Poprvé u moře s dítětem

Přestože dřív jsem brala cestování jako normální součást života, během pandemie jsem si nějakou dobu myslela, že už se nikdy nikam nepodívám. Ale podařilo se nám odjet dříve, než jsem čekala syn měl v té době rok a půl.

Poprvé u moře s dítětem

Vyrazili jsme letecky do Barcelony. Jako nejkritičtější se ukázala cesta vlakem do Vídně. Syn začal být unavený, ale kočárek se nevešel do nacpané uličky a na sedačce spát nechtěl. Nakonec se mi podařilo uspat ho v kočárku v prostoru pro kola. Nosítko jsem na cestu nakonec zavrhla a jeli jsme jen s golfovým kočárkem, ten letecká společnost (Ryanair) vzala na palubu až před nástupem do letadla a čekal pak na nás na pásu s kufry. Měla jsem příruční zavazadlo (10 kg) a 2 batohy (5 kg) - jeden pro sebe a druhý pro dítě. Zabalit se do toho limitu dalo. Víc věcí bych stejně nepobrala a i tak mi pomáhali ostatní z rodiny.

V letadle byl syn jediné dítě, a tak by případný křik nebyl na koho svést. Ale byl hodný. Jediný incident byl, když asi 3× otevřel sklápěcí stoleček a před námi sedící slečna se ohradila, že ji to obtěžuje. No… taky jsem kdysi byla bezdětná, tak jsem se do toho snažila vcítit a v klidu jí odpovědět.

Na cestu jsme měli nachystané nové hračky (figurky zvířat, auto, vkládačku, rybu na klíček…) a knížky s otvíracími okénky. Když měl syn ukázat v knížce krávu, tak ukázal, ehm - na sedadlo před sebe. No a když bylo nejhůř, tak mu babička, která seděla vedle nás, ukazovala na mobilu fotky svého psa. Měla jsem v mobilu nachystanou i aplikaci pro děti, ale ta nakonec nebyla potřeba. Taky jsem kojila a ty dvě hodiny letu docela rychle utekly.

Z letiště nás pak čekala ještě krátká cesta taxíkem do městečka Calafell na Costa Dorada. Calafell moc doporučuji pro rodiny s dětmi, je tu široká promenáda, pozvolný vstup do vody a spousta atrakcí pro děti, včetně zábavního parku. Zarezervovali jsme si velký apartmán a měli tu možnost vaření, zároveň tu je několik velkých supermarketů, kde se dá sehnat prakticky vše, včetně skleniček s příkrmy, ovocných kapsiček nebo plenek. Byla jsem ale ráda, že jsem s sebou měla plenky do vody na celou dobu, ty jsem tu nikde neviděla. Kyblík s lopatkou a formičky jsem dokoupila na místě za pár euro.

Během našeho pobytu spadlo Španělsko do červené kategorie zemí na covidovém semaforu. Přidalo nám to komplikace s karanténou po návratu a testováním na místě, ale i tak to za to stálo. Někdo možná namítne, že tak malé děti z dovolené nic nemají. Syn si to asi nebude pamatovat, ale tu radost, kterou má v očích, pokaždé když přichází nová vlna, tu si budu už napořád pamatovat já. Zbývá nám tu posledních pár dní a jsem ráda, že jsme právě zde - tady a teď. Šťastní.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1015
1.8.21 18:42

Deníček pěkný, dovolená je určitě fajn.
Ale já jako „dětná“ bych teda taky nebyla nadšená z děcka co mi v letadle na sedačce zezadu pouští stolek že mi vibrují záda a nebo kope či kdoví co. Obtěžovalo by mě to stejně a to o té krávě bych si myslela spíše o mamince, která nechá své děcko tohle dělat :kytka: a neusmerni si ho.

 • Zmínit
 • Nahlásit
108
1.8.21 18:52

Je rozdíl stoleček opatrně otevřít a zavřít, nebo s ním lomcovat, případně kopat do sedačky. To první mi jako takový velký problém nepřijde, ale už se to pak samozřejmě neopakovalo :) Každopádně jsem ráda, že své děti máte 100 % pod kontrolou :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
520
1.8.21 20:41

Deníček hezký, jen to s tou krávou jsi si mohla odpustit :roll: :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1015
2.8.21 09:40

@Lucieklu ááále :mrgreen: kdyby děťátko „opatrně“ se dotýkalo stolečku tak pochybuju, že si paní vůbec všimne. Natož aby se ohradila že ji to obtěžuje. Proto hned nemusí být za krávu ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
108
2.8.21 10:40

Tak každý to může vnímat jinak, psané to taky může vyznít různě… Někdo obrací oči v sloup, jen když si poblíž něj sedne dítě. To byl zrovna ten případ. Nemám potřebu to s vámi dál rozebírat, určitě máte lepší věci na práci, mějte hezký den :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2167
2.8.21 13:08

A mně to zrovna s tou kravičkou vcelku pobavilo, vůbec jsem to při čtení nevnímala tak, že ta slečna je blbka, protože jí něco vadilo. Mile napsaný deníček, mohu jen závidět, že se Vám dovolená vydařila (my letos byli jen týden v Praze a už nikam nepojedeme) ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
1567
2.8.21 21:55

Jsou tu 2 denicky stejneho tematu. Nevim proc, ale pripada mi to jako reklama, kord kdyz tam je i konkretni nazev destinace+hotel dopodrobna vypsane a pozitivni hodnoceni vseho okolo. Zakladatelko za me dost nudny :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
141
3.8.21 12:54

Nás to čeká za pár dnů. Let do Bulharska. Těším se, ale zároveň bojím. Nejvíc asi toho ze bude brečet skrz ouška. Jsem připravená kojit (TK snad to bude Ok).
Jinak jako bezdětná mě to taky štvalo :lol: vůbec děti :) :) Tak doufejme, že bude cestování v pohodě. Naštěstí máme :andel: :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit