Problémy s otěhotněním

Snažení
  • emimino
  • 16.08.01

co dělat, pokud nemůžete otěhotnět

Dobry den,
chcela by som sa Vas opytat, ci mi neviete poradit. Snazime sa s manzelom o pocatie dietata 3 mesiace a stale nic, neviete mi povedat ako si podla bazalnej teploty urcit plodne dni, neviem aka ma byt teplota v plodnych dnoch. Viem, ze je to okolo 14 dna.
Moj cyklus je 28 dnovy vzdy presne. Mam 24 rokov.
Vopred Vam dakujem.
S pozdravom
Vanda

Milá Vando, tři měsíce, to je příliš krátká doba. To že pár má potíže s oplodněním se bere, pokud se nepodaří ženě otěhotnět do 1 roku od rozhodnutí mít dítě. Důležitý je pravidelný styk (2-3× týdně), jeho četnost se může zvýšit v době ovulace. Plodné dny se zjišťují několika způsoby - bazální teplotou, poševním sekretem, slinami, ultrazvukem. Bazální teplota se měří v pochvě nebo konečníku, nejlépe ráno po probuzení po dobu 5 minut, nejlepší je zápis provádět do menstruačního kalendáře ( ten Vám dá gynekolog ) - lépe se tak sleduje vývoj bazální teploty a navíc ze starých záznamů může gynekolog zjistit mnoho údajů, popřípadě vám poradit, kdy jste měla mít styk. Bazální teplota má během cyklu určitý charakter, nejčastěji v období těsně před ovulací dojde k poklesu, v době ovulace je teplota nejvyšši.
Plodné dny se dále dají určit z poševního sekretu - ten je v dobe ovulace čirý a když jej dáte mezi palec a ukazováček jedné ruky a prsty pak roztáhnete, tak se sekret neroztrhne, ale táhne se ( mimo uvulaci se roztrhne a je mírně zakalený ).
Pomoci může i sledování molekulární struktury slin zvláštním mikroskopem ( v dobe ovulace mění sliny sktrukturu - zkuste se zeptat v lékárně nebo gynekologa, kde se dá u Vás tento mikroskop sehnat ).
Velmi přesné je sledování dozrávání vajíčka pomocí ultrazvuku - tato metoda se ale nejčastěji provádí u žen, které nemohou delší dobu otěhotnět a vyšetření musi doporučit ošetřující gynekolog.
Můžete si také přečíst náš nový článek " Nemůžu otěhotnět" ve fejetonech a článek " Menstruační kalendář a bazální teplota " ( kde je i uveden graf bazální teploty ) v těhotenství.
Držím palce a pokud by se Vám i nadále nedařilo otěhotnět napište, ráda Vám poradím Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek