Po hlavě

O životě

Do dneška slýcháme od pár jedinců, že jsme nezodpovědný. Otázky typu Proč jste si nejdříve nepořídili bydlení a až potom dítě? mě dohání k šílenství. Jo, to se lehce řekne někomu, kdo se přiženil do bohaté rodiny a získal bez námahy byt včetně financování oprav od tchánovců. My, co máme našetřeno maximálně ze stavebka, si prostě musíme (pokud chceme slušně bydlet) vzít hypotéku...

Vše začalo v lednu 2007. Bylo mi 19 a měla jsem půl roku po maturitě. Po pár brigádách jsem si konečně našla práci a odstěhovala se od rodičů. Byt mi pronajímala teta a jelikož máme super vztahy, nechtěla po mě ani kačku navíc. Tak jsem byla sama v neznámém městě, nikoho jsem neznala, nikdo neznal mě.

Jeden víkend jsem se domluvila s partou z rodného města, že za mnou přijedou a zajdeme na kulečník. Strašně jsem se těšila, ale jeden kamarád mi řekl, že se tam má potkat s kámošem ze školy. V tu chvíli mě nenapadlo, že by se měla konat nějaká seznamovací akce, ten jeho kamarád byl zadaný a já neměla na vztah pomyšlení. Každopádně mě to trochu mrzelo, určitě si sednou do koutku a budeme rozdělený na dva tábory. K mému milému překvapení nás L. po příchodu všechny srdečně pozdravil a hned se dal se všema do řeči. Cítila jsem k němu šílené sympatie, protože jsem si předtím prošla 4letým vztahem, kde mého tehdejšího partnera nezajímala moje rodina, moji přátelé, nebyl výřečný a já jsem opravdu v mluvě kulomet. L. mě vesele učil kulečník a během večera řekl tu pro mě kouzelnou větu „už brzy budu strejda, moje sestra čeká mimčo, strašně se těším“. Ve mně jako milovnici děcek zbystřily všechny radary - to by byl partner pro rodinu, sympaťák, čestný, pohledný a ještě ke všemu rodinný typ. No což, byl zadaný a já bych žádný vztah nikdy nerozbíjela. Večer skončil a naše cesty se rozešly.

Po dvou měsících 23.3.2007 jsme opět jeli s partou do stejného lokálu. Už v autě se mě kamarád ptá, jestli by mi nevadilo, kdyby tam zase přišel L. Neskrývala jsem své nadšení a ještě jsem pronesla, že to bude super, že je to sympaťák. Kamaráda a jeho přítelkyně potutelný úsměv nešlo přehlédnout, ale já to neřešila. Večer byl moc fajn a já se o L. dověděla spoustu informací. Je o rok straší než já a co důležité, je sám. Nemohlo to dopadnout jinak, než že se mě 24.3.2007 ve 2:00 ráno zeptal, jestli bych s ním chtěla chodit. Byla jsem lehce ovíněná a asi i kdybych nebyla, tak bych souhlasila.

Po pár dnech u mě L. začal bydlet. No bydlet je silné slovo, dodělával školu v Praze a jezdil za mnou na víkendy, ale jeho věci se u mě v bytě dost hromadily. Asi po dvou měsících školu úspěšně dodělal a převeleli ho do našeho okresu. Bydleli jsme spolu, vedli běžné výměny názorů, ale byli jsme stále šťastný a zamilovaný. Dokonce se mi od září podařilo po výběrovém řízení nastoupit do vysněné práce. Představení v rodině jsme měli také úspěšně za sebou a já se velmi sblížila se svou budoucí švagrovou. Jen jednu vadu na kráse to celé mělo. Našli mi rakovinotvorné kondolomata, první krok byl vysadit antikoncepci, srovnat hormony a pokud to samo nezmizí, čeká mě operace.

Poslední říjnový pátek (vím to přesně, brala jsem si kvůli tomu dovolenou) jsem švagrovou vezla na poslední kontrolu před porodem, protože neřídí a vlakem jsme jí pustit nechtěli. Sedělo tam asi 6 těhulek a já (v té době jsem ještě netušila, že jich tam sedí 7 včetně mě). Malá neteřinka se narodila 5.11.07 a na mě působila jako magnet.

Ke konci listopadu bylo jasno, operace byla zažehnána, kondolomata sama zmizela, ale problém s nepravidelným cyklem začal, nebo jsem si to alespoň myslela. Menstruace nepřicházela k tomu únava, citlivost těla i duše, ranní nevolnosti. Je všem asi jasné, co následovalo. Měla jsem doma schovaný jeden těhotenský test, který mi zbyl od kámošky, která si ho před rokem u mě dělala. Seděla jsem na toaletě s mističkou a papírkem v ruce, L. seděl vedle mě a koukali jsme na zázrak té vědy. Sotva jsme test namočili, objevily se dvě naprosto zřetelné čárky, bylo mi v tu dobu 20 let a 7 měsíců. Začala jsem nekontrolovaně brečet, upozorňuji, že jsme spolu byli 8 měsíců a já měla jasno v jediném: Chci to dítě, i kdybych na něj měla být sama. L. se na mě podíval a povídá „Proč bulíš mamko?“ vykouzlil neodolatelný úsměv na tváří a já věděla, že ho vážně miluju.

Těhotenství a jak to bylo dál? O tom příště.

Děkuji za přečtení.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
snee
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 01.07.13 00:22

Jůů, to je hezkej deníček :palec: :palec: :palec: jen se chci zeptat „Proč jste si nejdříve nepořídili bydlení a až potom dítě?“ :think: neeee nelekej se, to bych vtip ;) ;) ;) ;) ;) přeji ať vám to klape a jste v životě spolu šťastní tak jako teď :mavam: :mavam: :mavam: :pankac: :pankac: :pankac: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 01.07.13 02:11

Ten tvůj mužskej je strašnej sympaťák už jen z toho vyprávění. :kytka: Hlavně ať to všechno vydržíte. :hug:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 01.07.13 03:31

Jee toho ti zavidim…nam bylo 32let, byt vlastni, prace stabilni a stejne kdyz jsem rekla ze jsem tehotna obratil oci v sloup :mrgreen: :mrgreen: a i kdyz je z nej ted super tata, tohle mu teda nezapomenu :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 01.07.13 v 03:32

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 01.07.13 08:21

Tak jsem k úvodnímu odstavci čekala řešení problematikys mladých lidí v otázce bydlení a ono je to celé o seznámení 8o
Trochu to nemá hlavu ani patu :lol:

 
Lucille87
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 01.07.13 08:33

@berry4 To přijde :-)

 
Evaa.j
Závislačka 4400 příspěvků 01.07.13 08:46

Ahoj, já se vyjádřím k úvodnímu odstavci…
Mě zas štve, že já jsem na to podle mnoha ostatních už stará. Dokonce moje kosmetička (ať už úmyslně či nikoli) v mojí přítomnosti několikrát řekla, že si neumí představit být těhotná těď (když jí je 33 stejně jako mě), že už ty ženy jsou (doslova řekla) staré :cert:. Ona měla 1. dítě někdy kolem dvacítky (nevím přesně).

Já si ve dvaceti neuměla představit, že budu mít dítě (sama jsem jím ještě byla). Bydlela jsem v paneláku s mámou a vhodný přítel v nedohlednu.

Teď, když už vhodný taťka je, tak se nedaří, ale intenzivně na tom pracujeme :lol:.

Takže pohled na to kdy být matkou, je subjektivní. Tenkrát jsem neměla peníze, bydlela s mámou a neumím si představit, že bych jen tak přežívala z dávek, nebo mě živili rodiče.

Já neodsuzuju holky, které otěhotní v osmnácti, ani ženy co až po třicítce. Štvou mě lidi co to řeší a houby jim do toho je :|
Omlouvám se, jesti jsem si přidala taky krátký příběh, ale ten úvod mě osovil..

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 01.07.13 08:54

Pěkný příběh. :kytka: A co se úvodu týká, není člověk ten, co by se zavděčil lidem všem. Vždycky se najde někdo, kdo bude camrat, že to a to děláte blbě :D :mrgreen:

 
Lucille87
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 01.07.13 08:55

@Evaa.j Já chci právě v dalším deníčku vylíčit ty ne moc pěkné okamžiky, kdy nás někdo i soudil, ale i tak pro sebe jsem chtěla začít od začátku ;)
Je to paradox, buď jsi moc mladá a nevyzrálá, nebo moc stará a tím nezodpovědná. Kdy je teda vhodná doba? Teď je mi 26 a snažíme se o mimi, co bude následovat? Řeči typu „vždyť máte hypotéku, jak to chcete zvládat?“ Prostě víme že to zvládneme, měli jsme jí už když jsem byla na mateřské s prvním prckem. Naštěstí tyhle „rozumy“ slýcháme jen od pár jedinců, kteří si myslí, bůh ví co nedokázali. Nejbližší rodina nás podporuje a za to jim děkuji.

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 01.07.13 09:13

Moc hezký deníček.. :potlesk:

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 01.07.13 09:37

@Evaa.j

Musis to brat s nadhledem! Mně bude za měsíc 35 a v pátek bych měla porodit své první dítě a nikdy mi nikdo neřekl, že jsem stará matka. A opravdu jsem se tak zatím ani 5 minut necítila. Je pravda, že tady v Praze se to asi bere uplně jinak než v menších městech, protože je to tady víc „normální“. Ale myslím, že není třeba se tím vůbec trápit a at si vsichni nechají ty škodolibé kecy pro sebe.

 
rokyta1
Extra třída :D 12716 příspěvků 01.07.13 09:47

No super, těším se na další pokračování a pak ještě na další ;) ;) ;)

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 01.07.13 10:05

Super deníček! Nemusím vás ani vidět, protože už jen z toho vyprávění mi je jasné, že vy dva k sobě patříte :) Držím vám palečky a ať máte krásné a hlavně zdravé miminko :) :kytka:

 
vevik1
Stálice 88 příspěvků 01.07.13 10:37

Pěkný deníček :)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 01.07.13 10:47

@Lolllo tak to moje mama se po zjisteni ze cekame miminko rozbrecela, protoze uz jako cekala ze ho mit nebudeme..a pak byla vyjevena z toho, ze jako ve 33letech me nechaji rodit normalne!!! jako to ti neudelaji cisare kdyz jsi tak stara?? :mrgreen: :mrgreen: a kdyz jsme volali ze malej je na svete…a ze to byla rychlovka :P tak brecela jak zelva protoze si nekokazala predstavit, ze v mem veku by to mohlo byt bez komplikaci :mrgreen:

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 01.07.13 11:00

Velmi hezký deníček.
:palec: :palec: :palec: :kytka:

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 01.07.13 11:09

@KlarkaK
moje mama mela druhe dite ve 33 letech, a uz na materske se dusovala, ze nebude nikdy chodit na tridni schuzky, protoze by tam byla za babicku :lol:
ja mela ve 32 prvni a pri screeningu mi doktor rikal: tak u vas to je v pohode, vy jste takova mlada… (ziju v zahranici, tady lidi deti maji jeste o dost pozdeji nez u nas)

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 01.07.13 11:11

@Ali-Ali jj presne to rekli nasi znami v anglii…jako proc uz mame miminko tak brzo? :mrgreen: :mrgreen:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 01.07.13 12:16

Tesim se na pokracovani, zatim je to moooc hezky :)

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 01.07.13 13:03
:palec: :palec: :potlesk:
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26688 příspěvků 01.07.13 13:22

Ja mela prvni ditko take ve 35 letech a tady v Nemecku je to normalni, mne uz to neprijde nejak sokujici :lol: :lol:
je fakt, ze moje mama nas mela prvni moji segru ve 25 a rikala jak tam byla stara :mrgreen: :mrgreen:
No je to jine proste a kdyz si vzpomenu na babicku ve 40 letech, ty lidi vypadali proste starsi ;) ;)
je to jinou stravou, jinou dobou..
mne je uplne sumafuk kolik komu je, hlavne aby dite bylo zdrave, jinak to neresim :nevim:
Denicek je moc hezky ;) ;)

 
Kačenka1990
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 01.07.13 13:25

Jezis to je hezky ;) moc vam fandim ja byla s pritelem 9 mesicu kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna :) ale uz jsme spolu bydleli jako vy ;) za 10 mam termin porodu ;) moc rada bych si s tebou psala kdybys mela zajem napis SZ ;) :dance: :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26688 příspěvků 01.07.13 13:29

Kdyz si uvedomite, ze treba lidi se serialu slunce seno jahody hrali rodice Blazeny a Venci a bylo jim kolem 42 ti let, vypadali jak pred odchodem do duchodu, ale tak to fakt bylo, ze tak nektery vypadali driv :mrgreen: :mrgreen:
dneska je 40 citka koca ;) ;) ;)
mlade rodice neodsuzuju vubec ja sama mam prvni svatbu za s sebou v 18 cti letech a tak to proste bylo, jen dite sem jaksi nestihla, driv sem se rozvedla ;) ;)
No ale jinak to bylo normalni, ze dvacitka uz mela dve deti, tak jako je normalni, ze dneska ma prvni nektera i ve 38 ci 40 ceti letech…je to taky o tom kdy se kdo s kym seznami, jestli jsou pro to podminky atd..

No a kdyz to tem mladym vyhovuje a citi se na to, proc ne…ja se tedy necitila na dite tak brzy :think:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 01.07.13 16:45

Moc hezký deníček :mrgreen: Těším se na pokračování :pankac:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 01.07.13 16:46

Moc pěkný deníček :kytka:

 
Taz
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 01.07.13 19:45

@Lucille87 No, my měli nejdříve byt, pak děti… byt na hypotéku. Na Rd si nemůžu dovolit být dlouho, protože našetřené peníze dochází a s tím, co dáme dohromady, když zaplatíme hypotéku, moc nezbývá… S dnešním rozumem bych to řešila jinak… Nejdřívě děti a po RD teprve hypotéka… Takže z mého současného pohledu jste to vyřešili mnohem lépe než my;-)

Příspěvek upraven 01.07.13 v 19:46

 
Lucille87
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 01.07.13 20:05

@Taz to jsem ráda, že soudíš ze své zkušenosti. Nestranného názoru si moc vážím. My právě teď plánujeme druhý a víme, že s hypotékou to bude náročné, proto jsme museli našetřit, aby bylo do čeho sáhnout. Pokud nedědíš, nepodnikáš, nebo nemáš velmi štědré rodiče, není možné na byt v dnešní době našetřit. Část ano, ale všichni víme, jak se dnes pohybují ceny nemovitostí.

 
nepřihl. mili  01.07.13 20:19

@Lucille87
Taz, ale je ještě další možnost, jak si našetřit na byt. Tak to vyřešila naše sousedka a já mám na sebe vztek, že jsem jako mladá taky tak nemyslela. Ona pracovala 7 let v zahraničí (pár let na zámořské lodi, taky jako servírka a pokojská) a našetřila si velmi hezkou sumičku. Vrátila se před rokem a koupila si krásný byt a nové auto a ještě má velmi pěknou sumu na účtu. Já byla taky několik let v cizině, ale bohužel tak zodpovědná jsem nebyla a ted se za to třískám do hlavy :(

 
nela232
Kecalka 164 příspěvků 01.07.13 20:35

@pomenkova
Tak nějak souhlasím s tvým názorem, jen jak si napsala, že si se necítila na dítě tak brzo..:-) brzo to bylo pro tebe, pro jiného je to třeba ve 26 letech už pozdě.
Někteří lidé jsou zralí na to být rodiči ve 20,jiní ve 26 a jiní až po třicítce.
Neexistuje věk, kdy můžeme jednotlivě říci že je někdo na dítě moc mladý či starý.
Každý z nás to cití jinak. Já ve 24 letech porodila svou první dcerku, chtěnou, kterou mám s úžasným chlapem.Na dítě jsem se cítila naprosto připravená, bydlení jsme měli krásné, zkušennosti a praxi ze zaměstnání taky dískotéky a zábavu té jsme už měli plné zuby. a život nám taky něco oběma tvrdě ukázal. Tak proč ne, teď momentálně čekám druhé dítko asi chlapeček v únoru 2014 bude porod tedy v mých 26 letech. Stěhujeme se zároveň do svého domečku, za 3 týdny se bereme.
Všechno krásně zvládáme i finančně. A vůbec si nepřipadám na dítě mladá. Jde o to co má člověk ve své hlavě atd atd..Jinak deníček je krásný :kytka:

 
Lucille87
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 01.07.13 20:41

@nela232 jé, já jsem dojatá už z toho Tvého komentáře. Je krásné číst takový šťastný příspěvek. Tiše v dobrém závidím miminko na cestě a doufám, že se brzy do seznamu těhulek přidám :potlesk:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 01.07.13 20:44

nepřihl. mili, presne tak, i my uz zijeme par let v zahranici, ted se nam podarilo koupit v CR vlastni byt, jeste tak 2 roky tu budeme, abychom nasetrili na rekonstrukci a vybaveni a pak pekne zpet… Presne, jak pise @Lucille87, v CR je to opravdu dneska nemozne nasetrit, kdyz clovek ale odjede jinam, mozne to je… Ale je pravda, ze to teda neni zadna sranda ani tady…

 
nela232
Kecalka 164 příspěvků 01.07.13 20:48

@Lucille87
Moc děkuji, tobě tedy přeji brzké těhulkování, já teď otěhotněla opravdu ani nevím jak :oops: plánovali jsme to až za rok, kdy bude mít dcerka přesně dva-klasika přestup s mateřské na mateřskou, no hold zadařilo se dříve bude to asi záhul a mám strach jak to zvládnu, ale budou k sobě mít dětičky věkově blíž a budou si snad tím pádem víc rozumět.
Jinak jak jsem psala, že jsme měli krásný byt-tak to byl samozřejmě podnájem :-D ted má dcerka rok a půl a jdeme do domku, ale samozřejmě na hypotéku. Moc se těším na tvůj další deníček :dance:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26688 příspěvků 01.07.13 21:09

@nela232 No ja myslela u sebe, ze jsem byla mlada, proste to vim ;) bylo mi necelych 19 nact, kdyz sem se vdavala a to manzelstvi netrvalo dlouho a ikdyz sem o diteti snila, tak sem vedela, ze pokud mame problemy uz ted v manzelstvi, nema to cenu ;) penezne jsme na tom byli hur a hur, protoze manzel hral automaty, takze to je jina situace..
Jinak souhlasim, ze kazdy se citi v kazdem veku jinak, nekdo je mlady, ale dusi ma uz zralou, takhle bych to videla, kdezto ja byla jeste pred tricitkou pubertacka ;) ;) ;) proste kazdy jsme jiny ;)

 
Jarča21  01.07.13 23:12

Už se těšim na pokračování :-) moc hezký deníček! Držím palce a hodně štěstí do života :-) my taky nejdřív chtěly miminko, až před porodem jsme si našly svoje bydlení :-D touha po dítěti byla silnější!

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 02.07.13 10:14

@Lucille87 hehe, víš kolik já slýchávám keců? Kdybych o tom měla psát deníčky, nedělám nic jiného, takže si z toho nic nedělej. No ale deníček je čtivý :palec:, ať si nemá hlavu ani patu, těším se na další. ;)
Jo a co je tak hrozného na tom mít hypotéku? :nevim: Pokud si to lidé dobře naplánují, udělají dostatečné rezervy, tak není problém, ani když je jeden z partnerů na rodičovské.

Příspěvek upraven 02.07.13 v 10:17

 
nela232
Kecalka 164 příspěvků 02.07.13 20:52

@pomenkova
Jasně přesně tak :pankac: :kytka:

 
Taz
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 03.07.13 19:35

@Gina108 No, problém u nás byl, že jsem věděla, že si můžu při RD přivydělat ve své práci. Tak jsem to tak brala. U prvního dítěte to tak bylo a super :-) Jenže pak se to v práci změnilo, znemožnili přivydělat si při RD na zkrácený úvazek a bylo… Jenže my chtěli druhé a nechtěli jsme čekat dlouho, než našetříme dost, když už mi bylo 30… No, ale mám se kam vrátit do práce, jsme zdraví, tak díkybohu za to ;) Holt půjdu dřív do práce :-)Ale s našimi příjmy by bylo snazší vzít si hypo po RD… Ale to se nedalo předvídat ;)

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 03.07.13 22:59

Pěkný deníček! :palec: Těším se na pokračování! :)
A když někdo chce, vždycky si něco najde… mladá matka, stará matka… :roll:

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 03.07.13 23:03

@Mondík koukám, že máte prcka narozenýho v Yeovilu!!! :) Tam jsme jezdili za kamarády Slováky :pankac: a v Tautonu jsou další, dokonce celá československá ulice :D

 
mimčo1
Kecalka 123 příspěvků 04.07.13 10:38

Nádhernej deníček :potlesk: :palec:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 10.07.13 16:54

Teda bezva deníček :pankac:

a já ti přeju at´Vám to vydrží aspoň tak dlouho jako nám a ještě mnohem dýl…taky sem do vztahu skočila po hlavě. prostě láska jako trám…vpodstatě hned jsme spolu začali bydlet…bydlíme spolu pořád už to bude 14 let, mezitim sme se vzali a máme dva krásný kluky…

a jestli seš nebo nejseš mladá či stará na dítě a co kdo o tom říká nebo neříká neřeš, o tom to vážně není ;) někdo není na dítě zralý nikdy :mrgreen:

ono stejně je to hodně subjektivní…mě je třeba 33, ale lidi co mě neznaj mi hádaj mnohem míň a když zjistí, že mám děti, tak mi říkaj, kdy že sem si je stihla udělat :mrgreen:

 
Lasicka_007
Stálice 53 příspěvků 31.05.14 07:39

Hezký deníček a doufám, že se vám všem dobře daří :). A trošku nechápu, co mělo okolí s tm bydlením. Bydleli jste v nájmu ane u rodičů či tak nějak… Dle mého je nájem v mnoha ohledech i lepší. Mějte se krásně :)

 
Joeylin
Nováček 8 příspěvků 06.03.15 17:47

:potlesk: hezké

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.03.15 20:29

Ten úvod denéíčku je podle mě myšelný na někoho konkrétního, Že tě krkne nějaká kamarádka, co měla v tomhle kliku a ty ne. Vy máte peníze ze stavebka a to je taky dost, navíc hypotéka není ostuda proboha, tak jak to teda bylo myšleno?

Sem marod a chtěla sem si zlepšit náladu nějakejma hezkejma deníkama, ale dneska sem přelouskala 4 a všechny byly stejně na pokračování a o ničem. Není to osobní, ale je to nuda :nevim:

 
kašílek
Kecalka 303 příspěvků 07.03.15 17:38

Moc pěkné :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Po hlavě II.


Reklama