Přání z celého srdce

Snažení

Někdy si s námi život zahrává a nechá nás čekat na něco, co si přejeme z celého srdce. Určitě nejsem sama, kdo si teď nejvíc ze všeho přeje nosit pod srdcem malého drobečka.

Je to pár měsíců, co jsem sem psala svůj první deníček. Možná si na něj některé z vás vzpomenou, jmenoval se: Kdy už přiletí čáp nebo vrána? Už je to skoro rok, co se snažíme o miminko. Ještě teď si vzpomínám, jak jsem po pěti letech vysadila antikoncepci a doufala, že nejdéle do půl roku otěhotním. Teď už vím, že to byla naivní myšlenka. Říkala jsem si, že jsem mladá, zdravá, žádné zdravotní problémy nikdy nebyly, tak nic není na překážku otěhotnět.

Ale všechno je asi úplně jinak. Nějaký záhadným způsobem u mě nedochází k ovulaci, i přesto, že už půl roku zobu Clostilbegyt, Utrogestan, kyselinu listovou, piji bylinný čaje a užívám kapičky Gynexu. Poslední tři měsíce mi dokonce píchali i Pregnyl, cvičím metodu podle paní Mojžíšové, prostě se snažím dělat všechno pro to, aby se moje tělo srovnalo a já mohla otěhotnět. Ale moje snaha pořád přichází vniveč. Bazální teploty si dělají, co chtějí, a už mě opravdu nebaví je měřit. Ale pořád si říkám, že třeba jednou ta teplota stoupne a já budu vědět, že jsem ovulovala. Doktor říkal, že se mi vajíčka tvoří, ale bohužel jsem u něj byla 11. den cyklu a největší folikul měl jenom 11 mm. Takže vlastně ani nevím, jestli dozrál a praskl.

Minulý měsíc jsme byli na vyšetření na genetické klinice, kde nám odebrali krev na nějaké testy a vyšetřili spermiogram. Ten máme naštěstí v pořádku, takže chyba je ve mně. Určitě chápete, jak se teď cítím, jak jsem zklamaná, a jaké je pro mě čekání na vysněné // na těhotenském testu. Nejkrásnější pocit v téhle době mám vždy, když dojde ke zpoždění, třeba jen jeden jediný den, a já pocítím tu maličkou šanci, že jsem těhotná. Ale rázem přijde další den a moje naděje je ta tam. Moje poslední naděje se upínají k laparoskopii. Doufám, že při další prohlídce mi ji doktor doporučí a já budu vědět, jestli je uvnitř opravdu vše v pořádku. Asi si říkáte, že to není moje poslední naděje, že existuje ještě CAR nebo jiné instituce, kde nám můžou pomoci. Ale jak jistě víte, tak je to v celku drahé a zrovna teď si to nemůžeme dovolit.

Při představě, že se o miminko budeme snažit další a další a další rok, je mi do pláče. Ostatně tak je mi vždycky, když potkám někoho s kočárkem, těhotnou maminku a dokonce, i když vidím těhotné v televizi. Už mi to jde asi na mozek… docela brzy co? Tak asi se mi povedlo napsat snad všechno, co mě trápí a jak se cítím. Vím, že nejsem jediná, kdo je na tom takhle nebo mnohem hůř. Ale všechny potřebujeme naději, podporu a pochopení. A nám všem, které toužíme po těch krásných // čárkách na testíku, přeji hodně štěstí. Kéž bych vytáhla zlatou rybku a mohla mít tři přání :) Přála bych si zdraví a štěstí pro celou rodinu, malé miminko pro nás a posledním přáním by byla miminka pro všechny páry, které se snaží otěhotnět :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LucijeS
Extra třída :D 11296 příspěvků 11.10.12 13:21

Ahoj, koukám, že jsme asi stejně staré, z jižních Čech a se stejným přáním:-D Ale takových nás je…a kéž by se nám všem naše přání splnilo. My se sice nesnažíme až tak dlouho…i když, jak se to vezme…o jedné chybce už víme, a další se snad ukáže v pondělí, kdy si jdu pro výsledky hormonálního profilu. Každopádně tě obdivuju, že máš tu vůli cvičit…já kapu kapky, beru vitamíny ale cvičení, to je problém:-D Tak Ti moc přeju, aby Tvoje snaha byla náležitě a hlavně brzy odměněná :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 11.10.12 13:32

Pocity moc dobře znám, ale když se koukneš do mého popisku, tak se tam vyjímá na metříku tříměsíční holčička, na kterou jsme s manželem čekali dlouhých 5,5 let..a nakonec se zadařilo :srdce: :srdce: bylo to hrozné těžké dlouhé období tísně, nenávisti, slziček a já nevím čeho všeho

jednoduše: věř a nevzdávej to, jednou to přijde a tyhle hrůzy které právě prožíváš budou minulostí..vydrž to a těš se..Vyjde vám to :pankac: :hug: :hug:

 
eržule
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 11.10.12 13:43

Ahoj, naprosto Tě chápu.. My se snažíme bez pár dnů rok a už mi to také začíná lézt na mozek :pocitac: Vyšetření máme oba v pohodě, jen přítelův spg není úplně nejlepší, ale žádná katastrofa to také není.. A přes to se pořád nedaří.. Už jsem zkusila Femigard, pre-seed gel, beru listovku, teď mám koupený i čaj z konrtyhele. Kupuju ovulační testy, pak hned těhotenský testy a pořád nic, nic, nic! :zed: Mám nepravidelnou ovulaci, takže pořád věřím(spíš doufám), že se do ní prostě strefit musíme :) Držím palce, ať se vám to podaří co nejdříve :kytka:

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 11.10.12 14:11

Přeju, aby se ti brzy zadařilo. Sice piješ bylinky, ale nepřemýšlela jsi o bylinkářce jako takové? Já otěhotněla 3. měsíc po tom, co jsme se dohodli, že se o mimi pokusíme, ale potratila jsem a od té doby je to přes rok a půl a stále nic. Ordinovat si bylinky sama jsem taky zkoušela a taky bohužel bez výsledku. Zkoušela jsem kontryhel, maliník, ovulační testy, homeopatii, bylinkové čaje na plodnost, conceive gel, klíčkový olej a různé osvědčené doplňky. Ale přemýšlím o té bylinkářce. Mám kamarádku, která nemohla přes 3 roky otěhotnět - ona myslím neovulovala a on měl špatný spermie, tak jim rovnou řekli, že nic než umělé jim nepomůže. Bohužel v 5. měsíci byla dvojčátka mrtvá. Pak našli bylinkářku, která jim dala bylinky a řekla, že MS nedojde třeba 8 týdnů, tak ať se nelekne, že to jsou ty bylinky. No a MS nedošla - mají zdravou holčičku počatou přirozenou cestou po necelém měsíci bylinek. Je pravda, začátek snažení je skoro dva roky. Nyní už mi to ani tak nepřijde, už jsem si nějak zvykla, ale miminko samozřejmě chci, jen prostě mám v hlavě, že „na to nemám myslet“…
KOnečně jsem se od potratu dokopala a jsem objednaná ke gynekologovi, snad něco najde, protože něco najít a řešit je lepší, než nic nenajít a nemoci nic řešit.
Držím palce. V tvém prvním deníčku jsem se shlédla.

 
Ringle
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 11.10.12 14:55

Ahojky, moc pěkně napsaný deníček. Úplně vystihuje mé pocity, které jsem prožívala přes dva roky. Vím, že se to říká lehce, ale zkus upnout svou pozornost na něco jiného. Mě to šlo moc těžko a snažila jsem se pro otěhotnění dělat snad úplně všechno. Pak jsem to vzdala, začala se soustředit na práci a najednou to přišlo. Přeju Ti moc štěstíčka…i os­tatním snažilkám ať se vám to holky konečně podaří :kytka:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 11.10.12 16:48

Takových nás tady je hafo, ale děláš pro to co se dá a tak si nevyčítej, že je to tvoje chyba. Bylinky jsou super, mě moc pomohli, alespoň srovnat cyklus a dostávat přirozeně MS. Do té doby jsem si chodila každých 60-80dní pro agolutin. Dřív mi ho dr nepíchla :roll:, ale od tý doby co chodíme do CARu je to v pohodě. Napadlo mě, jestli nemáš ovulaci třeba později. Já jí třeba mívám až okolo 25DC, takže když mi dělali UTZ okolo 11-12dne, taky jsme měla folíky malé. Zajdi za dr, ať tě jeden měsíc ohlídá ultrazvukem a budeš vědět jistě.
Přeju hodně štěstí :pankac:

 
Pady2
Kelišová 6281 příspěvků 11.10.12 16:49

Jako kdybych to psala Já! Držím pěsti, ať se tady všem zadaří!!! ť máme třeba // pod stromečkem!!! :andel:

Příspěvek upraven 11.10.12 v 16:49

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 11.10.12 16:59

Vím, jak se cítíš. Já taky první rok prožívala peklo, zkoušela jsem všemožné bylinky, měření BT, Clostilbegyt a stálo mě to spousty slz :roll: Kvůli špatnému SPG nám dokonce doporučili ICSI a teď? Minulý měsíc jsme našla // :) Zkus se poradit s lékařem o laparoskopii a hysteroskopii.

Přeji hodně síly do snažení a brzo vytoužené miminko :hug:

 
LuciTau  11.10.12 17:25

Držím palečky ať se co nejdříve podaří :palec:
určitě si zažádej o laparoskopii, mě sice nepomohla, ale srovnala mi cykly, což i to je úspěch, a věř že já taky nechtěla do caru a ted jsme moooc ráda, že tam jsem a můžeme se radit a podstupovat metody co nabízejí (například IUI nestojí nic) :dance:

hodně štěstí :hug:

 
Anonymní  11.10.12 18:00

Ahoj,

držím moc palečky, ať se zadaří a laparka pomůže.

Jen mám dotaz - já jsem za celé IVF platila včetně léků 12 000,–! jak chcete mít dítě, když 12 000 je cca položka na kočárek? neber to prosím zle, jen se ptám… mít dítě, nakoupit výbavičku, i kdyby většinu z druhé ruky něco stojí a pak plíny apod.

přesto držím palce!

 
nelka123
Kecalka 169 příspěvků 11.10.12 18:24

Moc pěkné. Přeji ti aby to vyšlo, přeju to samozřejmě všem snažilkám protože k nim už tři roky patřím také. Je to hodně těžké to víme všechny moc dobře, taky jsem kolikrát přemyšlela, že už na to nemám síly, ale není to tak dokud nebudu to miminko mít pod srdcem budu bojovat jak jen to pujde a bude vědět, že jsem proto udělala všechno co bylo možne. Ted taky začínám cvičit Mojžišovku a věřím, že ted už nám to vyjde a my se dočkáme|:) Je to těžky a nejtěžši je, že všichni okolo nás čekají prcka, samozřejmě jim to přejeme, ale taky bychom už chtěli aby se to štěstí usmálo na nás…Chyba je také ve mě mám zjištěnou lehkou endometriozu a tam bude asi problém, ale i tak to nevzdám. Věř a uvidíš ty // vytoužené čárky. :hug: :hug: Držím nám pěsti, aby už jsem se dočkaly.

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 11.10.12 18:28

@LucijeS Děkuju, vím, že nejsem sama…ale určitě se nám to podaří :hug:
@moky Moc gratuluju k holčičce :hug: Doufám, že budeme mít taky takový štěstí
@eržule Držím palečky, ať se trefíte do ovulky. A na spermio ať manžel užívá vitamín E+selen, ten ho zlepšuje :)
@Janie Bast Budu na tebe myslet, ať vyšetření u doktora přinese nějaký závěr. A ta bylinkářka není špatný nápad. Zkusím se po nějaké poohlédnout :)
@Ringle Moc děkuji. Chtěli bysme si pořídit pejska, takže moje myšlenky by patřili jemu. Uvidíme jestli to pomůže :)
@eseta Jj, CAR bych chtěla zkusit nejdřív tak za rok. Doporučila mi to i fyzioterapeutka, že spíš až po těch dvou letech.
@Pady2 Děkuju :hug: Doufám, že je obě najedem pod stromečkem :)
@Paja01 Gratuluju ke // a hlavně přeju ať jste oba zdraví :hug: O laparoskopii budu mluvit s doktorem při příští kontrole :) Tak doufám, že na ní půjdu.
@LuciTau Děkuju :hug:, laparku chci určitě zkusit. Prosím můžeš mi blíž vysvětlit, co je IUI. V tomhle ještě nejsem nějak moc zběhlá :(

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 11.10.12 18:31

AnonymníDěkuju, že i přes tvé výhrady nám držíš palečky. Víš nesoudila bych, když neznám všechny podrobnosti. Teď rekonstruujeme byt, abysme měli kde všichni bydlet a to spolkne docela dost peněz. Takže na umělý bysme měli nejdřív tak za rok. No a četla jsem, že většinou výjde tak na třicet tisíc než to určitě výjde…Ale neboj do dětí se investovat nebojíme :)

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 11.10.12 18:34

@nelka123 Držím palečky, ať jsi co nejdřív zdravá a můžete se na stroprocent snažit o miminko :) A cvičení je fajn, jen se mi do něj někdy nechce. Určitě se nám to všem za chvilku podaří :hug:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 11.10.12 19:00

Ahojky, jen bych řekla, že jíst Clostilbegyt půl roku se nesmí!!! musí mezi tím být pauza. Já poprvé, co jsem ještě nechodila do Caru, taky zobala clostík několik dlouhých měsíců, do toho ještě injekce agolutinu a agofollinu, a vůbec nikdo mě ani ultrazvukem nevyšetřil, jak to na mě působí :pocitac: :pocitac: :pocitac: Taky jsme čekali dlouhých 5 let a nakonec se za pomocí CARu dočkali dvojčátek. Peníze hrají hrozně velkou roli i pro nás. Není to ale žádná tragédie, když si najdeš levný státní CAR a ne superskvělý soukromý, na financích to hodně poznáš. My také válčíme, momentálně jsem vyzkoušela 4 cykly IUI a jestli se nezadařilo, tak jdeme do druhého IVF. Snad nám bude štěstí přát a narodí se nám zdravé miminko.
Přeju hodně sil do snažení a za sebe můžu říct, věř i bylinkám :pankac:

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 11.10.12 19:05

@VeTi Clostík se může brát půl roku a pak teprve pauzu. Konzultovala jsem to i na genetické klinice a řekli, že je vše v pořádku. V těch CARech se ještě nějak moc nevyznám, protože jsem tohle ještě moc neřešila.
Přeju hodně štěstí, ať se vám to teď podaří :hug:

 
Supermanka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 11.10.12 19:12

Úplně vím jak se cítíš já prožívám teď úplně to stejný. Když pominu že se nesnažíme s manželem 5 let. jako Vy!! Manžela čeká spermiogram já byla v úterý u doktorky a můj folikul 15DC měl,,jen,, 13mm říkala, že to není zrovna ideální, ale že nemám přestat doufat.. Přeju všem snažilkám, kterým to nejde aby se nepřestaly snažit. Moc si přeju miminko a nikdy jsem netušila jaká to je věda..

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 11.10.12 19:28

@Supermanka To máš pravdu, dá se říct, že je to věda. No a my se nesnažíme pět let, ale skoro rok…ale každá doba dlouhá :( Určitě se nám to všem povede :hug:

 
Supermanka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 11.10.12 19:33

@Niiika88 Neboj ono se nám to povede až v to budeme co nejmíň doufat :hug: :hug: Jinak jsi deníček moc hezky napsala!!:-)

 
reny14  11.10.12 22:09

My se snazime 8 mesicu a taky mi uz hrabe. Pritom ovulaci mam, vse se zda byt vporadku a presto nic. Na vysetreni se budem obejdnavat v lednu. Ted mi konci prvni rodicak, tak to snazeni asi bylo ve stresu, aby se stihnul prechod na druhou materskou. Tak si rikam, ze ted naopak by se to moc nehodilo, ale kez by to prislo! Vsechny se jednou dockame :-)

 
Irinka0210
Závislačka 4430 příspěvků 11.10.12 22:50

Držím moc pěsti, ať se zadaří!!! Ty pocity moc dobře znám, ale věřím, že každá se toho uzlíčku dřív nebo později dočká :hug: :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 12.10.12 09:26

Neříkám, že jsem na tom byla stejně, ale určitou beznaděj cítí asi každý kdo se snaží o miminko a má takové problémy. U mě byla anovulace asi rok a půl. Zobala jsem taky spoustu léků, než jsem dostala Clostibegyt. Po prvním cyklu se stal zázrak, na testu byli //. Dneska mám skoro 8měsíční holčičku a snažíme se o druhé. Bohužel máme zase úplně stejný problém, jako před prvním těhotenství.
Doufám, že se vám to miminko zadaří, určitě nepolevuj v měření, cvičení atd. Jednou to vyjít musí. Držím ti moc palce :kytka: :hug:

 
andys5  12.10.12 12:34

Ahoj nebud smutná já s manželem už se snažíme 4 roky :( nevím kolik Ti je let, ale mne už je skoro 36 a o to to je daleko horší. Taky mám za sebou nejaké ty inseminace a umělé oplodnění..byliny a nejhorší na tom je, že my nemáme vůbec žádný problém, ale jen to proste nejde :( :( Chápu tvoje pocity a Moc držím palečky :kytka: :kytka:

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 12.10.12 13:12

@Supermanka Děkuju, doufám, že máš pravdu. Snažím se vždy deníček psát, tak aby byl čtivej. Ale žádná spisovatelka nejsem :D
@Irinka0210 Moc děkuju, taky bych vám toho drobečka moc přála :hug: Doufám, že děťátko budete mít, jakoukoli cestou :)
@Miš-El Gratuluju k tvému malému štěstíčku…kéž bysme měli takové štěstí jako vy. @reny14 a @andys5 Holky moc děkuju :hug: Doufám, že se jednou štěstí unaví a sedne i na nás a my budem maminky čekatelky :) Snad to bude brzy :hug:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 12.10.12 14:37

At se brzy zadaří :hug:

 
Shakti.T
Kecalka 395 příspěvků 12.10.12 15:04

Chápu jak se cítíš. Taky jsem si tím prošla. Snažili jsme se dva roky a já zkoušela vše možné. Na žádné vyšetření jsem nechtěla a přítel taky né. Chtěli jsme to nechat na moudré přírodě. Jednou jsem se dozvěděla o Jonášově detoxikaci a tak jsem to zkusila. Mám 2 kamarádky co taky nemohly otěhotnět a po této metodě se jim to povedlo. Brala jsem troje kapičky které mi dala léčitelka a řekla mi jaké potraviny mám vyloučit ze svého jídelníčku(které nesedí mému tělu. K tomu jsem cvičila poctivě cviky od mojžíšové. Dobrala jsem kapičky a hned ten měsíc jsem otěhotněla. Nemohla jsem tomu uvěřit :srdce: a teď ten zázrak má už skoro 3 měsíce :)

 
lol
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 12.10.12 15:20

Ahoj, moje snazeni bylo na vlas stejne a pak jsem se rozhodla, ze uz nechci dal cekat, a ze pro to, abych mela miminko udelam cokoliv. Tak jsem na nic take necekala a okamzite se objednala na IVF a prvni pokus vidis v mem podpisu :D ke vsemu kazde IVF nemusi byt hned hrozna darda, my jsme platili asi 11 000, sice taky dost penez, ale je to na tento zakrok mala castka a radeji jsem se uskromnila, ale chtela jsem to podstoupit, taky se netopime v penezich…
na nic bych neceklaa, dobre si tu dobu pamatuju, zavidela jsem vsem tehotnym a vyhybala jsem se jim jak mohla a doma brecela do polstare. Dnes ma muj zivot uplne jiny smer :srdce:

 
Anonymní  12.10.12 20:35

Holka, držím palce :palec: Jen mám pocit, že se snažíš až moc a všechno zkoušíš „najednou“, což taky není dobré…
Souhlasím s již vyřčeným - pozor na Clostilbegyt, je to svinstvo a dokonce snad 6 měsíců je limit pro celý život :! Pokud už to bereš, tak bych ti doporučila návštěvu CAR, kde tě budou sledovat. Minimálně tě kompletně proklepnou, budou sledovat ultrazvukem a můžeš podstoupit IUI, což je plně hrazeno pojišťovnou :palec: Nemusíš se vůbec nechat natlačit do IVF, které už je finanční zátěž.
Jinak máš můj obdiv, že se dokopeš k cvičení mojžíšovky :palec:

 
LuciTau  13.10.12 09:21

@Niiika88 IUIje inseminace (vylepšený sex) v Caru :pankac:

 
sad 1  13.10.12 10:02

Anonymní 1 - velmi necitlivý příspěvek. Co to plácáš jako? To, že zakladatelka deníčku nemá na IVF…prober se. Já bych na něj taky neměla, někoho stojí 12.000,– Kč, někoho 30.000,– Kč. Já mám kombinovaný kočárek za 6.000,– Kč a jsem spokojená. Tak ušetři zakladatelku těchto nesmyslů.

Zakladatelko tobě držím hrozně moc pěsti, abyses miminka dočkala. Věřím tomu, že jednou budeš maminkou, jen někdy je cesta k miminku zdlouhavá. Drž se.

Příspěvek upraven 13.10.12 v 10:03

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 13.10.12 16:02

@jediný andílek Děkuju a gratuluju k těhotneství :hug:
@Shakti.T Děkuju za nápad, určitě se na to zkusím podívat a dozvědět se o tom víc :)
@lol Jé to je krásný. Gratuluju k Tobiáškovi a přeju hodně zdravíčka :) IVF bysme chtěli zkusit až za rok…
@Anonymní Na Clostilbegyt jsem se ptala více lékařů a není pravda, že se může brát pouze šestkrát za život. To je nějaká zažítá kravina…Ale děkuju, snad naše snažení přinese úspěch nebo příjde řada na IUI.
@sad 1 Děkuju, že jsi se mě zastala. Taky jsem nepochopila toho anonyma :zed: Gratuluju ti k holčice a přeji vám jen to nejlepší :hug: Moc krásně si to napsala, že věříš, že jednou budu maminkou…tak moooc bych si to přála :hug:

 
Danča1984  13.10.12 22:06

Navíc nemusí být všechno nové, že? Kolik stojí kočárek po jednom mimču, tedy skoro nový, v internetovém bazaru? A oblečky tamtéž, maminky prodávají i celé sady za pár korun! Něco z bazaru, něco třeba od kamarádek a celá výbavička nemusí stát třeba ani tolik, co Tebe jen nový kočárek! :think: Proč jsi taková? :evil:
Niiiko moc Ti přeju, aby se Ti brzy ty vytoužené // objevily! :kytka: Není krásnější pocit v životě! Ale také Ti moc přeju, abys byla zdravá Ty i mrňousek, v pořádku ho donosila a porodila! Ono totiž počít je jedna věc, jezdit s kočárkem druhá… :,(

 
Anonymní  13.10.12 23:18
příběh

Niiiko krásně jsi to napsala, a úplně jsem se v tom poznala! Moc Ti přeju ať se vám brzy zadaří, není krásnější pocit než vidět jasně se barvící // na bílém pásku :dance: :dance: :dance:
Jedno Ti napíšu. Začali jsme se snažit před 2 lety, bylo mi 26, mému tehdy novomanželovi 27. Oba jsme to viděli jako nejvyšší čas, rozhodně jsme nechtěli čekat po třicítce! Hned jsem si začala měřit teploty, sebe i manžela ládovala vitamíny… Po pár neúspěšných cyklech šel manžel na spermiogram (prý má pulečků na rozdávání jak superman), mě lékařka doporučila laparoskopii, už druhou - ani jedna neobjevila žádnou překážku. Přišlo léto, prý o dovolené se to povedlo mnoha párům. Nic. Cvičila jsem metodu MuDr Mojžíšové, chodila jsem k psycholožce, prý to mělo být psychické, že moc chci. Zvířátko na odreagování mi pomáhá, nicméně na miminko myslím pořád. V zimě, kdy už mě lékařka, manžel i okolí nutili jít na asistovanou reprodukci, se konečně zadařilo - objevily se //! :dance: :dance: :dance: Jenže bohužel, o miminko jsme přišli. Nevyvýjelo se, musela jsem na kyretáž. Dodnes si to vyčítám, i když mi lékaři tvrdili, že bych stejně brzy potratila sama a pak bych už třeba ani děti mít vůbec nemohla…
Ale proč Ti to píšu. Loni jsme měli opravdu špatný rok. Manželovi vběhl pod auto chodec, na místě zemřel :,( Slušný člověk dostal nálepku kriminálník a ze mě se stala slaměná vdova :,( Jak jsem nyní ráda, že se nám tenkrát miminko nepodařilo! Kdyby se zadařilo hned, sotva by mi končila mateřská, dostávala bych ušmudlaných 8t a kde bych vzala na složenky, když bych musela živit miminko? Dům co máme na hypotéku, na kterém jsme se tolik nadřeli, by nám vzali a šoupli by nás s malým mrňouskem do holobytu pro neplatiče :,( Kdybych donosila to zimní miminko, narodilo by se před pár dny a manžel by mě nemohl ani doprovázet na sál :,(
Věřím, že mě Pánbůh tenkrát chtěl říct - nedej se zviklat na umělé početí, Ty víš že to není správné. Miminko mít můžete, ale ještě na něj není správná doba. Až ta doba nastane, děťátko vám dám.
Niiiko, vím že miminko moc chceš. Vím že to je jednoduché říct ale těžké skutečně udělat, ale zkus si prostě užívat krásné milování a víc důvěřovat Pánubohu. Když totiž On nebude chtít, nepomůže ani kdyby jste se v CARU stavěli na hlavu. Když bude chtít, nechá vás miminko počít přirozenou cestou! Myslí to s váma dobře, věřte mu! Držím všechny palce ať to zvládnete!:* :srdce: :srdce:

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 14.10.12 20:30

@Danča1984 To máš pravdu, ale právě na to jezdění s kočárkem se těším nejvíc a taky se těším na to až bude přítel chovat svoje děťátko :hug: Děkuju a doufám, že tam ti čárky budou co nejdřív :)
@Anonymní Děkuju ani nevíš jak pořád doufám, že tam // najdu :hug: Třeba se nad náma smiluje a dovolí nám to :hug: Je mi moc líto, co se vám stalo :,( Možná to vyzní ošklivě, ale asi máš pravdu, že to bylo pro vás asi lepší. Ale až se ti manžel vrátí, tak se vám to podaří určitě brzo :)Moc vám držím palečky, ať to všechno zvládnete :hug:

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 17.10.12 13:32

Ahoj, snad Tě potěším, ale prožila jsem si něco podobného - po vysazení HA jsem 1,5 roku neovulovala, nemenstruovala - dělali se mnou všechno možné. Pak najednou nastal restart a já začala ovulovat, cykly dlouhé, nepravidelné, hormony rozhozené… nebudu to protahovat, ale za další rok jsme se dočkali dvou čárek a našeho syna. Moc Ti držím palce, aby i u Tebe nastal restart (nejlépe tehdy zabral koktejl z estrogenu a duphastonu po dobu tří měsíců) a brzy jste se dočkali vytouženého miminka!
P. S. A to mi jeden doktor tehdy řekl, že nikdy nebudu moct mít dítě přirozenou cestou! pch, momentálně čekám druhé :-))

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 17.10.12 13:50

A propos finance: používání látkových plenek, oblečení z bazaru, boty z výprodeje, použitý kočárek, domácí příkrmy a mnoho dalšího - ušetřit se dá poměrně dobře. Navíc při IVF musíte investovat do zákroku a pak stejně ještě do výbavičky děťátka - takže to srovnávání je nesmysl.

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 17.10.12 17:40

@JaLa Jé moc děkuju :hug: to mám aspoň nějkou šanci, že se to srovná :) Gratuluju k oběma děťátkům :)

 
Anonymní  24.04.13 13:31

@Niiika88 Děkuji za přání, a doufám že Ty už jsi tam ty dvě čárky našla, brzy budeš jezdit s kočárkem a Tvůj přítel chovat ten malý uzlíček :hug: Muže pustili na amnestii (do 1 roku trestu), začali jsme se snažit znovu, ale pořád nic. Asi nám nezbyde než adopce, mám podezření na alergii na sperma (vygooglila jsem to teprv nedávno, že něco takového může být). Změnila jsem lékařku, ta co jsem k ní chodila mě léčila na kvasinky, k nové teprv půjdu, jsem objednaná za týden, tak se jí na to zeptám…

 
Sion
Závislačka 4197 příspěvků 24.04.13 17:33

Anonymní Bohužel se dvě čárky stále neoběvují :( Začali jsme jezdit do centra a tam zjistili, že mám polycystický vaječníky, takže mě začnou léčit a snad se nám podaří otěhotnět pomocí IUI.
To je super, že se snažíte a že jsi zkusila vyměnit lékaře :) Třeba to pomůže :hug: Nebo byste taky mohli zkusit rovnou centrum. Holky chodí hodně do CARu a Gennetu. Já chodím do Sanusu a zatím jsem s nima moc spokojená. Myslím si, že tam vám pomohou víc než obyčejný doktor a hlavně to vezmou víc podrobně :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Kdy už přiletí čáp nebo vrána?


Reklama