Příběh jedné ženy

Snažení

Rozhodla jsem se napsat tento zkrácený příběh o tom, jak u mě probíhalo a ještě stále probíhá snažení se o vysněné miminko. Všem snažilkám moc přeji, aby se jim zadařilo a dočkaly se svých krásných miminek co nejdříve! :o)

Je mi 25 let. Jsem šťastně vdaná přes dva roky za skvělého chlapa.

Můj příběh začíná tím, když mi bylo ještě 12 let. Tehdy jsem s leknutím zjistila, že jsem dostala svou první menstruaci. Hurá, je ze mě žena! Ale po pár minutách nošení vložky mezi nohama jsem zjistila, že to zase tak velké hurá není, spíše ouha. Po několika hodinách jsem ještě navíc zjistila, že asi umřu bolestí a opravdu jsem lehla do postele na pokraji zhroucení. Moje skvělá mamka ale tehdá moc dobře věděla co a jak, a tak mi ihned pohotově podala lék proti bolesti (všichni známe toho malého růžového zachránce).

A tak měsíc co měsíc jsem vždy div neomdlévala bolestí. Moje menstruace ale nebyla tak poslušná jako já ve škole. Chodila si, jak se jí zachtělo. Jednou ukázkových 28 dní, pak třeba 40 a když jó chtěla zlobit, tak i 60 zakončených vyvolávačkou do zadku. No nádhera, říkala jsem si. Takhle to bude celý život sakra?? Co s tím? Přeci se nebudu ládovat měsíc co měsíc ibalginem? Takto se mě má neposlušná menstruace držela ještě několik let.

V 15 letech jsem slyšela od kamarádek kolem mne tu opěvnou ódu na antikoncepci. Krásná pleť, větší poprsí a ukázková menstruace, téměř bez bolesti, byla zaručena. No neberte to! Tenkrát byla jediným negativem pro mě jen cena. Jinak nikde o nějakém zablokování produkce vašich hormonů apod. nebylo ani slechu. Moje mamča nebyla proti, myslím, že byla i ráda - mladá babička být tenkrát určitě nechtěla a já hodně mladá maminka také ne. Mamča mi na antikoncepci peníze dala.

Huráá a teď rychle pro ní, jak jsem se těšila. Dokonce moje nejlepší kamarádka jí měla schválenou také. No paráda. Doktorka nic nenamítala, ba naopak. S úsměvem na tváři ihned chrlila názvy antikoncepcí a pak sama nějakou zvolila (samozřejmě s ohledem na můj cenový limit). Pochválila mě, že jsem zodpovědná mladá slečna a že nyní moje problémy s neposlušnou menstruací budou krásně vyřešeny. A tak jsem utíkala pro první krabičky do lékárny. Doma jsem již hltala návod k braní a s Alenkou jsme si připadaly velice důležitě.

Tak a je to tady, zapila jsem první pilulku…

Skončil první měsíc s pilulkami. Menstruace byla opravdu lepší, dokonce jsem snížila dávku růžáků na polovic a i vložek bylo méně. Krása.

Druhý měsíc ještě lepší a pak jsem s pilulkami byla srostlá, jak když jsme byly stvořeny pro sebe. Mezitím přišla i první láska, a tak se mi náramně hodilo, že jsem „chráněná“. Přítel byl rád, nemusel se starat. Pohodlí měl zaručené.

No jenže za pár měsíců jsem zjistila, že mi nenarostla prsa, ale zadek. No, jak to? Vždyť jím furt stejně. No asi se ještě vyvíjím, tak to něco přiberu, to je jasné. Nelámala jsem si s tím hlavu a koupila nové rifle.

Jenže další měsíc opět vyšší váha… a tak to šlo dál, až jsem z hrůzou zjistila, že kil začíná být už tolik, co snědených plat pilulek. To je konec. Co teď?? A tak jsem polozhroucená zašla za doktorkou. Ta mě s klidem ve tváři ubezpečila, že je to pouze špatně zvolenou antikoncepcí a že mi dá jiný druh, který můj problém vyřeší a váha půjde sama dolů, ať se nebojím.

Tak šup do lékárny pro ten zachraňující zázrak. První měsíc braní a váha neroste, uf. No jo, ale ona nejde ani dolů. Ale váha nebylo to, co mi začalo komplikovat život. Najednou jsem pomalu, ale jistě ztratila zájem o sex. O to větší chuť jsem ale měla na jídlo. Zase ta váha!! Pomoc!! Tak si to vemte - mladá holka, první láska a vy neřešíte nic jiného než váhu a ztracený sexuální apetit.

„Paní doktorko, já nevím, ani ta druhá antikoncepce mi nevyhovuje,“ jsem zdrcená skončila opět u mé doktorky. A opět byla pohotová a nabídla mi jiný zázrak moderních děvčat. Aha, i ta cena jaksi byla jiná. V tu chvíli jsem tak nějak již věděla, která bije, ale pohodlnost opět vyhrála. Pilulky platil pěkně přítel a já zase na nějaký čas věřila tomu, že nyní již budu spokojená.

Ano, sexuální apetit se vrátil, ale kila rostla stále. Pomalu, ale jistě. Samozřejmě že zásluhu na tom neměly jen pilulky, ale i výtečná kuchyně přítelova taťky, avšak v té době pohybu bylo dosti, takže opravdu to nebylo z jídla.

Přítel přišel s tím, co takhle mít miminko. V té době mi bylo téměř 20 let. No proč ne? Vždy děti zbožňuji, nevadilo mi stát se mladičkou maminkou. Navíc moje maminka mě měla ve 20. Přítel byl mojí největší láskou a v žádném případě jsem si nepřipouštěla, že bych s ním neměla někdy být. A tak jsem napochodovala k paní doktorce s tím, že pilulky vysazuji a budeme se snažit s přítelem o miminko.

Trošku se zarazila, když se podívala do složky na rok narození, ale jelikož věděla, že jí do toho nic není, tak si to mlčky poznamenala, předepsala mi kyselinu listovou a popřála hodně štěstí.

Byla jsem nadšená, najedou jsem začala žít tou krásnou představou, že budu těhulka. Přítel se také moc těšil, a tak když jsem první měsíc po vysazení nedostala menstruaci, oba jsme nadšeně se zatajeným dechem čekali v koupelně na výsledek testu. Uběhly tři minuty a… nic. To je divné, říkala jsem si. No nic, na poprvé se to povede málokomu. Přítele jsem uklidnila a sebe také. Na podruhé to určitě klapne.

Jenže menstruace furt nikde. Kde je?? Že by zase byla zpožděná jako za dob, kdy jsem nebrala pilulky? No dobře, tak zase na tu gyndu. Vyvolávačka to jistila. Paní doktorka mi nabídla jiné pilulky, konkrétně Proveru. OK, no uvidíme, co se mnou provedou tyto pilule. A ony provedly, ale zase jen neplechu. Tyto pilule jsem, pro neznalé, obdržela na úpravu cyklu. Po jejich braní jsem vždy dostala menstruaci.

Bylo mi po nich převelice zle a otěhotnění stále nikde. Začínala jsem být zoufalá. Paní doktorka viděla můj nešťastný výraz a předepsala Clostilbegyt. Bože, zase pilule. Ale co, je to prý velice úspěšný lék k vyvolání ovulace a ta u mě zoufale chyběla.

První měsíc braní a nic, druhý také nic a třetí jakbysmet. Nereagovala jsem na něj. Byla jsem smutná, moc jsem mu věřila. A tak jsem Proveru brala dál a dál. Ovulace nikde, těhotenství také ne a já jsem byla akorát čím dál více nešťastná.

Tohle všechno ale šlo stranou. Přítel začal být divný (byla v tom jiná). Po nevydařené dovolené jsme se pak definitivně rozešli. Já na pokraji svých sil okamžitě vysadila všechny pilulky. Neměla jsem náladu ani chuť nic brát. Vše nemělo stejně smysl ani cenu.

A jak jsem se učila žít sama, tak jsem se postupně nacházela. Spousta věcí mi došla a zpětně jsem si říkala, no ještě, že to nevyšlo!!!

Časem se odehrálo velice hodně změn v mém životě a já poznala svou druhou velkou lásku. Mého manžela. Doteď nevím, zda to bylo zamilováním či snad zázrakem, ale naskočil mi zpět můj přirozený cyklus a světe div se, i s ovulací!! Málem jsem se rozbrečela radostí!

Téměř rok jsem si užívala té vzácnosti, kdy mé tělo měsíc co měsíc fungovalo samo. Bohužel to nebylo ale na pořád. Jelikož já si myslela, že ano, s otěhotněním jsem čekala až po svatbě. Po svatbě však jako mávnutím zlého proutku byl můj cyklus opět pryč. A zase to věčné zoufalství. Bože, zase vše jako tenkrát? Proč?! To mi dělá někdo schválně? Asi ano. Nevím.

Zašla jsem opět k paní doktorce. Aha, Provera už ne, nyní jsem dostala Utrogestan. Ten je opět na vyvolání menstruace, ovulaci asi budu zase zoufale vyhlížet. A také že ano. Měsíc co měsíc opět žádná ovulace. Paní doktorka zkusila znovu Clostilbegyt v silnější dávce. Tentokrát se stal první měsíc užívání zázrak. Byla ovulace!! Ale neotěhotněla jsem. No, co se dá dělat.

Další dva měsíce braní už však žádná odezva. Tělo opět stávkovalo. Tím jsem si však braní Clostilbegytu vyčerpala. Další braní už mi nebylo doporučeno. Neva, stejně mi po tom prevítovi bylo akorát tak zle.

Paní doktorka už ale začala trochu jednat.
„Manžela pošleme na spermiogram a vás pak na zkoušku průchodnosti vejcovodů.“
„OK, není problém. Ale paní doktorko, co mi teda vlastně je?? Proč nemám svůj vlastní cyklus?“
„No víte, máte syndrom PCO.“
„Syndrom co?“
„No, syndrom PCO.“

Tak to je super. Tak konečně vím, co mi je. Diagnóza je určena. No ale není o co stát. Syndrom PCO…kde jsem ho sakra vzala?? Nikdo neví. A co s ním? Nikdo pořádně neví. Paráda.

A tady jsem se rozhodla, že už bude konec mého trápení a začnu jednat. Paní doktorku jsem poprosila o doporučení do CAR a ihned jsem se objednala. První konzultace bude 4. září, nemůžu se dočkat! Snad nám tam pomohou. Již jsme tam byli s manželem na spermiogramu a naštěstí on je v pořádku. Aspoň něco je v pořádku.

Snažíme se s manželem přes dva roky. Ovulace byla za tu dobu jedna jediná. No to je teda výhra. Déle už čekat prostě nebudu. Umělé oplodnění nedočkavě vyhlížíme já i manžel. Jak to bude s námi dál? Pokračování příště…

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alexandraf
Echt Kelišová 7515 příspěvků 4 inzeráty 27.08.14 01:22

Moc drzim palecky, aby se uz brzy zadarilo :*
Vim, co je PCO zac, mam to taky :roll: O miminko jsme se snazili pres 4 roky :roll: od mych 18 let 8o
Nekolik cyklu s Clostilbegytem, Pregnylem, Utrogestanem. Pak IUI, IVF a stale nic :? Ovulka byla, ale miminko stale nikde :roll:
Ale abys trosku verila, ze se da i s timhle otehotnet :* nakonec se nam to podarilo a cekame miminko. Zadarilo se cyklus pred 2.IVF po 3× denne Clostilbegytu a 4.IUI :dance: Ted jsem na zacatku 6.tt a za 14 dni nas ceka UTZ, jestli mame :srdce: :*
Takze nezoufej a ver. Miminko k vam prijde :* :* sice je to trosku delsi cesta, ale urcite otehotnis :kytka:
Jeste jednou drzim palecky :hug:

Příspěvek upraven 27.08.14 v 01:30

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 27.08.14 05:10

Preji hodne stesticka v CARu, rozhodne to neni ztracene. Zazila jsem neco podobneho - po vysazeni HA zadna menstruace, ani ovulace, taktez diagnostikovan PCO syndrom. A hle, v CARu jsem byla jen dva mesice - prvni sledovani, druhy nasazeni ruznych prasku a hormonu, IUI a bylo :-) v prosinci 2012 se nam narodila dcera a ted se mi chouli v naruci druha dvoumesicni princezna, ktera prisla velice necekane (tvrdili nam, ze pred druhym tehotenstvim nas bude cekat to same a ejhle, prislo to samo, necekane a neplanovane :-) ).
Moc drzim palecky, urcite vam to vyjde a brzy se budes radovat z rostouciho briska ;-) :kytka:

 
Trinetka
Závislačka 3014 příspěvků 27.08.14 06:47

Koukám, že to máme jak přes kopírák, u mě to probíhalo s menšími drobnostmi téměř stejně.. Jen u mě doktoři začali něco řešit až po roce a půl mýho trápení. Mám váhu opravduvysokou, takže na mě jen řvali zhubněte.. Jako by se mi to někdy povedlo jinak než celý dny nežrat.. Jenže když už nechodím do školy, ale do práce je problém, že mi dělá problém vstát.. Mě první cyklus Clostíku podle doktora při utz taky nepomohl a když mi nepřišla ms, celá jsem se klepala, že mě zase seřve kvůli váze.. Ale protože sestra se vždy zeptá jestli jsem testovala, i když to bylo podle mě zbytečný, tak konečně poprvé nebyl test čistě bílej.. Slabounkej duch, kterej postupně zesiloval.. Doktor na mě čuměl jak na blba, když jsem mu to říkala.. Ovulace musela proběhnout později.. A teď si nervozitou koušu nehty, aby to vydrželo a bylo vše v pořádku.. Pokud ne asi by nás do Vánoc čekal CAR.. Tak nevěš hlavu, jistě se už brzičko zadaří, v CARu mají lepší možnosti jak léků tak vyšetření takže držím palce.

 
vendula82
Nováček 5 příspěvků 27.08.14 07:54

Držím pěsti, po tom, co moji rodiče čekali na vysněné dítě do tehdy šílených 28 let, jsem čekala také problém. U nás to je ale na první dobrou, takže člověk pak čeká facky z jiných stran…Protože si moc dobře uvědomuji ze svého okolí, že přirozeně otěhotnět je čím dál větší problém… Proto Vám všem přeji hodně zdaru ve snažení a zkuste kdyžtak i obyč čajovou směs podporující otěhotnění…někdy dobře funguje i psychika :lol:. My se na naši malou druhou princeznu těšíme 5.12.

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 27.08.14 08:06

Moc drzim palecky! :hug: :kytka:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 27.08.14 08:47

Držím ti palce, ať se brzy podaří! Ale nespoléhala bych jen na car a nejdřív zkusila bylinky, vím o případech ve svém okolí, kdy opravdu pomohly.

Příspěvek upraven 27.08.14 v 08:49

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 8 inzerátů 27.08.14 09:07

Jako by jsi psala o mně. Je mi 24 let, snažíme se už 2 roky a také mám PCO. Jen s tím rozdílem, že já mám pořád svoji první lásku a CAR už máme za sebou ;) Podstoupili jsme 2× neúspěšně IUI a jednou IVF, to sice bylo úspěšné, ale mimčo to nakonec vzdalo. Ale neztrácíme naději a do půl roka jdeme do dalšího boje :) Držím ti palce ať se co nejdříve zadaří :)

 
Gab9
Kecalka 302 příspěvků 27.08.14 09:18

Držím Ti moc pěsti, zvládnete to a miminko bude. Ale všechno je v hlavě a ve víře. Zní to strašně, ale zkus tomu věřit. Příroda a Tvoje hlava jsou základem všeho. když jsem byla prvně vdaná, taky jsem nemohla otěhotnět.. pak období sebepoznávání a zjišťování, že ten někdo nahoře (nejsem věřící :-) ) zjistil, že už to mám v hlavě srovnané a že už můžu být tou šťastnou maminkou. Jsem teď v 19 tt a mám okolo sebe víc dětí, než jsem původně doufala a čekám naše zlatíčko.
Zvládnete to.

 
Peťulum
Kecalka 163 příspěvků 27.08.14 09:30

Holky, jste úžasné, děkuji moc za podporu :kytka:. Také si myslím, že velká část úspěchu závisí na uvolnění své mysli…snažím se, co to dá a věřím, že se s manželem svého děťátka také dočkáme :)

 
Gepardice
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 27.08.14 09:47

Taky držím pěsti ať vše dobře dopadne. Vše spojené s IVF stojí strašně moc sil a někdy i bolesti, jak fyzické, tak psychické. Ale nevzdávejte to. Mám taky PCO a ještě endometriózu. O miminko jsme se snažili šest let. IVF jsme absolvovali 3×. A teď se pokouším uspat devítiměsíční čertici :srdce: :D A mimochodem, holčička se povedla přirozenou cestou a ani nevím jak. Najednou prostě byla :)

 
Reaskiller
Závislačka 4843 příspěvků 27.08.14 11:06

Ahojky :) pekne napisany dennicek..mam v okoli slecnu (teraz uz pani :) ) ktora mala trable s MS.. 2-3 mesiace ju vobec nedostala.. ovulka skoro ziadna.. ked MS dostala tak velmi slabu.. po skonceni jednej ju budto zase mala po dvoch tyzdnoch..alebo az po troch mesiacoch.. nikto jej poriadne nevedel pomoct..a teraz? Caka miminko :) vsetko je v poriadku :)

Drzim palce aby sa coskoro zadarilo :) si silna osobka :) citim z dennicku velku pozitivitu :)

 
verulicek  27.08.14 11:13

Týýýjo dost léků - zkusila sis toho jak pokusný králík :roll: tak snad se z toho brzo vymotáte… :kytka:

 
eviku-miluna
Kelišová 5916 příspěvků 27.08.14 11:24

Držím pěsti, ať se vám s pomocí brzo zadaří ;).

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 27.08.14 12:23

Držím pěsti ať se brzy zadaří :kytka:

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 27.08.14 12:41

Je mě přes třicet už nějaký ten rok…prognóza 5% šance na přirozené početí…dnes dvě děti a rovnou necelých třináct měsíců po sobě (absolutně neplánovaně, velká překvápka). Druhé počaté bez menzesu. Ovulace, co to je…Skoro nikdy.
Já myslím, že je dobré to až tak moc neřešit a prostě buď se zadaří nebo ne…jste mladá a máte spoustu času a zázraky se dějí, ne že ne

 
Nadavilero
Závislačka 4084 příspěvků 27.08.14 13:41

Taky bych řekla pomalu jak přes kopírák u mě :palec: A hele, je mi 38 a čekám neplánované 4.dítě :dance: Nejtěžší bylo počít 1.dítko, ty další už šly samy :lol: Tuny Clostilu, Provery, Tamoxifenu, Pregnylu… Druhátko bylo po 2.dávce Clostu a třeťátko jen po 1. dávce. A čtvrťátko? To si přišlo samo úplně bez léků :lol: :palec:
Držím palce, půjde to i bez IVF :hug:

Příspěvek upraven 27.08.14 v 13:42

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 27.08.14 13:51

Moc ti to preji at se miminko brzy povede :kytka:

 
kejmii
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 27.08.14 15:08

Jeee, to je skoro jako u mě, akorát, že u mě to začalo zjištěním endometriozy…pak léčba depo-proverou a od té doby inofolic, duphaston, estrimax a clostilbegyt. Nic nezabralo. Na konci září jedu k doktorovi, tak doufám, že už mi dá žádanku do CARu.

 
panikralickova
Kelišová 5571 příspěvků 27.08.14 15:24

@vendula82 28 let??? TO kdyby začali v 18-ti, tak jsi přisla na svět v jejich 46???
Omlouvám se, jsem dnes nějaká zmatená a tohle mi vrtá hlavou.

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 27.08.14 15:32

@panikralickova já bych řekla, že je to myšleno tak, že rodiče ji měli ve 28 letech (což pro minulou generaci bylo už na první dítě abnormálně pozdě)

Příspěvek upraven 27.08.14 v 15:32

 
panikralickova
Kelišová 5571 příspěvků 27.08.14 15:41

@vantili no jo vlastně pise DO 28 let. Jsem dnes nějaká zabržděná.

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 27.08.14 18:12

To je mi líto. :,( Vůbec jsem neměla tušení, že nějaké PCO existuje. :nevim:
Když si vzpomenu na to, jak jsem byla nervózní z toho, že jsem hned po vysazení antikoncepce neotěhotněla, musím se smát… Teď jsem 39+2 tt a nemůžu se dočkat až budu mít porod za sebou. Budu na Vás myslet a držet pěsti, ať to vyjde co nejdřív a hlavně ať jste zdraví.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.08.14 19:03

Ahoj, hodně oceňuju, jak se snažíš s tím vším poprat. Mrzí mě, že se nedaří, ale věřím, že to vyjde. Při čtení mě napadalo, že bys měla tělo očistit od vší té chemie. Nějakou detoxikaci zkusit..je tu mnoho informací i v diskuzích, držím palce.

 
Fipa
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 27.08.14 20:01

Minulý rok, přesnĕ 4.září, jsem také měla první konzultaci v ČAR a dnes mám 71 dní do porodu. :) Přeju moc, moc štěstí. :)

 
jitkajitkaj
Kecalka 316 příspěvků 27.08.14 21:15

Já měla menstruaci taky od začátku dost nepravidelnou, přicházela třeba jen třikrát do roka. Když mě vyšetřovali na PCO, říkali, že je to tak na hraně. O dítě jsem se začala snažit ve 26letech, doktorka mě poslala do CAR - hlavně kvůli chronickému zánětu střeva. Nakonec jsem tam ani nešla. Otěhotněla jsem přirozeně po čtyřech letech a pomohlo to, že jsem smířila s tím, že děti mít nebudu a že jsem se na to úplně přestala soustředit a taky to, že jsem si zkrátila v práci úvazek a začala hodně odpočívat. Držím moc palce!

 
Elenka26
Stálice 60 příspěvků 27.08.14 22:34

Držím pěsti ať se to co nejdříve povede a jste šťastní :srdce:

 
handule24
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 27.08.14 22:50

Ahoj, neber to prosím zle, ale zdá se mi to šílené, co jsi za život zbaštila pilulek… co takhle vydat se úplně jinou cestou, zkusit čínskou medicínu nebo jinou přírodní cestu… úplně očistit organismus… třeba se mechanismy nastartují přirozeně samy. Anebo taky ne, nevím, jen jsem měla potřebu to napsat ;) Každopádně držím moc palce, miminko k vám přijde ve správnou chvíli :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 28.08.14 18:33

Tak jsem to letem precetla a musim tu napsat teda to jsi toho uz spolykala.Dej se nejdriv dohromady nejakou prirodni cestou a ono to taky pomuze, nekdy je moc prilis a ten organismus to neda ;)
Se stitnou jsi byla, treba i tam muze byt problem :think:
Kazdopadne ja mam za s sebou taky 3 IVf, pak jsme zacala cvicit jogu, vybodla se na prasky atd..no a pocali jsme prirozene a ted uz mam ´druheho prcka..Ja myslim, ze ono to chce taky vypnout, je to i otazka psychiky :srdce:
Preji aby se brzy zadarilo :hug: :hug: :hug:
Take jsme toho nazoru, ze dite prijde az na to bude ten pravy cas neboj dockas se :srdce: :srdce: :srdce:
Ps:PCO jsem mela taky-taky strasili doktori :D

 
Anonymní  28.08.14 20:17

Taky mám PCO. To co popisujete ve Vašem deníčku je hodně podobné mému příběhu. A vlastně každé další snažilky s PCO. Já jsem do CARu šla po roce, hned chtěla umělý. Chyba. Vajíček se urodilo 60!!! Já místo otěhotnění skončila na měsíc v nemocnici s hyperstimulačním syndromem. Další 3měsíce jsem marodila doma. Ket se nekonalo, ani jedno vajíčko rozmražení nepřežilo. Přestala jsem to řešit. Přestala jsem se rvát všema hormonama. Vyhledala jsem homeopata, aby mě „vyčistil“ od všech těch hormonu, co do mě narvali a pak mi homeopat dal homeopatika na ovulaci a obnovení cyklu. Začala sem cvičit Mojžišovou u rehab. sestry (napsal mi to gynekolog). Za 4měsíce sem otěhotněla. Zjistila jsme to až v 8.týdnu. Vše OK. No a další těhu jsme nechtěli nechat náhodě, tak po roce jsme to nechala na přírodě a otěhotněla jsem asi 3měsíce po nechráněném styku. A to mám PCO a endometriozu. Za mě IVF prostě ne. Držím palce, ať Vám brzy test ukáže dvě čárky a je vše OK!

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 28.08.14 22:14

Pěkný deníček a moc vám do držím pěsti! :kytka:

 
Peťulum
Kecalka 163 příspěvků 29.08.14 10:07

Ještě jednou chci moc poděkovat za vaše milé a povzubuzíjící zprávy :kytka:. Mnohé mi dodaly naději, klid na duši a víru, děkuji moc :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama