Přechod na pevnou stravu

Ostatní
  • emimino
  • 17.08.01

jak přecházet na pevnou stravu a co s nočním kojením

Ahojky Šárko
Mám problém. No asi to není problém, ale já se toho začínám obávat.
Mojí holčičce Adince je 7 měsíců. Kromě oběda, jí stále jen kojím. A podrž se, váží už 10,32 kg. No dobře, to všechno vyběhá. Ale v noci se neustále budí 2× na kojení a třeba i jen tak.
Už zapomínám, co je to spát. Myslíš, že jí na noc už mlíčko ode mne nestačí? Zkoušela jsem i kaši, ale to je křiku. Strašně jí nechutná. Přitom přes den by chtěla ochutnat všechno, co jíme my. Ale to jí vzhledem k její váze nemůžu dopřát.
Jinak je to veselá a neposedná holčička. Jen ty noci…
Prosím dopřej mi nějakou radu či povzbuzení.
Pa pa Jana

Ahoj Jani,
Tvoje holčička má na pevnou stravu spoustu času - oběd jí zatím stačí. Při zavádění postupuj pomalu a tak, aby to vyhovovalo Tobě i Adince. Pokud odmítá večer kašičky, tak jí je nenuť. Začni svačinkou, nebo snídaní. Já například jako poslední odbourala právě večerní a noční kojení. Také buzení 2× za noc na kojení není moc, některé děti se budí v noci v 18-ti měsících 3-5 x. Zatím ještě počkej a vždy ji nakoj, až večer přejdeš na kašičky, pak jedno kojení nahraď čajem - alespoň mě se to osvědčilo - později tak nahraď všechna další kojení.
V žádném případě ji ale nedávejte ochutnat z Vašeho talíře a to ani během dne - jídlo dospělého nedokáže miminko vzhledem k množství soli a koření zpracovat a mohlo by dojít k poruše funkce ledvin nebo zažívacího ústrojí.
Pokud Adince nechutná kaše, pak ji můžeš nabídnout kaši s jinou chutí, nebo jí do kašičky přimíchat ovocnou přesnídávku.
A pokud se týče Tvého mléka - dcera ho má jistě dostatek, o čemž svědčí i to, že velmi dobře prospívá.
Sama píšeš, že Adinka je veselá holčička, tak si nelam hlavu, vše je jistě v pořádku a i ona se určitě časem naučí spát celou noc. Šárka

Váš příspěvek
Bloncka0201
Kecalka 407 příspěvků 07.04.12 13:42

Zdravím potřebovala bych taky poradit synkovi je 7 měsíců a mlíko už nechce. Zkouším mu ho dávat aspoň ráno a to vypije jak kdy. Nekojím dávám Nutrilon ale on chce pořád jen čaj spoustu čaje vypije mi dvě lahvičky denně a v noci je to taky šílené každé dvě hodiny se vzbudí a chce napít čaje. Poslední dny se moc nevyspím. Teď dělá i při jídle grimasy. Kupuju mu zatím ty jídla ve skleničkách ale doktorka mi řekla že mam zkusit mu dělat kousky aby kousal jenže to on moc nechce a nechci ho k ničemu nutit. Tak nevím jak s tím čajem a s mlíkem co mám dělat díky za radu Alča.

Vložit nový komentář