku sme isli spolu, nas maly v kociku a my s muzom. Spoznala som ta podla fotiek na pst, ale nejak som sa hanbila sa ti prihovorit, alebo co:o) Boli sme potom v :,-(e Janka Krala, po strasne dlhom case som vyballa korcule a prevazala som sa tam s Viktorom…bez kocika mi to teda neslo, ale korculovanie s kocikom je fakt super, aspom ako psychicka podpora…Takze tak, ste velki sympataci obaja, ty aj tvoj manzel:o))Tak sa maj pekne a drzim ti velmi palce, aby sa coskoro aj vam splnil velky sen a za par mesiacov aby vam pribudol domov maly certik!
Tolko zatial od nas, idem na Viktorka, pa!
A hodim vam do albumu aktualnu fotku mojich chlapov, jak sleduju hokejove MS:o)

 
Anonymní  09.05.05 12:05

Ahoj Péťo,
opět krásný deníček a myslím, že vzbudí živou diskuzi. Můžu tě ujistit, že do krve se dá pohádat i o dosud nejen že nenarozené, ale i nepočaté a nesnažícsepočnoucí dítě, my s manželem měli už několik „rozvodových“ debat na toto téma, vždy velice „úspěšné“ a těžce bezvýchodné, takže to jednou bude taky sranda. Já jsem býk a když se zabejčím tak myslím že ani v předporodním polobezvědomí s těma matričníma papírama na pupíku bych necouvla a manžel má vedení hádek jako svou profesi, tak je docela silnej v kramflecích. Navíc chce jméno po něm , uff, toho já nejsem moc příznivcem. Ještě tak bychom se shodli na klučičím, ale u holek , to je zajímavé, taky na kordy.
No a vzhledem k tomu, že po dortech skoro vždy zvracím :--)) , pardon, můžu napsat svůj názor neovlivněna Zdeňkovým úplatkem, i když zase je to hazard, když mu vděčíme za obnovený chod emimina.
Jako ty Missorko máš Natálku a svojí představu k ní, já mám představu Sáry jako polobláznivé děvy s planoucíma a nesmírně tvrdýma očima, silné osoby, ale takové „zlé vládkyně“ –)) moc se omlouvám všem Sárám. Na malou holčičku se mi to prostě nehodí a těch variací jména je minimum.
Shodně druhé místo odzadu má Viktorka s Valérií, ale u mě jasně vede Jolanka, je to krásné, něžné a k vašemu příjmení (tedy k otcovu) se to nehodí o nic víc a o nic míň než Sára, prostě mi to nepřijde nepřirozené. A úplně úplně nejvíc se mi líbí ta Johanka, to už jsem ti jednou psala, ale ta není v seznamech, tak do toho nebudu vnášet zmatky :--)))
Stejně si to musíte vyhádat sami :--)), Bertík se tam dole všemu tlemí a říká si jak si vás pak vychutná!!!
Missorko ale hlavně neber rady Dr. na lehkou váhu a na těch pár týdnů zalehni do postele, víme, že dnes jde zachránit miminko strašně brzo, ale taky známe ty příběhy z JIPek a inkubátorů a za to to nestojí! Klíště drž se!!!
Ahoj
Claudie

 
Anonymní  09.05.05 12:37

Ahoj holky,
vstupuju vám nerada do diskuze, jelikož volba jména pro budoucí dětičky mě zajímá. My máme Sáru a se jménem jsem moc spokojená. Říkáme ji: Sáro, Sárinko, často na ni volám Sári.
Docela mě mrzí představa Claudie o tomto jménu, jelikož naše holčička je blonďatý pro mě andílek s jasně modrýma očima.

Jen na závěr, pokud chcete toto jméno tak ho dejte a na nikoho se neohlížejte, hlavně ne na příbuzný. Příjemnou volbu

Alena+Sára

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 09.05.05 12:49

Ahoj holky,
Péťo, prima deníček :o) Jsem ráda, že u nás už je jednou pro vždy jasno, taky to byly dohady. Mými favority byli Julie a Karel no a tak máme Michalku a Vítka ;o)
O Jolance jsem ti už psala, že se mi z těchto jmen líbí nejvíc, pak asi Viktorka (tu ovšem máme často doma taky, vříská jak u splavu :o)), pak Valuška a nakonec Sára (co když by náhodou ráčkovala a neuměla"S"???)
No každopádně, Klíště, drž se a nepouštěj!!! Přece nepolezeš do té zimy! U mamky je nejlíp, hezky se povalujte a odpočívejte.

Alenko, to sis teda užívala! Tak hlavně, abys byla v pořádku, to není legrace klíště v hlavě!

Kačko, ten sníh v Krkonoších mě taky dostal :o) Zima mě se.. strašně, Míša je totiž zase nastydlá :o(((

No takže doma jsme v plné síle, Míša měla včera večer 38,3 a má rýmu takže do školky nechodí. Vítek je zatím v pořádku… Dneska jsem nejčastěji paní prodavačka, pokud teda nejsem kuchařka. Cíkend byl docela povedený navzdory počasí. V sobotu jsme byli na nákupu v Hypernově, ryby v akváriích jsou zatím dostatečný magnet tak se tam líbilo i dětem. Oběd jsme dali v pizzérii, mňááám. Pak jsme se byli podívat na vzorky lin u jednoho podlaháře - sice pěkné, ale šíííleně drahé a to co chce ještě za položení položilo málem mě… Tak jsme ještě stihli zajet do OBI - no tam nemají nic. V neděli přijeli naši. Táta s Michalem byli na Letné a pak v Braníku a máma se věnovala dětičkám. Já jsem ještě zajela do Brena a tam jsem lino vybrala a rozhodla, že ho položíme sami. Prostě za to nedám 6000,– když můžu mít za 3000,– a skoro stejnou kvalitu.
Tak jsem se vykecala a jdu něco dělat.
Jo ještě jsem chtěla hlavně pro Gabču a Markétu a další členky Hubneme s PSTM: své líné tělo jsem se rozhodla denně, potrápit 15 minut, ale denně bez omluvy. Půlhodinu v kuse + následná sprcha prostě dohromady nedám, leda pozdě večer a to už nevládnu. Těch 15 min sice není nic moc, ale lepší než vůbec nic…

Katka prodavačka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 09.05.05 12:51

Ahoj Kačko,

já se tu úplně tetelím radostí a běhá mi mráz po zádech. Je to prostě tutovka, z Korsiky si miminko přivezete, jestli tam už s miminkem nepojedete. Asi netušíš proč, že?

My jsme tam byli na dovolené, byla jsem s Kajkou v 10-12 týdnu, bylo to super, všichni nás varovali, ale zvládli jsme to v pohodě. A je to nádherný ostrov, my se tam chceme vrátit ještě jednou. Jeli jsme přesně jako Vy, sice autobusem do Livorna a pak trajektem. Pokud by jsi chtěla nějaké informace, klidně napíšu. Nádherně se to užijte, je to doopravdy dobrá volba. A držím palečky, ať si miminko přivezete.

Jana a Karolínka (od Šulánka a Veroniky)

 
Anonymní  09.05.05 13:36

Čau Péťo,

hlasuju pro Jolanku.
Jen tak každý se tak nejmenuje!!!! :-)
Jolanka od Opičáků, s dvouletým Vojtíškem a plánovanou Viktorkou. A fakt to nedělám přes kopírák :-)

 
Anonymní  09.05.05 14:23

Alenko,
to je ale opravdu jen představa, nadto samozřejmě neodůvodnělá, předsudky vůči některým jménům provázejí každého z nás nebo je máme spojené s nějakou osobou, která nám byla mimořádně nesympatická, např. u mě křestní jména některých politiků vytváří nepřekonatelnou barieru že už si představím jen toho a toho a jméno se mi přestává líbit.
Shodou okolností znám taky malou bloňďatou Sárinku a samozřejmě jí oslovuju se stejnou láskou jako kterékoliv jiné děcko mých kamarádů, zas tak hluboce se svýma fantas představama blokovat nenechávám :--))))
Claudie

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 09.05.05 14:57

Ahoj Jani,

poslala jsem Ti SZ ohledně Korsiky :-))
Budu ráda, když napíšeš vííííc :-))

Díky moc moc moc :-)

papa kačka

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 09.05.05 15:59

Ahojky všem :-)

Tak si pouštím emimčo a co nevidím…hurááá nový deníček a musím říct, že jsem se opět pobavila. Co se týče výběru jmen, tak musím říct, že u nás to proběhlo až překvapivě hladce. Já už jsem vymýšlela jména ještě než jsme začli mimi pořádně plánovat a měla jsem hned své favority a nebudete tomu věřit, ale líbily se i manžovi…to je co říct. Takže my měli hned jasno ale na druhou stranu, když už byl Mamutík v bříšku a já se dozvěděla, že je to kluk, tak jsem o tom mém favorizovaném jménu začala pochybovat a vymýšlela ještě jiné. Si teď myslíte, že se tady prokecnu co? Ale já si dávám pozooooooor :D Takže ještě vydržte…už brzyyyyy. Myslím, že ještě tenhle týden bude klid ale příští už to začne být napínavé. Tak jsem na to zvědavá :-))))

U nás tedy nic nového, daří se nám pořád dobře a víkend byl taky fajn. V sobotu jsme se šli dopoledne projít do města, přes Karlův Most a Staromák apod., bylo hezky, ale všude moře cizinců. A včera jsme byli převážně doma, umyly jsme ty nová okna, pověsila jsem vyprané záclony a pak jsme šli zkontrolovat tchánovce a popřát matkám :-) Cestou jsme uškubli pár větviček šeříku a řeknu vám, že z toho měl manža málem psychické trauma…on to hrozně nerad dělá a furt si myslí že ho někdo pozoruje jak to tam oškubává. No byla to sranda, ale nic moc jiného mu nezbývalo, protože kytku nekoupil :D

Peťa - takže co se jmen týče…mě se z těch vašich asi nejvíc líbí Viktorka a potom Jolanka. Ohledně Sáry, ne že by to bylo ošklivé jméno…je fakt, že není ani tak moc běžné, ale přijde mi hrozně tvrdé…takže promiň Zdenku :-( Ale byla bych tlustá :D Každopádně přeji brzký smír a hlavně ať se klíšťátko hezky v bříšku drží a jste oba v pohodičce. Opatrujte se!!!!!

Kačka - ahojky, no tak ta Korsika je bomba. Já bych taky někam jela, ale letos budeme mít o zábavičku postaráno. Ale na podzim určo vyrazíme i s malým někam po Čechách…asi na Šumavu, nebo tak někam. Moc ti to přeju, zasloužíš si pořádnej relax a tam se určitě zadaří a přivezeš si černého pasažérka :-))) Budu držet palečky a koukej dovézt spoustu foteček.

Gabča - holky myslím na vás, doufám že už je vám líp a že nemáš nějakého hnusného bacila. Dej pak vědět jak jsi dopadla na té pohotovosti v Motole. Držte se a dávejte na sebe pozor. Jinak golfy vypadaj supeeeer.

Bolero - Markétka je krásnoučká a je vidět, že ji vůbec nic neschází. Posíláme pusinku malé koketě :-)

Kakinka - tak jak se máš těhulko? Co nového a jak se kulí bříško? Chtělo by to nějakou fotečku…co ty na to?

Jinak na rodinu jsem dala jednu z posledních pupíkových fotek, tak pokud budete mít náladu, tak můžete juknout…už má pěknej bejvák :D

Tak snad jsem na nikoho nezapomněla, pokud ano tak se omlouvám a všem přeju krásnej zbytek dne.

Páááááááááááá­ááááááček
Tessie + Mamutík (38+2tt)

Alienka - ahojky, no to je teda story…to ti teda ani v nejmenším nezávidím. Klíšťata jsou pěkný zmetci a přímo je nesnáším…nevím proč tohle příroda vůbec vymyslela :-( Držíme palce ať je všechno v pořádku a fotečka těch tvých chlapů je super.....nadšení fandové :D

Katcha - no koukám, že u vás je taky pořád veselo. Vy se z těch nemocí nikdy nevymotáte. Posíláme s Mamutíkem léčivou energii…tak snad k vám doletí :-)

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 09.05.05 16:00

Koukám, že se mi to nějak rozhodilo :-(((

 
Anonymní  09.05.05 16:02

A ještě si nedám pokoj a lezu sem, ale musím napsat ( nevím, jestli to někdo psal do tohoto deníčku, ale někam na emimino určitě):
KAŽDÉ jméno je krásné pokud je vyslovováno s láskou a něhou a každé jméno se může zošklivit, je-li vyslovováno se zlobou!! A tak to je a proto se nenechme ovlivnit a odradit ve svých i neobvyklých jménech! Všechna se dají udělat hezká! …a to platí i o Gildehardě a Mečislavovi :-)
Claudie

 
vmadla
Stálice 99 příspěvků 09.05.05 16:13

dobrý.. tak já mu to řeknu :) snad mi ta ludmila konečně projde :)) madla

 
Anonymní  09.05.05 17:04

hlasujem za Lucinku! Lucia :-))))

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 10.05.05 09:33

Ahoj holky,

teda tady to nějak vázne :-(
Kde všechny jste ?

Já jsem včera zahájila boj s " pomerančovníkem " :-)))) To je přezdívka pro celulitidu :-)))))) No a dneska jsem jak mentoska na výletě, protože se nemůžu skoro hýbat :-( Cvičila jsem hodinu a půl a fakt intenzivně i s činkama a tak. Takže výsledek je ten, že nemůžu natáhnout ruce, nemůžu se smát, nemůžu moc chodit :-)))) Ale je to pocit příjemnej :-))) Takže doufám, že do dovolené budu vypadat alespon částečně líííp :-)))

Tak koukejte psáát at mám co číst :-))

Papa Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 10.05.05 10:11

Ahoj holky,

Peťo, moc hezky napsaný. I u výkladu toho, jak doma válčíte o jméno, se čověk může pobavit:) No, tak jména to jsou pěkná věru všechna. Sára - sice se mi vybaví i Saudková, ale zle to nezní. Ovšem kdo mi ten dortík zaručí???:) No to bych nahlas neměla, když tu „hubnem“, co?
A koukej hezky ležet a odpočívat. Klíště se musí dopéct!

Gratuluji všem co jsou v pohybu. Já momentálně už tejden statečně ležim. Pak se zamyslíme nad těma bruslema. Teda manža mě do nich tlačí…ale u nás s nima moc kde jezdit nemam…

Jinak moje bolesti krku vygradovali, takže jsem se v neděli rozhodla, že pojedu v pondělí k dr. Ale ouha. Nemohla jsem se absolutně dovolat. Takže nakonec jsme večer opět jeli do modré budovy - ano, do Motola. Už by nám tam pomalu mohli rezervovat fleka na auto. V pondělí tam totiž jdem na kyčle. No doktor na mě koukal jak z jara, j áse omlouvala, že bych tam fakt nejela, kdybych neměla nemocný dítě a tím pádem kdybych mohla s kočárem objíždět všechny doktory v okolí, kterej mě vezme, pokud by někde enějaký ještě byl. Výsledek je, že mam angínu (překvapení?) a ATB. Nejdřív v chytré knize hledal, co by mi napsal (když ještě pořád kojim - rozdíl mezi plnym kojením a kojením u příkrmů mi nějak unikl), načež volala sestra z traumatologie, že přijde s ušima. A to doktor povídá, mám poslední recept, tak víte co? Já vám dám leták, kupte si Bioparox /165,–-/, stejně ho pojšťovna nehradí - trochu zvláštní, že…ale co bych pro zdraaví neudělala. Tak doufam, že nás to přjde, a´t můžem příští středu plavat.

Jinak u nás nic výjimečného. Bára je zdravá, dobírá ATB (v noci poslední), zub pořád nevylezl:(, plazí se čím dál rychleji a za vším, krom hraček. Dusicí scénu mi předvedla v neděli po SS, kdy řvala, že v postýlce nebude. Chtěli jsme ji nechat chvíli pořvat. Tentokrát z toho byl celkem mimo i Pavel.

Jo, a neprotřásala se tu SS. Tak začnu, byť se zpožděním. Naprosto souhlasím s vyhazovem Zaňkové. Ona špatně nezpívá, ale hrozně mi vadí, jak je namyšlená a že se k porotě chová, jako by oni rozhodovali o jejím postupu. Akorát vyhlášení jsem neviděla, protože když je svolávali na lavici, zavolali Aliho a já padla. Kdo to viděl, Jaká byla její reakce? Koho chtěli porotci vyřadit? Díky

Jdu do hajan

Gabča a Barča, 32týdnů

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 10.05.05 10:30

Ahoj holky,
pusto prázdno (ahoj Kačko)! My máme napilno, František s Majdou vyhlásili soutěž o nejhezčí duhu tak tvoříme ;o) Ale už máme skoro hotovo, teď je na řadě sváča.
Kačko, jo takovou dovolenou bych si taky dala líbit! A figuru budeš mít do té doby určitě perfektní podle svých představ. Já nemusím cvičit ani 1,5 hodiny, aby mě bolelo celé tělo, i po včerejší 15 minutovce cítím břicho. Takže zřejmě tam i nějaké ty svaly mám, hurá!!!

Jdu uklidit po naši malířce, Vítek se činil na bříšku takže tam mám taky práci. Tak čau a pište!
 Katka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 10.05.05 10:47

No alespon, že někdo se tu už ozval :-)))

GABCO : teda dusící scéna :-((( síííláááá. ach jooooo. Tvoje angína mě nepřekvapila. Psala jsem Ti to už na ICQ. Přístup dr mě taky nijak zvlášt nepřekvapil ! :-(((( Asi nechápou jak se člověk cítí :-(((( A myslí si, že nemáme nic lepšího na práci než jezdit po nemocnicích a obtěžovat je ! :-( Sobci jsou to ! Bioparox znám. Já ho nesmím, protože mám na něj bud nějakou alergickou reakci nebo já nevím co :-(( Vždycky mi to něm začne téct krev z nosu a v krku mám strašný pocit :-((( Jako bych se měla začít dusit. Takže tento přípravek musela moje dr bohužel z léčby vyřadit :-) A je pravda, že na něj pojištovna nepřiplácí. :-(

KATCHO : musí to být u Vás hodně zajímavé :-)))))) Taky bych malovala duhu :-) Furt lepší než sedět v práci. :-) A ty se alepon taky vytrénuješ :-)))))))) Já myslím, že i 15 minut cvičení je super, když to děláš poctivě :-) Takže cvičení zdar ! :-))))

SS : no tak Superstar......... :-) zanková zpívala krásně , ale stejně jako Gabče mi nesedla jako osoba :-) Byla moc drzá a až příliš drze komunikovala s porotou a to hodně ovlivní diváky. Strašně se mi líbil Michal Hudček !!!! Moc se mu to povedlo !!!! tentokrát se to nepovedlo Foretovi, Ali taky trošinku zklamal. Prostě tahle hudba nebyla moc jejich parketa. :-))) Gába zpívala krásně, ale začínám být alergická na její mluvu a výrazy :-)))) Vlastík, zpívá krásně . :-) Pro mě byl největší favorit Michal Hudček !!! :-) A docela se to i povedlo Petrovi Bende.

Tot moje názory :-)))

tak pište a pište ! :-)

Kačka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 10.05.05 11:09

Kačko,
Bioparox taky nepatří zrovna mezi mé favority. Hnusná mýdlová chuť a prvních 5 minut trávim tím, že se snažim rozdejchat a nerozkašlat do záchvatu. Ale pak je to OK, tak to neřešim. Rouzhodně to ani zdaleka neni, jako když jsem měla nějaký sprej na záchvaty a výsledek byl, že poté, co jsem si 2× vdechla, tak jsem se začala celá třást a neudržela se na nohou…ale jinak tu chuť cejtim ještě teď, hodinu po aplikaci…bléééé

k SS - je pravda, že zpěvem byl horší Foret, no nezpívá špatně, ale ten chraplák má všude a vcelku mi přijdou vlezlé ty jeho úsměvy a výrazy u zpěvu…no prostě kluk pro náctky:) Vlastík - mam pro něj slabost od začátku:) Je fakt, že v neděli, přesně jak řekla porota, zkraje zpíval tak, že jsem myslela, že půjde, ale pak to fakt rozbalil a nezklamal. Jak to říkaj. Na nic si nehraje, je jednoduchej a v tom spočívá jeho kouzlo, o tom, jak krásně procítěně zpívá balady ani nemluvim. Ale myslim, že na vítěze neni. O Gábě mám stejné mínění, Bende je fajn, ten se mi zdá, že by mohl mít i šance, Hudček - no zkraje se mi líbil, ale postupem času mi začíná vadit. opět je to v jeho výrazu a přijde mi, že hází falešný úsměvy a při pohledu na něj si vybavim loňskýho „Přísavku“ Savku. Ali si myslim, že by vypadnout měl každopádně. Za a) je pořád stejnej a jede to do východního ducha a to se mi moc nelíbí a za b) ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud hledá česko superstar, neměl by to být čech? Každopádně jsem zvědavá na další kolo a vždycky mě moc drtí, že musim i tejden čekat, jakéže téma bude příště. Pomalu se to zas chýlí ke konci a manža už se klepe, až na to nebudu koukat:)

Jdu za píďalkou a trošku poklidit, páč manža dělal v noci polívku s játrovými knedlíčky (přesněji knedle - nesnášim sahat na játra:)))), je tu jak po výbuchu a jdu naložit maso na večer.

Zatim papa

GaB

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 10.05.05 11:11

Zapomněla jsem dodat:

Kačko, máte moc krásné fotečky…

Bolero, prosím, pošli mi alespoň do úschovy ty fotky…

Tessie, pupík je prostě úžasnej…no ohmatala jsem si ho, jsem zvědvaá, jakej výsledek to bude mít:)

Katcho - co fotečku duhy? A pusu dětem. Jinak, pakliže bychom byly OK, byla by šance v pondělí?

Radko, Kubík je opravdu moc krásné miminko:) Škoda, že jste tak daleko:(

GaB

 
Tessie
Kecalka 287 příspěvků 10.05.05 11:11

Ahoj babulky :-)

Jelikož jsem telátko a svůj hezkej příspěvek jsem si před chvilkou shodila, tak píšu znovu :D Holt za blbost se platí.
Takže nejdřív samozřejmě konstatování, že je tu nějak ticho po pěšině a že byste to měli napravit!!!!!

Já jsem se před chvilkou vrátila z nákupu, konečně jsem se dokopala a tak trochu i to, že už nemám pořádně z čeho vařit. Takže jsem šla pro pár věcí a nechala jsem tam zase peněz no hruza. Je lepší snad chodit nenakupovat…to pak člověk ušetří :D
No a cestou jsem se stavila na poliklinice za svou bývalou dětskou doktorkou abych se zeptala, jestli si nás vezme pod svá křídla…je moc hodná a prý se už na nás těší. Až prý přijdeme z porodnice, tak ji mám cinknout a sestřička pak přijde k nám domů zkouknout ten náš pokládek. Říkala jsem jí, že to prý bude kluk, tak se jen usmála a řekla, že už se na tu holčičku těší :D
Jinak jak píše Peťa o boji o jména, tak u nás právě spíš probíhal boj o doktorku. Manža preferoval svou dětskou a já zase tu svou. No nakonec teda řekl, že to nechá na mě a že se mám rozhodnout. Tak jsem si vybrala tu svou, jelikož ji už přeci jenom nějaký ten čas znám, vím, že je docela pečlivá a hlavně to mám blizoučko a můžu tam dojít pěšo.

Jinak za chvilku se chystám debordelizovat byt…zítra totiž má přijít na návštěvu kamoška s ročním Filípkem, tak aby se nezděsili :-) Taky plánuju Mamutíkovi připravit už postýlku.....to mě bavííííí a už se nemůžu toho našeho kulíška dočkat až si v ní bude lebedit.

Kačka - teda jsi fakt bojovnice…no já jsem pak zvědavá na sebe. Budou to muka dokopat se k nějakému cvičení. U mě je nejhorší se dokopat a pak překonat ty hrozné chutě na něco zrovna hrozně nezdravého :D Takže ti držím palečky a do toho července z tebe bude úplná modelka.

Gabi - ahojky, takže angína :-( No tak to ti fakt nezávidím a ten přístup doktorů mě ani v nejmenším nepřekvapil. Připomnělo mi to doktora na pohotovosti když jsem měla na Silvestra horečky 39. Jinak já jsem ten Bioparox právě taky používala, je třeba ho brát ale poctivě a pravidelně aby pomohl. Tak se držte a ať jste brzy fit!!!

Katcha - jéééé, tak to si můžete zřídit doma ateliér…duha se určo povedla ne?

No a kde jste všichni ostatní?

Jo a ještě k SS, já mám šílenou alergii na Foreta. Přijde mi úděsnej podobně jako Julián z minulé SS. Ty jeho ksichty do kamery a hlavně ta práce s hlasem…je to všechno tak děsně hraný a neupřímný…nemůžu si pomoct. Jinak Kláře jsem moc fandila, protože mi přišlo že má fakt super hlas na to kolik jí je. Je fakt, že to její chování ji trošku ubíralo, ale pokud to má být soutěž o zpěvu, tak měla být favoritkou. Jo a jinak Hudček mi přijde taky dobrej…nic ze sebe nedělá a to co dělá, dělá rád a za sebe. Tak toť můj názor :-)

A teď už jdu na tu debordelizaci, takže se mějte fajn a pište.

Tessie + Mamutík vrtící se v domečku

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 10.05.05 13:23

Nazdárek,
právě probíhá druhý pokus o společné spaní dětí v ložnici, včera byl první a nevyšel. Vítek teda vytuhnul hned, ale ta cácora ani náhodou. Ale dneska tu obchází pán, který kontroluje jestli děti po obědě spí tak to možná vyjde ;o)) Duha se povedla nádherně! Ještě prý tam mají děti namalovat sebe a Františka jak jdou k sobě po té duze, to bude asi slabší. Obličeje zatím vypadají jako hrbatá šiška se 4 zvláštními fleky (oči, nos, pusa). U nás to vypadá spíše na abstraktní umění :o)

Tessie, to je prima, že se s doktorkou znáte a tu blízkost taky oceníš.

Gábi, rychle se uzdrav z té angíny ať si můžou dát Bára s Vítkem zase rande :o) Míša jim teda bude dělat křoví, protože do školky už asi před prázdninama nepůjde.

V SS jsou mými favority Hudček, Horváth, Al Dhába. Dřív jsem tipovala vítězku Gábu, ale jak všechny holky vypadávají, spíš bych tipla kluka - tak asi ten Michal Hudček. Bývala bych taky vyřadila dřív Aliho nebo Foreta než Kláru. Jinak mi letos nikdo tolik neirituje jako vloni Sámer… Jo, vlastně Vlaďka Něgrešová, tu bych vyřadila jako úplně první!
Jdu si uvařit kafe a kopyta na stůl, protože v ložnici chrní dva tuhoni!!! Pááá

Katka

PS: mládež dnes rozhodla, že budíček bude v PĚT HODIN!

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 10.05.05 13:41

Ahojky kočky,
tak zase jednou po dlouhé době píšu. Jsem hrozná, ale já než přelouskám vaše komentářky je další deníček na světě a jsem mimo.
Adámek od minulýho týdne marodí, má rýmu a teď i kašel. Nejdhorší, že měl i trošku průjem a odmítá mi jíst polévky , no vlastně toho moc nejí, asi jak mu není dobře. Určitě se i pohubnul a snad to dožene.
Je to pěkný šídlo, už se umí pěkně vztekat, hlavně, když s ním nejdu kam chce, oblíbená činnost, štrachání v kuchyňských skříních, hlavně tam, kde je odpaďák a kastroly.
Jinak u nás není nic nového, v práci je to OK a každá kačka dobrá. Teď jsme vynechali i plavání, což mě mrzí, jelikož fotili děti pod vodou, ale to se nedá nic dělat.
Počasí hnus, snad se to zlepší, i když v tom vedru je Ada vždycky hrozně spocenej a to nemá žádný háro.

Missorka - poslouchej dr. a pěkně odpočívej ať je klíšťátko ještě chvíli přisáté. S těmi jmény , mě se líbí Viktorka, takže žádnej zákusek nebude, ale Sára je taky hezké. Jsem zvědavá co nakonec zvítězí. Tak se moc opatruj a pusu Vojtíškovi

Gábinka - doufám, že se co nejdřív uzdravíš, ten přístup dr. je teda hroznej, a co Barča už je jí dobře? Tak se holky moc opatrujte a koukej to vyležet ( to je blbej for viď) moc vás zdravíme

Tessie - když jsme se rozhodovali k jakému dr. půjde náš malej, tak to nechal Kája taky na mě a nelituju, jinak s tou postýlkou taky jsem nadšeně načinčala postýlku a těšila se jak tam bude malej spinkat a ouha , v postýlce nespí nikdo (teda někdy naše kočka) a malej spí se mnou, jsem zvědavá jak ho to odnaučím. Moc se opatruj a pohlaď mamutíka

Ještě jedna prosba, můžete mi někod poslat odkaz na stránky s fotečkama, ráda bych se na ně mrkla a nějaký přidala díky.

Mějte se moc krásně Evel a Adámek dnes přesně 9 měsíců

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.05.05 14:43

Ahojky kočky,

to je teda bitva :-))) Už jsem v obraze. Hlasuju pro Viktorku. Sára se dává hodně často a k ryze českému příjmení mi nesedí…omlouvám se za tu drzost :-)))

Peťko, drž se, i když klidový režim u Tebe to je asi hudba nebeská, viď??? Mě taky pomáhala máma a byla jsem ráda, protože takovému nošení Adámka bych se stejně nevyhnula.
A klíšťátko, drž se taky, nebo Tě zbijeme, jo??? To je u nás v deníčku oblíbené vyhrožování, které jsme se Šulánkem uplatňovaly, když se moc nepsalo…takže nikam nespěchej, i když Tě docela chápu, Beruška chtěla být taky brzo u maminky a užít si ji, co to jde :-)))) Když je taková konkurence se sourozencema :-)))

Samozřejmě je mi líto, že se s Peťkou v ZOO nepotkáme, ale klid je přednější.

papa Veronika Adámek a Beruška (trápená ekzémem) :-((((((((((((((((((

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 10.05.05 15:18

Ahoj!
Teda já jsem fakt mimo. Počítala jsem s tím, jak se sejdeme v ZOO a ono zatím Klíště takhle vyvádí… Někdo by mu měl rázně promluvit do duše. Takovéhle nemístné špásy v tak raném věku?

Moc se omluvám, že nedržím basu po ženském způsobu. Ale taky za to ani nechci dort ( ..... i když.......?..... nééé!), ale já jsem pro Sáru. Nekoukám na příjmnení. Já si totiž Sáru marně prosazovala při obou těhotenstvých. Ještě že tyhle prohrané boje nakonec vyřešily ty zatracený ypsilonky.
Hodně odpočívej!
Ahoj Esterka & spol. od Adámka a Niky

 
Missorka  10.05.05 16:08

http://rodina.cz/pst

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama