Přestávám si věřit

Těhotenství

Následující věty budou obsahovat velkou hořkost. V prvním deníčku jsem psala o neplánovaném otěhotnění a o pár dalších věcech. Nyní jsem v 11. týdnu těhotenství, mám hromadu prášků a ještě jsem nevyděla mimi, nebyla jsem na UT, tak ani nevím, zda je vše v pořádku... tyto obavy by měly skončit v pondělí, kdy jdu na blind (protože tak to zřejmě chodí na naší poliklinice) na UT.

Mám hromadu zákazů a jediné, co mohu dělat je ležet a minimálně se namáhat. Nemám sex, po kterém začíná již silně toužit i můj přítel… není se co divit po 2 měsících (a mě také chybí, nejde jen o živočišnos,t ale o tu lásku a tak).

Přestala jsem být vyrovnaná, všechno na mě padá. Jak jen můžu vychovat dítě ve 20 letech v kraji vzdáleném od veškeré pomoci (rodičů), 3 hodiny jízdy. Jak můžu zvládnout vejšku s malým dítětem (dálkově studovat nejde)? Jak zvládnu žít, když jediné co umím, je uvařit těstoviny?

Nemáme kde bydlet, nemáme prachy, žádné nám nedají a proč? Protože se přítel dře jako kůň a já se snažím zvednou IQ národa tím, že chci dostudovat a prosím, já dokonce nechci skončit za pásem u linky nebo za pokladnou. Dokonce se nemůžeme ani vzít, protože by jsme přišli i o to málo… porodné mi nedají, protože jak jim mám vysvětlit, že se sice o nás stará muž, který vydělavá více jak 19000 kč, ale bude platit ohromný nájem, jídlo, splátky za auto atd… tenhle stát chce zřejmě zestárnou a nemyslí na mladé rodiny.

Nejsem vyrovnaná, protože mi každý říká jak to bude těžké, ale copak já to nevím? Nevím co mám dělat… přítel říká, že pláčem nic nevyřeším, ale nemůžu si pomoci…

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
helbell
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 08.07.11 07:07

Ahoj dočetla jsem tvůj deníček a tak nějak nevím co si myslet. Na vše si stěžuješ ale musíš si uvědomit, že těhotná jsi jen svou vinou a pokud jsi se rozhodla si prcka nechat bude potřebovat vyrovnanou mámu co se za něj postaví a ne takovou co mu každým pohledem bude vyčítat zkaženou kariéru. Ano dnes ti nikdo nempomůže a ani jako vzdělaná si moc nepomůžeš. My s manželem se jako bezdětní máme dobře ale s prckem budem vycházet tak tak, a to je prostě úděl těch co chtějí rodinu. Nebudu ti dál sahat do svědomí ani tě soudit ale vše si dobře rozvaž protože zoufání vázně nepomůže a život bude takovej jakej si ho uděláš. :nevim:

 
janysekP
Závislačka 2636 příspěvků 08.07.11 07:43

Ahoj po přečtení tvého deníčku si říkám,proč sis to miminečko vůbec pořizovala,existuje snad antikoncepce.Stě­žování ti nepomůže na to jsi měla myslet dřív a né až když je pozdě.A jak dokážes vychovávat své ditě ve 20letech úplně normálně,pokud mu při každý příležitosti nebudeš vyčítat,že je.Člověk zvládne horší věci jen musí chtít.Víš co by za to dala jina mamina(slečna)kdyby zjistila že čeká mimi

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 08.07.11 07:49

Ahoj,

můžu tě zkusit trošku uklidnit? To, že jsi si miminko nechala, se mi líbí :-) Je vidět, že rodina je pro tebe důležitá, a to já oceňuju. Add vejška - nemůžeš ji třeba na rok přerušit? Pokud ano, na tvém místě bych to využila. Hele, ale mám kamarádky, které vejšku s děckem zvládly, některé mají děti dokonce dvě a pomoc babiček taky mizivou. Neboj, tohle se poddá. To, že ti stát nedá porodné, je nehoráznost, ale s tím bohužel nic neuděláš. Že nechceš skončit u pásu nebo u pokladny, tomu se fakt nedivím, a dle mého takhle taky neskončíš, nebo aspoň ne doživotně (jako brigáda při mateřské, až děcko bude větší, by se to ale snést dalo :wink:). Celkově všechny tvé obavy jsou podle mě logickým důsledkem toho, že jsi těhulka - my mámy se prostě bojíme, zda uživíme děti, pochybujeme o sobě jako o matkách… a už to, že se takhle bojíš, naznačuje, že budeš výborná máma :palec: Že je ti 20? No a co? Znám hodně maminek různého věku a věř mi, že „dvacítka“ je kolikrát lepší máma než „třicítka“. Že to bude těžké? A ono je to ve třiceti lehčí? Nechápu, proč ti lidi musí říkat, že to bude těžké, spíš by tě měli uklidnit. Žena, která sama prožila těhotenství, by měla vědět, jak citlivé tohle období je a že potřebuješ spíš uklidnění a případně vyplakávací rameno :wink: Perou se v tobě hormony, k tomu ty obavy… děsnej koktejl :zed: A tobě možná ještě lidi i říkají, že jsi moc mladá, ne? Výborná podpora sebevědomí :pocitac: Já zastávám názor, že lepší mít děcko ve dvaceti než pak mít problémy s otěhotněním. My měli dá se říct vše - oba slušnou práci, vlastní byt… a miminko nepřicházelo. Věř mi, máloco je smutnější než prázdný dětský pokojík. A to jsme mimi neodsouvali kvůli kariéře, ale zkrátka jsme se celkem pozdě seznámili, rok jsme spolu chodili, pak jsme předělávali byt, nastěhovali se, vzali se… prostě jsme se tak nějak připravili na mimi… a ono nepřicházelo. A nepřicházelo dva roky (vím, jsou páry, kterým to trvá podstatně déle a podstoupí daleko víc než my). Nakonec přišlo :srdce: :hug: :hug:

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 08.07.11 07:51

Ahoj, tak já bych to neviděla tak strašně kriticky, tak jak se píše v prvních dvou příspěvcích. Myslím, že je dobře, že jsi si Miminko nechala, ikdyž podmínky nejsou u Vás ideální (ale kde jsou..? :mrgreen: Dokážu pochopit, jak se cítíš. Někdy to na člověka tak padá, že prostě všechno začne vidět hrozně černě, ale myslím si, že to určitě zvládnete. Miminko bude na ultrazvuku alespoň v tomhle týdnu již krásně vidět a určitě bude vše v pořádku :lol: S penízky nějak vyžijete a určitě se to časem zlepší. Budeš maminkou a opravdu Miminku neprospěje, když budeš smutná.

Příspěvek upraven 08.07.11 v 07:55

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 08.07.11 08:03

Myslím si, že Tvé pocity se zlepší, jen co uvidíš tu malou tečku na monitoru:) Já se rozplakala štěstím a veškeré stresy mě přešly. Teď už se jen hrozně těším! Myslím si, že v našem státě má malokterá rodina dostatek financí, my na tom také nejsme nejlépe, stejně jako porodné také nedostanem! :pocitac:

Ale mysli na to, že je spousta maminek samoživitelek, které to taky zvládají.. vždyť miminko je hlavně štěstí :hug:

 
Mvkoty
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 08.07.11 08:04

Ahojky, tak jsem dočetla a přečetla si i komentáře ostatních a abych ti pravdu řekla naprosto tě chápu. Já jsem otěhotněla také ve 20ti, přítel dítě nechtěl a dával to patřičně najevo. Já jsem se ale rozhodla, že dítě mít budu i za cenu toho že budu sama. A jak jsem řekla stalo se. O mimi jsem málem přišla když jsem ve třetím měsíci začala krvácet. Byla jsem na tom skoro jako ty, pořád jsem počítala jestli to zvládnu jak psychicky tak fifnačně. A koukej zvládla jsem to, dneska je Michálkovi 7let a je to moje všechno. Ano bydlela jsem u rodičů, ale i tam jsem přispívala na nájem, kupovala jsem pro malého vše co potřeboval a to jsem měla od státu jen 7tisíc na všechno..

Takže hlavu vzhůru a pokud si miminko necháš což předpokládám, že necháš tak se trochu uklidni a snaž se být vyrovnaná. Protože všechno přenášíš na miminko a budeš mít doma potom uplakánka. A co se týče pomoci neboj se ony se babičky taky trochu postarají ikdyž jsou daleko. A to že jsi tam sama, zkus si najít holčiny na netu co jsou stejně těhu ze stejného města či okolí :-) Věř že to zvládneš a budeš si mateřství užívat :huban:

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 08.07.11 08:26

Já tě chápu, byla jsem na tom podobně. Těhotná ve 20, peníze nebyly, manžel (tehdy přítel) dělal v továrně za 9 tis, já nebrala nic, protože jsem otěhotněla po maturitě a měla jsem rizikový (ale já byla blbá, na žádnou sociálku jsem nešla-měla bych nárok na pár korun, ale to je vedlejší) bydleli jsme v plesnivém podnájmu.. ale bylo nám fajn:-)) Pak se holka narodila, vzali jsme se, manžel si našel mnohem lépe placenou práci, koupili jsme byt a pořídili dalšího prcka a je nám fajn.
A tobě taky bude!!! Vidíš teď všechno černě, už jen absence toho sexu:-)) Náhodou, já před mladýma maminkama smekám. Bude to ještě pár měsíců trvat, ale zlepší se to, neboj nic, jen se snažit a zachovat optimizmus. Přeju ti zdravé a krásné miminko, spoustu trpělivosti a štěstí!

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 08.07.11 08:37

Zdravím,
peníze štěstí nepřinesou, ale bez nich je to v životě težší a můžu Tě uklidnit, že v takové situaci určitě nejsi sama.
Co se týče porodného, na něj nárok máš, v případě tedy, že studuješ, nevyděláváš a přítel není manžel :mrgreen:. Pokud bydlíte spolu a nájem je vysoký, tak zkuste pozjišťovat příspěvky na bydlení. Jsi v hodně složité situaci, ale není neřešitelná. Držím pěsti.

 
cher  08.07.11 09:19

No občas pochyby a smutky přepadnou každého,bude líp. Jinak doufám, že ten neskutečný hrubas v 1.odstavci je u vysokoškolačky pouhý překlep :think: :kytka:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 08.07.11 09:36

..přeji hodně sil ať vše vpohodě zvládnete,ale je fakt,že si asi měla na důsledky myslet dřív,než si otěhotněla.Mys­lím,že když studuješ,měla si nejdřív dostudovat a pak …Myslím,že v dnešní době to není žádný problém to zařídit :-) Ale už se stalo a musíš se s tím poprat.Nejsi jediná.Moje mateřská a přítelův plat nám dá dohromady tak cca.to co bere tvůj přítel a platíme z toho vše,vč.2dětí.A mu­síme přežít.A neboj vařit se naučíš :lol: Jak v se předchozím příspěvku píše,že máš na porodné nárok,když přítel není manžel,tak na to pozor a zjisti si to.Dnes už dávno neplatí,že svobodná matka má nárok na delší peněžitou pomoc v mateřství a jiné výhody.Pokud je otec uveden v rodném listě při všech žádostech se dokládají jeho příjmy.S mým přítelem jsme spolu již strašně dlouho,máme dvě děti a všude jsem musela dokládat jeho příjmy.I když jsme ze začátku měli každy trv.bydliště jinde.Bylo mi řečeno,že by musel proběhnout soud,který by svěřil děti do péče mě a jemu alimenty,prostě jako při rozvodu a pak bych byla jako matka samoživitelka­.Kdepak tenhle stát to má vymyšlený :nevim: Držím palečky :mavam: :mavam:

 
thejannies
Povídálka 42 příspěvků 08.07.11 09:43

Opravdu na tom takhle nejsi sama! Souhlas s holkama… Já měla první mimi v 19-ti po škole a sice jsem teda skončila „jen za pokladnou“ jak píšeš, ale vždycky jsem byla šťastná, že malou mám! Když se chce, všechno jde a ty teď jen musíš vydržet… taky jsem tenkrát od 5.měsíce těhotenství musela jen ležet, taky jsme se s přítelem nebrali hlavně kvůli tomu, aby jsme dosáhli na nějaké dávky… Teď je 11 let pryč, malé je tedy 11 a já žiju s úplně jiným chlapem, mám malý mimi a život je úplně o něčem jiném… Ber to tak, že to tak asi mělo být… a vydrž :kytka:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 08.07.11 09:57

Ahoj,
děkuji Vám všem za všechna slova! Často padá dotaz ohledně antikoncepce.­.prášky beru již od 13 let (díky náročné operaci kdy mi vzali vaječník a další věci)a i v květnu kdy jsem otěhotněla jsem je poctivě každý den brala…leč po 5letech s přítelem asi spermie vymyslely novou strategii..byla jsem rozhodnutá si malé nechat vzít asi tak 3 min..pak už ne!Navíc Dr. mi řekl že je to zázrak s mojí výbavou a že to také může být jediné těhotensví..
:srdce: :srdce: Děkuji mooc všem za povzbuzení a opravdu koktejl hormonů se ve mě neustále tluče. Nikdy by jsem svému dítěti(ani ted ne) nevyčetla to že je! na to ho mooc miluju už ted :kytka: práve proto všechno tak hrotím..aby jsem byla skvělá máma. Ano okolí mi drásá nervy :pocitac: Znovu děkuji všem je mi lépe když si mám ským popovídat.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 08.07.11 10:06

tak jestli je to s tvým zdravím takhle,tak to není co řešit.Bud šťastná,těš se na mimčo a všechno ostatní nějak dopadne,uvidíš :palec: Určitě to společně zvládnete :mavam: :mavam:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.07.11 10:30

Na okolí se vyprdni! Oni tvůj život nežijí a žít nebudou. Posílej je hrdě a směle tam kam slunce nesvítí :pankac: :wink: Důležitá jsi ty a miminko, a to, co cítíš Ty sama! Ne, co si myslí ostatní!

A Ty budeš báječná máma, už proto, že jsi hned věděla, že to maličké chceš. A taky Proto, že máš strach, jestli ho uživíš. Takhle se špatné mámy nechovají. Ty to neřeší. Ty neřeší nic. Prostě otěhotní, zjistí to pozdě, už nejde jít na potrat, a pak jen porodí a ve finále celý život vyčítají svýmu ubohýmu dítěti, že se vůbec narodilo (viz moje babka-takhle psychicky tejrala mojí mamku :pocitac: ).

  • Takže zanech pochyb o tom, zda budeš či nebudeš dobrá máma, protože už z tvých reakcí na těhu je jasný, že budeš!
  • Neber si pokud možno vše tak citlivě, vždycky si řekni, že jsou to jen podělaný hormony…s čistou hlavou bez „koktejlku“ bys uvažovala úplně jinak.
  • Buď šťastná za chlapa, že ho máš po svém boku a važ si ho. V dnešní době jsou chlapi, co o miminko v tak mladém věku stojí, vzácnost :roll: .

A věř mi, že všechno ostatní (vejška, bydlení, peníze) se podá! Stresováním tomu nikterak nepomůžeš, naopak uškodíš miminku. Já se stresovala skoro celý těhu a teď mám doma to nejcitlivější mimino na světě, snad. :-( Je sice hodná a usměvavá, ale pozná tón hlasu, leká se atd., a pak pláče, slzy jak hrachy a já vždycky brečím s ní, protože za to chudák nemůže. Za to můžu já, že jsem jí připrvila tak těžký start do života. :zed:

Jedna rada nakonec. Mě to pomáhalo. Vyjeďte si s přítelem někam na celodenní výlet, pokud je to možné, nebo si pusťte tři filmy za sebou, nějaké dobré, abys vypla a myslela na něco jiného a slib si, že jeden den si prostě budeš jen tak těhulkovat a nebudeš nic řešit. Obeznam o tom svého přítele, aby to respektoval, a ty si udělej program takový, abys myslela jen na mimi, nebo na něco úplně jiného! A dělej to tak každý týden.alespoň jeden den v týdnu. Zezačátku ti to nepůjde perfektně, ale časem se naučíš a svojí dušičku budeš umět uvést do klidového osvěžujícího stavu.

A ve chvíli, až uvidíš na UZ bít srdíčko svého drobka, věř mi, že od té doby polovina obav odplave sama :wink: :hug:

 
hovezinahoubach
Kecalka 271 příspěvků 08.07.11 10:52

Ahoj, mám rok a půl holčinu, tři měsíce dvojčata a VŠ studuji také. Stát na mě z vysoka prdí, ale nedělám si děti na prachy, takže holt víkendy makám. Otěhotněla jsem přes antikoncepci a musila zanechat velmi krásnou a úžasně placenou práci. Podruhé jsem otěhotněla při kojení (neměla jsem ani menzes).Z té zprávy (že budou dvojčata) jsem se léčila celé těhu. No a jsme šťastná velká rodina, neřeším teď sinus cosinus, ale zaražený větry,neprůchodnost střev a rozlitý nočník batolete. Každej má nějakou cestu, je jen na tobě, jestli si vezmeš do hor lodičky. Párkrát jsem zamáčkla slzu,ještě před pár měsíci jsem byla „antimáma“, kariéristka, co měla obavy že bude muset někdy splodit alespoň jednoho potomka, a podívej - jsem spokojená a do roka zvládla 3. Prostě naběhly hormony a takovou lásku co cítím k svým dětem je nedefinovatelná. Držím palce k urovnání si myšlenek (ono to bude chvíli trvat), hodně sil k zvládnutí prcka, ale věz, že dáváš život kousku sebe. :-D

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 08.07.11 11:18

Jak vychovat dítě ve dvaceti? Je mi skoro jednadvacet, máme první dítě a můžu říct, že tohle rozhodně není o věku,ale o vyspělosti, a nechci být hnusná, ale autorka deníčku mi zrovna vyspělá nepřipadá :roll:

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 08.07.11 11:45

julie bohužel pokud přítele uzná jako otce svého dítěte tak na porodné nárok nemá…stát si to moc pěkně zařídil…jako samoživitelka je považována ženská která neuzná otce svého dítěte. Pokud bude v rodném listě vypsán otec tak at manžel nebo ne porodné nedostane…je to svinstvo.....­.........

 
helbell
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 08.07.11 11:50

Ahoj promin mi teda za tak negativní úvod teď v diskuzi je vidět že jsi normálně jen vylekaná z nováho (stejně jako já i jiné čekatelky) ale podle deníčku jsem viděla úplně svou mámu pro kterou jsem byla já jen zkaženej život. Ale jak píšou holky vše se poddá a my to zvládnem jako ostatní mamky. :lol: b

 
hotbanditoz
Nováček 1 příspěvek 08.07.11 12:09

přesně tak jak píší maminky … je spousta takových. Já měla také ve dvaceti první mimi. Manžela na prd - alkoholik. Takže peníze nebyli - 19 tisíc?? to je nádhernej plat, o kterým se nám může jen zdát. Teď máme děti dvě, mám nového manžela, který zastává roli otce i pro nevlastního synka (z prvního mého manželství). Já mám mateřskou pouhých 3800Kč a taky žijem. Snažím se přivydělávat. Je to hodně o vyspělosti dívky … že nechceš pracovat u pásu? - já taky ne :lol: ale co jiného zbyde, když teď je práce málo :roll: ono se vše poddá … máte auto, máte kde bydlet, máte se rádi, budete mít děťátko - to jsou ty nejdůležitější věci na světě :potlesk: i když i bez auta se dá žít :roll:

 
Pavla7
Kelišová 5761 příspěvků 08.07.11 12:37

Ahojky, přidám Ti i můj pohled, třeba pomůže…
je mi 22 a jsem v 7.měsíci těhulkování…čekáme holčičku…nastě­hovala jsem se k příteli loni v lednu a museli jsme si vzít úvěr abychom si domeček vevnitř spravili k obrazu svému a aby se tu dalo spokojeně žit…měli jsme jedno auto…ale třídvéřáka…a stím sme o rodině uvažovat nemohli…tak jsme pořídili větší autí…ale bohužel opět na úvěr…v dnešní době má málokdo na to vzít to za hotové…teď už manžel má normálně placenou práci, kterou poplatíme úvěry, inkaso a jídlo…navíc nemáme vůbec nic…já před 14 dny dostudovala vyšší odbornou a přitom jsem chodila na brigádu, abych mu aspon trošku pomohla…ted jsem na neschopence, takže mu moc nepomůžu…porodné taky nedostanu, ikdyž by se hodilo…ale jsem nejštastnější na světě, že čekáme Natálku a že už brzo bude snámi…vůbec to nebudeme mít lehké…ale když se chce, jde to…kdybychom měli najít ještě nějakou brigádu na víkendy třeba…jinak si půjdu dodělat i bakaláře…ale až za rok…rozhodli jsme se, že první rok s malou zůstanu doma, at se jí můžu plně věnovat…a za rok půjdu sice dálkově, ale přece dodělat při mateřské školu…uvidíš, že bude lépe…

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 08.07.11 12:38

petull.a1: Krásně napsáno, ve všem souhlasím :palec:

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 08.07.11 12:44

ahoj,já jsem měla také první dítě v 19 letech,manžel studoval VŠ,jemu bylo také 19…peníze nebyli,bydleli jsme u rodičů.....ted s odstupem 18 let říkám,bylo to hoooodně těžké,ale dá se to zvládnout!!Manžel dostudoval,dítě odrostlo,bydlení jsme vyřešili…takže lehké to určitě nebude,ale Vy to také zvládnete! :wink:

Příspěvek upraven 08.07.11 v 12:46

 
HanSed
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 08.07.11 13:04

Ahoj, neboj, všechno zvládneš… taky jsem prožívala to co ty… byla zima, stavebnictví stálo a my nevěděli, z čeho všechno zaplatíme… ale ustáli jsme to :wink:
Na okolí se vyprdni :mrgreen: otěhotnět přes antikoncepci jde… nejsi jediná, které se to stalo, a je mi sympatické, že sis miminko nechala…
A pokud se bojíš, že mimčo bude uplakánek, tak neboj, já první trimestr měla nervy jako ty, pak klídek a na konci těhu stresy, když nám řekli, že je holčička tak postižená, že nepřežije… a přežila, je šikulka, sice jí jde vše pomaleji, ale je to naše sluníčko :srdce: a uplakánek rozhodně není (až na růst zubů :mrgreen: )
Hlavu vzhůru, vydej se na sociálku, zjisti si, na co máš nárok a nenech se odbýt!

 
Natynka89
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 08.07.11 13:10

Ahoj, něco podobného jsem si prožila i já,musela jsem přestat brát antikoncepci a šup byla jsem těhotná. Do konce 12tt jsem pořád přemýšlela jestli si mimčo nechat či ne…nedokázala jsem jít na potrat, teď jsem ve 33tt zachvilku bude mimčo s námi a já mám stejné chmury jako ty, uživíme ho? zvládnu být mámou v 21? školu jsem přerušila, na porodné taky nedosáhnu, dokonce nemám ani nárok na mateřskou,ale pouze na rodičák :-( ale věřím tomu, že až se maličkej narodí, tak budu nejšťastnější máma a budu své mimčo vychovávat jak nejlíp umím..

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 08.07.11 13:43

Ahoj,
jo je to opravdu koktejl…maminy moc Vám všem děkuju, když vše čtu pozorně je mi líp.. :srdce: :srdce: OO já se tak těším až mě mimi čutne poprvé do bříška :-) a dám na Vaše rady!!! jako např. okolí budu ignorovat a začnu se přestat hroutit! děkuji! :mrgreen:

 
angelsface78
Povídálka 11 příspěvků 08.07.11 13:58
ale notak.!!

ahoj,notak budoucí maminka musí být veselá,i když to asi moc nejde,ale jsou na tom lidi hůř ,vždycky si říkej může být hůř a pohlad si bříško,mysli na to jak bude miminko vypadat,jak se k tobě bude tulit,jak u tebe bude v bezpečí a krásně se usmívat.Kolik lásky ti dá a všechno,co tě bolí najednou pak přejde.Mě,když něco hodně trápilo v těhotenství,řekla sem sine kašlu na to prostě se nebudu nervovat zbytečně to odskáče miminko..!!!!! Věřím,že to zvládneš,školu odlož a věnuj se mimču…seš mladá a škola ti neuteče ,důležité je tvoje a miminka zdraví a tím,že se budeš nervovat nad stádem koní ve vládě,tím ublížíš nejen sobě ,ale i miminku…a to ty nechceš…!!! hodně štěstí a věřím,že to spolu všichni zvládnete …moc vám to přeji papa ♥andílek♥

 
angelsface78
Povídálka 11 příspěvků 08.07.11 14:03
jo holky

jo holky budete nejštastnější maminky světa…!!!!

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 08.07.11 14:10

Já si myslím že je to o tvém přístupu,o tom jak jsi asi pesimistická(podle toho napsaného článku).
My čekáme miminko-CHTĚNĚ,je mi taky něco málo přes 20,školu mám teda hotovou ale práci taky nemám,bydlet máme kde ale živí nás také jen můj přítel,a rodičovskou budem mít normálně,akorát porodné ne.Rodinu máme víc jak 300 km daleko.A vše zatím krásně zvládáme.
Jsi těhulka,potřebuješ sebrat pesimismus a vyhodit co nejdál to jde,máš svou polovičku,se kterou to oba musíte zvládnout,pustili jste se do toho,nebo u vás to vlastně přišlo asi náhodou…ale každý má svůj vlastní osud,a jsou horší věci na světě,tohle proti tomu není nic..Někteří by za miminko dali svůj život a nedaří se jim mít mimčo..tak to zkus vzít trochu z jiné stránky,teď Ti k tomu všemu pesimistickému napomáhají asi i hormony,ale vzchop se a snaž se už teď byt dobrou maminkou s mimčem v bříšku a dávat mu jen a jen dobrou energii,náladu a oba to prostě zvládnete!!! :hug: :hug: :hug:

 
Camp
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 08.07.11 14:39

Zda se mi normalni, ze mas ve sve situaci pochybnosti a bojíš se. Mimino je velká neznámá pro každou prvorodičku, zvlášt kdyz sis to naplánovala trochu jinak. A kdyz je tehotenstvi s problemy, tak se nedari udrzet si optimismus a jen se cely dny tesit. Pockej na pohyby, najednou se ti bude zdát vsechno konkrétnější. Si pamatuju, ze jsem v prvnim trimu jen furt blila, lezela a myslela, ze to nevydržím. Jsem živnostník, ani jsem nepracovala, peníze nebyly, pak blbý výsledky UTZ, takze zase nejistota a nastvání, že jsou furt komplikace. Ale jak se Lada poprve pohnula, tak to bylo uplne jiný.
Držím palce! Vždycky to nějak dopadne a co tě nezabije, to tě posílí!

 
czmade
Nováček 6 příspěvků 08.07.11 15:26

Ahoj,
jestli je vse tak spatne, stale mas cas to zmenit.
Ja sice nejsem zastance potratu, ale je to tva moznost volby. V pripade, ze si mimco chces nechat, tak takovehle veci z vetsi casti proste neres, protoze v tomto obdobi jsi proste precitlivela a zadne kloudne diskuze ti nepomuzou, protoze se ve vsem budes motat. Jestli mas partnera, ktery o tebe stoji a stoji i o toho maleho, tak mas 50% problemu vyresenych. Ze je ti dvacet ber jako vyhodu. Cim jsi starsi tim mene energie mas. Ja jsem ted poprve tehotna a sve dite porodim ve 33 letech. S partnerem jsme se seznamili teprve v rijnu 2010 a v breznu 2011 jsem otehotnela. Do te doby proste nebyl vhodny partner. Kdybych ho potkala ve 20 bylo by to lepsi ale co se da delat, jsme radi, ze jsme vubec tam kde jsme. Ze nemame kde bydlet? ano ve svem nebydlime, mame pronajaty byt, do ktereho se tezko ve 3 vejdeme ale prozatim to vydrzet musime. Mimco ze zacatku steje bude potrebovat malo co se tyce prostoru ci vlastniho pokoje. Mysli pozitivne. Jsi v nejlepsi forme, kdy muzes zvladnout cokoliv. To ze jsi na vysoke nevidim jako problem. U zkousek jsou k tehotnym brany ohledy a leccos se jim promine tak nezoufej. Skolu bych prerusila az v momente, kdy bude prcek na svete, do te doby zkus normalne pokracovat. Zazila jsem zkousky, kde byli holky s kocarkem a taky to meli lehci. Vyuzij toho. To ze chces dodelat skolu je dobre a nema smysl se na to vykaslat. Dulezite je myslet pozitivne a na mimco se tesit. Klasicky screening se dela ve 12 tydnu (nehradi to pojistovna) nevim odkud jsi ale v Praze se nejcasteji chodi do Gennetu a stoji to 1100,– muzes s uctenkou na svou pojistovnu, nekdy to proplati. Urcite ber partnera s sebou, protoze oni chlapi sice vypadaji, ze se jich to az tak moc netyka, nicmene jak prcka vidi, roztajou jako led. To aby se partner stal soucasti tehotenstvi je dulezite. Pochopi tak, ze se s tebou dejou opravdu velike veci a bude tak lepe schopen te podporit a pochopit. Tim ze jsi na vysoke budes mit okolo sebe spoustu kamaradek, ktere ti taky muzou pomoct. Nezoufej si, materialni stranka je sice dulezita ale neni dulezitejsi nez pohoda rodiny.. a to je proste harmonime mezi tebou a partnerem, pak zvladnete vsechno. Jestli porodis do konce tohoto roku, coz asi ano, tak mozna porodne dostanes… ustavni soud neuznal zmeny v zakone, takze je mozne, ze jeste nejakou podporu dostanes :palec: Jen se drz a zkus myslet na to, jakym zazrakem prochazis a jak neskutecne to je. Zkus se pozitivne naladit a volny cas uzivej k relaxaci. Zajdi si na masaz, chod na prochazky a cti si informace pro tehotne, to dost pomaha. A pak samozrejme mas tady spousty tehulek, ktere s tebou vse proberou, tak hlavu vzhuru :-)

 
Markita
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.07.11 16:26

ver to,mu ze jsou na to m rodiny hur nez ty, pokud ma pritel plat kolem 19000 tak si myslim ze se nemusis stresovat, a porodne to dneska nedostane kde kdo a taky se to da zvladnout, miminko nepotrebuje kocarek za 20tis a spostu veci si treba budes moct vypujcit, zeptej se znamych co maji deti jestli ti nepujci vanicku postylku a par oblecku, urcite neco dostanete od rodicu, a co se tyce vysoke skoly, vim ze se daji prednasky rozepsat jen treba na tri dny, a jeste porad existuji jeslicky i kdyz neni jednoduche se tam dostat, a nebo nejaka maminka na materske ti muze trebas pohlidat, zkus se seznamit s nejakou maminkou

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 08.07.11 16:42

Pust si nejaky dokument z valky, nebo z Ruska 30 tych let. To teprv bylo peklo. Promin, ale oproti vetsine lidi tyhle planety si zijeme-i ty- luxusne. Predstav si, ze ti dite v naruci umira hlady a ty nemuzes nic delat. To je teprv situace. Pritel bude vydelavat, bude to treba tip top, ale hlady neumrete, protoze to se v Cesku bezne nestava, natolik se mame - Cesi- dobre. Vse ostatni je v podstate nadstandard. A neboj, nejak bude, vsechno se vyresi, i skola, nema cenu si lamat hlavu budoucnosti, ktera je stejne vzdycky nejista.

 
stastna mamca
Povídálka 24 příspěvků 08.07.11 17:01

Ahoj,uvedom si ze dite je bozi dar,ja mam 27roku a ted 1.7.2011 se mi narodilo 3dite a reknu ti ze neni nic krasnejsiho nez to miminko ktery je jen a jen tvoje drzet poprve v naruci.Moc ti preji aby si vse zvladla a kdyz se budes jen trochu snazit tak se vse vyresi. :hug:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 08.07.11 18:05

ach jo - holky už ti toho napsali dost a já sem nepochopila na co si stěžuješ, jsou na tom lidi hůř a taky zvládaj :-)

19 tisíc je uplně nádhernej plat (to nemáme pomalu my s mužem dohromady), vejška se dá v pohodě dodělat potom - sama sem si jí dodělávala při práci a prvnim dítěti, ted´když máme druhý dodělávám zbytek magisterskýho - prostě všechno jde jen se musí chtít a né jen remcat :-)

tak se na podobný řeči vyprdni, však ono se to vždycky nějak zvládne i když je to někdy těžký - mám kamarádku co zůstala sama jen s malou v cizim městě - neměla kam jít a skončila na čas v azylovym domě, časem si našla práci a dokonce jí město přidělilo byt a dneska je štastně vdaná a má ještě k tomu dvojčátka, ale v životě sem jí neslyšela, že by si na něco stěžovala a že sakra měla důvod !!

Příspěvek upraven 08.07.11 v 18:06

 
Anonymní  08.07.11 18:50

Jelikož se považuješ za někoho kdo zvedá IQ národa jistě uznáš, že stát tu není od toho aby tě živil když si upletete dítě bez finančního zajištění? Chápu že je to pech, když jsi jak říkáš brala HA, ale za to stát nemůže. To by ho zruinovalo, kdyby platil každému kdo nemá. A nechci rozvíjet debatu o spravedlnosti bílý a černí atd. To je neřešitelné a nespravedlivé téma.
Každopádně škola jde přerušit, odložit. Můžeš pracovat třeba z domova z počítače, telefonu. Pokud je ti dobře můžeš jít i na pár měsíců na nějakou brigádu, třeba telefonistky, či nějakou administrativu.

Ohledně tvého brečení nad vařením, zkus pohledat na netu, najít si nějaké recepty a jít k plotně, ono to není raketové inženýrství uvařit poživatelné jídlo.

A třeba by nebylo marné se poohlédnout po bytě bez ohromného nájmu. A babičky, těch co mají hlídací a pomáhající babičku za zadkem je poskrovnu, takže bohužel i to není běžná záležitost.

Pokud ses rozhodla si dítě nechat, tak prostě musíte dát s přítelem hlavy dohromady, zapsat si jak byste mohli ušetřit, jak to budete dělat dál, jak získat/vydělat nějaké peníze, atd. Jsi studentka, dřepíš většinou doma, tak se nauč vařit, nebo to jíte každý den těstoviny, nebo se stravujete po restauracích? A prostě se z tebe chca nechca musí stát zodpovědná mladá žena, která čeká dítě a není jí ani 15, ani není sama, ani nemá nízké IQ.

 
KaterinaKK
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 08.07.11 19:13

Kocko,
vsechno se da. Jen neztracej viru v lepsi zitrky. :pankac: Ja jsem minuly ctvrtek porodila mrtvou holcicku. :-( Mela VVV. Dala bych cokoli za jeji zivot a zdravi. :srdce: Tak prestan s placem, nemas k nemu duvod. Bud stastna a ver mi, jakmile svoje miminko poprve uvidis, najednou ti nebude nic dost tezke, abys to pro svoje miminko udelala… :hug: Dlouho ziji v zahranici, nemam predstavu o materske v CR. Kazdopadne se to urcite da resit. Pokud zijete ve spolecne domacnosti alespon jeden rok, mate jista prava. Pokud je vyhodnejsi byt single a tehotna, tak zapri, ze zijete s pritelem spolecne a nahlas si bydliste k nekomu z pribuznych po vzajemne dohode. Urady to kontrolovat nebudou. Pokud stat hodla okradat obcany, musite si pomoci jinak… Drz se a uz zadne slzy jen samy :-D :-D :-D

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 08.07.11 19:30

Nejistota a strach je normální, zvlášť když ti není dobře a všechny problémy jsou řešitelné. Líbilo se mi jak tu někdo psal že hlady se u nás neumírá a vše ostatní je nadstandart…je to pravda. Škola se dá přerušit nebo naplánovat tak aby jsi stíhala i s dítětem, tohle si můžeš zjistit a promyslet i teď když můžeš jen ležet. Máš chlapa co do toho jde s tebou,obrovská výhoda. On se může podívat po lepší práci nebo po další práci. Ale s čím s tebou nikdy nebudu souhlasit,je tvože žehrání na stát. Stát tu není proto aby řešit tvoje těhotenství. Vy jste dítě udělali,ať plánovaně nebo neplánovaně. Lidem se neplatí rodičovská za to že se pokouší zvednou IQ národa ale za to že odvedváděli po jistou dobu nějaké daně státu. Ty jsi ještě nic nedala státu v daních ale očekáváš že on se bude spolupodílet na tvé obživě a obživě tvého dítěte. To není logické. Nechci ti tu spílat,nevím jak jsi byla vychovaná a v jakém prostředí žiješ,jen se nad tímhle zamysli.

 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 08.07.11 19:42
kašli na okolí

Ahoj, chápu tě, že máš z toho všeho obavy, ale vše se dá řešit! Raduj se z toho, že přítel má práci (slušně placenou), že budete mít zdravé miminko (i když jsi „mladá“). Já se zachovala jako většina holek asi, nejdřív studium, pak nějaká praxe v práci, ať mám něco odděláno, svatba, bydlení a teď, když je mi 25. let a dá se říct mám vše připraveno pro to mít dítě nám to nejde :-( moc toužím mít rodinu, být mámou, ale bohužel zatím to nejde, ale věřím, že se to jednou konečně zlomí a půjde to … někdy si říkám nač mi tedy byla celá ta příprava na dítě, když teď vše mám, ale to hlavní mi chybí … :think: ty buď ráda za zdraví, muže, který vás miluje a na okolí se vykašli, ono to všechno dobře dopadne - jen to nevzdávat !!! :wink: :wink:

Příspěvek upraven 08.07.11 v 19:43

 
Tulacka
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 08.07.11 19:48

Ty obavy jsou normální, mají na tom svůj podíl i hormony, já to znám. Také jsem pochybovala, jak vše zvládnu - a zvládla jsem. A teď, když se podívám na svůj poklad, tak jsem pyšná, co jsem dokázala. Dokážeš to taky.
A co se týče peněz - je na tom podobně spousta jiných, kteří to bez problémů zvládli, i ti, kteří na tom byli mnohem hůř.
Hlavně buď pokud možno kvůli miminku v klidu a vyrovnaná. Vždycky to nějak dopadne :wink: Říkej si: zvládli to jiní, zvládnu to taky. Nejsi na tom zdaleka nejhůř. Važ si toho, co máš…

Příspěvek upraven 08.07.11 v 19:48

 
Kristanka
Závislačka 3554 příspěvků 08.07.11 20:30

Holka, hormony se v těhotenství bouří, tak tu svoji depku tak ber, já měla v prvním trimestru šílenou krizi, každý den jsem byla příšerně protivná, ubrečená, je to prostě záhul na tělo, ale v dalším trimestru se to zlepší a uvidíš, že potom, co uvidíš miminko, se to zlepší rapidně. Zkus se podívat na to jinýma očima, co je pro ženu krásnější, než dát život člověku. :srdce: Zkus se mrknout např. na mmimibazar, je tam spousta oblečků a věcí, co lidé darují, však nemusíte všechno kupovat.
Je ti dvacet, to je nádhera, vezmi, že ve věku, kdy mají maminky první mimi, ty už budeš mít puboša a budete si s mužem užívat života ještě v mládí.
Vysokou? Nemusíš končit, zkus rozvolnit studium, znám holčiny, co to takto zvládaly. Nebo přerušit.
Určitě nejsi hloupá, zkus třeba po půl roce nebo roce nějaký přivýdělek, telebanking nebo práci z domu, abys muži ulehčila s rozpočtem. O kolik peněz máš více teď, než je mateřská?
Co ale nechápu, je tvoje stížnost, že umíš uvařit jen těstoviny. Čí je tohle vina? Státu? Proboha, tak se vařit nauč, na tom opravdu nic není.Zkus stránky vareni.cz,kde je každý recept polopaticky vysvětlen.
Tak v klidu, holka, jsou horší věci. Máš chlapa, který tě chce a podporuje, co by za to jiné maminky samoživitelky daly…tak nedělej z komára velblouda a seber se.
Anebo - jestli k tomu máš takový negativní postoj - pořád máš týden na to, jít na interupci. Tak si to uvaž.

 
Gama
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 08.07.11 21:29

Ahojky,
miminko je zázrak :srdce: Školu si uděláš později, klidně až dítko vyroste, tím se teď vůbec netrap (je to těžké školu najednou hodit za hlavu, když doteť do bylo tvé hlavní téma, ale opravdu to může počkat).
A proč myslíš, že dítě neuživíš? Budeš mít nějaký rodičák, později třeba k tomu i přivýdělek…
Vím, okolo je dost lidí, kteří mají peněz víc, ale věřím, že vy svou rodinu uživíte. (Srovnávám vaši finanční situaci s tou naší, v mnohém podobnou, a naše 2 děti rozhodně nestrádají!!!) Kdyby sis chtěla popovídat o financích, můžeš napsat SZ.

 
Gama
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 08.07.11 21:29

Ahojky,
miminko je zázrak :srdce: Školu si uděláš později, klidně až dítko vyroste, tím se teď vůbec netrap (je to těžké školu najednou hodit za hlavu, když doteť do bylo tvé hlavní téma, ale opravdu to může počkat).
A proč myslíš, že dítě neuživíš? Budeš mít nějaký rodičák, později třeba k tomu i přivýdělek…
Vím, okolo je dost lidí, kteří mají peněz víc, ale věřím, že vy svou rodinu uživíte. (Srovnávám vaši finanční situaci s tou naší, v mnohém podobnou, a naše 2 děti rozhodně nestrádají!!!) Kdyby sis chtěla popovídat o financích, můžeš napsat SZ.

 
verona02
Kecalka 137 příspěvků 08.07.11 21:34

Paní anonymní je asi hrozně chytrá. Zkus najít práci z domova, která není podvod! Dál píšeš, že dřepí většinou doma, tak má stát u plotny. Pokud umíš číst, zakladatelka jasně napsala, že má rizikové těhotenství a má jen ležet a minimálně se namáhat. No nevím, vaření někdy zabere dost času a i práce, navíc to stání u plotny.
A zakladatelko, určitě jsi se rozhodla správě, mimi si nechat. Uvidíš, až se to malé narodí, vše ti vynahradí. :mavam:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 08.07.11 21:49

Ahoj, nedá mi to, musím napsat. Hlavně Ti gratuluji k těhotenství, sama jsi psala, že je to štěstí(a to nejen s Tvou „výbavou“, ale i s „plnou“ výbavou). Musíš se sebrat, mimčo potřebuje vyrovnanou a pokud možno spokojenou mamču:-) Taky jsem měla takové nálady, když jsem otěhotněla, pořád jsem brečela, bylo mi 21, také jsem brala HA, 4,5roku v kuse(poctivě, nezapomínala jsem). Jen narozdíl od Tebe, já měla práci(tudíž jsem pak brala slušnou mateřskou) a manžel taky slušně vydělává, auto máme každý svoje už dlouho, tudíž zaplacené. Bydlíme v bytě 1+1, šetříme na vlastní dům, resp. šetříme abychom měli rezervu, kdybychom nemohli splácet hypotéku.
To, že nechceš skončit za pásem, chápu, nicméně, je to taky práce. Já sama jsem nastoupila po 1,5roku VŠ(nebavilo mě to, chtěla jsem pracovat) do nejmenovaného obchodního řetězce jako hlavní pokladní, pak jsem se dostala na zástupce vedoucího. Takže vím, co je dělat za kasou. Ale Uvědom si, že je to taky placená práce, jako brigáda by se to dělat nechalo(třeba až malé bude větší). Peníze potřebovat budete.
To, že stát nedá porodné, je na dlouhou debatu. Ale podle mě, Ty na porodné nárok máš, máš přece přítele, nejste svoji..
A že neumíš vařit? Fakt to není složité:-) To se časem naučíšě, neboj. Pokud Ti bude dobře, můžeš se během čekání na prcka učit vařit:-)
Přeji, abys to všechno v pohodě zvládla, snad Tě ten pláč brzy přejde a Ty už se budeš jentěšit na mimi. Hlavně aby vše bylo v pořádku. :huban:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 08.07.11 22:02

Na jednu stranu chápu Tvoje obavy, na druhou mám stejné starosti a navíc na všechno budu sama. Sice je mi už třicet, ale před pár měsíci jsem začala podnikat a bylo mi jasné, že mi to začne vydělávat nejdřív za rok. Budu muset chodit při rodičovské makat, abych neztratila vše,co jsem vybudovala. Od státu nic nečekám, od bývalého alimenty - naštěstí se dokážeme dohodnout, i když mě nutil jít na potrat. Nemám ani na kočárek, vše jsem dala do podnikání. Pár dní jsem zvažovala potrat, teď jsem ve 12tt a už si nedovedu představit, že by to bylo jinak.
Bojím se, že o mimčo příjdu a už vím, že to všechno zvládnu. Ono to totiž vždycky nějak dopadne. Většinou lépe, než si to malujeme. A brečet nad rozlitým mlíkem, co se ještě nerozlilo - to je trestuhodné mrhání životní energií.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 08.07.11 22:09

tak hele - jako máma i jako studentka doporučuji - nepřerušovat školu! nejlépe se studuje, když je mimino malé - co na tom, že brečí, ale rozhodně je to lepší než batole, co tě nenechá chvíli v klidu. To, že nemáte na nic nárok - jsi si jistá? Nejste oddaní, takže bys mohla být posuzována jako svobodná matka. Vysoké výdaje - co si najít levnější byt? A že vám stát nepomůže - jooo holka a vo tom to je - prostě se lidi musí pochopit, že o své děti se musí postarat sami, že jim k tomu nikdo nic nepřidá. Levnější výbavičku koupíš třeba přes net, na burzách, zkus se poptat třeba na burze v mateřském centru.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 08.07.11 23:47

Jak píše Iríísek…pokud uvedeš otce do rodného listu a on uzná dítě za své-je úplně jedno,že nejste manželé a nepomůže ani různé bydliště a tvrzení,že spolu nežijete.A ve všech žádostech o soc.přídavky jste společně posuzované osoby.A když si k 19000kč pak přičteš svojí mateřskou,nebudete na tom vůbec špatně.

 
D4gm4rk4  09.07.11 00:15
podobná situace

ahoj,
před 3 lety jsem byla ve stejné situaci. Teď má malý dva a půl roku a jsem nejšťastnější na světě.. o tom, že jsem těhotná, jsem se dozvěděla na konci 1. ročníku VŠ, přítel v 2. ročníku VŠ.. dnes je přítel Mgr a já dále pokračuji ve škole.. bylo to složité, to připouštím, udělala jsem to tak, že jsem chodila na výuku v zimním semestru (termín jsem měla 19.2.2009) a na letní semestr jsem na rok přerušila.. do školy jsem se vrátila po roce a v pohodě. Je to jen o tom, jak si to člověk urovná v hlavě, studuju angličtinu, což není zrovna jednoduché (ať si myslí kdo chce co chce), ale i přes nedostatek času patřím k nejlepším v ročníku.. Pokud budeš chtít ještě nějaké rady, nebo jen tak pokecat, tak mi napiš e-mail na dmatusu@gmail.com.. vím, že se každému zdá, že svět skončí, ale on bude opravdu lepší a krásnější :-)

 
ygreen
Echt Kelišová 9904 příspěvků 09.07.11 13:30

verona02

nevím jak fungují s přítelem, ale asi okey. Vaření není jen o „stání“. Ale když brečí nad tím, že umí jen těstoviny, tak ať něco počte na internetu, přečte si pár receptů, stačí juknout na recepty na MMB, kde jsou návody i s fotkama a postupem. Čímž chci říct, že brečet bez snahy něco dělat je děsně jednoduché.
A pokud musí jen ležet, tak ať až přijde domů přítel řekne - „miláčku, našla jsem super jednoduchý recept, tady jsem v sedě u televize nakrájela vše potřebné, jen tě poprosím, zda bys to hodil na pánev s olejem a já ti budu říkat co máš dělat, za chvilku to bude hotový“. Nebo je problém oloupat v sedě brambory, pokrájet zeleninu a maso?

Ale pravda je že nevíme základ, proč má pisatelka hromadu prášků a má klidový režim? Když nebyla ještě ani na UTZ? Krvácela? Má prášky na udržení? To nedělal doktor UTZ aby zjistil jestli nemá mimoděložní a zda je mimi tam kde má být?

Ohledně práce, okey, není to lehké, ale zkoušela si pisatelka něco najít, nebo jen žehrá na osud? Já při studiu an VŠ - a druhém těhotenství - opravovala a dopisovala a přepisovala bakalářky a diplomky.

Příspěvek upraven 09.07.11 v 13:31

 
stastna mamca
Povídálka 24 příspěvků 09.07.11 19:29

Ahoj uplne s tebou souhlasim kdyz se rozhodnu pro dite tak neni na miste brecet ale udelat neco pro to aby bylo stastne. :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje první mimi


Reklama