Pozor na prodejnu

Ostatní
  • 22.09.05

Dobrý den, chci se podělit o negativní zkušenost s nákupem v prodejně zdravotní dětské obuvi v Brně, poblíž Malinovského náměstí (brňáci určitě znají). Před časem jsem tam koupila první dětské botičky (měly certifikát žirafku), prodavačka byla dost neochotná, ale potvrdila mi, že prý jsou nezávadné a kvalitní, stejně jako všechny jejich boty.

Ovšem když je uviděl ortoped, tak se zasmál a řekl, že jsou pro dítě naprosto nevhodné a ať je obouvám maximálně do kočárku „na ozdobu“. Nad tím že mají „žirafku“ se nepozastavil, prý ví od maminek - prodavaček obuvi - že „žirafku“ si často prodejci dávají kamkoli, aby zvýšili tržby.
Přesto jsem do obchodu šla znovu s tím, že teď už vyberu lépe. Stejná prodavačka, opět velmi neochotná a nepříjemná, na moje otázky odpověděla (cituji), že „na boty není odborník“ a že „to má přece žirafku“ a to mi musí stačit. Mezitím do obchodu přišla jiná zákaznice, která si prohlížela zrovna ty nevhodné botičky. Dala jsem se s ní do řeči a řekla jí, že zrovna tyhle nám ortoped nedoporučil. V tom mi začala prodavačka dotčeně skákat do řeči, že tohle říkat nesmím, protože jim (opět cituji) „kazím kšeft“. Po této zkušenozti jsem se rozhodla tady již nenakupovat a všem potencionálním zákazníkům radím velkou obezřetnost!
Botičky jsem nakonec koupila v prodejně na Masarykově ulici poblíž Hlavního nádraží. Zkušená a ochotná prodavačka dceři sama zkoušela několik typů a velikostí bot, zkoumala jak chodí, upozornila mě, ža má vysoký nárt a na co si mám dávat při nákupu pozor. Prostě úplně jiný, profesionální přístup.
Hezký den,
Petra Vobořilová

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 22.09.05 20:47

Dobrý upozornění. „su z Brna“ , takže aktuální. Děkuju.

Bibina + Anička 5 měsíců

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 22.09.05 20:52

Taktéž děkuji za upozornění, sice nejsem z Brna, ale tyto botky se můžou prodávat kdekoli, tak by mě spíš zajímal výrobce nebo dodvozce těcto botiček…

Děkuji, RAdu

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.09.05 21:02

…a taky co konkretne tem botickam ortoped vytykal…
dik
 Monca

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 22.09.05 22:47

Jak správně obouvat na adrese http://www.detskaobuv.cz/
A k atestu Žirafka…neochotná prodavačka měla bohužel v jednom pravdu, na ten atest se nedá hledět, někteří výrobci dostanou atest na jeden typ botek a automaticky jej sází na všechny své boty. Já sama vybírám botky pro prcky kotníčkové, s velmi pevným opatkem, ohebnou podrážkou, kožené.....
Mám také jednu zkušenost, z jedné prodejny v Brně, pídila jsem se po botkách s opravdu pevným opatkem a řada botek, co měla Žirafku, měla opatek měkký, jako u cviček. Byly sice z měkkoučké kůže, měkkou podrážku, ale patičku by ve správné poloze neudržely. Paní prodavačky mi na tento můj postřeh řekla, že bohužel to tak je … dobré botky s tvrdým opatkem, které mají v obchodě, jsou od firmy Fare (ta vyrábí jak koženou a tak i nekoženou obuv)…a můžu potvrdit z vlastní , že měla pravdu…

Tak pá a díky za info
Lila

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.05 11:34

Jo taky jsem řešila tyhle problémy pro změnu v Praze a velliké množství bot s žiravkou bylo buď s neohebnou podrážkou nebo hrozně těžké nebo nepevný kotník, nebo brzo popraskala podrážka. Nakonec kupuju značku elefanten nebo richter. Oboje jsou lehoučké, dobrá lehká ohebná podrážka, krásně drží kotník a kupodivu nepodléhají opotřebení ani z jízdy na odrážedle, což mě mile překvapilo protože jsem si myslela že odrážedlo nutně musí zničit každý boty. Nevýhodou je cena, ale když jde člověk po slevách (loňský vzory a pod.) tak se to dá. Sandály kožené máme dle toho jak vyjdou slevy a akutní potřeba od 990 kč do 600 kč, normální boty kožené šněrovací momentálně za 690, ale taky to skáče tak od těch 990 do 600 kč a velmi slušný lehoučký vysoký goretexový boty na zimu (fakt nepromokavý, velmi se osvědčily loni na horách) za 1350 Kč (kdyby to nebyl loňskej model tak srovnatelnej letošní by vyšel na 2150 kč což bych do toho dát nemohla. Říkám si, že by se ty boty daly sehnat za poloviční cenu, jenže promokavé zimní by musely být dvoje a tak mám pocit, že se mi to vyplatí. Oblečení kupujem jen v sekáčích a za jedny kalhoty nedám víc jak 30 kč (taky jdu po slevách), tak tím se to zase naspoří zpátky.
Bludička + Kamča 27 měs + Janeček 29+1tt

 
anoli
Povídálka 18 příspěvků 23.09.05 12:35

Ahoj Bludicko,
ty ceny jsou husty, ale asi bych to za boty taky dala, myslim - stejne jako ty, ze jsou dulezitejsi nez sladeny oblecek. Prosim, kde se daji tyto znacky koupit?
Dekuju Anoli

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 23.09.05 18:45

Leiser na Na příkopě, Humanic na Národní i jiné obuvy.
Bludička

 
kativas
Stálice 60 příspěvků 03.01.06 10:12

Já zatím mimi čekám, ale chodila jsem kupovat botičky s kamarádkou a ta opravdu nejlépe jí poradili v Brně na Masarykové. Prodavačky byly moc ochotné, vyzkoušeli botičky, doporučili vhodné..a maminka jen vybrala barvu.

Katy 29tt

 
katkaV1
Nováček 1 příspěvek 19.06.08 22:02

Ta prodejna o které je zmínka výše je na ulici Ponávka kousek od Úrazové nemocnice. Máme tam taky docela špatné zkušenosti, hlavně na neochotu té slečny co nás posledně „obsluhovala“. Boty co tam prodávají jsou od Essi a jak jsem zjistila, ty totiž ani žádnou certifikaci na Žirafu nemají!!! Tak proto s nimi nebyl nejspíš ortoped spokojen. Ty jejich boty měly ve znaku dřív jen klauna a tak mu dali jen do ruky žirafu na vodítku a jeto - prostě jen podvod na zákazníky. Na netu jsem četla že s tím mají snad mít problémy nebo i soud s obuvnickou asociací. My jsme s dcerkou objevily naprosto úžasnou prodejnu Žirafka v Brně na náměstí 28. října 17 (adresu mám z letáčku - je to naproti parku kousek od sanitek, brňáci ví). V prodejně je bezkonkurenční výběr, vesměs samé české značky jako Fare, DPK, Santé, Pegres a ještě jiné, taky tam mají německé Birkis a rakouské Superfity. Prodejna je nová a příjemná, paní se nám tam maximálně věnovaly, poradily, nožku změřily, absolutní spokojenost. Cenově taky perfektní, za nižší cenu jsem pak koupené sandálky neobjevila ani v e-shopu na internetu. Můžu všem jenom doporučit.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama