Početí a orgasmus

Ostatní
  • emimino
  • 21.10.01

Jakou roli hraje orgasmus ženy při početí

Milá Šárko,
nevím, jak začít, ale nějak to člověk musí zvládnout.
Toužím po miminku a nedaří se mi otěhotnět. Před dvěmi lety jsem čekala s mým bývalým manželem miminko, ale bohužel ve 22.týdnu těhotenství jsem o chlapečka přišla - praskla plodová voda a od třetího měsíce jsem krvácela, tak jsem byla hospitalizovaná do nemocnice.
Na genetických testech zjistili, že má vrozenou Leidenskou mutaci, ale prý děti mohu mít, jen mi budou v těhotenství rozpouštět krev..
V průběhu posledního roku jsem se stihla rozvést s manželem, který mi dával vinu za ztrátu dítěte a našel si partnerku s malou holčičkou. Teď mám nového partnera a pokouším se o miminko.
Můj dotaz je - hraje roli v oplodnění vajíček orgasmus? Známá mi tvrdí, že při snažení o potomka by žena neměla mít orgasmus v plodné dny. Už tomu moc nerozumím, protože s bývalým manželem jsem si užila měření bazální teploty, profuky…
Teď to nechávám náhodě, ale přece jen mi tato informace vrtá hlavou.
Budu ráda za vaši odpověď.
Hezký den.
Veronika

Ahoj Veroniko,
pokud jsi byla již jedenkrát těhotná, pak existuje reálná šance na opětovné otěhotnění s novým partnerem. Držím palce, aby se přání mít miminko vyplnilo co nejdříve.
Tebou zmiňovaná mutace by neměla být překážkou při početí - dopisuji si s jednou dívkou, která má stejnou mutaci, je těhotná a brzy očekává narození miminka. Musí si píchat nějaké injekce, ty si snad bude muset píchat i po dobu šestinedělí. Vzhledem k tomu, že lékaři ji chtějí mít „pod kontrolou“ dochází pravidelně do rizikové poradny a na internu.
A teď k Tvému dotazu - to co tvrdí Tvoje kamarádka je naprostý nesmysl. Naopak orgasmus pomáhá velmi při početí miminka. Lépe při něm dochází k pronikání spermie směrem k vajíčku - dalo by se říci, že děložní hrdlo během orgasmu ženy pracuje jako pumpa, stáhne se směrem dolů, namočí se do ejakulátu se spermiemi a ty při pohybu zpět „přesouvá“ do vejcovodů, kde je i vajíčko.
Navíc si myslím, že je krásné, když miminko se narodí právě ze styku, při kterém byli jak muž tak žena plně uspokojeni. Užívej si proto milování a nemysli na to, zda má či nemá přijít orgasmus.
Ještě jednou držím palce Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek