Probuď se, maličká

O miminko jsme se s manželem snažili tři roky. V září jsme jeli na dovolenou k rodině (žijeme v Anglii) a celou dovolenou jsme si moc užili, ale vůbec jsme na sebe neměli čas. Až na jednu noc úplně mimo cyklus. 11. října jsem s naprostým šokem držela v ruce pozitivní test. Manžel se málem zbláznil štěstím. Byla jsem s 7. týdnu a termín jsme měla 18.6.

*

Až na ranní, celý den trvající nevolnosti bylo vše v pořádku. Manžel nesměl chybět na jediné kontrole, chtěl být u všeho. Moc si to užíval a pečlivě se o nás staral. 2. února jsme se na velkém ultrazvuku ve 20. týdnu dozvěděli nejen to, že náš zázrak je v naprostém pořádku, ale i to, že čekáme holčičku.

Do konce těhotenství jsme vybrali krásné jméno, koupili kočárek, přestěhovali se, pořídili výbavičku a dokonce si v 32. týdnu udělali neplánovaný výlet autem do Česka. Vyhnula se mi cukrovka, problémy s vysokým tlakem, otoky či cokoliv jiného.

1. června jsem nastoupila na mateřskou a už jsme jen čekali na náš poklad. 14.6. v úterý jsem měla kontrolu u midwife a nezdála se jí poloha miminka. Objednala mě na ultrazvuk ve čtvrtek a další kontrolu hned na pondělí.

Přišel čtvrtek 9:00. Na ultrazvuku všechno v pořádku, miminko hlavou dolů. Na porod se rozhodně nic nechystalo. Tak jsme jeli s manželem na nákup, vyzvedli jsme moji sestru, dojeli jsme domů, manžel šel ještě na chvilku do práce a my se sestrou jsme šli vyzvednout kamarádku, že půjdeme do města.

Když jsme vyšli z jednoho obchodu, najednou lup a já celá mokrá. Uprostřed obchodní zóny ve městě, o půl šesté odpoledne, takže bylo dost rušno. Moje noční můra naživo. Kamarádka i sestra trochu zpanikařily, ale jak mi později řekly, byla jsem bílá jak stěna a celá jsem se třepala. Bály se, že jim omdlím. Já jsem se, ale cítila dobře. Holky zavolaly manželovi, řekly mu, že jdeme k taxíku a on ať přijede domů.

Chtěla jsem dojít domů po svých, ale po pár krocích přišly docela silné kontrakce a další po 4 minutách. V taxíku mi vytekla další kupa plodové vody. Doma jsem vlezla do vany a hned, jak jsem si sundala tmavé kalhoty, zjistila jsem, že je zle. Plodovka byla tmavě žlutá. Manžel mezitím naházel přichystané věci do auta a zavolal porodnici.

Všechno jsme nahlásili a domluvili se, že mám hned přijet. Byli jsme tam rychle, ale i tak ty kontrakce v autě byly nepříjemné. Manžel mě držel za ruku a povídali jsme si, jak za pár hodin pojedeme zpátky s miminkem. Kdybychom jenom tušili, co nás čeká…

V porodnici už nás čekali. Odevzdala jsem vzorek moči a položili mě, že natočí ozvy miminka. Tady skončil všechen klid. Miminko mělo tep 180. Za chvilku byl plný pokoj doktorů a sester. Někdo mi napichoval kanylu, dva lidi se mě ptali na spoustu otázek, sestra mě vysvlékla a doktorka vyšetřila. Byla jsem na 3 centimetry.

Všichni nás uklidňovali, že miminko má potíže, ale není to nic vážného. Každopádně nás nebudou trápit a uděláme císařský řez. Sotva jsem si stačila vysvléct tričko, obléct košili a už mě vezli na sál. Dvakrát zkusili napíchnou epiduráal, ale mám lehce vybočenou páteř a nešlo to. Ozvalo se, že nemůžou čekat. Manžela zase hezky poslali pryč a mě uspali.

Naše dcera Elizabeth Annabell se narodila 16.6.2016 v 19:19 s váhou 3455 g.

V devět večer jsem se vzbudila. Bylo mi moc dobře a hned přišel manžel. Moc mi děkoval za holčičku a hned jsem dostala dárek, prstýnek z bílého zlata. Když ho prý ráno kupoval, vůbec netušil, že mi ho tak brzy dá. Odvezli mě na pokoj a přišel doktor. Elizabetka se v bříšku vystresovala a vykadila smolku, kterou vdechla. Teď je na JIP a brzy nám poví víc.

Ještě za mnou přišla moje sestra s přítelem a kamarádkou. Donesli mi veliké růžové balónky. O půlnoci přišla sestra a mě na posteli s kapačkou a kyslíkem s manželem po boku nás odvedla na JIP. Na tohle první setkání nikdy nezapomenu. Na lůžku tam leželo miminko zamotané do kilometrů hadiček. Hladila jsem ji po ručičce a ona mě chytla za prstík. Ještě byla vzhůru a manžel si ji natočil. Koukala na něj.

S maličkou to vůbec nevypadalo dobře. Zkolabovala jí jedna plíce. Musela být na ventilátoru. Ze stresu v bříšku si tělo otrávila kyselinou mléčnou, která zasáhla játra, ledviny, plíce a mozek. Z toho dostávala silné záchvaty, při kterých nedýchala. Aby zabránili poškození mozku nebo ho zmírnili, musejí ji uvést do umělého spánku a podchladit ji na 33° C. Všechno se uvidí ráno.

Dostali jsme takové plenkové uzlíčky, jeden mám mít pořád u sebe a jeden bude mít u sebe malá. Mám je střídat, a tak mě malá u sebe pořád ucítí. Noc mi přišla hrozně dlouhá, manžel u mě celou dobu seděl. Ráno jsem vstala a došla si do sprchy. Převezli mě na porodní oddělení, které je jedny dveře od JIP, kam jsme měli neomezený přístup. Byli jsme za malou. Už spinkala. Zatím se nic nezměnilo. Všichni okolo byli hrozně milí. Ten pátek mi utekl hrozně rychle.

V sedm večer přišel zlom. Doktor byl hrozně milý a citlivý, když nám říkal, že se u malé nic nezměnilo, ale nedaří se zastavit záchvaty. V tu chvíli jsem se zeptala, jestli si malou odvezeme domů. Čekala jsem odpověď ve stylu „Nebojte, odvezete, jen co se malá uzdraví,“ prostě jsem to potřebovala slyšet. Jenže přišla studená sprcha.

V podstatě žádná odpověď. Jen něco ve smyslu, že uvidíme, ještě nic není jisté. Chtěla jsem vědět, jestli je něco, co pro ni můžu udělat a řekli mi, že malou krmí hadičkou do bříška, tak že můžu odsávat a může dostávat moje mlíčko. Manžel odjel večer domů, že zase ráno přijede a kdyby cokoliv, mám mu hned zavolat.

Chtěl mi odvézt balónky, ale to jsem mu nedovolila. Ležela jsem v posteli, koukala na ty balónky a snažila se sama sebe přesvědčit, že to není pravda. Pořád jsem se snažila myslet pozitivně, ale nešlo to. Chodily myšlenky, jak si vezeme domů prázdnou sedačku a co budeme doma dělat s tou krásně nachystanou postýlkou a věcma. Ve 4 ráno už jsem to nemohla vydržet a šla za malou.

To vstanutí byla sranda. Sedla jsem si k malé a vyměnila uzlíčky. Sama byla takový uzlíček. Byla hrozně studená. Přišla sestřička a hned mi oznámila, že to vypadá, že našli správnou kombinaci na záchvaty. Taky že jí dávají moje mlíčko a už skoro nemají. Naučila mě, jak ji krmit stříkačkou přes hadičku. Všechno mlíčko z bříška měla pryč a já jsem měla hroznou radost, že jí tak chutná.

Seděla jsem u ní až do osmi, kdy přijel manžel. Pak jsme u ní byli oba. Doktor z ní měl radost, záchvat ani jeden a pomalu začali stahovat léky. Celou sobotu a neděli si vedla skvěle. Pořád jsme u ní s manželem seděli, povídali si s ní a četli jí pohádky. Dokonce si jí i krmili a přebalovali, což přes ty hadičky nebyla teda žádná sranda. Odebrali většinu léků a v neděli odpoledne odebrali morfin.

V noci z neděle na pondělí měli malou začít ohřívat. Mělo to trvat celou noc. Půl stupně za hodinu. Bylo to velké riziko. Mohly se znovu objevit záchvaty. Elizabetka to ale zvládla s přehledem. Neobjevil se jediný záchvat a všechny funkce v pořádku. Začala víc reagovat a hýbat prstíčkama. Teď by se měl z těla vyplavit morfin a naše miminko by se mělo probudit. Přes den nic a ani v noci se neprobrala.

V úterý ráno už si doktoři dělali starosti. Nikdo nevěděl, jestli je nehybná kvůli lékům, které ještě můžou být v těle, nebo jestli došlo k tak rozsáhlému poškození mozku. Ty dva dny jsem se od ní nehnula. Chtěla jsem tam být, až otevře oči.

„Probuď se, maličká,“ šeptala jsem ji do ouška.

Z úterka na středu v 0:12 na mě poprvé koukla. Přes středu se více probrala a taky přišla o veškeré hadičky včetně ventilátoru. Zůstala ji jen hadička na krmení. Ve čtvrtek jsme ji poprvé slyšeli plakat. Její první pláč. Moc jí to nešlo, měla podrážděný krček z toho ventilátoru, ale i tak to bylo to nejkrásnější, co jsem kdy slyšela.

Poprvé jsme si ji mohli pochovat. Poprvé jsme ji vezli v kočárku, sice jenom po nemocnici na CT mozečku, ale i to se počítá. Poprvé jsme si ji oblékli. Byl jí přesně týden. Ještě ten večer se přesunula do vedlejších dveří, kde nejsou děti v ohrožení života, do normální postýlky.

Kojení se nám nepovedlo, takže lahvička. Sestřička mi říká, že malá si nejspíš jenom cucne a zbytek dokrmíme hadičkou, že to chce čas. Houby. Svoji první lahvičku s mým mlíčkem zvládla na ex a ani mi ji nechtěla vrátit. Sestřičky se smály na celé kolo a hadička letěla ven. Za pět dní se nestalo nic, co by doktory trápilo, tak se rozhodlo, že můžeme domů. Vyprovázely nás tři oddělení. Dokonce se na nás přišla podívat i doktorka, co malou rodila. Všichni chtěli vidět holčičku, která jim tak vytřela zrak a rozhodla se, že si svoje místo na světě vybojuje.

Až při odjezdu jsme se dozvěděli, že s Elizabetkou to po narození vypadalo hodně špatně a proto mě na JIPku vezli ještě na lůžku, abych ji aspoň jednou viděla, kdyby došlo k nejhoršímu. První tři dny doslova bojovala o život, a doktor, co nám nemohl říct, jestli si malou odvezeme domů nám v podstatě nechtěl brát naději tím, že by nám řekl pravdu, protože všechno ukazovalo na to, že to malá nezvládne.

Všechna vyšetření včetně CT dopadla v pořádku a všechny orgány pracují, jak mají. Až na malou abnormalitu v mozku v pohybové části, ale bylo nám řečeno, že malá se bude ještě vyvíjet a růst, a že se uvidí až časem. Chodíme na spoustu kontrol včetně fyzioterapeuta a všichni z ní mají jenom radost.

Elizabetce jsou dva a půl měsíce a my jsme na ni moc pyšní, za to, jak moc se poprala s příchodem na svět a že to nevzdala. Že tu zůstala pro nás.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
25640
2.9.16 00:15

Malé bojovnici hodně sil a štěstí do života :kytka: :kytka: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
287
2.9.16 01:26

Drzim pesti, je to bojovnice, bude zdrava. A je moc pekna :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 02:38

Přeji hodně sil maličké. :srdce: Krásný denicek. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4144
2.9.16 04:39

Tak jsem si po ranu poplakala :D. moc hezký denicek..malé přeji hodně zdraví a ať je už jen dobře..

 • Nahlásit
 • Zmínit
1035
2.9.16 05:56

:hug: krásny deníček, hodne moc zdravíčka a sil přeji

 • Nahlásit
 • Zmínit
8759
2.9.16 06:02

Krásný deníček, úplně jsem to prožívala s váma. Přeji vám, ať vám malá dělá jenom radost a hlavně ať je zdravá. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
2.9.16 06:09

:hug: :hug: :kytka: :kytka: Úplně ve mě při čtení trnulo, držím palce, ať už je všechno dobré!

 • Nahlásit
 • Zmínit
24913
2.9.16 06:12

Hodně štěstí :srdce: :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2018
2.9.16 07:11

Krásný konec, gratuliji a závidím, že očkaa otvřela… :oops: Hodně zdraví malé do života, ať je šikovná i nadále! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
185
2.9.16 07:36

Krásný deníček. Máte šikovnou holčičku. Moc gratuluji

 • Nahlásit
 • Zmínit
2948
2.9.16 07:58

Přeji malé hodně zdraví a Vám už jenom šťastný život s ní po boku. Malá je velká bojovnice. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11396
2.9.16 08:09

At se už jen daří a ELizabethka je zdravá! Ty uzlíčky plenek mě zaujaly, je to skvělý nápad, určitě jí to moc pomohlo. Gratuluju!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2085
2.9.16 08:11

Teda to bylo drama a doják hned po ránu! Jsem ráda že to dopadlo dobře, malá je nádherná (a má nádherné jméno) a držím pěsti, aby šlo všechno dobře i dál:kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
2.9.16 08:31

Normálně bulím u snídaně. Máte velkou bojovnici, ať se na vás usmívá už jen štěstí! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 08:32

Holčičky jsou bojovnice :-) Chci Vám poslat povzbuzení. Měli jsme stejnou diagnozu s velmi podobným průběhem. První prognózy špatné, pak se malá stále zlepšovala a teď nám dělá radost skoro čtyřletá slečna. Je úplně bez následků a zdravá. Ať už Vás potkávají jen hezké věci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
69
2.9.16 08:34

Silný příběh!! :hug: maličké přeju vše nejlepší do života a hlavně, aby zdědila po rodičích optimismus a víru v to nejlepší. Nechápu, jak jste dokázali být tak silní a pozitivní v tak beznadějné situaci. Patří vám obdiv.

 • Nahlásit
 • Zmínit
16577
2.9.16 08:41

Slza ukápla :,(. Přeji hodně zdravíčka :srdce: :*  :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5715
2.9.16 09:30

:dance: :dance: :dance: Hodně štěstíčka a zdravíčka pro vás pro všechny :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
513
2.9.16 09:31

@triss86 Naprosto souhlasím.
Já tyhle optimisticky laděné denicky moc ráda čtu, protože já se považuju spíš za stresatora, a po tomhle se trochu vyklidnim. Naděje umírá poslední a tento denicek je toho příkladem. Přeji Vám všechno dobré a ať jste všichni zdraví a šťastní. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
2.9.16 09:39

Little fighter :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 09:41

Velmi silny pribeh..i slzicka byla. Mala je moc statecna a krasna. Preji Vam i male at uz jen same krasne chvile a hlavne zdravicko :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1529
2.9.16 09:52

Držím palce at je vše v pořádku :-) malá je krásná :-) máme taky malou Elizabeth :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
2.9.16 09:53

Moc dekujeme za podporu. Musim se priznat ze denicek se nepsal snadno a v pulce jsem si musela vzit Elinku k sobe jak mi bylo uzko a prece mi pri psani ta slzicka ukapla kdyz jsem si vzpomela jak jsem se citila:-) bojovnice je to neskutecna. Manzel byl taky moc silny, nebylo to pro nej snadne odjizdet domu kde byla prazdna postylka. Ja se musim priznat ze jsem to v patek v noci dost vzdavala :-( trochu se za to stydim, ale mala me hned rano nakopla. Hned jak se Elinka vzbudi dam ji od vas vsech pusu :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
2.9.16 10:01

@jessikka byl to uzasny napad. Ted je mame doma. Sestricky ji vzdycky polozili tak aby si ten uzlicek objimala.

Příspěvek upraven 02.09.16 v 10:02

 • Nahlásit
 • Zmínit
14161
2.9.16 10:02

Nádherný deníček. Normálně jsem se málem rozbrečela a jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo. Malá je krásná holčička, moc gratuluju, je moc šikovná, že to tak hezky zvládla. A vy jste stateční rodiče.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11172
2.9.16 10:12

Hodně sil vám rodičům a at vám dělá jen samou radost

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
2.9.16 10:13

@Lily Evans vice mene ho vybral manzel :-) a ted ji rika zizalo, kdyz jde v zavince spat :-D @cepcolatko to je tak krasne ze je v poradku :-). Ani si nepripoustim ze by Elinka neco nezvladla. Moc ji verim :-)
@ChZuzka jeee tak ze pozdravujem :-)
@triss86 @Romilda dekuju :hug: ja sama jsem normalne taky hrozny stresar, ale uz od tehotenstvi me moje mamka zacala obdivovat jak jsem klidna. Tesila jsem se i na porod :lol: ale nejvic nas drzela nad vodou mala :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 10:23

@Deniik moje dcera se narodila akutni sekci 18.8.2016 po tom co jsme meli spatny ozvy a pak stejny tep a co se vykadila behem kontrakce…jen my jsme byli KP. Drzim pesti :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
2.9.16 10:26

Přeji hodně štěstí a zdraví malé bojovnici! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
2.9.16 10:26

Přeji hodně štěstí a zdraví malé bojovnici! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1062
2.9.16 11:22

Brrrr… stravili jsme s malou na JIP 3 tydny… ty hadicky, morfium, bezvladny telicko, unaveny ocicka.. bylo to strasny… prosezeny hodiny u postylky a hlazeni po rucickach… je to 4 mesice zpatky a ted se mi ty hrozny vzpominky vratili, i kdyz sem si myslela ze uz to mam v sobe srovnane… diky bohu ze stastny konec, stejne tomu tak je i u nas.. :srdce: :hug: mate krasnou dikovnou holcicku (btw takhle konicky nepaseme a to nam vcera byly 4 mesice 8o )

 • Nahlásit
 • Zmínit
12068
2.9.16 11:29

Ufff, velmi dramatický příchod na svět, ale malá to zmákla skvěle. Přeji hlavně hodně zdravíčka, ať malá krásně prospívá a dělá vám jen radost :srdce: :hug: :hug: :andel:

Příspěvek upraven 02.09.16 v 11:29

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 11:29

Taky jsem si poplakala bojovnice úžasná přejeme vám mnoho sil a spoustu zdravíčka i štěstíčka..

 • Nahlásit
 • Zmínit
12167
2.9.16 11:53

A ja ostuda malem denicek zmeskala.. je uzasny a Tva princezna je velka bojovnice (porad premyslim, ze ji budu rikat Xena :mrgreen: ). A vis co? Ja se Eli nedivim, ze tak zabojovala. Kdyz zjistila, ze ma ty nejuzasnejsi rodice na svete, tak proste dala prednost zivotu na zemi pred tim na nebi. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12071
2.9.16 12:11

Gratulace, přejeme vám moc štěstí a at uz je vše v pořádku. Bulim jak želva, krasny denicek

 • Nahlásit
 • Zmínit
2096
2.9.16 12:16

Taky pláču! :,( No to bylo teda něco. Gratuluji k holčičce a hlavně ať už je jen zdravá :*
Takové věci mi nedělejte v 31tt pak se všeho bojím 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 12:27

Jste a budete úžasně silná rodina! :hug: Gratuluji ke šťastnému konci a obdivuji Vás i Vaší holčičku :kytka: Velice mile mě překvapila péče, nechala jsem se vystresovat, jak je tady hrozná, děkuji za uklidnění ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
916
2.9.16 13:42

Mam dva a pul mesice stara dvojcatka, jedno z nich bylo take na JIP, i kdyz ne primo v ohrozeni zivota. Ukapla mi slza, kdyz ctu Vas pribeh. Preji malicke Elizabeth uz jen zdravi, a celozivotni lasku ve vsech smerech, kdyz si svuj zivot tak urputne vybojovala :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
2.9.16 14:02

@Gabrielka S. No doufam ze uz je vsechno v poradku s miminkem :-)
@Terina24 :hug: je to psychicky hrozne narocne. Doufam ze uz je miminko v poradku :-)
@trpaslinka Xena je to slusna. Hlavne kdyz mecha rukama a hohama. Uz ji chybi jenom neco do ruky cim se muze majznout :-D
@macina25 nene jenom zadny stres :-)
@lovethelife tady myslite v Anglii?
@BonaDea jeee tak to klobouk dolu. Ja mam co delat s jednou pidalkou :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
15
2.9.16 14:14

Jsi neuvěřitelně silná žena a těm se rodí silné a statečné děti. Velmi silný příběh a nezbývá než popřát rodičům a malé do života už jen to nejlepší. Máte krásnou princeznu, hodně štěstí ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 16:10
:srdce: :kytka:
 • Nahlásit
 • Zmínit
2.9.16 16:30

:hug:
Už dlouho jsem si tak neoddechla, jak při čtení tvého deníčku. Jsem moc ráda, že to Elizabethka zvládla a z vás se staly šťastní rodiče. Gratuluju, moc gratuluju! ˇPřeju, ať je i nadále už vše ok a určitě nám napiš, jak se malé princezně daří. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
295
2.9.16 17:15

:srdce: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: nemam slov hodně štěstí preju :srdce: :* mam doma 14denni dcerku a uplne me to dojalo! krásný denicek a s krásným koncem :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4622
2.9.16 17:54

Necist to v autobusu tak normálně asi řvu jak želva, takhle jsem mela jen poradny knedlík v krku a nervy az do konce aby to dobře dopadlo - a ono fakt jo, gratuluju! :D Pěkně napsané, to musely být těžký dny pro vas oba, ulevilo se mi ze to mala nakonec zvládla - a odted už zvladnete všechno! :lol: Hodně štěstí a radosti!

 • Nahlásit
 • Zmínit
12746
2.9.16 18:02

Úžasná bojovnice. Moc gratuluju ke krásné holčičce :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1062
2.9.16 18:02

@Deniik
Ano, uz jsme v poradku to vypada :) meli jsme oproti vam „vyhodu“ v tom, ze nase malicka mela vyvojovou vadu a s operaci ihned po porodu jsme pocitali uz od 13tt… ale i tak se na tohle nedalo vubec pripravit a i kdyz vsechno melo u nas hladsi prubeh, nez jsme cekali, tak jsem si tloukla hlavu co jsem to te male provedla takhle vedome… dnes uz vim, ze jsem ale udelala to nejlepsi, co jsem mohla :) a vy mate strasne silnou holcicku, je to urcite obrovska osobnost :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10715
2.9.16 18:03

Teda, jsem naprosto naměkko, nešlo ubránit slzičkám a knedlíku v krku za vás a váš příběh. Je to fakt hrozně silné. O to víc pro mě, že už dvě děti mám a vím, co mateřství, láska k dětem obnáší. Moc moc přeju jen to dobré a maličké zdraví a podporu vás obou - skvělých rodičů! Páni, to zas budu mít chvilku v hlavě ten váš příběh. Držte se! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6733
2.9.16 18:30

Přeji Vám hodně štěstí, ZDRAVÍ a děkuji za krásný deníček! :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
486
2.9.16 18:40

@Verenika princezne se dari bajecne :-) spi celou noc hned co jsme prisli domu. Krasne se smeje a nohama rukama vyvadi o sto sest :-D a ani na chvilku nezavre pusu a to jeste ani poradne nemluvi :-D vypada to ze se mame na co tesit :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
158
2.9.16 18:44

U denicku me mrazilo… uplne presne na den jen o rok driv nez Tobe se nam narodila nase Anicka. Taky jsme skoncili na JIP. 3 operace. Taky mi doktori neslibili vubec nic, protoze to vypadalo velmi zle. Taky jsme ji nemohli probudit…
U nas to bylo 6 tydnu hruzy, na kterou nikdy nezapomenu, nez jsme si ji odvezli domu.
Ted mi vedle v postylce spinka jako mala sipkova ruzenka :srdce:
Preju Ti, at ti Tva princezna taky uz jen krasne prospiva a at se s temi vzpominkami na JIP co nejlip vyrovnas, i kdyz vyporadat se s tim uplne az tak nejde…

 • Nahlásit
 • Zmínit